krecipes - en to gl translation catalogue (727 entries)

en: Are you sure you want to delete this category and all its subcategories?
gl: Desexa realmente eliminar esta categoría e todas as súas subcategorías?

en: Recipes
gl: Receitas

en: Category name cannot be longer than 1 character. | Category name cannot be longer than %1 characters.
gl[0]: O nome da categoría non pode ter máis de 1 carácter.
gl[1]: O nome da categoría non pode ter máis de %1 caracteres.

en: This category already exists. Continuing will merge these two categories into one. Are you sure?
gl: Esta categoría xa existe. Se continúa vai xuntar estas dúas categorías nunha soa. Desexa realmente continuar?

en: New Header
gl: Nova cabeceira

en: Header cannot be longer than 1 character. | Header cannot be longer than %1 characters.
gl[0]: A cabeceira non pode ter máis que 1 carácter.
gl[1]: O cabezallo non pode ter máis que %1 caracteres.

en: This header already exists.  Continuing will merge these two headers into one.  Are you sure?
gl: Este cabezallo xa existe. Se continua vai xuntar estes dous cabezallos nun só. Desexa realmente continuar?

en: New Ingredient
gl: Novo ingrediente

en: You are about to permanently delete recipes from your database.
gl: Está a piques de eliminar permanentemente as receitas da súa base de datos.

en: Ingredient name cannot be longer than 1 character. | Ingredient name cannot be longer than %1 characters.
gl[0]: O nome do ingrediente non pode ter máis de 1 carácter.
gl[1]: O nome do ingrediente non pode ter máis de %1 caracteres.

en: This ingredient already exists. Continuing will merge these two ingredients into one. Are you sure?
gl: Este ingrediente xa existe. Se continúa vai xuntar estes dous ingredientes nun só. Desexa realmente continuar?

en: New Author
gl: Novo autor

en: Are you sure you want to delete this author?
gl: Desexa realmente eliminar este autor?

en: Author name cannot be longer than 1 character. | Author name cannot be longer than %1 characters.
gl[0]: O nome do autor non pode ter máis de 1 carácter.
gl[1]: O nome do autor non pode ter máis de %1 caracteres.

en: This author already exists. Continuing will merge these two authors into one. Are you sure?
gl: Este autor xa existe. Se continúa vai xuntar estes dous autores nun só. Desexa realmente continuar?

en: New Preparation Method
gl: Novo método de preparación

en: Preparation method cannot be longer than 1 character. | Preparation method cannot be longer than %1 characters.
gl[0]: O método de preparación non pode ter máis de 1 carácter.
gl[1]: O método de preparación non pode ter máis de %1 caracteres.

en: Are you sure you want to delete this property?
gl: Desexa realmente eliminar esta propiedade?

en: Property name cannot be longer than 1 character. | Property name cannot be longer than %1 characters.
gl[0]: O nome da propiedade non pode ter máis de 1 carácter.
gl[1]: O nome da propiedade non pode ter máis de %1 caracteres.

en: This property already exists.  Continuing will merge these two properties into one.  Are you sure?
gl: Esta propiedade xa existe. Se continua vai xuntar estas dúas propiedades nunha soa. Desexa realmente continuar?

en: Please select only one recipe.
gl: Escolla só unha receita.

en: Edit Recipe
gl: Editar a receita

en: No recipes selected.
gl: Non foi escollida ningunha receita.

en: Export Recipe
gl: Exportar a receita

en: No recipes are currently selected.
    Would you like to export all recipes in the current view?
gl: Non hai ningunha receita escollida.
    Desexa exportar todas as receitas da vista actual?

en: Export Recipes
gl: Exportar receitas

en: Export
gl: Exportar

en: No recipes are currently selected.
    Would you like to print all recipes in the current view?
gl: Non hai ningunha receita escollida.
    Desexa imprimir todas as receitas da vista actual?

en: Print
gl: Imprimir

en: Compressed Krecipes format
gl: Formato comprimido de Krecipes

en: Web page
gl: Páxina Web

en: Plain Text
gl: Texto simples

en: Web Book
gl: Libro web

en: File "%1" exists.  Are you sure you want to overwrite it?
gl: O ficheiro «%1» xa existe. Desexa realmente sobrescribilo?

[ctx: @title:window]
en: Saving recipe
gl: Gardando a receita

[ctx: @info:progress]
en: Saving recipes...
gl: Gardando as receitas…

en: Rename Unit
gl: Mudar o nome da unidade

en: Properties
gl: Propiedades

en: Ingredient Weights
gl: Pesos dos ingredientes

en: Unit name cannot be longer than 1 character. | Unit name cannot be longer than %1 characters.
gl[0]: O nome da unidade non pode ter máis de 1 carácter.
gl[1]: O nome da unidade non pode ter máis de %1 caracteres.

en: This unit already exists.  Continuing will merge these two units into one.  Are you sure?
gl: Esta unidade xa existe. Se continua vai xuntar estas dúas unidades nunha só. Desexa realmente continuar?

[ctx: Overall rating]
en: Overall
gl: Global

en: Taste
gl: Sabor

en: Appearance
gl: Aparencia

en: Originality
gl: Orixinalidade

en: Ease of Preparation
gl: Facilidade de preparación

[ctx: Overall Rating]
en: Overall
gl: Global

en: The Qt database plugin (%1) is not installed.  This plugin is required for using this database backend.
gl: O complemento de base de datos de Qt (%1) non está instalado. Este complemento é necesario para utilizar esta infraestrutura de base de datos.

en: Krecipes could not open the "%1" database.
gl: Krecipes non puido abrir a base de datos «%1».

en: Krecipes could not open the database using the driver '%2' (with username: "%1"). You may not have the necessary permissions, or the server may be down.
gl: Non foi posíbel abrir a base de datos utilizando o controlador «%2» (co nome de usuario: «%1»). Pode non ter os permisos necesarios ou o servidor pode estar caído.

en: Database message: %1
gl: Mensaxe da base de datos: %1

en: This database was created with a newer version of Krecipes and cannot be opened.
gl: Non é posíbel abrir esta base de datos porque foi creada cunha versión máis recente de Krecipes.

en: Failed to fix database structure.
gl: Produciuse un erro ao arranxar a estrutura da base de datos.

en: In ingredient '%1': weight [%2/%3%4]
gl: No ingrediente «%1»: peso [%2/%3%4]

en: In ingredient '%1': property "%2" [%3/%4]
gl: No ingrediente «%1»: propiedade [%2/%3%4]

[ctx: @info]
en: <p>The database was created with a previous version of Krecipes. Would you like Krecipes to update this database to work with this version of Krecipes?  Depending on the number of recipes and amount of data, this could take some time.</p><warning><p>After updating, this database will no longer be compatible with previous versions of Krecipes.</p><p>Cancelling this operation may result in corrupting the database.</p></warning>
gl: <p>Esta base de datos foi creada cunha versión anterior de Krecipes. Desexa que Krecipes actualice esta base de datos para traballar con esta versión? Dependendo do número de receitas e da cantidade de datos, isto poderá levar algún tempo.</p><warning><p> Após actualizar, esta base de datos deixará de ser compatíbel coas versións anteriores de Krecipes.</p><p>Cancelar esta operación pode dar lugar a unha corrupción da base de datos</p></warning>

en: Porting database structure...
gl: Estase a migrar a estrutura da base de datos...

[ctx: @info:progress]
en: Loading category list
gl: Cargando a lista de categorías

[ctx: @info:progress]
en: Creating complete backup
gl: Creando unha copia de seguranza completa

en: Depending on the number of recipes and amount of data, this could take some time.
gl: Dependendo do número de receitas e da cantidade de datos, isto poderá levar algún tempo.

en: Unable to find or run the program '%1'.  Either it is not installed on your system or it is not in $PATH.
gl: Non foi posíbel atopar ou executar o programa «%1». Ou non está instalado no seu sistema ou non está na $PATH.

en: Backup failed.
    %1
gl: Erro na copia de seguranza.
    %1

en: This backup was created with a newer version of Krecipes and cannot be restored.
gl: Esta copia de seguridade foi creada cunha versión máis recente de Krecipes polo que non é posíbel restaurar.

en: This file is not a Krecipes backup file or has become corrupt.
gl: Este ficheiro ou non é unha copia de seguridade de Krecipes ou está corrompido.

en: This backup was created using the "%1" backend.  It can only be restored into a database using this backend.
gl: Esta copia de seguridade foi creada coa infraestrutura «%1». Só poderá ser reposta nunha base de datos con esta infraestrutura.

