krecipes - en to ca@valencia translation catalogue (668 entries)

en: Are you sure you want to delete this category and all its subcategories?
ca@valencia: Esteu segur de voler esborrar esta categoria i totes les seues subcategories?

en: Recipes
ca@valencia: Receptes

en: Category name cannot be longer than 1 character. | Category name cannot be longer than %1 characters.
ca@valencia[0]: El nom de la categoria no pot tindre més d'1 caràcter.
ca@valencia[1]: El nom de la categoria no pot tindre més de %1 caràcters.

en: This category already exists. Continuing will merge these two categories into one. Are you sure?
ca@valencia: Esta categoria ja existeix. Esteu segur que voleu continuar fusionant estes dues categories en una?

en: New Header
ca@valencia: Nova capçalera

en: Header cannot be longer than 1 character. | Header cannot be longer than %1 characters.
ca@valencia[0]: La capçalera no pot tindre més d'1 caràcter.
ca@valencia[1]: La capçalera no pot tindre més de %1 caràcters.

en: This header already exists.  Continuing will merge these two headers into one.  Are you sure?
ca@valencia: Esta capçalera ja existeix. Esteu segur que voleu continuar fusionant estes dues capçaleres en una?

en: New Ingredient
ca@valencia: Nou ingredient

en: You are about to permanently delete recipes from your database.
ca@valencia: Esteu a punt d'esborrar permanentment les receptes de la base de dades.

en: Ingredient name cannot be longer than 1 character. | Ingredient name cannot be longer than %1 characters.
ca@valencia[0]: El nom del ingredient no pot tindre més d'1 caràcter.
ca@valencia[1]: El nom del ingredient no pot tindre més de %1 caràcters.

en: This ingredient already exists. Continuing will merge these two ingredients into one. Are you sure?
ca@valencia: Este ingredient ja existeix. Esteu segur que voleu continuar fusionant estos dos ingredients en un?

en: New Author
ca@valencia: Nou autor

en: Are you sure you want to delete this author?
ca@valencia: Esteu segur de voler esborrar este autor?

en: Author name cannot be longer than 1 character. | Author name cannot be longer than %1 characters.
ca@valencia[0]: El nom de l'autor no pot tindre més d'1 caràcter.
ca@valencia[1]: El nom de l'autor no pot tindre més de %1 caràcters.

en: This author already exists. Continuing will merge these two authors into one. Are you sure?
ca@valencia: Este autor ja existeix. Esteu segur que voleu continuar fusionant aquestos dos autors en un?

en: New Preparation Method
ca@valencia: Nou mètode de preparació

en: Preparation method cannot be longer than 1 character. | Preparation method cannot be longer than %1 characters.
ca@valencia[0]: El mètode de preparació no pot tindre més d'1 caràcter.
ca@valencia[1]: El mètode de preparació no pot tindre més de %1 caràcters.

en: Are you sure you want to delete this property?
ca@valencia: Esteu segur de voler esborrar esta propietat?

en: Property name cannot be longer than 1 character. | Property name cannot be longer than %1 characters.
ca@valencia[0]: El nom de la propietat no pot tindre més d'1 caràcter.
ca@valencia[1]: El nom de la propietat no pot tindre més de %1 caràcters.

en: This property already exists.  Continuing will merge these two properties into one.  Are you sure?
ca@valencia: Esta propietat ja existeix. Esteu segur que voleu continuar fusionant estes dues propietats en una?

en: Please select only one recipe.
ca@valencia: Per favor, seleccioneu només una recepta.

en: Edit Recipe
ca@valencia: Edita recepta

en: No recipes selected.
ca@valencia: No s'ha seleccionat cap recepta.

en: Export Recipe
ca@valencia: Exporta recepta

en: No recipes are currently selected.
    Would you like to export all recipes in the current view?
ca@valencia: Actualment no hi ha cap recepta seleccionada.
    Voleu exportar totes les receptes en la vista actual?

en: Export Recipes
ca@valencia: Exporta receptes

en: Export
ca@valencia: Exporta

en: No recipes are currently selected.
    Would you like to print all recipes in the current view?
ca@valencia: Actualment no hi ha cap recepta seleccionada.
    Voleu imprimir totes les receptes en la vista actual?

en: Print
ca@valencia: Imprimeix

en: Compressed Krecipes format
ca@valencia: Format comprimit del Krecipes

en: Web page
ca@valencia: Pàgina web

en: Plain Text
ca@valencia: Text net

en: Web Book
ca@valencia: Llibre web

en: File "%1" exists.  Are you sure you want to overwrite it?
ca@valencia: El fitxer «%1» existeix. Esteu segur que voleu sobreescriure'l?

en: Rename Unit
ca@valencia: Reanomena unitat

en: Properties
ca@valencia: Propietats

en: Ingredient Weights
ca@valencia: Pesos de l'ingredient

en: Unit name cannot be longer than 1 character. | Unit name cannot be longer than %1 characters.
ca@valencia[0]: El nom de la unitat no pot tindre més d'1 caràcter.
ca@valencia[1]: El nom de la unitat no pot tindre més de %1 caràcters.

en: This unit already exists.  Continuing will merge these two units into one.  Are you sure?
ca@valencia: Esta unitat ja existeix. Esteu segur que voleu continuar fusionant estes dues unitats en una?

[ctx: Overall rating]
en: Overall
ca@valencia: Valoració global

en: Taste
ca@valencia: Gust

en: Appearance
ca@valencia: Aparença

en: Originality
ca@valencia: Originalitat

en: Ease of Preparation
ca@valencia: Facilitat de preparació

[ctx: Overall Rating]
en: Overall
ca@valencia: Valoració global

en: Krecipes could not open the "%1" database.
ca@valencia: Krecipes no ha pogut obrir la base de dades «%1».

en: Krecipes could not open the database using the driver '%2' (with username: "%1"). You may not have the necessary permissions, or the server may be down.
ca@valencia: Krecipes no ha pogut obrir la base de dades usant el controlador «%2» (amb nom d'usuari: «%1»). Potser no teniu els permisos necessaris, o el servidor està caigut.

en: Database message: %1
ca@valencia: Missatge de la base de dades: %1

en: This database was created with a newer version of Krecipes and cannot be opened.
ca@valencia: Esta base de dades s'ha creat amb una versió més nova del Krecipes i no s'ha pogut obrir.

en: Failed to fix database structure.
ca@valencia: Ha fallat en arreglar l'estructura de la base de dades.

en: In ingredient '%1': weight [%2/%3%4]
ca@valencia: En ingredient «%1»: pes [%2/%3%4]

en: In ingredient '%1': property "%2" [%3/%4]
ca@valencia: En ingredient «%1»: propietat «%2» (%3/%4)

[ctx: @info]
en: <p>The database was created with a previous version of Krecipes. Would you like Krecipes to update this database to work with this version of Krecipes?  Depending on the number of recipes and amount of data, this could take some time.</p><warning><p>After updating, this database will no longer be compatible with previous versions of Krecipes.</p><p>Cancelling this operation may result in corrupting the database.</p></warning>
ca@valencia: <p>La base de dades s'ha creat amb una versió prèvia del Krecipes. Voleu que Krecipes actualitze esta base de dades per funcionar amb esta versió del Krecipes? Depenent del nombre de receptes i la quantitat de dades, això pot trigar una mica.</p><warning><p>Després d'actualitzar, esta base de dades ja no serà compatible amb la versió anterior del Krecipes.</p><p>Cancel·lar esta operació pot corrompre la base de dades.</p></warning>

en: Porting database structure...
ca@valencia: S'està adaptant l'estructura de la base de dades...

en: Depending on the number of recipes and amount of data, this could take some time.
ca@valencia: Depenent del nombre de receptes i la quantitat de dades, això pot trigar una mica.

en: Unable to find or run the program '%1'.  Either it is not installed on your system or it is not in $PATH.
ca@valencia: No s'ha pogut trobar o executar el programa «%1». O bé no està instal·lat en el sistema o no és en la &PATH.

en: This backup was created with a newer version of Krecipes and cannot be restored.
ca@valencia: Esta còpia de seguretat s'ha creat amb una versió més nova del Krecipes i no s'ha pogut restaurar.

en: This file is not a Krecipes backup file or has become corrupt.
ca@valencia: Este fitxer no és un fitxer de còpia de seguretat del Krecipes o s'ha corromput.

en: This backup was created using the "%1" backend.  It can only be restored into a database using this backend.
ca@valencia: Esta còpia de seguretat s'ha creat usant el dorsal «%1». Només es pot restaurar en una base de dades usant este dorsal.

en: Restore Failed
ca@valencia: Ha fallat la restauració

en: Nutrient Import
ca@valencia: Importació de nutrients

en: Importing USDA nutrient data
ca@valencia: S'estan important dades nutricionals USDA

en: Unable to find or run the program '%1'.  Either it is not installed on your system or it is not in $PATH. Do you want to configure other path for this command?
ca@valencia: No s'ha pogut trobar o executar el programa «%1». O bé no està instal·lat en el sistema o no és en $PATH. Voleu configurar un altre camí per a esta orde?

en: Conversion process failed. Probably the file %1 is not an SQLite 2 database.
ca@valencia: Ha fallat el procés de conversió. Probablement el fitxer %1 no és un base de dades SQLite 2.

