krdp - en to eo translation catalogue (9 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (ListenPort), group (General)
en: The port the server listens on
eo: La pordo sur kiu la servilo aŭskultas

note: i18n: ectx: label, entry (AutogenerateCertificates), group (General)
en: Are certificates autogenerated during server start
eo: Ĉu atestiloj estas aŭtomate generitaj dum servila lanĉo

note: i18n: ectx: label, entry (Certificate), group (General)
en: The certificate to use for TLS connections
eo: La atestilo uzota por TLS-konektoj

note: i18n: ectx: label, entry (CertificateKey), group (General)
en: The key that matches the TLS certificate
eo: La ŝlosilo kiu kongruas kun la TLS-atestilo

note: i18n: ectx: label, entry (Quality), group (General)
en: The quality of the video stream
eo: La kvalito de la filmetfluo

note: i18n: ectx: label, entry (Users), group (General)
en: Users allowed to login, passwords are stored in KWallet
eo: Uzantoj rajtigitaj ensaluti (pasvortoj estas konservitaj en KWallet)

note: i18n: ectx: label, entry (Autostart), group (General)
en: Autostart the server on login
eo: Ĉu aŭtomate lanĉi la servilon je ensaluto

en: RDP Server
eo: RDP-Servilo

en: Quit
eo: Forlasi
