krdc - en to nb translation catalogue (218 entries)

en: History
nb: Historie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberSessions)
en: Remember open sessions for next startup
nb: Husk åpne økter til neste oppstart

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberHistory)
en: Remember connection history
nb: Husk tilkoplingshistorien

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_WalletSupport)
en: Remember passwords (KWallet)
nb: Husk passord (KWallet)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SystemTrayIcon)
en: Enable system tray icon
nb: Slå på ikon i systemkurven

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStatusBar)
en: Show status bar
nb: Vis statuslinja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepAspectRatio)
en: Keep aspect ratio when scaling
nb: Behold høyde/bredde-forhold under skalering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundLabel)
en: Background color of empty place:
nb: Bakgrunnsfarge til tomt sted:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, connectionGroupBox)
en: When Connecting
nb: Når det kobles til

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPreferencesForNewConnections)
en: Show the preferences dialog for new connections
nb: Vis oppsettsdialogen på nye forbindelser

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeOnConnect)
en: This option will resize the window to fit the connection size.  If it is too big, it will maximize the window.
nb: Dette valget vil gjøre at vinduet endrer størrelse så det passer med tilkoblingen. Hvis tilkoblingen er for stor blir vinduet maksimert.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeOnConnect)
en: Resize to fit
nb: Endre størrelse til passende

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FullscreenOnConnect)
en: This option switches to fullscreen only if the connection resolution is the same as the current screen resolution
nb: Dette valget bytter til fullskjerm bare hvis tilkoblingens oppløsning er den samme som gjeldende oppløsning på skjermen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FullscreenOnConnect)
en: Switch to Fullscreen if appropriate
nb: Bytt til fullskjerm-modus hvis det passer

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, tabGroupBox)
en: Tab Settings
nb: Faneinnstillinger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTabBar)
en: Always show tab bar
nb: Vis alltid fanelinja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabCloseButton)
en: Show close button on tabs
nb: Vis lukkeknapp på faner

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabMiddleClick)
en: Middle-click on a tab closes it
nb: Midt-klikk på en fane for å lukke den

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tabOrientationLabel)
en: Tab position:
nb: Faneplassering:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Top
nb: Øverst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Bottom
nb: Nederst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Left
nb: Venstre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Right
nb: Høyre

en: Configure...
nb: Oppsett …

en: Remove
nb: Fjern

en: The selected host cannot be handled.
nb: Den valgte verten kan ikke håndteres.

en: Unusable URL
nb: Ubrukelig URL

[ctx: General Config]
en: General
nb: Generelt

en: General Configuration
nb: Generelt oppsett

en: Hosts
nb: Verter

en: Host Configuration
nb: Vertsoppsett

en: Plugins
nb: Programtillegg

en: Plugin Configuration
nb: Oppsett av programtillegg

en: Less than a minute ago
nb: Mindre enn et minutt siden

en: A minute ago | %1 minutes ago
nb[0]: Ett minutt siden
nb[1]: %1 minutter siden

en: An hour ago | %1 hours ago
nb[0]: En time siden
nb[1]: %1 timer siden

en: Yesterday | %1 days ago
nb[0]: I går
nb[1]: %1 dager siden

en: Over a month ago | %1 months ago
nb[0]: Over en måned siden
nb[1]: %1 måneder siden

en: A year ago | %1 years ago
nb[0]: Ett år siden
nb[1]: %1 år siden

en: Note that settings might only apply when you connect next time to this host.
nb: Merk at innstillinger kanskje bare får virkning neste gang denne verten kobles til.

