KDE 4.1 - en to hu translation catalogue (242 entries)

en: History
hu: Előzmények

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberSessions)
en: Remember open sessions for next startup
hu: A megnyitott munkamenetek megjegyzése a következő indításhoz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberHistory)
en: Remember connection history
hu: Csatlakozási előzmények megjegyzése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_WalletSupport)
en: Remember passwords (KWallet)
hu: A jelszavak megjegyzése (KWallet)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SystemTrayIcon)
en: Enable system tray icon
hu: Tálcaikon engedélyezése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStatusBar)
en: Show status bar
hu: Az állapotsor megjelenítése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepAspectRatio)
en: Keep aspect ratio when scaling
hu: Rögzített oldalarány

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundLabel)
en: Background color of empty place:
hu: Az üres helyek háttérszíne:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, connectionGroupBox)
en: When Connecting
hu: Csatlakozáskor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPreferencesForNewConnections)
en: Show the preferences dialog for new connections
hu: Beállítások párbeszédablak megjelenítése új kapcsolat létesítésekor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeOnConnect)
en: This option will resize the window to fit the connection size.  If it is too big, it will maximize the window.
hu: Ez a beállítás átméretezi az ablakot a csatlakozási mérethez igazítva. Ha az túl nagy, maximalizálja az ablakot.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeOnConnect)
en: Resize to fit
hu: Átméretezés ablakhoz

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FullscreenOnConnect)
en: This option switches to fullscreen only if the connection resolution is the same as the current screen resolution
hu: Ez a beállítás teljes képernyős módba vált, ha a csatlakozási felbontás ugyanakkora, mint a jelenlegi felbontás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FullscreenOnConnect)
en: Switch to Fullscreen if appropriate
hu: Váltás teljes képernyős módba, ha megfelelő

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, defaultProtocolLabel)
en: Default protocol:
hu: Alapértelmezett protokoll:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, tabGroupBox)
en: Tab Settings
hu: Lapbeállítások

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTabBar)
en: Always show tab bar
hu: A lapozósáv mindig látszódjon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabCloseButton)
en: Show close button on tabs
hu: Bezárógomb megjelenítése a füleken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabMiddleClick)
en: Middle-click on a tab closes it
hu: Fülre való középső gombos kattintás bezárja a lapot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tabOrientationLabel)
en: Tab position:
hu: Lappozíció:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Top
hu: Felül

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Bottom
hu: Alul

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Left
hu: Balra

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Right
hu: Jobbra

en: Configure...
hu: Beállítás…

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: The selected host cannot be handled.
hu: A kiválasztott gép nem kezelhető.

en: Unusable URL
hu: Nem használható URL

[ctx: General Config]
en: General
hu: Általános

en: General Configuration
hu: Általános beállítások

en: Hosts
hu: Gépek

en: Host Configuration
hu: Gépbeállítás

en: Plugins
hu: Bővítmények

en: Plugin Configuration
hu: Bővítmények beállítása

en: Less than a minute ago
hu: Kevesebb, mint egy perce

en: A minute ago | %1 minutes ago
hu[0]: Egy perccel ezelőtt
hu[1]: %1 perccel ezelőtt

en: An hour ago | %1 hours ago
hu[0]: Egy órával ezelőtt
hu[1]: %1 órával ezelőtt

en: Yesterday | %1 days ago
hu[0]: Tegnap
hu[1]: %1 nappal ezelőtt

en: Over a month ago | %1 months ago
hu[0]: Egy hónappal ezelőtt
hu[1]: %1 hónappal ezelőtt

en: A year ago | %1 years ago
hu[0]: Egy évvel ezelőtt
hu[1]: %1 évvel ezelőtt

en: Note that settings might only apply when you connect next time to this host.
hu: Lehetséges, hogy a beállítások csak a géphez való legközelebbi csatlakozáskor lépnek életbe.

