krdp - en to ka translation catalogue (46 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (ListenPort), group (General)
en: The port the server listens on
ka: პორტი, რომელზეც სერვერი უსმენს

note: i18n: ectx: label, entry (AutogenerateCertificates), group (General)
en: Are certificates autogenerated during server start
ka: გენერირდება თუ არა სერტიფიკატები ავტომატურად, სერვერის გაშვებისას

note: i18n: ectx: label, entry (Certificate), group (General)
en: The certificate to use for TLS connections
ka: სერტიფიკატი TLS მიერთებებისთვის

note: i18n: ectx: label, entry (CertificateKey), group (General)
en: The key that matches the TLS certificate
ka: გასაღები, რომელიც TLS სერტიფიკატს ემთხვევა

note: i18n: ectx: label, entry (Quality), group (General)
en: The quality of the video stream
ka: ვიდეონაკადის ხარისხი

note: i18n: ectx: label, entry (Users), group (General)
en: Users allowed to login, passwords are stored in KWallet
ka: მომხმარებლებს შეუძლიათ შესვლა, პაროლები დამახსოვრებულია KWallet-ში

note: i18n: ectx: label, entry (Autostart), group (General)
en: Autostart the server on login
ka: სერვერის ავტომატური გაშვვება სისტემაში შესვლისას

[ctx: @title:window]
en: Discard user?
ka: მოვაცილო მომხმარებელი?

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to discard following user: %1?
ka: მართლა გნებავთ, მოაცილოთ მომხმარებელი: %1?

[ctx: @title:window]
en: Add new user
ka: ახალი მომხმარებლის დამატება

[ctx: @title:window]
en: Modify user
ka: მომხმარებლის ჩასწორება

[ctx: @label:button]
en: Save
ka: შენახვა

[ctx: @label:textbox]
en: Username:
ka: მომხმარებელი:

[ctx: @info]
en: Username already exists!
ka: მომხმარებლის სახელი უკვე არსებობს!

[ctx: @label:textbox]
en: Password:
ka: პაროლი:

[ctx: @title:window]
en: Keychain error
ka: ბრელოკის შეცდომა

[ctx: @info]
en: Received following error with password keychain: %1
ka: მივიღე შემდეგი შეცდომა პაროლების ბრელოკისთვის: %1

[ctx: @option:check Enable RDP server]
en: Enable RDP server
ka: RDP სერვერის ჩართვა

[ctx: @info:status]
en: Restart the server to apply changed settings. This may disconnect active connections.
ka: შეცვლილი პარამეტრების ძალაში შესასვლელად გადატვირთეთ სერვერი. ამან, შეიძლება, აქტიური მიერთებები გაწყვიტოს.

en: Restart Server
ka: სერვერის გადატვირთვა

[ctx: @info:status]
en: Remote desktop cannot be enabled because your system does not support H264 video encoding. Please contact your distribution regarding how to enable it.
ka: დაშორებულ სამუშაო მაგიდის ჩართვა შეუძლებელია, რადგან თქვენს სისტემას H264 ვიდეო კოდირების მხარდაჭერა არ გააჩნია. დაუკავშირდით დისტრიბუტივის მომწოდებელს, რომ ჩართოთ ის.

[ctx: @info:status]
en: Generating certificates automatically has failed!
ka: სერტიფიკატების ავტომატური გენერაცია ჩავარდა!

en: Set up remote login to connect using apps supporting the “RDP” remote desktop protocol.
ka: დაშორებული შესვლა პროგრამებით, რომელსაც დაშორებული სამუშაო მაგიდის "RDP" მხარდაჭერა გააჩნიათ.

[ctx: @info:usagetip]
en: Use any of the following addresses to connect to this device:
ka: გამოიყენეთ ნებისმიერი ამ მისამართებიდან, რომ ამ მოწყობილობას დაუკავშირდეთ:

[ctx: @action:button]
en: Copy Address to Clipboard
ka: მისამართის ბუფერში კოპირება

[ctx: @title]
en: Usernames
ka: მომხმარებლის სახელები

[ctx: @action:button]
en: Add New…
ka: ახლის დამატება…

[ctx: @action:button]
en: Add New User Account…
ka: ახალი მომხმარებლის ანგარიშის დამატება…

[ctx: @info:placeholder]
en: Add at least one user account to enable remote login
ka: დაშორებული შესვლის ჩასართავად, დაამატეთ ერთი მომხმარებელი მაინც

[ctx: @info:placeholder]
en: Click <interface>Add New…</interface> to add one
ka: დააწკაპუნეთ ღილაკზე <interface>ახლის დამატება…</interface> ახლის დასამატებლად

[ctx: @action:button]
en: Modify user…
ka: მომხმარებლის ჩასწორება…

[ctx: @action:button]
en: Remove user…
ka: მომხმარებლის წაშლა…

[ctx: title:group Group of RDP server settings]
en: Server Settings
ka: სერვერის მორგება

[ctx: @option:check]
en: Autostart on login
ka: ავტოგაშვება შესვლისას

[ctx: @label:textbox]
en: Listening Port:
ka: მოსასმენი პორტი:

[ctx: @label:textbox]
en: Video quality:
ka: ვიდეოს ხარისხი:

[ctx: @label:slider]
en: Responsiveness
ka: მგრძობიარობა

[ctx: @label:slider]
en: Quality
ka: ხარისხი

[ctx: title:group Group of RDP server settings]
en: Security Certificates
ka: უსაფრთხოების სერტიფიკატები

[ctx: @label:check generate security certificates automatically]
en: Generate automatically
ka: ავტომატური გენერაცია

[ctx: @label:textbox]
en: Certificate path:
ka: სერტიფიკატის ბილიკი:

[ctx: @action:button]
en: Choose Certificate File…
ka: აირჩიეთ სერტიფიკატის ფაილი…

[ctx: @label:textbox]
en: Certificate key path:
ka: სერტიფიკატის გასაღების ბილიკი:

[ctx: @action:button]
en: Choose Certificate Key File…
ka: აირჩიეთ სერტიფიკატის გასაღების ფაილი…

[ctx: @title:window]
en: Select Certificate Key file
ka: აირჩიეთ სერტიფიკატის გასაღების ფაილი

[ctx: @title:window]
en: Select Certificate file
ka: აირჩიეთ სერტიფიკატის ფაილი
