krdc - en to ka translation catalogue (245 entries)

en: History
ka: ისტორია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberSessions)
en: Remember open sessions for next startup
ka: ღია სესიების დამახსოვრება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberHistory)
en: Remember connection history
ka: შეერთებების ისტორიის დამახსოვრება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_WalletSupport)
en: Remember passwords (KWallet)
ka: პაროლების დამახსოვრება (KWallet)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SystemTrayIcon)
en: Enable system tray icon
ka: სისტემის კუთხეში ხატულის ჩართვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStatusBar)
en: Show status bar
ka: მდგომარეობის ზოლის ჩვენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepAspectRatio)
en: Keep aspect ratio when scaling
ka: გადიდებისას თანაფარდობის შენარჩუნება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundLabel)
en: Background color of empty place:
ka: ცარიელი ადგილის ფონის ფერი:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, connectionGroupBox)
en: When Connecting
ka: შეერთებისას

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPreferencesForNewConnections)
en: Show the preferences dialog for new connections
ka: ახალი მიერთებებისთვის პარამეტრების ფანჯრის ჩვენება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeOnConnect)
en: This option will resize the window to fit the connection size.  If it is too big, it will maximize the window.
ka: ეს პარამეტრი ფანჯარას მიერთების ზომაში ჩაატევს.  თუ ის მეტისმეტად დიდია, ის ფანჯარას მთელ ეკრანზე გაშლის.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeOnConnect)
en: Resize to fit
ka: ზომის შეცვლა ჩატევამდე

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FullscreenOnConnect)
en: This option switches to fullscreen only if the connection resolution is the same as the current screen resolution
ka: ეს პარამეტრი, თუ მიმდინარე ეკრანის გაფართოება მიერთებებისას ემთხვევა, მას მთელ ეკრანზე გაშლის

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FullscreenOnConnect)
en: Switch to Fullscreen if appropriate
ka: საჭიროების შემთხვევაში მთელს ეკრანზე გაშლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, defaultProtocolLabel)
en: Default protocol:
ka: ნაგულისხმები პროტოკოლი:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, tabGroupBox)
en: Tab Settings
ka: ჩანართის მორგება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTabBar)
en: Always show tab bar
ka: ჩანართების ზოლის ყოველთვის ჩვენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabCloseButton)
en: Show close button on tabs
ka: ჩანართებზე დახურვის ღილაკის ჩვენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabMiddleClick)
en: Middle-click on a tab closes it
ka: თაგუნას შუა ღილაკი დახურავს მათ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tabOrientationLabel)
en: Tab position:
ka: ჩანართის მდებარეობა:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Top
ka: ზემოთ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Bottom
ka: ქვედა

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Left
ka: მარცხენა

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Right
ka: მარჯვნივ

en: Configure...
ka: მორგება...

en: Remove
ka: წაშლა

en: The selected host cannot be handled.
ka: მითითებული ჰოსტის მართვა შეუძლებელია.

en: Unusable URL
ka: გამოუყენებადი URL

[ctx: General Config]
en: General
ka: ზოგადი

en: General Configuration
ka: ზოგადი კონფიგურაცია

en: Hosts
ka: ჰოსტები

en: Host Configuration
ka: ჰოსტის კონფიგურაცია

en: Plugins
ka: დამატებები

en: Plugin Configuration
ka: დამატების კონფიგურაცია

en: Less than a minute ago
ka: წუთზე ნაკლების წინ

en: A minute ago | %1 minutes ago
ka[0]: 1 წუთის წინ
ka[1]: %1 წუთის წინ

en: An hour ago | %1 hours ago
ka[0]: 1 საათის წინ
ka[1]: %1 საათის წინ

en: Yesterday | %1 days ago
ka[0]: გუშინ
ka[1]: %1 დღის წინ

en: Over a month ago | %1 months ago
ka[0]: 1 თვის წინ
ka[1]: %1 თვის წინ

en: A year ago | %1 years ago
ka[0]: 1 წლის წინ
ka[1]: %1 წლის წინ

en: Note that settings might only apply when you connect next time to this host.
ka: გაითვალისწინეთ, რომ პარამეტრები ჰოსტთან შემდეგი მიერთებისას იქნება გამოყენებული.

