krecipes - en to nds translation catalogue (728 entries)

en: Are you sure you want to delete this category and all its subcategories?
nds: Büst Du seker, du wullt disse Kategorie un all ehr Ünnerkategorien wegdoon?

en: Recipes
nds: Rezepten

en: Category name cannot be longer than 1 character. | Category name cannot be longer than %1 characters.
nds[0]: Kategorienaams mööt nich mehr as een Bookstaav hebben.
nds[1]: Kategorienaams mööt nich mehr as %1 Bookstaven hebben.

en: This category already exists. Continuing will merge these two categories into one. Are you sure?
nds: Dat gifft disse Kategorie al. Maakst Du wieder, warrt disse twee Kategorien to een tosamenföhrt. Wullt Du dat redig?

en: New Header
nds: Nieg Koppel

en: Header cannot be longer than 1 character. | Header cannot be longer than %1 characters.
nds[0]: Koppelnaams mööt nich mehr as een Bookstaav hebben.
nds[1]: Koppelnaams mööt nich mehr as %1 Bookstaven hebben.

en: This header already exists.  Continuing will merge these two headers into one.  Are you sure?
nds: Dat gifft dissen Koppel al. Maakst Du wieder, warrt disse twee Koppeln to een tosamenföhrt. Wullt Du dat redig?

en: New Ingredient
nds: Nieg Rindoels

en: You are about to permanently delete recipes from your database.
nds: Du büst dorbi un deist Rezepten duerhaftig ut de Datenbank weg.

en: Ingredient name cannot be longer than 1 character. | Ingredient name cannot be longer than %1 characters.
nds[0]: Rindoelsnaams mööt nich mehr as een Bookstaav hebben.
nds[1]: Rindoelsnaams mööt nich mehr as %1 Bookstaven hebben.

en: This ingredient already exists. Continuing will merge these two ingredients into one. Are you sure?
nds: Dat gifft dit Rindoels al. Maakst Du wieder, warrt disse twee Rindoels to een tosamenföhrt. Wullt Du dat redig?

en: New Author
nds: Nieg Autor

en: Are you sure you want to delete this author?
nds: Büst Du seker, Du wullt dissen Autor wegdoon?

en: Author name cannot be longer than 1 character. | Author name cannot be longer than %1 characters.
nds[0]: Den Autor sien Naam mutt nich mehr as een Bookstaav hebben.
nds[1]: Den Autor sien Naam mutt nich mehr as %1 Bookstaven hebben.

en: This author already exists. Continuing will merge these two authors into one. Are you sure?
nds: Dat gifft dissen Autor al. Maakst Du wieder, warrt disse twee Autoren to een tosamenföhrt. Wullt Du dat redig?

en: New Preparation Method
nds: Nieg Torechtmaak-Metood

en: Preparation method cannot be longer than 1 character. | Preparation method cannot be longer than %1 characters.
nds[0]: Torechtmaak-Metoden mööt nich mehr as een Bookstaav hebben.
nds[1]: Torechtmaak-Metoden mööt nich mehr as %1 Bookstaven hebben.

en: Are you sure you want to delete this property?
nds: Büst Du seker, du wullt disse Egenschap wegdoon?

en: Property name cannot be longer than 1 character. | Property name cannot be longer than %1 characters.
nds[0]: Egenschapnaams mööt nich mehr as een Bookstaav hebben.
nds[1]: Egenschapnaams mööt nich mehr as %1 Bookstaven hebben.

en: This property already exists.  Continuing will merge these two properties into one.  Are you sure?
nds: Dat gifft disse Egenschap al. Maakst Du wieder, warrt disse twee Egenschappen to een tosamenföhrt. Wullt Du dat redig?

en: Please select only one recipe.
nds: Söök bitte bloots een Rezept ut.

en: Edit Recipe
nds: Rezept bewerken

en: No recipes selected.
nds: Keen Rezepten utsöcht

en: Export Recipe
nds: Rezept exporteren

en: No recipes are currently selected.
    Would you like to export all recipes in the current view?
nds: Opstunns is keen Rezept utsöcht.
    Wullt Du all Rezepten ut de aktuelle Ansicht exporteren?

en: Export Recipes
nds: Rezepten exporteren

en: Export
nds: Exporteren

en: No recipes are currently selected.
    Would you like to print all recipes in the current view?
nds: Opstunns is keen Rezept utsöcht.
    Wullt Du all Rezepten ut de aktuelle Ansicht drucken?

en: Print
nds: Drucken

en: Compressed Krecipes format
nds: Komprimeert KRecipes-Formaat

en: Web page
nds: Nettsiet

en: Plain Text
nds: Eenfach Text

en: Web Book
nds: Nettbook

en: File "%1" exists.  Are you sure you want to overwrite it?
nds: Dat gifft de Datei "%1" al. Wullt Du ehr redig överschrieven?

