krdc - en to oc translation catalogue (9 entries)

en: History
oc: Istoric

en: Configure...
oc: Configurar...

en: Remove
oc: Suprimir

en: Hosts
oc: Òstes

en: Bookmarks
oc: Marca-paginas

en: Malformed URL
oc: URL mal formada

en: Close Tab
oc: Tampar onglet

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, connectionGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, vncGroupBox)
en: Connection
oc: Connexion

en: Enter Username
oc: Picatz lo nom d'utilizaire