en: Show this dialog again for this host
ka: ამ ჰოსტისთვის ამ ფანჯრის კიდევ ერთხელ ჩვენება

en: Remember password (KWallet)
ka: პაროლის დამახსოვრება (KWallet)

note: i18n: ectx: label, entry (OpenSessions), group (General)
en: Sessions
ka: სესიები

note: i18n: ectx: Menu (session)
en: &Session
ka: &სესია

note: i18n: ectx: ToolBar (krdc_remote_view_toolbar)
en: Remote View Toolbar
ka: ხელსაწყოთა ზოლის მოცილება

en: KDE Remote Desktop Client
ka: KDE Remote Desktop -ის კლიენტი

en: Urs Wolfer
ka: ურს ვოლფერი

en: Developer, Maintainer
ka: პროგრამისტი და წამყვანი

en: Developer
ka: პროგრამისტი

en: Former Developer
ka: ყოფილი პროგრამისტი

en: Initial RDP backend
ka: საწყისი RDP უკანაბოლო

en: Google Summer of Code 2007 KRDC project mentor
ka: Google Summer of Code 2007 KRDC პროექტის მენტორი

en: LibVNCServer / LibVNCClient developers
ka: LibVNCServer / LibVNCClient -ის პროგრამისტები

en: VNC client library
ka: VNC კლიენტის ბიბლიოთეკა

en: Telepathy Tubes Integration
ka: Telepathy Tubes -ის ინტეგრაცია

en: Start KRDC with the provided URL in fullscreen mode (works only with one URL)
ka: KRDC-ის მითითებული URL-ით მთელ ეკრანზე გაშვება (მუშაობს მხოლოდ ერთ URL-ით)

en: URLs to connect after startup
ka: ბმულები გაშვების შემდეგ მისაერთებლად

en: KDE Remote Desktop Client started
ka: KDE Remote Desktop -ს კლიენტი გაეშვა

en: New Connection
ka: ახალი შეერთება

en: Copy Screenshot to Clipboard
ka: ეკრანის ანაბეჭდის ბუფერში კოპირება

en: Screenshot
ka: ეკრანის ანაბეჭდი

en: Switch to Full Screen Mode
ka: სრულეკრანიანი რეჟიმზე გადასვლა

en: Full Screen
ka: სრულეკრანიანი რეჟიმი

en: View Only
ka: მხოლოდ ნახვა

en: Disconnect
ka: გათიშვა

en: Show Local Cursor
ka: ლოკალური კურსორის ჩვენება

en: Local Cursor
ka: ლოკალური კურსორი

en: Grab All Possible Keys
ka: ყველა შესაძლო ღილაკის ჩაჭერა

en: Grab Keys
ka: ღილაკების ჩაჭერა

en: Scale Remote Screen to Fit Window Size
ka: დაშორებული ეკრანის ფანჯრის ზომამდე გადიდება

en: Scale
ka: მასშტაბირება

en: Scaling Factor
ka: გადიდების მასშტაბი

en: Bookmarks
ka: სანიშნები

en: The entered address does not have the required form.
     Syntax: [username@]host[:port]
ka: მითითებული მისამართის ფორმა არასწორია.
    სინტაქსი: [მომხმარებელი@]ჰოსტი[:პორტი]

en: Malformed URL
ka: არასწორი URL

en: The entered address cannot be handled.
ka: შეყვანილი მისამართის დამუშავება შეუძლებელია.

en: Connecting to %1
ka: %1-სთან შეერთება

en: Authenticating at %1
ka: %1-ზე ავთენტიკაცია

en: Preparing connection to %1
ka: %1-თან მიერთების მომზადება

en: Connected to %1
ka: შეერთებული %1-სთან

[ctx: window title when in full screen mode (for example displayed in tasklist)]
en: KDE Remote Desktop Client (Full Screen)
ka: KDE Remote Desktop -ის კლიენტი (მთელ ეკრანზე)

en: Switch to Window Mode
ka: ფანჯრის რეჟიმზე გადართვა

en: Window Mode
ka: ფანჯრის რეჟიმი

en: Connect
ka: დაკავშირება

en: Rename
ka: გადარქმევა

en: Settings
ka: მორგება

en: Delete
ka: წაშლა

[ctx: Where each displayed link comes from]
en: Bookmarks
ka: სანიშნები

[ctx: Where each displayed link comes from]
en: History
ka: ისტორია

en: Rename %1
ka: %1-ის გადარქმევა

en: Rename %1 to
ka: %1-ის გადარქმევა

en: Are you sure you want to delete %1?
ka: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ %1-ის წაშლა?