en: Show this dialog again for this host
hu: A párbeszédablak mindig jelenjen meg ennél a gépnévnél

en: Remember password (KWallet)
hu: Jelszó megjegyzése (KWallet)

note: i18n: ectx: label, entry (OpenSessions), group (General)
en: Sessions
hu: Munkamenetek

note: i18n: ectx: Menu (session)
en: &Session
hu: &Munkamenet

note: i18n: ectx: ToolBar (krdc_remote_view_toolbar)
en: Remote View Toolbar
hu: Távoli nézet eszköztár

en: KDE Remote Desktop Client
hu: KDE távoli asztal kliens

en: (c) 2007-2016, Urs Wolfer
    (c) 2001-2003, Tim Jansen
    (c) 2002-2003, Arend van Beelen jr.
    (c) 2000-2002, Const Kaplinsky
    (c) 2000, Tridia Corporation
    (c) 1999, AT&T Laboratories Boston
    (c) 1999-2003, Matthew Chapman
    (c) 2009, Collabora Ltd
hu: © Urs Wolfer, 2007-2016.
    © Tim Jansen, 2001-2003.
    © Arend van Beelen jr., 2002-2003.
    © Const Kaplinsky, 2000-2002.
    © Tridia Corporation, 2000.
    © AT&T Laboratories Boston, 1999.
    © Matthew Chapman, 1999-2003.
    © Collabora Ltd, 2009.

en: Developer, Maintainer
hu: Fejlesztő, karbantartó

en: Developer
hu: Fejlesztő

en: Former Developer
hu: Korábbi fejlesztő

en: Initial RDP backend
hu: Kezdeti RDP-támogatás

en: Google Summer of Code 2007 KRDC project mentor
hu: Google Summer of Code 2007 - a KRDC projekt mentora

en: LibVNCServer / LibVNCClient developers
hu: LibVNCServer-, illetve LibVNCClient-fejlesztők

en: VNC client library
hu: VNC-klienskönyvtár

en: Telepathy Tubes Integration
hu: Telepathy Tubes integráció

en: Start KRDC with the provided URL in fullscreen mode (works only with one URL)
hu: A KRDC indítása a megadott URL-címmel teljes képernyős módban (csak egy URL adható meg)

en: URLs to connect after startup
hu: Azon URL-címek, amelyekhez az elindulás után csatlakozni kell

en: KDE Remote Desktop Client started
hu: A KDE távoli asztal kliense elindult

en: New Connection
hu: Új kapcsolat

en: Copy Screenshot to Clipboard
hu: Képernyőkép másolása a vágólapra

en: Screenshot
hu: Képernyőkép

en: Switch to Full Screen Mode
hu: Váltás teljes képernyős módba

en: Full Screen
hu: Teljes képernyő

en: View Only
hu: Csak megtekintés

en: Disconnect
hu: Kapcsolat bontása

en: Show Local Cursor
hu: Helyi kurzor megjelenítése

en: Local Cursor
hu: Helyi kurzor

en: Grab All Possible Keys
hu: Minden lehetséges billentyű elfogása

en: Grab Keys
hu: Billentyűk elfogása

en: Scale Remote Screen to Fit Window Size
hu: Átméretezés a helyi ablakhoz

en: Scale
hu: Méretezés

en: Scaling Factor
hu: Skálázási tényező

en: Bookmarks
hu: Könyvjelzők

en: The entered address does not have the required form.
     Syntax: [username@]host[:port]
hu: A megadott cím formátuma nem megfelelő.
     Szintaxis: [felhasználónév@]gépnév[:port]

en: Malformed URL
hu: Hibás formátumú URL

en: The entered address cannot be handled.
hu: A megadott cím nem kezelhető.

