krdp - en to bg translation catalogue (57 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (ListenPort), group (General)
en: The port the server listens on
bg: Портът, който сървърът следи

note: i18n: ectx: label, entry (AutogenerateCertificates), group (General)
en: Are certificates autogenerated during server start
bg: Автоматично генерирани ли са сертификати по време на стартиране на сървъра

note: i18n: ectx: label, entry (Certificate), group (General)
en: The certificate to use for TLS connections
bg: Сертификатът, който да се използва за TLS връзки

note: i18n: ectx: label, entry (CertificateKey), group (General)
en: The key that matches the TLS certificate
bg: Ключът, който съответства на TLS сертификата

note: i18n: ectx: label, entry (Quality), group (General)
en: The quality of the video stream
bg: Качеството на видео потока

note: i18n: ectx: label, entry (Users), group (General)
en: Users allowed to login, passwords are stored in KWallet
bg: Потребителите имат право да влизат, паролите се съхраняват в KWallet

note: i18n: ectx: label, entry (SystemUserEnabled), group (General)
en: Whether the current user can log in via PAM
bg: Дали текущият потребител може да влиза в системата чрез PAM

note: i18n: ectx: label, entry (Autostart), group (General)
en: Autostart the server on login
bg: Автоматично стартиране на сървъра при влизане

[ctx: @info:status]
en: Generating certificates automatically has failed!
bg: Автоматичното генериране на сертификати е неуспешно!

[ctx: @title:window]
en: Select Certificate Key file
bg: Избор на файл с ключ на сертификат

[ctx: @title:window]
en: Select Certificate file
bg: Избор на файл със сертификат

[ctx: @info:status]
en: Remote desktop cannot be enabled because your system does not support H264 video encoding. Please contact your distribution regarding how to enable it.
bg: Отдалеченият работен плот не може да бъде активиран, защото вашата система не поддържа H264 видео кодиране. Моля, свържете се с вашата дистрибуция относно това как да го активирате.

[ctx: @title:window]
en: Discard user?
bg: Отхвърляне на потребител?

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to discard following user: %1?
bg: Сигурни ли сте, че искате да отхвърлите следния потребител: %1?

[ctx: @title:window]
en: Add new user
bg: Добавяне на нов потребител

[ctx: @title:window]
en: Modify user
bg: Промяна на потребителя

[ctx: @label:button]
en: Save
bg: Запазване

[ctx: @label:textbox]
en: Username:
bg: Потребител:

[ctx: @info]
en: Username already exists!
bg: Потребителското име вече съществува!

[ctx: @label:textbox]
en: Password:
bg: Парола:

[ctx: @title:window]
en: Keychain error
bg: Грешка в ключодържателя

[ctx: @info]
en: Received following error with password keychain: %1
bg: Получена е следната грешка с ключодържателя на паролата: %1

[ctx: @option:check Enable RDP server]
en: Enable RDP server
bg: Активиране на RDP сървър

[ctx: @info:status]
en: Systemd not found. krdpserver will require manual activation.
bg: Systemd не е намерен. krdpserver ще изисква ръчна активация.

[ctx: @info:status]
en: Error message from the RDP server:<nl/>%1
bg: Съобщение за грешка от сървъра RDP:<nl></nl>%1

en: Set up remote login to connect using apps supporting the “RDP” remote desktop protocol.
bg: Настройте дистанционно влизане, за да се свържете с помощта на приложения, поддържащи протокола за отдалечен работен плот „RDP“.

[ctx: @info:usagetip]
en: Use any of the following addresses to connect to this device:
bg: Използване на някой от следните адреси, за връзка с това устройство:

[ctx: @action:button]
en: Copy Address to Clipboard
bg: Копиране на адреса в клипборда

[ctx: title:group Group of RDP server settings]
en: Server Settings
bg: Настройки на сървъра

[ctx: @option:check]
en: Autostart on login
bg: Автоматично стартиране при влизане

[ctx: @label:textbox]
en: Listening Port:
bg: Порт за следене:

[ctx: @label:textbox]
en: Video quality:
bg: Качество на видеото:

[ctx: @label:slider]
en: Responsiveness
bg: Скорост на реакция

[ctx: @label:slider]
en: Quality
bg: Качество

[ctx: title:group Group of RDP server settings]
en: Security Certificates
bg: Сертификати за сигурност

[ctx: @label:check generate security certificates automatically]
en: Generate automatically
bg: Автоматично генериране

[ctx: @label:textbox]
en: Certificate path:
bg: Път на сертификата:

[ctx: @action:button]
en: Choose Certificate File…
bg: Избиране на файл със сертификат...

[ctx: @label:textbox]
en: Certificate key path:
bg: Път на ключа на сертификата:

[ctx: @action:button]
en: Choose Certificate Key File…
bg: Избиране на файл с ключ на сертификат...

[ctx: @title:group]
en: Remote Desktop Access
bg: Достъп до отдалечено работно място

[ctx: @option:check]
en: Enable RDP Server
bg: Активиране на RDP сървър

en: Hostname:
bg: Име на хост:

en: Use any of the following addresses to connect to this device:
bg: Използване на някой от следните адреси, за връзка с това устройство:

[ctx: @title:group]
en: Server Settings
bg: Настройки на сървъра

[ctx: @info:status]
en: Restart the server to apply changed settings. This may disconnect active connections.
bg: Рестартирайте сървъра, за да приложите променените настройки. Това може да прекъсне активните връзки.

en: Restart Server
bg: Рестартиране на сървъра

[ctx: @title]
en: Usernames
bg: Потребителски имена

[ctx: @action:button]
en: Add New…
bg: Добавяне на нов…

[ctx: @action:button]
en: Add New User Account…
bg: Добавяне на нов потребителски акаунт…

[ctx: @info:placeholder]
en: Add at least one user account to enable remote login
bg: Добавете поне един потребителски акаунт, за да активирате отдалечено влизане

[ctx: @info:placeholder]
en: Click <interface>Add New…</interface> to add one
bg: Щракнете върху <interface>Добавяне на нов...</interface>, за да го добавите

[ctx: @title:group]
en: System Users
bg: Системни потребители

[ctx: @title:group]
en: Other Users
bg: Други потребители

[ctx: @info:usagetip used as a subtitle for a title+subtitle list item]
en: Login with your system password
bg: Влезте с вашата системна парола

[ctx: @action:button]
en: Modify user…
bg: Промяна на потребителя...

[ctx: @action:button]
en: Remove user…
bg: Премахване на потребител...
