krdp - en to ca translation catalogue (57 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (ListenPort), group (General)
en: The port the server listens on
ca: El port que escolta el servidor

note: i18n: ectx: label, entry (AutogenerateCertificates), group (General)
en: Are certificates autogenerated during server start
ca: Es generen automàticament els certificats durant l'inici del servidor

note: i18n: ectx: label, entry (Certificate), group (General)
en: The certificate to use for TLS connections
ca: El certificat que s'utilitzarà per a les connexions TLS

note: i18n: ectx: label, entry (CertificateKey), group (General)
en: The key that matches the TLS certificate
ca: La clau que coincideix amb el certificat TLS

note: i18n: ectx: label, entry (Quality), group (General)
en: The quality of the video stream
ca: La qualitat del flux de vídeo

note: i18n: ectx: label, entry (Users), group (General)
en: Users allowed to login, passwords are stored in KWallet
ca: Els usuaris autoritzats a iniciar sessió, les contrasenyes s'emmagatzemen al KWallet

note: i18n: ectx: label, entry (SystemUserEnabled), group (General)
en: Whether the current user can log in via PAM
ca: Si l'usuari actual pot iniciar la sessió mitjançant PAM

note: i18n: ectx: label, entry (Autostart), group (General)
en: Autostart the server on login
ca: Inicia automàticament el servidor en iniciar la sessió

[ctx: @info:status]
en: Generating certificates automatically has failed!
ca: Ha fallat la generació automàtica de certificats!

[ctx: @title:window]
en: Select Certificate Key file
ca: Selecció de fitxer de clau de certificat

[ctx: @title:window]
en: Select Certificate file
ca: Selecció del fitxer de certificat

[ctx: @info:status]
en: Remote desktop cannot be enabled because your system does not support H264 video encoding. Please contact your distribution regarding how to enable it.
ca: L'escriptori remot no es pot habilitar perquè el sistema no admet la codificació de vídeo H264. Poseu-vos en contacte amb la vostra distribució sobre com activar-la.

[ctx: @title:window]
en: Discard user?
ca: Voleu descartar l'usuari?

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to discard following user: %1?
ca: Esteu segur que voleu descartar l'usuari següent: %1?

[ctx: @title:window]
en: Add new user
ca: Afegeix un usuari nou

[ctx: @title:window]
en: Modify user
ca: Modifica l'usuari

[ctx: @label:button]
en: Save
ca: Desa

[ctx: @label:textbox]
en: Username:
ca: Nom d'usuari:

[ctx: @info]
en: Username already exists!
ca: El nom d'usuari ja existeix!

[ctx: @label:textbox]
en: Password:
ca: Contrasenya:

[ctx: @title:window]
en: Keychain error
ca: Error del clauer

[ctx: @info]
en: Received following error with password keychain: %1
ca: S'ha rebut l'error següent amb el clauer de contrasenyes: %1

[ctx: @option:check Enable RDP server]
en: Enable RDP server
ca: Activa el servidor RDP

[ctx: @info:status]
en: Systemd not found. krdpserver will require manual activation.
ca: No s'ha trobat el «systemd». El «krdpserver» requerirà una activació manual.

[ctx: @info:status]
en: Error message from the RDP server:<nl/>%1
ca: Missatge d'error del servidor RDP: <nl/>%1

en: Set up remote login to connect using apps supporting the “RDP” remote desktop protocol.
ca: Configureu l'inici de sessió remot per a connectar-vos utilitzant les aplicacions que admeten el protocol d'escriptori remot «RDP».

[ctx: @info:usagetip]
en: Use any of the following addresses to connect to this device:
ca: Usa qualsevol de les adreces següents per a connectar a aquest dispositiu:

[ctx: @action:button]
en: Copy Address to Clipboard
ca: Copia l'adreça al porta-retalls

[ctx: title:group Group of RDP server settings]
en: Server Settings
ca: Configuració del servidor

[ctx: @option:check]
en: Autostart on login
ca: Inicia automàticament en iniciar la sessió

[ctx: @label:textbox]
en: Listening Port:
ca: Port que rep les connexions:

[ctx: @label:textbox]
en: Video quality:
ca: Qualitat del vídeo:

[ctx: @label:slider]
en: Responsiveness
ca: Fluïdesa de la resposta

[ctx: @label:slider]
en: Quality
ca: Qualitat

[ctx: title:group Group of RDP server settings]
en: Security Certificates
ca: Certificats de seguretat

[ctx: @label:check generate security certificates automatically]
en: Generate automatically
ca: Genera automàticament

[ctx: @label:textbox]
en: Certificate path:
ca: Camí del certificat:

[ctx: @action:button]
en: Choose Certificate File…
ca: Trieu un fitxer de certificat…

[ctx: @label:textbox]
en: Certificate key path:
ca: Camí de la clau del certificat:

[ctx: @action:button]
en: Choose Certificate Key File…
ca: Trieu un fitxer de clau de certificat…

[ctx: @title:group]
en: Remote Desktop Access
ca: Accés d'escriptori remot

[ctx: @option:check]
en: Enable RDP Server
ca: Activa el servidor RDP

en: Hostname:
ca: Nom de l'ordinador:

en: Use any of the following addresses to connect to this device:
ca: Usa qualsevol de les adreces següents per a connectar a aquest dispositiu:

[ctx: @title:group]
en: Server Settings
ca: Configuració del servidor

[ctx: @info:status]
en: Restart the server to apply changed settings. This may disconnect active connections.
ca: Reinicieu el servidor per a aplicar la configuració canviada. Això pot desconnectar les connexions actives.

en: Restart Server
ca: Reinicia el servidor

[ctx: @title]
en: Usernames
ca: Noms d'usuari

[ctx: @action:button]
en: Add New…
ca: Afegeix nou…

[ctx: @action:button]
en: Add New User Account…
ca: Afegeix un compte nou d'usuari…

[ctx: @info:placeholder]
en: Add at least one user account to enable remote login
ca: Afegeix almenys un compte d'usuari per a activar l'inici de sessió remot

[ctx: @info:placeholder]
en: Click <interface>Add New…</interface> to add one
ca: Feu clic a <interface>Afegeix nou…</interface> per a afegir-ne un

[ctx: @title:group]
en: System Users
ca: Usuaris del sistema

[ctx: @title:group]
en: Other Users
ca: Altres usuaris

[ctx: @info:usagetip used as a subtitle for a title+subtitle list item]
en: Login with your system password
ca: Inicieu la sessió amb la contrasenya del vostre sistema

[ctx: @action:button]
en: Modify user…
ca: Modifica l'usuari…

[ctx: @action:button]
en: Remove user…
ca: Elimina l'usuari…
