krdp - en to lv translation catalogue (9 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (ListenPort), group (General)
en: The port the server listens on
lv: Ports, ko klausās serveris

note: i18n: ectx: label, entry (AutogenerateCertificates), group (General)
en: Are certificates autogenerated during server start
lv: Vai sertifikātus ģenerē automātiski, serverim ieslēdzoties

note: i18n: ectx: label, entry (Certificate), group (General)
en: The certificate to use for TLS connections
lv: Sertifikāts TLS savienojumiem

note: i18n: ectx: label, entry (CertificateKey), group (General)
en: The key that matches the TLS certificate
lv: Atslēga, kas atbilst TLS sertifikātam

note: i18n: ectx: label, entry (Quality), group (General)
en: The quality of the video stream
lv: Video straumes kvalitāte

note: i18n: ectx: label, entry (Users), group (General)
en: Users allowed to login, passwords are stored in KWallet
lv: Lietotāji, kuriem ir atļauts ierakstīties, paroles glabājas „KWallet“

note: i18n: ectx: label, entry (Autostart), group (General)
en: Autostart the server on login
lv: Ierakstoties serveri palaist automātiski

en: RDP Server
lv: RDP serveris

en: Quit
lv: Iziet
