krdp - en to sa translation catalogue (46 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (ListenPort), group (General)
en: The port the server listens on
sa: सर्वरः यस्मिन् पोर्ट् शृणोति

note: i18n: ectx: label, entry (AutogenerateCertificates), group (General)
en: Are certificates autogenerated during server start
sa: सर्वरस्य आरम्भस्य समये प्रमाणपत्राणि स्वयमेव उत्पन्नानि सन्ति वा

note: i18n: ectx: label, entry (Certificate), group (General)
en: The certificate to use for TLS connections
sa: TLS संयोजनानां कृते उपयोक्तुं प्रमाणपत्रम्

note: i18n: ectx: label, entry (CertificateKey), group (General)
en: The key that matches the TLS certificate
sa: यत् कुञ्जी TLS प्रमाणपत्रेण सह मेलति

note: i18n: ectx: label, entry (Quality), group (General)
en: The quality of the video stream
sa: विडियो प्रवाहस्य गुणवत्ता

note: i18n: ectx: label, entry (Users), group (General)
en: Users allowed to login, passwords are stored in KWallet
sa: उपयोक्तारः प्रवेशं कर्तुं अनुमताः, गुप्तशब्दाः KWallet मध्ये संगृहीताः सन्ति

note: i18n: ectx: label, entry (Autostart), group (General)
en: Autostart the server on login
sa: प्रवेशसमये सर्वरं स्वयमेव आरभत

[ctx: @info:status]
en: Generating certificates automatically has failed!
sa: प्रमाणपत्राणि स्वयमेव जनयितुं विफलं जातम्!

[ctx: @title:window]
en: Select Certificate Key file
sa: Certificate Key सञ्चिकां चिनोतु

[ctx: @title:window]
en: Select Certificate file
sa: प्रमाणपत्रसञ्चिकां चिनोतु

[ctx: @info:status]
en: Remote desktop cannot be enabled because your system does not support H264 video encoding. Please contact your distribution regarding how to enable it.
sa: दूरस्थं डेस्कटॉप् सक्षमं कर्तुं न शक्यते यतोहि भवतः प्रणाली H264 विडियो एन्कोडिंग् समर्थयति नास्ति । कथं सक्षमं कर्तव्यमिति विषये कृपया स्ववितरणं सम्पर्कं कुर्वन्तु।

[ctx: @title:window]
en: Discard user?
sa: उपयोक्तारं परित्यजन्तु?

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to discard following user: %1?
sa: किं भवान् निश्चयेन निम्नलिखितप्रयोक्तारं परित्यक्तुं इच्छति: %1?

[ctx: @title:window]
en: Add new user
sa: नूतनं उपयोक्तारं योजयन्तु

[ctx: @title:window]
en: Modify user
sa: उपयोक्तारं परिवर्तयतु

[ctx: @label:button]
en: Save
sa: रक्ष्

[ctx: @label:textbox]
en: Username:
sa: उपयोक्तृनाम :

[ctx: @info]
en: Username already exists!
sa: उपयोक्तृनाम पूर्वमेव अस्ति!

[ctx: @label:textbox]
en: Password:
sa: समाभाष्:

[ctx: @title:window]
en: Keychain error
sa: कीचेन त्रुटि

[ctx: @info]
en: Received following error with password keychain: %1
sa: गुप्तशब्दकुञ्जीशृङ्खला सह निम्नलिखितदोषः प्राप्तः: %1

[ctx: @option:check Enable RDP server]
en: Enable RDP server
sa: RDP सर्वरं सक्षमं कुर्वन्तु

en: Set up remote login to connect using apps supporting the “RDP” remote desktop protocol.
sa: “RDP” दूरस्थं डेस्कटॉप् प्रोटोकॉलं समर्थयन्तः एप्स् उपयुज्य संयोजयितुं दूरस्थप्रवेशं सेट् कुर्वन्तु ।

[ctx: @info:usagetip]
en: Use any of the following addresses to connect to this device:
sa: अस्मिन् यन्त्रे सम्बद्धं कर्तुं निम्नलिखितपतेः कस्यापि उपयोगं कुर्वन्तु:

[ctx: @action:button]
en: Copy Address to Clipboard
sa: Address इत्यस्य प्रतिलिपिं Clipboard इत्यत्र कुर्वन्तु

[ctx: title:group Group of RDP server settings]
en: Server Settings
sa: सर्वर सेटिंग्स्

[ctx: @option:check]
en: Autostart on login
sa: स्वतःप्रारम्भः प्रवेशः अस्ति

[ctx: @label:textbox]
en: Listening Port:
sa: श्रवण पोर्ट् :

[ctx: @label:textbox]
en: Video quality:
sa: विडियो गुणवत्ता :

[ctx: @label:slider]
en: Responsiveness
sa: प्रतिक्रियाशीलता

[ctx: @label:slider]
en: Quality
sa: गुणवत्ता

[ctx: title:group Group of RDP server settings]
en: Security Certificates
sa: सुरक्षा प्रमाणपत्र

[ctx: @label:check generate security certificates automatically]
en: Generate automatically
sa: स्वयमेव जनयति

[ctx: @label:textbox]
en: Certificate path:
sa: प्रमाणपत्रमार्गः :

[ctx: @action:button]
en: Choose Certificate File…
sa: प्रमाणपत्रसञ्चिकां चिनोतु...

[ctx: @label:textbox]
en: Certificate key path:
sa: प्रमाणपत्रकुंजीमार्गः :

[ctx: @action:button]
en: Choose Certificate Key File…
sa: प्रमाणपत्रकुंजीसञ्चिकां चिनोतु...

[ctx: @info:status]
en: Restart the server to apply changed settings. This may disconnect active connections.
sa: परिवर्तितानि सेटिङ्ग्स् प्रयोक्तुं सर्वरं पुनः आरभत । एतेन सक्रियसंयोजनानि विच्छिन्दितुं शक्यन्ते ।

en: Restart Server
sa: सर्वरं पुनः आरभत

[ctx: @title]
en: Usernames
sa: उपयोक्तृनाम

[ctx: @action:button]
en: Add New…
sa: Add New...

[ctx: @action:button]
en: Add New User Account…
sa: नूतनं उपयोक्तृलेखं योजयतु...

[ctx: @info:placeholder]
en: Add at least one user account to enable remote login
sa: दूरस्थप्रवेशं सक्षमं कर्तुं न्यूनातिन्यूनम् एकं उपयोक्तृलेखं योजयन्तु

[ctx: @info:placeholder]
en: Click <interface>Add New…</interface> to add one
sa: एकं योजयितुं <interface>Add New...</interface> नुदन्तु

[ctx: @action:button]
en: Modify user…
sa: उपयोक्तृं परिवर्तयतु...

[ctx: @action:button]
en: Remove user…
sa: उपयोक्तारं निष्कासयन्तु...
