krecipes - en to et translation catalogue (727 entries)

en: Are you sure you want to delete this category and all its subcategories?
et: Kas tõesti see kategooria ja kõik selle alamkategooriad kustutada?

en: Recipes
et: Retseptid

en: Category name cannot be longer than 1 character. | Category name cannot be longer than %1 characters.
et[0]: Kategooria nimi ei saa olla pikem kui 1 märk.
et[1]: Kategooria nimi ei saa olla pikem kui %1 märki.

en: This category already exists. Continuing will merge these two categories into one. Are you sure?
et: See kategooria on juba olemas. Jätkamisel liidetakse need üheks. Kas ikka kindlasti jätkata?

en: New Header
et: Uus tüüp

en: Header cannot be longer than 1 character. | Header cannot be longer than %1 characters.
et[0]: Tüübi nimi ei saa olla pikem kui 1 märk.
et[1]: Tüübi nimi ei saa olla pikem kui %1 märki.

en: This header already exists.  Continuing will merge these two headers into one.  Are you sure?
et: See tüüp on juba olemas. Jätkamisel liidetakse need üheks. Kas ikka kindlasti jätkata?

en: New Ingredient
et: Uus koostisosa

en: You are about to permanently delete recipes from your database.
et: Kavatsed retseptid oma andmebaasist jäädavalt kustutada.

en: Ingredient name cannot be longer than 1 character. | Ingredient name cannot be longer than %1 characters.
et[0]: Koostisosa nimi ei saa olla pikem kui 1 märk.
et[1]: Koostisosa nimi ei saa olla pikem kui %1 märki.

en: This ingredient already exists. Continuing will merge these two ingredients into one. Are you sure?
et: See koostisosa on juba olemas. Jätkamisel liidetakse need üheks. Kas ikka kindlasti jätkata?

en: New Author
et: Uus autor

en: Are you sure you want to delete this author?
et: Kas tõesti see autor kustutada?

en: Author name cannot be longer than 1 character. | Author name cannot be longer than %1 characters.
et[0]: Autori nimi ei saa olla pikem kui 1 märk.
et[1]: Autori nimi ei saa olla pikem kui %1 märki.

en: This author already exists. Continuing will merge these two authors into one. Are you sure?
et: See autor on juba olemas. Jätkamisel liidetakse need üheks. Kas ikka kindlasti jätkata?

en: New Preparation Method
et: Uus valmistusviis

en: Preparation method cannot be longer than 1 character. | Preparation method cannot be longer than %1 characters.
et[0]: Valmistusviis ei saa olla pikem kui 1 märk.
et[1]: Valmistusviis ei saa olla pikem kui %1 märki.

en: Are you sure you want to delete this property?
et: Kas tõesti see omadus kustutada?

en: Property name cannot be longer than 1 character. | Property name cannot be longer than %1 characters.
et[0]: Omaduse nimi ei saa olla pikem kui 1 märk.
et[1]: Omaduse nimi ei saa olla pikem kui %1 märki.

en: This property already exists.  Continuing will merge these two properties into one.  Are you sure?
et: See omadus on juba olemas. Jätkamisel liidetakse need üheks. Kas ikka kindlasti jätkata?

en: Please select only one recipe.
et: Palun vali ainult üks retsept.

en: Edit Recipe
et: Muuda retsepti

en: No recipes selected.
et: Ühtegi retsepti pole valitud.

en: Export Recipe
et: Ekspordi retsept

en: No recipes are currently selected.
    Would you like to export all recipes in the current view?
et: Ühtegi retsepti pole valitud.
    Kas soovid eksportida aktiivsesse vaatesse kõik retseptid?

en: Export Recipes
et: Ekspordi retseptid

en: Export
et: Ekspordi

en: No recipes are currently selected.
    Would you like to print all recipes in the current view?
et: Ühtegi retsepti pole valitud.
    Kas trükkida kõik aktiivse vaate retseptid?

en: Print
et: Trüki

en: Compressed Krecipes format
et: Tihendatud Krecipese vorming

en: Web page
et: Veebilehekülg

en: Plain Text
et: Klaartekst

en: File "%1" exists.  Are you sure you want to overwrite it?
et: Fail "%1" on olemas. Kas tõesti see üle kirjutada?

[ctx: @title:window]
en: Saving recipe
et: Retsepti salvestamine

[ctx: @info:progress]
en: Saving recipes...
et: Retseptide salvestamine...

en: Rename Unit
et: Muuda nime

en: Properties
et: Omadused

en: Ingredient Weights
et: Koostisosade kaal

en: Unit name cannot be longer than 1 character. | Unit name cannot be longer than %1 characters.
et[0]: Ühiku nimi ei saa olla pikem kui 1 märk.
et[1]: Ühiku nimi ei saa olla pikem kui %1 märki.

en: This unit already exists.  Continuing will merge these two units into one.  Are you sure?
et: See ühik on juba olemas. Jätkamisel liidetakse need üheks. Kas ikka kindlasti jätkata?

[ctx: Overall rating]
en: Overall
et: Üldine

en: Taste
et: Maitse

en: Appearance
et: Välimus

en: Originality
et: Originaalsus

en: Ease of Preparation
et: Lihtne valmistamine

[ctx: Overall Rating]
en: Overall
et: Üldine

en: The Qt database plugin (%1) is not installed.  This plugin is required for using this database backend.
et: Qt andmebaasi plugin (%1) ei ole paigaldatud. Selle andmebaasi taustaprogrammi kasutamiseks on see plugin hädavajalik.

en: Krecipes could not open the "%1" database.
et: Krecipes ei suuda avada "%1" andmebaasi.

en: Krecipes could not open the database using the driver '%2' (with username: "%1"). You may not have the necessary permissions, or the server may be down.
et: Krecipes ei suuda draiverit '%2' kasutades andmebaasi avada (kasutajanimega: "%1"). Võib-olla ei ole sul vajalikke õigusi või on server maas.

en: Database message: %1
et: Andmebaasi teade: %1

en: This database was created with a newer version of Krecipes and cannot be opened.
et: See andmebaas on loodud Krecipesi uuema versiooniga, mistõttu seda ei saa avada.

en: Failed to fix database structure.
et: Andmebaasi struktuuri parandamine nurjus.

en: In ingredient '%1': weight [%2/%3%4]
et: Koostisosas '%1': kaal [%2/%3%4]

en: In ingredient '%1': property "%2" [%3/%4]
et: Koostisosas '%1': omadus "%2" [%3/%4]

[ctx: @info]
en: <p>The database was created with a previous version of Krecipes. Would you like Krecipes to update this database to work with this version of Krecipes?  Depending on the number of recipes and amount of data, this could take some time.</p><warning><p>After updating, this database will no longer be compatible with previous versions of Krecipes.</p><p>Cancelling this operation may result in corrupting the database.</p></warning>
et: <p>Andmebaas on loodud Krecipesi varasema versiooniga. Kas soovid, et Krecipes uuendaks andmebaasi, nii et see töötaks ka praeguse versiooniga? Sõltuvalt retseptide ja andmete hulgast võib sellele kuluda üsna tükk aega.</p><warning><p>Pärast uuendamist ei ühildu andmebaas enam Krecipese varasemate versioonidega.</p><p>Toimingu katkestamine võib tuua kaasa andmebaasi riknemise.</p></warning>

en: Porting database structure...
et: Andmebaasi struktuuri portimine...

[ctx: @info:progress]
en: Loading category list
et: Kategooriate nimekirja laadimine

[ctx: @info:progress]
en: Creating complete backup
et: Täieliku varukoopia loomine

en: Depending on the number of recipes and amount of data, this could take some time.
et: Sõltuvalt retseptide ja andmete hulgast võib sellele kuluda üsna tükk aega.

en: Unable to find or run the program '%1'.  Either it is not installed on your system or it is not in $PATH.
et: Programmi '%1' leidmine või käivitamine nurjus. See ei ole kas süsteemi paigaldatud või ei asu otsinguteel ($PATH).

en: Backup failed.
    %1
et: Varundamine nurjus.
    %1

en: This backup was created with a newer version of Krecipes and cannot be restored.
et: See varukoopia on loodud Krecipesi uuema versiooniga, mistõttu seda ei saa taastada.

en: This file is not a Krecipes backup file or has become corrupt.
et: See ei ole Krecipese varukoopiafail või on see viga saanud.

en: This backup was created using the "%1" backend.  It can only be restored into a database using this backend.
et: See varukoopia on loodud taustaprogrammiga "%1". Seda saab taastada ainult sama programmi kasutava andmebaasi jaoks.

