krdc - en to sr@ijekavian translation catalogue (242 entries)

en: History
sr@ijekavian: Историјат

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberSessions)
en: Remember open sessions for next startup
sr@ijekavian: Запамти отворене сесије за сљедеће покретање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberHistory)
en: Remember connection history
sr@ijekavian: Памти историјат повезивања

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_WalletSupport)
en: Remember passwords (KWallet)
sr@ijekavian: Памти лозинке (К‑новчаник)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SystemTrayIcon)
en: Enable system tray icon
sr@ijekavian: Иконица у системској касети

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStatusBar)
en: Show status bar
sr@ijekavian: Трака стања

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepAspectRatio)
en: Keep aspect ratio when scaling
sr@ijekavian: Задржи однос при скалирању

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundLabel)
en: Background color of empty place:
sr@ijekavian: Боја позадине празног простора:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, connectionGroupBox)
en: When Connecting
sr@ijekavian: При повезивању

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPreferencesForNewConnections)
en: Show the preferences dialog for new connections
sr@ijekavian: Прикажи дијалог поставки за нове везе

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeOnConnect)
en: This option will resize the window to fit the connection size.  If it is too big, it will maximize the window.
sr@ijekavian: Ова опција ће уклопити величину прозора у величину везе. Ако је превелика, максимизоваће прозор.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeOnConnect)
en: Resize to fit
sr@ijekavian: Уклопи величину

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FullscreenOnConnect)
en: This option switches to fullscreen only if the connection resolution is the same as the current screen resolution
sr@ijekavian: Ова опција пребацује на цио екран само ако је резолуција везе иста као текућег екрана.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FullscreenOnConnect)
en: Switch to Fullscreen if appropriate
sr@ijekavian: Преко цијелог екрана ако одговара

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, defaultProtocolLabel)
en: Default protocol:
sr@ijekavian: Подразумевани протокол:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, tabGroupBox)
en: Tab Settings
sr@ijekavian: Поставке језичака

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTabBar)
en: Always show tab bar
sr@ijekavian: Увијек приказуј језичке

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabCloseButton)
en: Show close button on tabs
sr@ijekavian: Дугме за затварање на језичку

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabMiddleClick)
en: Middle-click on a tab closes it
sr@ijekavian: Средњи клик на језичак затвара га

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tabOrientationLabel)
en: Tab position:
sr@ijekavian: Положај језичака:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Top
sr@ijekavian: врх

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Bottom
sr@ijekavian: дно

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Left
sr@ijekavian: лијево

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Right
sr@ijekavian: десно

en: Configure...
sr@ijekavian: Подеси...

en: Remove
sr@ijekavian: Уклони

en: The selected host cannot be handled.
sr@ijekavian: Не могу да обрадим изабрани домаћин.

en: Unusable URL
sr@ijekavian: Неупотребљив УРЛ

[ctx: General Config]
en: General
sr@ijekavian: Опште

en: General Configuration
sr@ijekavian: Опште подешавање

en: Hosts
sr@ijekavian: Домаћини

en: Host Configuration
sr@ijekavian: Подешавање домаћина

en: Plugins
sr@ijekavian: Прикључци

en: Plugin Configuration
sr@ijekavian: Подешавање прикључака

en: Less than a minute ago
sr@ijekavian: прије мање од минута

en: A minute ago | %1 minutes ago
sr@ijekavian[0]: прије %1 минут
sr@ijekavian[1]: прије %1 минута
sr@ijekavian[2]: прије %1 минута
sr@ijekavian[3]: прије минут

en: An hour ago | %1 hours ago
sr@ijekavian[0]: прије %1 сат
sr@ijekavian[1]: прије %1 сата
sr@ijekavian[2]: прије %1 сати
sr@ijekavian[3]: прије сат

en: Yesterday | %1 days ago
sr@ijekavian[0]: прије %1 дан
sr@ijekavian[1]: прије %1 дана
sr@ijekavian[2]: прије %1 дана
sr@ijekavian[3]: јуче

en: Over a month ago | %1 months ago
sr@ijekavian[0]: прије %1 мјесец
sr@ijekavian[1]: прије %1 мјесеца
sr@ijekavian[2]: прије %1 мјесеци
sr@ijekavian[3]: прије више од мјесеца

en: A year ago | %1 years ago
sr@ijekavian[0]: прије %1 годину
sr@ijekavian[1]: прије %1 године
sr@ijekavian[2]: прије %1 година
sr@ijekavian[3]: прије годину

en: Note that settings might only apply when you connect next time to this host.
sr@ijekavian: Може бити да ће се поставке примијенити тек при сљедећем повезивању на овај домаћин.