en: Delete %1
ka: %1-ის წაშლა

en: Add Bookmark
ka: სანიშნის დამატება

en: Close Tab
ka: ჩანართის დახურვა

en: Minimize Full Screen Window
ka: სრულეკრანიანი რეჟიმის ჩაკეცვა

en: Stick Toolbar
ka: ხელსაწყოების პანელის მიწებება

en: Are you sure you want to quit the KDE Remote Desktop Client?
ka: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ KDE Remote Desktop-ის კლიენტიდან გასვლა?

en: Confirm Quit
ka: გასვლის დადასტურება

en: Connect to:
ka: დაკავშირება:

en: Type here to connect to an address and filter the list.
ka: მისამართთან მისაერთებლად და სიის გასაფილტრად აქ აკრიფეთ.

en: Type an IP or DNS Name here. Clear the line to get a list of connection methods.
ka: აკრიფეთ IP ან DNS სახელი. მიერთების მეთოდების სიის მისაღებად კი გაასუფთავეთ ხაზი.

en: Goto Address
ka: მისამართზე გადასვლა

en: Remote Desktops
ka: დისტანციური სამუშაო მაგიდები

en: Filter
ka: ფილტრი

en: Browse to media share path
ka: გასაზიარებელი მედიის ბილიკი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, connectionGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, vncGroupBox)
en: Connection
ka: კავშირი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, resolutionLabel)
en: Desktop &resolution:
ka: სამუშაო მაგიდის &გარჩევადობა:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Here you can specify the resolution of the remote desktop. This resolution determines the size of the desktop that will be presented to you.
ka: აქ შეგიძლიათ დაშორებული სამუშაო მაგიდის გაფართოება მიუთითოთ. ეს გაფართოება თქვენთვის წარმოდგენილი სამუშაო მაგიდის ზომას განსაზღვრავს.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Minimal (640x480)
ka: მინიმალური (640x480)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Small (800x600)
ka: პატარა (800x600)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Normal (1024x768)
ka: ნორმალური (1024x768)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Large (1280x1024)
ka: დიდი (1280x1024)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Very Large (1600x1200)
ka: ძალიან დიდი (1600x1200)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Current Screen Resolution
ka: მიმდინარე ეკრანის გაფართოება

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Custom Resolution (...)
ka: გაფართოების მითითება (...)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution)
en: Current KRDC Size
ka: KRDC-ის მიმდინარე ზომა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, widthLabel)
en: &Width:
ka: &სიგანე:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_Width) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_ScalingWidth)
en: This is the width of the remote desktop. You can only change this value manually if you select Custom as desktop resolution above.
ka: ეს დაშორებული სამუშაო მაგიდის სიგანეა. მისი შეცვლა ხელით მხოლოდ "ხელით მითითების" არჩევის შემდეგ შეგიძლიათ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, heightLabel)
en: H&eight:
ka: &სიმაღლე:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_Height) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_ScalingHeight)
en: This is the height of the remote desktop. You can only change this value manually if you select Custom as desktop resolution above.
ka: ეს დაშორებული სამუშაო მაგიდის სიმაღლეა. მისი შეცვლა ხელით მხოლოდ "ხელით მითითების" არჩევის შემდეგ შეგიძლიათ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorDepthLabel)
en: Color &depth:
ka: ფერის &სიღრმე:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: Low Color (8 Bit)
ka: ცოტა ფერი (8 ბიტი)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: High Color (16 Bit)
ka: მაღალი ფერი (16 ბიტი)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: True Color (24 Bit)
ka: ნამდვილი ფერი (24 ბიტი)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: True Color with Alpha (32 Bit)
ka: ნამდვილი ფერი ალფათი (32 ბიტი)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, layoutLabel)
en: &Keyboard layout:
ka: &კლავიატურის განლაგება:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Use this to specify your keyboard layout. This layout setting is used to send the correct keyboard codes to the server.
ka: გამოიყენება კლავიატურის განლაგების მისათითებლად. პარამეტრი სერვერისთვის სწორი კლავიატურის კოდების გასაგზავნად გამოიყენება.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Arabic (ar)
ka: არაბული (ar)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Czech (cs)
ka: ჩეხური (cs)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Danish (da)
ka: დანიური (da)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: German (de)
ka: გერმანული (de)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Swiss German (de-ch)
ka: შვეიცარიული გერმანული (de-ch)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: American Dvorak (en-dv)
ka: ამერიკული Dvorak (en-dv)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: British English (en-gb)
ka: ბრიტანული ინგლისური (en-gb)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: US English (en-us)
ka: ინგლისური (აშშ) (en-us)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Spanish (es)
ka: ესპანური (es)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Estonian (et)
ka: ესტონური (et)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Finnish (fi)
ka: ფინური (fi)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Faroese (fo)
ka: ფაროული (fo)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: French (fr)
ka: ფრანგული (fr)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Belgian (fr-be)
ka: ბელგიური (fr-be)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: French Canadian (fr-ca)
ka: კანადური ფრანგული (fr-ca)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Swiss French (fr-ch)
ka: შვედური ფრანგული (fr-ch)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Hebrew (he)
ka: ივრითი (he)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Croatian (hr)
ka: ხორვატული (hr)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Hungarian (hu)
ka: უნგრული (hu)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Icelandic (is)
ka: ისლანდიური (is)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Italian (it)
ka: იტალიური (it)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Japanese (ja)
ka: იაპონური (ja)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Korean (ko)
ka: კორეული (ko)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Lithuanian (lt)
ka: ლითუანიური (lt)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Latvian (lv)
ka: ლატვიური (lv)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Macedonian (mk)
ka: მაკედონიური (mk)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Dutch (nl)
ka: ჰოლანდიური (nl)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Belgian Dutch (nl-be)
ka: ბელგიური ჰოლანდიური (nl-be)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Norwegian (no)
ka: ნორვეგიული (no)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Polish (pl)
ka: პოლონური (pl)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Portuguese (pt)
ka: პორტუგალიური (pt)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Brazilian (pt-br)
ka: ბრაზილიური (pt-br)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Russian (ru)
ka: რუსული (ru)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Slovenian (sl)
ka: სლოვენური (sl)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Swedish (sv)
ka: შვედური (sv)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Thai (th)
ka: ტაილანდური (th)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Turkish (tr)
ka: თურქული (tr)