[ctx: @info:progress]
en: Restoring backup
gl: Restaurando unha copia de seguranza

en: Restore Failed
gl: Fallou a reposición

en: Nutrient Import
gl: Importación de nutrientes

en: Importing USDA nutrient data
gl: Estase a importar os datos de nutrientes da USDA

en: Unable to find or run the program '%1'.  Either it is not installed on your system or it is not in $PATH. Do you want to configure other path for this command?
gl: Non foi posíbel atopar ou executar o programa «%1». Ou non está instalado no seu sistema ou non está na $PATH. Quere configurar outra ruta para esta orde?

en: Conversion process failed. Probably the file %1 is not an SQLite 2 database.
gl: Fallou o proceso de conversión. Probabelmente o ficheiro %1 non é unha base de datos SQLite 2.

en: Unable to backup SQLite 2 database, aborting. A successfully converted SQLite 3 file is available at %1.new.
gl: Non foi posíbel facer copia de seguranza da base de datos SQLite 2, interrompeuse. Un ficheiro SQLite 3 correctamente convertido está dispoñíbel en %1.new.

en: Unable to copy the new SQLite 3 database to %1.You may manually move %1.new to %1
gl: Non foi posíbel copiar a nova base de datos SQLite 3 a %1. Pode mover manualmente %1.new a %1

en: Conversion successful! SQLite 2 database backed up to %1
gl: Converteuse con éxito! Copia de seguranza da base de datos SQLite 2 en %1

[ctx: @label]
en: Search using the following criteria:
gl: Buscar de acordo cos seguintes criterios:

[ctx: @action:button Recipe title]
en: Title >>
gl: Título >>

[ctx: @option:check]
en: Require All Words
gl: Requirir todas as palabras

[ctx: @label:textbox]
en: Keywords:
gl: Palabras chave:

[ctx: @action:button]
en: Ingredients >>
gl: Ingredientes >>

[ctx: @info]
en: Enter ingredients: (e.g. chicken pasta "white wine")
gl: Indique os ingredientes: (p.ex. galiña masa «viño branco»)

[ctx: @label:textbox]
en: Uses all:
gl: Usa todas:

[ctx: @label:textbox]
en: Uses any of:
gl: Usa calquera das:

[ctx: @label:textbox]
en: Without:
gl: Sen:

[ctx: @action:button]
en: Categories >>
gl: Categorías >>

[ctx: @info]
en: Enter categories: (e.g. Desserts Pastas "Main Dishes")
gl: Indique as categorías: (p.ex. Sobremesas Masas «Pratos principais»)

[ctx: @label:textbox]
en: In all:
gl: En todas:

[ctx: @label:textbox]
en: In any of:
gl: En calquera das:

[ctx: @label:textbox]
en: Not in:
gl: Non en:

[ctx: @action:button]
en: Authors >>
gl: Autores >>

[ctx: @info]
en: Enter author name (e.g. Smith or "Jane Doe")
gl: Indique o nome do autor (p.ex. Picadillo ou «C. Arguiñano»)

[ctx: @label:textbox]
en: By any of:
gl: Por unha das:

[ctx: @label:textbox]
en: By all:
gl: Por todas:

[ctx: @label:textbox]
en: Not by:
gl: Non por:

[ctx: @action:button]
en: Yield >>
gl: Rendemento >>

[ctx: @option:check]
en: Enabled
gl: Activada

[ctx: @item:inlistbox]
en: Yields at least:
gl: Rende polo menos:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Yields at most:
gl: Rende como moito:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Yields about:
gl: Rende cerca de:

[ctx: @action:button]
en: Preparation Time >>
gl: Tempo de preparación >>

[ctx: @item:inlistbox]
en: Ready in at most:
gl: Acábase como moito en:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Ready in about:
gl: Acábase nuns:

[ctx: @action:button]
en: Instructions >>
gl: Instrucións >>

[ctx: @label Recipe created date]
en: Created:
gl: Creado:

[ctx: @label Recipe modified date]
en: Modified:
gl: Modificado:

[ctx: @label Recipe last accessed date]
en: Last Accessed:
gl: Último acceso:

[ctx: @action:button]
en: Ratings >>
gl: Clasificacións >>

[ctx: @option:radio]
en: By average:
gl: Pola media:

[ctx: @label]
en: stars
gl: estrelas

[ctx: @option:radio]
en: By criteria:
gl: Por criterios:

[ctx: @title:column]
en: Criterion
gl: Criterio

[ctx: @title:column]
en: Stars
gl: Estrelas

[ctx: @title:column]
en: Criteria
gl: Criterios

[ctx: @action:button Clear search criteria]
en: C&lear
gl: &Limpar

[ctx: @action:button Search recipes]
en: &Search
gl: &Busca

[ctx: @title:column Recipe title]
en: Title
gl: Título

[ctx: @item:inlistbox]
en: No matching recipes found
gl: Non foi atopada ningunha receita para eses criterios

[ctx: @action:button]
en: Create...
gl: Crear ...

[ctx: @action:button]
en: Delete
gl: Eliminar

[ctx: @title:window]
en: Choose Border
gl: Escolla un bordo

[ctx: @title:group]
en: Requested Border
gl: Bordo pedido

[ctx: @label:textbox Border style]
en: Style:
gl: Estilo:

[ctx: @label:textbox Border color]
en: Color:
gl: Cor:

[ctx: @label:textbox Border width]
en: Width:
gl: Ancho:

[ctx: @item:inlistbox Border type none]
en: None
gl: Ningún

[ctx: @item:inlistbox See http://krecipes.sourceforge.net/bordertypes.png for an example]
en: Dotted
gl: Puntos

[ctx: @item:inlistbox See http://krecipes.sourceforge.net/bordertypes.png for an example]
en: Dashed
gl: Riscos

[ctx: @item:inlistbox See http://krecipes.sourceforge.net/bordertypes.png for an example]
en: Solid
gl: Sólido

[ctx: @item:inlistbox See http://krecipes.sourceforge.net/bordertypes.png for an example]
en: Double
gl: Dobre

[ctx: @item:inlistbox See http://krecipes.sourceforge.net/bordertypes.png for an example]
en: Groove
gl: Rego

[ctx: @item:inlistbox See http://krecipes.sourceforge.net/bordertypes.png for an example]
en: Ridge
gl: Taro

[ctx: @item:inlistbox See http://krecipes.sourceforge.net/bordertypes.png for an example]
en: Inset
gl: Baixo-relevo

[ctx: @item:inlistbox See http://krecipes.sourceforge.net/bordertypes.png for an example]
en: Outset
gl: Alto-relevo

en: Border Preview
gl: Vista previa do bordo

[ctx: @title:window]
en: Measurement Converter
gl: Convertedor de medidas

[ctx: @action:button]
en: Convert
gl: Converter

[ctx: @item:inlistbox]
en: --Ingredient (optional)--
gl: --Ingrediente (optativo)--

[ctx: @item:inlistbox]
en: -No Preparation-
gl: -Sen Preparación-

[ctx: @label]
en: Convert
gl: Converter

[ctx: @label Convert to]
en: To
gl: Para

[ctx: @label Result of an unit conversion]
en: <b>Result:</b>
gl: <b>Resultado:</b>

[ctx: @label:textbox]
en: <b>Result:</b>
gl: <b>Resultado:</b>

[ctx: @label:textbox]
en: <b>Approximated result:</b>
gl: <b>Resultado aproximado:</b>

[ctx: @label:textbox]
en: <b>Error:</b>
gl: <b>Erro:</b>

[ctx: @info]
en: Missing unit conversion
gl: Conversións de unidades en falta

[ctx: @info]
en: No ingredient weight available
gl: Non hai dispoñíbel ningún peso de ingrediente

[ctx: @info]
en: No ingredient weight available for this method of preparation
gl: Non hai peso do ingrediente dispoñíbel para este método de preparación

[ctx: @info]
en: Ingredient required for conversion
gl: Requírese un ingrediente para a conversión

[ctx: @info]
en: Impossible unit conversion based on unit types
gl: A conversión de unidades con base no tipo de unidades é imposíbel

[ctx: @title:window]
en: New Category
gl: Nova Categoría

[ctx: @title:group]
en: New Category
gl: Nova Categoría

[ctx: @label:textbox Category name]
en: Name:
gl: Nome:

[ctx: @label:textbox]
en: Subcategory of:
gl: Subcategoría de:

[ctx: @item:inlistbox No category]
en: **NONE**
gl: **NINGUNHA**

[ctx: @title:window]
en: Add Ingredient Weight
gl: Engadir o peso do ingrediente

[ctx: @item]
en: -No Preparation-
gl: -Sen Preparación-

[ctx: @title:group]
en: New Ingredient Weight
gl: Novo peso de ingrediente

[ctx: @label:textbox]
en: Per Amount:
gl: Por cantidade:

[ctx: @label:textbox]
en: Weight:
gl: Peso:

[ctx: @info]
en: Amount field contains invalid input.
gl: O campo da cantidade contén datos non válidos.