en: Connecting to %1
hu: Csatlakozás ehhez: %1

en: Authenticating at %1
hu: Felhasználóellenőrzés itt: %1

en: Preparing connection to %1
hu: A csatlakozás előkészítése: %1

en: Connected to %1
hu: Csatlakozva ehhez: %1

[ctx: window title when in full screen mode (for example displayed in tasklist)]
en: KDE Remote Desktop Client (Full Screen)
hu: KDE távoli asztal kliens (teljes képernyős)

en: Switch to Window Mode
hu: Váltás ablakos módba

en: Window Mode
hu: Ablakos mód

en: Connect
hu: Csatlakozás

en: Rename
hu: Átnevezés

en: Settings
hu: Beállítások

en: Delete
hu: Törlés

[ctx: Where each displayed link comes from]
en: Bookmarks
hu: Könyvjelzők

[ctx: Where each displayed link comes from]
en: History
hu: Előzmények

en: Rename %1
hu: A(z) %1 átnevezése

en: Rename %1 to
hu: A(z) %1 átnevezése erre

en: Are you sure you want to delete %1?
hu: Biztosan törölni szeretné a következőt: %1?

en: Delete %1
hu: A(z) %1 törlése

en: Add Bookmark
hu: Könyvjelző hozzáadása

en: Close Tab
hu: Lap bezárása

en: Minimize Full Screen Window
hu: Teljes képernyős ablak minimalizálása

en: Stick Toolbar
hu: Eszköztár rögzítése

en: Are you sure you want to quit the KDE Remote Desktop Client?
hu: Biztosan be szeretné zárni a KRDC-t?

en: Confirm Quit
hu: Kilépés megerősítése

en: Connect to:
hu: Csatlakozás ehhez:

en: Type here to connect to an address and filter the list.
hu: Ide írhat egy címhez csatlakozáshoz és a lista szűréséhez.

en: Type an IP or DNS Name here. Clear the line to get a list of connection methods.
hu: Ide írhat egy IP-címet vagy DNS-venet. Törölje a sort a csatlakozási módok listájáért.

en: Goto Address
hu: Ugrás a címre

en: Remote Desktops
hu: Távoli asztalok

en: Filter
hu: Szűrő

en: Browse to media share path
hu: Tallózza a médiamegosztás elérési útját

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, connectionGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, vncGroupBox)
en: Connection
hu: Kapcsolat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, resolutionLabel)
en: Desktop &resolution:
hu: Az asztal felbon&tása:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Here you can specify the resolution of the remote desktop. This resolution determines the size of the desktop that will be presented to you.
hu: Itt lehet megadni a távoli munkaasztal felbontását. Ez határozza meg, hogy a kliens gépről milyen méretű munkaasztal látszik.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Minimal (640x480)
hu: Minimális (640x480)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Small (800x600)
hu: Alacsony (800x600)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Normal (1024x768)
hu: Normál (1024x768)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Large (1280x1024)
hu: Nagy (1280x1024)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Very Large (1600x1200)
hu: Nagyon nagy (1600x1200)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Current Screen Resolution
hu: Jelenlegi képernyőfelbontás

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Custom Resolution (...)
hu: Egyedi felbontás (…)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution)
en: Current KRDC Size
hu: Jelenlegi KRDC méret

