krdc - en to km translation catalogue (203 entries)

en: History
km: ប្រវត្តិ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberSessions)
en: Remember open sessions for next startup
km: ចង់ចាំ​សម័យ​បើក​សម្រាប់​ពេល​ចាប់ផ្ដើម​លើក​ក្រោយ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberHistory)
en: Remember connection history
km: ចងចាំ​ប្រវត្តិ​តភ្ជាប់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_WalletSupport)
en: Remember passwords (KWallet)
km: ចង់ចាំ​ពាក្យ​សម្ងាត់ (KWallet)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SystemTrayIcon)
en: Enable system tray icon
km: អនុញ្ញាត​រូបតំណាង​ថាស​ប្រព័ន្ធ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStatusBar)
en: Show status bar
km: បង្ហាញ​​របារ​ស្ថានភាព

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepAspectRatio)
en: Keep aspect ratio when scaling
km: រក្សា​សមាមាត្រ​នៅពេល​ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundLabel)
en: Background color of empty place:
km: ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​កន្លែង​ទទេ ៖

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, connectionGroupBox)
en: When Connecting
km: នៅពេល​តភ្ជាប់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPreferencesForNewConnections)
en: Show the preferences dialog for new connections
km: បង្ហាញ​ប្រអប់​ចំណូល​ចិត្ត​សម្រាប់​ការ​តភ្ជាប់​ថ្មី

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeOnConnect)
en: This option will resize the window to fit the connection size.  If it is too big, it will maximize the window.
km: ជម្រើស​នេះ​នឹង​ផ្លាស់ប្ដូរ​ទំហំ​បង្អួចឲ្យ​សម​នឹង​ទំហំ​តភ្ជាប់ ។ ប្រសិនបើ​វា​ធំ​ពេក វា​នឹង​ពង្រីក​បង្អួច​អតិបរមា ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeOnConnect)
en: Resize to fit
km: ផ្លាស់ប្ដូរ​ទំហំ​ឲ្យ​សម​នឹង

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FullscreenOnConnect)
en: This option switches to fullscreen only if the connection resolution is the same as the current screen resolution
km: ជម្រើស​នេះ​ប្ដូរ​ទៅ​របៀប​ពេញ​អេក្រង់ តែ​ក្នុងករណី​ដែល​គុណភាព​តភ្ជាប់​ដូច​គ្នា​នឹង​គុណភាព​បង្ហាញ​អេក្រង់​បច្ចុប្បន្ន

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FullscreenOnConnect)
en: Switch to Fullscreen if appropriate
km: ប្ដូរ​ទៅ​របៀប​ពេញអេក្រង់ ប្រសិនបើ​អាច

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, tabGroupBox)
en: Tab Settings
km: ការ​កំណត់​ផ្ទាំង​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTabBar)
en: Always show tab bar
km: បង្ហាញ​របារ​ផ្ទាំង​ជានិច្ច

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabCloseButton)
en: Show close button on tabs
km: បង្ហាញ​ប៊ូតុង​បិទ​នៅ​លើ​ផ្ទាំង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabMiddleClick)
en: Middle-click on a tab closes it
km: ចុច​ប៊ូតុង​កណ្តាល​លើ​ថេបដើម្បី​បិទ​វា

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tabOrientationLabel)
en: Tab position:
km: ទីតាំង​ផ្ទាំង ៖

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Top
km: កំពូល

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Bottom
km: បាត

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Left
km: ឆ្វេង

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Right
km: ស្ដាំ

en: Configure...
km: កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ...

en: Remove
km: យកចេញ

en: The selected host cannot be handled.
km: ម៉ាស៊ីន​ដែល​បាន​ជ្រើស​មិន​អាច​ត្រូវ​បាន​គ្រប់គ្រង​ទេ ។

en: Unusable URL
km: URL មិន​អាច​ប្រើ​បាន

[ctx: General Config]
en: General
km: ទូទៅ

en: General Configuration
km: កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ទូទៅ

en: Hosts
km: ម៉ាស៊ីន

en: Host Configuration
km: ការ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ម៉ាស៊ីន

en: Plugins
km: កម្មវិធី​ជំនួយ

en: Plugin Configuration
km: ការ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​កម្មវិធី​ជំនួយ