[ctx: @title:window]
en: Invalid input
gl: Entrada non válida

[ctx: @title:window]
en: New Property
gl: Nova propiedade

[ctx: @title:group]
en: New Property
gl: Nova propiedade

[ctx: @label:textbox]
en: Property name:
gl: Nome da propiedade:

[ctx: @label:textbox]
en: Units:
gl: Unidades:

[ctx: @title:window]
en: Unit Conversion
gl: Conversións de unidades

[ctx: @title:group]
en: New Unit Conversion
gl: Nova conversión de unidades

[ctx: @title:window]
en: New Unit
gl: Nova unidade

[ctx: @title:window]
en: Unit
gl: Unidade

[ctx: @title:group]
en: New Unit
gl: Nova unidade

[ctx: @title:group]
en: Unit
gl: Unidade

[ctx: @label:textbox Single unit abbreviation]
en: Singular Abbreviation:
gl: Abreviatura singular:

[ctx: @label:textbox Plural unit abbreviation]
en: Plural Abbreviation:
gl: Abreviatura plural:

[ctx: @item:inlistbox Unit type other]
en: Other
gl: Outro

[ctx: @item:inlistbox Unit type mass]
en: Mass
gl: Masa

[ctx: @label:textbox Unit Type]
en: Type:
gl: Tipo:

[ctx: @title:window]
en: Database Import
gl: Importación da base de datos

[ctx: @label:textbox]
en: Database file:
gl: Ficheiro da base de datos:

[ctx: @title:group]
en: Database
gl: Base de Datos

[ctx: @label:textbox]
en: Server:
gl: Servidor:

[ctx: @label:textbox Database username]
en: Username:
gl: Nome de usuario:

[ctx: @label:textbox]
en: Password:
gl: Contrasinal:

[ctx: @label:textbox]
en: Database name:
gl: Nome da base de datos:

[ctx: @label:textbox]
en: Port:
gl: Porto:

[ctx: @label:textbox Default port]
en: Default
gl: Predeterminado

[ctx: @title:window]
en: Element with Dependencies
gl: Elemento con dependencias

[ctx: @info]
en: <warning>The following will have to be removed also, since currently they use the element you have chosen to be removed.</warning>
gl: <warning> Os seguintes elementos tamén han ser retirados, xa que actualmente utilizan o elemento que escolleu retirar.</warning>

[ctx: @info]
en: <warning>The following currently use the element you have chosen to be removed.</warning>
gl: <warning>Os seguintes elementos usan o elemento que escolleu para retirar.</warning>

[ctx: @info]
en: Are you sure you wish to proceed?
gl: Desexa realmente continuar?

[ctx: @title:window]
en: View Diet
gl: Ver a dieta

[ctx: @action:button]
en: Create &Shopping List
gl: Crear unha li&sta de compras

en: Diet
gl: Dieta

en: Day %1
gl: Día %1

[ctx: @label:slider]
en: Number of Days
gl: Número de días

[ctx: @label:slider]
en: Meals per Day
gl: Comidas por día

[ctx: @action:button]
en: Create the diet
gl: Crear a dieta

[ctx: @action:button Clear Diet]
en: Clear
gl: Limpar

[ctx: @title:tab]
en: Meal 1 | Meal %1
gl[0]: Comida 1
gl[1]: Comida %1

en: - 1 week - | - %1 weeks -
gl[0]: - 1 semana -
gl[1]: - %1 semanas -

[ctx: @info]
en: Given the constraints, a full diet list could not be constructed. Either the recipe list is too short or the constraints are too demanding.
gl: Non foi posíbel crear unha lista de dieta completa atendendo ás restricións. Ou a lista da receita é moi curta ou as restricións son moi esixentes.

[ctx: @label:spinbox]
en: No. of dishes:
gl: Número de pratos:

[ctx: @action:button]
en: Previous Dish
gl: Prato anterior

[ctx: @action:button]
en: Next Dish
gl: Seguinte prato

en: 1st Course
gl: Primeiro prato

en: 2nd Course
gl: Segundo prato

en: Dessert
gl: Sobremesa

[ctx: Dish number %1]
en: Dish %1
gl: Prato %1

[ctx: @label:listbox]
en: Dish Characteristics
gl: Características do prato

[ctx: @option:check]
en: Enable Category Filtering
gl: Activar a filtraxe de categorías

[ctx: @title:column]
en: USDA Ingredient
gl: Ingrediente USDA

[ctx: @title:column]
en: Property
gl: Propiedade

[ctx: @title:column]
en: Amount
gl: Cantidade

[ctx: @title:column]
en: Unit
gl: Unidade

[ctx: @title:column]
en: Weight
gl: Peso

[ctx: @title:column]
en: Per Amount
gl: Por cantidade

[ctx: @title:window]
en: Property Information
gl: Información de propiedades

[ctx: @label]
en: Property Information for <b>%1</b>
gl: Información de propiedades de <b>%1</b>

[ctx: @action:button Load USDA data]
en: Load
gl: Cargar

[ctx: @title:group]
en: Properties
gl: Propiedades

[ctx: @action:button]
en: Add
gl: Engadir

[ctx: @action:button]
en: Remove
gl: Retirar

[ctx: @title:group]
en: Weights
gl: Pesos

[ctx: @info]
en: Recipes may require this information for nutrient analysis. Are you sure you want to delete this entry?
gl: As receitas poden requirir esta información para a análise de nutrientes. Desexa realmente eliminar esta entrada?

[ctx: @title:window]
en: Enter amount
gl: Indique a cantidade

[ctx: @title:group]
en: Amount
gl: Cantidade

[ctx: @title:window]
en: Property Exists
gl: A propiedade existe

[ctx: @info]
en: The property you tried to add already exists in the ingredient with the same per units.
gl: A propiedade que tentou engadir xa existe no ingrediente coa mesma unidade.

[ctx: @info]
en: Please select an ingredient in the USDA ingredient list
gl: Por favor, escolla un ingrediente na lista de ingredientes USDA

[ctx: @title:window]
en: Rating
gl: Puntuación

[ctx: @action:button]
en: &Delete
gl: Elimina&r

[ctx: @label:textbox]
en: Criteria:
gl: Criterios:

[ctx: @label:textbox]
en: Stars:
gl: Estrelas:

[ctx: @label:textbox]
en: Comments:
gl: Comentarios:

[ctx: @label:textbox]
en: Rater:
gl: Clasificación:

[ctx: @title:column]
en: Ingredient (required?)
gl: Ingredientes (requiridos?)

[ctx: @title:column]
en: Amount Available
gl: Cantidade dispoñíbel

[ctx: @label:spinbox Number of missing ingredients allowed when doing a search by ingredients]
en: Missing ingredients allowed:
gl: Ingredientes en falta permitidos:

[ctx: @item Any amount of ingredients missing when doing a search by ingredients]
en: Any
gl: Calquera

[ctx: @title]
en: Matching Recipes
gl: Receitas correspondentes

[ctx: @title:column Recipe Title]
en: Title
gl: Título

[ctx: @title:column Missing ingredients in a search result]
en: Missing Ingredients
gl: Ingredientes en falta

[ctx: @action:button]
en: Find matching recipes
gl: Buscar receitas coincidentes

[ctx: @action:button Clear search criteria]
en: Clear
gl: Limpar

[ctx: @label:textbox]
en: You are missing 1 ingredient for: | You are missing %1 ingredients for:
gl[0]: Falta 1 ingrediente para:
gl[1]: Faltan %1 ingredientes para:

en: OR
gl: OU

[ctx: @title:window]
en: Ingredient Parser
gl: Procesador de ingredientes

[ctx: @title:column]
en: Ingredient
gl: Ingrediente

[ctx: @title:column]
en: Preparation Method
gl: Método de preparación

[ctx: @action:button]
en: Set &Header
gl: Definir o &cabezallo

[ctx: @info:whatsthis]
en: If an ingredient header is detected as an ingredient, select it and click this button so that Krecipes will recognize it as a header.  All the ingredients below the header will be included within that group.
    
    Alternatively, if you select multiple ingredients and click this button, those ingredients will be grouped together.
gl: Se un cabezallo de ingrediente fose detectada como ingrediente, escóllao e prema neste botón, para que Krecipes o recoñeza como un cabezallo. Todos os ingredientes por baixo do cabezallo han ser incluídos dentro dese grupo.
    
    En alternativa, se escolle varios ingredientes e preme neste botón, eses ingredientes han agruparse en conxunto.