en: Unable to backup SQLite 2 database, aborting. A successfully converted SQLite 3 file is available at %1.new.
ca@valencia: No s'ha pogut fer còpia de seguretat de la base de dades SQLite 2, s'està cancel·lant. Hi ha disponible un fitxer SQLite 3 correctament convertit en %1.new.

en: Unable to copy the new SQLite 3 database to %1.You may manually move %1.new to %1
ca@valencia: No s'ha pogut copiar la nova base de dades SQLite 3 a %1. Podeu moure manualment %1.new a %1

en: Conversion successful! SQLite 2 database backed up to %1
ca@valencia: Conversió correcta! S'ha fet una còpia de seguretat de la base de dades SQLite 2 a %1

[ctx: @label]
en: Search using the following criteria:
ca@valencia: Cerca usant el següent criteri:

[ctx: @option:check]
en: Require All Words
ca@valencia: Requereix totes les paraules

[ctx: @label:textbox]
en: Keywords:
ca@valencia: Paraules clau:

[ctx: @info]
en: Enter ingredients: (e.g. chicken pasta "white wine")
ca@valencia: Introduïu ingredients: (p.ex. pollastre pasta «vi blanc»)

[ctx: @label:textbox]
en: Uses all:
ca@valencia: Usa tots:

[ctx: @label:textbox]
en: Uses any of:
ca@valencia: Usa qualsevol:

[ctx: @label:textbox]
en: Without:
ca@valencia: Sense:

[ctx: @info]
en: Enter categories: (e.g. Desserts Pastas "Main Dishes")
ca@valencia: Introduïu categories: (p.ex. Postres Pastes «Plats principals»)

[ctx: @label:textbox]
en: In all:
ca@valencia: A tot:

[ctx: @label:textbox]
en: In any of:
ca@valencia: A qualsevol:

[ctx: @label:textbox]
en: Not in:
ca@valencia: No en:

[ctx: @info]
en: Enter author name (e.g. Smith or "Jane Doe")
ca@valencia: Introduïu el nom de l'autor (p.ex. Ruscalleda o «Ferran Adrià»)

[ctx: @label:textbox]
en: By any of:
ca@valencia: Per qualsevol:

[ctx: @label:textbox]
en: By all:
ca@valencia: Per tots:

[ctx: @label:textbox]
en: Not by:
ca@valencia: No per:

[ctx: @option:check]
en: Enabled
ca@valencia: Habilitat

[ctx: @item:inlistbox]
en: Yields at least:
ca@valencia: Rendeix almenys:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Yields at most:
ca@valencia: Rendeix com a màxim:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Yields about:
ca@valencia: Rendeix aproximadament:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Ready in at most:
ca@valencia: Pràcticament preparat en:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Ready in about:
ca@valencia: Preparat al voltant de:

[ctx: @label Recipe created date]
en: Created:
ca@valencia: Creada:

[ctx: @label Recipe modified date]
en: Modified:
ca@valencia: Modificada:

[ctx: @label Recipe last accessed date]
en: Last Accessed:
ca@valencia: Últim accés:

[ctx: @option:radio]
en: By average:
ca@valencia: Per mitjana:

[ctx: @label]
en: stars
ca@valencia: estrelles

[ctx: @option:radio]
en: By criteria:
ca@valencia: Per criteri:

[ctx: @title:column]
en: Criterion
ca@valencia: Criteri

[ctx: @title:column]
en: Stars
ca@valencia: Estrelles

[ctx: @title:column]
en: Criteria
ca@valencia: Criteri

[ctx: @action:button Clear search criteria]
en: C&lear
ca@valencia: &Neteja

[ctx: @action:button Search recipes]
en: &Search
ca@valencia: &Cerca

[ctx: @title:column Recipe title]
en: Title
ca@valencia: Títol

[ctx: @item:inlistbox]
en: No matching recipes found
ca@valencia: No s'ha trobat cap recepta coincident

[ctx: @action:button]
en: Create...
ca@valencia: Crea...

[ctx: @action:button]
en: Delete
ca@valencia: Esborra

[ctx: @title:window]
en: Choose Border
ca@valencia: Seleccioneu la vora

[ctx: @title:group]
en: Requested Border
ca@valencia: Vora sol·licitada

[ctx: @label:textbox Border style]
en: Style:
ca@valencia: Estil:

[ctx: @label:textbox Border width]
en: Width:
ca@valencia: Amplada:

[ctx: @item:inlistbox Border type none]
en: None
ca@valencia: Cap

[ctx: @item:inlistbox See http://krecipes.sourceforge.net/bordertypes.png for an example]
en: Dotted
ca@valencia: Línia de punts

[ctx: @item:inlistbox See http://krecipes.sourceforge.net/bordertypes.png for an example]
en: Dashed
ca@valencia: Guions

[ctx: @item:inlistbox See http://krecipes.sourceforge.net/bordertypes.png for an example]
en: Solid
ca@valencia: Sòlid

[ctx: @item:inlistbox See http://krecipes.sourceforge.net/bordertypes.png for an example]
en: Double
ca@valencia: Doble

[ctx: @item:inlistbox See http://krecipes.sourceforge.net/bordertypes.png for an example]
en: Groove
ca@valencia: Marc

[ctx: @item:inlistbox See http://krecipes.sourceforge.net/bordertypes.png for an example]
en: Ridge
ca@valencia: Perfil

[ctx: @item:inlistbox See http://krecipes.sourceforge.net/bordertypes.png for an example]
en: Inset
ca@valencia: Inserit

[ctx: @item:inlistbox See http://krecipes.sourceforge.net/bordertypes.png for an example]
en: Outset
ca@valencia: Extret

en: Border Preview
ca@valencia: Vista prèvia de la vora

[ctx: @title:window]
en: Measurement Converter
ca@valencia: Convertidor de mesures

[ctx: @action:button]
en: Convert
ca@valencia: Converteix

[ctx: @item:inlistbox]
en: --Ingredient (optional)--
ca@valencia: --Ingredient (opcional)--

[ctx: @item:inlistbox]
en: -No Preparation-
ca@valencia: -Cap preparació-

[ctx: @label]
en: Convert
ca@valencia: Converteix

[ctx: @label Convert to]
en: To
ca@valencia: A

[ctx: @label Result of an unit conversion]
en: <b>Result:</b>
ca@valencia: <b>Resultat:</b>

[ctx: @label:textbox]
en: <b>Result:</b>
ca@valencia: <b>Resultat:</b>

[ctx: @label:textbox]
en: <b>Approximated result:</b>
ca@valencia: <b>Resultat aproximat:</b>

[ctx: @info]
en: Missing unit conversion
ca@valencia: Falta unitat de conversió

[ctx: @info]
en: No ingredient weight available
ca@valencia: No està disponible el pes de l'ingredient

[ctx: @info]
en: No ingredient weight available for this method of preparation
ca@valencia: No està disponible el pes de l'ingredient per este mètode de preparació

[ctx: @info]
en: Ingredient required for conversion
ca@valencia: Es requereix ingredient per la conversió

[ctx: @info]
en: Impossible unit conversion based on unit types
ca@valencia: Conversió d'unitat impossible basada en els tipus d'unitats

[ctx: @title:window]
en: New Category
ca@valencia: Nova categoria

[ctx: @title:group]
en: New Category
ca@valencia: Nova categoria

[ctx: @label:textbox Category name]
en: Name:
ca@valencia: Nom:

[ctx: @label:textbox]
en: Subcategory of:
ca@valencia: Subcategoria de:

[ctx: @item:inlistbox No category]
en: **NONE**
ca@valencia: **CAP**

[ctx: @title:window]
en: Add Ingredient Weight
ca@valencia: Afig pes de l'ingredient

[ctx: @item]
en: -No Preparation-
ca@valencia: -Cap preparació-

[ctx: @title:group]
en: New Ingredient Weight
ca@valencia: Nou pes de l'ingredient

[ctx: @label:textbox]
en: Per Amount:
ca@valencia: Per quantitat:

[ctx: @label:textbox]
en: Weight:
ca@valencia: Pes:

[ctx: @info]
en: Amount field contains invalid input.
ca@valencia: El camp quantitat conté una entrada invàlida.