en: Less than a minute ago
km: តិច​ជាង​មួយ​នាទី​កន្លង​ទៅ

en: A minute ago | %1 minutes ago
km[0]: %1 នាទី​កន្លង​ទៅ

en: An hour ago | %1 hours ago
km[0]: %1 កន្លង​ទៅ

en: Yesterday | %1 days ago
km[0]: %1 ថ្ងៃ​កន្លង​ទៅ

en: Over a month ago | %1 months ago
km[0]: %1 ខែ​កន្លង​ទៅ

en: A year ago | %1 years ago
km[0]: %1 ឆ្នាំ​កន្លង​ទៅ

en: Note that settings might only apply when you connect next time to this host.
km: ចំណាំថា ការ​កំណត់​អាច​អនុវត្ត​តែ​នៅ​ពេល​ដែល​អ្នក​តភ្ជាប់​ពេលក្រោយ​ទៅកាន់​ម៉ាស៊ីន​នេះ​ប៉ុណ្ណោះ ។

en: Show this dialog again for this host
km: បង្ហាញ​ប្រអប់​នេះ​ម្តង​ទៀត​សម្រាប់​ម៉ាស៊ីន​នេះ

en: Remember password (KWallet)
km: ចង់ចាំ​ពាក្យ​សម្ងាត់ (KWallet)

note: i18n: ectx: label, entry (OpenSessions), group (General)
en: Sessions
km: សម័យ

note: i18n: ectx: Menu (session)
en: &Session
km: សម័យ

note: i18n: ectx: ToolBar (krdc_remote_view_toolbar)
en: Remote View Toolbar
km: របារ​ឧបករណ៍​មើល​ពី​ចម្ងាយ

en: KDE Remote Desktop Client
km: ម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវ​​ផ្ទៃតុ​ពី​ចម្ងាយ​របស់ KDE

en: Developer, Maintainer
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ អ្នក​ថែទាំ

en: Developer
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍​

en: Former Developer
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍​ចាស់

en: Initial RDP backend
km: ចាប់ផ្ដើម​កម្មវិធី RDP ខាងក្រោយ

en: Google Summer of Code 2007 KRDC project mentor
km: អ្នក​ណែនាំ​គម្រោង KRDC Google Summer of Code 2007

en: LibVNCServer / LibVNCClient developers
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ LibVNCServer / LibVNCClient

en: VNC client library
km: បណ្ណាល័យ​កម្មវិធី VNC

en: Telepathy Tubes Integration
km: ការបញ្ចូលត្យូបទូរវេទន៍

en: Start KRDC with the provided URL in fullscreen mode (works only with one URL)
km: ចាប់ផ្ដើម KRDC ជាមួយ URL ដែល​ផ្ដល់​ឲ្យ​ក្នុង​របៀប​ពេញ​អេក្រង់ (ធ្វើការ​តែ​ជាមួយ URL មួយ​គត់)

en: URLs to connect after startup
km: URL ដើម្បី​តភ្ជាប់ បន្ទាប់​ពី​ពេល​ចាប់ផ្ដើម

en: KDE Remote Desktop Client started
km: បាន​ចាប់ផ្ដើម​កម្មវិធី​មើល​ផ្ទៃតុ​ពី​ចម្ងាយ​របស់ KDE

en: New Connection
km: ការ​​​តភ្ជាប់​​ថ្មី

en: Copy Screenshot to Clipboard
km: ចម្លង​រូបថត​អេក្រង់​ទៅ​ក្ដារ​តម្បៀត​ខ្ទាស់

en: Screenshot
km: រូបថតអេក្រង់

en: Switch to Full Screen Mode
km: ប្ដូរ​ទៅ​របៀប​ពេញ​អេក្រង់

en: Full Screen
km: អេក្រង់​ពេញ

en: View Only
km: បាន​តែ​មើល

en: Disconnect
km: ផ្ដាច់

en: Show Local Cursor
km: បង្ហាញ​ទស្សន៍​ទ្រនិច​មូលដ្ឋាន

en: Local Cursor
km: ទស្សន៍​ទ្រនិច​មូលដ្ឋាន

en: Grab All Possible Keys
km: យក​សោ​ដែល​អាច​ប្រើ​បាន​ទាំង​អស់

en: Grab Keys
km: យក​សោ

en: Scale Remote Screen to Fit Window Size
km: ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន​អេក្រង់​ពី​ចម្ងាយ​ឲ្យ​សម​នឹង​ទំហំ​បង្អួច

en: Scale
km: មាត្រដ្ឋាន

en: Bookmarks
km: ចំណាំ

en: The entered address does not have the required form.
     Syntax: [username@]host[:port]
km: អាសយដ្ឋាន​ដែល​បាន​បញ្ចូល​មិន​មាន​សំណុំ​បែបបទ​ដែល​ទាមទារ​ទេ ។
     វាក្យសម្ព័ន្ធ ៖ [username@]host[:port]

en: Malformed URL
km: URL ដែល​មាន​ទម្រង់​មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: The entered address cannot be handled.
km: អាសយដ្ឋាន​ដែល​បញ្ចូល​មិន​អាច​ត្រូវ​បាន​ដោះស្រាយ​​ទេ ។

en: Connecting to %1
km: តភ្ជាប់​ទៅ %1

en: Authenticating at %1
km: កំពុង​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ​នៅ %1...

