krdc - en to sk translation catalogue (241 entries)

en: History
sk: História

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberSessions)
en: Remember open sessions for next startup
sk: Zapamätať si otvorené sedenia pre ďalšie spustenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberHistory)
en: Remember connection history
sk: Zapamätať si históriu pripojení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_WalletSupport)
en: Remember passwords (KWallet)
sk: Zapamätať si heslá (KWallet)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SystemTrayIcon)
en: Enable system tray icon
sk: Povoliť ikonu v systémovej lište

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStatusBar)
en: Show status bar
sk: Zobraziť stavový riadok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepAspectRatio)
en: Keep aspect ratio when scaling
sk: Zachovať pomer strán pri zmene mierky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundLabel)
en: Background color of empty place:
sk: Farba pozadia prázdneho priestoru:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, connectionGroupBox)
en: When Connecting
sk: Pri pripájaní

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPreferencesForNewConnections)
en: Show the preferences dialog for new connections
sk: Zobrazovať dialógové okno nastavení pre nové pripojenia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeOnConnect)
en: This option will resize the window to fit the connection size.  If it is too big, it will maximize the window.
sk: Táto možnosť prispôsobí veľkosť okna podľa veľkosti pripojenia. Ak je príliš veľké, maximalizuje okno.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeOnConnect)
en: Resize to fit
sk: Prispôsobiť veľkosť

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FullscreenOnConnect)
en: This option switches to fullscreen only if the connection resolution is the same as the current screen resolution
sk: Táto možnosť prepne na celú obrazovku len vtedy, ak je rozlíšenie pripojenia rovnaké ako aktuálne rozlíšenie obrazovky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FullscreenOnConnect)
en: Switch to Fullscreen if appropriate
sk: Prepnúť na celú obrazovku v prípade potreby

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, defaultProtocolLabel)
en: Default protocol:
sk: Predvolený protokol:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, tabGroupBox)
en: Tab Settings
sk: Nastavenie kariet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTabBar)
en: Always show tab bar
sk: Vždy zobraziť panel kariet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabCloseButton)
en: Show close button on tabs
sk: Zobrazovať na kartách tlačidlo zatvorenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabMiddleClick)
en: Middle-click on a tab closes it
sk: Kliknutie stredným tlačidlom myši zatvorí kartu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tabOrientationLabel)
en: Tab position:
sk: Pozícia kariet:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Top
sk: Hore

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Bottom
sk: Dole

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Left
sk: Vľavo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Right
sk: Vpravo

en: Configure...
sk: Nastaviť...

en: Remove
sk: Odstrániť

en: The selected host cannot be handled.
sk: Vybraný hostiteľ sa nedá spracovať.

en: Unusable URL
sk: Nepoužiteľná adresa URL

[ctx: General Config]
en: General
sk: Všeobecné

en: General Configuration
sk: Všeobecné nastavenia

en: Hosts
sk: Hostitelia

en: Host Configuration
sk: Nastavenie hostiteľa

en: Plugins
sk: Zásuvné moduly

en: Plugin Configuration
sk: Nastavenie zásuvných modulov

en: Less than a minute ago
sk: Pred menej ako minútou

en: A minute ago | %1 minutes ago
sk[0]: Pred minútou
sk[1]: Pred %1 minútami
sk[2]: Pred %1 minútami

en: An hour ago | %1 hours ago
sk[0]: Pred hodinou
sk[1]: Pred %1 hodinami
sk[2]: Pred %1 hodinami

en: Yesterday | %1 days ago
sk[0]: Včera
sk[1]: Pred %1 dňami
sk[2]: Pred %1 dňami

en: Over a month ago | %1 months ago
sk[0]: Viac ako pred mesiacom
sk[1]: Pred %1 mesiacmi
sk[2]: Pred %1 mesiacmi

en: A year ago | %1 years ago
sk[0]: Pred rokom
sk[1]: Pred %1 rokmi
sk[2]: Pred %1 rokmi

en: Note that settings might only apply when you connect next time to this host.
sk: Uvedomte si, že toto nastavenie je možné použiť až pri ďalšom pripojení k tomuto hostiteľovi.

