krdp - en to pa translation catalogue (15 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (ListenPort), group (General)
en: The port the server listens on
pa: ਸਰਵਰ ਜਿਸ ਪੋਰਟ ਉੱਤੇ ਸੁਣਦਾ ਹੈ

note: i18n: ectx: label, entry (Certificate), group (General)
en: The certificate to use for TLS connections
pa: TLS ਕਨੈਕਸ਼ਨਾਂ ਲਈ ਵਰਤਣ ਵਾਸਤੇ ਸਰਟੀਫਿਕੇਟ

note: i18n: ectx: label, entry (Quality), group (General)
en: The quality of the video stream
pa: ਵੀਡੀਓ ਸਟਰੀਮ ਦੀ ਕੁਆਲਟੀ

note: i18n: ectx: label, entry (Users), group (General)
en: Users allowed to login, passwords are stored in KWallet
pa: ਵਰਤੋਂਕਾਰਾਂ ਨੂੰ ਲਾਗਇਨ ਤੇ ਪਾਸਵਰਡ ਕੇਵਾਲਟ ਵਿੱਚ ਸੰਭਾਲਣ ਦੀ ਇਜਾਜ਼ਤ ਦਿਓ

note: i18n: ectx: label, entry (Autostart), group (General)
en: Autostart the server on login
pa: ਲਾਗਇਨ ਸਮੇਂ ਸਰਵਰ ਨੂੰ ਆਪਣੇ ਆਪ ਚਲਾਓ

[ctx: @title:window]
en: Discard user?
pa: ਵਰਤੋਂਕਾਰ ਨੂੰ ਖਾਰਜ ਕਰਨਾ ਹੈ?

[ctx: @title:window]
en: Add new user
pa: ਨਵੇਂ ਵਰਤੋਂਕਾਰ ਨੂੰ ਜੋੜੋ

[ctx: @title:window]
en: Modify user
pa: ਵਰਤੋਂਕਾਰ ਨੂੰ ਸੋਧੋ

[ctx: @label:button]
en: Save
pa: ਸੰਭਾਲੋ

[ctx: @label:textbox]
en: Username:
pa: ਵਰਤੋਂਕਾਰ ਨਾਂ:

[ctx: @info]
en: Username already exists!
pa: ਵਰਤੋਂਕਾਰ ਨਾਂ ਪਹਿਲਾਂ ਹੀ ਮੌਜੂਦ ਹੈ!

[ctx: @label:textbox]
en: Password:
pa: ਪਾਸਵਰਡ:

[ctx: @option:check Enable RDP server]
en: Enable RDP server
pa: RDP ਸਰਵਰ ਨੂੰ ਸਮਰੱਥ ਕਰੋ

en: Restart Server
pa: ਸਰਵਰ ਨੂੰ ਮੁੜ-ਚਾਲੂ ਕਰੋ

[ctx: @action:button]
en: Copy Address to Clipboard
pa: ਸਿਰਨਾਵੇਂ ਨੂੰ ਕਲਿੱਪਬੋਰਪ ਵਿੱਚ ਕਾਪੀ ਕਰੋ
