krdp - en to ia translation catalogue (9 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (ListenPort), group (General)
en: The port the server listens on
ia: Le porto ubi le servitor ascolta

note: i18n: ectx: label, entry (AutogenerateCertificates), group (General)
en: Are certificates autogenerated during server start
ia: ES certificatos generate automaticamente durante que le servitor starta

note: i18n: ectx: label, entry (Certificate), group (General)
en: The certificate to use for TLS connections
ia: Le certificato a usar per connexiones TLS

note: i18n: ectx: label, entry (CertificateKey), group (General)
en: The key that matches the TLS certificate
ia: Le clave que corresponde al certificato TLS

note: i18n: ectx: label, entry (Quality), group (General)
en: The quality of the video stream
ia: Le qualitate del fluxo de video

note: i18n: ectx: label, entry (Users), group (General)
en: Users allowed to login, passwords are stored in KWallet
ia: Usatores permittite a acceder,contrasignos es immagazinate in KWallet

note: i18n: ectx: label, entry (Autostart), group (General)
en: Autostart the server on login
ia: Starta automaticamente le servitor al accesso

en: RDP Server
ia: Servitor RDP

en: Quit
ia: Quita
