krdp - en to hi translation catalogue (9 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (ListenPort), group (General)
en: The port the server listens on
hi: वह पोर्ट जिस पर सर्वर सुनता है

note: i18n: ectx: label, entry (AutogenerateCertificates), group (General)
en: Are certificates autogenerated during server start
hi: क्या सर्वर प्रारंभ होने के दौरान प्रमाणपत्र स्वतः उत्पन्न होते हैं

note: i18n: ectx: label, entry (Certificate), group (General)
en: The certificate to use for TLS connections
hi: TLS कनेक्शन के लिए उपयोग किया जाने वाला प्रमाणपत्र

note: i18n: ectx: label, entry (CertificateKey), group (General)
en: The key that matches the TLS certificate
hi: वह कुंजी जो TLS प्रमाणपत्र से मेल खाती है

note: i18n: ectx: label, entry (Quality), group (General)
en: The quality of the video stream
hi: वीडियो स्ट्रीम की गुणवत्ता

note: i18n: ectx: label, entry (Users), group (General)
en: Users allowed to login, passwords are stored in KWallet
hi: उपयोगकर्ताओं को लॉगिन करने की अनुमति है, पासवर्ड KWallet में संग्रहीत हैं

note: i18n: ectx: label, entry (Autostart), group (General)
en: Autostart the server on login
hi: लॉगिन पर सर्वर को स्वचालित रूप से प्रारंभ करें

en: RDP Server
hi: आरडीपी सर्वर

en: Quit
hi: छोड़ना