en: Preparing connection to %1
km: កំពុង​រៀបចំ​ការ​តភ្ជាប់​ទៅ %1

en: Connected to %1
km: បាន​តភ្ជាប់​ទៅ %1

[ctx: window title when in full screen mode (for example displayed in tasklist)]
en: KDE Remote Desktop Client (Full Screen)
km: កម្មវិធី​មើល​ផ្ទៃតុ​ពី​ចម្ងាយ​របស់ KDE (ពេញ​អេក្រង់)

en: Switch to Window Mode
km: ប្ដូរ​ទៅ​របៀប​បង្អួច

en: Window Mode
km: ប្ដូរ​ទៅ​របៀប​បង្អួច

en: Connect
km: តភ្ជាប់​

en: Rename
km: ប្ដូរ​ឈ្មោះ

en: Settings
km: ការ​កំណត់​

en: Delete
km: លុប

[ctx: Where each displayed link comes from]
en: Bookmarks
km: ចំណាំ

[ctx: Where each displayed link comes from]
en: History
km: ប្រវត្តិ​

en: Rename %1
km: ប្ដូរ​ឈ្មោះ %1

en: Rename %1 to
km: ប្ដូរ​ឈ្មោះ %1 ទៅ​ជា

en: Are you sure you want to delete %1?
km: តើ​អ្នក​ប្រាកដ​ជា​ចង់​លុប %1 ឬ ?

en: Delete %1
km: លុប %1

en: Add Bookmark
km: បន្ថែម​ចំណាំ

en: Close Tab
km: បិទផ្ទាំង

en: Minimize Full Screen Window
km: បង្រួម​​បង្អួច​​ពេញ​​អេក្រង់​អប្បបរមា

en: Stick Toolbar
km: របារ​ឧបករណ៍​ស្អិត

en: Are you sure you want to quit the KDE Remote Desktop Client?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​បិទ​កម្មវិធី​មើល​ផ្ទៃតុ​ពី​ចម្ងាយ​របស់ KDE ឬ ?

en: Confirm Quit
km: អះអាង​ការ​ចេញ

en: Connect to:
km: ​តភ្ជាប់​ទៅ ៖​

en: Type here to connect to an address and filter the list.
km: វាយ​បញ្ចូល​ទីនេះ ដើម្បី​តភ្ជាប់​ទៅកាន់​អាសយដ្ឋាន និង​ត្រង​បញ្ជី ។

en: Type an IP or DNS Name here. Clear the line to get a list of connection methods.
km: វាយ​ឈ្មោះ IP ឬ DNS នៅ​ទីនេះ ។ ជម្រះ​បន្ទាត់​ ដើម្បី​ទទួល​បាន​បញ្ជី​វិធីសាស្ត្រ​តភ្ជាប់​ ។

en: Goto Address
km: ទៅ​កាន់​អាសយដ្ឋាន

en: Remote Desktops
km: ​ផ្ទៃតុ​ពី​ចម្ងាយ

en: Filter
km: តម្រង

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, connectionGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, vncGroupBox)
en: Connection
km: ការ​តភ្ជាប់​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, resolutionLabel)
en: Desktop &resolution:
km: គុណភាព​បង្ហាញ​ផ្ទៃតុ ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Here you can specify the resolution of the remote desktop. This resolution determines the size of the desktop that will be presented to you.
km: ទីនេះ អ្នក​អាច​កំណត់​គុណភាព​បង្ហាញ​នៃ​ផ្ទៃតុ​ពី​ចម្ងាយ ។ គុណភាព​បង្ហាញ​នេះ​កំណត់​ទំហំ​នៃ​ផ្ទៃតុ​ដែល​នឹង​បង្ហាញ​ដល់​អ្នក ។​

