krdc - en to nn translation catalogue (242 entries)

en: History
nn: Tidlegare tilkoplingar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberSessions)
en: Remember open sessions for next startup
nn: Hugs opne økter til neste programstart

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberHistory)
en: Remember connection history
nn: Hugs tilkoplingshistorikk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_WalletSupport)
en: Remember passwords (KWallet)
nn: Hugs passord (KWallet)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SystemTrayIcon)
en: Enable system tray icon
nn: Vis ikon i systemtrauet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStatusBar)
en: Show status bar
nn: Vis statuslinje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepAspectRatio)
en: Keep aspect ratio when scaling
nn: Hald fast på høgd/breidd-forhold ved skalering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundLabel)
en: Background color of empty place:
nn: Bakgrunnsfarge for tomme flater:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, connectionGroupBox)
en: When Connecting
nn: Ved tilkopling

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPreferencesForNewConnections)
en: Show the preferences dialog for new connections
nn: Vis innstillingsvindauge for nye tilkoplingar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeOnConnect)
en: This option will resize the window to fit the connection size.  If it is too big, it will maximize the window.
nn: Endra vindaugs­storleiken til å vera i samsvar med ekstern vindaugs­storleik. Viss denne er for stor, vert vindauget maksimert.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeOnConnect)
en: Resize to fit
nn: Juster storleiken etter innhaldet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FullscreenOnConnect)
en: This option switches to fullscreen only if the connection resolution is the same as the current screen resolution
nn: Byt til fullskjerm berre viss oppløysinga på eksternt skrivebord er lik den lokale skjermoppløysinga.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FullscreenOnConnect)
en: Switch to Fullscreen if appropriate
nn: Byt til fullskjerm viss det høver

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, defaultProtocolLabel)
en: Default protocol:
nn: Standardprotokoll:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, tabGroupBox)
en: Tab Settings
nn: Faneval

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTabBar)
en: Always show tab bar
nn: Vis alltid fanelinja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabCloseButton)
en: Show close button on tabs
nn: Vis lukkeknapp på faner

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabMiddleClick)
en: Middle-click on a tab closes it
nn: Midtklikk på faner for å lukka dei

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tabOrientationLabel)
en: Tab position:
nn: Plassering av fanelinje:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Top
nn: Oppe

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Bottom
nn: Nede

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Left
nn: Til venstre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Right
nn: Til høgre

en: Configure...
nn: Set opp …

en: Remove
nn: Fjern

en: The selected host cannot be handled.
nn: Den valde verten kan ikkje handterast.

en: Unusable URL
nn: Ubrukeleg adresse

[ctx: General Config]
en: General
nn: Generelt

en: General Configuration
nn: Generelt oppsett

en: Hosts
nn: Vertar

en: Host Configuration
nn: Vertsoppsett

en: Plugins
nn: Programtillegg

en: Plugin Configuration
nn: Oppsett av programtillegg

en: Less than a minute ago
nn: Mindre enn eitt minutt sidan

en: A minute ago | %1 minutes ago
nn[0]: 1 minutt sidan
nn[1]: %1 minutt sidan

en: An hour ago | %1 hours ago
nn[0]: 1 time sidan
nn[1]: %1 timar sidan

en: Yesterday | %1 days ago
nn[0]: I går
nn[1]: %1 dagar sidan

en: Over a month ago | %1 months ago
nn[0]: Over ein månad sidan
nn[1]: %1 månadar sidan

en: A year ago | %1 years ago
nn[0]: Eit år sidan
nn[1]: %1 år sidan

en: Note that settings might only apply when you connect next time to this host.
nn: Merk at nokre innstillingar ikkje trer i kraft før ved neste tilkopling til verten.