[ctx: label for soundsettings in preferences dialog]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, soundLabel)
en: Sound:
ka: ხმა:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Sound)
en: On This Computer
ka: ამ კომპიუტერზე

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Sound)
en: On Remote Computer
ka: დაშორებულ კომპიუტერზე

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Sound)
en: Disable Sound
ka: ხმის გამორთვა

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_SoundSystem)
en: None
ka: არაფერი

[ctx: label for performance settings in preferences dialog]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, performanceLabel)
en: Performance:
ka: წარმადობა:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Performance)
en: Modem
ka: მოდემი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Performance)
en: Broadband
ka: მობილური ინტერნეტი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RemoteFX)
en: Enhanced visual experience
ka: გაუმჯობესებული ვიზუალური გამოცდილება

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_RemoteFX)
en: RemoteFX covers a set of technologies that enhance visual experience of the Remote Desktop Protocol.
ka: RemoteFX ტექნოლოგიების ნაკრებია, რომელიც RDP-ის ვიზუალურ შეგრძნებას აუმჯობესებს.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shareMediaLabel)
en: Share Media:
ka: მედის გაზიარება:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_ShareMedia)
en: Share a local media directory with the remote host.
ka: ლოკალური მედიის საქაღალდის დაშორებულ ჰოსტთან გაზიარება.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, expertGroupBox)
en: Expert Options
ka: ექსპერტის რეჟიმი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, consoleLabel)
en: Console login:
ka: კონსოლზე შესვლა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Console)
en: Attach to Windows Server console
ka: Windows Server-ის კონსოლზე მიბმა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, extraOptionsLabel)
en: Extra options:
ka: დამატებითი პარამეტრები:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_ExtraOptions)
en: Here you can enter additional xfreerdp (FreeRDP) options.
ka: აქ შეგიძლიათ xfreerdp (FreeRDP)-ის დამატებითი პარამეტრები შეიყვანთ.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, loginGroupBox)
en: Login
ka: შესვლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, defaultUserLabel)
en: Default user name:
ka: ნაგულისხმევი მომხმარებლის სახელი:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, kcfg_DefaultRdpUserName)
en: No default user name
ka: ნაგულისხმევი მომხმარებლის სახელის გარეშე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RecognizeLdapLogins)
en: Automatically recognize "LDAP"-Logins and share passwords
ka: "LDAP"-ის მომხმარებლების ავტომატური გამოცნობა და პაროლების გაზიარება

en: Media Folder does not Exist
ka: მედიის საქაღალდე არ არსებობს

en: The folder %1 does not exist.
    Please set an existing folder to share or empty the "Share Media" option if you do not want to share any folder.
ka: საქაღალდე %1 არ არსებობს.
    გასაზიარებლად აირჩიეთ არსებული საქაღალდე, ან, თუ გაზიარება არ გნებავთ, წაშალეთ "მედიის გაზიარების" პარამეტრი.