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Minimal (640x480)
km: តូច (៦៤០x៤៨០)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Small (800x600)
km: តូច (៨០០x៦០០)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Normal (1024x768)
km: ធម្មតា (១០២៤x៧៦៨)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Large (1280x1024)
km: ធំ (១២៨០x១០២៤)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Very Large (1600x1200)
km: ធំ​បំផុត (១៦០០x១២០០)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Current Screen Resolution
km: គុណភាព​បង្ហាញ​អេក្រង់​បច្ចុប្បន្ន

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Custom Resolution (...)
km: គុណភាព​បង្ហាញ​ផ្ទាល់ខ្លួន (...)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, widthLabel)
en: &Width:
km: ទទឹង​ ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_Width) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_ScalingWidth)
en: This is the width of the remote desktop. You can only change this value manually if you select Custom as desktop resolution above.
km: នេះ​ជា​ទទឹង​ផ្ទៃតុ​ពី​ចម្ងាយ ។ អ្នក​អាច​ផ្លាស់ប្ដូរ​តម្លៃ​នេះ​ដោយ​ដៃ​បាន​លុះត្រា​តែ​អ្នក​ជ្រើស​ផ្ទាល់ខ្លួន​ជា​គុណភាព​បង្ហាញ​ផ្ទៃតុ​ខាង​លើ ។​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, heightLabel)
en: H&eight:
km: កម្ពស់ ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_Height) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_ScalingHeight)
en: This is the height of the remote desktop. You can only change this value manually if you select Custom as desktop resolution above.
km: នេះ​ជា​កម្ពស់​​ផ្ទៃតុ​ពី​ចម្ងាយ ។​ អ្នក​អាច​ផ្លាស់ប្ដូរ​តម្លៃ​នេះ​ដោយ​ដៃ​បាន​លុះត្រា​តែ​អ្នក​ជ្រើស ផ្ទាល់ខ្លួន ជា​គុណភាព​បង្ហាញ​ផ្ទៃតុ​ខាង​លើ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorDepthLabel)
en: Color &depth:
km: ជម្រៅ​ពណ៌ ៖

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: Low Color (8 Bit)
km: ពណ៌​ទាប(៨ បីត)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: High Color (16 Bit)
km: ​ពណ៌​ខ្ពស់​(១៦ ប៊ីត)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: True Color (24 Bit)
km: ពណ៌​ពិត​ប្រាកដ (២៤ ប៊ីត)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, layoutLabel)
en: &Keyboard layout:
km: ប្លង់​ក្តា​ចុច​ ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Use this to specify your keyboard layout. This layout setting is used to send the correct keyboard codes to the server.
km: ប្រើ​វា​ដើម្បី​បញ្ជាក់​​លម្អិត​ប្លង់​ក្តារ​ចុច​របស់​អ្នក​ ។ គេ​ប្រើ​ការ​កំណត់​​ប្លង់​នេះ​ដើម្បី​​ផ្ញើ​កូដ​ក្តារ​ចុច​ត្រឹម​ត្រូវ​ទៅ​កាន់​ ម៉ាស៊ីន​បម្រើ ។​

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Arabic (ar)
km: អារ៉ាប់ (ar)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Czech (cs)
km: ឆេក (cs)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Danish (da)
km: ដាណាម៉ាក (da)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: German (de)
km: អាល្លឺម៉ង់ (de)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Swiss German (de-ch)
km: ស្វីស អាល្លឺម៉ង់ (de-ch)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: American Dvorak (en-dv)
km: វូរ៉ាក អាមេរិក (en-dv)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: British English (en-gb)
km: អង់គ្លេស ចក្រភព​អង់គ្លេស (en-gb)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: US English (en-us)
km: អង់គ្លេស សហរដ្ឋ​អាមេរិក​ (en-us)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Spanish (es)
km: អេស្ប៉ាញ (es)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Estonian (et)
km: អេស្តូនី (et)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Finnish (fi)
km: ហ្វាំង​ឡង់ (fi)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Faroese (fo)
km: ហ្វាអេរូស (fo)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: French (fr)
km: បារាំង (fr)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Belgian (fr-be)
km: ប៊ែល​ហ្ស៊ីក (fr-be)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: French Canadian (fr-ca)
km: កាណាដា បារាំង (fr-ca)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Swiss French (fr-ch)
km: បារាំង ស្វីស (fr-ch)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Hebrew (he)
km: ហេប្រ៊ូ (he)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Croatian (hr)
km: ក្រូអាត (hr)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Hungarian (hu)
km: ហុង​គ្រី (hu)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Icelandic (is)
km: អ៊ីស្លង់ (is)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Italian (it)
km: អ៊ីតាលី (it)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Japanese (ja)
km: ជប៉ុន​ (ja)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Korean (ko)
km: កូរ៉េ (ko)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Lithuanian (lt)
km: លីទុយអានី (lt)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Latvian (lv)
km: ឡាតវីយ៉ា​ (lv)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Macedonian (mk)
km: ម៉ាសេដូនី (mk)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Dutch (nl)
km: ​ហុល្លង់ (nl)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Belgian Dutch (nl-be)
km: ហុល្លង់ ប៊ែលហ្ស៊ីក (nl-be)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Norwegian (no)
km: ន័រវែស (no)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Polish (pl)
km: ប៉ូឡូញ (pl)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Portuguese (pt)
km: ព័រទុយហ្គាល់ (pt)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Brazilian (pt-br)
km: ប្រេស៊ីល (pt-br)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Russian (ru)
km: សហព័ន្ធ​រុស្សី (ru)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Slovenian (sl)
km: ស្លូវ៉ានី (sl)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Swedish (sv)
km: ស្វីស(sv)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Thai (th)
km: ថៃ (th)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Turkish (tr)
km: ទួគី (tr)