en: Show this dialog again for this host
nn: Vis dette dialogvindauget på nytt for denne verten

en: Remember password (KWallet)
nn: Hugs passordet (KWallet)

note: i18n: ectx: label, entry (OpenSessions), group (General)
en: Sessions
nn: Økter

note: i18n: ectx: Menu (session)
en: &Session
nn: &Økt

note: i18n: ectx: ToolBar (krdc_remote_view_toolbar)
en: Remote View Toolbar
nn: Verktøylinje for fjernvising

en: KDE Remote Desktop Client
nn: KDE-klient for tilkopling til eksterne skrivebord

en: (c) 2007-2016, Urs Wolfer
    (c) 2001-2003, Tim Jansen
    (c) 2002-2003, Arend van Beelen jr.
    (c) 2000-2002, Const Kaplinsky
    (c) 2000, Tridia Corporation
    (c) 1999, AT&T Laboratories Boston
    (c) 1999-2003, Matthew Chapman
    (c) 2009, Collabora Ltd
nn: © 2007–2016 Urs Wolfer
    © 2001–2003 Tim Jansen
    (©) 2002–2003 Arend van Beelen jr.
    (©) 2000–2002 Const Kaplinsky
    (©) 2000 Tridia Corporation
    (©) 1999 AT&T Laboratories Boston
    (©) 1999–2003 Matthew Chapman
    (©) 2009 Collabora Ltd

en: Developer, Maintainer
nn: Utviklar og vedlikehaldar

en: Developer
nn: Utviklar

en: Former Developer
nn: Tidlegare utviklar

en: Initial RDP backend
nn: Første implementasjon av RDP-motoren

en: Google Summer of Code 2007 KRDC project mentor
nn: Mentor for Google Summer of Code 2007-prosjekt for KRDC

en: LibVNCServer / LibVNCClient developers
nn: LibVNCServer-/LibVNCClient-utviklarar

en: VNC client library
nn: VNC-klientbibliotek

en: Telepathy Tubes Integration
nn: Integrering med Telepathy Tubes

en: Start KRDC with the provided URL in fullscreen mode (works only with one URL)
nn: Start KRDC med vald adresse i fullskjermsmodus (verkar berre med ei enkeltadresse).

en: URLs to connect after startup
nn: Adresser å kopla til etter oppstart.

en: KDE Remote Desktop Client started
nn: Starta klient for tilkopling til eksterne skrivebord

en: New Connection
nn: Ny tilkopling

en: Copy Screenshot to Clipboard
nn: Kopier skjermbilete til utklippstavla

en: Screenshot
nn: Skjermbilete

en: Switch to Full Screen Mode
nn: Byt til fullskjermsmodus

en: Full Screen
nn: Fullskjerm

en: View Only
nn: Berre vis

en: Disconnect
nn: Kopla frå

en: Show Local Cursor
nn: Vis lokal musepeikar

en: Local Cursor
nn: Lokal musepeikar

en: Grab All Possible Keys
nn: Fang opp alle moglege tastetrykk

en: Grab Keys
nn: Fang opp tastetrykk

en: Scale Remote Screen to Fit Window Size
nn: Skaler fjernskjerm til å passa med vindaugsstorleiken

en: Scale
nn: Skalering

en: Scaling Factor
nn: Skaleringsfaktor

en: Bookmarks
nn: Bokmerke

en: The entered address does not have the required form.
     Syntax: [username@]host[:port]
nn: Adressa du skreiv inn, er på feil format.
     Rett format: [brukarnamn@]vert[:port]

en: Malformed URL
nn: Ugyldig adresse

en: The entered address cannot be handled.
nn: Kan ikkje handtera den innskrivne adressa.