en: Show this dialog again for this host
nb: Vis dette dialogvinduet igjen for denne verten

en: Remember password (KWallet)
nb: Husk passord (KWallet)

note: i18n: ectx: label, entry (OpenSessions), group (General)
en: Sessions
nb: Økter

note: i18n: ectx: Menu (session)
en: &Session
nb: &Økt

note: i18n: ectx: ToolBar (krdc_remote_view_toolbar)
en: Remote View Toolbar
nb: Verktøylinje for fjernvisning

en: Developer, Maintainer
nb: Utvikler, vedlikeholder

en: Developer
nb: Utvikler

en: Former Developer
nb: Tidligere utvikler

en: Initial RDP backend
nb: Første RDP bakstykke

en: Google Summer of Code 2007 KRDC project mentor
nb: Prosjektmentor for KRDC i Google Summer of Code 2007

en: LibVNCServer / LibVNCClient developers
nb: LibVNCServer / LibVNCClient-utviklere

en: VNC client library
nb: VNC klientbibliotek

en: Telepathy Tubes Integration
nb: Integrering med Telepathy-rør

en: Start KRDC with the provided URL in fullscreen mode (works only with one URL)
nb: Start KRDC med oppgitt URL i fullskjermsvisning (virker bare med én URL)

en: URLs to connect after startup
nb: URL-er det skal kobles til etter oppstart

en: KDE Remote Desktop Client started
nb: KDE Remote Desktop Client startet

en: New Connection
nb: Ny tilkobling

en: Copy Screenshot to Clipboard
nb: Kopier skjermbilde til utklippstavla

en: Screenshot
nb: Skjermbilde

en: Switch to Full Screen Mode
nb: Bytt til fullskjerm-modus

en: Full Screen
nb: Fullskjerm

en: View Only
nb: Bare se

en: Disconnect
nb: Koble fra

en: Show Local Cursor
nb: Vis lokal markør

en: Local Cursor
nb: Lokal markør

en: Grab All Possible Keys
nb: Grip alle mulige taster

en: Grab Keys
nb: Grip taster

en: Scale Remote Screen to Fit Window Size
nb: Skaler nettskjermen til å passe med vinduet

en: Scale
nb: Skaler

en: Bookmarks
nb: Bokmerker

en: The entered address does not have the required form.
     Syntax: [username@]host[:port]
nb: Den adressen som er oppgitt har ikke riktig form.
     Syntaks: [brukernavn@]vert[:port]

en: Malformed URL
nb: Feil i URL

en: The entered address cannot be handled.
nb: Adressen som er oppgitt kan ikke behandles.

en: Connecting to %1
nb: Kobler til %1

en: Authenticating at %1
nb: Autentiserer mot %1

en: Preparing connection to %1
nb: Forbereder tilkobling til %1

en: Connected to %1
nb: Tilkoblet til %1

[ctx: window title when in full screen mode (for example displayed in tasklist)]
en: KDE Remote Desktop Client (Full Screen)
nb: KDE Remote Desktop Client (Fullskjerm)

en: Switch to Window Mode
nb: Bytt til vindusmodus

en: Window Mode
nb: Vindusmodus

en: Connect
nb: Koble til

en: Rename
nb: Endre navn

en: Settings
nb: Innstillinger

en: Delete
nb: Slett

[ctx: Where each displayed link comes from]
en: Bookmarks
nb: Bokmerker

[ctx: Where each displayed link comes from]
en: History
nb: Historie

en: Rename %1
nb: Omnavn %1

en: Rename %1 to
nb: Endre navn på %1 til

en: Are you sure you want to delete %1?
nb: Er du sikker på at du vil slette %1?

en: Delete %1
nb: Fjern %1

en: Add Bookmark
nb: Legg til bokmerke

en: Close Tab
nb: Lukk fane

en: Minimize Full Screen Window
nb: Minimer fullskjerm-vinduet

en: Stick Toolbar
nb: Fest verktøylinja

en: Are you sure you want to quit the KDE Remote Desktop Client?
nb: Er du sikker på at du vil lukke KDE RD-klienten?

en: Confirm Quit
nb: Bekreft lukking

en: Connect to:
nb: Oppkobling til:

en: Type here to connect to an address and filter the list.
nb: Skriv her for å koble til en adresse og filtrere lista.

