krdc - en to sa translation catalogue (279 entries)

en: History
sa: इतिहास

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberSessions)
en: Remember open sessions for next startup
sa: अग्रिम-स्टार्टअप-कृते मुक्तसत्रं स्मर्यताम्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberHistory)
en: Remember connection history
sa: संयोजन इतिहासं स्मर्यताम्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_WalletSupport)
en: Remember passwords (KWallet)
sa: गुप्तशब्दान् स्मर्यताम् (KWallet) .

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SystemTrayIcon)
en: Enable system tray icon
sa: सिस्टम् ट्रे चिह्नं सक्षमं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStatusBar)
en: Show status bar
sa: स्थितिपट्टिकां दर्शयतु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepAspectRatio)
en: Keep aspect ratio when scaling
sa: स्केलिंग् कुर्वन् आस्पेक्ट रेश्यो रक्षन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundLabel)
en: Background color of empty place:
sa: रिक्तस्थानस्य पृष्ठभूमिवर्णः :

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, connectionGroupBox)
en: When Connecting
sa: यदा संयोज्यते

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPreferencesForNewConnections)
en: Show the preferences dialog for new connections
sa: नूतनसंयोजनानां कृते प्राधान्यसंवादं दर्शयतु

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeOnConnect)
en: This option will resize the window to fit the connection size.  If it is too big, it will maximize the window.
sa: एषः विकल्पः संयोजनस्य आकारस्य अनुरूपं विण्डो इत्यस्य आकारं परिवर्तयिष्यति ।  यदि अतीव विशालं भवति तर्हि विण्डो अधिकतमं करिष्यति ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeOnConnect)
en: Resize to fit
sa: फिट् भवितुं आकारं परिवर्तयन्तु

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FullscreenOnConnect)
en: This option switches to fullscreen only if the connection resolution is the same as the current screen resolution
sa: एषः विकल्पः केवलं तदा एव पूर्णपर्दे परिवर्तते यदा संयोजनसंकल्पः वर्तमानपर्देसंकल्पः समानः भवति

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FullscreenOnConnect)
en: Switch to Fullscreen if appropriate
sa: यदि उचितं भवति तर्हि Fullscreen इत्यत्र स्विच कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, defaultProtocolLabel)
en: Default protocol:
sa: पूर्वनिर्धारितप्रोटोकॉलः :

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, tabGroupBox)
en: Tab Settings
sa: ट्याब् सेटिंग्स्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTabBar)
en: Always show tab bar
sa: सर्वदा ट्याब् बारं दर्शयतु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabCloseButton)
en: Show close button on tabs
sa: ट्याब्स् इत्यत्र close बटनं दर्शयतु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabMiddleClick)
en: Middle-click on a tab closes it
sa: एकस्मिन् ट्याब् मध्ये मध्य-क्लिक् कृत्वा तत् पिधायति

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tabOrientationLabel)
en: Tab position:
sa: ट्याब् स्थितिः :

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Top
sa: उपरितन

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Bottom
sa: अधः

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Left
sa: वामः

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Right
sa: दक्षिणः

en: Configure...
sa: विन्यस्तं कुर्वन्तु...