en: Show this dialog again for this host
sr@ijekavian: Прикажи овај дијалог поново за овај домаћин

en: Remember password (KWallet)
sr@ijekavian: Запамти лозинку  (К‑новчаник)

note: i18n: ectx: label, entry (OpenSessions), group (General)
en: Sessions
sr@ijekavian: Сесије

en: New Konsole Connection...
sr@ijekavian: Нова веза Конзоле...

en: KRDC Konsole Connection
sr@ijekavian: Веза Конзоле кроз КРДЦ

en: <html>Enter the address here. Port is optional.<br /><i>Example: konsoleserver (host)</i></html>
sr@ijekavian: <html>Унесите адресу овде. Порт није обавезан.<br /><i>На примјер: <tt>konsoleserver</tt> (домаћин)</i></html>

note: i18n: ectx: Menu (session)
en: &Session
sr@ijekavian: &Сесија

note: i18n: ectx: ToolBar (krdc_remote_view_toolbar)
en: Remote View Toolbar
sr@ijekavian: Трака алатки удаљеног приказа

en: KRDC
sr@ijekavian: КРДЦ

en: KDE Remote Desktop Client
sr@ijekavian: КДЕ‑ов клијент удаљене површи

en: (c) 2007-2016, Urs Wolfer
    (c) 2001-2003, Tim Jansen
    (c) 2002-2003, Arend van Beelen jr.
    (c) 2000-2002, Const Kaplinsky
    (c) 2000, Tridia Corporation
    (c) 1999, AT&T Laboratories Boston
    (c) 1999-2003, Matthew Chapman
    (c) 2009, Collabora Ltd
sr@ijekavian: © 2007–2016, Урс Волфер
    © 2001–2003, Тим Јансен
    © 2002–2003, Аренд ван Белен
    © 2000–2002, Константин Каплински
    © 2000, компанија Тридија
    © 1999, лабораторије АТ&Т‑а Бостон
    © 1999-2003, Метју Чапман
    © 2009, Колабора

en: Urs Wolfer
sr@ijekavian: Урс Волфер

en: Developer, Maintainer
sr@ijekavian: Програмер, одржавалац

en: Tony Murray
sr@ijekavian: Тони Мари

en: Developer
sr@ijekavian: Програмер

en: Tim Jansen
sr@ijekavian: Тим Јансен

en: Former Developer
sr@ijekavian: Бивши програмер

en: Arend van Beelen jr.
sr@ijekavian: Аренд ван Белен

en: Initial RDP backend
sr@ijekavian: Првобитна позадина РДП‑а

en: Brad Hards
sr@ijekavian: Бред Хардс

en: Google Summer of Code 2007 KRDC project mentor
sr@ijekavian: Ментор пројекта КРДЦ током Гугловог „Лета кôда 2007“

en: LibVNCServer / LibVNCClient developers
sr@ijekavian: Програмери за LibVNCServer и LibVNCClient

en: VNC client library
sr@ijekavian: Библиотека ВНЦ клијента

en: Abner Silva
sr@ijekavian: Абнер Силва

en: Telepathy Tubes Integration
sr@ijekavian: Уклапање цеви Телепатије

en: Start KRDC with the provided URL in fullscreen mode (works only with one URL)
sr@ijekavian: Покрени КРДЦ са датим УРЛ‑ом преко цијелог екрана (може само један УРЛ)

en: URLs to connect after startup
sr@ijekavian: УРЛ‑ови за повезивање након покретања

en: KDE Remote Desktop Client started
sr@ijekavian: КДЕ‑ов клијент удаљене површи је покренут

