krdp - en to eu translation catalogue (9 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (ListenPort), group (General)
en: The port the server listens on
eu: Zerbitzariak entzuten duen ataka

note: i18n: ectx: label, entry (AutogenerateCertificates), group (General)
en: Are certificates autogenerated during server start
eu: Zerbitzaria abiatzean ziurtagiriak automatikoki sortzen dira?

note: i18n: ectx: label, entry (Certificate), group (General)
en: The certificate to use for TLS connections
eu: TLS konexioetarako erabili behar den ziurtagiria

note: i18n: ectx: label, entry (CertificateKey), group (General)
en: The key that matches the TLS certificate
eu: TLS ziurtagiriarekin bat datorren gakoa

note: i18n: ectx: label, entry (Quality), group (General)
en: The quality of the video stream
eu: Bideo-korrontearen kalitatea

note: i18n: ectx: label, entry (Users), group (General)
en: Users allowed to login, passwords are stored in KWallet
eu: Saio-hasteko baimendutako erabiltzaileak, pasahitzak «KWallet»en gordetzen dira

note: i18n: ectx: label, entry (Autostart), group (General)
en: Autostart the server on login
eu: Abiarazi zerbitzaria automatikoki saioa hasten denean

en: RDP Server
eu: RDP zerbitzaria

en: Quit
eu: Irten