[ctx: @info:progress]
en: Restoring backup
et: Varukoopia taastamine

en: Restore Failed
et: Taastamine nurjus

en: Nutrient Import
et: Toitainete import

en: Importing USDA nutrient data
et: USDA toitainete andmete import

en: Unable to find or run the program '%1'.  Either it is not installed on your system or it is not in $PATH. Do you want to configure other path for this command?
et: Programmi '%1' leidmine või käivitamine nurjus. See ei ole kas süsteemi paigaldatud või ei asu otsinguteel ($PATH). Kas määrata käsule mõni teine asukoht?

en: Conversion process failed. Probably the file %1 is not an SQLite 2 database.
et: Teisendamine nurjus. Fail %1 ei ole arvatavasti SQLite 2 andmebaas.

en: Unable to backup SQLite 2 database, aborting. A successfully converted SQLite 3 file is available at %1.new.
et: SQLite 2 andmebaasi varundamine nurjus, loobutakse. Edukalt teisendatud SQLite3 fail on salvestatud kui %1.new.

en: Unable to copy the new SQLite 3 database to %1.You may manually move %1.new to %1
et: Uue SQLite 3 andmebaasi kopeerimine asukohta %1 nurjus. Soovi korral võid %1.new käsitsi liigutada asukohta %1

en: Conversion successful! SQLite 2 database backed up to %1
et: Teisendamine õnnestus! SQLite2 andmebaas varundati asukohta %1

[ctx: @label]
en: Search using the following criteria:
et: Otsimine järgmiste kriteeriumide alusel:

[ctx: @action:button Recipe title]
en: Title >>
et: Nimi >>

[ctx: @option:check]
en: Require All Words
et: Kõik sõnad on nõutud

[ctx: @label:textbox]
en: Keywords:
et: Võtmesõnad:

[ctx: @action:button]
en: Ingredients >>
et: Koostisosad >>

[ctx: @info]
en: Enter ingredients: (e.g. chicken pasta "white wine")
et: Koostisosad (nt. kana pasta "valge vein"):

[ctx: @label:textbox]
en: Uses all:
et: Sisaldab kõiki järgnevaid:

[ctx: @label:textbox]
en: Uses any of:
et: Sisaldab mõnda järgnevatest:

[ctx: @label:textbox]
en: Without:
et: Ei sisalda:

[ctx: @action:button]
en: Categories >>
et: Kategooriad >>

[ctx: @info]
en: Enter categories: (e.g. Desserts Pastas "Main Dishes")
et: Kategooriad (nt. Magustoidud Pastad "Külmad supid"):

[ctx: @label:textbox]
en: In all:
et: Kõigis:

[ctx: @label:textbox]
en: In any of:
et: Mõnes:

[ctx: @label:textbox]
en: Not in:
et: Ei sisaldu:

[ctx: @action:button]
en: Authors >>
et: Autorid >>

[ctx: @info]
en: Enter author name (e.g. Smith or "Jane Doe")
et: Autori nimi (nt. Juurikas või "Maali Juurikas"):

[ctx: @label:textbox]
en: By any of:
et: Mõni:

[ctx: @label:textbox]
en: By all:
et: Kõik:

[ctx: @label:textbox]
en: Not by:
et: Pole autor:

[ctx: @action:button]
en: Yield >>
et: Portsjonid >>

[ctx: @option:check]
en: Enabled
et: Lubatud

[ctx: @item:inlistbox]
en: Yields at least:
et: Portsjoneid vähemalt:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Yields at most:
et: Portsjoneid kõige enam:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Yields about:
et: Portsjoneid umbes:

[ctx: @action:button]
en: Preparation Time >>
et: Valmistamisaeg >>

[ctx: @item:inlistbox]
en: Ready in at most:
et: Valmis hiljemalt:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Ready in about:
et: Valmis umbes:

[ctx: @action:button]
en: Instructions >>
et: Valmistamisjuhised >>

[ctx: @label Recipe created date]
en: Created:
et: Loodud:

[ctx: @label Recipe modified date]
en: Modified:
et: Muudetud:

[ctx: @label Recipe last accessed date]
en: Last Accessed:
et: Viimati kasutatud:

[ctx: @action:button]
en: Ratings >>
et: Hinnangud >>

[ctx: @option:radio]
en: By average:
et: Keskmiselt:

[ctx: @label]
en: stars
et: tärni

[ctx: @option:radio]
en: By criteria:
et: Kriteerium:

[ctx: @title:column]
en: Criterion
et: Kriteerium

[ctx: @title:column]
en: Stars
et: Tärnid

[ctx: @title:column]
en: Criteria
et: Kriteerium

[ctx: @action:button Clear search criteria]
en: C&lear
et: &Puhasta

[ctx: @action:button Search recipes]
en: &Search
et: Ot&si

[ctx: @title:column Recipe title]
en: Title
et: Nimi

[ctx: @item:inlistbox]
en: No matching recipes found
et: Ühtegi sobivat retsepti ei leitud

[ctx: @action:button]
en: Create...
et: Loo...

[ctx: @action:button]
en: Delete
et: Kustuta

[ctx: @title:window]
en: Choose Border
et: Piirde valik

[ctx: @title:group]
en: Requested Border
et: Soovitud piire

[ctx: @label:textbox Border style]
en: Style:
et: Stiil:

[ctx: @label:textbox Border color]
en: Color:
et: Värv:

[ctx: @label:textbox Border width]
en: Width:
et: Laius:

[ctx: @item:inlistbox Border type none]
en: None
et: Puudub

[ctx: @item:inlistbox See http://krecipes.sourceforge.net/bordertypes.png for an example]
en: Dotted
et: Punktiir

[ctx: @item:inlistbox See http://krecipes.sourceforge.net/bordertypes.png for an example]
en: Dashed
et: Punkt-punktiir

[ctx: @item:inlistbox See http://krecipes.sourceforge.net/bordertypes.png for an example]
en: Solid
et: Ühtlane

[ctx: @item:inlistbox See http://krecipes.sourceforge.net/bordertypes.png for an example]
en: Double
et: Topelt

[ctx: @item:inlistbox See http://krecipes.sourceforge.net/bordertypes.png for an example]
en: Groove
et: Õnar

[ctx: @item:inlistbox See http://krecipes.sourceforge.net/bordertypes.png for an example]
en: Ridge
et: Teravik

[ctx: @item:inlistbox See http://krecipes.sourceforge.net/bordertypes.png for an example]
en: Inset
et: Sissenihutatud

[ctx: @item:inlistbox See http://krecipes.sourceforge.net/bordertypes.png for an example]
en: Outset
et: Väljanihutatud

en: Border Preview
et: Piirde eelvaatlus

[ctx: @title:window]
en: Measurement Converter
et: Mõõtühikute teisendaja

[ctx: @action:button]
en: Convert
et: Teisenda

[ctx: @item:inlistbox]
en: --Ingredient (optional)--
et: --Koostisosa (pole kohustuslik)--

[ctx: @item:inlistbox]
en: -No Preparation-
et: -Valmistamiseta-

[ctx: @label]
en: Convert
et: Teisenda

[ctx: @label Convert to]
en: To
et: ->

[ctx: @label Result of an unit conversion]
en: <b>Result:</b>
et: <b>Tulemus:</b>

[ctx: @label:textbox]
en: <b>Result:</b>
et: <b>Tulemus:</b>

[ctx: @label:textbox]
en: <b>Approximated result:</b>
et: <b>Ligikaudne tulemus:</b>

[ctx: @label:textbox]
en: <b>Error:</b>
et: <b>Viga:</b>

[ctx: @info]
en: Missing unit conversion
et: Puuduv ühikuteisendus

[ctx: @info]
en: No ingredient weight available
et: Koostisosa kaalu pole saadaval

[ctx: @info]
en: No ingredient weight available for this method of preparation
et: Sellele valmistamisviisile pole koostisosa kaalu

[ctx: @info]
en: Ingredient required for conversion
et: Teisendamiseks nõutav koostisosa

[ctx: @info]
en: Impossible unit conversion based on unit types
et: Võimatu ühiku teisendamine ühikutüüpide järgi

[ctx: @title:window]
en: New Category
et: Uus kategooria

[ctx: @title:group]
en: New Category
et: Uus kategooria

[ctx: @label:textbox Category name]
en: Name:
et: Nimi:

[ctx: @label:textbox]
en: Subcategory of:
et: Kuulub kategooriasse:

[ctx: @item:inlistbox No category]
en: **NONE**
et: **PUUDUB**

[ctx: @title:window]
en: Add Ingredient Weight
et: Koostisosa kaalu lisamine

[ctx: @item]
en: -No Preparation-
et: -Valmistamiseta-

[ctx: @title:group]
en: New Ingredient Weight
et: Uus koostisosa kaal

[ctx: @label:textbox]
en: Per Amount:
et: Koguse kohta:

[ctx: @label:textbox]
en: Weight:
et: Kaal:

[ctx: @info]
en: Amount field contains invalid input.
et: Koguseväljal on vigane suurus.