[ctx: @title:window]
en: Saving recipe
nds: Rezept sekern

[ctx: @info:progress]
en: Saving recipes...
nds: Rezepten sekern...

en: Rename Unit
nds: Eenheit Ü&mnömen

en: Properties
nds: Egenschappen

en: Ingredient Weights
nds: Rindoels-Wichten

en: Unit name cannot be longer than 1 character. | Unit name cannot be longer than %1 characters.
nds[0]: Eenheitnaams mööt nich mehr as een Bookstaav hebben.
nds[1]: Eenheitnaams mööt nich mehr as %1 Bookstaven hebben.

en: This unit already exists.  Continuing will merge these two units into one.  Are you sure?
nds: Dat gifft disse Eenheit al. Maakst Du wieder, warrt disse twee Eenheiten to een tosamenföhrt. Wullt Du dat redig?

[ctx: Overall rating]
en: Overall
nds: Tosamen

en: Taste
nds: Smack

en: Appearance
nds: Utsehn

en: Originality
nds: Eenkennigkeit

en: Ease of Preparation
nds: Eenfachheit

[ctx: Overall Rating]
en: Overall
nds: Tosamen

en: The Qt database plugin (%1) is not installed.  This plugin is required for using this database backend.
nds: at Qt-Datenbankmoduul (%1) is nich installeert. Dit Moduul deit för't Bruken vun disse Datenbank noot.

en: Krecipes could not open the "%1" database.
nds: KRecipes kann de Datenbank "%1" opmaken.

en: Krecipes could not open the database using the driver '%2' (with username: "%1"). You may not have the necessary permissions, or the server may be down.
nds: KRecipes kann de Datenbank nich mit den Driever "%2" opmaken (Brukernaam "%1"). Villicht hest Du de nödigen Verlöven nich, oder de Server antert nich.

en: Database message: %1
nds: Datenbank-Mellen: %1

en: This database was created with a newer version of Krecipes and cannot be opened.
nds: Disse Datenbank wöör mit en nieger Verschoon vun KRecipes opstellt un lett sik nich opmaken.

en: Failed to fix database structure.
nds: Datenbankstruktuur lett sik nich richten.

en: In ingredient '%1': weight [%2/%3%4]
nds: In Rindoels "%1": Wicht [%2/%3%4]

en: In ingredient '%1': property "%2" [%3/%4]
nds: In Rindoels "%1": Egenschap "%2" [%3/%4]

[ctx: @info]
en: <p>The database was created with a previous version of Krecipes. Would you like Krecipes to update this database to work with this version of Krecipes?  Depending on the number of recipes and amount of data, this could take some time.</p><warning><p>After updating, this database will no longer be compatible with previous versions of Krecipes.</p><p>Cancelling this operation may result in corrupting the database.</p></warning>
nds: <p>De Datenbank wöör mit en verleden Verschoon vun KRecipes opstellt. Wullt Du, dat KRecipes de Datenbank opfrischt, so dat disse Verschoon dor mit arbeiden kann? Afhangen vun de Tall vun Rezepten un de Datenmengde mag dat en Stoot bruken.</p><warning><p>Wohrschoen: Na't Opfrischen is de Datenbank nich mehr kompatibel to verleden Verschonen vun KRecipes.</p><p>Dat Afbreken vun disse Akschoon mag en schaadhaftig Datenbank as Resultaat hebben.</p></warning>

en: Porting database structure...
nds: Datenbankstruktuur warrt wannelt...