en: Type an IP or DNS Name here. Clear the line to get a list of connection methods.
nb: Skriv inn en IP-adresse eller DNS-navn her. Tøm linja for å få en liste over tilkoblingsmetoder.

en: Goto Address
nb: Gå til adresse

en: Remote Desktops
nb: Fjernskrivebord

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, connectionGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, vncGroupBox)
en: Connection
nb: Tilkobling

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, resolutionLabel)
en: Desktop &resolution:
nb: Skje&rmoppløsning:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Here you can specify the resolution of the remote desktop. This resolution determines the size of the desktop that will be presented to you.
nb: Her kan du oppgi oppløsningen for motpartens skjermflate. Denne oppløsningen avgjør størrelsen på det skrivebordet du vil få se.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Small (800x600)
nb: Liten (800x600)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Large (1280x1024)
nb: Stor (1280x1024)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Very Large (1600x1200)
nb: Svært stor (1600x1200)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Current Screen Resolution
nb: Gjeldende skjermoppløsning

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Custom Resolution (...)
nb: Tilpasset oppløsning (…)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution)
en: Current KRDC Size
nb: Gjeldende KRDC-størrelse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, widthLabel)
en: &Width:
nb: &Bredde:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_Width) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_ScalingWidth)
en: This is the width of the remote desktop. You can only change this value manually if you select Custom as desktop resolution above.
nb: Dette er bredden på motpartens skrivebord. Du kan bare endre denne verdien manuelt hvis du velger Tilpasset som oppløsning over.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, heightLabel)
en: H&eight:
nb: H&øyde:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_Height) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_ScalingHeight)
en: This is the height of the remote desktop. You can only change this value manually if you select Custom as desktop resolution above.
nb: Dette er høyden på motpartens skrivebord. Du kan bare endre denne verdien manuelt hvis du velger Tilpasset som oppløsning over.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorDepthLabel)
en: Color &depth:
nb: Farge&dybde:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: Low Color (8 Bit)
nb: Lav farge (8 bit)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: High Color (16 Bit)
nb: Høy farge (16 bit)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: True Color (24 Bit)
nb: Sann farge (24 bit)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: True Color with Alpha (32 Bit)
nb: Sann farge med alfa (32 bit)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, layoutLabel)
en: &Keyboard layout:
nb: &Tastaturutforming:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Use this to specify your keyboard layout. This layout setting is used to send the correct keyboard codes to the server.
nb: Bruk dette for å oppgi tastaturutformingen. Denne innstillinga brukes for å sende riktige tastaturkoder til tjeneren.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Arabic (ar)
nb: Arabisk (ar)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Czech (cs)
nb: Tsjekkisk (cs)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Danish (da)
nb: Dansk (da)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: German (de)
nb: Tysk (de)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Swiss German (de-ch)
nb: Sveitsisk tysk (de-ch)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: American Dvorak (en-dv)
nb: Amerikansk Dvorak (en-dv)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: British English (en-gb)
nb: Engelsk GB (en-gb)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: US English (en-us)
nb: Engelsk US (en-us)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Spanish (es)
nb: Spansk (es)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Estonian (et)
nb: Estisk (et)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Finnish (fi)
nb: Finsk (fi)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Faroese (fo)
nb: Færøysk (fo)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: French (fr)
nb: Fransk (fr)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Belgian (fr-be)
nb: Belgisk (fr-be)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: French Canadian (fr-ca)
nb: Fransk Kanadisk (fr-ca)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Swiss French (fr-ch)
nb: Sveitsisk fransk (fr-ch)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Hebrew (he)
nb: Hebraisk (he)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Croatian (hr)
nb: Kroatisk (hr)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Hungarian (hu)
nb: Ungarsk (hu)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Icelandic (is)
nb: Islandsk (is)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Italian (it)
nb: Italiensk (it)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Japanese (ja)
nb: Japansk (ja)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Korean (ko)
nb: Koreansk (ko)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Lithuanian (lt)
nb: Litauisk (lt)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Latvian (lv)
nb: Latvisk (lv)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Macedonian (mk)
nb: Makedonsk (mk)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Dutch (nl)
nb: Nederlandsk (nl)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Belgian Dutch (nl-be)
nb: Belgisk Nederlandsk(nl-be)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Norwegian (no)
nb: Norsk (no)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Polish (pl)
nb: Polsk (pl)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Portuguese (pt)
nb: Portugisisk (pt)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Brazilian (pt-br)
nb: Brasiliansk (pt-br)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Russian (ru)
nb: Russisk (ru)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Slovenian (sl)
nb: Slovensk (sl)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Swedish (sv)
nb: Svensk (sv)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Turkish (tr)
nb: Tyrkisk (tr)