[ctx: @title:window]
en: Invalid input
ca@valencia: Entrada invàlida

[ctx: @title:window]
en: New Property
ca@valencia: Nova propietat

[ctx: @title:group]
en: New Property
ca@valencia: Nova propietat

[ctx: @label:textbox]
en: Property name:
ca@valencia: Nom de la propietat:

[ctx: @label:textbox]
en: Units:
ca@valencia: Unitats:

[ctx: @title:window]
en: Unit Conversion
ca@valencia: Conversió d'unitat

[ctx: @title:group]
en: New Unit Conversion
ca@valencia: Nova conversió d'unitat

[ctx: @title:window]
en: New Unit
ca@valencia: Nova unitat

[ctx: @title:window]
en: Unit
ca@valencia: Unitat

[ctx: @title:group]
en: New Unit
ca@valencia: Nova unitat

[ctx: @title:group]
en: Unit
ca@valencia: Unitat

[ctx: @label:textbox Single unit abbreviation]
en: Singular Abbreviation:
ca@valencia: Abreviatura singular:

[ctx: @label:textbox Plural unit abbreviation]
en: Plural Abbreviation:
ca@valencia: Abreviatura plural:

[ctx: @item:inlistbox Unit type other]
en: Other
ca@valencia: Altra

[ctx: @item:inlistbox Unit type mass]
en: Mass
ca@valencia: Massa

[ctx: @item:inlistbox Unit type volume]
en: Volume
ca@valencia: Volum

[ctx: @label:textbox Unit Type]
en: Type:
ca@valencia: Tipus:

[ctx: @title:window]
en: Database Import
ca@valencia: Importació de la base de dades

[ctx: @label:textbox]
en: Database file:
ca@valencia: Fitxer de base de dades:

[ctx: @title:group]
en: Database
ca@valencia: Base de dades

[ctx: @label:textbox]
en: Server:
ca@valencia: Servidor:

[ctx: @label:textbox Database username]
en: Username:
ca@valencia: Nom de l'usuari:

[ctx: @label:textbox]
en: Password:
ca@valencia: Contrasenya:

[ctx: @label:textbox]
en: Database name:
ca@valencia: Nom de la base de dades:

[ctx: @label:textbox Default port]
en: Default
ca@valencia: Per omissió

[ctx: @title:window]
en: Element with Dependencies
ca@valencia: Element amb dependències

[ctx: @info]
en: <warning>The following will have to be removed also, since currently they use the element you have chosen to be removed.</warning>
ca@valencia: <warning>Els següents també s'han d'eliminar ja que actualment usen l'element que heu seleccionat eliminar.</warning>

[ctx: @info]
en: <warning>The following currently use the element you have chosen to be removed.</warning>
ca@valencia: <warning>Els següents actualment usen l'element que heu seleccionat eliminar.</warning>

[ctx: @info]
en: Are you sure you wish to proceed?
ca@valencia: Esteu segur que voleu continuar?

[ctx: @title:window]
en: View Diet
ca@valencia: Visualitza la dieta

[ctx: @action:button]
en: Create &Shopping List
ca@valencia: Crea llista de la &compra

en: Diet
ca@valencia: Dieta

en: Day %1
ca@valencia: Dia %1

[ctx: @label:slider]
en: Number of Days
ca@valencia: Nombre de dies

[ctx: @label:slider]
en: Meals per Day
ca@valencia: Àpats per dia

[ctx: @action:button]
en: Create the diet
ca@valencia: Crea la dieta

[ctx: @action:button Clear Diet]
en: Clear
ca@valencia: Neteja

[ctx: @title:tab]
en: Meal 1 | Meal %1
ca@valencia[0]: Àpat 1
ca@valencia[1]: Àpat %1

en: - 1 week - | - %1 weeks -
ca@valencia[0]: - 1 setmana -
ca@valencia[1]: - %1 setmanes -

[ctx: @info]
en: Given the constraints, a full diet list could not be constructed. Either the recipe list is too short or the constraints are too demanding.
ca@valencia: Donades les restriccions, no es pot construir una llista de dieta completa. O bé la llista de receptes és massa curta o les restriccions són massa exigents.

[ctx: @label:spinbox]
en: No. of dishes:
ca@valencia: No. de plats:

[ctx: @action:button]
en: Previous Dish
ca@valencia: Plat anterior

[ctx: @action:button]
en: Next Dish
ca@valencia: Plat següent

en: 1st Course
ca@valencia: 1r plat

en: 2nd Course
ca@valencia: 2n plat

en: Dessert
ca@valencia: Postres

[ctx: Dish number %1]
en: Dish %1
ca@valencia: Plat %1

[ctx: @label:listbox]
en: Dish Characteristics
ca@valencia: Característiques del plat

[ctx: @option:check]
en: Enable Category Filtering
ca@valencia: Habilita el filtrat per categoria

[ctx: @title:column]
en: USDA Ingredient
ca@valencia: Ingredient USDA

[ctx: @title:column]
en: Property
ca@valencia: Propietat

[ctx: @title:column]
en: Amount
ca@valencia: Quantitat

[ctx: @title:column]
en: Unit
ca@valencia: Unitat

[ctx: @title:column]
en: Weight
ca@valencia: Pes

[ctx: @title:column]
en: Per Amount
ca@valencia: Per quantitat

[ctx: @title:window]
en: Property Information
ca@valencia: Informació de la propietat

[ctx: @label]
en: Property Information for <b>%1</b>
ca@valencia: Informació de la propietat per <b>%1</b>

[ctx: @action:button Load USDA data]
en: Load
ca@valencia: Carrega

[ctx: @title:group]
en: Properties
ca@valencia: Propietats

[ctx: @action:button]
en: Add
ca@valencia: Afig

[ctx: @action:button]
en: Remove
ca@valencia: Elimina

[ctx: @title:group]
en: Weights
ca@valencia: Pesos

[ctx: @info]
en: Recipes may require this information for nutrient analysis. Are you sure you want to delete this entry?
ca@valencia: Les receptes poden necessitar esta informació per l'anàlisi nutricional. Esteu segur que voleu eliminar esta entrada?

[ctx: @title:window]
en: Enter amount
ca@valencia: Introduïu la quantitat

[ctx: @title:group]
en: Amount
ca@valencia: Quantitat

[ctx: @title:window]
en: Property Exists
ca@valencia: La propietat existeix

[ctx: @info]
en: The property you tried to add already exists in the ingredient with the same per units.
ca@valencia: La propietat que heu seleccionat afegir ja existeix en l'ingredient amb el mateix «per unitats».

[ctx: @info]
en: Please select an ingredient in the USDA ingredient list
ca@valencia: Seleccioneu un ingredient de la llista d'ingredients USDA

[ctx: @title:window]
en: Rating
ca@valencia: Valoració

[ctx: @action:button]
en: &Delete
ca@valencia: Es&borra

[ctx: @label:textbox]
en: Criteria:
ca@valencia: Criteri:

[ctx: @label:textbox]
en: Stars:
ca@valencia: Estrelles:

[ctx: @label:textbox]
en: Comments:
ca@valencia: Comentaris:

[ctx: @label:textbox]
en: Rater:
ca@valencia: Valorador:

[ctx: @title:column]
en: Ingredient (required?)
ca@valencia: Ingredient (requerit?)

[ctx: @title:column]
en: Amount Available
ca@valencia: Quantitat disponible

[ctx: @label:spinbox Number of missing ingredients allowed when doing a search by ingredients]
en: Missing ingredients allowed:
ca@valencia: Ingredients mancants permesos:

[ctx: @item Any amount of ingredients missing when doing a search by ingredients]
en: Any
ca@valencia: Qualsevol

[ctx: @title]
en: Matching Recipes
ca@valencia: Receptes que coincideixen

[ctx: @title:column Recipe Title]
en: Title
ca@valencia: Títol

[ctx: @title:column Missing ingredients in a search result]
en: Missing Ingredients
ca@valencia: Falten ingredients

[ctx: @action:button]
en: Find matching recipes
ca@valencia: Cerca receptes coincidents

[ctx: @action:button Clear search criteria]
en: Clear
ca@valencia: Neteja

[ctx: @label:textbox]
en: You are missing 1 ingredient for: | You are missing %1 ingredients for:
ca@valencia[0]: Falta 1 ingredient per:
ca@valencia[1]: Falten %1 ingredients per:

en: OR
ca@valencia: O

[ctx: @title:window]
en: Ingredient Parser
ca@valencia: Analitzador d'ingredient

[ctx: @title:column]
en: Preparation Method
ca@valencia: Mètode de preparació

[ctx: @action:button]
en: Set &Header
ca@valencia: Estableix &capçalera

[ctx: @info:whatsthis]
en: If an ingredient header is detected as an ingredient, select it and click this button so that Krecipes will recognize it as a header.  All the ingredients below the header will be included within that group.
    
    Alternatively, if you select multiple ingredients and click this button, those ingredients will be grouped together.
ca@valencia: Si un ingredient capçalera es detecta com a ingredient, seleccioneu-lo i cliqueu este botó perquè Krecipes el reconegui com a capçalera. Tots els ingredients per sota de la capçalera s'inclouran en este grup.
    
    Alternativament, si seleccioneu múltiples ingredients i cliqueu este botó este ingredients s'agruparan.

[ctx: @item:inmenu]
en: &Delete
ca@valencia: &Esborra

[ctx: @item:inmenu]
en: Set &Header
ca@valencia: Estableix &capçalera

[ctx: @info]
en: <para>To use: Paste a list of ingredient below, click <interface>Parse Text</interface>, and then you may correct any incorrectly parsed ingredients.</para><para><warning>Fields will be truncated if longer than the database allows</warning></para>
ca@valencia: <para>Ús: apegueu una llista d'ingredients a sota, cliqueu <interface>Analitza text</interface>, i podreu corregir qualsevol ingredient analitzat incorrectament.</para><para><warning>Els camps es truncaran si són més llargs del que la base de dades permet</warning></para>

[ctx: @title]
en: Ingredients as understood by Krecipes:
ca@valencia: Ingredients tal com els entén el Krecipes:

[ctx: @action:button]
en: Parse Text
ca@valencia: Analitza text

[ctx: @action:button]
en: Property Information
ca@valencia: Informació de les propietats

[ctx: @title:tab]
en: Headers
ca@valencia: Capçaleres

[ctx: @info]
en: No ingredient selected.
ca@valencia: No s'ha seleccionat cap ingredient.

en: Page Setup
ca@valencia: Configuració de pàgina

en: Items Shown
ca@valencia: Elements mostrats

en: Show Items
ca@valencia: Mostra els elements

en: <i>Usage: Select a template along the left, and right-click any element to edit the look of that element.</i>
ca@valencia: <i>Ús: seleccioneu una plantilla de l'esquerra i dretcliqueu qualsevol element per editar l'aspecte d'este element.</i>

en: Save and Close
ca@valencia: Guarda i tanca

en: &Cancel
ca@valencia: &Cancel·la

en: The recipe view layout has been modified.
    Do you want to save it?
ca@valencia: S'ha modificat la disposició de la vista de la recepta.
    Voleu guardar-la?

en: Save Layout?
ca@valencia: Deso la disposició?

en: Krecipes style or template file
ca@valencia: Fitxer d'estil o plantilla del Krecipes

en: Select Layout
ca@valencia: Seleccioneu la disposició

en: This layout has been modified.
    Do you want to save it?
ca@valencia: Esta disposició s'ha modificat.
    Voleu guardar-la?

en: Unable to save the layout because you do not have sufficient permissions to modify this file.
    Would you like to instead save the current layout to a new file?
ca@valencia: No s'ha pogut guardar la disposició perquè no teniu els permisos suficients per modificar este fitxer.
    Voleu guardar la disposició actual en un nou fitxer?

en: You have selected a file that you do not have the permissions to write to.
    Would you like to select another file?
ca@valencia: Heu seleccionat un fitxer pel qual no teniu permisos d'escriptura.
    Voleu seleccionar un altre fitxer?