[ctx: @title:window]
en: Invalid input
et: Vigane sisend

[ctx: @title:window]
en: New Property
et: Uus omadus

[ctx: @title:group]
en: New Property
et: Uus omadus

[ctx: @label:textbox]
en: Property name:
et: Omaduse nimi:

[ctx: @label:textbox]
en: Units:
et: Ühikud:

[ctx: @title:window]
en: Unit Conversion
et: Ühikuteisendus

[ctx: @title:group]
en: New Unit Conversion
et: Uus ühikuteisendus

[ctx: @title:window]
en: New Unit
et: Uus ühik

[ctx: @title:window]
en: Unit
et: Ühik

[ctx: @title:group]
en: New Unit
et: Uus ühik

[ctx: @title:group]
en: Unit
et: Ühik

[ctx: @label:textbox Single unit name]
en: Singular:
et: Ainsus:

[ctx: @label:textbox Single unit abbreviation]
en: Singular Abbreviation:
et: Ainsuse lühend:

[ctx: @label:textbox Plural unit name]
en: Plural:
et: Mitmus:

[ctx: @label:textbox Plural unit abbreviation]
en: Plural Abbreviation:
et: Mitmuse lühend:

[ctx: @item:inlistbox Unit type other]
en: Other
et: Muu

[ctx: @item:inlistbox Unit type mass]
en: Mass
et: Kaal

[ctx: @item:inlistbox Unit type volume]
en: Volume
et: Maht

[ctx: @label:textbox Unit Type]
en: Type:
et: Tüüp:

[ctx: @title:window]
en: Database Import
et: Andmebaasi import

[ctx: @label:textbox]
en: Database file:
et: Andmebaasi fail:

[ctx: @title:group]
en: Database
et: Andmebaas

[ctx: @label:textbox Database username]
en: Username:
et: Kasutajanimi:

[ctx: @label:textbox]
en: Password:
et: Parool:

[ctx: @label:textbox]
en: Database name:
et: Andmebaasi nimi:

[ctx: @label:textbox Default port]
en: Default
et: Vaikimisi

[ctx: @title:window]
en: Element with Dependencies
et: Sõltuvustega elemendid

[ctx: @info]
en: <warning>The following will have to be removed also, since currently they use the element you have chosen to be removed.</warning>
et: <warning>Eemaldada tuleb ka järgmised elemendid, sest sa valisid eemaldamiseks elemendi, mida need praegu kasutavad.</warning>

[ctx: @info]
en: <warning>The following currently use the element you have chosen to be removed.</warning>
et: <warning>Eemaldada tuleb ka järgmine element, sest sa valisid eemaldamiseks elemendi, mida see praegu kasutab.</warning>

[ctx: @info]
en: Are you sure you wish to proceed?
et: Kas tõesti jätkata?

[ctx: @title:window]
en: View Diet
et: Dieedi ülevaade

[ctx: @action:button]
en: Create &Shopping List
et: Loo &ostunimekiri

en: Diet
et: Dieet

en: Day %1
et: %1. päev

[ctx: @label:slider]
en: Number of Days
et: Päevade arv

[ctx: @label:slider]
en: Meals per Day
et: Toidukordi päevas

[ctx: @action:button]
en: Create the diet
et: Loo dieet

[ctx: @action:button Clear Diet]
en: Clear
et: Puhasta

[ctx: @title:tab]
en: Meal 1 | Meal %1
et[0]: 1. toidukord
et[1]: %1. toidukord

en: - 1 week - | - %1 weeks -
et[0]: - 1 nädal -
et[1]: - %1 nädalat -

[ctx: @info]
en: Given the constraints, a full diet list could not be constructed. Either the recipe list is too short or the constraints are too demanding.
et: Antud piirangutega ei ole täieliku dieedi loomine võimalik: retseptide nimekiri on liiga kesine või piirangud liiga karmid.

[ctx: @label:spinbox]
en: No. of dishes:
et: Käikude arv:

[ctx: @action:button]
en: Previous Dish
et: Eelmine käik

[ctx: @action:button]
en: Next Dish
et: Järgmine käik

en: 1st Course
et: 1. käik

en: 2nd Course
et: 2. käik

en: Dessert
et: Magustoit

[ctx: Dish number %1]
en: Dish %1
et: %1. käik

[ctx: @label:listbox]
en: Dish Characteristics
et: Käigu iseloomustus

[ctx: @option:check]
en: Enable Category Filtering
et: Kategooriafiltri lubamine

[ctx: @title:column]
en: USDA Ingredient
et: USDA koostisosa

[ctx: @title:column]
en: Property
et: Omadus

[ctx: @title:column]
en: Amount
et: Kogus

[ctx: @title:column]
en: Unit
et: Ühik

[ctx: @title:column]
en: Weight
et: Kaal

[ctx: @title:column]
en: Per Amount
et: Koguse kohta

[ctx: @title:window]
en: Property Information
et: Omaduste info

[ctx: @label]
en: Property Information for <b>%1</b>
et: <b>%1</b> omaduste info

[ctx: @action:button Load USDA data]
en: Load
et: Laadi

[ctx: @title:group]
en: Properties
et: Omadused

[ctx: @action:button]
en: Add
et: Lisa

[ctx: @action:button]
en: Remove
et: Eemalda

[ctx: @title:group]
en: Weights
et: Kaalud

[ctx: @info]
en: Recipes may require this information for nutrient analysis. Are you sure you want to delete this entry?
et: Retseptid võivad vajada seda infot toitainete analüüsiks. Kas tõesti see kirje kustutada?

[ctx: @title:window]
en: Enter amount
et: Koguse määramine

[ctx: @title:group]
en: Amount
et: Kogus

[ctx: @title:window]
en: Property Exists
et: Omadus on olemas

[ctx: @info]
en: The property you tried to add already exists in the ingredient with the same per units.
et: Omadus, mida soovisid lisada, on juba koostisosal sama suhtega ühiku kohta olemas.

[ctx: @info]
en: Please select an ingredient in the USDA ingredient list
et: Palun vali USDA koostisosade loendist koostisosa

[ctx: @title:window]
en: Rating
et: Hinnang

[ctx: @action:button]
en: &Delete
et: &Kustuta

[ctx: @label:textbox]
en: Criteria:
et: Kriteerium:

[ctx: @label:textbox]
en: Stars:
et: Tärnid:

[ctx: @label:textbox]
en: Comments:
et: Kommentaarid:

[ctx: @label:textbox]
en: Rater:
et: Hindaja:

[ctx: @title:column]
en: Ingredient (required?)
et: Koostisosa (nõutav?)

[ctx: @title:column]
en: Amount Available
et: Saadaolev kogus

[ctx: @label:spinbox Number of missing ingredients allowed when doing a search by ingredients]
en: Missing ingredients allowed:
et: Lubatud puuduvaid koostisosasid:

[ctx: @item Any amount of ingredients missing when doing a search by ingredients]
en: Any
et: Suvaline

[ctx: @title]
en: Matching Recipes
et: Sobivad retseptid

[ctx: @title:column Recipe Title]
en: Title
et: Nimi

[ctx: @title:column Missing ingredients in a search result]
en: Missing Ingredients
et: Puuduvad koostisosad

[ctx: @action:button]
en: Find matching recipes
et: Leia sobivad retseptid

[ctx: @action:button Clear search criteria]
en: Clear
et: Puhasta

[ctx: @label:textbox]
en: You are missing 1 ingredient for: | You are missing %1 ingredients for:
et[0]: Puudub 1 koostisosa:
et[1]: Puudub %1 koostisosa:

en: OR
et: Üld

[ctx: @title:window]
en: Ingredient Parser
et: Koostisosade parser

[ctx: @title:column]
en: Ingredient
et: Koostisosa

[ctx: @title:column]
en: Preparation Method
et: Valmistusviis

[ctx: @action:button]
en: Set &Header
et: Määra &tüübiks

[ctx: @info:whatsthis]
en: If an ingredient header is detected as an ingredient, select it and click this button so that Krecipes will recognize it as a header.  All the ingredients below the header will be included within that group.
    
    Alternatively, if you select multiple ingredients and click this button, those ingredients will be grouped together.
et: Kui koostisosade tüüp on tuvastatud koostisosana, vali see ja klõpsa nupule, et Krecipes peaks seda ikka tüübiks. Kõik tüüpi kuuluvad koostisosad lisatakse seejärel antud rühma.
    
    Teine võimalus on valida mitu koostisosa ja klõpsata nupule, mispuhul need koostisosad samuti rühmitatakse ühte gruppi.

