krdp - en to ro translation catalogue (10 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (ListenPort), group (General)
en: The port the server listens on
ro: Portul pe care ascultă serverul

note: i18n: ectx: label, entry (AutogenerateCertificates), group (General)
en: Are certificates autogenerated during server start
ro: Se generează automat certificatele la pornirea serverului

note: i18n: ectx: label, entry (Certificate), group (General)
en: The certificate to use for TLS connections
ro: Certificat pentru conexiuni TLS

note: i18n: ectx: label, entry (CertificateKey), group (General)
en: The key that matches the TLS certificate
ro: Cheia care corespunde certificatului TLS

note: i18n: ectx: label, entry (Quality), group (General)
en: The quality of the video stream
ro: Calitatea fluxului video

note: i18n: ectx: label, entry (Users), group (General)
en: Users allowed to login, passwords are stored in KWallet
ro: Utilizatori cu drept de autentificare, parolele sunt stocate în KWallet

note: i18n: ectx: label, entry (SystemUserEnabled), group (General)
en: Whether the current user can log in via PAM
ro: Dacă utilizatorul curent se poate autentifica prin PAM

note: i18n: ectx: label, entry (Autostart), group (General)
en: Autostart the server on login
ro: Pornește automat serverul la autentificare

en: RDP Server
ro: Server RDP

en: Quit
ro: Termină