[ctx: label for soundsettings in preferences dialog]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, soundLabel)
en: Sound:
km: សំឡេង ៖

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Sound)
en: On This Computer
km: នៅ​លើ​កុំព្យូទ័រ​នេះ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Sound)
en: On Remote Computer
km: នៅ​លើ​កុំព្យូទ័រ​ពី​ចម្ងាយ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Sound)
en: Disable Sound
km: បិទ​សំឡេង

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, expertGroupBox)
en: Expert Options
km: ជម្រើស​អ្នក​ជំនាញ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, consoleLabel)
en: Console login:
km: ការ​ចូល​ក្នុងកុងសូល ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Console)
en: Attach to Windows Server console
km: ភ្ជាប់​ទៅ​កុងសូល​ម៉ាស៊ីនបម្រើ​របស់​វីនដូ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, extraOptionsLabel)
en: Extra options:
km: ជម្រើស​បន្ថែម ៖

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, loginGroupBox)
en: Login
km: ចូល

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, defaultUserLabel)
en: Default user name:
km: ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ​លំនាំដើម ៖

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, kcfg_DefaultRdpUserName)
en: No default user name
km: គ្មាន​ឈ្មោះ​​​អ្នក​ប្រើ​លំនាំដើម​ទេ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RecognizeLdapLogins)
en: Automatically recognize "LDAP"-Logins and share passwords
km: ស្គាល់​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ "LDAP"-ចូល និង​ចែករំលែក​ពាក្យសម្ងាត់

en: Enter Username
km: បញ្ចូល​ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ

en: Please enter the username you would like to use for login.
km: សូម​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ ដែល​អ្នក​ចង់​ប្រើ​ដើម្បី​ចូល ។

en: Access to the system requires a password.
km: ចូល​ដំណើរ​ការ​ប្រព័ន្ធ​ទាមទារ​ពាក្យ​សម្ងាត់ ។

en: RDP Failure
km: RDP បរាជ័យ

en: Connection Failure
km: ការ​តភ្ជាប់​ទទួល​បរាជ័យ​

en: Connection attempt to host failed.
km: ការ​ព្យាយាម​តភ្ជាប់​ទៅ​កាន់​ម៉ាស៊ីន​ទទួល​បរាជ័យ​ ។​

en: Connect to a Windows Remote Desktop (RDP)
km: តភ្ជាប់​ទៅ​ផ្ទៃតុ​ពី​ចម្ងាយ​របស់ វីនដូ (RDP)

en: New RDP Connection...
km: ការ​តភ្ជាប់ RDP ថ្មី...

en: <html>Enter the address here. Port is optional.<br /><i>Example: rdpserver:3389 (host:port)</i></html>
km: <html>បញ្ចូល​អាសយដ្ឋាន​នៅ​ទីនេះ ។ ច្រក​គឺស្រេចចិត្ត ។<br /><i>ឧទាហរណ៍ ៖ rdpserver:3389 (ម៉ាស៊ីន ៖ ច្រក)</i></html>

[ctx: Where each displayed link comes from]
en: None
km: គ្មាន

[ctx: Remove the selected url from the bookarks menu]
en: Remove the bookmark for %1.
km: យក​ចំណាំ​​សម្រាប់ %1 ចេញ ។​