[ctx: @item:inmenu]
en: &Delete
gl: Elimina&r

[ctx: @item:inmenu]
en: Set &Header
gl: Definir o &cabezallo

[ctx: @info]
en: <para>To use: Paste a list of ingredient below, click <interface>Parse Text</interface>, and then you may correct any incorrectly parsed ingredients.</para><para><warning>Fields will be truncated if longer than the database allows</warning></para>
gl: <para>Para usar: Apegue unha lista de ingredientes en baixo, prema en <interface>Procesar o texto</interface> e corrixa despois os ingredientes incorrectamente procesados.</para><para><warning>Os campos han ser cortados se fosen maiores que a dimensión permitida pola base de datos</warning></para>

[ctx: @title]
en: Ingredients as understood by Krecipes:
gl: Ingredientes comprendidos por Krecipes:

[ctx: @action:button]
en: Parse Text
gl: Procesar o texto

[ctx: @action:button]
en: Property Information
gl: Información de propiedades

[ctx: @title:tab]
en: Ingredients
gl: Ingredientes

[ctx: @title:tab]
en: Headers
gl: Cabezallos

[ctx: @info]
en: No ingredient selected.
gl: Non escolleu ningún ingrediente.

en: Page Setup
gl: Configuración da páxina

en: Items Shown
gl: Elementos mostrados

en: Show Items
gl: Mostrar os elementos

en: <i>Usage: Select a template along the left, and right-click any element to edit the look of that element.</i>
gl: <i>Utilización: Prema co botón dereito en calquera elemento para editar a súa aparencia.</i>

en: Save and Close
gl: Gardar e pechar

en: &Cancel
gl: &Cancelar

en: The recipe view layout has been modified.
    Do you want to save it?
gl: A disposición da vista de receitas foi modificada.
    Desexa gardala?

en: Save Layout?
gl: Gardar a disposición?

en: Krecipes style or template file
gl: Estilo de Krecipes ou ficheiro de modelo

en: Select Layout
gl: Escolla a disposición

en: This layout has been modified.
    Do you want to save it?
gl: Esta disposición foi modificada.
    Desexa gardala?

en: Unable to save the layout because you do not have sufficient permissions to modify this file.
    Would you like to instead save the current layout to a new file?
gl: Non foi posíbel gardar a disposición porque non ten permisos de abondo para modificar este ficheiro.
    Desexa gardar a disposición actual nun ficheiro novo?

en: You have selected a file that you do not have the permissions to write to.
    Would you like to select another file?
gl: Escolleu un ficheiro onde non ten permisos de escrita.
    Desexa escoller outro ficheiro?

[ctx: @title:window]
en: Import Recipes
gl: Importar receitas

[ctx: @title:column]
en: Recipes
gl: Receitas

[ctx: @item:inlistbox All items]
en: All (%1)
gl: Todas (%1)

[ctx: @item]
en: Uncategorized
gl: Sen categoría

[ctx: @info:tooltip]
en: Select photo
gl: Escolla a foto

[ctx: action:button]
en: Save photo as...
gl: Gardar a foto como...

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear photo
gl: Limpar a foto

[ctx: @label]
en: Recipe Name
gl: Nome da receita

[ctx: @label]
en: Authors
gl: Autores

[ctx: @label]
en: Categories
gl: Categorías

[ctx: @label How much food you will produce with a given cooking recipe (e.g. 2 servings or 3 bottles)]
en: Yield
gl: Doses

[ctx: @label The amount for yield]
en: Amount
gl: Cantidade

[ctx: @label The type of yield (e.g. servings, bottles...]
en: Type
gl: Tipo

[ctx: @label]
en: Preparation Time
gl: Tempo de preparación

[ctx: @info:tooltip]
en: Add ingredient
gl: Engadir un ingrediente

[ctx: @info:tooltip]
en: Move ingredient up
gl: Subir o ingrediente

[ctx: @info:tooltip]
en: Move ingredient down
gl: Baixar o ingrediente

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove ingredient
gl: Retirar o ingrediente

[ctx: @info:tooltip]
en: Paste Ingredients
gl: Apegar os ingredientes

[ctx: @title:column]
en: Units
gl: Unidades

[ctx: @label]
en: Property Status:
gl: Estado da propiedade:

[ctx: @action:button]
en: Details...
gl: Detalles...

[ctx: @action:inmenu Updates the loaded information]
en: Update
gl: Actualizar

[ctx: @title:window]
en: Property details
gl: Detalles da propiedade

[ctx: @action:button]
en: Add Rating...
gl: Puntuar...

[ctx: @title:tab]
en: Recipe
gl: Receita

[ctx: @title:tab]
en: Instructions
gl: Instrucións

[ctx: @title:tab]
en: Ratings
gl: Clasificacións

[ctx: @action:button]
en: Save recipe
gl: Gardar a receita

[ctx: @info:tooltip]
en: Save recipe
gl: Gardar a receita

[ctx: @action:button]
en: Show recipe
gl: Mostrar a receita

[ctx: @info:tooltip]
en: Show recipe
gl: Mostrar a receita

[ctx: @action:button]
en: Close
gl: Pechar

[ctx: @info:tooltip]
en: Close
gl: Pechar

[ctx: @action:button]
en: Resize recipe
gl: Mudar o tamaño da receita

[ctx: @info:tooltip]
en: Resize recipe
gl: Mudar o tamaño da receita

en: Images
gl: Imaxes

[ctx: @title:window]
en: Save photo as...
gl: Gardar a foto como...

[ctx: @info]
en: The file already exists, do you want to overwrite it?
gl: O ficheiro xa existe. Desexa sobrescribilo?

[ctx: @info]
en: The photo cannot be saved in %1
gl: Non foi posíbel salvar a foto en %1

[ctx: @info]
en: Unit name cannot be longer than 1 character. | Unit name cannot be longer than %1 characters.
gl[0]: O nome da unidade non pode ter máis de 1 carácter.
gl[1]: O nome da unidade non pode ter máis de %1 caracteres.

[ctx: @info]
en: Preparation method cannot be longer than 1 character. | Preparation method cannot be longer than %1 characters.
gl[0]: O método de preparación non pode ter máis de 1 carácter.
gl[1]: O método de preparación non pode ter máis de %1 caracteres.

[ctx: @info]
en: Recipe title cannot be longer than 1 character. | Recipe title cannot be longer than %1 characters.
gl[0]: O título da receita non pode ter máis de 1 carácter.
gl[1]: O título da receita non pode ter máis de %1 caracteres.

en: Unable to save recipe
gl: Non foi posíbel gardar a receita

[ctx: @label:textbox]
en: Write the recipe instructions here
gl: Escriba aquí as instrucións da receita

[ctx: @label:textbox]
en: Write the recipe title here
gl: Escriba aquí o título da receita

[ctx: @info]
en: This recipe contains unsaved changes.
    Would you like to save it before closing?
gl: Esta receita contén cambios non gardados.
    Desexa gardar os cambios antes de pechar?

[ctx: @title:window]
en: Unsaved changes
gl: Cambios sen gardar

[ctx: @info]
en: You need to save the recipe before displaying it. Would you like to save it now?
gl: Debe gardar a receita antes de mostrala. Desexa gardala agora?

[ctx: @info]
en: This recipe has changes that will not be displayed unless the recipe is saved. Would you like to save it now?
gl: Esta receita ten cambios que non han ser mostrados a non ser que sexa gardada. Desexa gardala agora?

[ctx: @info]
en: <b>%1:</b> No nutrient information available. <a href="ingredient#%2">Provide nutrient information.</a>
gl: <b>%1:</b> Non se dispón de información nutricional. <a href="ingredient#%2">Dar información nutricional.</a>

[ctx: @info]
en: <b>%3:</b> Unit conversion missing for conversion from '%1' to '%2'
gl: <b>%3:</b> Falta o factor de conversión de «%1» para «%2»

en: -No unit-
gl: -Sen unidades-

[ctx: @info]
en: -No unit-
gl: -Sen unidades-

[ctx: @info]
en: <b>%1:</b> Either <a href="ingredient#%3">enter an appropriate ingredient weight entry</a>, or provide conversion information to perform one of the following conversions: %2
gl: <b>%1:</b> Precísase ou <a href="ingredient#%3">o peso do ingrediente</a>, ou información de conversión para facer unha das seguintes conversións: %2

[ctx: @info]
en: <b>%1:</b> No ingredient weight entries. <a href="ingredient#%2">Provide ingredient weight.</a>
gl: <b>%1:</b> Non hai pesos dos ingredientes. <a href="ingredient#%2">Indique os pesos dos ingredientes.</a>

[ctx: @info]
en: <b>%1:</b> There is no ingredient weight entry for when no preparation method is specified. <a href="ingredient#%2">Provide ingredient weight.</a>
gl: <b>%1:</b> Non hai entrada de pesos dos ingredientes se non se indica o método de preparación. <a href="ingredient#%2">Indique o peso dos ingredientes.</a>

[ctx: @info]
en: <b>%1:</b> There is no ingredient weight entry for when prepared in any of the following manners: %2<a href="ingredient#%3">Provide ingredient weight.</a>
gl: <b>%1:</b> Non hai pesos de ingredientes cando se prepara dunha das seguintes maneiras: %2 <a href="ingredient#%3">Indique o peso dos ingredientes</a>.

[ctx: @info]
en: <b>%1:</b> There is no ingredient weight entry for when prepared in any of the following manners (defaulting to a weight entry without a preparation method specified): %2<a href="ingredient#%3">Provide ingredient weight.</a>
gl: <b>%1:</b> Non hai pesos de ingredientes cando se prepara dalgunha das seguintes maneiras (por omisión un peso sen un método de preparación especificada): %2 <a href="ingredient#%3">Indique o peso dos ingredientes</a>.