en: Connecting to %1
nn: Koplar til %1

en: Authenticating at %1
nn: Brukargodkjenning for %1

en: Preparing connection to %1
nn: Førebur tilkopling til %1

en: Connected to %1
nn: Kopla til %1

[ctx: window title when in full screen mode (for example displayed in tasklist)]
en: KDE Remote Desktop Client (Full Screen)
nn: KDE-klient for tilkopling til eksterne skrivebord (fullskjerm)

en: Switch to Window Mode
nn: Byt til vindaugsmodus

en: Window Mode
nn: Vindaugsmodus

en: Connect
nn: Kopla til

en: Rename
nn: Endra namn

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Delete
nn: Slett

[ctx: Where each displayed link comes from]
en: Bookmarks
nn: Bokmerke

[ctx: Where each displayed link comes from]
en: History
nn: Tidlegare tilkoplingar

en: Rename %1
nn: Endra namn på %1

en: Rename %1 to
nn: Endra namn på %1 til

en: Are you sure you want to delete %1?
nn: Er du sikker på at du vil sletta %1?

en: Delete %1
nn: Slett %1

en: Add Bookmark
nn: Legg til bokmerke

en: Close Tab
nn: Lukk fane

en: Minimize Full Screen Window
nn: Minimer fullskjermsvindauge

en: Stick Toolbar
nn: Fest verktøylinja

en: Are you sure you want to quit the KDE Remote Desktop Client?
nn: Er du sikker på at du vil avslutta KRDC?

en: Confirm Quit
nn: Stadfest avslutting

en: Connect to:
nn: Kopla til:

en: Type here to connect to an address and filter the list.
nn: Trykk her for å kopla til ei adresse eller filtrera lista.

en: Type an IP or DNS Name here. Clear the line to get a list of connection methods.
nn: Skriv inn IP-adresse/DNS-namn her. Tøm feltet for sjå oversikt over tilkoplingsmetodar.

en: Goto Address
nn: Kopla til adressa

en: Remote Desktops
nn: Eksternt skrivebord

en: Browse to media share path
nn: Bla til mappe å dela

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, connectionGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, vncGroupBox)
en: Connection
nn: Tilkopling

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, resolutionLabel)
en: Desktop &resolution:
nn: &Skjermoppløysing:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Here you can specify the resolution of the remote desktop. This resolution determines the size of the desktop that will be presented to you.
nn: Her kan du velja oppløysinga på skrivebordet du koplar til. Denne oppløysinga vil avgjera kor stort skrivebord du får.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Minimal (640x480)
nn: Minimal (640 × 480)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Small (800x600)
nn: Liten (800 × 600)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Normal (1024x768)
nn: Vanleg (1024 × 768)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Large (1280x1024)
nn: Stor (1280 × 1024)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Very Large (1600x1200)
nn: Veldig stor (1600 × 1200)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Current Screen Resolution
nn: Gjeldande skjermoppløysing