en: Remove
sa: अपाकरोति

en: Unusable URL
sa: अनुपयोगी URL

en: The selected host cannot be handled.
sa: चयनितं होस्ट् सम्भालितुं न शक्यते ।

[ctx: General Config]
en: General
sa: सामान्य

en: General Configuration
sa: सामान्यविन्यासः

en: Hosts
sa: यजमानाः

en: Host Configuration
sa: होस्ट् विन्यासः

en: Plugins
sa: प्लगिन्स्

en: Plugin Configuration
sa: प्लगिन् विन्यासः

en: Less than a minute ago
sa: एकनिमेषात् न्यूनकालपूर्वम्

en: A minute ago | %1 minutes ago
sa[0]: एकनिमेषपूर्वम्
sa[1]: %1 निमेषपूर्वम्

en: An hour ago | %1 hours ago
sa[0]: एकघण्टापूर्वम्
sa[1]: %1 घण्टापूर्वम्

en: Yesterday | %1 days ago
sa[0]: ह्यः
sa[1]: %1 दिवसपूर्वम्

en: Over a month ago | %1 months ago
sa[0]: मासाधिकं पूर्वं
sa[1]: %1 मासपूर्वम्

en: A year ago | %1 years ago
sa[0]: एकवर्षपूर्वम्
sa[1]: %1 वर्षपूर्वम्

en: Note that settings might only apply when you connect next time to this host.
sa: ध्यानं कुर्वन्तु यत् सेटिङ्ग्स् केवलं तदा एव प्रवर्तन्ते यदा भवान् अग्रिमे समये अस्मिन् होस्ट्-सङ्गणके संयोजयति ।

en: Show this dialog again for this host
sa: अस्य होस्ट् कृते पुनः एतत् संवादं दर्शयतु

en: Remember password (KWallet)
sa: गुप्तशब्दं स्मर्यताम् (KWallet) .

note: i18n: ectx: label, entry (OpenSessions), group (General)
en: Sessions
sa: सत्रम्

note: i18n: ectx: Menu (session)
en: &Session
sa: &सत्र

note: i18n: ectx: ToolBar (krdc_remote_view_toolbar)
en: Remote View Toolbar
sa: दूरस्थदृश्य साधनपट्टी

en: KRDC
sa: केआरडीसी

en: KDE Remote Desktop Client
sa: KDE दूरस्थ डेस्कटॉप क्लायन्ट्

en: (c) 2007-2016, Urs Wolfer
    (c) 2001-2003, Tim Jansen
    (c) 2002-2003, Arend van Beelen jr.
    (c) 2000-2002, Const Kaplinsky
    (c) 2000, Tridia Corporation
    (c) 1999, AT&T Laboratories Boston
    (c) 1999-2003, Matthew Chapman
    (c) 2009, Collabora Ltd
sa: (ग) 2007-2016, उर्स वोल्फर
    (ग) 2001-2003, टिम जान्सेन्
    (ग) 2002-2003, एरेण्ड वैन बीलेन जूनियर।
    (ग) 2000-2002, Const Kaplinsky
    (ग) 2000, त्रिदिया निगम
    (ग) 1999, एटी एण्ड टी प्रयोगशालाएँ बोस्टन
    (ग) 1999-2003, मैथ्यू चैपमैन
    (ग) 2009, कोलाबोरा लि

en: Urs Wolfer
sa: उर्स वोल्फर

en: Developer, Maintainer
sa: विकासकः, परिपालकः

en: Tony Murray
sa: टोनी मरे

en: Developer
sa: विकासकः

en: Tim Jansen
sa: टिम जान्सेन्

en: Former Developer
sa: पूर्व विकासक

en: Arend van Beelen jr.
sa: एरेण्ड् वैन बीलेन जूनियर।

en: Initial RDP backend
sa: प्रारम्भिक आरडीपी पृष्ठभाग

en: Brad Hards
sa: ब्रैड हार्ड्स्

en: Google Summer of Code 2007 KRDC project mentor
sa: Google Summer of Code 2007 KRDC परियोजना मार्गदर्शकः

en: LibVNCServer / LibVNCClient developers
sa: LibVNCServer / LibVNCClient विकासकाः

en: VNC client library
sa: VNC क्लायन्ट् पुस्तकालयः

en: Start KRDC with the provided URL in fullscreen mode (works only with one URL)
sa: पूर्णपर्दे प्रदत्तेन URL सह KRDC आरभत (केवलं एकेन URL सह कार्यं करोति)

en: URLs to connect after startup
sa: प्रारम्भानन्तरं संयोजयितुं URLs

en: KDE Remote Desktop Client started
sa: KDE दूरस्थः डेस्कटॉप् क्लायन्ट् आरब्धः

en: New Connection
sa: नवीनं संयोजनम्

en: Copy Screenshot to Clipboard
sa: Screenshot इत्यस्य प्रतिलिपिं Clipboard इत्यत्र कुर्वन्तु