[ctx: @info Property information for a recipe is complete]
en: Complete
gl: Completa

[ctx: @info Property information for a recipe is complete, but...]
en: Complete, but approximations made
gl: Completa, pero fixéronse aproximacións

[ctx: @info Property information for a recipe is incomplete]
en: Incomplete
gl: Incompleta

[ctx: @info]
en: The nutrient information for this recipe is incomplete because the following information is missing:
gl: A información nutricional desta receita é incompleta porque faltan a información seguinte:

[ctx: @info]
en: The following approximations will be made when determining nutrient information:
gl: Van ser feitas as seguintes aproximacións ao determinar a información nutricional:

[ctx: @title:window]
en: Loading recipes, please wait...
gl: Estase a abrir as receitas, por favor agarde...

[ctx: @title:window]
en: Refine Shopping List
gl: Refinar a lista de compras

[ctx: @action:button Finished refining shopping list]
en: &Done
gl: &Concluído

[ctx: @title:column]
en: Ingredients in Shopping List
gl: Ingredientes na lista da compra

[ctx: @info]
en: On the right are the ingredients needed for the recipes you selected.  You may now add additional ingredients, remove ingredients you do not need, or modify the amounts of existing ingredients.
gl: Á dereita están os ingredientes para as receitas que escolleu. Pode engadir outros ingredientes, retirar os que non precise ou modificar as cantidades dos ingredientes existentes.

[ctx: @title:column]
en: Ingredients
gl: Ingredientes

[ctx: @title:window]
en: Resize Recipe
gl: Mudar o tamaño da receita

[ctx: @info]
en: Unable to scale a recipe with zero yield
gl: Non foi posíbel axustar unha receita con cero doses

[ctx: @info]
en: Invalid input
gl: Entrada non válida

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_yieldButton)
en: &Scale by yield
gl: &Axustar por rendemento

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &New yield
gl: &Novo rendemento:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Current &yield:
gl: &Rendemento actual:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_factorButton)
en: Scale b&y factor
gl: Axustar &cun factor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Factor (e.g. 1/2 to half, 3 to triple):
gl: &Factor (i.e. 1/2 para a metade, 3 para o triplo):

[ctx: @title:window]
en: Authors
gl: Autores

[ctx: @title:column]
en: Author
gl: Autor

[ctx: @info]
en: Author name cannot be longer than 1 character. | Author name cannot be longer than %1 characters.
gl[0]: O nome do autor non pode ter máis de 1 carácter.
gl[1]: O nome do autor non pode ter máis de %1 caracteres.

[ctx: @title:window]
en: Categories
gl: Categorías

[ctx: @action:button]
en: &New Category...
gl: &Nova categoría...

[ctx: @info]
en: Category name cannot be longer than 1 character. | Category name cannot be longer than %1 characters.
gl[0]: O nome da categoría non pode ter máis de 1 carácter.
gl[1]: O nome da categoría non pode ter máis de %1 caracteres.

[ctx: @title:window]
en: Choose Property
gl: Escolla unha propiedade

[ctx: @title:group]
en: Choose Property
gl: Escolla unha propiedade

[ctx: @label:textbox]
en: Per units:
gl: Por unidades:

[ctx: @item]
en: -No unit-
gl: -Sen unidades-

[ctx: @label:textbox Search recipes]
en: Search:
gl: Buscar:

[ctx: @action:button]
en: Show Recipe(s)
gl: Mostrar a receita

[ctx: @action:button]
en: Edit Recipe
gl: Editar a receita

[ctx: @title:tab Basic search]
en: Basic
gl: Básico

[ctx: @title:tab Advanced search]
en: Advanced
gl: Avanzado

[ctx: @title:window]
en: Choose Unit
gl: Escolla unha unidade

[ctx: @title:group]
en: Choose Unit
gl: Escolla unha unidade

en: Recipe Title
gl: Nome da receita

en: serving
gl: doses

en: Category 1, Category 2, ...
gl: Categoría 1, Categoría 2, ...

en: Instructions
gl: Instrucións

en: Author 1, Author 2, ...
gl: Autor 1, Autor 2, ...

en: Ingredient 1
gl: Ingrediente 1

en: Ingredient 2
gl: Ingrediente 2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, raterName)
en: Rater
gl: Clasificación

en: Comment
gl: Comentario

en: Criteria 1
gl: Criterio 1

en: Criteria 2
gl: Criterio 2

en: Property 1
gl: Propiedade 1

en: Property 2
gl: Propiedade 2

[ctx: Background color]
en: Background
gl: Fondo

[ctx: Recipe title]
en: Title
gl: Título

en: Preparation Time
gl: Tempo de preparación

en: Photo
gl: Fotografía

en: Authors
gl: Autores

en: Categories
gl: Categorías

en: Ingredients
gl: Ingredientes

en: Ratings
gl: Clasificacións

en: Yield
gl: Doses

en: Background Color...
gl: Cor de fondo...

en: Text Color...
gl: Cor do texto...

en: Font...
gl: Tipo de letra...

en: Show
gl: Mostrar

[ctx: Align center]
en: Center
gl: Centrado

[ctx: Align left]
en: Left
gl: Esquerdo

[ctx: Align right]
en: Right
gl: Dereito

en: Alignment
gl: Aliñamento

en: Border...
gl: Bordo...

en: Columns...
gl: Columnas...

en: Select the number of columns to use:
gl: Escolla o número de columnas a usar:

[ctx: @title]
en: Full recipe list
gl: Lista da receita completa

[ctx: @title]
en: Shopping List
gl: Lista de compras

[ctx: @title:column]
en: Recipe Title
gl: Nome da receita

[ctx: @action:button]
en: &OK
gl: &Aceitar

[ctx: @action:button Clear list]
en: Clear
gl: Limpar

[ctx: @title:window]
en: Shopping List
gl: Lista de compras

en: Shopping List
gl: Lista de compras

[ctx: @title:window]
en: Similar Categories
gl: Categorías semellantes

[ctx: @label:textbox]
en: Threshold:
gl: Límite:

[ctx: @label:textbox]
en: Category:
gl: Categoría:

[ctx: @action:button Search a recipe category in database]
en: Search
gl: Busca

[ctx: @label:textbox]
en: Similar Categories:
gl: Categorías semellantes:

[ctx: @label:textbox]
en: Categories to Merge:
gl: Categorías para xuntar:

[ctx: @action:button]
en: Merge
gl: Fusionar

[ctx: @action:button]
en: Cancel
gl: Cancelar

[ctx: @title:column]
en: Category
gl: Categoría

[ctx: @info]
en: Please select only one category.
gl: Escolla só unha categoría.

[ctx: @info]
en: No recipes selected.
gl: Non foi escollida ningunha receita.

[ctx: @title]
en: Edit Recipe
gl: Editar a receita

[ctx: @info]
en: No categories selected to merge.
gl: Non se escolleron categorías para xuntalas.

[ctx: @title:tab]
en: Units
gl: Unidades

[ctx: @title:tab]
en: Mass Conversions
gl: Conversións de masas

[ctx: @title:tab]
en: Volume Conversions
gl: Conversións de volumes

[ctx: @title:window]
en: Finding Unit Ratios
gl: Estase a buscar os factores de conversión

en: Krecipes Recipes
gl: Receitas de Krecipes

en: Overall Rating
gl: Puntuación global

en: Authors: %1
gl: Autores: %1

en: Categories: %1
gl: Categorías: %1

en: Yields: %1
gl: Rendemento: %1

en: Preparation Time: %1
gl: Tempo de preparación: %1

en: or
gl: ou

en: 1 star | %1 stars
gl[0]: 1 estrela
gl[1]: %1 estrelas

en: Amount
gl: Cantidade

en: Ingredient
gl: Ingrediente

en: Preparation
gl: Preparación

en: reviews
gl: críticas

en: <html><b>Error:</b> Problem with KreML exporter.  Please export the recipe you are trying to view as KreML and attach it to a bug report to a Krecipes developer.</html>
gl: <html><b>Erro:</b> Hai un problema co exportador a KreML. Por favor, exporte a receita que está a tentar ver como KreML e anéxea a un informe do fallo para un desenvolvente de Krecipes.</html>

en: <html><b>Error:</b> Bad template: %1.  Use "Settings->Page Setup..." to select a new template.</html>
gl: <html><b>Erro:</b> Modelo incorrecto: %1. Use «Configuración->Configuración da páxina...» para escoller un novo modelo.</html>

en: Importing selected recipes
gl: Estase a importar as receitas escollidas

en: %v/%m Recipes
gl: %v/%m Receitas

en: All recipes up unto this point have been successfully imported.
gl: Todas as receitas ata este punto foron importadas con éxito.