en: Show this dialog again for this host
sk: Zobraziť toto dialógové okno znovu pre tohto hostiteľa

en: Remember password (KWallet)
sk: Zapamätať si heslo (KWallet)

note: i18n: ectx: label, entry (OpenSessions), group (General)
en: Sessions
sk: Sedenia

note: i18n: ectx: Menu (session)
en: &Session
sk: &Sedenie

note: i18n: ectx: ToolBar (krdc_remote_view_toolbar)
en: Remote View Toolbar
sk: Panel nástrojov vzdialený pohľad

en: KDE Remote Desktop Client
sk: Klient vzdialenej plochy pre KDE

en: Developer, Maintainer
sk: Vývojár, správca

en: Developer
sk: Vývojár

en: Former Developer
sk: Bývalý vývojár

en: Initial RDP backend
sk: Pôvodný podporný program RDP

en: Google Summer of Code 2007 KRDC project mentor
sk: Vedúci projektu KRDC Google Summer of Code 2007

en: LibVNCServer / LibVNCClient developers
sk: Vývojári LibVNCServer / LibVNCClient

en: VNC client library
sk: Klientská knižnica VNC

en: Telepathy Tubes Integration
sk: Integrácia kanálov Telepathy

en: Start KRDC with the provided URL in fullscreen mode (works only with one URL)
sk: Spustí KRDC so zadanou adresou URL v režime na celú obrazovku (funguje len s jednou URL)

en: URLs to connect after startup
sk: Adresa URL, ku ktorej sa pripojiť po spustení

en: KDE Remote Desktop Client started
sk: Klient vzdialenej plochy pre KDE bol spustený

en: New Connection
sk: Nové pripojenie

en: Copy Screenshot to Clipboard
sk: Kopírovať snímku obrazovky do schránky

en: Screenshot
sk: Snímka obrazovky

en: Switch to Full Screen Mode
sk: Prepnúť na režim celej obrazovky

en: Full Screen
sk: Na celú obrazovku

en: View Only
sk: Len zobraziť

en: Disconnect
sk: Odpojiť

en: Show Local Cursor
sk: Zobraziť miestny kurzor

en: Local Cursor
sk: Miestny kurzor

en: Grab All Possible Keys
sk: Zachytiť všetky možné klávesy

en: Grab Keys
sk: Zachytiť klávesy

en: Scale Remote Screen to Fit Window Size
sk: Prispôsobiť vzdialenú obrazovku veľkosti okna

en: Scale
sk: Mierka

en: Scaling Factor
sk: Faktor zmeny mierky

en: Bookmarks
sk: Záložky

en: The entered address does not have the required form.
     Syntax: [username@]host[:port]
sk: Zadaná adresa nemá požadovaný formát.
     Syntax: [užívateľ]hostiteľ[:port]

en: Malformed URL
sk: Neplatná adresa URL

en: The entered address cannot be handled.
sk: Zadaná adresa sa nedá spracovať.

en: Connecting to %1
sk: Pripája sa k %1

en: Authenticating at %1
sk: Overuje sa na %1

en: Preparing connection to %1
sk: Pripravuje sa pripojenie k %1

en: Connected to %1
sk: Pripojené k %1

[ctx: window title when in full screen mode (for example displayed in tasklist)]
en: KDE Remote Desktop Client (Full Screen)
sk: Klient vzdialenej plochy pre KDE (na celú obrazovku)

en: Switch to Window Mode
sk: Prepnúť do režimu okna

en: Window Mode
sk: Režim okna

en: Connect
sk: Pripojiť

en: Rename
sk: Premenovať

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Delete
sk: Odstrániť

[ctx: Where each displayed link comes from]
en: Bookmarks
sk: Záložky

[ctx: Where each displayed link comes from]
en: History
sk: História

en: Rename %1
sk: Premenovať %1

en: Rename %1 to
sk: Premenovať %1 na

en: Are you sure you want to delete %1?
sk: Naozaj chcete odstrániť %1?

