krdp - en to uk translation catalogue (10 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (ListenPort), group (General)
en: The port the server listens on
uk: Порт, на якому сервер очікує на дані

note: i18n: ectx: label, entry (AutogenerateCertificates), group (General)
en: Are certificates autogenerated during server start
uk: Чи буде сертифікати створено автоматично під час запуску сервера

note: i18n: ectx: label, entry (Certificate), group (General)
en: The certificate to use for TLS connections
uk: Сертифікат, яким слід скористатися для з'єднань TLS

note: i18n: ectx: label, entry (CertificateKey), group (General)
en: The key that matches the TLS certificate
uk: Ключ, який відповідає сертифікату TLS

note: i18n: ectx: label, entry (Quality), group (General)
en: The quality of the video stream
uk: Якість потоку відеоданих

note: i18n: ectx: label, entry (Users), group (General)
en: Users allowed to login, passwords are stored in KWallet
uk: Користувачі, яким дозволено вхід, паролі зберігаються у KWallet

note: i18n: ectx: label, entry (SystemUserEnabled), group (General)
en: Whether the current user can log in via PAM
uk: Визначає, чи може поточний користувач входити до системи за допомогою PAM

note: i18n: ectx: label, entry (Autostart), group (General)
en: Autostart the server on login
uk: Автоматично запускати сервер при вході до системи

en: RDP Server
uk: Сервер RDP

en: Quit
uk: Вийти