[ctx: @title:window]
en: Import Recipes
ca@valencia: Importa receptes

[ctx: @title:column]
en: Recipes
ca@valencia: Receptes

[ctx: @item:inlistbox All items]
en: All (%1)
ca@valencia: Totes (%1)

[ctx: @item]
en: Uncategorized
ca@valencia: Sense categoria

[ctx: @info:tooltip]
en: Select photo
ca@valencia: Selecciona una foto

[ctx: action:button]
en: Save photo as...
ca@valencia: Guarda la foto com a...

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear photo
ca@valencia: Neteja la foto

[ctx: @label]
en: Recipe Name
ca@valencia: Nom de la recepta

[ctx: @label]
en: Authors
ca@valencia: Autors

[ctx: @label How much food you will produce with a given cooking recipe (e.g. 2 servings or 3 bottles)]
en: Yield
ca@valencia: Producció

[ctx: @label The amount for yield]
en: Amount
ca@valencia: Quantitat

[ctx: @label The type of yield (e.g. servings, bottles...]
en: Type
ca@valencia: Tipus

[ctx: @label]
en: Preparation Time
ca@valencia: Temps de preparació

[ctx: @info:tooltip]
en: Add ingredient
ca@valencia: Afig ingredient

[ctx: @info:tooltip]
en: Move ingredient up
ca@valencia: Mou l'ingredient amunt

[ctx: @info:tooltip]
en: Move ingredient down
ca@valencia: Mou l'ingredient avall

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove ingredient
ca@valencia: Elimina l'ingredient

[ctx: @info:tooltip]
en: Paste Ingredients
ca@valencia: Apega ingredients

[ctx: @title:column]
en: Units
ca@valencia: Unitats

[ctx: @label]
en: Property Status:
ca@valencia: Estat de la propietat:

[ctx: @action:button]
en: Details...
ca@valencia: Detalls...

[ctx: @action:inmenu Updates the loaded information]
en: Update
ca@valencia: Actualitza

[ctx: @title:window]
en: Property details
ca@valencia: Detalls de la propietat

[ctx: @action:button]
en: Add Rating...
ca@valencia: Afig una valoració...

[ctx: @title:tab]
en: Recipe
ca@valencia: Recepta

[ctx: @title:tab]
en: Instructions
ca@valencia: Instruccions

[ctx: @title:tab]
en: Ratings
ca@valencia: Valoracions

[ctx: @action:button]
en: Save recipe
ca@valencia: Guarda recepta

[ctx: @info:tooltip]
en: Save recipe
ca@valencia: Guarda la recepta

[ctx: @action:button]
en: Show recipe
ca@valencia: Mostra recepta

[ctx: @info:tooltip]
en: Show recipe
ca@valencia: Mostra la recepta

[ctx: @action:button]
en: Close
ca@valencia: Tanca

[ctx: @info:tooltip]
en: Close
ca@valencia: Tanca

[ctx: @action:button]
en: Resize recipe
ca@valencia: Redimensiona recepta

[ctx: @info:tooltip]
en: Resize recipe
ca@valencia: Redimensiona la recepta

en: Images
ca@valencia: Imatges

[ctx: @title:window]
en: Save photo as...
ca@valencia: Guarda la foto com a...

[ctx: @info]
en: The file already exists, do you want to overwrite it?
ca@valencia: Este fitxer ja existeix, voleu sobreescriure'l?

[ctx: @info]
en: The photo cannot be saved in %1
ca@valencia: La foto no es pot guardar en %1

[ctx: @info]
en: Unit name cannot be longer than 1 character. | Unit name cannot be longer than %1 characters.
ca@valencia[0]: El nom de la unitat no pot tindre més d'1 caràcter.
ca@valencia[1]: El nom de la unitat no pot tindre més de %1 caràcters.

[ctx: @info]
en: Preparation method cannot be longer than 1 character. | Preparation method cannot be longer than %1 characters.
ca@valencia[0]: El mètode de preparació no pot tindre més d'1 caràcter.
ca@valencia[1]: El mètode de preparació no pot tindre més de %1 caràcters.

[ctx: @info]
en: Recipe title cannot be longer than 1 character. | Recipe title cannot be longer than %1 characters.
ca@valencia[0]: El títol de la recepta no pot tindre més d'1 caràcter.
ca@valencia[1]: El títol de la recepta no pot tindre més de %1 caràcters.

en: Unable to save recipe
ca@valencia: No s'ha pogut guardar la recepta

[ctx: @label:textbox]
en: Write the recipe instructions here
ca@valencia: Escriviu ací les instruccions de la recepta

[ctx: @label:textbox]
en: Write the recipe title here
ca@valencia: Escriviu ací el títol de la recepta

[ctx: @info]
en: This recipe contains unsaved changes.
    Would you like to save it before closing?
ca@valencia: Esta recepta conté canvis sense guardar.
    Voleu guardar-los abans de tancar?

[ctx: @title:window]
en: Unsaved changes
ca@valencia: Canvis sense guardar

[ctx: @info]
en: You need to save the recipe before displaying it. Would you like to save it now?
ca@valencia: Necessiteu guardar la recepta abans de mostrar-la. Voleu guardar-la ara?

[ctx: @info]
en: This recipe has changes that will not be displayed unless the recipe is saved. Would you like to save it now?
ca@valencia: Esta recepta té canvis que no es mostraran fins que es guarde la recepta. Voleu guardar-la ara?

[ctx: @info]
en: <b>%1:</b> No nutrient information available. <a href="ingredient#%2">Provide nutrient information.</a>
ca@valencia: <b>%1</b> No hi ha disponible informació nutricional. <a href="ingredient#%2">Proporciona informació nutricional.</a>

[ctx: @info]
en: <b>%3:</b> Unit conversion missing for conversion from '%1' to '%2'
ca@valencia: <b>%3:</b> Falta la conversió d'unitat per convertir des de «%1» a «%2»

en: -No unit-
ca@valencia: -Cap unitat-

[ctx: @info]
en: -No unit-
ca@valencia: -Cap unitat-

[ctx: @info]
en: <b>%1:</b> Either <a href="ingredient#%3">enter an appropriate ingredient weight entry</a>, or provide conversion information to perform one of the following conversions: %2
ca@valencia: <b>%1</b> O bé <a href="ingredient#%3">introduïu una entrada apropiada de pes d'ingredient</a>, o proporcioneu informació de conversió per realitzar una de les següents conversions: %2

[ctx: @info]
en: <b>%1:</b> No ingredient weight entries. <a href="ingredient#%2">Provide ingredient weight.</a>
ca@valencia: <b>%1:</b> Cap entrada de pes d'ingredient. <a href="ingredient#%2">Proporcioneu el pes de l'ingredient.</a>

[ctx: @info]
en: <b>%1:</b> There is no ingredient weight entry for when no preparation method is specified. <a href="ingredient#%2">Provide ingredient weight.</a>
ca@valencia: <b>%1:</b> No s'ha especificat cap pes de l'ingredient per quan no s'ha especificat cap mètode de preparació. <a href="ingredient#%2">Proporciona el pes de l'ingredient.</a>

[ctx: @info]
en: <b>%1:</b> There is no ingredient weight entry for when prepared in any of the following manners: %2<a href="ingredient#%3">Provide ingredient weight.</a>
ca@valencia: <b>%1:</b> No hi ha entrada de pes de l'ingredient quan està preparat en cap de les següents maneres: %2<a href="ingredient#%3">Proporciona el pes de l'ingredient.</a>

[ctx: @info]
en: <b>%1:</b> There is no ingredient weight entry for when prepared in any of the following manners (defaulting to a weight entry without a preparation method specified): %2<a href="ingredient#%3">Provide ingredient weight.</a>
ca@valencia: <b>%1:</b> No hi ha cap entrada de pes d'ingredient quan està preparat de cap d'estes maneres (s'està recorrent a l'entrada de pes sense mètode de preparació especificat): %2<a href="ingredient#%3">Proporciona el pes de l'ingredient.</a>

[ctx: @info Property information for a recipe is complete]
en: Complete
ca@valencia: Completa

[ctx: @info Property information for a recipe is complete, but...]
en: Complete, but approximations made
ca@valencia: Completa, però conté aproximacions

[ctx: @info Property information for a recipe is incomplete]
en: Incomplete
ca@valencia: Incompleta

[ctx: @info]
en: The nutrient information for this recipe is incomplete because the following information is missing:
ca@valencia: La informació nutricional per esta recepta és incompleta perquè falta la següent informació:

[ctx: @info]
en: The following approximations will be made when determining nutrient information:
ca@valencia: S'han fet les següents aproximacions en determinar la informació nutricional:

[ctx: @title:window]
en: Loading recipes, please wait...
ca@valencia: S'estan carregant les receptes, per favor espereu...