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Custom Resolution (...)
nn: Tilpassa oppløysing (…)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution)
en: Current KRDC Size
nn: Gjeldande KRDC-storleik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, widthLabel)
en: &Width:
nn: &Breidd:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_Width) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_ScalingWidth)
en: This is the width of the remote desktop. You can only change this value manually if you select Custom as desktop resolution above.
nn: Her kan du velja breidda på skrivebordet du koplar til. Denne verdien kan du berre endra dersom du vel «Tilpassa oppløysing».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, heightLabel)
en: H&eight:
nn: &Høgd:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_Height) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_ScalingHeight)
en: This is the height of the remote desktop. You can only change this value manually if you select Custom as desktop resolution above.
nn: Her kan du velja høgda på skrivebordet du koplar til. Denne verdien kan du berre endra dersom du vel «Tilpassa oppløysing».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorDepthLabel)
en: Color &depth:
nn: &Fargedjupn:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: Low Color (8 Bit)
nn: Lågfarge (8 bit)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: High Color (16 Bit)
nn: Høgfarge (16 bit)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: True Color (24 Bit)
nn: Sannfarge (24 bit)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: True Color with Alpha (32 Bit)
nn: Sannfarge med gjennomsikt (24 bit)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, layoutLabel)
en: &Keyboard layout:
nn: &Tastaturoppsett:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Use this to specify your keyboard layout. This layout setting is used to send the correct keyboard codes to the server.
nn: Her kan du velja tastatur­oppsettet som skal brukast. Du må velja rett tastatur­oppsett for at dei rette tastekodane skal verta sende til tenaren.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Arabic (ar)
nn: Arabisk (ar)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Czech (cs)
nn: Tsjekkisk (cs)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Danish (da)
nn: Dansk (da)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: German (de)
nn: Tysk (de)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Swiss German (de-ch)
nn: Tysk – Sveits (de-ch)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: American Dvorak (en-dv)
nn: Amerikansk Dvorak (en-dv)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: British English (en-gb)
nn: Engelsk – Storbritannia (en-gb)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: US English (en-us)
nn: Engelsk – USA (en-us)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Spanish (es)
nn: Spansk (es)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Estonian (et)
nn: Estisk (et)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Finnish (fi)
nn: Finsk (fi)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Faroese (fo)
nn: Færøysk (fo)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: French (fr)
nn: Fransk (fr)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Belgian (fr-be)
nn: Fransk – Belgia (fr-be)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: French Canadian (fr-ca)
nn: Fransk – Canada (fr-ca)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Swiss French (fr-ch)
nn: Fransk – Sveits (fr)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Hebrew (he)
nn: Hebraisk (he)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Croatian (hr)
nn: Kroatisk (hr)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Hungarian (hu)
nn: Ungarsk (hu)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Icelandic (is)
nn: Islandsk (is)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Italian (it)
nn: Italiensk (it)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Japanese (ja)
nn: Japansk (ja)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Korean (ko)
nn: Koreansk (ko)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Lithuanian (lt)
nn: Litauisk (lt)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Latvian (lv)
nn: Latvisk (lv)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Macedonian (mk)
nn: Makedonsk (mk)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Dutch (nl)
nn: Nederlandsk (nl)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Belgian Dutch (nl-be)
nn: Nederlandsk – Belgia (nl-be)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Norwegian (no)
nn: Norsk (no)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Polish (pl)
nn: Polsk (pl)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Portuguese (pt)
nn: Portugisisk (pt)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Brazilian (pt-br)
nn: Brasiliansk (pt-br)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Russian (ru)
nn: Russisk (ru)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Slovenian (sl)
nn: Slovensk (sl)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Swedish (sv)
nn: Svensk (sv)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Turkish (tr)
nn: Tyrkisk (tr)

[ctx: label for soundsettings in preferences dialog]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, soundLabel)
en: Sound:
nn: Lyd:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Sound)
en: On This Computer
nn: På denne maskina

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Sound)
en: On Remote Computer
nn: På ekstern maskin

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Sound)
en: Disable Sound
nn: Slå av lyd

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_SoundSystem)
en: None
nn: Ingen

[ctx: label for performance settings in preferences dialog]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, performanceLabel)
en: Performance:
nn: Yting:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Performance)
en: Broadband
nn: Breiband

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RemoteFX)
en: Enhanced visual experience
nn: Forbetra visuell oppleving

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_RemoteFX)
en: RemoteFX covers a set of technologies that enhance visual experience of the Remote Desktop Protocol.
nn: RemoteFX er teknologi som gjev betre biletkvalitet når du brukar RDP-protokollen ved tilkopling til eksterne skrivebord.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shareMediaLabel)
en: Share Media:
nn: Del mappe:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_ShareMedia)
en: Share a local media directory with the remote host.
nn: Del ei lokal mappe med den eksterne maskina.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, expertGroupBox)
en: Expert Options
nn: Ekspertval

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, consoleLabel)
en: Console login:
nn: Konsollinnlogging:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Console)
en: Attach to Windows Server console
nn: Kopla til Windows Server-konsoll

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, extraOptionsLabel)
en: Extra options:
nn: Tilleggsval:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_ExtraOptions)
en: Here you can enter additional xfreerdp (FreeRDP) options.
nn: Her kan du skriva inn fleire val for xfreerdp (FreeRDP).