en: Importing recipe: %1
gl: Estase a importar a receita: %1

en: <!doc>Import of recipes from the file <b>"%1"</b> <b>failed</b> due to the following error(s):
gl: <!doc>A importación de receitas do ficheiro <b>«%1»</b> <b>fallou</b> debido aos seguintes erros:

en: The file <b>%1</b> generated the following warning(s):
gl: O ficheiro <b>%1</b> xerou os seguintes avisos:

en: Archive does not contain a valid Krecipes file
gl: O arquivo non contén un ficheiro correcto de KRecipes

en: "%1" at line %2, column %3
gl: «%1» na liña %2 e columna %3

en: This file does not appear to be a *.kreml file
gl: Este ficheiro non semella ser un ficheiro *.kreml

en: No recipes found in this file.
gl: Non se atopou ningunha receita neste ficheiro.

en: Unable to open file.
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro.

en: While loading recipe <b>%1</b> an ingredient line was found after the directions. While this is valid, it most commonly indicates an incorrectly formatted recipe.
gl: Ao cargar a receita <b>%1</b>, foi atopada unha liña de ingrediente após as instrucións. Aínda que isto é válido, normalmente indica que a receita foi mal formatada.

en: servings
gl: doses

en: "%1" at line %2, column %3.  This may not be a *.mx2 file.
gl: «%1» na liña %2 e columna %3. Isto pode non ser un ficheiro *.mx2.

en: This file does not appear to be a *.mx2 file
gl: Este ficheiro non semella ser un ficheiro *.mx2

en: While loading recipe "%1" the field "Recipe By:" is either missing or could not be detected.
gl: Ao cargar a receita «%1», falta o campo «Receita de:» ou non foi posíbel detectalo.

en: While loading recipe "%1" the field "Serving Size:" is either missing or could not be detected.
gl: Ao cargar a receita «%1», falta o campo «Tamaño da dose:» ou non foi posíbel detectalo.

en: While loading recipe "%1" the field "Preparation Time:" is either missing or could not be detected.
gl: Ao cargar a receita «%1», falta o campo «Tempo de preparación:» ou non foi posíbel detectalo.

en: While loading recipe "%1" the field "Categories:" is either missing or could not be detected.
gl: Ao cargar a receita «%1», falta o campo «Categorías:» ou non foi posíbel detectalo.

en: While loading recipe "%1" Invalid amount "%2" in the line "%3"
gl: Ao cargar a receita «%1», existe unha cantidade «%2» non válida na liña «%3»

en: MasterCook's Generic Export format is currently not supported.  Please write to jkivlighn@gmail.com to request support for this format.
gl: O formato de exportación xenérico de MasterCook non é admitido por agora. Escreba a jkivlighn@gmail.com para pedir soporte para este formato.

en: MasterCook Mac's Export format is currently not supported.  Please write to jkivlighn@gmail.com to request support for this format.
gl: O formato de exportación para Mac de MasterCook non é admitido por agora. Escreba a jkivlighn@gmail.com para pedir soporte para este formato.

en: File does not appear to be a valid NYC export.
gl: O ficheiro non semella ser unha exportación válida de NYC.

en: "%1" at line %2, column %3.  This may not be a RecipeML file.
gl: «%1» na liña %2 e columna %3. Isto pode non ser un ficheiro RecipeML.

en: This file does not appear to be a valid RecipeML archive.
gl: O ficheiro non semella ser un arquivo RecipeML válido.

en: Gathering recipe data from file.
    Please wait...
gl: Estase a obter os datos da receita do ficheiro.
    Espere por favor...

[ctx: @action:inmenu Reload Recipe]
en: Reloa&d
gl: Recar&gar

en: &Edit Recipe
gl: &Editar as receitas

en: &Measurement Converter
gl: Conversor de &medidas

en: &Merge Similar Categories...
gl: &Xuntar as categorías semellantes...

en: &Merge Similar Ingredients...
gl: &Xuntar os ingredientes semellantes...

en: &New Recipe
gl: &Nova receita

en: Import from File...
gl: Importar dun ficheiro...

en: Import from Database...
gl: Importar dunha base de datos...

en: Export...
gl: Exportar...

en: &Copy to Clipboard
gl: &Copiar para o portarretallos

en: Page Setup...
gl: Configuración da páxina...

en: Print Setup...
gl: Configuración da impresión...

en: Backup...
gl: Copia de seguridade...

en: Restore...
gl: Restaurar...

en: Add to Shopping List
gl: Engadir á lista da compra

en: Remove From Category
gl: Retirar da categoría

en: Delete
gl: Eliminar

en: Show Recipe(s)
gl: Mostrar a receita

en: Categorize
gl: Categorías

en: Expand All
gl: Expandir todo

en: Collapse All
gl: Recoller todo

[ctx: @action:button Create new data item]
en: Create New
gl: Crear un novo

en: Rename
gl: Mudar o nome

en: Cut
gl: Cortar

en: Paste
gl: Apegar

en: Paste as Subcategory
gl: Apegar como subcategoría

en: MasterCook Export format
gl: Formato de exportación MasterCook

en: "Now You're Cooking" Generic Export format
gl: Formato de exportación xenérico «Now You're Cooking»

en: Import from file
gl: Importar dun ficheiro

en: Filter "%1" not recognized.
    Please select one of the provided filters.
gl: O filtro «%1» non foi recoñecido.
    Escolla un dos filtros subministrados.

en: Unrecognized Filter
gl: Filtro descoñecido

en: <p>NOTE: We recommend that all recipes generating warnings be checked to ensure that they were properly imported, and no loss of recipe data has occurred.</p>
gl: <p>NOTA: Recomendamos que todas as receitas que xeren avisos sexan revisadas para garantir que fosen importadas correctamente, e que non existe perda de datos da receita.</p>

en: Import Warnings
gl: Avisos da importación

en: The recipe print and view layouts use the same file for their style, meaning changing one view's look changes them both.  If this is not the behavior you desire, load one style and save it under a different name.
gl: As disposicións das receitas na vista e en impreso empregan o mesmo ficheiro de estilo, o que implica que se altera o aspecto da vista ha alterar ambas as dúas. Se isto non é o que desexa, cargue un estilo e gárdeo cun nome diferente.

en: Print Setup
gl: Configuración da impresión

en: Krecipes Backup File
gl: Copia de seguranza de Krecipes

en: Save Backup As...
gl: Gardar a copia de seguridade como...

en: Backup Failed
gl: Fallou a copia de seguridade

en: Restore Backup
gl: Repor a copia de seguridade

en: <b>Restoring this file will erase ALL data currently in the database.</b><br /><br />If you want to keep the recipes in your database, click "Cancel" and first export your recipes.  These can then be imported once the restore is complete.<br /><br />Are you sure you want to proceed?
gl: <b>Se repón este ficheiro, borrará TODOS os datos da base de datos!</b><br /><br />Se quixese manter as receitas na súa base de datos, prema en «Cancelar» e exporte primeiro as súas receitas. Estas poderán entón ser importadas, logo que a reposición acabe.<br /><br />Desexa realmente proseguir?

en: Restore successful.
gl: A reposición foi feita con éxito.

en: A recipe contains unsaved changes.
    Do you want to save the changes before exiting?
gl: A receita contén cambios non gardados.
    Desexa gardar os cambios antes de saír?

en: Unsaved Changes
gl: Cambios non gardados

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
gl: &Ficheiro

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
gl: &Editar

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
gl: &Utilidades

en: Find/Edit Recipes
gl: Buscar/Editar receitas

en: Data...
gl: Datos...

en: 
    You are using SQLite; this error is often caused by using an SQLite 2 database with Krecipes supporting SQLite 3, if this is the case you could run the SQLite converter.
    What do you want to do?
gl: 
    Está a usar SQLite; este erro xeralmente é causado por empregar unha base de datos SQLite 2 con Krecipes soportando SQLite 3. Se este é o caso, pode executar o conversor SQLite.
    Que desexa facer?

en: Run the setup assistant
gl: Executar o asistente de configuración

en: Run the SQLite converter
gl: Executar o conversor SQLite

en: 
    Would you like to run the setup wizard again? Otherwise, the application will be closed.
gl: 
    Desexa volver a executar o asistente de configuración? Caso contrario, o programa pecharase.

en: Units
gl: Unidades

en: Preparation Methods
gl: Métodos de preparación

en: Diet Helper
gl: Asistente de dieta

en: Ingredient Matcher
gl: Procura por ingredientes

en: View Recipe
gl: Ver a receita

en: A recipe contains unsaved changes.
    Do you want to save changes made to this recipe before editing another recipe?
gl: A receita contén cambios non gardados.
    Desexa gardar os cambios antes de editar outra receita?

en: Unsaved changes
gl: Cambios sen gardar

en: Are you sure you want to permanently remove the recipe, %1?
gl: Desexa realmente retirar permanentemente a receita %1?

en: Confirm remove
gl: Confirmar a retirada

[ctx: Recipe created]
en: Created:
gl: Creado:

[ctx: Recipe modified]
en: Modified:
gl: Modificado:

[ctx: Recipe last accessed]
en: Last Accessed:
gl: Último acceso:

en: Are you sure you want to permanently remove the selected recipes?
gl: Desexa realmente retirar permanentemente as receitas seleccionadas?