[ctx: @info:progress]
en: Loading category list
nds: Kategorienlist warrt laadt

[ctx: @info:progress]
en: Creating complete backup
nds: Ümfaten Sekerheitkopie warrt opstellt

en: Depending on the number of recipes and amount of data, this could take some time.
nds: Afhangen vun de Tall vun Rezepten un de Datenmengde mag dat en Stoot bruken.

en: Unable to find or run the program '%1'.  Either it is not installed on your system or it is not in $PATH.
nds: Dat Programm "%1" lett sik nich finnen oder opropen. Dat is nich installeert oder lett sik nich över Dien PATH-Variabel finnen.

en: Backup failed.
    %1
nds: Sekerheitkoperen fehlslaan.
    %1

en: This backup was created with a newer version of Krecipes and cannot be restored.
nds: Disse Sekerheitkopie wöör mit en nieger Verschoon vun KRecipes opstellt un lett sik nich wedderherstellen.

en: This file is not a Krecipes backup file or has become corrupt.
nds: Disse Datei is keen KRecipes-Sekerheitkopie oder is schaadhaftig.

en: This backup was created using the "%1" backend.  It can only be restored into a database using this backend.
nds: Disse Sekerheitkopie wöör mit dat Hülpprogramm "%1" opstellt, se lett sik bloots na en Datenbank wedderherstellen, de ok dit Hülpprogramm bruukt.

[ctx: @info:progress]
en: Restoring backup
nds: Sekerheitkopie warrt torüchspeelt

en: Restore Failed
nds: Wedderherstellen fehlslaan

en: Nutrient Import
nds: Eteninholt importeren

en: Importing USDA nutrient data
nds: USDA-Eteninholtdaten warrt importeert

en: Unable to find or run the program '%1'.  Either it is not installed on your system or it is not in $PATH. Do you want to configure other path for this command?
nds: Dat Programm "%1" lett sik nich finnen oder opropen. Dat is nich installeert oder lett sik nich över Dien PATH-Variabel finnen. Wullt Du för dissen Befehl en anner Padd instellen?

en: Conversion process failed. Probably the file %1 is not an SQLite 2 database.
nds: Ümwanneln fehlslaan. Villicht is de Datei "%1" keen SQLite-2-Datenbank.

en: Unable to backup SQLite 2 database, aborting. A successfully converted SQLite 3 file is available at %1.new.
nds: SQLite-2-Datenbank lett sik nich sekern. Afbrook. - En mit Spood wannelt SQLite-3-Datenbankdatei steiht as "%1.new" praat.

en: Unable to copy the new SQLite 3 database to %1.You may manually move %1.new to %1
nds: Nieg SQLite-3-Datenbank lett sik nich na %1 koperen. Villicht kannst Du "%1.new" vun Hand na %1 koperen.

en: Conversion successful! SQLite 2 database backed up to %1
nds: Ümwanneln harr Spood. SQLite-2-Datenbank as "%1" sekert.

[ctx: @label]
en: Search using the following criteria:
nds: Mit disse Markmalen söken:

[ctx: @action:button Recipe title]
en: Title >>
nds: Titel >>

[ctx: @option:check]
en: Require All Words
nds: All Wöör nödig

[ctx: @label:textbox]
en: Keywords:
nds: Slötelwöör:

[ctx: @action:button]
en: Ingredients >>
nds: Rindoels >>

[ctx: @info]
en: Enter ingredients: (e.g. chicken pasta "white wine")
nds: Bitte Rindoels ingeven: (a.B: Speck Kantüffels "grote Bohnen")

[ctx: @label:textbox]
en: Uses all:
nds: Bruukt all:

[ctx: @label:textbox]
en: Uses any of:
nds: Bruukt een:

[ctx: @label:textbox]
en: Without:
nds: Ahn:

[ctx: @action:button]
en: Categories >>
nds: Kategorien >>

[ctx: @info]
en: Enter categories: (e.g. Desserts Pastas "Main Dishes")
nds: Bitte Kategorien ingeven (a.B.: Naspies Aaft "mit Stipp")

[ctx: @label:textbox]
en: In all:
nds: Binnen all:

[ctx: @label:textbox]
en: In any of:
nds: Binnen een:

[ctx: @label:textbox]
en: Not in:
nds: Nich in:

[ctx: @action:button]
en: Authors >>
nds: Autoren >>

[ctx: @info]
en: Enter author name (e.g. Smith or "Jane Doe")
nds: Bitte Autornaam ingeven (a.B.: Claassen oder "Hein Mück")

[ctx: @label:textbox]
en: By any of:
nds: Vun een:

[ctx: @label:textbox]
en: By all:
nds: Vun all:

[ctx: @label:textbox]
en: Not by:
nds: Nich vun:

[ctx: @action:button]
en: Yield >>
nds: Aust >>

[ctx: @option:check]
en: Enabled
nds: Anmaakt

[ctx: @item:inlistbox]
en: Yields at least:
nds: Gifft tominnst:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Yields at most:
nds: Gifft tohööchst:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Yields about:
nds: Gifft üm un bi:

[ctx: @action:button]
en: Preparation Time >>
nds: Torechtmaaktiet >>

[ctx: @item:inlistbox]
en: Ready in at most:
nds: Praat in tohööchst:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Ready in about:
nds: Praat in üm un bi:

[ctx: @action:button]
en: Instructions >>
nds: Anwiesen >>

[ctx: @label Recipe created date]
en: Created:
nds: Opstellt:

[ctx: @label Recipe modified date]
en: Modified:
nds: Ännert:

[ctx: @label Recipe last accessed date]
en: Last Accessed:
nds: Verleden Togriep:

[ctx: @action:button]
en: Ratings >>
nds: Beweerten >>

[ctx: @option:radio]
en: By average:
nds: Na Dörsnitt:

[ctx: @label]
en: stars
nds: Steerns

[ctx: @option:radio]
en: By criteria:
nds: Na Markmaal:

[ctx: @title:column]
en: Criterion
nds: Markmaal

[ctx: @title:column]
en: Stars
nds: Steerns

[ctx: @title:column]
en: Criteria
nds: Bedingen

[ctx: @action:button Clear search criteria]
en: C&lear
nds: &Wegdoon

[ctx: @action:button Search recipes]
en: &Search
nds: &Söken

[ctx: @title:column Recipe title]
en: Title
nds: Titel

[ctx: @item:inlistbox]
en: No matching recipes found
nds: Keen passen Rezepten funnen

[ctx: @action:button]
en: Create...
nds: Opstellen...

[ctx: @action:button]
en: Delete
nds: Wegdoon

[ctx: @title:window]
en: Choose Border
nds: Rand utsöken

[ctx: @title:group]
en: Requested Border
nds: Randköör

[ctx: @label:textbox Border style]
en: Style:
nds: Stil:

[ctx: @label:textbox Border color]
en: Color:
nds: Klöör:

[ctx: @label:textbox Border width]
en: Width:
nds: Breed:

[ctx: @item:inlistbox Border type none]
en: None
nds: Keen

[ctx: @item:inlistbox See http://krecipes.sourceforge.net/bordertypes.png for an example]
en: Dotted
nds: Punkteert

[ctx: @item:inlistbox See http://krecipes.sourceforge.net/bordertypes.png for an example]
en: Dashed
nds: Ünnerbraken

[ctx: @item:inlistbox See http://krecipes.sourceforge.net/bordertypes.png for an example]
en: Solid
nds: Vull

[ctx: @item:inlistbox See http://krecipes.sourceforge.net/bordertypes.png for an example]
en: Double
nds: Dubbelt

[ctx: @item:inlistbox See http://krecipes.sourceforge.net/bordertypes.png for an example]
en: Groove
nds: Ingraven

[ctx: @item:inlistbox See http://krecipes.sourceforge.net/bordertypes.png for an example]
en: Ridge
nds: Rutheevt

[ctx: @item:inlistbox See http://krecipes.sourceforge.net/bordertypes.png for an example]
en: Inset
nds: Insett

[ctx: @item:inlistbox See http://krecipes.sourceforge.net/bordertypes.png for an example]
en: Outset
nds: Rutsett

en: Border Preview
nds: Rand-Vöransicht

[ctx: @title:window]
en: Measurement Converter
nds: Maateenheiten-Ümreken

[ctx: @action:button]
en: Convert
nds: Ümreken

[ctx: @item:inlistbox]
en: --Ingredient (optional)--
nds: -- Rindoels (köörwies) --