en: Enter Username
ka: შეიყვანეთ მომხმარებლის სახელი

en: Please enter the username you would like to use for login.
ka: გთხოვთ შეიყვანოთ მომხმარებლის სახელი, რომელიც გსურთ გამოიყენოთ შესვლისთვის.

en: Access to the system requires a password.
ka: დაშორებულ სისტემაზე წვდომის პაროლი.

en: Could not start "%1"; make sure %1 is properly installed.
ka: "%1"-ის გაშვების შეცდომა. დარწმუნდით, რომ %1 სწორად აყენია.

en: RDP Failure
ka: RDP -ის შეცდომა

en: The version of "xfreerdp" you are using is too old.
    xfreerdp 1.0.2 or greater is required.
ka: "xfreerdp" - ის ვერსია, რომელსაც იყენებთ, ძალიან ძველია.
    საჭიროა xfreerdp 1.0.2 ან მეტი.

en: Connection failed. You might have passed a wrong address or username.
ka: კავშირი ვერ შედგა. თქვენ შეიძლება მისამართი ან მომხმარებლის სახელი არასწორია.

en: Name or service not known.
ka: სახელი ან სერვისი უცნობია.

en: Connection Failure
ka: შეერთების შეცდომა

en: Connection attempt to host failed.
ka: ჰოსტთან მიერთების შეცდომა.

en: Authentication failure, check credentials.
ka: ავტორიზაციის შეცდომა. გადაამოწმეთ დეტალები.

en: Connection attempt to host failed. Security negotiation or connection failure.
ka: მასპინძლის კავშირის მცდელობა ვერ შედგა. უსაფრთხოების მოლაპარაკება ან კავშირი წარუმატებელია.

en: Connect to a Windows Remote Desktop (RDP)
ka: Windows Remote Desktop (RDP)-სთან დაკავშირება

en: New RDP Connection...
ka: ახალი RDP კავშირი...

en: <html>Enter the address here. Port is optional.<br /><i>Example: rdpserver:3389 (host:port)</i></html>
ka: <html>შეიყვანეთ მისამართი. პორტი არასავალდებულოა<br /><i>მაგალითად: rdpserver:3389 (ჰოსტი:პორტი)</i></html>

en: The application "xfreerdp" cannot be found on your system; make sure it is properly installed if you need RDP support.
ka: აპლიკაცია "xfreerdp" თქვენს სისტემაში ვერ მოიძებნა; , თუ გჭირდებათ RDP მხარდაჭერა, დარწმუნდით, რომ ის სწორად არის დაყენებული.

[ctx: Where each displayed link comes from]
en: None
ka: არაფერი

[ctx: Remove the selected url from the bookarks menu]
en: Remove the bookmark for %1.
ka: %1-ის სანიშნებიდან წაშლა.

[ctx: Add the selected url to the bookmarks menu]
en: Bookmark %1.
ka: %1-ის სანიშნებში ჩამატება.

[ctx: Header of the connections list, title/url for remote connection]
en: Remote Desktop
ka: დაშორებული სამუშაო მაგიდა

[ctx: Header of the connections list, the last time this connection was initiated]
en: Last Connected
ka: ბოლო კავშირი

[ctx: Header of the connections list, the number of times this connection has been visited]
en: Visits
ka: ვიზიტები

[ctx: Header of the connections list, the time when this entry was created]
en: Created
ka: შექმნილია

[ctx: Header of the connections list, where this entry comes from]
en: Source
ka: წყარო

en: VNC authentication type is not supported.
ka: VNC ავთენტიკაციის ტიპი მხარდაჭერილი არაა.

en: Server not found.
ka: სერვერი ვერ ვიპოვე.

en: VNC authentication failed.
ka: VNC ავთენტიკაციის შეცდომა.