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, widthLabel)
en: &Width:
hu: Szél&esség:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_Width) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_ScalingWidth)
en: This is the width of the remote desktop. You can only change this value manually if you select Custom as desktop resolution above.
hu: Ez a távoli asztal szélessége. Ez az érték közvetlenül csak akkor adható meg, ha a felbontásnál az Egyedi opciót választotta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, heightLabel)
en: H&eight:
hu: Ma&gasság:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_Height) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_ScalingHeight)
en: This is the height of the remote desktop. You can only change this value manually if you select Custom as desktop resolution above.
hu: Ez a távoli asztal magassága. Itt csak akkor lehet közvetlenül értéket beírni, ha feljebb, az asztal felbontásánál az Egyedi opciót választotta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorDepthLabel)
en: Color &depth:
hu: Színmé&lység:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: Low Color (8 Bit)
hu: 256 szín (8 bites)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: High Color (16 Bit)
hu: High Color (16 bites)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: True Color (24 Bit)
hu: True Color (24 bites)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: True Color with Alpha (32 Bit)
hu: True Color alfával (32 bites)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, layoutLabel)
en: &Keyboard layout:
hu: B&illentyűzetkiosztás:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Use this to specify your keyboard layout. This layout setting is used to send the correct keyboard codes to the server.
hu: Itt lehet kiválasztani a kívánt billentyűzetkiosztást. Ezt használva küldi el a kliens a megfelelő billentyűkódokat a távoli gépre.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Arabic (ar)
hu: Arab (ar)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Czech (cs)
hu: Cseh (cs)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Danish (da)
hu: Dán (da)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: German (de)
hu: Német (de)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Swiss German (de-ch)
hu: Német, svájci (de-ch)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: American Dvorak (en-dv)
hu: Dvorak, USA (en-dv)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: British English (en-gb)
hu: Angol, brit (en-gb)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: US English (en-us)
hu: Angol, amerikai (en-us)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Spanish (es)
hu: Spanyol (es)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Estonian (et)
hu: Észt (et)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Finnish (fi)
hu: Finn (fi)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Faroese (fo)
hu: Feröeri (fo)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: French (fr)
hu: Francia (fr)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Belgian (fr-be)
hu: Belga (fr-be)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: French Canadian (fr-ca)
hu: Francia, kanadai (fr-ca)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Swiss French (fr-ch)
hu: Francia, svájci (fr-ch)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Hebrew (he)
hu: Héber (he)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Croatian (hr)
hu: Horvát (hr)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Hungarian (hu)
hu: Magyar (hu)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Icelandic (is)
hu: Izlandi (is)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Italian (it)
hu: Olasz (it)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Japanese (ja)
hu: Japán (ja)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Korean (ko)
hu: Koreai (ko)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Lithuanian (lt)
hu: Litván (lt)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Latvian (lv)
hu: Lett (lv)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Macedonian (mk)
hu: Macedón (mk)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Dutch (nl)
hu: Holland (nl)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Belgian Dutch (nl-be)
hu: Holland, belga (nl-be)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Norwegian (no)
hu: Norvég (no)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Polish (pl)
hu: Lengyel (pl)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Portuguese (pt)
hu: Portugál (pt)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Brazilian (pt-br)
hu: Brazil (pt-br)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Russian (ru)
hu: Orosz (ru)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Slovenian (sl)
hu: Szlovén (sl)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Swedish (sv)
hu: Svéd (sv)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Turkish (tr)
hu: Török (tr)

[ctx: label for soundsettings in preferences dialog]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, soundLabel)
en: Sound:
hu: Hang:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Sound)
en: On This Computer
hu: ezen a számítógépen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Sound)
en: On Remote Computer
hu: a távoli számítógépen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Sound)
en: Disable Sound
hu: a hang kikapcsolása

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_SoundSystem)
en: None
hu: Nincs

[ctx: label for performance settings in preferences dialog]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, performanceLabel)
en: Performance:
hu: Teljesítmény:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Performance)
en: Broadband
hu: Széles sávú

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RemoteFX)
en: Enhanced visual experience
hu: Növelt megjelenítési élmény

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_RemoteFX)
en: RemoteFX covers a set of technologies that enhance visual experience of the Remote Desktop Protocol.
hu: A RemoteFX sok olyan technológiát tartalmaz, amelyek növelik a Távoli asztal protokoll megjelenítési élményét.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shareMediaLabel)
en: Share Media:
hu: Média megosztása:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_ShareMedia)
en: Share a local media directory with the remote host.
hu: Egy helyi médiakönyvtár megosztása a távoli géppel.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, expertGroupBox)
en: Expert Options
hu: Speciális beállítások

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, consoleLabel)
en: Console login:
hu: Konzolos bejelentkezés:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Console)
en: Attach to Windows Server console
hu: Kapcsolódás Windows Server-konzolhoz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, extraOptionsLabel)
en: Extra options:
hu: További opciók:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_ExtraOptions)
en: Here you can enter additional xfreerdp (FreeRDP) options.
hu: Itt további xfreerdp (FreeRDP) beállítások adhatók meg.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, loginGroupBox)
en: Login
hu: Bejelentkezés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, defaultUserLabel)
en: Default user name:
hu: Alapértelmezett felhasználónév:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, kcfg_DefaultRdpUserName)
en: No default user name
hu: Nincs alapértelmezett felhasználónév