[ctx: @title:window]
en: Refine Shopping List
ca@valencia: Refina la llista de la compra

[ctx: @action:button Finished refining shopping list]
en: &Done
ca@valencia: &Fet

[ctx: @title:column]
en: Ingredients in Shopping List
ca@valencia: Ingredients en la llista de la compra

[ctx: @info]
en: On the right are the ingredients needed for the recipes you selected.  You may now add additional ingredients, remove ingredients you do not need, or modify the amounts of existing ingredients.
ca@valencia: A la dreta hi ha els ingredients necessaris per les receptes que heu seleccionat. Podeu afegir ara ingredients addicionals, eliminar ingredients que no necessiteu o modificar les quantitats d'ingredients existents.

[ctx: @title:window]
en: Resize Recipe
ca@valencia: Redimensiona la recepta

[ctx: @info]
en: Unable to scale a recipe with zero yield
ca@valencia: No s'ha pogut escalar una recepta amb rendiment zero

[ctx: @info]
en: Invalid input
ca@valencia: Entrada invàlida

[ctx: @title:window]
en: Authors
ca@valencia: Autors

[ctx: @title:column]
en: Author
ca@valencia: Autor

[ctx: @info]
en: Author name cannot be longer than 1 character. | Author name cannot be longer than %1 characters.
ca@valencia[0]: El nom de l'autor no pot tindre més d'1 caràcter.
ca@valencia[1]: El nom de l'autor no pot tindre més de %1 caràcters.

[ctx: @action:button]
en: &New Category...
ca@valencia: &Nova categoria...

[ctx: @info]
en: Category name cannot be longer than 1 character. | Category name cannot be longer than %1 characters.
ca@valencia[0]: El nom de la categoria no pot tindre més d'1 caràcter.
ca@valencia[1]: El nom de la categoria no pot tindre més de %1 caràcters.

[ctx: @title:window]
en: Choose Property
ca@valencia: Selecció de propietat

[ctx: @title:group]
en: Choose Property
ca@valencia: Selecció de propietat

[ctx: @label:textbox]
en: Per units:
ca@valencia: Per unitats:

[ctx: @item]
en: -No unit-
ca@valencia: -Cap unitat-

[ctx: @label:textbox Search recipes]
en: Search:
ca@valencia: Cerca:

[ctx: @action:button]
en: Show Recipe(s)
ca@valencia: Mostra recepta(es)

[ctx: @action:button]
en: Edit Recipe
ca@valencia: Edita recepta

[ctx: @title:tab Basic search]
en: Basic
ca@valencia: Bàsic

[ctx: @title:tab Advanced search]
en: Advanced
ca@valencia: Avançat

[ctx: @title:window]
en: Choose Unit
ca@valencia: Seleccioneu unitat

[ctx: @title:group]
en: Choose Unit
ca@valencia: Seleccioneu unitat

en: Recipe Title
ca@valencia: Títol de la recepta

en: serving
ca@valencia: ració

en: Category 1, Category 2, ...
ca@valencia: Categoria 1, Categoria 2,...

en: Instructions
ca@valencia: Instruccions

en: Author 1, Author 2, ...
ca@valencia: Autor 1, Autor 2,...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, raterName)
en: Rater
ca@valencia: Valorador

en: Comment
ca@valencia: Comentari

en: Criteria 1
ca@valencia: Criteri 1

en: Criteria 2
ca@valencia: Criteri 2

en: Property 1
ca@valencia: Propietat 1

en: Property 2
ca@valencia: Propietat 2

[ctx: Background color]
en: Background
ca@valencia: Fons

[ctx: Recipe title]
en: Title
ca@valencia: Títol

en: Preparation Time
ca@valencia: Temps de preparació

en: Photo
ca@valencia: Foto

en: Authors
ca@valencia: Autors

en: Ratings
ca@valencia: Valoracions

en: Yield
ca@valencia: Rendiment

en: Background Color...
ca@valencia: Color de fons...

en: Text Color...
ca@valencia: Color del text...

en: Font...
ca@valencia: Tipus de lletra...

en: Show
ca@valencia: Mostra

[ctx: Align center]
en: Center
ca@valencia: Centre

[ctx: Align left]
en: Left
ca@valencia: Esquerra

[ctx: Align right]
en: Right
ca@valencia: Dreta

en: Alignment
ca@valencia: Alineació

en: Border...
ca@valencia: Vora...

en: Columns...
ca@valencia: Columnes...

en: Select the number of columns to use:
ca@valencia: Seleccioneu el nombre de columnes a usar:

[ctx: @title]
en: Full recipe list
ca@valencia: Llista completa de receptes

[ctx: @title]
en: Shopping List
ca@valencia: Llista de la compra

[ctx: @title:column]
en: Recipe Title
ca@valencia: Títol de la recepta

[ctx: @action:button]
en: &OK
ca@valencia: &Bé

[ctx: @action:button Clear list]
en: Clear
ca@valencia: Neteja

[ctx: @title:window]
en: Shopping List
ca@valencia: Llista de la compra

en: Shopping List
ca@valencia: Llista de la compra

[ctx: @title:window]
en: Similar Categories
ca@valencia: Categories similars

[ctx: @label:textbox]
en: Threshold:
ca@valencia: Llindar:

[ctx: @label:textbox]
en: Category:
ca@valencia: Categoria:

[ctx: @action:button Search a recipe category in database]
en: Search
ca@valencia: Cerca

[ctx: @label:textbox]
en: Similar Categories:
ca@valencia: Categories similars:

[ctx: @label:textbox]
en: Categories to Merge:
ca@valencia: Categories a fusionar:

[ctx: @action:button]
en: Merge
ca@valencia: Fusiona

[ctx: @action:button]
en: Cancel
ca@valencia: Cancel·la

[ctx: @title:column]
en: Category
ca@valencia: Categoria

[ctx: @info]
en: Please select only one category.
ca@valencia: Per favor, seleccioneu només una categoria.

[ctx: @info]
en: No recipes selected.
ca@valencia: No s'ha seleccionat cap recepta.

[ctx: @title]
en: Edit Recipe
ca@valencia: Edita recepta

[ctx: @info]
en: No categories selected to merge.
ca@valencia: No s'han seleccionat les categories a fusionar.

[ctx: @title:tab]
en: Units
ca@valencia: Unitats

[ctx: @title:tab]
en: Mass Conversions
ca@valencia: Conversions de massa

[ctx: @title:tab]
en: Volume Conversions
ca@valencia: Conversions de volum

[ctx: @title:window]
en: Finding Unit Ratios
ca@valencia: Cerca de les ràtios de la unitat

en: Krecipes Recipes
ca@valencia: Receptes Krecipes

en: Overall Rating
ca@valencia: Valoració global

en: or
ca@valencia: o

en: 1 star | %1 stars
ca@valencia[0]: 1 estrella
ca@valencia[1]: %1 estrelles

en: Amount
ca@valencia: Quantitat

en: Preparation
ca@valencia: Preparació

en: reviews
ca@valencia: comentaris

en: <html><b>Error:</b> Problem with KreML exporter.  Please export the recipe you are trying to view as KreML and attach it to a bug report to a Krecipes developer.</html>
ca@valencia: <html><b>Error:</b> problema amb l'exportador KreML. Per favor exporteu la recepta que esteu intentant veure com a KreML i adjunteu-la a un informe d'error a un desenvolupador del Krecipes.</html>

en: <html><b>Error:</b> Bad template: %1.  Use "Settings->Page Setup..." to select a new template.</html>
ca@valencia: <html><b>Error:</b> Plantilla errònia: %1. Useu «Arranjament->Arranjament de pàgina...» per seleccionar una plantilla nova.</html>

en: Importing selected recipes
ca@valencia: S'estan important les receptes seleccionades

en: %v/%m Recipes
ca@valencia: %v/%m receptes

en: All recipes up unto this point have been successfully imported.
ca@valencia: Totes les receptes fins a este punt s'han importat correctament.

en: Importing recipe: %1
ca@valencia: S'està important la recepta: %1

en: <!doc>Import of recipes from the file <b>"%1"</b> <b>failed</b> due to the following error(s):
ca@valencia: <!doc>Ha <b>fallat</b> la importació de receptes des del fitxer <b>«%1»</b> degut als següents errors:

en: The file <b>%1</b> generated the following warning(s):
ca@valencia: El fitxer <b>%1</b> ha generat els següents avisos:

en: Archive does not contain a valid Krecipes file
ca@valencia: L'arxiu no conté un fitxer del Krecipes vàlid

en: "%1" at line %2, column %3
ca@valencia: «%1» a la línia %2, columna %3

en: This file does not appear to be a *.kreml file
ca@valencia: Este fitxer no pareix que siga un fitxer *.kreml

en: No recipes found in this file.
ca@valencia: No s'ha trobat cap recepta en este fitxer.