en: Delete %1
sk: Odstrániť %1

en: Add Bookmark
sk: Pridať záložku

en: Close Tab
sk: Zavrieť kartu

en: Minimize Full Screen Window
sk: Minimalizovať okno celej obrazovky

en: Stick Toolbar
sk: Prichytiť panel nástrojov

en: Are you sure you want to quit the KDE Remote Desktop Client?
sk: Naozaj chcete ukončiť klienta vzdialenej plochy pre KDE?

en: Confirm Quit
sk: Potvrdiť ukončenie

en: Connect to:
sk: Pripojiť sa k:

en: Type here to connect to an address and filter the list.
sk: Sem zadajte údaje na pripojenie k adrese alebo filtrovaniu zoznamu.

en: Type an IP or DNS Name here. Clear the line to get a list of connection methods.
sk: Sem zadajte IP adresu alebo DNS názov. Na zobrazenie spôsobov pripojenia vyčistite riadok.

en: Goto Address
sk: Prejsť na adresu

en: Remote Desktops
sk: Vzdialené plochy

en: Browse to media share path
sk: Prehliadať cestu zdieľaných médií

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, connectionGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, vncGroupBox)
en: Connection
sk: Pripojenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, resolutionLabel)
en: Desktop &resolution:
sk: &Rozlíšenie plochy:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Here you can specify the resolution of the remote desktop. This resolution determines the size of the desktop that will be presented to you.
sk: Tu môžete zadať rozlíšenie vzdialenej plochy. Toto rozlíšenie určuje veľkosť plochy, ktorá sa vám zobrazí.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Minimal (640x480)
sk: Minimálne (640x480)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Small (800x600)
sk: Malé (800x600)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Normal (1024x768)
sk: Normálne (1024x768)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Large (1280x1024)
sk: Veľké (1280x1024)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Very Large (1600x1200)
sk: Veľmi veľké (1600x1200)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Current Screen Resolution
sk: Aktuálne rozlíšenie obrazovky

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Custom Resolution (...)
sk: Vlastné rozlíšenie (...)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution)
en: Current KRDC Size
sk: Aktuálna veľkosť KRDC

