krdp - en to tr translation catalogue (56 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (ListenPort), group (General)
en: The port the server listens on
tr: Sunucunun üzerinde dinlediği kapı

note: i18n: ectx: label, entry (AutogenerateCertificates), group (General)
en: Are certificates autogenerated during server start
tr: Sunucu başlangıcında sertifikaların kendiliğinden oluşturulup oluşturulmadığı

note: i18n: ectx: label, entry (Certificate), group (General)
en: The certificate to use for TLS connections
tr: TLS bağlantıları için kullanılacak sertifika

note: i18n: ectx: label, entry (CertificateKey), group (General)
en: The key that matches the TLS certificate
tr: TLS sertifikasıyla eşleşen anahtar

note: i18n: ectx: label, entry (Quality), group (General)
en: The quality of the video stream
tr: Video akışının kalitesi

note: i18n: ectx: label, entry (Users), group (General)
en: Users allowed to login, passwords are stored in KWallet
tr: Kullanıcıların oturum açmalarına izin veriliyor; parolalar K Cüzdan’da depolanır

note: i18n: ectx: label, entry (SystemUserEnabled), group (General)
en: Whether the current user can log in via PAM
tr: Kullanıcıların PAM ile oturum açıp açamayacağı

note: i18n: ectx: label, entry (Autostart), group (General)
en: Autostart the server on login
tr: Oturum açılışında sunucuyu kendiliğinden başlat

[ctx: @info:status]
en: Generating certificates automatically has failed!
tr: Sertifikalar kendiliğinden oluşturulamadı!

[ctx: @title:window]
en: Select Certificate Key file
tr: Sertifika Anahtarı Dosyası Seç

[ctx: @title:window]
en: Select Certificate file
tr: Sertifika Dosyası Seç

[ctx: @info:status]
en: Remote desktop cannot be enabled because your system does not support H264 video encoding. Please contact your distribution regarding how to enable it.
tr: Uzak masaüstü etkinleştirilemiyor; çünkü sisteminiz H264 video kodlamasını desteklemiyor. Etkinleştirme yolları üzerine dağıtımınız ile iletişime geçin.

[ctx: @title:window]
en: Discard user?
tr: Kullanıcıyı At?

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to discard following user: %1?
tr: Aşağıdaki kullanıcıyı atmak istediğinizden emin misiniz: %1?

[ctx: @title:window]
en: Add new user
tr: Yeni Kullanıcı Ekle

[ctx: @title:window]
en: Modify user
tr: Kullanıcıyı Değiştir

[ctx: @label:button]
en: Save
tr: Kaydet

[ctx: @label:textbox]
en: Username:
tr: Kullanıcı adı:

[ctx: @info]
en: Username already exists!
tr: Kullanıcı adı halihazırda var!

[ctx: @label:textbox]
en: Password:
tr: Parola:

[ctx: @title:window]
en: Keychain error
tr: Anahtar Zinciri Hatası

[ctx: @info]
en: Received following error with password keychain: %1
tr: Parola zinciri ile ilgili aşağıdaki hata alındı: %1

[ctx: @option:check Enable RDP server]
en: Enable RDP server
tr: RDP sunucusunu etkinleştir

[ctx: @info:status]
en: Systemd not found. krdpserver will require manual activation.
tr: Systemd bulunamadı. krdpserver’ın elle etkinleştirilmesi gerekecek.

en: Set up remote login to connect using apps supporting the “RDP” remote desktop protocol.
tr: “RDP” uzak masaüstü protokolünü destekleyen uygulamaları kullanarak bağlanmak için uzaktan oturum açmayı ayarlayın.

[ctx: @info:usagetip]
en: Use any of the following addresses to connect to this device:
tr: Bu aygıta bağlanmak için aşağıdaki adreslerden birini kullan:

[ctx: @action:button]
en: Copy Address to Clipboard
tr: Adresi Panoya Kopyala

[ctx: title:group Group of RDP server settings]
en: Server Settings
tr: Sunucu Ayarları

[ctx: @option:check]
en: Autostart on login
tr: Oturum açarken kendiliğinden başlat

[ctx: @label:textbox]
en: Listening Port:
tr: Dinleme kapısı:

[ctx: @label:textbox]
en: Video quality:
tr: Video kalitesi:

[ctx: @label:slider]
en: Responsiveness
tr: Tepki verebilirlik

[ctx: @label:slider]
en: Quality
tr: Kalite

[ctx: title:group Group of RDP server settings]
en: Security Certificates
tr: Güvenlik Sertifikaları

[ctx: @label:check generate security certificates automatically]
en: Generate automatically
tr: Kendiliğinden üret

[ctx: @label:textbox]
en: Certificate path:
tr: Sertifika yolu:

[ctx: @action:button]
en: Choose Certificate File…
tr: Sertifika Dosyası Seç…

[ctx: @label:textbox]
en: Certificate key path:
tr: Sertifika anahtarı yolu:

[ctx: @action:button]
en: Choose Certificate Key File…
tr: Sertifika Anahtarı Dosyası Seç…

[ctx: @title:group]
en: Remote Desktop Access
tr: Uzak Masaüstü Erişimi

[ctx: @option:check]
en: Enable RDP Server
tr: RDP sunucusunu etkinleştir

en: Hostname:
tr: Makine adı:

en: Use any of the following addresses to connect to this device:
tr: Bu aygıta bağlanmak için aşağıdaki adreslerden birini kullan:

[ctx: @title:group]
en: Server Settings
tr: Sunucu Ayarları

[ctx: @info:status]
en: Restart the server to apply changed settings. This may disconnect active connections.
tr: Değiştirilen ayarları uygulamak için sunucuyu yeniden başlatın. Bu, etkin bağlantıları kapatabilir.

en: Restart Server
tr: Sunucuyu Yeniden Başlat

[ctx: @title]
en: Additional Users
tr: Ek Kullanıcılar

[ctx: @action:button]
en: Add New…
tr: Yeni Ekle…

[ctx: @action:button]
en: Add New User Account…
tr: Yeni Kullanıcı Hesabı Ekle…

[ctx: @info:placeholder]
en: Add at least one user account to enable remote login
tr: Uzaktan oturum açmayı etkinleştirmek için en az bir kullanıcı hesabı ekleyin

[ctx: @info:placeholder]
en: Click <interface>Add New…</interface> to add one
tr: Bir tane eklemek için <interface>Yeni Ekle…</interface> düğmesine tıklayın

en: System users
tr: Sistem Kullanıcıları

en: Other users
tr: Diğer Kullanıcılar

en: Login with your system password
tr: Sistem parolasıyla oturum aç

[ctx: @action:button]
en: Modify user…
tr: Kullanıcıda Değişiklik Yap…

[ctx: @action:button]
en: Remove user…
tr: Kullanıcıyı Kaldır…