en: Unable to open file.
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer.

en: While loading recipe <b>%1</b> an ingredient line was found after the directions. While this is valid, it most commonly indicates an incorrectly formatted recipe.
ca@valencia: En carregar la recepta <b>%1</b> s'ha trobat un ingredient després de les instruccions. Com que això no és vàlid, normalment indica una recepta formatada incorrectament.

en: servings
ca@valencia: racions

en: "%1" at line %2, column %3.  This may not be a *.mx2 file.
ca@valencia: «%1» a la línia %2, columna %3.  Este no deu ser un fitxer *.mx2.

en: This file does not appear to be a *.mx2 file
ca@valencia: Este fitxer no pareix que siga un fitxer *.mx2

en: While loading recipe "%1" the field "Recipe By:" is either missing or could not be detected.
ca@valencia: En carregar la recepta «%1» el camp «Recepta per:» falta o no s'ha pogut detectar.

en: While loading recipe "%1" the field "Serving Size:" is either missing or could not be detected.
ca@valencia: En carregar la recepta «%1» el camp «Mida de la ració:» falta o no s'ha pogut detectar.

en: While loading recipe "%1" the field "Preparation Time:" is either missing or could not be detected.
ca@valencia: En carregar la recepta «%1» el camp «Temps de preparació:» falta o no s'ha pogut detectar.

en: While loading recipe "%1" the field "Categories:" is either missing or could not be detected.
ca@valencia: En carregar la recepta «%1» el camp «Categories:» falta o no s'ha pogut detectar.

en: While loading recipe "%1" Invalid amount "%2" in the line "%3"
ca@valencia: En carregar la recepta «%1» quantitat invàlida «%2» en la línia «%3»

en: MasterCook's Generic Export format is currently not supported.  Please write to jkivlighn@gmail.com to request support for this format.
ca@valencia: Actualment el format d'exportació genèric MasterCook no està implementat. Si vos plau, escriviu a jkivlighn@gmail.com per sol·licitar implementació per este format.

en: MasterCook Mac's Export format is currently not supported.  Please write to jkivlighn@gmail.com to request support for this format.
ca@valencia: Actualment el format d'exportació de Mac de MasterCook no està implementat. Per favor, escriviu a jkivlighn@gmail.com per sol·licitar implementació per este format.

en: File does not appear to be a valid NYC export.
ca@valencia: El fitxer no pareix tindre una exportació NYC vàlida.

en: "%1" at line %2, column %3.  This may not be a RecipeML file.
ca@valencia: «%1» a la línia %2, columna %3. Este no deu ser un fitxer RecipeML.

en: This file does not appear to be a valid RecipeML archive.
ca@valencia: Este fitxer no paréixer ser un arxiu RecipeML vàlid.

en: Gathering recipe data from file.
    Please wait...
ca@valencia: S'estan recollint les dades de la recepta des d'un fitxer.
    Per favor, espereu...

[ctx: @action:inmenu Reload Recipe]
en: Reloa&d
ca@valencia: &Recarrega

en: &Edit Recipe
ca@valencia: &Edita recepta

en: &Measurement Converter
ca@valencia: Convertidor de &mesures

en: &Merge Similar Categories...
ca@valencia: &Fusiona categories similars...

en: &Merge Similar Ingredients...
ca@valencia: &Fusiona ingredients similars...

en: &New Recipe
ca@valencia: &Nova recepta

en: Import from File...
ca@valencia: Importa des de fitxer...

en: Import from Database...
ca@valencia: Importa des de base de dades...

en: Export...
ca@valencia: Exporta...

en: &Copy to Clipboard
ca@valencia: &Copia al porta-retalls

en: Page Setup...
ca@valencia: Arranjament de pàgina...

en: Print Setup...
ca@valencia: Arranjament de la impressió...

en: Backup...
ca@valencia: Còpia de seguretat...

en: Restore...
ca@valencia: Restaura...

en: Add to Shopping List
ca@valencia: Afig a la llista de la compra

en: Remove From Category
ca@valencia: Elimina de la categoria

en: Delete
ca@valencia: Esborra

en: Show Recipe(s)
ca@valencia: Mostra recepta(es)

en: Categorize
ca@valencia: Categoritza

en: Expand All
ca@valencia: Expandeix-ho tot

en: Collapse All
ca@valencia: Redueix-ho tot

[ctx: @action:button Create new data item]
en: Create New
ca@valencia: Crea nova

en: Rename
ca@valencia: Reanomena

en: Cut
ca@valencia: Talla

en: Paste
ca@valencia: Apega

en: Paste as Subcategory
ca@valencia: Apega com a subcategoria

en: MasterCook Export format
ca@valencia: Format d'exportació MasterCook

en: "Now You're Cooking" Generic Export format
ca@valencia: Format d'exportació genèric «Now You're Cooking»

en: Import from file
ca@valencia: Importa des de fitxer

en: Filter "%1" not recognized.
    Please select one of the provided filters.
ca@valencia: Filtre «%1» no reconegut.
    Seleccioneu un dels filtres proporcionats.

en: Unrecognized Filter
ca@valencia: Filtre no reconegut

en: <p>NOTE: We recommend that all recipes generating warnings be checked to ensure that they were properly imported, and no loss of recipe data has occurred.</p>
ca@valencia: <p>NOTA: recomanem que totes les receptes que han generat avisos siguen comprovades per assegurar-vos que s'han importat correctament, i no s'han perdut dades de la recepta.</p>

en: Import Warnings
ca@valencia: Avisos d'importació

en: The recipe print and view layouts use the same file for their style, meaning changing one view's look changes them both.  If this is not the behavior you desire, load one style and save it under a different name.
ca@valencia: Les disposicions d'impressió i visualització de la recepten usen el mateix fitxer pel seu estil, això vol dir que canviar una vista canvien ambdues. Si este no és el comportament que desitgeu, carregueu un estil i guardeu-lo sota un nom diferent.

en: Print Setup
ca@valencia: Arranjament de la impressió

en: Krecipes Backup File
ca@valencia: Fitxer de còpia de seguretat del Krecipes

en: Save Backup As...
ca@valencia: Guarda còpia de seguretat com a...

en: Backup Failed
ca@valencia: La còpia de seguretat ha fallat

en: Restore Backup
ca@valencia: Restaura còpia de seguretat

en: <b>Restoring this file will erase ALL data currently in the database.</b><br /><br />If you want to keep the recipes in your database, click "Cancel" and first export your recipes.  These can then be imported once the restore is complete.<br /><br />Are you sure you want to proceed?
ca@valencia: <b>Restaurar este fitxer esborrarà TOTES les dades que hi ha actualment a la base de dades.</b><br /><br />Si voleu conservar les receptes de la vostra base de dades, cliqueu «Cancel·la» i exporteu abans les vostres receptes. Estes poden ser importades una vegada que s'haja completat la restauració.<br /><br />Esteu segur que voleu continuar?

en: Restore successful.
ca@valencia: Restauració correcta.

en: A recipe contains unsaved changes.
    Do you want to save the changes before exiting?
ca@valencia: Una recepta conté canvis sense guardar.
    Voleu guardar-los abans d'eixir?

en: Unsaved Changes
ca@valencia: Canvis sense guardar

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ca@valencia: &Fitxer

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ca@valencia: &Edita

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ca@valencia: &Eines

en: Find/Edit Recipes
ca@valencia: Cerca/edita receptes

en: Data...
ca@valencia: Dades...

en: 
    You are using SQLite; this error is often caused by using an SQLite 2 database with Krecipes supporting SQLite 3, if this is the case you could run the SQLite converter.
    What do you want to do?
ca@valencia: 
    Esteu usant SQLite; este error és sovint causat per usar una base de dades SQLite 2 amb Krecipes implementant SQLite 3, si este és el cas podeu executar el convertidor SQLite.
    Que voleu fer?

en: Run the setup assistant
ca@valencia: Executa l'assistent de l'arranjament

en: Run the SQLite converter
ca@valencia: Executa el convertidor SQLite

en: 
    Would you like to run the setup wizard again? Otherwise, the application will be closed.
ca@valencia: 
    Voleu executar l'assistent de l'arranjament de nou? Si no és així, l'aplicació es tancarà.

en: Units
ca@valencia: Unitats

en: Preparation Methods
ca@valencia: Mètodes de preparació

en: Diet Helper
ca@valencia: Ajudant de dieta

en: Ingredient Matcher
ca@valencia: Casador d'ingredients

en: View Recipe
ca@valencia: Visualitza recepta

en: A recipe contains unsaved changes.
    Do you want to save changes made to this recipe before editing another recipe?
ca@valencia: Una recepta conté canvis sense guardar.
    Voleu guardar els canvis fets a esta recepta abans d'editar una altra recepta?

en: Unsaved changes
ca@valencia: Canvis sense guardar

en: Are you sure you want to permanently remove the recipe, %1?
ca@valencia: Esteu segur que voleu esborrar permanentment la recepta, %1?

en: Confirm remove
ca@valencia: Confirma l'esborrat

[ctx: Recipe created]
en: Created:
ca@valencia: Creada:

[ctx: Recipe modified]
en: Modified:
ca@valencia: Modificada:

[ctx: Recipe last accessed]
en: Last Accessed:
ca@valencia: Últim accés:

en: Are you sure you want to permanently remove the selected recipes?
ca@valencia: Esteu segur que voleu esborrar permanentment les receptes seleccionades?