en: New Connection
sr@ijekavian: Нова веза

en: Copy Screenshot to Clipboard
sr@ijekavian: Копирај снимак екрана у клипборд

en: Screenshot
sr@ijekavian: Снимак екрана

en: Switch to Full Screen Mode
sr@ijekavian: Пребаци преко цијелог екрана

en: Full Screen
sr@ijekavian: Цио екран

en: View Only
sr@ijekavian: Само преглед

en: Disconnect
sr@ijekavian: Прекини везу

en: Show Local Cursor
sr@ijekavian: Прикажи локални показивач

en: Local Cursor
sr@ijekavian: Локални показивач

en: Grab All Possible Keys
sr@ijekavian: Хватај све могуће тастере

en: Grab Keys
sr@ijekavian: Хватај тастере

en: Scale Remote Screen to Fit Window Size
sr@ijekavian: Скалирај удаљени екран да стане у прозор

en: Scale
sr@ijekavian: Скалирај

en: Bookmarks
sr@ijekavian: Обиљеживачи

en: The entered address does not have the required form.
     Syntax: [username@]host[:port]
sr@ijekavian: Унијета адреса нема захтијевани облик.
    Синтакса: [корисник@]домаћин[:порт]

en: Malformed URL
sr@ijekavian: Лоше формиран УРЛ

en: The entered address cannot be handled.
sr@ijekavian: Не могу да обрадим унијету адресу.

en: Connecting to %1
sr@ijekavian: Повезујем се са %1

en: Authenticating at %1
sr@ijekavian: Аутентификујем се код %1

en: Preparing connection to %1
sr@ijekavian: Припремам везу са %1

en: Connected to %1
sr@ijekavian: Повезан са %1

[ctx: window title when in full screen mode (for example displayed in tasklist)]
en: KDE Remote Desktop Client (Full Screen)
sr@ijekavian: КДЕ‑ов клијент удаљене површи (цио екран)

en: Switch to Window Mode
sr@ijekavian: Пребаци на прозор

en: Window Mode
sr@ijekavian: Прозор

en: Connect
sr@ijekavian: Повежи

en: Rename
sr@ijekavian: Преименуј

en: Settings
sr@ijekavian: Поставке

en: Delete
sr@ijekavian: Обриши

[ctx: Where each displayed link comes from]
en: Bookmarks
sr@ijekavian: Обиљеживачи

[ctx: Where each displayed link comes from]
en: History
sr@ijekavian: Историјат

en: Rename %1
sr@ijekavian: Преименовање „%1“

en: Rename %1 to
sr@ijekavian: Преименуј „%1“ у

en: Are you sure you want to delete %1?
sr@ijekavian: Желите ли заиста да обришете „%1“?

en: Delete %1
sr@ijekavian: Брисање „%1“

en: Add Bookmark
sr@ijekavian: Додај обиљеживач

en: Close Tab
sr@ijekavian: Затвори језичак

en: Minimize Full Screen Window
sr@ijekavian: Минимизуј прозор цијелог екрана

en: Stick Toolbar
sr@ijekavian: Залепи траку алатки

en: Are you sure you want to quit the KDE Remote Desktop Client?
sr@ijekavian: Желите ли заиста да напустите КДЕ‑ов клијент удаљене површи?

en: Confirm Quit
sr@ijekavian: Потврда напуштања

en: Connect to:
sr@ijekavian: Повежи се са:

en: Type here to connect to an address and filter the list.
sr@ijekavian: Куцајте овдје се повежете на адресу и филтрирате списак.

en: Type an IP or DNS Name here. Clear the line to get a list of connection methods.
sr@ijekavian: Овдје унесите ИП или ДНС име. Очистите поље да добијете списак метода повезивања.

en: Goto Address
sr@ijekavian: Иди на адресу

en: Remote Desktops
sr@ijekavian: Удаљене површи

en: Filter
sr@ijekavian: Филтер

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, connectionGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, vncGroupBox)
en: Connection
sr@ijekavian: Веза

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, resolutionLabel)
en: Desktop &resolution:
sr@ijekavian: &Резолуција површи:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Here you can specify the resolution of the remote desktop. This resolution determines the size of the desktop that will be presented to you.
sr@ijekavian: Овдје можете навести резолуцију удаљене површи. Она одређује величину површи која ће вам бити представљена.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Minimal (640x480)
sr@ijekavian: најмања (640×480)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Small (800x600)
sr@ijekavian: мала (800×600)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Normal (1024x768)
sr@ijekavian: нормална (1024×768)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Large (1280x1024)
sr@ijekavian: велика (1280×1024)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Very Large (1600x1200)
sr@ijekavian: веома велика (1600×1200)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Current Screen Resolution
sr@ijekavian: текућа резолуција екрана

