krdp - en to nn translation catalogue (57 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (ListenPort), group (General)
en: The port the server listens on
nn: Porten som tenaren lyttar på

note: i18n: ectx: label, entry (AutogenerateCertificates), group (General)
en: Are certificates autogenerated during server start
nn: Vert sertifikat autogenererte ved tenarstart

note: i18n: ectx: label, entry (Certificate), group (General)
en: The certificate to use for TLS connections
nn: Sertifikat brukt for TLS-tilkoplingar

note: i18n: ectx: label, entry (CertificateKey), group (General)
en: The key that matches the TLS certificate
nn: Nøkkel som passar til TLS-sertifikatet

note: i18n: ectx: label, entry (Quality), group (General)
en: The quality of the video stream
nn: Kvaliteten på videostraumen

note: i18n: ectx: label, entry (Users), group (General)
en: Users allowed to login, passwords are stored in KWallet
nn: Brukarar med løyve til å logga inn (passorda vert lagra i KWallet)

note: i18n: ectx: label, entry (SystemUserEnabled), group (General)
en: Whether the current user can log in via PAM
nn: Om gjeldande brukar kan logga inn via PAM

note: i18n: ectx: label, entry (Autostart), group (General)
en: Autostart the server on login
nn: Start automatisk tenaren ved innlogging

[ctx: @info:status]
en: Generating certificates automatically has failed!
nn: Feil ved automatisk generering av sertifikat

[ctx: @title:window]
en: Select Certificate Key file
nn: Vel sertifikatnøkkelfil

[ctx: @title:window]
en: Select Certificate file
nn: Vel sertifikatfil

[ctx: @info:status]
en: Remote desktop cannot be enabled because your system does not support H264 video encoding. Please contact your distribution regarding how to enable it.
nn: Kan ikkje ta i bruk eksternt skrivebord, då systemet ditt ikkje støttar H.264-videokoding. Undersøk med distribusjonen din om korleis du kan leggja til slik støtte.

[ctx: @title:window]
en: Discard user?
nn: Fjerna brukaren?

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to discard following user: %1?
nn: Er du sikker på at du vil fjerna denne brukaren: %1?

[ctx: @title:window]
en: Add new user
nn: Legg til ny brukar

[ctx: @title:window]
en: Modify user
nn: Endra brukar

[ctx: @label:button]
en: Save
nn: Lagra

[ctx: @label:textbox]
en: Username:
nn: Brukarnamn:

[ctx: @info]
en: Username already exists!
nn: Brukarnamnet er alt teke

[ctx: @label:textbox]
en: Password:
nn: Passord:

[ctx: @title:window]
en: Keychain error
nn: Nøkkelring-feil

[ctx: @info]
en: Received following error with password keychain: %1
nn: Fekk følgjande feilmelding med passord-nøkkelring: %1

[ctx: @option:check Enable RDP server]
en: Enable RDP server
nn: Bruk RDP-tenar

[ctx: @info:status]
en: Systemd not found. krdpserver will require manual activation.
nn: Fann ikkje Systemd. krdpserver krev manuell aktivering.

[ctx: @info:status]
en: Error message from the RDP server:<nl/>%1
nn: Feilmelding frå RDP-tenaren:<nl/>%1

en: Set up remote login to connect using apps supporting the “RDP” remote desktop protocol.
nn: Set opp ekstern innlogging for å kopla til med appar som støttar «eksternt skrivebord»-protokollen RDP.

[ctx: @info:usagetip]
en: Use any of the following addresses to connect to this device:
nn: Bruk ei av desse adressene til å kopla til eininga:

[ctx: @action:button]
en: Copy Address to Clipboard
nn: Kopier adressa til utklippstavla

[ctx: title:group Group of RDP server settings]
en: Server Settings
nn: Tenarinnstillingar

[ctx: @option:check]
en: Autostart on login
nn: Start automatisk ved innlogging

[ctx: @label:textbox]
en: Listening Port:
nn: Lytteport:

[ctx: @label:textbox]
en: Video quality:
nn: Videokvalitet:

[ctx: @label:slider]
en: Responsiveness
nn: Reaksjonsevne

[ctx: @label:slider]
en: Quality
nn: Kvalitet

[ctx: title:group Group of RDP server settings]
en: Security Certificates
nn: Tryggleikssertifikat

[ctx: @label:check generate security certificates automatically]
en: Generate automatically
nn: Generer automatisk

[ctx: @label:textbox]
en: Certificate path:
nn: Sertifikatadresse:

[ctx: @action:button]
en: Choose Certificate File…
nn: Vel sertifikatfil …

[ctx: @label:textbox]
en: Certificate key path:
nn: Adresse til sertifikatnøkkel:

[ctx: @action:button]
en: Choose Certificate Key File…
nn: Vel sertifikatnøkkelfil …

[ctx: @title:group]
en: Remote Desktop Access
nn: Tilgang til eksternt skrivebord

[ctx: @option:check]
en: Enable RDP Server
nn: Bruk RDP-tenar

en: Hostname:
nn: Vertsnamn:

en: Use any of the following addresses to connect to this device:
nn: Bruk ei av desse adressene til å kopla til eininga:

[ctx: @title:group]
en: Server Settings
nn: Tenarinnstillingar

[ctx: @info:status]
en: Restart the server to apply changed settings. This may disconnect active connections.
nn: Start tenaren på nytt for å ta i bruk endringane. Dette kan kopla frå pågåande tilkoplingar.

en: Restart Server
nn: Start tenaren på nytt

[ctx: @title]
en: Usernames
nn: Brukarnamn

[ctx: @action:button]
en: Add New…
nn: Legg til ny …

[ctx: @action:button]
en: Add New User Account…
nn: Legg til brukarkonto ……

[ctx: @info:placeholder]
en: Add at least one user account to enable remote login
nn: Treng minst éin brukarkonto for å kunna slå på fjerninnlogging

[ctx: @info:placeholder]
en: Click <interface>Add New…</interface> to add one
nn: Trykk <interface>Legg til ny …</interface> for å leggja til ein

[ctx: @title:group]
en: System Users
nn: Systembrukarar

[ctx: @title:group]
en: Other Users
nn: Andre brukarar

[ctx: @info:usagetip used as a subtitle for a title+subtitle list item]
en: Login with your system password
nn: Logg inn med systempassord

[ctx: @action:button]
en: Modify user…
nn: Endra brukar …

[ctx: @action:button]
en: Remove user…
nn: Fjern brukar …