[ctx: Add the selected url to the bookmarks menu]
en: Bookmark %1.
km: ចំណាំ %1 ។

[ctx: Header of the connections list, title/url for remote connection]
en: Remote Desktop
km: ផ្ទៃតុ​ពី​ចម្ងាយ

[ctx: Header of the connections list, the last time this connection was initiated]
en: Last Connected
km: បាន​តភ្ជាប់​​ចុងក្រោយ

[ctx: Header of the connections list, the number of times this connection has been visited]
en: Visits
km: ទស្សនា

[ctx: Header of the connections list, the time when this entry was created]
en: Created
km: បាន​បង្កើត

[ctx: Header of the connections list, where this entry comes from]
en: Source
km: ប្រភព

en: Server not found.
km: រក​មិន​ឃើញ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ ។

en: VNC authentication failed.
km: ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ VNC បាន​បរាជ័យ ។

en: VNC authentication failed because of too many authentication tries.
km: ការ​ផ្ទៀតផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ VNC បាន​បរាជ័យ ពីព្រោះ​ការ​ព្យាយាម​ផ្ទៀតផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ​ច្រើន​ពេក ។

en: VNC server closed connection.
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ VNC បិទ​ការ​តភ្ជាប់ ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: Use this to specify the performance of your connection. Note that you should select the speed of the weakest link - even if you have a high speed connection, it will not help you if the remote computer uses a slow modem. Choosing a level of quality that is too high on a slow link will cause slower response times. Choosing a lower quality will increase latencies in high speed connections and results in lower image quality, especially in 'Low Quality' mode.
km: ប្រើ​វា​ដើម្បី​បញ្ជាក់​សមត្ថភាពការតភ្ជាប់របស់​អ្នក ។ ចំណាំ​ថា​ អ្នកគួរ​ជ្រើស​ល្បឿន​នៃ​តណរ​ខ្សោយ​បំផុត បើទោះបីជា​អ្នកមានតំណភ្ជាប់​លឿន​ខ្លាំង​មួយ វា​នឹង​មិន​អាច​ជួយ​អ្វី​បាន​ទេ បើ​អ្នក​មាន​ម៉ូឌឹម​ល្បឿន​យឺត​មួយ ។ ការ​ជ្រើស​កម្រិត​គុណភាព​ដែល​ខ្ពស់ពេក​លើ​បណ្ដាញ​យឺត​មួយ​នឹង​បណ្ដាល​ឲ្យ​រយៈពេល​ឆ្លើយ​តប​យឺត ។ ការ​ជ្រើស​គុណភាព​ទាប​នឹង​បង្កើន latencies​​ ក្នុង​តំណ​ភ្ជាប់​ដែល​មាន​ល្បឿន​លឿន និង​ឲ្យ​លទ្ធផល​ក្នុង​គុណភាព​រូបភាព​ទាប​ ពិសេស​ក្នុង​របៀប 'គុណភាព​ទាប' ។

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: High Quality (LAN, direct connection)
km: គុណភាព​ខ្ពស់​ (LAN ការតភ្ជាប់ដោយផ្ទាល់)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: Medium Quality (DSL, Cable, fast Internet)
km: គុណភាព​មធ្យម (DSL ខ្សែ អ៊ីនធឺណិត​លឿន)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: Low Quality (Modem, ISDN, slow Internet)
km: គុណភាព​អន់​ (ម៉ូឌែល ISDN អ៊ីនធឺណិត​យឺត)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Scaling)
en: Scale to Size:
km: ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន​តាម​ទំហំ ៖

en: Authentication failed. Please try again.
km: ការ​ផ្ទៀតផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ​បាន​បរជ័យ ។ សូម​ព្យាយាម​ម្ដង​ទៀត ។

en: VNC failure
km: VNC បរាជ័យ

en: New VNC Connection...
km: ការ​តភ្ជាប់ VNC ថ្មី...​

en: Connect to a VNC Remote Desktop
km: តភ្ជាប់​ទៅ​ផ្ទៃតុ​ពី​ចម្ងាយ VNC

en: <html>Enter the address here.<br /><i>Example: vncserver:1 (host:port / screen)</i></html>
km: <html>បញ្ចូល​អាសយដ្ឋាន​នៅទីនេះ ៖<br /><i>ឧទាហរណ៍ ៖ vncserver:1 (ម៉ាស៊ីន ៖ ច្រក / អេក្រង់)</i></html>