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, widthLabel)
en: &Width:
sk: Ší&rka:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_Width) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_ScalingWidth)
en: This is the width of the remote desktop. You can only change this value manually if you select Custom as desktop resolution above.
sk: Toto je šírka vzdialenej plochy. Túto hodnotu môžete ručne zmeniť iba, ak vyberiete Vlastné rozlíšenie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, heightLabel)
en: H&eight:
sk: &Výška:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_Height) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_ScalingHeight)
en: This is the height of the remote desktop. You can only change this value manually if you select Custom as desktop resolution above.
sk: Toto je výška vzdialenej plochy. Túto hodnotu môžete ručne zmeniť iba, ak vyberiete Vlastné rozlíšenie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorDepthLabel)
en: Color &depth:
sk: Fare&bná hĺbka:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: Low Color (8 Bit)
sk: Málo farieb (8 bitov)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: High Color (16 Bit)
sk: Veľa farieb (16 bitov)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: True Color (24 Bit)
sk: Naozajstné farby (24 bitov)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: True Color with Alpha (32 Bit)
sk: Naozajstné farby s alfou (32 bitov)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, layoutLabel)
en: &Keyboard layout:
sk: &Rozloženie klávesnice:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Use this to specify your keyboard layout. This layout setting is used to send the correct keyboard codes to the server.
sk: Týmto môžete zadať rozloženie klávesnice. Toto rozloženie je používané pre posielanie správnych kódov kláves na server.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Arabic (ar)
sk: Arabská (ar)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Czech (cs)
sk: Česká (cs)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Danish (da)
sk: Dánska (da)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: German (de)
sk: Nemecká (de)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Swiss German (de-ch)
sk: Švajčiarska nemecká (de-ch)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: American Dvorak (en-dv)
sk: Americká Dvorak (en-dv)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: British English (en-gb)
sk: Anglická GB (en-gb)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: US English (en-us)
sk: Anglická US (en-us)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Spanish (es)
sk: Španielska (es)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Estonian (et)
sk: Estónska (et)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Finnish (fi)
sk: Fínska (fi)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Faroese (fo)
sk: Faerská (fo)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: French (fr)
sk: Francúzska (fr)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Belgian (fr-be)
sk: Belgická (fr-be)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: French Canadian (fr-ca)
sk: Francúzska kanadská (fr-ca)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Swiss French (fr-ch)
sk: Švajčiarska francúzska (fr-ch)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Hebrew (he)
sk: Hebrejská (he)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Croatian (hr)
sk: Chorvátska (hr)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Hungarian (hu)
sk: Maďarská (hu)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Icelandic (is)
sk: Islandská (is)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Italian (it)
sk: Talianska (it)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Japanese (ja)
sk: Japonská (ja)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Korean (ko)
sk: Kórejská (ko)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Lithuanian (lt)
sk: Litovská (lt)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Latvian (lv)
sk: Lotyšská (lv)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Macedonian (mk)
sk: Macedónska (mk)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Dutch (nl)
sk: Holandská (nl)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Belgian Dutch (nl-be)
sk: Belgická holandská (nl-be)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Norwegian (no)
sk: Nórska (no)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Polish (pl)
sk: Poľská (pl)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Portuguese (pt)
sk: Portugalská (pt)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Brazilian (pt-br)
sk: Brazílska (pt-br)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Russian (ru)
sk: Ruská (ru)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Slovenian (sl)
sk: Slovinská (sl)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Swedish (sv)
sk: Švédska (sv)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Thai (th)
sk: Thajská (th)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Turkish (tr)
sk: Turecká (tr)

[ctx: label for soundsettings in preferences dialog]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, soundLabel)
en: Sound:
sk: Zvuk:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Sound)
en: On This Computer
sk: Na tomto počítači

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Sound)
en: On Remote Computer
sk: Na vzdialenom počítači

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Sound)
en: Disable Sound
sk: Zakázať zvuk

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_SoundSystem)
en: None
sk: Žiadny

[ctx: label for performance settings in preferences dialog]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, performanceLabel)
en: Performance:
sk: Výkon:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Performance)
en: Broadband
sk: Širokopásmové pripojenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RemoteFX)
en: Enhanced visual experience
sk: Rozšírený vizuálny zážitok

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_RemoteFX)
en: RemoteFX covers a set of technologies that enhance visual experience of the Remote Desktop Protocol.
sk: RemoteFX zastrešuje sadu technológií, ktoré rozširujú vizuálny vzhľad protokolu Remote Desktop.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shareMediaLabel)
en: Share Media:
sk: Zdieľať médium:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_ShareMedia)
en: Share a local media directory with the remote host.
sk: Zdieľať miestny adresár médií pre vzdialeného hostiteľa.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, expertGroupBox)
en: Expert Options
sk: Pokročilé možnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, consoleLabel)
en: Console login:
sk: Konzolové prihlásenie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Console)
en: Attach to Windows Server console
sk: Pripojiť sa ku konzole systému Windows Server

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, extraOptionsLabel)
en: Extra options:
sk: Ďalšie možnosti:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_ExtraOptions)
en: Here you can enter additional xfreerdp (FreeRDP) options.
sk: Tu môžete zadať dodatočné voľby xfreerdp (FreeRDP).