[ctx: @item:inmenu]
en: &Delete
et: &Kustuta

[ctx: @item:inmenu]
en: Set &Header
et: Määra &tüübiks

[ctx: @info]
en: <para>To use: Paste a list of ingredient below, click <interface>Parse Text</interface>, and then you may correct any incorrectly parsed ingredients.</para><para><warning>Fields will be truncated if longer than the database allows</warning></para>
et: <para>Kasutamine: aseta koostisosade nimekiri allpool, klõpsa <interface>Parsi teksti</interface> ning seejärel võid parandada kõik vigaselt parsitud koostisosad.</para><para><warning>Väljad kärbitakse, kui need on pikemad andmebaasis lubatust.</warning></para>

[ctx: @title]
en: Ingredients as understood by Krecipes:
et: Koostisosad Krecipesi arvates:

[ctx: @action:button]
en: Parse Text
et: Parsi teksti

[ctx: @action:button]
en: Property Information
et: Omaduste info

[ctx: @title:tab]
en: Ingredients
et: Koostisosad

[ctx: @title:tab]
en: Headers
et: Tüübid

[ctx: @info]
en: No ingredient selected.
et: Koostisosa pole valitud.

en: Page Setup
et: Lehekülje seadistus

en: Items Shown
et: Näidatavad elemendid

en: Show Items
et: Näita elemente

en: <i>Usage: Select a template along the left, and right-click any element to edit the look of that element.</i>
et: <i>Kasutamine: klõpsa vasakul mallil ja seejärel hiire parema nupuga elemendil selle välimuse muutmiseks.</i>

en: Save and Close
et: Salvesta ja sulge

en: &Cancel
et: &Loobu

en: The recipe view layout has been modified.
    Do you want to save it?
et: Retseptivaate paigutust on muudetud.
    Kas salvestada see?

en: Save Layout?
et: Kas salvestada paigutus?

en: Krecipes style or template file
et: KRecipesi stiili- või mallifail

en: Select Layout
et: Paigutuse valik

en: This layout has been modified.
    Do you want to save it?
et: Seda paigutust on muudetud.
    Kas salvestada see?

en: Unable to save the layout because you do not have sufficient permissions to modify this file.
    Would you like to instead save the current layout to a new file?
et: Paigutuse salvestamine nurjus, sest sul pole õigusi seda faili muuta.
    Kas salvestada käesolev paigutus hoopis uue failina?

en: You have selected a file that you do not have the permissions to write to.
    Would you like to select another file?
et: Valisid faili, millele sul pole kirjutamisõigusi.
    Kas valida mõni muu fail?

[ctx: @title:window]
en: Import Recipes
et: Retseptide import

[ctx: @title:column]
en: Recipes
et: Retseptid

[ctx: @item:inlistbox All items]
en: All (%1)
et: Kõik (%1)

[ctx: @item]
en: Uncategorized
et: Kategooriata

[ctx: @info:tooltip]
en: Select photo
et: Vali foto

[ctx: action:button]
en: Save photo as...
et: Salvesta foto...

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear photo
et: Eemalda foto

[ctx: @label]
en: Recipe Name
et: Retsepti nimi

[ctx: @label]
en: Authors
et: Autorid

[ctx: @label]
en: Categories
et: Kategooriad

[ctx: @label How much food you will produce with a given cooking recipe (e.g. 2 servings or 3 bottles)]
en: Yield
et: Portsjonid

[ctx: @label The amount for yield]
en: Amount
et: Kogus

[ctx: @label The type of yield (e.g. servings, bottles...]
en: Type
et: Tüüp

[ctx: @label]
en: Preparation Time
et: Valmistamisaeg

[ctx: @info:tooltip]
en: Add ingredient
et: Lisa koostisosa

[ctx: @info:tooltip]
en: Move ingredient up
et: Liiguta koostisosa üles

[ctx: @info:tooltip]
en: Move ingredient down
et: Liiguta koostisosa alla

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove ingredient
et: Eemalda koostisosa

[ctx: @info:tooltip]
en: Paste Ingredients
et: Aseta koostisosad

[ctx: @title:column]
en: Units
et: Ühikud

[ctx: @label]
en: Property Status:
et: Omaduse olek:

[ctx: @action:button]
en: Details...
et: Üksikasjad...

[ctx: @action:inmenu Updates the loaded information]
en: Update
et: Uuenda

[ctx: @title:window]
en: Property details
et: Omaduse üksikasjad

[ctx: @action:button]
en: Add Rating...
et: Lisa hinnang...

[ctx: @title:tab]
en: Recipe
et: Retsept

[ctx: @title:tab]
en: Instructions
et: Valmistamisjuhised

[ctx: @title:tab]
en: Ratings
et: Hinnangud

[ctx: @action:button]
en: Save recipe
et: Salvesta retsept

[ctx: @info:tooltip]
en: Save recipe
et: Salvesta retsept

[ctx: @action:button]
en: Show recipe
et: Näita retsepti

[ctx: @info:tooltip]
en: Show recipe
et: Näita retsepti

[ctx: @action:button]
en: Close
et: Sulge

[ctx: @info:tooltip]
en: Close
et: Sulge

[ctx: @action:button]
en: Resize recipe
et: Muuda retsepti suurust

[ctx: @info:tooltip]
en: Resize recipe
et: Muuda retsepti suurust

en: Images
et: Pildid

[ctx: @title:window]
en: Save photo as...
et: Salvesta foto...

[ctx: @info]
en: The file already exists, do you want to overwrite it?
et: Fail on juba olemas. Kas tõesti see üle kirjutada?

[ctx: @info]
en: The photo cannot be saved in %1
et: Foto salvestamine faili %1 nurjus

[ctx: @info]
en: Unit name cannot be longer than 1 character. | Unit name cannot be longer than %1 characters.
et[0]: Ühiku nimi ei saa olla pikem kui 1 märk.
et[1]: Ühiku nimi ei saa olla pikem kui %1 märki.

[ctx: @info]
en: Preparation method cannot be longer than 1 character. | Preparation method cannot be longer than %1 characters.
et[0]: Valmistusviis ei saa olla pikem kui 1 märk.
et[1]: Valmistusviis ei saa olla pikem kui %1 märki.

[ctx: @info]
en: Recipe title cannot be longer than 1 character. | Recipe title cannot be longer than %1 characters.
et[0]: Retsepti nimi ei saa olla pikem kui 1 märk.
et[1]: Retsepti nimi ei saa olla pikem kui %1 märki.

en: Unable to save recipe
et: Retsepti salvestamine nurjus

[ctx: @label:textbox]
en: Write the recipe instructions here
et: Kirjuta siia retsepti valmistamisjuhised

[ctx: @label:textbox]
en: Write the recipe title here
et: Kirjuta siia retsepti nimi

[ctx: @info]
en: This recipe contains unsaved changes.
    Would you like to save it before closing?
et: Retseptis on salvestamata muudatusi.
    Kas salvestada need enne sulgemist?

[ctx: @title:window]
en: Unsaved changes
et: Salvestamata muudatused

[ctx: @info]
en: You need to save the recipe before displaying it. Would you like to save it now?
et: Enne näitamist tuleb retsept salvestada. Kas teha seda nüüd?

[ctx: @info]
en: This recipe has changes that will not be displayed unless the recipe is saved. Would you like to save it now?
et: Retseptis on muudatusi, mida ei näidata, kui retsepti ei salvestata. Kas salvestada retsept nüüd?

[ctx: @info]
en: <b>%1:</b> No nutrient information available. <a href="ingredient#%2">Provide nutrient information.</a>
et: <b>%1:</b> toitaineteave puudub. <a href="ingredient#%2">Toitaineteabe esitamine.</a>

[ctx: @info]
en: <b>%3:</b> Unit conversion missing for conversion from '%1' to '%2'
et: <b>%3:</b> ühiku teisendus puudub teisenduseks '%1' -> '%2'

en: -No unit-
et: --Ühik puudub--

[ctx: @info]
en: -No unit-
et: --Ühik puudub--

[ctx: @info]
en: <b>%1:</b> Either <a href="ingredient#%3">enter an appropriate ingredient weight entry</a>, or provide conversion information to perform one of the following conversions: %2
et: <b>%1:</b> vaja on <a href="ingredient#%3">sobivat koostisosa kaalu kirjet</a> või vajab Krecipes teisendamise infot ühe järgnevatest teisenduse sooritamiseks: %2

[ctx: @info]
en: <b>%1:</b> No ingredient weight entries. <a href="ingredient#%2">Provide ingredient weight.</a>
et: <b>%1:</b> koostisosa kaalukirjed puuduvad.  <a href="ingredient#%2">Koostisosa kaalu esitamine.</a>

[ctx: @info]
en: <b>%1:</b> There is no ingredient weight entry for when no preparation method is specified. <a href="ingredient#%2">Provide ingredient weight.</a>
et: <b>%1:</b> koostisosa kaalu kirje puudub, kui valmistamisviisi pole määratud. <a href="ingredient#%2">Koostisosa kaalu esitamine.</a>

[ctx: @info]
en: <b>%1:</b> There is no ingredient weight entry for when prepared in any of the following manners: %2<a href="ingredient#%3">Provide ingredient weight.</a>
et: <b>%1:</b> koostiosa kaalu kirje puudub, kui valmistatakse ühel järgnevatest viisidest: %2<a href="ingredient#%3">Koostisosa kaalu esitamine.</a>

[ctx: @info]
en: <b>%1:</b> There is no ingredient weight entry for when prepared in any of the following manners (defaulting to a weight entry without a preparation method specified): %2<a href="ingredient#%3">Provide ingredient weight.</a>
et: <b>%1:</b> koostisosa kaalu kirje puudub, kui valmistatakse ühel järgnevatest viisidest (vaikimisi kasutatakse kaalu kirjet ilma valmistamisviisi määramata): %2<a href="ingredient#%3">Koostisosa kaalu esitamine.</a>

[ctx: @info Property information for a recipe is complete]
en: Complete
et: Valmis

[ctx: @info Property information for a recipe is complete, but...]
en: Complete, but approximations made
et: Valmis mugandustega

[ctx: @info Property information for a recipe is incomplete]
en: Incomplete
et: Puudulik

[ctx: @info]
en: The nutrient information for this recipe is incomplete because the following information is missing:
et: Selle retsepti toitaineinfo on puudulik, sest puudub järgnev info:

[ctx: @info]
en: The following approximations will be made when determining nutrient information:
et: Toitaineinfo määramisel tehakse järgmised mugandused:

[ctx: @title:window]
en: Loading recipes, please wait...
et: Retseptide laadimine, palun oota...