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Custom Resolution (...)
sr@ijekavian: посебна резолуција (...)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution)
en: Current KRDC Size
sr@ijekavian: Тренутна величина КРДЦ‑а

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, widthLabel)
en: &Width:
sr@ijekavian: Шири&на:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_Width) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_ScalingWidth)
en: This is the width of the remote desktop. You can only change this value manually if you select Custom as desktop resolution above.
sr@ijekavian: Ово је ширина удаљене површи. Вриједност можете ручно поставити само ако горе одаберете посебну резолуцију.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, heightLabel)
en: H&eight:
sr@ijekavian: Ви&сина:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_Height) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_ScalingHeight)
en: This is the height of the remote desktop. You can only change this value manually if you select Custom as desktop resolution above.
sr@ijekavian: Ово је висина удаљене површи. Вриједност можете ручно поставити само ако горе одаберете посебну резолуцију.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorDepthLabel)
en: Color &depth:
sr@ijekavian: &Дубина боја:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: Low Color (8 Bit)
sr@ijekavian: ниска (8‑битно)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: High Color (16 Bit)
sr@ijekavian: висока (16‑битно)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: True Color (24 Bit)
sr@ijekavian: пун колор (24‑битно)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: True Color with Alpha (32 Bit)
sr@ijekavian: пун колор са алфом (32‑битно)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, layoutLabel)
en: &Keyboard layout:
sr@ijekavian: Распоред &тастатуре:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Use this to specify your keyboard layout. This layout setting is used to send the correct keyboard codes to the server.
sr@ijekavian: Овим наводите свој распоред тастатуре. Ова поставка се користи за слање исправних кодова тастатуре серверу.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Arabic (ar)
sr@ijekavian: арапски (ar)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Czech (cs)
sr@ijekavian: чешки (cs)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Danish (da)
sr@ijekavian: дански (da)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: German (de)
sr@ijekavian: њемачки (de)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Swiss German (de-ch)
sr@ijekavian: швајцарски њемачки (de-ch)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: American Dvorak (en-dv)
sr@ijekavian: амерички, дворак (en-dv)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: British English (en-gb)
sr@ijekavian: енглески, британски (en-gb)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: US English (en-us)
sr@ijekavian: енглески, амерички (en-us)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Spanish (es)
sr@ijekavian: шпански (es)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Estonian (et)
sr@ijekavian: естонски (et)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Finnish (fi)
sr@ijekavian: фински (fi)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Faroese (fo)
sr@ijekavian: фарски (fo)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: French (fr)
sr@ijekavian: француски (fr)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Belgian (fr-be)
sr@ijekavian: белгијски (fr-be)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: French Canadian (fr-ca)
sr@ijekavian: француски, канадски (fr-ca)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Swiss French (fr-ch)
sr@ijekavian: француски, швајцарски (fr-ch)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Hebrew (he)
sr@ijekavian: хебрејски (he)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Croatian (hr)
sr@ijekavian: хрватски (hr)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Hungarian (hu)
sr@ijekavian: мађарски (hu)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Icelandic (is)
sr@ijekavian: исландски (is)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Italian (it)
sr@ijekavian: италијански (it)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Japanese (ja)
sr@ijekavian: јапански (ja)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Korean (ko)
sr@ijekavian: корејски (ko)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Lithuanian (lt)
sr@ijekavian: литвански (lt)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Latvian (lv)
sr@ijekavian: летонски (lv)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Macedonian (mk)
sr@ijekavian: македонски (mk)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Dutch (nl)
sr@ijekavian: холандски (nl)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Belgian Dutch (nl-be)
sr@ijekavian: холандски, белгијски (nl-be)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Norwegian (no)
sr@ijekavian: норвешки (no)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Polish (pl)
sr@ijekavian: пољски (pl)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Portuguese (pt)
sr@ijekavian: португалски (pt)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Brazilian (pt-br)
sr@ijekavian: португалски, бразилски (pt-br)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Russian (ru)
sr@ijekavian: руски (ru)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Slovenian (sl)
sr@ijekavian: словеначки (sl)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Swedish (sv)
sr@ijekavian: шведски (sv)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Thai (th)
sr@ijekavian: тајландски (th)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Turkish (tr)
sr@ijekavian: турски (tr)

