krdc - en to sl translation catalogue (272 entries)

en: History
sl: Zgodovina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberSessions)
en: Remember open sessions for next startup
sl: Odprte seje si zapomni za naslednji zagon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberHistory)
en: Remember connection history
sl: Zapomni si zgodovino povezav

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_WalletSupport)
en: Remember passwords (KWallet)
sl: Zapomni si gesla (Listnica)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SystemTrayIcon)
en: Enable system tray icon
sl: Omogoči ikono v sistemski vrstici

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStatusBar)
en: Show status bar
sl: Pokaži vrstico stanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepAspectRatio)
en: Keep aspect ratio when scaling
sl: Pri spreminjanju velikosti ohrani razmerje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundLabel)
en: Background color of empty place:
sl: Barva ozadja za prazna mesta:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, connectionGroupBox)
en: When Connecting
sl: Med povezovanjem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPreferencesForNewConnections)
en: Show the preferences dialog for new connections
sl: Prikaži pogovorno okno z možnostmi za nove povezave

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeOnConnect)
en: This option will resize the window to fit the connection size.  If it is too big, it will maximize the window.
sl: Ta možnost bo velikost okna prilagodila velikosti povezave. Če je povezava prevelika, bo okno razpeto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeOnConnect)
en: Resize to fit
sl: Prilagodi velikost

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FullscreenOnConnect)
en: This option switches to fullscreen only if the connection resolution is the same as the current screen resolution
sl: Ta možnost preklopi v celozaslonski način samo, če je ločljivost povezave enaka kot trenutna ločljivost zaslona

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FullscreenOnConnect)
en: Switch to Fullscreen if appropriate
sl: Preklopi v celozaslonski način, če je primerno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, defaultProtocolLabel)
en: Default protocol:
sl: Privzeti protokol:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, tabGroupBox)
en: Tab Settings
sl: Nastavitve zavihkov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTabBar)
en: Always show tab bar
sl: Vedno pokaži vrstico z zavihki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabCloseButton)
en: Show close button on tabs
sl: Na zavihkih pokaži gumb za zaprtje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabMiddleClick)
en: Middle-click on a tab closes it
sl: Srednji klik na zavihek ga zapre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tabOrientationLabel)
en: Tab position:
sl: Položaj zavihkov:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Top
sl: Na vrhu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Bottom
sl: Na dnu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Left
sl: Levo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Right
sl: Desno

en: Configure...
sl: Nastavi ...

en: Remove
sl: Odstrani

en: Unusable URL
sl: Neuporaben URL

en: The selected host cannot be handled.
sl: Izbranega gostitelja ni mogoče obravnavati.

[ctx: General Config]
en: General
sl: Splošno

en: General Configuration
sl: Splošne nastavitve

en: Hosts
sl: Gostitelji

en: Host Configuration
sl: Nastavitve gostiteljev

en: Plugins
sl: Vstavki

en: Plugin Configuration
sl: Nastavitve vstavkov

en: Less than a minute ago
sl: Pred manj kot minuto

en: A minute ago | %1 minutes ago
sl[0]: Pred %1 minuto
sl[1]: Pred %1 minutama
sl[2]: Pred %1 minutami
sl[3]: Pred %1 minut

en: An hour ago | %1 hours ago
sl[0]: Pred %1 uro
sl[1]: Pred %1 urama
sl[2]: Pred %1 urami
sl[3]: Pred %1 urami

en: Yesterday | %1 days ago
sl[0]: Pred %1 dnevom
sl[1]: Pred %1 dnevoma
sl[2]: Pred %1 dnevi
sl[3]: Pred %1 dnevi

en: Over a month ago | %1 months ago
sl[0]: Pred %1 mesecem
sl[1]: Pred %1 mesecema
sl[2]: Pred %1 meseci
sl[3]: Pred %1 meseci

en: A year ago | %1 years ago
sl[0]: Pred %1 letom
sl[1]: Pred %1 letoma
sl[2]: Pred %1 leti
sl[3]: Pred %1 leti

en: Note that settings might only apply when you connect next time to this host.
sl: Zapomnite si, da bodo nastavitve morda uveljavljene šele, ko se naslednjič povežete s tem gostiteljem.