[ctx: @title:window]
en: Refine Shopping List
et: Ostunimekirja täpsustamine

[ctx: @action:button Finished refining shopping list]
en: &Done
et: Tehtu&d

[ctx: @title:column]
en: Ingredients in Shopping List
et: Koostisosad ostunimekirjas

[ctx: @info]
en: On the right are the ingredients needed for the recipes you selected.  You may now add additional ingredients, remove ingredients you do not need, or modify the amounts of existing ingredients.
et: Paremal on koostisosad, mida on vaja sinu valitud retseptile. Võid nüüd sinna koostisosasid lisada, eemaldada mittevajalikud koostisosad või muuta nende kogust.

[ctx: @title:column]
en: Ingredients
et: Koostisosad

[ctx: @title:window]
en: Resize Recipe
et: Retsepti suuruse muutmine

[ctx: @info]
en: Unable to scale a recipe with zero yield
et: Null portsjoniga retsepti ei saa kuidagi skaleerida

[ctx: @info]
en: Invalid input
et: Vigane sisend

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_yieldButton)
en: &Scale by yield
et: &Skaleerimine portsjonite järgi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &New yield
et: &Uued portsjonid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Current &yield:
et: Prae&gused portsjonid:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_factorButton)
en: Scale b&y factor
et: S&kaleerimine teguri järgi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Factor (e.g. 1/2 to half, 3 to triple):
et: T&egur (nt. 1/2 on pool, 3 kolmekordne):

[ctx: @title:window]
en: Authors
et: Autorid

[ctx: @title:column]
en: Id
et: ID

[ctx: @title:column]
en: Author
et: Autor

[ctx: @info]
en: Author name cannot be longer than 1 character. | Author name cannot be longer than %1 characters.
et[0]: Autori nimi ei saa olla pikem kui 1 märk.
et[1]: Autori nimi ei saa olla pikem kui %1 märki.

[ctx: @title:window]
en: Categories
et: Kategooriad

[ctx: @action:button]
en: &New Category...
et: &Uus kategooria...

[ctx: @info]
en: Category name cannot be longer than 1 character. | Category name cannot be longer than %1 characters.
et[0]: Kategooria nimi ei saa olla pikem kui 1 märk.
et[1]: Kategooria nimi ei saa olla pikem kui %1 märki.

[ctx: @title:window]
en: Choose Property
et: Omaduse valik

[ctx: @title:group]
en: Choose Property
et: Omaduse valik

[ctx: @label:textbox]
en: Per units:
et: Ühiku kohta:

[ctx: @item]
en: -No unit-
et: --Ühik puudub--

[ctx: @label:textbox Search recipes]
en: Search:
et: Otsing:

[ctx: @action:button]
en: Show Recipe(s)
et: Näita retsepti

[ctx: @action:button]
en: Edit Recipe
et: Muuda retsepti

[ctx: @title:tab Basic search]
en: Basic
et: Põhiline

[ctx: @title:tab Advanced search]
en: Advanced
et: Täiendav

[ctx: @title:window]
en: Choose Unit
et: Ühiku valik

[ctx: @title:group]
en: Choose Unit
et: Ühiku valik

en: Recipe Title
et: Retsepti nimi

en: serving
et: portsjonit

en: Category 1, Category 2, ...
et: Kategooria 1, kategooria 2...

en: Instructions
et: Valmistamisjuhised

en: Author 1, Author 2, ...
et: Autor 1, autor 2...

en: Ingredient 1
et: Koostisosa 1

en: Ingredient 2
et: Koostisosa 2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, raterName)
en: Rater
et: Hindaja

en: Comment
et: Kommentaar

en: Criteria 1
et: Kriteerium 1

en: Criteria 2
et: Kriteerium 2

en: Property 1
et: Omadus 1

en: Property 2
et: Omadus 2

[ctx: Background color]
en: Background
et: Taust

[ctx: Recipe title]
en: Title
et: Nimi

en: Preparation Time
et: Valmistamisaeg

en: Photo
et: Foto

en: Authors
et: Autorid

en: Categories
et: Kategooriad

en: Ingredients
et: Koostisosad

en: Ratings
et: Hinnangud

en: Yield
et: Portsjonid

en: Background Color...
et: Tausta värv...

en: Text Color...
et: Teksti värv...

en: Show
et: Näita

[ctx: Align center]
en: Center
et: Keskel

[ctx: Align left]
en: Left
et: Vasakul

[ctx: Align right]
en: Right
et: Paremal

en: Alignment
et: Joondus

en: Border...
et: Piire...

en: Columns...
et: Veerud...

en: Select the number of columns to use:
et: Kasutatavate veergude arv:

[ctx: @title]
en: Full recipe list
et: Täielik retseptide nimekiri

[ctx: @title]
en: Shopping List
et: Ostunimekiri

[ctx: @title:column]
en: Recipe Title
et: Retsepti nimi

[ctx: @action:button Clear list]
en: Clear
et: Puhasta

[ctx: @title:window]
en: Shopping List
et: Ostunimekiri

en: Shopping List
et: Ostunimekiri

[ctx: @title:window]
en: Similar Categories
et: Sarnased kategooriad

[ctx: @label:textbox]
en: Threshold:
et: Lävi:

[ctx: @label:textbox]
en: Category:
et: Kategooria:

[ctx: @action:button Search a recipe category in database]
en: Search
et: Otsi

[ctx: @label:textbox]
en: Similar Categories:
et: Sarnased kategooriad:

[ctx: @label:textbox]
en: Categories to Merge:
et: Ühendatavad kategooriad:

[ctx: @action:button]
en: Merge
et: Ühenda

[ctx: @action:button]
en: Cancel
et: Loobu

[ctx: @title:column]
en: Category
et: Kategooria

[ctx: @info]
en: Please select only one category.
et: Palun vali ainult üks kategooria.

[ctx: @info]
en: No recipes selected.
et: Ühtegi retsepti pole valitud.

[ctx: @title]
en: Edit Recipe
et: Retsepti muutmine

[ctx: @info]
en: No categories selected to merge.
et: Ühtegi kategooriat pole ühendamiseks valitud.

[ctx: @title:tab]
en: Units
et: Ühikud

[ctx: @title:tab]
en: Mass Conversions
et: Kaaluteisendused

[ctx: @title:tab]
en: Volume Conversions
et: Mahuteisendused

[ctx: @title:window]
en: Finding Unit Ratios
et: Ühikute suhete leidmine

en: Krecipes Recipes
et: Krecipese retseptid

en: Overall Rating
et: Üldhinnang

en: Authors: %1
et: Autorid: %1

en: Categories: %1
et: Kategooriad: %1

en: Yields: %1
et: Portsjonid: %1

en: Preparation Time: %1
et: Valmistamisaeg: %1

en: or
et: või

en: 1 star | %1 stars
et[0]: 1 tärn
et[1]: %1 tärni

[ctx: Total preparation time]
en: Total
et: Kokku

en: Prep
et: Valm

en: Amount
et: Kogus

en: Ingredient
et: Koostisosa

en: Preparation
et: Valmistamine

en: reviews
et: ülevaated

en: <html><b>Error:</b> Problem with KreML exporter.  Please export the recipe you are trying to view as KreML and attach it to a bug report to a Krecipes developer.</html>
et: <html><b>Viga:</b> probleem KreML eksportijaga. Palun ekspordi retsept, mida üritad vaadata KreML-ina, ning lisa see Krecipese arendajale saadetavale veateatele.</html>

en: <html><b>Error:</b> Bad template: %1.  Use "Settings->Page Setup..." to select a new template.</html>
et: <html><b>Tõrge:</b> halb mall: %1.  Kasuta uue malli valimiseks "Seadistused->Lehekülje seadistamine..."</html>

en: Importing selected recipes
et: Valitud retseptide import

en: %v/%m Recipes
et: %v/%m retsepti

en: All recipes up unto this point have been successfully imported.
et: Seni on kõik retseptid edukalt imporditud.

en: Importing recipe: %1
et: Retsepti import: %1

en: <!doc>Import of recipes from the file <b>"%1"</b> <b>failed</b> due to the following error(s):
et: <!doc>Retseptide import failist <b>"%1"</b> <b>nurjus</b> järgmiste vigade tõttu:

en: The file <b>%1</b> generated the following warning(s):
et: Fail <b>%1</b> tekitas järgmised hoiatused:

en: Archive does not contain a valid Krecipes file
et: Arhiiv ei sisalda korrektset Krecipese faili

en: "%1" at line %2, column %3
et: "%1" real %2, veerus %3

en: This file does not appear to be a *.kreml file
et: See fail ei paista olevat *.kreml-fail

en: No recipes found in this file.
et: Selles failis retsepte ei leitud.

en: Unable to open file.
et: Faili avamine nurjus.