[ctx: label for soundsettings in preferences dialog]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, soundLabel)
en: Sound:
nb: Lyd:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Sound)
en: On This Computer
nb: På denne maskinen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Sound)
en: On Remote Computer
nb: På motpartens maskin

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Sound)
en: Disable Sound
nb: Slå av lyd

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_SoundSystem)
en: None
nb: Ingen

[ctx: label for performance settings in preferences dialog]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, performanceLabel)
en: Performance:
nb: Ytelse:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Performance)
en: Broadband
nb: Bredbånd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RemoteFX)
en: Enhanced visual experience
nb: Forbedret visuell opplevelse

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_RemoteFX)
en: RemoteFX covers a set of technologies that enhance visual experience of the Remote Desktop Protocol.
nb: RemoteFX omfatter flere teknologier som forbedrer den visuelle opplevelsen ved Remote Desktop Protocol.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shareMediaLabel)
en: Share Media:
nb: Del media:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_ShareMedia)
en: Share a local media directory with the remote host.
nb: Del en lokal mediemappe med nettverksverten.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, expertGroupBox)
en: Expert Options
nb: Avanserte innstillinger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, consoleLabel)
en: Console login:
nb: Konsollinnlogging:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Console)
en: Attach to Windows Server console
nb: Koble til Windows Server-konsoll

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, extraOptionsLabel)
en: Extra options:
nb: Ekstra innstillinger

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_ExtraOptions)
en: Here you can enter additional xfreerdp (FreeRDP) options.
nb: Her kan du oppgi flere valg for xfreerdp (FreeRDP).

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, loginGroupBox)
en: Login
nb: Logg inn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, defaultUserLabel)
en: Default user name:
nb: Standard brukernavn:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, kcfg_DefaultRdpUserName)
en: No default user name
nb: Ikke noe standard brukernavn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RecognizeLdapLogins)
en: Automatically recognize "LDAP"-Logins and share passwords
nb: Oppdag automatisk «LDAP»-innlogging og del passord

en: Enter Username
nb: Oppgi brukernavn

en: Please enter the username you would like to use for login.
nb: Oppgi brukernavnet som skal brukes til å logge inn.

en: Access to the system requires a password.
nb: Det kreves passord for tilgang til dette systemet.

en: RDP Failure
nb: RDP-svikt

en: The version of "xfreerdp" you are using is too old.
    xfreerdp 1.0.2 or greater is required.
nb: Den «xfreerdp»-versjonen du kjører er for gammel.
    xfreerdp 1.0.2 eller senere kreves.

en: Name or service not known.
nb: Navnet eller tjenesten er ukjent.

en: Connection Failure
nb: Tilkobling mislyktes

en: Connection attempt to host failed.
nb: Det lyktes ikke å koble til verten.

en: Connect to a Windows Remote Desktop (RDP)
nb: Koble til et Windows nettskrivebord (RDP)

en: New RDP Connection...
nb: Ny RDP-tilkobling …

en: <html>Enter the address here. Port is optional.<br /><i>Example: rdpserver:3389 (host:port)</i></html>
nb: <html>Oppgi adressen her. Port er valgfritt.<br /><i>Eksempel: rdpserver:3389 (vert:port)</i></html>

en: The application "xfreerdp" cannot be found on your system; make sure it is properly installed if you need RDP support.
nb: Kan ikke finne «xfreerdp» på systemet, se til at xfreerdp er korrekt installert hvis du trenger RDP-støtte.