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RecognizeLdapLogins)
en: Automatically recognize "LDAP"-Logins and share passwords
hu: LDAP-alapú felhasználónevek és osztott jelszavak automatikus felismerése

en: Media Folder does not Exist
hu: A médiamappa nem létezik

en: The folder %1 does not exist.
    Please set an existing folder to share or empty the "Share Media" option if you do not want to share any folder.
hu: A(z) „%1” mappa nem létezik.
    Adjon meg egy létező mappát, vagy törölje a „Média megosztása” beállítást, ha nem szeretne megosztani egy mappát sem.

en: Enter Username
hu: Adja meg a felhasználónevet

en: Please enter the username you would like to use for login.
hu: Adja meg a bejelentkezéshez használni kívánt felhasználónevet.

en: Access to the system requires a password.
hu: A távoli gép eléréséhez jelszó megadása szükséges.

en: Could not start "%1"; make sure %1 is properly installed.
hu: A(z) „%1” indítása sikertelen; ellenőrizze, hogy a(z) „%1” megfelelően van-e telepítve.

en: RDP Failure
hu: RDP-hiba

en: The version of "xfreerdp" you are using is too old.
    xfreerdp 1.0.2 or greater is required.
hu: A használt „xfreerdp” verziója túl régi.
    xfreerdp 1.0.2 vagy újabb verzió szükséges.

en: Connection failed. You might have passed a wrong address or username.
hu: Csatlakozás sikertelen. Rossz jelszót vagy felhasználónevet adhatott meg.

en: Name or service not known.
hu: A név vagy a szolgáltatás nem ismert.

en: Connection Failure
hu: Csatlakozási hiba

en: Connection attempt to host failed.
hu: Nem sikerült csatlakozni a távoli géphez.

en: Authentication failure, check credentials.
hu: Hitelesítési hiba, ellenőrizze a hitelesítési adatokat.

en: Connection attempt to host failed. Security negotiation or connection failure.
hu: Nem sikerült csatlakozni a távoli géphez. Biztonsági egyeztetés vagy kapcsolódási hiba.

en: Connect to a Windows Remote Desktop (RDP)
hu: Csatlakozás egy windowsos távoli asztalhoz (RDP)

en: New RDP Connection...
hu: Új RDP-kapcsolat…

en: <html>Enter the address here. Port is optional.<br /><i>Example: rdpserver:3389 (host:port)</i></html>
hu: <html>Adja meg a címet itt. A port megadása nem kötelező.<br /><i>Például: rdpkiszolgalo:3389 (gépnév:port)</i></html>

en: The application "xfreerdp" cannot be found on your system; make sure it is properly installed if you need RDP support.
hu: Az „xfreerdp” alkalmazás nem található a rendszerén; ellenőrizze, hogy megfelelően van-e telepítve, ha szüksége van RDP-támogatásra.

[ctx: Where each displayed link comes from]
en: None
hu: Nincs

[ctx: Remove the selected url from the bookarks menu]
en: Remove the bookmark for %1.
hu: A(z) %1 eltávolítása a könyvjelzők közül.

[ctx: Add the selected url to the bookmarks menu]
en: Bookmark %1.
hu: Könyvjelző hozzáadása: %1.

[ctx: Header of the connections list, title/url for remote connection]
en: Remote Desktop
hu: Távoli asztal

[ctx: Header of the connections list, the last time this connection was initiated]
en: Last Connected
hu: Utoljára kapcsolódva

[ctx: Header of the connections list, the number of times this connection has been visited]
en: Visits
hu: Látogatások

[ctx: Header of the connections list, the time when this entry was created]
en: Created
hu: Létrehozva

[ctx: Header of the connections list, where this entry comes from]
en: Source
hu: Forrás

en: VNC authentication type is not supported.
hu: A VNC hitelesítési típus nem támogatott.

en: Server not found.
hu: A kiszolgáló nem található.