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, loginGroupBox)
en: Login
nn: Innlogging

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, defaultUserLabel)
en: Default user name:
nn: Standard brukarnamn:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, kcfg_DefaultRdpUserName)
en: No default user name
nn: Inkje standard brukarnamn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RecognizeLdapLogins)
en: Automatically recognize "LDAP"-Logins and share passwords
nn: Oppdag automatisk LDAP-brukardata og del passord

en: Media Folder does not Exist
nn: Den lokale mappa finst ikkje

en: The folder %1 does not exist.
    Please set an existing folder to share or empty the "Share Media" option if you do not want to share any folder.
nn: Mappa «%1» finst ikkje.
    Vel mappa du ønskjer å dela, eventuelt tøm «Del mappe»-feltet dersom du ikkje ønskjer å dela ei mappe.

en: Enter Username
nn: Skriv inn brukarnamn

en: Please enter the username you would like to use for login.
nn: Skriv inn brukarnamnet du vil bruka til å logga inn.

en: Access to the system requires a password.
nn: Du må oppgje passord for å få tilgang til dette systemet.

en: Could not start "%1"; make sure %1 is properly installed.
nn: Klarte ikkje starta «%1». Sjå til at %1 er rett installert.

en: RDP Failure
nn: RDP-feil

en: The version of "xfreerdp" you are using is too old.
    xfreerdp 1.0.2 or greater is required.
nn: Versjonen din av «xfreerdp» er for gammal.
    Du treng versjon 1.0.2 eller nyare.

en: Connection failed. You might have passed a wrong address or username.
nn: Feil ved tilkopling. Sjå til at du har brukt rett adresse og brukarnamn.

en: Name or service not known.
nn: Ukjend namn eller teneste.

en: Connection Failure
nn: Feil ved tilkopling

en: Connection attempt to host failed.
nn: Klarte ikkje kopla til verten.

en: Authentication failure, check credentials.
nn: Feil ved brukargodkjenning. Sjå til at du har brukt rett brukarnamn og passord.

en: Connection attempt to host failed. Security negotiation or connection failure.
nn: Klarte ikkje kopla til verten. Feil ved forhandling om tryggleiksprotokoll, eller fekk ikkje kontakt.

en: Connect to a Windows Remote Desktop (RDP)
nn: Kopla til RDP-skrivebord (Windows Remote Desktop)

en: New RDP Connection...
nn: Ny RDP-tilkopling …

en: <html>Enter the address here. Port is optional.<br /><i>Example: rdpserver:3389 (host:port)</i></html>
nn: <html>Skriv inn adressa her. Portnummeret kan sløyfast.<br /><i>Eksempel: rdpserver: (vert:port)</i></html>

en: The application "xfreerdp" cannot be found on your system; make sure it is properly installed if you need RDP support.
nn: Fann ikkje programmet «xfreerdp» på systemet. Sjå til det er installert dersom du treng RDP-støtte.

[ctx: Where each displayed link comes from]
en: None
nn: Ingen

[ctx: Remove the selected url from the bookarks menu]
en: Remove the bookmark for %1.
nn: Fjern bokmerket for %1.

[ctx: Add the selected url to the bookmarks menu]
en: Bookmark %1.
nn: Lag bokmerke for %1.