en: Screenshot
sa: स्क्रीनशॉट्

en: Switch to Full Screen Mode
sa: Full Screen Mode इत्यत्र गच्छन्तु

en: Full Screen
sa: पूर्णपर्दे

en: View Only
sa: केवलं दृश्यम्

en: Disconnect
sa: विच्छेदं कुर्वन्तु

en: Show Local Cursor
sa: स्थानीय कर्सर दर्शयतु

en: Local Cursor
sa: स्थानीय कर्सर

en: Grab All Possible Keys
sa: सर्वाणि सम्भाव्य कुञ्जीनि गृह्यताम्

en: Grab Keys
sa: कुञ्जी ग्रहण करें

en: Scale Remote Screen to Fit Window Size
sa: विण्डो आकारं युक्तं कर्तुं दूरस्थपर्दे स्केल कुर्वन्तु

en: Scale
sa: मापन

en: Scaling Factor
sa: स्केलिंग कारक

en: Bookmarks
sa: बुकमार्क्स

en: Unable to load connection data from the provided file.
sa: प्रदत्तसञ्चिकातः संयोजनदत्तांशं लोड् कर्तुं असमर्थः ।

en: Load failed
sa: भारः विफलः अभवत्

en: The entered address does not have the required form.
     Syntax: [username@]host[:port]
sa: प्रविष्टे सम्बोधने आवश्यकं रूपं नास्ति ।
     वाक्य रचना: [उपयोक्तृनाम@]होस्ट[:पोर्ट]

en: Malformed URL
sa: विकृतं URL

en: The entered address cannot be handled.
sa: प्रविष्टं पतनं सम्भालितुं न शक्यते ।

en: Connecting to %1
sa: %1 इत्यनेन सह सम्बद्धं भवति

en: Authenticating at %1
sa: %1 इत्यत्र प्रमाणीकरणं भवति

en: Preparing connection to %1
sa: %1 इत्यनेन सह संयोजनस्य सज्जीकरणं

en: Connected to %1
sa: %1 इत्यनेन सह सम्बद्धम्

en: Switch to Window Mode
sa: विण्डो मोड् इत्यत्र स्विच् कुर्वन्तु

en: Window Mode
sa: विण्डो मोड

en: Connect
sa: संयुज्

en: Rename
sa: पुनर्नाम

en: Settings
sa: सेटिंग्स्

en: Delete
sa: लुप्

[ctx: Where each displayed link comes from]
en: Bookmarks
sa: बुकमार्क्स

[ctx: Where each displayed link comes from]
en: History
sa: इतिहास

en: Rename %1
sa: %1 इत्यस्य नाम परिवर्तनं कुर्वन्तु

en: Rename %1 to
sa: %1 इत्यस्य नाम परिवर्तनं कुर्वन्तु

en: Are you sure you want to delete %1?
sa: %1 विलोपयितुम् इच्छति वा ?

en: Delete %1
sa: %1 विलोपयन्तु

en: Add Bookmark
sa: बुकमार्कं योजयतु

en: Close Tab
sa: ट्याब् बन्दं कुर्वन्तु

en: Minimize Full Screen Window
sa: पूर्णपर्दे विण्डो न्यूनीकरोतु

en: Stick Toolbar
sa: Toolbar इति स्टिकं कुर्वन्तु

en: Are you sure you want to quit the KDE Remote Desktop Client?
sa: किं भवान् निश्चितः अस्ति यत् भवान् KDE दूरस्थं डेस्कटॉप् क्लायन्ट् त्यक्तुम् इच्छति?

en: Connect to:
sa: सम्बद्धं कुर्वन्तु :

en: Type here to connect to an address and filter the list.
sa: पतनेन सह सम्बद्धं कर्तुं सूचीं च फ़िल्टर कर्तुं अत्र टङ्कयन्तु ।

en: Type an IP or DNS Name here. Clear the line to get a list of connection methods.
sa: अत्र IP अथवा DNS Name टङ्कयन्तु । संयोजनविधिसूचीं प्राप्तुं रेखां स्वच्छं कुर्वन्तु ।

en: Goto Address
sa: Goto Address इति

en: Remote Desktops
sa: दूरस्थ डेस्कटॉप

en: Filter
sa: फ़िल्टर

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, resolutionLabel)
en: Resolution
sa: प्रस्ताव