en: While loading recipe <b>%1</b> an ingredient line was found after the directions. While this is valid, it most commonly indicates an incorrectly formatted recipe.
et: Retsepti <b>%1</b> laadimisel leiti koostisosade rida pärast valmistamisjuhiseid. See võib küll ka nii olla, aga enamasti tähendab see valesti vormindatud retsepti.

en: servings
et: portsjonit

en: "%1" at line %2, column %3.  This may not be a *.mx2 file.
et: "%1" real %2, veerus %3. See ei ole tõenäoliselt *.mx2-fail.

en: This file does not appear to be a *.mx2 file
et: Fail ei paista olevat *.mx2-fail

en: While loading recipe "%1" the field "Recipe By:" is either missing or could not be detected.
et: Retsepti "%1" avamisel oli väli "Retsepti autor:" puudu või ei õnnestunud seda tuvastada.

en: While loading recipe "%1" the field "Serving Size:" is either missing or could not be detected.
et: Retsepti "%1" avamisel oli väli "Portsjoni suurus:" puudu või ei õnnestunud seda tuvastada.

en: While loading recipe "%1" the field "Preparation Time:" is either missing or could not be detected.
et: Retsepti "%1" avamisel oli väli "Valmistamisaeg:" puudu või ei õnnestunud seda tuvastada.

en: While loading recipe "%1" the field "Categories:" is either missing or could not be detected.
et: Retsepti "%1" avamisel oli väli "Kategooriad:" puudu või ei õnnestunud seda tuvastada.

en: While loading recipe "%1" Invalid amount "%2" in the line "%3"
et: Retsepti "%1" avamisel oli vigane kogus "%2" real "%3"

en: MasterCook's Generic Export format is currently not supported.  Please write to jkivlighn@gmail.com to request support for this format.
et: MasterCooki üldine ekspordivorming ei ole veel toetatud. Kui soovid selle tuge, kirjuta aadressile jkivlighn@gmail.com.

en: MasterCook Mac's Export format is currently not supported.  Please write to jkivlighn@gmail.com to request support for this format.
et: MasterCooki Maci ekspordivorming ei ole veel toetatud. Kui soovid selle tuge, kirjuta aadressile jkivlighn@gmail.com.

en: File does not appear to be a valid NYC export.
et: Fail ei paista olevat korrektne NYC eksport.

en: "%1" at line %2, column %3.  This may not be a RecipeML file.
et: "%1" real %2, veerus %3. See ei ole ilmselt RecipeML-fail.

en: This file does not appear to be a valid RecipeML archive.
et: See fail ei paista olevat korrektne RecipeML-arhiiv.

en: Gathering recipe data from file.
    Please wait...
et: Retseptiandmete hankimine failist.
    Palun oota...

[ctx: @action:inmenu Reload Recipe]
en: Reloa&d
et: Laa&di uuesti

en: &Edit Recipe
et: &Muuda retsepti

en: &Measurement Converter
et: &Mõõtühikute teisendaja

en: &Merge Similar Categories...
et: Ü&henda sarnased kategooriad...

en: &Merge Similar Ingredients...
et: Ü&henda sarnased koostisosad...

en: &New Recipe
et: &Uus retsept

en: Import from File...
et: Impordi failist...

en: Import from Database...
et: Impordi andmebaasist...

en: Export...
et: Ekspordi...

en: &Copy to Clipboard
et: &Kopeeri lõikepuhvrisse

en: Page Setup...
et: Lehekülje seadistus...

en: Print Setup...
et: Trükkimise seadistamine...

en: Backup...
et: Varukoopia...

en: Restore...
et: Taasta...

en: Add to Shopping List
et: Lisa ostunimekirja

en: Remove From Category
et: Eemalda kategooriast

en: Delete
et: Kustuta

en: Show Recipe(s)
et: Näita retsepti

en: Categorize
et: Määra kategooria

en: Expand All
et: Laienda kõik

en: Collapse All
et: Ahenda kõik

[ctx: @action:button Create new data item]
en: Create New
et: Loo uus

en: Rename
et: Nimeta ümber

en: Cut
et: Lõika

en: Paste
et: Aseta

en: Paste as Subcategory
et: Aseta alamkategooriana

en: MasterCook Export format
et: MasterCooki ekspordivorming

en: "Now You're Cooking" Generic Export format
et: "Now You're Cooking" üldine ekspordivorming

en: Import from file
et: Impordi failist

en: Filter "%1" not recognized.
    Please select one of the provided filters.
et: Filter "%1" ei ole tuntud.
    Palun vali mõni pakutavatest filtritest.

en: Unrecognized Filter
et: Tundmatu filter

en: <p>NOTE: We recommend that all recipes generating warnings be checked to ensure that they were properly imported, and no loss of recipe data has occurred.</p>
et: <p>MÄRKUS: me soovitame hoolikalt üle kontrollida kõik retseptid, mis annavad veateateid, et need ikka korralikult, ilma andmeid kaotamata imporditud saaks.</p>

en: Import Warnings
et: Impordihoiatused

en: The recipe print and view layouts use the same file for their style, meaning changing one view's look changes them both.  If this is not the behavior you desire, load one style and save it under a different name.
et: Retsepti trüki- ja vaatepaigutus kasutavad üht ja sama stiilifaili, mistõttu ühe muutmine muudab ka teist. Kui sa seda ei soovi, laadi ühe vaate stiil ja salvesta see teise nimega.

en: Print Setup
et: Trükkimise seadistamine

en: Krecipes Backup File
et: Krecipese varukoopiafail

en: Save Backup As...
et: Salvesta varukoopia kui...

en: Backup Failed
et: Varukoopia loomine nurjus

en: Restore Backup
et: Taasta varukoopia

en: <b>Restoring this file will erase ALL data currently in the database.</b><br /><br />If you want to keep the recipes in your database, click "Cancel" and first export your recipes.  These can then be imported once the restore is complete.<br /><br />Are you sure you want to proceed?
et: <b>Selle faili taastamine kustutab KÕIK andmebaasi praegused andmed.</b><br /><br />Kui soovid säilitada andmebaasi retseptid, klõpsa "Loobu" ja ekspordi kõigepealt oma retseptid. Seejärel saab neid importida, kui taastamine on lõpetatud.<br /><br />Kas soovid kindlasti jätkata?

en: Restore successful.
et: Taastamine õnnestus.

en: A recipe contains unsaved changes.
    Do you want to save the changes before exiting?
et: Retsept sisaldab salvestamata muudatusi.
    Kas salvestada muudatused enne väljumist?

en: Unsaved Changes
et: Salvestama muudatused

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
et: &Fail

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
et: &Muuda

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
et: &Tööriistad

en: Find/Edit Recipes
et: Retseptide otsimine/muutmine

en: Data...
et: Andmed...

en: 
    You are using SQLite; this error is often caused by using an SQLite 2 database with Krecipes supporting SQLite 3, if this is the case you could run the SQLite converter.
    What do you want to do?
et: 
    Kasutad SQLite'i ning seda viga põhjustab sageli SQLite 2 andmebaasi kasutamine Krecipesiga, mis toetab SQLite 3. Sel juhul tasuks käivitada SQLite'i teisendaja.
    Mida soovid ette võtta?

en: Run the setup assistant
et: Seadistamisabilise käivitamine

en: Run the SQLite converter
et: SQLite'i teisendaja käivitamine

en: 
    Would you like to run the setup wizard again? Otherwise, the application will be closed.
et: 
    Kas soovid seadistamisnõustaja uuesti käivitada? Vastasel juhul rakendus suletakse.

en: Units
et: Ühikud

en: Preparation Methods
et: Valmistusviisid

en: Diet Helper
et: Dieediabiline

en: Ingredient Matcher
et: Koostisosade sobitaja

en: View Recipe
et: Vaata retsepti

en: A recipe contains unsaved changes.
    Do you want to save changes made to this recipe before editing another recipe?
et: Retsept sisaldab salvestamata muudatusi.
    Kas soovid selle retsepti muudatused salvestada, enne kui asuda uue retsepti muutmise kallale?

en: Unsaved changes
et: Salvestamata muudatused

en: Are you sure you want to permanently remove the recipe, %1?
et: Kas tõesti valitud retsept (%1) jäädavalt eemaldada?

en: Confirm remove
et: Eemaldamise kinnitus

[ctx: Recipe created]
en: Created:
et: Loodud:

[ctx: Recipe modified]
en: Modified:
et: Muudetud:

[ctx: Recipe last accessed]
en: Last Accessed:
et: Viimati kasutatud:

en: Are you sure you want to permanently remove the selected recipes?
et: Kas tõesti valitud retseptid jäädavalt eemaldada?

en: A recipe contains unsaved changes.
    Do you want to save changes made to this recipe before creating a new recipe?
et: Retsept sisaldab salvestamata muudatusi.
    Kas soovid selle retsepti muudatused salvestada, enne kui asuda uut retsepti looma?

en: Unable to setup database
et: Andmebaasi häälestamine nurjus

en: Unable to open database
et: Andmebaasi avamine nurjus

en: The configured database type (%1) is unsupported.
et: Seadistatud andmebaasi tüüp (%1) on toetuseta.