[ctx: label for soundsettings in preferences dialog]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, soundLabel)
en: Sound:
sr@ijekavian: Звук:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Sound)
en: On This Computer
sr@ijekavian: на овом рачунару

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Sound)
en: On Remote Computer
sr@ijekavian: на удаљеном рачунару

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Sound)
en: Disable Sound
sr@ijekavian: без звука

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_SoundSystem)
en: ALSA
sr@ijekavian: Алса

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_SoundSystem)
en: PulseAudio
sr@ijekavian: Пулс‑аудио

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_SoundSystem)
en: None
sr@ijekavian: нема

[ctx: label for performance settings in preferences dialog]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, performanceLabel)
en: Performance:
sr@ijekavian: Перформансе:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Performance)
en: Modem
sr@ijekavian: модем

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Performance)
en: Broadband
sr@ijekavian: широкопојасна

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Performance)
en: LAN
sr@ijekavian: ЛАН

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, remoteFXLabel)
en: RemoteFX:
sr@ijekavian: РимотФИкс:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RemoteFX)
en: Enhanced visual experience
sr@ijekavian: Побољшан визуелни доживљај

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_RemoteFX)
en: RemoteFX covers a set of technologies that enhance visual experience of the Remote Desktop Protocol.
sr@ijekavian: РимотФИкс обухвата скуп технологија за побољшавање визуелног доживљаја преко протокола РДП.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shareMediaLabel)
en: Share Media:
sr@ijekavian: Дељење медијума:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_ShareMedia)
en: Share a local media directory with the remote host.
sr@ijekavian: Поделите локалну медија фасциклу са удаљеним домаћином.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, expertGroupBox)
en: Expert Options
sr@ijekavian: Зналачке опције

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, consoleLabel)
en: Console login:
sr@ijekavian: Конзолна пријава:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Console)
en: Attach to Windows Server console
sr@ijekavian: Прикачи се на конзолу Виндоуза сервера

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, extraOptionsLabel)
en: Extra options:
sr@ijekavian: Додатне опције:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_ExtraOptions)
en: Here you can enter additional xfreerdp (FreeRDP) options.
sr@ijekavian: Овдје можете унијети додатне опције ФриРДП‑а (xfreerdp).

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, loginGroupBox)
en: Login
sr@ijekavian: Пријава

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, defaultUserLabel)
en: Default user name:
sr@ijekavian: Подразумијевано корисничко име:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, kcfg_DefaultRdpUserName)
en: No default user name
sr@ijekavian: Нема подразумијеваног корисничког имена

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RecognizeLdapLogins)
en: Automatically recognize "LDAP"-Logins and share passwords
sr@ijekavian: Аутоматски препознај ЛДАП‑пријаве и подијели лозинке

en: Enter Username
sr@ijekavian: Унос корисничког имена

en: Please enter the username you would like to use for login.
sr@ijekavian: Унесите корисничко име с којим желите да се пријавите.

en: Access to the system requires a password.
sr@ijekavian: Приступ систему захтијева лозинку.

en: RDP Failure
sr@ijekavian: Крах РДП‑а

en: The version of "xfreerdp" you are using is too old.
    xfreerdp 1.0.2 or greater is required.
sr@ijekavian: Користите застарјело издање ‘xfreerdp’.
    Потребно је бар 1.0.2 или новије.

en: Connection failed. You might have passed a wrong address or username.
sr@ijekavian: Повезивање пропало. Можда сте унели лошу адресу или корисничко име.

en: Name or service not known.
sr@ijekavian: Име или сервис нису познати.

en: Connection Failure
sr@ijekavian: Повезивање није успјело

en: Connection attempt to host failed.
sr@ijekavian: Покушај повезивања са домаћином није успио.

en: Authentication failure, check credentials.
sr@ijekavian: Аутентификација пропала, проверите акредитиве.

en: Connection attempt to host failed. Security negotiation or connection failure.
sr@ijekavian: Покушај повезивања са домаћином није успио. Крах безбедносног преговарања или везе.

en: Connect to a Windows Remote Desktop (RDP)
sr@ijekavian: Повежи се на удаљену виндоуз површ (РДП)

en: New RDP Connection...
sr@ijekavian: Нова РДП веза...