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Here you can specify the resolution of the remote desktop. This resolution determines the size of the desktop that will be presented to you.
sa: अत्र दूरस्थस्य डेस्कटॉप् इत्यस्य रिजोल्यूशनं निर्दिष्टुं शक्नुवन्ति । एतत् संकल्पं भवतः समक्षं यत् डेस्कटॉप् प्रस्तुतं भविष्यति तस्य परिमाणं निर्धारयति ।

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution)
en: Small (1280x720)
sa: लघु (१२८०x७२०)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution)
en: Medium (1600x900)
sa: मध्यम (१६००x९००)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution)
en: Large (1920x1080)
sa: बृहत् (१९२०x१०८०)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution)
en: Current Window Size
sa: वर्तमान विण्डो आकार

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Current Screen Resolution
sa: वर्तमान स्क्रीन रिजोल्यूशन

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Custom Resolution (...)
sa: कस्टम रिजोल्यूशन (...)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, widthLabel)
en: &Width:
sa: &विस्तार:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_Width) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_ScalingWidth)
en: This is the width of the remote desktop. You can only change this value manually if you select Custom as desktop resolution above.
sa: एतत् दूरस्थस्य डेस्कटॉपस्य विस्तारः अस्ति । भवान् केवलं तदा एव एतत् मूल्यं स्वहस्तेन परिवर्तयितुं शक्नोति यदा भवान् उपरि Custom as desktop resolution इति चिनोति ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, heightLabel)
en: H&eight:
sa: औनत्यम्‌:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_Height) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_ScalingHeight)
en: This is the height of the remote desktop. You can only change this value manually if you select Custom as desktop resolution above.
sa: एषा दूरस्थस्य डेस्कटॉप् इत्यस्य ऊर्ध्वता अस्ति । भवान् केवलं तदा एव एतत् मूल्यं स्वहस्तेन परिवर्तयितुं शक्नोति यदा भवान् उपरि Custom as desktop resolution इति चिनोति ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ScaleToSize)
en: Scale window contents to match resolution
sa: रिजोल्यूशनेन सह मेलयितुम् विण्डो सामग्रीं स्केल कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accelerationLabel)
en: Acceleration:
sa: त्वरणम् :

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Acceleration) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: Use Best Available
sa: सर्वोत्तम उपलब्धस्य उपयोगं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Acceleration)
en: Force H.264
sa: बल H.264

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Acceleration)
en: Force RemoteFX
sa: RemoteFX बलात्

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Acceleration)
en: Disable All Acceleration
sa: सर्वं त्वरणं निष्क्रियं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorDepthLabel)
en: Color &depth:
sa: रङ्ग &गहनता:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: True Color with Alpha (32 Bit)
sa: अल्फा (३२ बिट्) इत्यनेन सह सच्चा वर्णः ।

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: True Color (24 Bit)
sa: सच्चा वर्ण (२४ बिट्)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: High Color (16 Bit)
sa: उच्चवर्णः (१६ बिट्)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: Low Color (8 Bit)
sa: न्यूनवर्णः (८ बिट्)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_DesktopScaleFactor) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_DeviceScaleFactor) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GatewayTransportType)
en: Auto
sa: ऑटो

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, layoutLabel)
en: &Keyboard layout:
sa: &कीबोर्डविन्यासः :

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Use this to specify your keyboard layout. This layout setting is used to send the correct keyboard codes to the server.
sa: स्वस्य कीबोर्डविन्यासं निर्दिष्टुं एतस्य उपयोगं कुर्वन्तु । एतत् विन्याससेटिंग् सर्वरं प्रति समीचीनकीबोर्डसङ्केतान् प्रेषयितुं उपयुज्यते ।

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Arabic (ar)
sa: अरबी (अर्)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Czech (cs)
sa: चेक (cs)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Danish (da)
sa: डेनिश (दा)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: German (de)
sa: जर्मन

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Swiss German (de-ch)
sa: स्विस जर्मन (de-ch)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: American Dvorak (en-dv)
sa: अमेरिकन द्वोराक (in-dv) .