en: A recipe contains unsaved changes.
    Do you want to save changes made to this recipe before creating a new recipe?
gl: A receita contén cambios non gardados.
    Desexa gardar os cambios antes de crear outra receita?

en: Unable to setup database
gl: Non foi posíbel configurar a base de datos

en: Unable to open database
gl: Non foi posíbel abrir a base de datos

en: The configured database type (%1) is unsupported.
gl: O tipo de base de datos configurado (%1) non está soportado.

en: Unsupported database type. Database must be either MySQL, SQLite, or PostgreSQL.
gl: O tipo de base de datos non está soportado. A base de datos debe ser MySQL, SQLite ou PostgreSQL.

en: Convert the current SQLite 2.x database to SQLite 3 and exit
gl: Converter a base de datos actual SQLite 2.x para SQLite 3 e saír

en: The KDE Cookbook
gl: O libro de cociña de KDE

en: This product is RecipeML compatible.
    You can get more information about this file format in:
    http://www.formatdata.com/recipeml
gl: Este produto é compatíbel con RecipeML.
    Pode obter máis información acerca deste formato de ficheiro en:
    http://www.formatdata.com/recipeml

en: Testing, bug reports, suggestions
gl: Probas, informes de fallo, suxestións

en: Icons and artwork
gl: Iconas e deseño gráfico

en: Porting to KDE4
gl: Porte a KDE4

en: Porting to KDE4, current maintainer
gl: Porte a KDE4, mantedor actual

en: Porting to KDE4, developer
gl: Porte a KDE4, desenvolvente

en: Patches to make Krecipes work under Windows
gl: Parches para correr Krecipes baixo Windows

en: Help with bugs, patches
gl: Axuda con fallos, parches

en: Code to export recipes to *.mx2 files
gl: Código para exportar receitas a ficheiros *.mx2

en: He advised using WebKit to fix printing support during Akademy-es 2010.
gl: Suxeriu o uso de WebKit para arranxar o soporte de impresión durante a Akademy-es 2010.

en: bunch
gl: cacho

en: bunches
gl: cachos

en: cup
gl: copa

en: cups
gl: copas

en: cubic cm
gl: cm. cúbicos

en: centigram
gl: centigramo

en: centigrams
gl: centigramos

en: centiliter
gl: centilitro

en: centiliters
gl: centilitros

en: can
gl: lata

en: cans
gl: latas

en: carton
gl: caixa

en: cartons
gl: caixas

en: decigram
gl: decigramo

en: decigrams
gl: decigramos

en: deciliter
gl: decilitro

en: deciliters
gl: decilitros

en: drop
gl: pinga

en: drops
gl: pingas

en: dash
gl: trazo

en: dashes
gl: trazos

en: each
gl: cada

en: kilogram
gl: quilogramo

en: kilograms
gl: quilogramos

en: fluid ounce
gl: onza líquida

en: fluid ounces
gl: onzas líquidas

en: gram
gl: gramo

en: grams
gl: gramos

en: gallon
gl: galón

en: gallons
gl: galóns

en: liter
gl: litro

en: liters
gl: litros

en: pound
gl: libra

en: pounds
gl: libras

en: large
gl: grande

en: medium
gl: mediano

en: milligram
gl: miligramo

en: milligrams
gl: miligramos

en: milliliter
gl: mililitro

en: milliliters
gl: mililitros

en: package
gl: paquete

en: packages
gl: paquetes

en: pinch
gl: chisco

en: pinches
gl: chiscos

en: pint
gl: pinta

en: pints
gl: pintas

en: ounce
gl: onza

en: ounces
gl: onzas

en: quart
gl: cuarto

en: quarts
gl: cuartos

en: slice
gl: rebanda

en: slices
gl: rebandas

en: small
gl: pequeno

en: teaspoon
gl: culleradiña

en: teaspoons
gl: culleradiñas

en: tablespoon
gl: cullerada

en: tablespoons
gl: culleradas

en: per serving
gl: doses

en: Configure
gl: Configurar

en: Database System
gl: Sistema da base de datos

en: Database Management System Options (%1)
gl: Opcións do servidor de bases de datos (%1)

en: Formatting
gl: Formato

en: Customize Formatting
gl: Personalizar o formato

en: Import/Export
gl: Importa/Exportar

en: Recipe Import and Export Options
gl: Opcións de importación e exportación de receitas

en: Performance
gl: Rendemento

en: Performance Options
gl: Opcións de rendemento

en: Spell checking
gl: Comprobación da ortografía

en: Spell checking Options
gl: Opcións de ortografía

en: Server:
gl: Servidor:

[ctx: @label:textbox Database Username]
en: Username:
gl: Nome de usuario:

en: Password:
gl: Contrasinal:

[ctx: Default Port]
en: Default
gl: Predeterminado

en: Port:
gl: Porto:

en: Database name:
gl: Nome da base de datos:

[ctx: @title:group Backup options]
en: Backup
gl: Copia de seguranza

en: Select MySQL dump command
gl: Seleccione a orde dump do MySQL

en: Path to '%1':
gl: Ruta a «%1»:

en: Select MySQL command
gl: Seleccione a orde MySQL

en: All files
gl: Todos os ficheiros

en: Select PostgreSQL dump command
gl: Seleccione a orde dump do PostgreSQL

en: Select PostgreSQL command
gl: Seleccione a orde PostgreSQL

en: Database file:
gl: Ficheiro da base de datos:

en: Select SQLite command
gl: Seleccione a orde SQLite

en: SQLite converter
gl: Conversor SQLite

en: Select old SQLite version command
gl: Seleccione a orde da versión vella do SQLite

en: Path to SQLite old version command:
gl: Ruta á orde da versión vella do SQLite:

en: Select new SQLite version command
gl: Seleccione a orde da versión nova do SQLite

en: Path to SQLite new version command:
gl: Ruta á orde da versión nova do SQLite:

en: Select SQLite database file
gl: Escolla o ficheiro de base de datos SQLite

en: Re-run wizard on next startup
gl: Volver a executar o asistente no próximo arranque

en: Note: Krecipes must be restarted for most server preferences to take effect.
gl: Nota: Krecipes debe ser reiniciado para que a maior parte das preferencias do servidor se fagan efectivas.

en: Use abbreviations
gl: Usar abreviacións

en: Number Format
gl: Formato dos números

[ctx: @option:radio Display fraction]
en: Fraction
gl: Fracción

en: Import
gl: Importar

en: Overwrite recipes with same title
gl: Sobrescribir as receitas co mesmo título

en: Ask which recipes to import
gl: Preguntar cales receitas importar

en: 'Copy to Clipboard' format:
gl: Formato da copia para o portarretallos:

en: When this is enabled, the importer will show every recipe in the file(s) and allow you to select which recipes you want imported.
     									Disable this to always import every recipe, which allows for faster and less memory-intensive imports.
gl: Se escolle esta opción, o sistema de importación mostrará todas as receitas nos ficheiros e permitiralle escoller as que desexa importar.
     									Desactive isto para importar sempre todas as receitas, o que fai que as importacións sexan máis rápidas e menos custosas en termos de memoria.

en: Search as you type
gl: Busca segundo escribe

en: In most instances these options do not need to be changed.  However, limiting the amount of items displayed at once will <b>allow Krecipes to better perform when the database is loaded with many thousands of recipes</b>.
gl: Na maioría dos casos, estas opcións non necesitan ser cambiadas. Con todo, limitar a cantidade de elementos presentados dunha vez <b>permitiralle a Krecipes funcionar mellor, cando a base de datos estea cargada con varios millares de receitas</b>.

en: Number of categories to display at once:
gl: Número de categorías a mostrar dunha vez:

[ctx: Unlimited categories]
en: Unlimited
gl: Sen límite

en: Number of elements to display at once:
gl: Número de elementos a mostrar dunha vez:

[ctx: Unlimited elements]
en: Unlimited
gl: Sen límite

en: Welcome to Krecipes
gl: Benvido a Krecipes

en: Database Type
gl: Tipo de base de datos

en: Database Management System Settings
gl: Configuración do sistema de xestión de base de datos

en: Database Permissions
gl: Permisos da base de datos

en: Server Settings
gl: Configuración do servidor

en: Initialize Database
gl: Inicializar a base de datos

en: Finish & Save Settings
gl: Finalizar e gardar a configuración

en: There is currently no localized ingredient data for this locale.
    Would you like to load the English ingredients instead?
gl: Por agora non hai datos dos ingredientes traducidos a este idioma.
    Desexa usar os ingredientes en inglés?