en: Unsupported database type. Database must be either MySQL, SQLite, or PostgreSQL.
et: Toetuseta andmebaasi tüüp. Andmebaas peab olemas MySQL, SQLite või PostgreSQL.

en: Convert the current SQLite 2.x database to SQLite 3 and exit
et: Teisendab aktiivse SQLite 2.x andmebaasi SQLite 2 andmebaasiks ja lõpetab

en: The KDE Cookbook
et: KDE kokaraamat

en: (C) 2003 Unai Garro
    (C) 2004-2006 Jason Kivlighn
et: (C) 2003: Unai Garro
    (C) 2004-2006: Jason Kivlighn

en: This product is RecipeML compatible.
    You can get more information about this file format in:
    http://www.formatdata.com/recipeml
et: Käesolev rakendus ühildub RecipeML-iga.
     Selle failivormingu kohta leiab rohkem infot aadressilt:
     http://www.formatdata.com/recipeml

en: Testing, bug reports, suggestions
et: Testimine, veateated, ettepanekud

en: Icons and artwork
et: Ikoonid ja välimus

en: Porting to KDE4
et: KDE4 port

en: Porting to KDE4, current maintainer
et: KDE4 port, praegune hooldaja

en: Porting to KDE4, developer
et: KDE4 port, arendaja

en: Patches to make Krecipes work under Windows
et: Paigad Krecipese töötamiseks Windowsi keskkonnas

en: Help with bugs, patches
et: Abi vigade parandamisel, paigad

en: Code to export recipes to *.mx2 files
et: Kood retseptide eksportimiseks *.mx2-failidena

en: He advised using WebKit to fix printing support during Akademy-es 2010.
et: Soovitas Akademy-es 2010 ajal kasutada trükkimise toetuseks WebKitti.

en: bunch
et: kimp

en: bunches
et: kimpu

en: cup
et: klaas

en: cups
et: klaasi

en: cubic cm
et: kuupsentimeetrit

en: centigram
et: sentigramm

en: centigrams
et: sentigrammi

en: centiliter
et: sentiliiter

en: centiliters
et: sentiliitrit

en: can
et: purk

en: cans
et: purki

en: carton
et: pakk

en: cartons
et: pakki

en: decigram
et: detsigramm

en: decigrams
et: detsigrammi

en: deciliter
et: detsiliiter

en: deciliters
et: detsiliitrit

en: drop
et: tilk

en: drops
et: tilka

en: dash
et: veidi

en: dashes
et: veidi

en: each
et: iga

en: kilogram
et: kilogramm

en: kilograms
et: kilogrammi

en: fluid ounce
et: vedelikuunts

en: fluid ounces
et: vedelikuuntsi

en: gram
et: gramm

en: grams
et: grammi

en: gallons
et: gallonit

en: liter
et: liiter

en: liters
et: liitrit

en: pound
et: nael

en: pounds
et: naela

en: large
et: suur

en: medium
et: keskmine

en: milligram
et: milligramm

en: milligrams
et: milligrammi

en: milliliter
et: milliliiter

en: milliliters
et: milliliitrit

en: package
et: pakk

en: packages
et: pakki

en: pinch
et: näpuotsatäis

en: pinches
et: näpuotsatäit

en: pints
et: pinti

en: ounce
et: unts

en: ounces
et: untsi

en: quart
et: kvart

en: quarts
et: kvarti

en: slice
et: viil

en: slices
et: viilu

en: small
et: väike

en: teaspoon
et: teelusikas

en: teaspoons
et: teelusikat

en: tablespoon
et: supilusikas

en: tablespoons
et: supilusikat

en: per serving
et: portsjoni kohta

en: Configure
et: Seadistused

en: Database System
et: Andmebaasi süsteem

en: Database Management System Options (%1)
et: Andmebaasi haldamise süsteemi valikud (%1)

en: Formatting
et: Vormindus

en: Customize Formatting
et: Vorminduse kohandamine

en: Import/Export
et: Import/Eksport

en: Recipe Import and Export Options
et: Retsepti importimise ja eksportimise valikud

en: Performance
et: Jõudlus

en: Performance Options
et: Jõudluse valikud

en: Spell checking
et: õigekirja kontroll

en: Spell checking Options
et: Õigekirja kontrolli valikud

[ctx: @label:textbox Database Username]
en: Username:
et: Kasutajanimi:

en: Password:
et: Parool:

[ctx: Default Port]
en: Default
et: Vaikimisi

en: Database name:
et: Andmebaasi nimi:

[ctx: @title:group Backup options]
en: Backup
et: Varundamine

en: Select MySQL dump command
et: MySQL-i salvestamiskäsu valimine

en: Path to '%1':
et: '%1' asukoht:

en: Select MySQL command
et: MySQL-i käsu valimine

en: All files
et: Kõik failid

en: Select PostgreSQL dump command
et: PostgreSQL-i salvestamiskäsu valimine

en: Select PostgreSQL command
et: PostgreSQL-i käsu valimine

en: Database file:
et: Andmebaasi fail:

en: Select SQLite command
et: SQLite'i käsu valimine

en: SQLite converter
et: SQLite'i teisendaja

en: Select old SQLite version command
et: Vana SQLite'i versiooni käsu valimine

en: Path to SQLite old version command:
et: SQLite'i vana versiooni käsu asukoht:

en: Select new SQLite version command
et: Uue SQLite'i versiooni käsu valimine

en: Path to SQLite new version command:
et: SQLite'i uue versiooni käsu asukoht:

en: Select SQLite database file
et: SQLite andmebaasifaili valimine

en: Re-run wizard on next startup
et: Nõustaja käivitatakse uuesti ka järgmisel korral

en: Note: Krecipes must be restarted for most server preferences to take effect.
et: Märkus: enamik serveri seadistusi nõuab Krecipese taaskäivitamist.

en: Use abbreviations
et: Lühendite kasutamine

en: Number Format
et: Arvuvorming

[ctx: @option:radio Display fraction]
en: Fraction
et: Murd

[ctx: @option:radio Display decimal]
en: Decimal
et: Kümnendmurd

en: Overwrite recipes with same title
et: Sama nimega retseptid kirjutatakse üle

en: Ask which recipes to import
et: Küsitakse, millised retseptid importida

en: 'Copy to Clipboard' format:
et: 'Kopeeri lõikepuhvrisse' vorming:

en: When this is enabled, the importer will show every recipe in the file(s) and allow you to select which recipes you want imported.
     									Disable this to always import every recipe, which allows for faster and less memory-intensive imports.
et: Selle sisselülitamisel näitab importimistööriist kõiki failis olevaid retsepte ja võimaldab valida, millised neist importida.
     									Kui see pole sisse lülitatud, imporditakse alati kõik retseptid, mis üldiselt tähendab kiiremat ja mälu vähem koormavat importi.

en: Search as you type
et: Otsimine kirjutamise ajal

en: In most instances these options do not need to be changed.  However, limiting the amount of items displayed at once will <b>allow Krecipes to better perform when the database is loaded with many thousands of recipes</b>.
et: Enamasti pole vajadust siinseid valikuid muuta. Samas võimaldab korraga näidatavate elementide koguse piiramine <b>Krecipesel palju paremini toime tulla, kui tegemist on tuhandeid retsepte sisaldava andmebaasi laadimisega</b>.

en: Number of categories to display at once:
et: Korraga näidatavate kategooriate arv:

[ctx: Unlimited categories]
en: Unlimited
et: Piiramatu

en: Number of elements to display at once:
et: Korraga näidatavate elementide arv:

[ctx: Unlimited elements]
en: Unlimited
et: Piiramatu

en: Welcome to Krecipes
et: Tere tulemast kasutama Krecipest

en: Database Type
et: Anmebaasi tüüp

en: Database Management System Settings
et: Andmebaasi haldamise süsteemi seadistused

en: Database Permissions
et: Andmebaasi õigused

en: Server Settings
et: Serveri seadistused

en: Initialize Database
et: Andmebaasi initsialiseerimine

en: Finish & Save Settings
et: Lõpetamine ja seadistuste salvestamine

en: There is currently no localized ingredient data for this locale.
    Would you like to load the English ingredients instead?
et: Sinu keele jaoks ei ole praegu emakeelseid koostisosade andmeid.
    Kas soovid laadida selle asemel ingliskeelsed koostisosad?