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: British English (en-gb)
sa: ब्रिटिश आङ्ग्ल (en-gb)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: US English (en-us)
sa: अमेरिकी आङ्ग्लभाषा (en-us)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Spanish (es)
sa: स्पेनिश (es)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Estonian (et)
sa: एस्टोनियाई (तथा)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Finnish (fi)
sa: फिन्निश् (fi)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Faroese (fo)
sa: फरोई (मिथ्या)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: French (fr)
sa: फ्रेंच (fr)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Belgian (fr-be)
sa: बेल्जियम (fr-be)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: French Canadian (fr-ca)
sa: फ्रेंच कनाडाई (fr-ca)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Swiss French (fr-ch)
sa: स्विस फ्रेंच (fr-ch)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Hebrew (he)
sa: हिब्रू (सः)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Croatian (hr)
sa: क्रोएशियाई (hr)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Hungarian (hu)
sa: हङ्गेरी (हु)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Icelandic (is)
sa: आइसलैण्डिक (अस्ति)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Italian (it)
sa: इटालियन (it)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Japanese (ja)
sa: जापानी (तथा)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Korean (ko)
sa: कोरियाई

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Lithuanian (lt)
sa: लिथुआनियाई (lt)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Latvian (lv)
sa: लाट्वियन् (lv)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Macedonian (mk)
sa: मैसिडोनियाई (mk)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Dutch (nl)
sa: डच् (nl)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Belgian Dutch (nl-be)
sa: बेल्जियम डच् (nl-be)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Norwegian (no)
sa: नार्वे (न)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Polish (pl)
sa: पोलिश (pl)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Portuguese (pt)
sa: पुर्तगाली (pt) .

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Brazilian (pt-br)
sa: ब्राजीलस्य (pt-br)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Russian (ru)
sa: रूसी (ru)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Slovenian (sl)
sa: स्लोवेनियाई (sl)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Swedish (sv)
sa: स्वीडिश (sv)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Thai (th)
sa: थाई (थ)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Turkish (tr)
sa: तुर्की (tr)

[ctx: label for soundsettings in preferences dialog]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, soundLabel)
en: Sound:
sa: ध्वनि:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Sound)
en: On This Computer
sa: अस्मिन् सङ्गणके

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Sound)
en: On Remote Computer
sa: दूरस्थसङ्गणके

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Sound)
en: Disable Sound
sa: ध्वनिं निष्क्रियं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shareMediaLabel)
en: Share Media:
sa: Share मीडिया :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shareSmartcardLabel)
en: Share Smartcard:
sa: स्मार्टकार्डं साझां कुर्वन्तु:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gSecurityLabel)
en: Security:
sa: सुरक्षा:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SecurityNLA)
en: NLA
sa: महान्‌

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SecurityRDP)
en: RDP
sa: आर डी पी

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SecurityEXT)
en: Ext
sa: एक्सटेंशन 1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TlsSecLevelLabel)
en: TLS security level:
sa: TLS सुरक्षास्तरः :

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TlsSecLevel)
en: any
sa: कश्चित्‌

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TlsSecLevel)
en: 80 bit
sa: ८० बिट्

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TlsSecLevel)
en: 112 bit
sa: ११२ बिट्

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TlsSecLevel)
en: 128 bit
sa: १२८ बिट्

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TlsSecLevel)
en: 192 bit
sa: १९२ बिट्

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TlsSecLevel)
en: 256 bit
sa: २५६ बिट्

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, proxySettingsTab)
en: Proxy
sa: प्रॉक्सी

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, protocolLabel)
en: Protocol:
sa: प्रोटोकॉलः :

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ProxyProtocol) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GatewayTransportType)
en: HTTP
sa: एचटीटीपी

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ProxyProtocol)
en: SOCKS
sa: पादकोश