en: Show this dialog again for this host
sl: Spet prikaži to pogovorno okno za tega gostitelja

en: Remember password (KWallet)
sl: Zapomni si geslo (Listnica)

note: i18n: ectx: label, entry (OpenSessions), group (General)
en: Sessions
sl: Seje

note: i18n: ectx: Menu (session)
en: &Session
sl: &Seja

note: i18n: ectx: ToolBar (krdc_remote_view_toolbar)
en: Remote View Toolbar
sl: Orodna vrstica za oddaljeni prikaz

en: KDE Remote Desktop Client
sl: KDE-jev odjemalec za oddaljena namizja

en: Developer, Maintainer
sl: Razvijalec, vzdrževalec

en: Developer
sl: Razvijalec

en: Former Developer
sl: Prejšnji razvijalec

en: Initial RDP backend
sl: Izvorno zaledje RDP

en: Google Summer of Code 2007 KRDC project mentor
sl: Mentor projekta KRDC za Googlovo poletje kode 2007

en: LibVNCServer / LibVNCClient developers
sl: Razvijalci LibVNCServer / LibVNCClient

en: VNC client library
sl: Knjižnica odjemalca VNC

en: Start KRDC with the provided URL in fullscreen mode (works only with one URL)
sl: Zaženi KRDC z vpisanim URL-jem v celozaslonskem načinu (deluje samo z enim URL-jem naenkrat)

en: URLs to connect after startup
sl: URL-ji za povezavo po zagonu

en: KDE Remote Desktop Client started
sl: Zagnan odjemalec za oddaljena namizja

en: New Connection
sl: Nova povezava

en: Copy Screenshot to Clipboard
sl: Kopiraj zaslonsko sliko na odložišče

en: Screenshot
sl: Zaslonska slika

en: Switch to Full Screen Mode
sl: Preklopi v celozaslonski način

en: Full Screen
sl: Cel zaslon

en: View Only
sl: Samo za pogled

en: Disconnect
sl: Prekini povezavo

en: Show Local Cursor
sl: Prikaži krajevno kazalko

en: Local Cursor
sl: Krajevna kazalka

en: Grab All Possible Keys
sl: Zgrabi vse mogoče tipke

en: Grab Keys
sl: Zgrabi tipke

en: Scale Remote Screen to Fit Window Size
sl: Prilagodi velikost oddaljenega namizja velikosti okna

en: Scale
sl: Umeri

en: Scaling Factor
sl: Faktor

en: Bookmarks
sl: Zaznamki

en: Unable to load connection data from the provided file.
sl: Podatkov o povezavi ni mogoče naložiti iz dobavljene datoteke.

en: Load failed
sl: Nalaganje ni uspelo

en: The entered address does not have the required form.
     Syntax: [username@]host[:port]
sl: Vneseni naslov nima zahtevane oblike.
    Skladnja: [uporabniško_ime@]gostitelj[:vrata]

en: Malformed URL
sl: Napačno oblikovan URL

en: The entered address cannot be handled.
sl: Vpisan naslov ne more biti obravnavan.

en: Connecting to %1
sl: Povezovanje s %1

en: Authenticating at %1
sl: Overjanje z %1

en: Preparing connection to %1
sl: Pripravljanje povezave do %1

en: Connected to %1
sl: Povezan z %1

en: Switch to Window Mode
sl: Preklopi v okenski način

en: Window Mode
sl: Okenski način

en: Connect
sl: Poveži

en: Rename
sl: Preimenuj

en: Settings
sl: Nastavitve

en: Delete
sl: Izbriši

[ctx: Where each displayed link comes from]
en: Bookmarks
sl: Zaznamki

[ctx: Where each displayed link comes from]
en: History
sl: Zgodovina

en: Rename %1
sl: Preimenuj %1

en: Rename %1 to
sl: Preimenuj %1 v

en: Are you sure you want to delete %1?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati %1?

en: Delete %1
sl: Izbriši %1

en: Add Bookmark
sl: Dodaj zaznamek

en: Close Tab
sl: Zapri zavihek

en: Minimize Full Screen Window
sl: Skrči celozaslonsko okno

en: Stick Toolbar
sl: Obdrži orodno vrstico

en: Are you sure you want to quit the KDE Remote Desktop Client?
sl: Ali ste prepričani da želite končati KDE-jevega odjemalca za oddaljena namizja?