[ctx: Where each displayed link comes from]
en: None
nb: Ingen

[ctx: Remove the selected url from the bookarks menu]
en: Remove the bookmark for %1.
nb: Ta vekk bokmerket for %1.

[ctx: Add the selected url to the bookmarks menu]
en: Bookmark %1.
nb: Bokmerk %1.

[ctx: Header of the connections list, title/url for remote connection]
en: Remote Desktop
nb: Fjernskrivebord

[ctx: Header of the connections list, the last time this connection was initiated]
en: Last Connected
nb: Sist tilkoblet

[ctx: Header of the connections list, the number of times this connection has been visited]
en: Visits
nb: Besøk

[ctx: Header of the connections list, the time when this entry was created]
en: Created
nb: Opprettet

[ctx: Header of the connections list, where this entry comes from]
en: Source
nb: Kilde

en: VNC authentication type is not supported.
nb: VNC-autentiseringstypen er ikke støttet.

en: Server not found.
nb: Tjener ikke funnet.

en: VNC authentication failed.
nb: VNC-autentisering mislyktes.

en: VNC authentication failed because of too many authentication tries.
nb: VNC-autentisering mislyktes på grunn av for mange autentiseringsforsøk.

en: VNC server closed connection.
nb: VNC-tjeneren lukket forbindelsen.

en: Disconnected: %1.
nb: Frakoblet: %1.

en: Reconnecting.
nb: Kobler til på nytt.

en: Reconnected.
nb: Tilkoblet igjen.

en: Connected.
nb: Tilkoblet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, connectionLabel)
en: Connection &type:
nb: Tilkoblings&type:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: Use this to specify the performance of your connection. Note that you should select the speed of the weakest link - even if you have a high speed connection, it will not help you if the remote computer uses a slow modem. Choosing a level of quality that is too high on a slow link will cause slower response times. Choosing a lower quality will increase latencies in high speed connections and results in lower image quality, especially in 'Low Quality' mode.
nb: Bruk dette for å angi hvor god forbindelse du har. Merk at du bør velge hastigheten etter det svakeste leddet – selv om du har en høyhastighets-tilkobling hjelper ikke det hvis den andre parten har et langsomt modem. Velger du høy kvalitet på en langsom forbindelse blir svartidene lengre. På en rask forbindelse blir det lenger latenstid om du velger lavere kvalitet, og du får dårligere bildekvalitet, spesielt i «lavkvalitet»-modus.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: High Quality (LAN, direct connection)
nb: Høy kvalitet (Lokalnett, direkte tilkobling)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: Medium Quality (DSL, Cable, fast Internet)
nb: Medium kvalitet (DSL, kabel, raskt Internett)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: Low Quality (Modem, ISDN, slow Internet)
nb: Lav kvalitet (Modem, ISDN, langsomt Internett)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Scaling)
en: Scale to Size:
nb: Skaler til størrelse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: User name:
nb: Brukernavn:

en: Authentication failed. Please try again.
nb: Autentisering lyktes ikke. Forsøk igjen.

en: VNC failure
nb: VNC-svikt

en: New VNC Connection...
nb: Ny VNC-tilkobling …

en: Connect to a VNC Remote Desktop
nb: Koble til et VNC nettskrivebord

en: <html>Enter the address here.<br /><i>Example: vncserver:1 (host:port / screen)</i></html>
nb: <html>Oppgi adressen her.<br /><i>Eksmpel: vncserver:1 (vert:port / skjerm)</i></html>