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pPasswordLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gPasswordLabel)
en: Password:
sa: समाभाष्:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pUsernameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gUsernameLabel)
en: Username:
sa: उपयोक्तृनाम :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pHostLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gServerLabel)
en: Server:
sa: सर्वरः :

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, gatewaySettingsTab)
en: Gateway
sa: द्वारम्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gTransportTypeLabel)
en: Transport type:
sa: परिवहनप्रकारः :

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GatewayTransportType)
en: RPC
sa: आर पी सी

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gDomainLabel)
en: Domain:
sa: क्षेत्र:

[ctx: @label]
en: Host: %1:%2
    Common Name: %3
    Subject: %4
    Issuer: %5
    Fingerprint: %6
sa: यजमानः %1:%2
    सामान्यं नाम: %3
    विषयः %4
    जारीकर्ता : %5
    अङ्गुलिचिह्नम् : %6

[ctx: @label]
en: Access to this system requires a username and password.
sa: अस्मिन् प्रणाल्यां प्रवेशाय उपयोक्तृनाम गुप्तशब्दं च आवश्यकम् ।

[ctx: @label]
en: The certificate for this system is unknown. Do you wish to continue?
sa: अस्य प्रणाल्याः प्रमाणपत्रम् अज्ञातम् अस्ति । किं भवन्तः अग्रे गन्तुं इच्छन्ति ?

[ctx: @title:dialog]
en: Verify Certificate
sa: प्रमाणपत्रं सत्यापयन्तु

[ctx: @label]
en: Remember this certificate
sa: एतत् प्रमाणपत्रं स्मर्यताम्

[ctx: @label]
en: The certificate for this system has changed. Do you wish to continue?
sa: अस्य प्रणाल्याः प्रमाणपत्रं परिवर्तितम् अस्ति । किं भवन्तः अग्रे गन्तुं इच्छन्ति ?

[ctx: @title:dialog]
en: Certificate has Changed
sa: प्रमाणपत्रं परिवर्तितम् अस्ति

[ctx: @label]
en: Previous certificate:
    %1
    New Certificate:
    %2
sa: पूर्वप्रमाणपत्रम् : १.
    %1
    नवीनं प्रमाणपत्रम् : १.
    %2

[ctx: @title:dialog]
en: Login Failure
sa: प्रवेशविफलता

[ctx: @label]
en: Unable to login with the provided credentials. Please double check the user and password.
sa: प्रदत्तप्रमाणपत्रैः सह प्रवेशं कर्तुं असमर्थः । कृपया उपयोक्तारं गुप्तशब्दं च द्विवारं पश्यन्तु।

[ctx: @title:dialog]
en: Account Problems
sa: खाता समस्या

[ctx: @label]
en: The provided account is not allowed to log in to this machine. Please contact your system administrator.
sa: प्रदत्तं खातं अस्मिन् यन्त्रे प्रवेशं कर्तुं न अनुमतम् । कृपया स्वस्य प्रणालीप्रशासकेन सह सम्पर्कं कुर्वन्तु।

[ctx: @title:dialog]
en: Password Problems
sa: गुप्तशब्द समस्या

[ctx: @label]
en: Unable to login with the provided password. Please contact your system administrator to change it.
sa: प्रदत्तगुप्तशब्देन प्रवेशं कर्तुं असमर्थः । तत् परिवर्तयितुं कृपया स्वस्य प्रणालीप्रशासकेन सह सम्पर्कं कुर्वन्तु ।

[ctx: @title:dialog]
en: Connection Lost
sa: संबन्धः नष्टः

[ctx: @label]
en: Lost connection to the server.
sa: सर्वरेण सह संयोजनं नष्टम्।

[ctx: @title:dialog]
en: Could not Connect
sa: Connect कर्तुं न शक्तवान्

[ctx: @label]
en: Could not connect to the server.
sa: सर्वरेण सह सम्बद्धं कर्तुं न शक्तवान्।