en: Confirm Quit
sl: Potrdite izhod

en: Connect to:
sl: Poveži se z:

en: Type here to connect to an address and filter the list.
sl: Vnesite za povezavo z naslovom ali filtriranje seznama.

en: Type an IP or DNS Name here. Clear the line to get a list of connection methods.
sl: Vnesite naslov IP ali ime DNS. Počistite vrstico, da dobite seznam načinov za povezavo.

en: Goto Address
sl: Pojdi na naslov

en: Remote Desktops
sl: Oddaljena namizja

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, mainSettingsTab)
en: General
sl: Splošno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, resolutionLabel)
en: Resolution
sl: Ločljivost

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Here you can specify the resolution of the remote desktop. This resolution determines the size of the desktop that will be presented to you.
sl: Tukaj lahko navedete ločljivost za oddaljeno namizje. Ta ločljivost določa velikost namizja, ki vam bo predstavljeno.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution)
en: Small (1280x720)
sl: Majhna (1280x720)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution)
en: Medium (1600x900)
sl: Srednja (1600x900)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution)
en: Large (1920x1080)
sl: Velika (1920x1080)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution)
en: Current Window Size
sl: Trenutna velikost okna

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Current Screen Resolution
sl: Trenutna ločljivost zaslona

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Custom Resolution (...)
sl: Ločljivost po meri (...)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, widthLabel)
en: &Width:
sl: Širina:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_Width) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_ScalingWidth)
en: This is the width of the remote desktop. You can only change this value manually if you select Custom as desktop resolution above.
sl: To je širina oddaljenega namizja. To vrednost lahko spremenite ročno le, če nastavite ločljivost namizja v Po meri.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, heightLabel)
en: H&eight:
sl: Višina:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_Height) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_ScalingHeight)
en: This is the height of the remote desktop. You can only change this value manually if you select Custom as desktop resolution above.
sl: To je višina oddaljenega namizja. To vrednost lahko spremenite ročno le, če nastavite ločljivost namizja v Po meri.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ScaleToSize)
en: Scale window contents to match resolution
sl: Prilagodite vsebino okna, da ustreza ločljivosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accelerationLabel)
en: Acceleration:
sl: Pospeševanje:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Acceleration) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: Use Best Available
sl: Uporabi najboljše razpoložljivo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Acceleration)
en: Force H.264
sl: Prisili H.264

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Acceleration)
en: Force RemoteFX
sl: Prisili RemoteFX

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Acceleration)
en: Disable All Acceleration
sl: Onemogoči vsako pospeševanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorDepthLabel)
en: Color &depth:
sl: Barvna globina:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: True Color with Alpha (32 Bit)
sl: Prave barve z alfo (32-bitne)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: True Color (24 Bit)
sl: Prave barve (24-bitne)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: High Color (16 Bit)
sl: Veliko barv (16-bitne)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: Low Color (8 Bit)
sl: Malo barv (8-bitne)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, desktopScaleFactorLabel)
en: Desktop scale factor:
sl: Faktor merila namizja:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_DesktopScaleFactor) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_DeviceScaleFactor) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GatewayTransportType)
en: Auto
sl: Samodejno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_DesktopScaleFactor)
en: Do not scale
sl: Ne spreminjaj merila