en: A recipe contains unsaved changes.
    Do you want to save changes made to this recipe before creating a new recipe?
ca@valencia: Una recepta conté canvis sense guardar.
    Voleu guardar els canvis fets a esta recepta abans de crear una nova recepta?

en: Unable to setup database
ca@valencia: No s'ha pogut arranjar la base de dades

en: Unable to open database
ca@valencia: No s'ha pogut obrir la base de dades

en: The configured database type (%1) is unsupported.
ca@valencia: El tipus de base de dades (%1) no està implementat.

en: Unsupported database type. Database must be either MySQL, SQLite, or PostgreSQL.
ca@valencia: Tipus de base de dades no implementat. La base de dades ha de ser MySQL, SQLite o PostgreSQL.

en: Convert the current SQLite 2.x database to SQLite 3 and exit
ca@valencia: Converteix l'actual base de dades SQLite 2.x a SQLite 3 i ix

en: The KDE Cookbook
ca@valencia: El llibre de cuina del KDE

en: This product is RecipeML compatible.
    You can get more information about this file format in:
    http://www.formatdata.com/recipeml
ca@valencia: Este producte és compatible amb RecipeML.
    Podeu obtindre informació addicional quant a este format de fitxer a:
    http://www.formatdata.com/recipeml

en: Testing, bug reports, suggestions
ca@valencia: Proves, informes d'error, suggeriments

en: Icons and artwork
ca@valencia: Icones i treball artístic

en: Porting to KDE4
ca@valencia: Adaptació al KDE 4

en: Porting to KDE4, current maintainer
ca@valencia: Adaptació al KDE4, mantenidor actual

en: Porting to KDE4, developer
ca@valencia: Adaptació al KDE4, desenvolupador

en: Patches to make Krecipes work under Windows
ca@valencia: Pedaços per fer que el Krecipes funcione al Windows

en: Help with bugs, patches
ca@valencia: Ajuda amb errors, pedaços

en: Code to export recipes to *.mx2 files
ca@valencia: Codi per exportar receptes a fitxers *.mx2

en: He advised using WebKit to fix printing support during Akademy-es 2010.
ca@valencia: Va recomanar utilitzar WebKit per esmenar el funcionament de la impressió durant l'Akademy-es 2010.

en: bunch
ca@valencia: manat

en: bunches
ca@valencia: manats

en: cup
ca@valencia: copa

en: cups
ca@valencia: copes

en: cubic cm
ca@valencia: cm cúbic

en: centiliter
ca@valencia: centilitre

en: centiliters
ca@valencia: centilitres

en: can
ca@valencia: llauna

en: cans
ca@valencia: llaunes

en: carton
ca@valencia: caixa

en: cartons
ca@valencia: caixes

en: deciliter
ca@valencia: decilitre

en: deciliters
ca@valencia: decilitres

en: drop
ca@valencia: gota

en: drops
ca@valencia: gotes

en: dash
ca@valencia: raig

en: dashes
ca@valencia: raigs

en: each
ca@valencia: peça

en: kilogram
ca@valencia: quilogram

en: kilograms
ca@valencia: quilograms

en: fluid ounce
ca@valencia: unça líquida

en: fluid ounces
ca@valencia: unces líquides

en: gallon
ca@valencia: galó

en: gallons
ca@valencia: galons

en: liter
ca@valencia: litre

en: liters
ca@valencia: litres

en: pound
ca@valencia: lliura

en: pounds
ca@valencia: lliures

en: large
ca@valencia: gran

en: medium
ca@valencia: mitja

en: milligram
ca@valencia: mil·ligram

en: milligrams
ca@valencia: mil·ligrams

en: milliliter
ca@valencia: mil·lilitre

en: milliliters
ca@valencia: mil·lilitres

en: package
ca@valencia: paquet

en: packages
ca@valencia: paquets

en: pinch
ca@valencia: pessic

en: pinches
ca@valencia: pessics

en: pint
ca@valencia: pinta

en: pints
ca@valencia: pintes

en: ounce
ca@valencia: unça

en: ounces
ca@valencia: unces

en: slice
ca@valencia: tall

en: slices
ca@valencia: talls

en: small
ca@valencia: petit

en: teaspoon
ca@valencia: culleradeta

en: teaspoons
ca@valencia: culleradetes

en: tablespoon
ca@valencia: cullerada

en: tablespoons
ca@valencia: cullerades

en: per serving
ca@valencia: per ració

en: Configure
ca@valencia: Configura

en: Database System
ca@valencia: Sistema de base de dades

en: Database Management System Options (%1)
ca@valencia: Opcions del sistema de gestió de la base de dades (%1)

en: Formatting
ca@valencia: Formatació

en: Customize Formatting
ca@valencia: Personalitza la formatació

en: Import/Export
ca@valencia: Importació/exportació

en: Recipe Import and Export Options
ca@valencia: Opcions d'importació i exportació de recepta

en: Performance
ca@valencia: Rendiment

en: Performance Options
ca@valencia: Opcions de rendiment

en: Spell checking
ca@valencia: Verificació ortogràfica

en: Spell checking Options
ca@valencia: Opcions de verificació ortogràfica

en: Server:
ca@valencia: Servidor:

[ctx: @label:textbox Database Username]
en: Username:
ca@valencia: Nom d'usuari:

en: Password:
ca@valencia: Contrasenya:

[ctx: Default Port]
en: Default
ca@valencia: Per omissió

en: Database name:
ca@valencia: Nom de la base de dades:

en: Select MySQL dump command
ca@valencia: Seleccioneu l'orde de bolcat MySQL

en: Path to '%1':
ca@valencia: Camí a «%1»:

en: Select MySQL command
ca@valencia: Seleccioneu l'orde MySQL

en: All files
ca@valencia: Tots els fitxers

en: Select PostgreSQL dump command
ca@valencia: Seleccioneu l'orde de bolcat PostgreSQL

en: Select PostgreSQL command
ca@valencia: Seleccioneu l'orde PostgreSQL

en: Database file:
ca@valencia: Fitxer de base de dades:

en: Select SQLite command
ca@valencia: Seleccioneu l'orde SQLite

en: SQLite converter
ca@valencia: Convertidor SQLite

en: Select old SQLite version command
ca@valencia: Seleccioneu l'antiga versió de l'orde SQLite

en: Path to SQLite old version command:
ca@valencia: Camí a l'antiga versió de l'orde SQLite:

en: Select new SQLite version command
ca@valencia: Seleccioneu la nova versió de l'orde SQLite

en: Path to SQLite new version command:
ca@valencia: Camí a la nova versió de l'orde SQLite:

en: Select SQLite database file
ca@valencia: Seleccioneu el fitxer de base de dades SQLite

en: Re-run wizard on next startup
ca@valencia: Torna a executar l'assistent en el següent inici

en: Note: Krecipes must be restarted for most server preferences to take effect.
ca@valencia: Nota: Krecipes s'ha de reiniciar per tal que les preferències de la majoria dels servidors siguen efectives.

en: Use abbreviations
ca@valencia: Usa abreviatures

en: Number Format
ca@valencia: Format de nombre

[ctx: @option:radio Display fraction]
en: Fraction
ca@valencia: Fracció

en: Import
ca@valencia: Importa

en: Overwrite recipes with same title
ca@valencia: Sobreescriu les receptes amb el mateix títol

en: Ask which recipes to import
ca@valencia: Pregunta quines receptes importar

en: 'Copy to Clipboard' format:
ca@valencia: Format de «copia al porta-retalls»:

en: When this is enabled, the importer will show every recipe in the file(s) and allow you to select which recipes you want imported.
     									Disable this to always import every recipe, which allows for faster and less memory-intensive imports.
ca@valencia: Quan això està habilitat, l'importador mostrarà cada recepta en el fitxer(s) i vos permetrà seleccionar quines receptes voleu importar.
     									Deshabiliteu això per importar sempre cada recepta, permetent un importació més ràpida i amb menys consum de memòria.

en: Search as you type
ca@valencia: Cerca a mida que escric

en: In most instances these options do not need to be changed.  However, limiting the amount of items displayed at once will <b>allow Krecipes to better perform when the database is loaded with many thousands of recipes</b>.
ca@valencia: En la majoria dels casos estes opcions no s'han de canviar, No obstant això limitar la quantitat d'elements visualitzats <b>permetrà que Krecipes tinga un millor rendiment en carregar una base de dades amb centenars de receptes</b>.

en: Number of categories to display at once:
ca@valencia: Nombre de categories a mostrar alhora:

[ctx: Unlimited categories]
en: Unlimited
ca@valencia: Sense límit

en: Number of elements to display at once:
ca@valencia: Nombre d'elements a mostrar alhora:

[ctx: Unlimited elements]
en: Unlimited
ca@valencia: Sense límit

en: Welcome to Krecipes
ca@valencia: Benvingut al Krecipes

en: Database Type
ca@valencia: Tipus de base de dades

en: Database Management System Settings
ca@valencia: Configuració del sistema de gestió de la base de dades

en: Database Permissions
ca@valencia: Permisos de la base de dades

en: Server Settings
ca@valencia: Arranjament del servidor

en: Initialize Database
ca@valencia: Inicialitza la base de dades

en: Finish & Save Settings
ca@valencia: Finalitza i guarda l'arranjament

en: There is currently no localized ingredient data for this locale.
    Would you like to load the English ingredients instead?
ca@valencia: Actualment no hi ha dades traduïdes d'ingredients per esta regió.
    Voleu carregar els ingredients en anglés?