[ctx: Header of the connections list, title/url for remote connection]
en: Remote Desktop
nn: Eksternt skrivebord

[ctx: Header of the connections list, the last time this connection was initiated]
en: Last Connected
nn: Siste kopla til

[ctx: Header of the connections list, the number of times this connection has been visited]
en: Visits
nn: Tilkoplingar

[ctx: Header of the connections list, the time when this entry was created]
en: Created
nn: Lagt til

[ctx: Header of the connections list, where this entry comes from]
en: Source
nn: Kjelde

en: VNC authentication type is not supported.
nn: Typen VNC-brukargodkjenning er ikkje støtta.

en: Server not found.
nn: Fann ikkje tenaren.

en: VNC authentication failed.
nn: Feil ved VNC-brukargodkjenning.

en: VNC authentication failed because of too many authentication tries.
nn: Feil ved VNC-brukargodkjenning på grunn av for mange godkjenningsforsøk.

en: VNC server closed connection.
nn: VNC-tenaren avslutta sambandet.

en: Disconnected: %1.
nn: Kopla frå: %1.

en: Reconnecting.
nn: Koplar til på nytt.

en: Reconnected.
nn: Kopla til på nytt.

en: Connected.
nn: Kopla til.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, connectionLabel)
en: Connection &type:
nn: Tilkoplings&type:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: Use this to specify the performance of your connection. Note that you should select the speed of the weakest link - even if you have a high speed connection, it will not help you if the remote computer uses a slow modem. Choosing a level of quality that is too high on a slow link will cause slower response times. Choosing a lower quality will increase latencies in high speed connections and results in lower image quality, especially in 'Low Quality' mode.
nn: Her kan du velja kor godt samband du har. Merk at du bør velja farten ut frå det svakaste leddet. Dersom motparten har eit tregt modem, hjelper det ikkje at du har raskt nettsamband. Om du vel høg kvalitet på eit tregt samband, vert svartida lengre. Lågare kvalitet vil gje større forseinking på raske samband. Du vil òg få lågare biletkvalitet, særleg merkbar for nivået «Låg kvalitet».

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: High Quality (LAN, direct connection)
nn: Høg kvalitet (LAN, direkte tilkopling)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: Medium Quality (DSL, Cable, fast Internet)
nn: Mellomkvalitet (DSL, kabel, raskt Internett)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: Low Quality (Modem, ISDN, slow Internet)
nn: Låg kvalitet (modem, ISDN, tregt Internett)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Scaling)
en: Scale to Size:
nn: Skaler til storleik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_ssh_tunnel)
en: Connect via SSH tunnel
nn: Kopla til via SSH-tunell

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ssh_groupBox)
en: SSH tunnel options
nn: Val for SSH-tunell

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_loopback)
en: Tunnel via loopback address
nn: Tunell via loopback-adresse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Port:
nn: Portnummer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: User name:
nn: Brukarnamn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dont_copy_passwords)
en: Don't copy passwords from supported password managers to remote hosts
nn: Ikkje kopier passord til eksterne skrivebord (gjeld støtta passord­handsamarar)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dont_copy_passwords)
en: Supported password managers (like KeePassXC) mark copied passwords with an additional MIME type "x-kde-passwordManagerHint" which is used for filtering.
nn: Støtta passord­handsamarar (som KeePassXC) merkjer kopierte passord med ein ekstra MIME-type («x-kde-passwordManagerHint»), og desse vert då filtrerte ut.

en: Error connecting to %1: %2
nn: Klarte ikkje kopla til %1: %2

en: Error authenticating with password: %1
nn: Feil ved brukargodkjenning med passord: %1

en: Error creating tunnel socket
nn: Klarte ikkje oppretta tunell-socket

en: Authentication failed. Please try again.
nn: Feil ved brukargodkjenning. Prøv på nytt.

en: Please enter the SSH password.
nn: Skriv inn SSH-passordet.

en: VNC failure
nn: VNC-feil

en: SSH Tunnel failure
nn: Feil ved SSH-tunell

en: New VNC Connection...
nn: Ny VNC-tilkopling …

en: Connect to a VNC Remote Desktop
nn: Kopla til VNC-skrivebord

en: <html>Enter the address here.<br /><i>Example: vncserver:1 (host:port / screen)</i></html>
nn: <html>Skriv inn adressa her.<br /><i>Eksempel: vncserver:1 (vert:port / skjerm)</i></html>