[ctx: @title:dialog]
en: Server not Found
sa: सर्वरः न लब्धः

[ctx: @label]
en: Could not find the server.
sa: सर्वरं न प्राप्नोत्।

[ctx: @title:dialog]
en: Connection Refused
sa: संयोजनं अङ्गीकृतम्

[ctx: @label]
en: The server refused the connection request.
sa: सर्वरः संयोजनानुरोधं अङ्गीकृतवान् ।

[ctx: @title:dialog]
en: Connection Closed
sa: संयोजनं बन्दम्

[ctx: @title:dialog]
en: Connection Failed
sa: संयोजनं विफलम्

[ctx: @label]
en: An unknown error occurred
sa: अज्ञातदोषः अभवत्

[ctx: @title:dialog]
en: Logon Error
sa: लॉगऑन त्रुटि

en: Connect to a Windows Remote Desktop (RDP)
sa: विण्डोज रिमोट् डेस्कटॉप् (RDP) इत्यनेन सह सम्बद्धं कुर्वन्तु ।

en: New RDP Connection...
sa: नवीन आरडीपी कनेक्शन...

en: <html>Enter the address here. Port is optional.<br /><i>Example: rdpserver:3389 (host:port)</i></html>
sa: <html>अत्र सम्बोधनं प्रविशतु। पोर्ट् वैकल्पिकम् अस्ति ।<br /> <i>उदाहरणम् : rdpserver:3389 (host:port)</i></html>

[ctx: Where each displayed link comes from]
en: Zeroconf
sa: शून्यसंकल्पः

[ctx: Where each displayed link comes from]
en: None
sa: न कश्चित्

[ctx: Remove the selected url from the bookarks menu]
en: Remove the bookmark for %1.
sa: %1 कृते बुकमार्कं निष्कासयन्तु ।

[ctx: Add the selected url to the bookmarks menu]
en: Bookmark %1.
sa: बुकमार्क %1.

[ctx: Header of the connections list, title/url for remote connection]
en: Remote Desktop
sa: दूरस्थ डेस्कटॉप

[ctx: Header of the connections list, the last time this connection was initiated]
en: Last Connected
sa: अन्तिमः संयोजितः

[ctx: Header of the connections list, the number of times this connection has been visited]
en: Visits
sa: भ्रमणम्

[ctx: Header of the connections list, the time when this entry was created]
en: Created
sa: निर्मितम्

[ctx: Header of the connections list, where this entry comes from]
en: Source
sa: स्रोतः

en: VNC authentication type is not supported.
sa: VNC प्रमाणीकरणप्रकारः समर्थितः नास्ति ।

en: Server not found.
sa: सर्वरः न प्राप्तः।

en: VNC authentication failed.
sa: VNC प्रमाणीकरणं विफलम् अभवत् ।

en: VNC authentication failed because of too many authentication tries.
sa: अत्यधिकप्रमाणीकरणप्रयासानां कारणात् VNC प्रमाणीकरणं विफलम् अभवत् ।

en: VNC server closed connection.
sa: VNC सर्वरः संयोजनं बन्दं कृतवान्।

en: Disconnected: %1.
sa: विच्छिन्नम् : %1.

en: Reconnecting.
sa: पुनः संयोजयन् ।

en: Reconnected.
sa: पुनः संयोजितः।

en: Connected.
sa: संबद्धः ।

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, vncGroupBox)
en: Connection
sa: संबन्धः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, connectionLabel)
en: Connection &type:
sa: संयोगः &प्रकारः :

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: Use this to specify the performance of your connection. Note that you should select the speed of the weakest link - even if you have a high speed connection, it will not help you if the remote computer uses a slow modem. Choosing a level of quality that is too high on a slow link will cause slower response times. Choosing a lower quality will increase latencies in high speed connections and results in lower image quality, especially in 'Low Quality' mode.
sa: भवतः संयोजनस्य कार्यक्षमतां निर्दिष्टुं एतस्य उपयोगं कुर्वन्तु । ध्यानं कुर्वन्तु यत् भवन्तः दुर्बलतमस्य लिङ्कस्य गतिं चिन्वन्तु - यदि भवतः उच्चगतिसम्बन्धः अस्ति अपि, यदि दूरस्थसङ्गणकः मन्दमोडेमस्य उपयोगं करोति तर्हि तत् भवतः सहायतां न करिष्यति मन्दलिङ्के अत्यधिकं गुणवत्तायाः स्तरं चयनं कृत्वा प्रतिक्रियासमयाः मन्दतराः भविष्यन्ति । न्यूनगुणवत्तायाः चयनेन उच्चगतिसंयोजनेषु विलम्बः वर्धते तथा च परिणामः न्यूनगुणवत्तां प्राप्स्यति, विशेषतः 'निम्नगुणवत्ता' मोडे ।