en: <html>Enter the address here. Port is optional.<br /><i>Example: rdpserver:3389 (host:port)</i></html>
sr@ijekavian: <html>Унесите адресу овдје. Порт није обавезан.<br /><i>На пример: <tt>rdpserver:3389</tt> (домаћин:порт)</i></html>

en: The application "xfreerdp" cannot be found on your system; make sure it is properly installed if you need RDP support.
sr@ijekavian: Наредба ‘xfreerdp’ није нађена на систему; ако желите подршку за РДП, провјерите да ли је правилно инсталирана

[ctx: Where each displayed link comes from]
en: Zeroconf
sr@ijekavian: зироконф

[ctx: Where each displayed link comes from]
en: None
sr@ijekavian: ниоткуд

[ctx: Remove the selected url from the bookarks menu]
en: Remove the bookmark for %1.
sr@ijekavian: Уклоните обиљеживач за „%1“.

[ctx: Add the selected url to the bookmarks menu]
en: Bookmark %1.
sr@ijekavian: Обиљежите „%1“.

[ctx: Header of the connections list, title/url for remote connection]
en: Remote Desktop
sr@ijekavian: удаљене површи

[ctx: Header of the connections list, the last time this connection was initiated]
en: Last Connected
sr@ijekavian: посљедња веза

[ctx: Header of the connections list, the number of times this connection has been visited]
en: Visits
sr@ijekavian: посјета̂

[ctx: Header of the connections list, the time when this entry was created]
en: Created
sr@ijekavian: додато

[ctx: Header of the connections list, where this entry comes from]
en: Source
sr@ijekavian: извор

en: VNC authentication type is not supported.
sr@ijekavian: Тип ВНЦ аутентификације није подржан.

en: Server not found.
sr@ijekavian: Сервер није нађен.

en: VNC authentication failed.
sr@ijekavian: ВНЦ аутентификација није успјела.

en: VNC authentication failed because of too many authentication tries.
sr@ijekavian: ВНЦ аутентификација није успјела због превише поновљених покушаја.

en: VNC server closed connection.
sr@ijekavian: ВНЦ сервер је затворио везу.

en: Disconnected: %1.
sr@ijekavian: Веза прекинута: %1.

en: Reconnecting.
sr@ijekavian: Поново се повезујем..

en: Reconnected.
sr@ijekavian: Поново повезан.

en: Connected.
sr@ijekavian: Повезан.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: Use this to specify the performance of your connection. Note that you should select the speed of the weakest link - even if you have a high speed connection, it will not help you if the remote computer uses a slow modem. Choosing a level of quality that is too high on a slow link will cause slower response times. Choosing a lower quality will increase latencies in high speed connections and results in lower image quality, especially in 'Low Quality' mode.
sr@ijekavian: Користите ово да бисте навели перформансе везе. Требало би да изаберете брзину најслабије карике — чак и ако имате високобрзинску везу, неће вам бити од помоћи ако удаљени рачунар користи спори модем. Одабир превисоког нивоа квалитета за спору везу изазваће спорија времена одзива. Одабир нижег квалитета повећаће кашњење у високобрзинским везама и резултоваће сниженим квалитетом слике, посебно у режиму ниског квалитета.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: High Quality (LAN, direct connection)
sr@ijekavian: висок квалитет (ЛАН, директна веза)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: Medium Quality (DSL, Cable, fast Internet)
sr@ijekavian: средњи квалитет (ДСЛ, кабл, брзи интернет)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: Low Quality (Modem, ISDN, slow Internet)
sr@ijekavian: низак квалитет (модем, ИСДН, спори интернет)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Scaling)
en: Scale to Size:
sr@ijekavian: Уклопи на величину:

en: Authentication failed. Please try again.
sr@ijekavian: Аутентификација није успјела. Покушајте поново.

en: VNC failure
sr@ijekavian: Крах ВНЦ‑а

en: New VNC Connection...
sr@ijekavian: Нова ВНЦ веза...

en: Connect to a VNC Remote Desktop
sr@ijekavian: Повежи се на ВНЦ удаљену површ

en: <html>Enter the address here.<br /><i>Example: vncserver:1 (host:port / screen)</i></html>
sr@ijekavian: <html>Унесите адресу овдје.<br /><i>Пример: <tt>vncserver:1</tt> (домаћин:порт/екран)</i></html>