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_DesktopScaleFactor)
en: Custom
sl: Po meri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, deviceScaleFactorLabel)
en: Device scale factor:
sl: Faktor merila naprave:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, layoutLabel)
en: &Keyboard layout:
sl: Razporeditev tip&k:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Use this to specify your keyboard layout. This layout setting is used to send the correct keyboard codes to the server.
sl: Uporabite to možnost, če želite nastaviti razporeditev tipk. Te nastavitve so v uporabljene za pošiljanje pravilnih kod tipkovnice strežniku.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Arabic (ar)
sl: Arabska (ar)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Czech (cs)
sl: Češka (cs)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Danish (da)
sl: Danska (da)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: German (de)
sl: Nemška (de)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Swiss German (de-ch)
sl: Švicarsko-nemška (de-ch)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: American Dvorak (en-dv)
sl: Ameriški Dvorak (en-dv)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: British English (en-gb)
sl: Angleška VB (en-gb)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: US English (en-us)
sl: Angleška ZDA (en-us)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Spanish (es)
sl: Španska (es)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Estonian (et)
sl: Estonska (et)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Finnish (fi)
sl: Finska (fi)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Faroese (fo)
sl: Ferska (fo)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: French (fr)
sl: Francoska (fr)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Belgian (fr-be)
sl: Belgijska (fr-be)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: French Canadian (fr-ca)
sl: Kanadsko-francoska (fr-ca)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Swiss French (fr-ch)
sl: Švicarsko-francoska (fr-ch)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Hebrew (he)
sl: Hebrejska (he)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Croatian (hr)
sl: Hrvaška (hr)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Hungarian (hu)
sl: Madžarska (hu)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Icelandic (is)
sl: Islandska (is)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Italian (it)
sl: Italijanska (it)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Japanese (ja)
sl: Japonska (jp)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Korean (ko)
sl: Korejska (ko)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Lithuanian (lt)
sl: Litvanska (lt)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Latvian (lv)
sl: Latvijska (lv)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Macedonian (mk)
sl: Makedonska (mk)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Dutch (nl)
sl: Nizozemska (nl)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Belgian Dutch (nl-be)
sl: Nizozemsko-belgijska (nl-be)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Norwegian (no)
sl: Norveška (no)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Polish (pl)
sl: Poljska (pl)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Portuguese (pt)
sl: Portugalska (pt)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Brazilian (pt-br)
sl: Brazilska (pt-br)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Russian (ru)
sl: Ruska (ru)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Slovenian (sl)
sl: Slovenska (si)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Swedish (sv)
sl: Švedska (sv)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Thai (th)
sl: Tajska (th)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Turkish (tr)
sl: Turška (tr)

[ctx: label for soundsettings in preferences dialog]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, soundLabel)
en: Sound:
sl: Zvok:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Sound)
en: On This Computer
sl: Na tem računalniku

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Sound)
en: On Remote Computer
sl: Na oddaljenem računalniku

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Sound)
en: Disable Sound
sl: Onemogoči zvok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shareMediaLabel)
en: Share Media:
sl: Deli mapo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shareSmartcardLabel)
en: Share Smartcard:
sl: Deli pametno kartico:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, securitySettingsTab)
en: Security
sl: Varnost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gSecurityLabel)
en: Security:
sl: Varnost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TlsSecLevelLabel)
en: TLS security level:
sl: Varnostna raven TLS:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TlsSecLevel)
en: any
sl: katerakoli

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TlsSecLevel)
en: 80 bit
sl: 80 bitov

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TlsSecLevel)
en: 112 bit
sl: 112 bitov

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TlsSecLevel)
en: 128 bit
sl: 128 bitov

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TlsSecLevel)
en: 192 bit
sl: 192 bitov

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TlsSecLevel)
en: 256 bit
sl: 256 bitov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, authPkgListLabel)
en: Authentication Package List:
sl: Seznam paketov avtentikacije:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, proxySettingsTab)
en: Proxy
sl: Posrednik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, protocolLabel)
en: Protocol:
sl: Protokol:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pPasswordLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gPasswordLabel)
en: Password:
sl: Geslo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pUsernameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gUsernameLabel)
en: Username:
sl: Uporabniško ime:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pHostLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gServerLabel)
en: Server:
sl: Strežnik:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, gatewaySettingsTab)
en: Gateway
sl: Prehod

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gTransportTypeLabel)
en: Transport type:
sl: Vrsta transporta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gDomainLabel)
en: Domain:
sl: Domena:

[ctx: @label]
en: Host: %1:%2
    Common Name: %3
    Subject: %4
    Issuer: %5
    Fingerprint: %6
sl: Gostitelj: %1:%2
    Splošno ime: %3
    Predmet: %4
    Izdajatelj: %5
    Prstni odtis: %6

[ctx: @label]
en: Access to this system requires a username and password.
sl: Za dostop do tega sistema sta potrebna uporabniško ime in geslo.

[ctx: @label]
en: The certificate for this system is unknown. Do you wish to continue?
sl: Potrdilo za ta sistem ni znano. Želite nadaljevati?