en: VNC authentication failed.
hu: A VNC-s felhasználóazonosítás nem sikerült.

en: VNC authentication failed because of too many authentication tries.
hu: A VNC-s felhasználóazonosítás nem sikerült - túl sok bejelentkezési próbálkozás történt.

en: VNC server closed connection.
hu: A VNC-kiszolgáló lezárta a kapcsolatot.

en: Disconnected: %1.
hu: Szétkapcsolva: %1.

en: Reconnecting.
hu: Újracsatlakozás.

en: Reconnected.
hu: Újrakapcsolódva.

en: Connected.
hu: Kapcsolódva.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, connectionLabel)
en: Connection &type:
hu: Csatlakozási &típus:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: Use this to specify the performance of your connection. Note that you should select the speed of the weakest link - even if you have a high speed connection, it will not help you if the remote computer uses a slow modem. Choosing a level of quality that is too high on a slow link will cause slower response times. Choosing a lower quality will increase latencies in high speed connections and results in lower image quality, especially in 'Low Quality' mode.
hu: Itt lehet megadni, milyen minőségű a kapcsolat. Mindig a legszűkebb keresztmetszetet kell figyelembe venni: ha a gép nagy sebességű internetkapcsolattal, míg a távoli csak lassú telefonkapcsolattal rendelkezik, akkor csak alacsony sebességet lehet elérni. Ha lassú vonalon jó minőségű módot próbál használni, a megjelenítés akadozni fog. Alacsony minőség választása esetén nagy sebességű kapcsolatnál megnőhet a megjelenítési reakcióidő és gyengébb lehet a kép minősége.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: High Quality (LAN, direct connection)
hu: Jó minőség (helyi hálózat, közvetlen kapcsolat)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: Medium Quality (DSL, Cable, fast Internet)
hu: Közepes minőség (DSL, kábel, gyors internetkapcsolat)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: Low Quality (Modem, ISDN, slow Internet)
hu: Alacsony minőség (modem, ISDN, lassú internetkapcsolat)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Scaling)
en: Scale to Size:
hu: Méretezés:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_ssh_tunnel)
en: Connect via SSH tunnel
hu: Csatlakozás SSH-alagúton át

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ssh_groupBox)
en: SSH tunnel options
hu: SSH-alagútbeállítások

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_loopback)
en: Tunnel via loopback address
hu: Alagút visszacsatolási címen át

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: User name:
hu: Felhasználónév:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dont_copy_passwords)
en: Don't copy passwords from supported password managers to remote hosts
hu: Ne másoljon jelszavakat a támogatott jelszókezelőkből távoli gépekre

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dont_copy_passwords)
en: Supported password managers (like KeePassXC) mark copied passwords with an additional MIME type "x-kde-passwordManagerHint" which is used for filtering.
hu: A támogatott jelszókezelők, például a KeePassXC, a másolt jelszavakat egy további MIME-típussal („x-kde-passwordManagerHint”) jelölik meg, amelyet szűrésre használnak.

en: Error connecting to %1: %2
hu: Hiba a következőhöz csatlakozáskor: %1: %2

en: Error authenticating with password: %1
hu: Hiba a jelszóval hitelesítéskor: %1

en: Error creating tunnel socket
hu: Hiba az alagútcsatorna létrehozásakor

en: Authentication failed. Please try again.
hu: Felhasználóazonosítási hiba. Próbáljon meg újra bejelentkezni.

en: Please enter the SSH password.
hu: Adja meg az SSH jelszót.

en: VNC failure
hu: VNC-hiba

en: SSH Tunnel failure
hu: SSH-alagút hiba

en: New VNC Connection...
hu: Új VNC-kapcsolat…

en: Connect to a VNC Remote Desktop
hu: Csatlakozás egy VNC-s távoli asztalhoz

en: <html>Enter the address here.<br /><i>Example: vncserver:1 (host:port / screen)</i></html>
hu: <html>Adja meg a címet itt.<br /><i>Például: vnckiszolgalo:1 (gépnév:port / képernyő)</i></html>