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, loginGroupBox)
en: Login
sk: Prihlásenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, defaultUserLabel)
en: Default user name:
sk: Štandardné používateľské meno:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, kcfg_DefaultRdpUserName)
en: No default user name
sk: Žiadne štandardné používateľské meno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RecognizeLdapLogins)
en: Automatically recognize "LDAP"-Logins and share passwords
sk: Automaticky rozpoznať "LDAP"-prihlásenia a zdieľať heslá

en: Media Folder does not Exist
sk: Priečinok s médiami neexistuje

en: The folder %1 does not exist.
    Please set an existing folder to share or empty the "Share Media" option if you do not want to share any folder.
sk: Priečinok %1 neexistuje.
    Prosím, nastavte existujúci priečinok na zdieľanie, alebo zrušte možnosť „Zdieľať médiá“, ak nechcete zdieľať žiadny priečinok.

en: Enter Username
sk: Zadajte používateľské meno

en: Please enter the username you would like to use for login.
sk: Zadajte používateľské meno, ktoré chcete použiť pre prihlásenie.

en: Access to the system requires a password.
sk: Prístup k systému vyžaduje heslo.

en: Could not start "%1"; make sure %1 is properly installed.
sk: Nepodarilo sa spustiť „%1“; uistite sa, že je %1 správne nainštalovaný.

en: RDP Failure
sk: Zlyhanie RDP

en: The version of "xfreerdp" you are using is too old.
    xfreerdp 1.0.2 or greater is required.
sk: Verzia "xfreerdp" ktorú používate, je príliš stará.
    Vyžaduje sa xfreerdp 1.0.2 alebo novšia.

en: Connection failed. You might have passed a wrong address or username.
sk: Pripojenie zlyhalo. Možno ste zadali zlú adresu alebo meno používateľa.

en: Name or service not known.
sk: Neznámy názov alebo služba.

en: Connection Failure
sk: Pripojenie zlyhalo

en: Connection attempt to host failed.
sk: Pokus o pripojenie k hostiteľovi zlyhal.

en: Authentication failure, check credentials.
sk: Overenie zlyhalo, skontrolujte údaje.

en: Connection attempt to host failed. Security negotiation or connection failure.
sk: Pokus o pripojenie k hostiteľovi zlyhal. Zlyhalo bezpečnostné otvorenie alebo pripojenie.

en: Connect to a Windows Remote Desktop (RDP)
sk: Pripojiť sa k vzdialenej ploche systému Windows (RDP)

en: New RDP Connection...
sk: Nové RDP pripojenie...

en: <html>Enter the address here. Port is optional.<br /><i>Example: rdpserver:3389 (host:port)</i></html>
sk: <html>Tu zadajte adresu. Port je voliteľný.<br /><i>Príklad: rdpserver:3389 (hostiteľ:port)</i></html>

en: The application "xfreerdp" cannot be found on your system; make sure it is properly installed if you need RDP support.
sk: Nie je možné nájsť program "xfreerdp" na vašom systéme. Overte, že je správne nainštalovaný, ak potrebujete podporu RDP.

[ctx: Where each displayed link comes from]
en: None
sk: Žiadny

[ctx: Remove the selected url from the bookarks menu]
en: Remove the bookmark for %1.
sk: Odstrániť záložku pre %1.

[ctx: Add the selected url to the bookmarks menu]
en: Bookmark %1.
sk: Pridať %1 medzi záložky.

[ctx: Header of the connections list, title/url for remote connection]
en: Remote Desktop
sk: Vzdialená plocha

[ctx: Header of the connections list, the last time this connection was initiated]
en: Last Connected
sk: Posledné pripojenie

[ctx: Header of the connections list, the number of times this connection has been visited]
en: Visits
sk: Návštevy

[ctx: Header of the connections list, the time when this entry was created]
en: Created
sk: Vytvorené

[ctx: Header of the connections list, where this entry comes from]
en: Source
sk: Zdroj

en: VNC authentication type is not supported.
sk: VNC overenie nie je podporované.

en: Server not found.
sk: Server nebol nájdený.