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: High Quality (LAN, direct connection)
sa: उच्चगुणवत्ता (LAN, प्रत्यक्षसंयोजनम्)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: Medium Quality (DSL, Cable, fast Internet)
sa: मध्यमगुणवत्ता (DSL, Cable, fast Internet)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: Low Quality (Modem, ISDN, slow Internet)
sa: न्यूनगुणवत्ता (Modem, ISDN, slow Internet)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Scaling)
en: Scale to Size:
sa: आकारतः स्केलः :

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Minimal (640x480)
sa: न्यूनतम (६४०x४८०)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Small (800x600)
sa: लघु (८००x६००)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Normal (1024x768)
sa: सामान्य (१०२४x७६८)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Large (1280x1024)
sa: बृहत् (१२८०x१०२४)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Very Large (1600x1200)
sa: अतीव विशालः (१६००x१२००)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_ssh_tunnel)
en: Connect via SSH tunnel
sa: SSH सुरङ्गद्वारा संयोजयन्तु

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ssh_groupBox)
en: SSH tunnel options
sa: SSH सुरङ्गविकल्पाः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_loopback)
en: Tunnel via loopback address
sa: लूपबैक-पतेः माध्यमेन सुरङ्गः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Port:
sa: पोताश्रय:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: User name:
sa: उपयोक्तृनाम :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dont_copy_passwords)
en: Don't copy passwords from supported password managers to remote hosts
sa: समर्थितगुप्तशब्दप्रबन्धकात् दूरस्थहोस्ट् मध्ये गुप्तशब्दान् प्रतिलिपिं न कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dont_copy_passwords)
en: Supported password managers (like KeePassXC) mark copied passwords with an additional MIME type "x-kde-passwordManagerHint" which is used for filtering.
sa: समर्थिताः गुप्तशब्दप्रबन्धकाः (KePassXC इव) प्रतिलिपिकृतगुप्तशब्दान् अतिरिक्तेन MIME प्रकारेण "x-kde-passwordManagerHint" इत्यनेन चिह्नयन्ति यत् फ़िल्टरिंग् कृते उपयुज्यते ।

en: Error connecting to %1: %2
sa: %1 इत्यनेन सह सम्बद्धतायां त्रुटिः: %2

en: Error authenticating with password: %1
sa: गुप्तशब्देन प्रमाणीकरणे त्रुटिः: %1

en: Error creating tunnel socket
sa: सुरङ्गसॉकेटस्य निर्माणे त्रुटिः

en: Access to the system requires a password.
sa: प्रणाल्यां प्रवेशाय गुप्तशब्दस्य आवश्यकता भवति ।

en: Authentication failed. Please try again.
sa: प्रमाणीकरणं विफलम् अभवत् । कृपया पुनः प्रयासं कुर्वन्तु।

en: Please enter the SSH password.
sa: कृपया SSH गुप्तशब्दं प्रविशन्तु ।

en: VNC failure
sa: VNC विफलता

en: SSH Tunnel failure
sa: SSH सुरङ्गस्य विफलता

en: New VNC Connection...
sa: नवीन VNC संयोजन...

en: Connect to a VNC Remote Desktop
sa: VNC Remote Desktop इत्यनेन सह सम्बद्धं कुर्वन्तु

en: <html>Enter the address here.<br /><i>Example: vncserver:1 (host:port / screen)</i></html>
sa: <html>अत्र सम्बोधनं प्रविशतु।<br /> <i>उदाहरणम् : vncserver:1 (host:port / screen)</i></html>