en: VNC authentication failed because of too many authentication tries.
ka: VNC ავთენტიკაცია ვერ მოხერხდა ძალიან ბევრი ავთენტიკაციის მცდელობის გამო.

en: VNC server closed connection.
ka: VNC სერვერმა კავშირი დახურა.

en: Disconnected: %1.
ka: გათიშულია: %1.

en: Reconnecting.
ka: თავიდან დაკავშირება.

en: Reconnected.
ka: თავიდან დაკავშირებულია.

en: Connected.
ka: დაკავშირებულია.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, connectionLabel)
en: Connection &type:
ka: შეერთების &ტიპი:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: Use this to specify the performance of your connection. Note that you should select the speed of the weakest link - even if you have a high speed connection, it will not help you if the remote computer uses a slow modem. Choosing a level of quality that is too high on a slow link will cause slower response times. Choosing a lower quality will increase latencies in high speed connections and results in lower image quality, especially in 'Low Quality' mode.
ka: გამოიყენეთ თქვენი ქსელის მიერთების ხარისხის მისათითებლად. დაიმახსოვრეთ, რომ არჩევა უსუსტესიდან უნდა დაიწყოთ, მაშინაც კი, როცა ჩქაროსნული შეერთება გაგაჩნიათ. ის არ დაგეხმარებათ, თუ სერვერი მოდემს იყენებს. მეტისმეტად მაღალი ხარისხის არჩევით დაბალსიჩქარიან შეერთებაზე შეიძლება დაყოვნების პრობლემა შეგექმნათ. დაბალი ხარისხის არჩევა გაზრდის დაყოვნებას ჩქაროსნულ მიერთებისას, განსაკუთრებით "დაბალი ხარისხის" რეჟიმში.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: High Quality (LAN, direct connection)
ka: მაღალი ხარისხი (LAN, პირდაპირი მიერთება

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: Medium Quality (DSL, Cable, fast Internet)
ka: საშუალო ხარისხი (DSL, საკაბელო, სწრაფი ინტერნეტი)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: Low Quality (Modem, ISDN, slow Internet)
ka: დაბალი ხარისხი (მოდემი, ISDN, ნელი ინტერნეტი)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Scaling)
en: Scale to Size:
ka: მასშტაბის ზომა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_ssh_tunnel)
en: Connect via SSH tunnel
ka: მიერთება SSH-ის გვირაბის გავლით

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ssh_groupBox)
en: SSH tunnel options
ka: SSH გვირაბის მორგება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_loopback)
en: Tunnel via loopback address
ka: გვირაბი მარყუჟის მისამართის გავლით

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Port:
ka: პორტი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: User name:
ka: მომხმარებლის სახელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dont_copy_passwords)
en: Don't copy passwords from supported password managers to remote hosts
ka: მხარდაჭერილი პაროლების მმართველებიდან პაროლები დაშორებულ ჰოსტებზე არ დაკოპირდება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dont_copy_passwords)
en: Supported password managers (like KeePassXC) mark copied passwords with an additional MIME type "x-kde-passwordManagerHint" which is used for filtering.
ka: მხარდაჭერილი პაროლების მმართველები (მაგ: KeePassXC) კოპირებულ პაროლებს დამატებითი MIME ტიპით, "x-kde-passwordManagerHint" ნიშნავს, რომელიც ფილტრაციისთვის გამოიყენება.

en: Error connecting to %1: %2
ka: %1-სთან მიერთების შეცდომა: %2

en: Error authenticating with password: %1
ka: შეცდომა პაროლით ავთენტიკაციისას: %1

en: Error creating tunnel socket
ka: გვირაბის სოკეტის შექმნის შეცდომა

en: Authentication failed. Please try again.
ka: ავთენტიკაციის შეცდომა. კიდევ სცადეთ.

en: Please enter the SSH password.
ka: შეიყვანეთ SSH-ის პაროლი.

en: VNC failure
ka: VNC -ის შეცდომა

en: SSH Tunnel failure
ka: SSH გვირაბის შეცდომა

en: New VNC Connection...
ka: ახალი VNC მიერთება...

en: Connect to a VNC Remote Desktop
ka: დაშორებულ სამუშაო მაგიდაზე VNC-ით მიერთება

en: <html>Enter the address here.<br /><i>Example: vncserver:1 (host:port / screen)</i></html>
ka: <html>აქ მისამართი შეიყვანეთ.<br /><i>მაგალითად: vncserver:1 (host:port / screen)</i></html>