en: <p><b><font size="+1">Thank you very much for choosing Krecipes.</font></b></p><p>It looks like this is the first time you are using it. This wizard will help you with the initial setup so that you can start using it quickly.</p><p>Welcome, and enjoy cooking!</p>
et: <p><b><font size="+1">Täname sind Krecipese valimise eest.</font></b></p><p>Paistab, et see on sul esimene kord rakendust kasutada. Käesolev nõustaja aitab sul sooritada esmase seadistuse, et saaksid rakendust kohe seejärel kasutama hakata.</p><p>Tere tulemast ja head kokakunsti nautimist!</p>

en: <p>This dialog will allow you to specify a MySQL account that has the necessary permissions to access the Krecipes MySQL database.</p><p><b><font size="+1">Most users that use Krecipes and MySQL for the first time can just leave the default parameters and press 'Next'.</font></b></p> <p>If you set a MySQL root password before, or you have already permissions as normal user, click on the appropriate option. Otherwise the account 'root' will be used, with no password.</p><p>[For security reasons, we strongly encourage you to setup a MySQL root password if you have not done so yet. Just type as root: mysqladmin password <i>your_password</i>]</p>
et: <p>Selles dialoogis saab määrata vajalike õigustega MySQL konto, mis lubaks kasutada Krecipese MySQL andmebaasi.</p><p><b><font size="+1">Kui kasutad Krecipest ja MySQL-i esimest korda, võid jätta kehtima vaikeväärtused ja klõpsata nupule 'Järgmine'.</font></b></p><p>Kui oled juba varem määranud MySQL administraatori parooli või on sul tavalise kasutajana õigused olemas, vali vastav võimalus. Vastasel juhul luuakse ilma paroolita administraatori ('root') konto.</p><p>[Turvakaalutlustel soovitama väga tungivalt anda MySQL administraatorile parool, kui sa seda veel teinud ei ole. Selleks anna administraatorina käsk: mysqladmin password <i>sinu_parool</i>]</p>

en: I have already set the necessary permissions
et: Vajalikud õigused on juba seatud

en: I have already set a MySQL root/admin account
et: MySQL administraatori konto on juba seatud

en: MySQL Administrator Account
et: MySQL administraatori konto

en: <p>This dialog will allow you to specify a PostgreSQL account that has the necessary permissions to access the Krecipes PostgreSQL database.  This account may either be a <b>PostgreSQL superuser</b> or have the ability to both <b>create new PostgreSQL users and databases</b>.</p><p>If no superuser or privileged account is given, the account 'postgres' will be attempted, with no password.  If this is insufficient for your PostgreSQL setup, you <b>must</b> select the appropriate option below to enter the information of a privileged PostgreSQL account.</p>
et: <p>Selles dialoogis saab määrata vajalike õigustega PostgreSQL konto, mis lubaks kasutada Krecipese PostgreSQL andmebaasi. See konto võib olla kas <b>PostgreSQL administraator</b> või siis mingi muu, millel on õigused luua <b>nii uusi PostgreSQL kasutajaid kui ka andmebaase</b>.</p><p>Kui sa administraatori kontot ei määra, proovitakse hakkama saada kontoga 'postgres' (ilma paroolita). Kui sellest sinu PostgreSQL seadistusele ei piisa, <b>pead</b> valima allpool sobiva võimaluse ja sisestama PostgreSQL vajalike õigustega kasutaja info.</p>

en: I have already set a superuser or privileged account
et: Administraatori konto on juba seatud

en: PostgreSQL Superuser or Privileged Account
et: PostgreSQL administraatori konto

en: <p>In this dialog you can adjust the database server settings.</p><p><b>Warning: Passwords are stored in plain text and could potentially be compromised.  We recommend that you create a username and password combination solely for use by Krecipes.</b></p>
et: <p>Selles dialoogis saab täpsustada andmebaasiserveri seadistusi.</p><p><b>Hoiatus: paroolid salvestatakse klaartekstina, mis ei taga nende absoluutset ohutust. Me soovitame, et lood kas või ainult Krecipesi jaoks spetsiaalse kasutajanime ja parooli.</b></p>

en: The server is remote
et: Võrguserver

en: Server / Client Settings
et: Serveri / kliendi seadistused

en: Client:
et: Klient:

[ctx: @label:textbox Default Port]
en: Default
et: Vaikimisi

en: In this dialog you can adjust SQLite settings.
et: Selles dialoogis saab kohendada SQLite seadistusi.

en: Open file dialog
et: Ava failidialoog

en: Congratulations; all the necessary configuration setup is done. Press 'Finish' to continue, and enjoy cooking!
et: Õnnitlused! Kõik vajalik on seadistatud. Vajuta nupule'Lõpeta' ja naudi kokakunsti!

en: <p>Krecipes comes with some delicious default recipes and useful data.</p><p>Would you like to initialize your database with those? Note that this will erase all your previous recipes if you have any.</p>
et: <p>Krecipes pakub omalt poolt mitmeid vahvaid retsepte ja tulusaid andmeid. </p><p>Kas soovid andmebaasi initsialiseerida koos näidistega? Pane tähele, et sellega kustutatakse kõik sinu varasemad retseptid, kui sul peaks juhtuma neid olema.</p>

en: Yes please, initialize the database with the examples
et: Jah, soovin andmebaasi initsialiseerimist koos näidistega

en: <p>Krecipes can import nutrient data from the USDA's nutrient database for over 400 foods.  A total of 43 food properties are included for each food, such as energy, fat, vitamin C, etc.</p><p>Would you like to import this data now?  Note that this operation is safe to use on an existing database, and no data loss will occur.  This operation may take several minutes.</p>
et: <p>Krecipes võib importida USDA toitainete andmebaasist enam kui 400 toidu toitainete andmed. Iga toidu puhul on ära toodud 43 omadust, näiteks energia, rasvasus, C-vitamiini kogus jne.</p><p>Kas soovid need andmed nüüd importida? Pane tähele, et see ei mõjuta kuidagi juba olemasolevat andmebaasi ja mingeid andmeid kaotsi ei lähe. Kokku võtab asi aega mitu minutit.</p>

en: Yes please, load the database with nutrient data for 400+ foods.
et: Jah, soovin enam kui 400 roa toitainete andmebaasi laadimist

en: Choose the type of database that you want to use. Most users will want to choose a simple local database here. However, you can also use remote servers by means of a MySQL or PostgreSQL database.
et: Vali siin kasutatava andmebaasi tüüp. Enamasti peaks sobima lihtsa kohaliku andmebaasi valimine. Kui aga soovid, võid MySQL või PostgreSQL andmebaasi vahendusel kasutada ka võrguservereid.

en: Simple Local File (SQLite)
et: Lihtne kohalik fail (SQLite)

en: Local or Remote MySQL Database
et: Kohalik või võrgus asuv MySQL andmebaas

en: Local or Remote PostgreSQL Database
et: Kohalik või võrgus asuv PostgreSQL andmebaas

en: All Categories
et: Kõik kategooriad

[ctx: Previous item]
en: << Previous
et: << Eelmine

[ctx: Next item]
en: Next >>
et: Järgmine >>

[ctx: @title:column]
en: Header
et: Päis

en: Ingredient:
et: Koostisosa:

[ctx: Ingredient grouping name]
en: Header:
et: Tüüp

en: Amount:
et: Kogus:

en: Unit:
et: Ühik:

en: Preparation Method:
et: Valmistusviis:

en: Please enter an ingredient
et: Palun sisesta koostisosa

en: Amount field contains invalid input.
et: Koguseväljal on vigane suurus.

en: Invalid input
et: Vigane sisend

[ctx: the day after today]
en: tomorrow
et: homme

[ctx: this day]
en: today
et: täna

[ctx: the day before today]
en: yesterday
et: eile

[ctx: @option today]
en: &Today
et: &Täna

[ctx: @option tomorrow]
en: To&morrow
et: &Homme

[ctx: @option next week]
en: Next &Week
et: &Järgmine nädal

[ctx: @option next month]
en: Next M&onth
et: Järg&mine kuu

[ctx: @option do not specify a date]
en: No Date
et: Kuupäev puudub

[ctx: @title:column]
en: Categories
et: Kategooriad

[ctx: @label:textbox]
en: Type here the text to search
et: Kirjuta siia otsimiseks tekst

[ctx: @label:textbox]
en: Type here the text to search in the current page
et: Kirjuta siia aktiivsel leheküljel otsimiseks tekst

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, m_previousButton)
en: Previous Page
et: Eelmine lehekülg

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, m_nextButton)
en: Next Page
et: Järgmine lehekülg

[ctx: @action:button Up to top menu]
en: Up...
et: Üles...

[ctx: @title:column]
en: Enabled
et: Lubatud

[ctx: @title:column]
en: Min. Value
et: Min. väärtus

[ctx: @title:column]
en: Max. Value
et: Maks. väärtus

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, criteriaListView)
en: Criteria
et: Kriteerium

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, criteriaListView)
en: Stars
et: Tärnid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comment)
en: Comments
et: Kommentaarid

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, buttonRemove)
en: Remove
et: Eemalda

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, buttonEdit)
en: Edit...
et: Muuda...

en: Uncategorized
et: Kategooriata

en: Recipe
et: Retsept

[ctx: @info:progress]
en: Loading recipes
et: Retseptide laadimine

[ctx: @title:column Unit name]
en: Unit
et: Ühik

[ctx: @title:column Unit abbreviation]
en: Abbreviation
et: Lühend

[ctx: @title:column Unit plural]
en: Plural
et: Mitmus

[ctx: @title:column unit plural abbreviation]
en: Abbreviation
et: Lühend

[ctx: @title:column Unit type]
en: Type
et: Tüüp

[ctx: Unit type other]
en: Other
et: Muu

[ctx: Unit type mass]
en: Mass
et: Kaal

[ctx: Unit type volume]
en: Volume
et: Maht

en: -No Preparation-
et: -Valmistamiseta-