en: <p><b><font size="+1">Thank you very much for choosing Krecipes.</font></b></p><p>It looks like this is the first time you are using it. This wizard will help you with the initial setup so that you can start using it quickly.</p><p>Welcome, and enjoy cooking!</p>
ca@valencia: <p><b><font size="+1">Moltes gràcies per escollir Krecipes.</font></b></p><p>Pareix que és la primera vegada que l'esteu usant. Este assistent vos ajudarà amb l'arranjament inicial per tal que pugueu començar-lo a usar ràpidament.</p><p>Benvingut i gaudiu cuinant!</p>

en: <p>This dialog will allow you to specify a MySQL account that has the necessary permissions to access the Krecipes MySQL database.</p><p><b><font size="+1">Most users that use Krecipes and MySQL for the first time can just leave the default parameters and press 'Next'.</font></b></p> <p>If you set a MySQL root password before, or you have already permissions as normal user, click on the appropriate option. Otherwise the account 'root' will be used, with no password.</p><p>[For security reasons, we strongly encourage you to setup a MySQL root password if you have not done so yet. Just type as root: mysqladmin password <i>your_password</i>]</p>
ca@valencia: <p>Este diàleg un permet especificar un compte MySQL que tinga els permisos necessaris per accedir a la base de dades MySQL del Krecipes.</p><p><b><font size="+1">La majoria d'usuaris que usin Krecipes i MySQL per primer cop poden simplement deixar els paràmetres per omissió i prémer «Següent».</font></b></p> <p>Si heu establit amb antelació una contrasenya MySQL de root, o ja teniu permisos com a usuari normal, cliqueu l'opció adequada. Si no és així s'usarà el compte «root», sense contrasenya.</p><p>[Per motius de seguretat, recomanen establir una contrasenya root per MySQL si encara no ho heu fet. Simplement introduïu com a root: mysqladmin password <i>la_vostra_contrasenya</i>]</p>

en: I have already set the necessary permissions
ca@valencia: Ja he establit els permisos necessaris

en: I have already set a MySQL root/admin account
ca@valencia: Ja he establit un compte MySQL de root/administrador

en: MySQL Administrator Account
ca@valencia: Compte d'administrador MySQL

en: <p>This dialog will allow you to specify a PostgreSQL account that has the necessary permissions to access the Krecipes PostgreSQL database.  This account may either be a <b>PostgreSQL superuser</b> or have the ability to both <b>create new PostgreSQL users and databases</b>.</p><p>If no superuser or privileged account is given, the account 'postgres' will be attempted, with no password.  If this is insufficient for your PostgreSQL setup, you <b>must</b> select the appropriate option below to enter the information of a privileged PostgreSQL account.</p>
ca@valencia: <p>Este diàleg vos permet especificar un compte PostgreSQL que tinga els permisos necessaris per accedir a la base de dades PostgreSQL. Este compte pot ser o bé un <b>superusuari PostgreSQL</b> o tindre la capacitat de <b>crear nous usuaris PostgreSQL i també bases de dades</b>.</p><p>Si no es proporciona un compte amb privilegis de superusuari, s'intentarà el compte «postgres» sense contrasenya. Si això no és suficient pel vostre arranjament PostgreSQL, <b>heu</b> de seleccionar l'opció apropiada a sota per introduir la informació d'un compte PostgreSQL privilegiat.</p>

en: I have already set a superuser or privileged account
ca@valencia: Ja he establit un compte de superusuari o privilegiat

en: PostgreSQL Superuser or Privileged Account
ca@valencia: Compte PostgreSQL de superusuari o privilegiat

en: <p>In this dialog you can adjust the database server settings.</p><p><b>Warning: Passwords are stored in plain text and could potentially be compromised.  We recommend that you create a username and password combination solely for use by Krecipes.</b></p>
ca@valencia: <p>En este diàleg podeu ajustar l'arranjament del servidor de la base de dades.</p><p><b>Avis: les contrasenyes s'emmagatzemen en text pla i poden ser potencialment comprometedores. Recomanem crear un nom d'usuari i una contrasenya d'ús exclusiu amb el Krecipes.</b></p>

en: The server is remote
ca@valencia: El servidor és remot

en: Server / Client Settings
ca@valencia: Arranjament servidor / client

[ctx: @label:textbox Default Port]
en: Default
ca@valencia: Per omissió

en: In this dialog you can adjust SQLite settings.
ca@valencia: En este diàleg podeu ajustar l'arranjament SQLite.

en: Open file dialog
ca@valencia: Obri el diàleg de fitxers

en: Congratulations; all the necessary configuration setup is done. Press 'Finish' to continue, and enjoy cooking!
ca@valencia: Felicitats: tot l'arranjament necessari de la configuració s'ha completat. Premeu «Finalitza» per continuar i gaudiu cuinant!

en: <p>Krecipes comes with some delicious default recipes and useful data.</p><p>Would you like to initialize your database with those? Note that this will erase all your previous recipes if you have any.</p>
ca@valencia: <p>Krecipes ve amb algunes receptes delicioses per omissió i dades útils.</p><p>Voleu inicialitzar la vostra base de dades amb això? Noteu que això esborrarà totes les vostres receptes anteriors si en teníeu alguna.</p>

en: Yes please, initialize the database with the examples
ca@valencia: Sí, per favor, inicialitza la base de dades amb els exemples

en: <p>Krecipes can import nutrient data from the USDA's nutrient database for over 400 foods.  A total of 43 food properties are included for each food, such as energy, fat, vitamin C, etc.</p><p>Would you like to import this data now?  Note that this operation is safe to use on an existing database, and no data loss will occur.  This operation may take several minutes.</p>
ca@valencia: <p>Krecipes pot importar dades nutricionals de la base de dades de nutrients USDA per a uns 400 aliments. S'inclouen un total de 43 propietats de l'aliment per a cada aliment, com ara l'energia, el greix, la vitamina C, etc.</p><p>Voleu importar les dades ara? Noteu que és segur usar esta operació en una base de dades existent, i no hi pot haver pèrdua de dades. Esta operació trigarà força.</p>

en: Yes please, load the database with nutrient data for 400+ foods.
ca@valencia: Sí, per favor, carrega la base de dades amb dades de nutrients per a més de 400 aliments.

en: Choose the type of database that you want to use. Most users will want to choose a simple local database here. However, you can also use remote servers by means of a MySQL or PostgreSQL database.
ca@valencia: Seleccioneu el tipus de base de dades que voleu usar. La majoria d'usuaris voldran seleccionar una base de dades local senzilla ací. No obstant això, també podeu usar servidors remots relacionats amb una base de dades MySQL o PostgreSQL.

en: Simple Local File (SQLite)
ca@valencia: Fitxer local senzill (SQLite)

en: Local or Remote MySQL Database
ca@valencia: Base de dades MySQL local o remota

en: Local or Remote PostgreSQL Database
ca@valencia: Base de dades PostgreSQL local o remota

en: All Categories
ca@valencia: Totes les categories

[ctx: Ingredient grouping name]
en: Header:
ca@valencia: Capçalera:

en: Amount:
ca@valencia: Quantitat:

en: Unit:
ca@valencia: Unitat:

en: Preparation Method:
ca@valencia: Mètode de preparació:

en: Please enter an ingredient
ca@valencia: Introduïu un ingredient

en: Amount field contains invalid input.
ca@valencia: El camp quantitat conté una entrada invàlida.

en: Invalid input
ca@valencia: Entrada invàlida

[ctx: the day after today]
en: tomorrow
ca@valencia: demà

[ctx: this day]
en: today
ca@valencia: hui

[ctx: the day before today]
en: yesterday
ca@valencia: ahir

[ctx: @option today]
en: &Today
ca@valencia: &Avui

[ctx: @option tomorrow]
en: To&morrow
ca@valencia: De&mà

[ctx: @option next week]
en: Next &Week
ca@valencia: Propera &setmana

[ctx: @option next month]
en: Next M&onth
ca@valencia: Pr&oper mes

[ctx: @option do not specify a date]
en: No Date
ca@valencia: Sense data

[ctx: @action:button Up to top menu]
en: Up...
ca@valencia: Puja...

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, criteriaListView)
en: Criteria
ca@valencia: Criteri

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, criteriaListView)
en: Stars
ca@valencia: Estrelles

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comment)
en: Comments
ca@valencia: Comentaris

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, buttonRemove)
en: Remove
ca@valencia: Elimina

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, buttonEdit)
en: Edit...
ca@valencia: Edita...

en: Uncategorized
ca@valencia: Sense categoria

en: Recipe
ca@valencia: Recepta

[ctx: @title:column Unit name]
en: Unit
ca@valencia: Unitat

[ctx: @title:column Unit abbreviation]
en: Abbreviation
ca@valencia: Abreviatura

[ctx: @title:column unit plural abbreviation]
en: Abbreviation
ca@valencia: Abreviatura

[ctx: @title:column Unit type]
en: Type
ca@valencia: Tipus

[ctx: Unit type other]
en: Other
ca@valencia: Altre

[ctx: Unit type mass]
en: Mass
ca@valencia: Massa

[ctx: Unit type volume]
en: Volume
ca@valencia: Volum

en: -No Preparation-
ca@valencia: -Cap preparació-