en: VNC authentication failed.
sk: VNC overenie zlyhalo.

en: VNC authentication failed because of too many authentication tries.
sk: VNC overenie zlyhalo z dôvodu prílišného množstva neplatných pokusov.

en: VNC server closed connection.
sk: VNC server ukončil pripojenie.

en: Disconnected: %1.
sk: Odpojený: %1.

en: Reconnecting.
sk: Pripája sa znovu.

en: Reconnected.
sk: Znovu pripojené.

en: Connected.
sk: Pripojené.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, connectionLabel)
en: Connection &type:
sk: Typ pripojenia:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: Use this to specify the performance of your connection. Note that you should select the speed of the weakest link - even if you have a high speed connection, it will not help you if the remote computer uses a slow modem. Choosing a level of quality that is too high on a slow link will cause slower response times. Choosing a lower quality will increase latencies in high speed connections and results in lower image quality, especially in 'Low Quality' mode.
sk: Toto použite pre určenie rýchlosti svojho pripojenia. Uvedomte si, že by ste mali vybrať rýchlosť najpomalšej linky - ak aj máte vysokorýchlostné pripojenie, tak vám to nepomôže v prípade, že vzdialený počítač používa pomalý modem. Výber príliš vysokej kvality na pomalej linke spôsobí dlhšie časy odozvy. Výber nižšej kvality pri vysokorýchlostných pripojeniach zlepší oneskorenie, ale výsledkom bude nižšia kvalita obrazu, hlavne v režime 'Nízka kvalita'.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: High Quality (LAN, direct connection)
sk: Vysoká kvalita (LAN, priame pripojenie)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: Medium Quality (DSL, Cable, fast Internet)
sk: Stredná kvalita (DSL, rýchly Internet)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: Low Quality (Modem, ISDN, slow Internet)
sk: Nízka kvalita (Modem, ISDN, pomalý Internet)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Scaling)
en: Scale to Size:
sk: Prispôsobiť na veľkosť:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_ssh_tunnel)
en: Connect via SSH tunnel
sk: Pripojiť sa cez tunel SSH

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ssh_groupBox)
en: SSH tunnel options
sk: Možnosti tunela SSH

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_loopback)
en: Tunnel via loopback address
sk: Tunel prostredníctvom loopback adresy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: User name:
sk: Používateľské meno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dont_copy_passwords)
en: Don't copy passwords from supported password managers to remote hosts
sk: Nekopírovať heslá z podporovaných správcov hesiel vzdialeným hostiteľom

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dont_copy_passwords)
en: Supported password managers (like KeePassXC) mark copied passwords with an additional MIME type "x-kde-passwordManagerHint" which is used for filtering.
sk: Podporovaný správcovia hesiel (ako KeePassXC) označujú skopírované heslá dodatočným typom MIME "x-kde-passwordManagerHint", ktorý sa používa na filtrovanie.

en: Error connecting to %1: %2
sk: Chyba pri pripájaní k %1: %2

en: Error authenticating with password: %1
sk: Chyba pri overovaní pomocou hesla: %1

en: Error creating tunnel socket
sk: Pri vytváraní soketu tunela sa vyskytla chyba

en: Authentication failed. Please try again.
sk: Overenie zlyhalo. Prosím, skúste to znovu.

en: Please enter the SSH password.
sk: Zadajte heslo SSH.

en: VNC failure
sk: Zlyhanie VNC

en: SSH Tunnel failure
sk: Porucha tunela SSH

en: New VNC Connection...
sk: Nové VNC pripojenie...

en: Connect to a VNC Remote Desktop
sk: Pripojiť sa na vzdialenú plochu VNC

en: <html>Enter the address here.<br /><i>Example: vncserver:1 (host:port / screen)</i></html>
sk: <html>Tu zadajte adresu.<br /><i>Príklad: vncserver:1 (hostiteľ:port / obrazovka)</i></html>