en: <p><b><font size="+1">Thank you very much for choosing Krecipes.</font></b></p><p>It looks like this is the first time you are using it. This wizard will help you with the initial setup so that you can start using it quickly.</p><p>Welcome, and enjoy cooking!</p>
gl: <p><b><font size="+1">Grazas por ter escollido Krecipes.</font></b> </p><p>Esta parece ser a primeira vez que o está a utilizar. Este asistente vai axudalo a configurar o programa.</p><p>Benvido e divírtase cociñando!</p>

en: <p>This dialog will allow you to specify a MySQL account that has the necessary permissions to access the Krecipes MySQL database.</p><p><b><font size="+1">Most users that use Krecipes and MySQL for the first time can just leave the default parameters and press 'Next'.</font></b></p> <p>If you set a MySQL root password before, or you have already permissions as normal user, click on the appropriate option. Otherwise the account 'root' will be used, with no password.</p><p>[For security reasons, we strongly encourage you to setup a MySQL root password if you have not done so yet. Just type as root: mysqladmin password <i>your_password</i>]</p>
gl: <p>Este diálogo permítelle indicar unha conta MySQL cos permisos necesarios para acceder á base de datos MySQL de KRecipes.</p><p><b><font size="+1">A maior parte dos usuarios de Krecipes e MySQL poden simplemente deixar os parámetros por omisión e premer en «Seguinte».</font></b></p><p>Se alterou o contrasinal de «root» de MySQL ou se configurou permisos para o usuario normal, escolla a opción correspondente. Caso contrario, ha ser utilizada a conta «root», sen contrasinal.</p><p>[Por razóns de seguridade, é aconsellábel configurar o contrasinal do «root» de MySQL, se aínda non o fixo. Escreba como «root»: mysqladmin contrasinal <i>o_seu_contrasinal</i>]</p>

en: I have already set the necessary permissions
gl: Xa configurei os permisos necesarios

en: I have already set a MySQL root/admin account
gl: Xa configurei unha conta MySQL para root/admin

en: MySQL Administrator Account
gl: Conta de Administrador de MySQL

en: <p>This dialog will allow you to specify a PostgreSQL account that has the necessary permissions to access the Krecipes PostgreSQL database.  This account may either be a <b>PostgreSQL superuser</b> or have the ability to both <b>create new PostgreSQL users and databases</b>.</p><p>If no superuser or privileged account is given, the account 'postgres' will be attempted, with no password.  If this is insufficient for your PostgreSQL setup, you <b>must</b> select the appropriate option below to enter the information of a privileged PostgreSQL account.</p>
gl: <p>Este diálogo permítelle indicar unha conta PostgreSQL cos permisos necesarios para acceder á base de datos PostgreSQL de KRecipes. Esta conta pode ser un <b>superusuario PostgreSQL</b> ou ter a posibilidade de <b>crear novos usuarios e bases de datos PostgreSQL</b>.</p><p>Se non for dada unha conta de superusuario ou privilexiada ha ser tentada a conta «postgres» sen contrasinal. Se isto non é suficiente coa sua configuración de PostgreSQL, <b>ten</b> que escoller a opción correcta en baixo para indicar os datos dunha conta PostgreSQL privilexiada.</p>

en: I have already set a superuser or privileged account
gl: Xa configurei unha conta de superusuario ou privilexiada

en: PostgreSQL Superuser or Privileged Account
gl: Conta PostgreSQL de superusuario ou privilexiada

en: <p>In this dialog you can adjust the database server settings.</p><p><b>Warning: Passwords are stored in plain text and could potentially be compromised.  We recommend that you create a username and password combination solely for use by Krecipes.</b></p>
gl: <p>Neste diálogo, poderá axustar a configuración do servidor de base de datos.</p><p><b>Atención: Os contrasinais son gardados en texto normal e poderán ser comprometidas, posibelmente. Recoméndase que cre­e unha combinación de usuario e contrasinal só para usar por Krecipes.</b></p>

en: The server is remote
gl: O servidor é remoto

en: Server / Client Settings
gl: Configuración do Servidor / Cliente

en: Client:
gl: Cliente:

[ctx: @label:textbox Default Port]
en: Default
gl: Predeterminado

en: In this dialog you can adjust SQLite settings.
gl: Neste diálogo pode configurar SQLite.

en: Open file dialog
gl: Abrir o diálogo de ficheiros

en: Congratulations; all the necessary configuration setup is done. Press 'Finish' to continue, and enjoy cooking!
gl: Parabéns, a configuración está acabada. Prema en «Acabar» para continuar e divírtase na cociña!

en: <p>Krecipes comes with some delicious default recipes and useful data.</p><p>Would you like to initialize your database with those? Note that this will erase all your previous recipes if you have any.</p>
gl: <p>KRecipes ven con algunhas receitas predeterminadas deliciosas, e con algúns datos útiles.</p><p>Desexa inicializar a súa base de datos con eles? Lembre que isto borrará todas as súas receitas anteriores se as tivese. </p>

en: Yes please, initialize the database with the examples
gl: Si, inicializar a base de datos coas receitas incluídas

en: <p>Krecipes can import nutrient data from the USDA's nutrient database for over 400 foods.  A total of 43 food properties are included for each food, such as energy, fat, vitamin C, etc.</p><p>Would you like to import this data now?  Note that this operation is safe to use on an existing database, and no data loss will occur.  This operation may take several minutes.</p>
gl: <p>Krecipes pode importar informacións nutricionais para máis de 400 alimentos da base de datos de nutrientes da USDA. Inclue 43 propiedades para cada alimento, tales como enerxía, graxa, vitamina C, etc.</p><p>Desexa importar estes datos agora?. Esta operación pode ser utilizada nunha base de datos existente sen orixinar perda de datos. Esta operación pode demorar varios minutos.</p>

en: Yes please, load the database with nutrient data for 400+ foods.
gl: Si por favor, cargue a base de datos con informacións nutricionais para máis de 400 alimentos.

en: Choose the type of database that you want to use. Most users will want to choose a simple local database here. However, you can also use remote servers by means of a MySQL or PostgreSQL database.
gl: Escolla o tipo de base de datos que desexa usar. A maioría dos usuarios han querer usar unha base de datos local simples. Con todo, tamén poderá usar servidores remotos a través dunha base de datos MySQL ou PostgreSQL.

en: Simple Local File (SQLite)
gl: Ficheiro local simple (SQLite)

en: Local or Remote MySQL Database
gl: Base de datos MySQL local ou remota

en: Local or Remote PostgreSQL Database
gl: Base de datos PostgreSQL local ou remota

en: All Categories
gl: Todas as categorías

[ctx: Previous item]
en: << Previous
gl: << Anterior

[ctx: Next item]
en: Next >>
gl: Seguinte >>

[ctx: @title:column]
en: Header
gl: Cabeceira

en: Ingredient:
gl: Ingrediente:

[ctx: Ingredient grouping name]
en: Header:
gl: Cabezallo:

en: Amount:
gl: Cantidade:

en: Unit:
gl: Unidade:

en: Preparation Method:
gl: Método de preparación:

en: Please enter an ingredient
gl: Indique un ingrediente

en: Amount field contains invalid input.
gl: O campo da cantidade contén entradas non válidas.

en: Invalid input
gl: Entrada non válida

[ctx: the day after today]
en: tomorrow
gl: mañá

[ctx: this day]
en: today
gl: hoxe

[ctx: the day before today]
en: yesterday
gl: onte

[ctx: @option today]
en: &Today
gl: &Hoxe

[ctx: @option tomorrow]
en: To&morrow
gl: &Mañá

[ctx: @option next week]
en: Next &Week
gl: Semana &pasada

[ctx: @option next month]
en: Next M&onth
gl: Mes pasad&o

[ctx: @option do not specify a date]
en: No Date
gl: Sen data

[ctx: @title:column]
en: Categories
gl: Categorías

[ctx: @label:textbox]
en: Type here the text to search
gl: Introduza o texto a buscar

[ctx: @label:textbox]
en: Type here the text to search in the current page
gl: Introduza o texto a buscar na páxina actual

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, m_previousButton)
en: Previous Page
gl: Páxina anterior

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, m_nextButton)
en: Next Page
gl: Páxina seguinte

[ctx: @action:button Up to top menu]
en: Up...
gl: Subir...

[ctx: @title:column]
en: Enabled
gl: Activada

[ctx: @title:column]
en: Min. Value
gl: Valor mínimo

[ctx: @title:column]
en: Max. Value
gl: Valor máximo

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, criteriaListView)
en: Criteria
gl: Criterios

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, criteriaListView)
en: Stars
gl: Estrelas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comment)
en: Comments
gl: Comentarios

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, buttonRemove)
en: Remove
gl: Retirar

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, buttonEdit)
en: Edit...
gl: Editar...

en: Uncategorized
gl: Sen categoría

en: Recipe
gl: Receita

[ctx: @info:progress]
en: Loading recipes
gl: Estase a cargar as receitas

[ctx: @title:column Unit name]
en: Unit
gl: Unidade

[ctx: @title:column Unit abbreviation]
en: Abbreviation
gl: Abreviación

[ctx: @title:column unit plural abbreviation]
en: Abbreviation
gl: Abreviación

[ctx: @title:column Unit type]
en: Type
gl: Tipo

[ctx: Unit type other]
en: Other
gl: Outro

[ctx: Unit type mass]
en: Mass
gl: Masa

en: -No Preparation-
gl: -Sen Preparación-
