krdc - en to tg translation catalogue (41 entries)

en: Scale
tg: Ҷадвал

en: Bookmarks
tg: Хатчӯбҳо

[ctx: Where each displayed link comes from]
en: Bookmarks
tg: Хатчӯбҳо

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, connectionGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, vncGroupBox)
en: Connection
tg: Пайвастшавӣ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, resolutionLabel)
en: Desktop &resolution:
tg: &Ҳалнокии мизи корӣ:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Here you can specify the resolution of the remote desktop. This resolution determines the size of the desktop that will be presented to you.
tg: Дар ин ҷо шумо метавонед ҳалнокии мизи кории дурдастро таъин намоед. Он андозаи мизи кориеро, ки ба шумо муаррифӣ мегардад, муайя месозад.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, widthLabel)
en: &Width:
tg: &Бар:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_Width) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_ScalingWidth)
en: This is the width of the remote desktop. You can only change this value manually if you select Custom as desktop resolution above.
tg: Ин бари мизи кории дурдаст аст. Шумо қиммати онро танҳо ба таври дастӣ ба воситаи интихоби Дигар ҳамчун ҳалнокии мизи корӣ иваз карда метавонед.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, heightLabel)
en: H&eight:
tg: &Баландӣ:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_Height) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_ScalingHeight)
en: This is the height of the remote desktop. You can only change this value manually if you select Custom as desktop resolution above.
tg: Ин баландии мизи кории дурдаст аст. Шумо қиммати онро танҳо ба таври дастӣ ба воситаи интихоби Дигар ҳамчун ҳалнокии мизи корӣ иваз карда метавонед.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, layoutLabel)
en: &Keyboard layout:
tg: Ҷобаҷогузории &забонак:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Use this to specify your keyboard layout. This layout setting is used to send the correct keyboard codes to the server.
tg: Инро барои муайянсозии ҷобаҷогузории забонаки худ истифода баред. Гузоришҳои ҷобаҷогузорӣ барои фиристодани рамзҳои дурусти забонак ба хидматрасон истифода мешавад.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Arabic (ar)
tg: Арабӣ (ar)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Danish (da)
tg: Даниявӣ (da)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: German (de)
tg: Олмонӣ (de)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: British English (en-gb)
tg: Англисӣ (en-gb)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: US English (en-us)
tg: Англисӣ Америкоӣ (en-us)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Spanish (es)
tg: Испаниёвӣ (es)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Finnish (fi)
tg: Финӣ (fi)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: French (fr)
tg: Фаронсавӣ (fr)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Italian (it)
tg: Италиёвӣ (it)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Japanese (ja)
tg: Ҷопонӣ (ja)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Lithuanian (lt)
tg: Литовӣ (lt)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Latvian (lv)
tg: Латвӣ (lv)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Macedonian (mk)
tg: Мақдунӣ (mk)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Norwegian (no)
tg: Норвегӣ (no)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Polish (pl)
tg: Полякӣ (pl)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Portuguese (pt)
tg: Португалӣ (pt)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Brazilian (pt-br)
tg: Бразилӣ (pt-br)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Russian (ru)
tg: Русӣ (ru)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Slovenian (sl)
tg: Словенӣ (sl)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Swedish (sv)
tg: Швейцарӣ (sv)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Thai (th)
tg: Тай (th)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Turkish (tr)
tg: Туркӣ (tr)

en: Access to the system requires a password.
tg: Барои дастрасӣ ба низом гузарвожа дархоста мешавад.

en: Connection Failure
tg: Хатогии Пайвастшавӣ

en: Connection attempt to host failed.
tg: Хатогӣ ҳангоми кӯшиши пайвастшавӣ ба соҳиб.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: Use this to specify the performance of your connection. Note that you should select the speed of the weakest link - even if you have a high speed connection, it will not help you if the remote computer uses a slow modem. Choosing a level of quality that is too high on a slow link will cause slower response times. Choosing a lower quality will increase latencies in high speed connections and results in lower image quality, especially in 'Low Quality' mode.
tg: Инро барои таъинсозии суръати пайвастшавии байни компютерҳо истифод. Дар хотир доред, ки ҳарчанде, ки шумо пайвастшавии сураташ баландро дошта бошед, он ёрӣ намедиҳад, агар ки компютери дурдаст модеми сустро истифода барад. Интихоби сатҳи сифате, ки хеле баланд аст дар пайванди суст боиси суст шудани мӯҳлати ҷавоб мегардад. Интихоби сифати пасттар вазъи ниҳониро меафзояд дар пайвастшавии суръатнокиаш баланд ва дар сифати пасти симо натиҷа мебахшад, алалхусус дар усули 'Сифати паст'.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: High Quality (LAN, direct connection)
tg: Сифати Баланд (LAN, пайвастшавии мустақим)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: Medium Quality (DSL, Cable, fast Internet)
tg: Сифати Миёна (DSL, Cable, Интернети тез)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: Low Quality (Modem, ISDN, slow Internet)
tg: Сифати Паст (Модем, ISDN, Интернети суст)