[ctx: @title:dialog]
en: Verify Certificate
sl: Preveri potrdilo

[ctx: @label]
en: Remember this certificate
sl: Zaponi si to potrdilo

[ctx: @label]
en: The certificate for this system has changed. Do you wish to continue?
sl: Potrdilo za ta sistem je spremenjeno. Želite nadaljevati?

[ctx: @title:dialog]
en: Certificate has Changed
sl: Potrdilo se je spremenilo

[ctx: @label]
en: Previous certificate:
    %1
    New Certificate:
    %2
sl: Prejšnje potrdilo:
    %1
    Novo potrdilo:
    %2

[ctx: @title:dialog]
en: Login Failure
sl: Napaka p

[ctx: @label]
en: Unable to login with the provided credentials. Please double check the user and password.
sl: Ni se mogoče prijaviti z navedenimi poverilnicami. Še enkrat preverite uporabnika in geslo.

[ctx: @title:dialog]
en: Account Problems
sl: Problemi z računom

[ctx: @label]
en: The provided account is not allowed to log in to this machine. Please contact your system administrator.
sl: Podani račun nima dovoljenja za prijavo v to napravo. Prosim, da se obrnete na skrbnika sistema.

[ctx: @title:dialog]
en: Password Problems
sl: Problemi z geslom

[ctx: @label]
en: Unable to login with the provided password. Please contact your system administrator to change it.
sl: S podanim geslom se ni mogoče prijaviti. Obrnite se na skrbnika svojega sistema, da ga spremeni.

[ctx: @title:dialog]
en: Connection Lost
sl: Povezava izgubljena

[ctx: @label]
en: Lost connection to the server.
sl: Izgubljena povezava s strežnikom.

[ctx: @title:dialog]
en: Could not Connect
sl: Ni bilo mogoče vzpostaviti povezave

[ctx: @label]
en: Could not connect to the server.
sl: Ni bilo mogoče vzpostaviti povezave s strežnikom.

[ctx: @title:dialog]
en: Server not Found
sl: Strežnik ni bil najden

[ctx: @label]
en: Could not find the server.
sl: Ni mogoče najti strežnika.

[ctx: @title:dialog]
en: Connection Refused
sl: Povezava zavrnjena

[ctx: @label]
en: The server refused the connection request.
sl: Strežnik je zavrnil zahtevo za povezavo.

[ctx: @title:dialog]
en: Connection Closed
sl: Povezava zaprta

[ctx: @title:dialog]
en: Connection Failed
sl: Napaka povezave

[ctx: @label]
en: An unknown error occurred
sl: Prišlo je do neznane napake

[ctx: @title:dialog]
en: Logon Error
sl: Napaka prijave

en: Connect to a Windows Remote Desktop (RDP)
sl: Poveži se z oddaljenim namizjem Windows (RDP)

en: New RDP Connection...
sl: Nova povezava RDP ...

en: <html>Enter the address here. Port is optional.<br /><i>Example: rdpserver:3389 (host:port)</i></html>
sl: <html>Sem vnesite naslov. Vrata so izbirna.<br /><i>Primer: strežnik_rdp:3389 (gostitelj:vrata)</i></html>

[ctx: Where each displayed link comes from]
en: None
sl: Brez

[ctx: Remove the selected url from the bookarks menu]
en: Remove the bookmark for %1.
sl: Odstrani zaznamek za %1.

[ctx: Add the selected url to the bookmarks menu]
en: Bookmark %1.
sl: Zaznamuj %1.

[ctx: Header of the connections list, title/url for remote connection]
en: Remote Desktop
sl: Oddaljeno namizje

[ctx: Header of the connections list, the last time this connection was initiated]
en: Last Connected
sl: Zadnja povezava

[ctx: Header of the connections list, the number of times this connection has been visited]
en: Visits
sl: Obiski

[ctx: Header of the connections list, the time when this entry was created]
en: Created
sl: Ustvarjena

[ctx: Header of the connections list, where this entry comes from]
en: Source
sl: Vir

en: VNC authentication type is not supported.
sl: Vrsta overjanja VNC ni podprta.

en: Server not found.
sl: Strežnik ni bil najden.

en: VNC authentication failed.
sl: Overjanje VNC ni uspelo.

en: VNC authentication failed because of too many authentication tries.
sl: Overjanje VNC ni uspelo zaradi preštevilnih poskusov overitve.

en: VNC server closed connection.
sl: Strežnik VNC je zaprl povezavo.

en: Disconnected: %1.
sl: Povezava prekinjena: %1.

en: Reconnecting.
sl: Ponovno povezovanje.

en: Reconnected.
sl: Znova povezano.

en: Connected.
sl: Povezano.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, vncGroupBox)
en: Connection
sl: Povezava

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, connectionLabel)
en: Connection &type:
sl: Vrsta povezave:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: Use this to specify the performance of your connection. Note that you should select the speed of the weakest link - even if you have a high speed connection, it will not help you if the remote computer uses a slow modem. Choosing a level of quality that is too high on a slow link will cause slower response times. Choosing a lower quality will increase latencies in high speed connections and results in lower image quality, especially in 'Low Quality' mode.
sl: Uporabite to, da bi navedli hitrost delovanja vaše povezave. Zapomnite si, da morate izbrati hitrost najpočasnejše povezave. Tudi če imate hitro povezavo, vam ne bo pomagalo, če bo gostitelj uporabljal počasen modem. Izbor previsoke kakovosti na počasni povezavi bo povzročil slabe odzivne čase. Izbor slabše kakovosti bo povečal zakasnitve v hitrih povezavah in rezultat bo slika slabše kakovosti, še posebej v načinu »Nizka kakovost«.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: High Quality (LAN, direct connection)
sl: Visoka kakovost (LAN, neposredna povezava)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: Medium Quality (DSL, Cable, fast Internet)
sl: Srednja kakovost (DSL, kabelski modem, hiter internet)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: Low Quality (Modem, ISDN, slow Internet)
sl: Nizka kakovost (modem, ISDN, počasen internet)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Scaling)
en: Scale to Size:
sl: Umeri na velikost:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Minimal (640x480)
sl: Najmanjša (640×480)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Small (800x600)
sl: Majhna (640×480)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Normal (1024x768)
sl: Običajna (1024×768)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Large (1280x1024)
sl: Velika (1280x1024)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Very Large (1600x1200)
sl: Zelo velika (1600x1200)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_ssh_tunnel)
en: Connect via SSH tunnel
sl: Poveži se prek tunela SSH

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ssh_groupBox)
en: SSH tunnel options
sl: Možnosti tunela SSH

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_loopback)
en: Tunnel via loopback address
sl: Tunel z naslovom povratne zanke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Port:
sl: Vrata:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: User name:
sl: Uporabniško ime:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dont_copy_passwords)
en: Don't copy passwords from supported password managers to remote hosts
sl: Ne kopirajte gesel iz podprtih upraviteljev gesel na oddaljene gostitelje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dont_copy_passwords)
en: Supported password managers (like KeePassXC) mark copied passwords with an additional MIME type "x-kde-passwordManagerHint" which is used for filtering.
sl: Podprti upravitelji gesel (kot npr. KeePassXC) kopirana gesla označijo z dodatnim tipom MIME "x-kde-passwordManagerHint", ki se uporablja za filtriranje.

en: Error connecting to %1: %2
sl: Napaka pri povezovanju na %1: %2

en: Error authenticating with password: %1
sl: Napaka pri overjanju z geslom: %1

en: Error creating tunnel socket
sl: Napaka pri ustvarjanju vtičnice za tunel

en: Access to the system requires a password.
sl: Dostop do sistem zahteva geslo.

en: Authentication failed. Please try again.
sl: Overitev ni uspela. Poskusite znova.

en: Please enter the SSH password.
sl: Prosim vnesite geslo za SSH.

en: VNC failure
sl: Napaka VNC

en: SSH Tunnel failure
sl: Izpad tunela SSH

en: New VNC Connection...
sl: Nova povezava VNC ...

en: Connect to a VNC Remote Desktop
sl: Poveži se z oddaljenim namizjem VNC

en: <html>Enter the address here.<br /><i>Example: vncserver:1 (host:port / screen)</i></html>
sl: <html>Sem vnesite naslov.<br /><i>Primer: strežnik_vnc:1 (gostitelj:vrata / zaslon)</i></html>