[ctx: @item:inlistbox]
en: -No Preparation-
nds: -Torechtmaken deit nich noot-

[ctx: @label]
en: Convert
nds: Ümreken

[ctx: @label Convert to]
en: To
nds: Na

[ctx: @label Result of an unit conversion]
en: <b>Result:</b>
nds: <b>Resultaat:</b>

[ctx: @label:textbox]
en: <b>Result:</b>
nds: <b>Resultaat:</b>

[ctx: @label:textbox]
en: <b>Approximated result:</b>
nds: <b>Negert Resultaat:</b>

[ctx: @label:textbox]
en: <b>Error:</b>
nds: <b>Fehler:</b>

[ctx: @info]
en: Missing unit conversion
nds: Eenheiten-Ümreken fehlt

[ctx: @info]
en: No ingredient weight available
nds: Keen Rindoels-Wicht verföögbor

[ctx: @info]
en: No ingredient weight available for this method of preparation
nds: Keen Rindoels-Wicht för disse Torechtmaak-Metood verföögbor

[ctx: @info]
en: Ingredient required for conversion
nds: Rindoels deit för't Ümreken noot

[ctx: @info]
en: Impossible unit conversion based on unit types
nds: Na de Eenheitentypen is keen Ümreken mööglich

[ctx: @title:window]
en: New Category
nds: Nieg Kategorie

[ctx: @title:group]
en: New Category
nds: Nieg Kategorie

[ctx: @label:textbox Category name]
en: Name:
nds: Naam:

[ctx: @label:textbox]
en: Subcategory of:
nds: Ünnerkategorie vun:

[ctx: @item:inlistbox No category]
en: **NONE**
nds: **Keen**

[ctx: @title:window]
en: Add Ingredient Weight
nds: Rindoels-Wicht tofögen

[ctx: @item]
en: -No Preparation-
nds: -Torechtmaken deit nich noot-

[ctx: @title:group]
en: New Ingredient Weight
nds: Nieg Rindoels-Wicht

[ctx: @label:textbox]
en: Per Amount:
nds: Per Mengde:

[ctx: @label:textbox]
en: Weight:
nds: Wicht:

[ctx: @info]
en: Amount field contains invalid input.
nds: De Inholt vun't Mengde-Feld is leeg.

[ctx: @title:window]
en: Invalid input
nds: Leeg Ingaav

[ctx: @title:window]
en: New Property
nds: Nieg Egenschap

[ctx: @title:group]
en: New Property
nds: Nieg Egenschap

[ctx: @label:textbox]
en: Property name:
nds: Egenschap-Naam:

[ctx: @label:textbox]
en: Units:
nds: Eenheiten:

[ctx: @title:window]
en: Unit Conversion
nds: Eenheiten ümreken

[ctx: @title:group]
en: New Unit Conversion
nds: Nieg Eenheiten-Ümreken

[ctx: @title:window]
en: New Unit
nds: Nieg Eenheit

[ctx: @title:window]
en: Unit
nds: Eenheit

[ctx: @title:group]
en: New Unit
nds: Nieg Eenheit

[ctx: @title:group]
en: Unit
nds: Eenheit

[ctx: @label:textbox Single unit name]
en: Singular:
nds: Eentall:

[ctx: @label:textbox Single unit abbreviation]
en: Singular Abbreviation:
nds: Eentall-Afkörten:

[ctx: @label:textbox Plural unit name]
en: Plural:
nds: Mehrtall:

[ctx: @label:textbox Plural unit abbreviation]
en: Plural Abbreviation:
nds: Mehrtall-Afkörten:

[ctx: @item:inlistbox Unit type other]
en: Other
nds: Anner

[ctx: @item:inlistbox Unit type volume]
en: Volume
nds: Ruuminholt

[ctx: @label:textbox Unit Type]
en: Type:
nds: Typ:

[ctx: @title:window]
en: Database Import
nds: Datenbank importeren

[ctx: @label:textbox]
en: Database file:
nds: Datenbank-Datei:

[ctx: @title:group]
en: Database
nds: Datenbank

[ctx: @label:textbox Database username]
en: Username:
nds: Brukernaam:

[ctx: @label:textbox]
en: Password:
nds: Passwoort:

[ctx: @label:textbox]
en: Database name:
nds: Datenbanknaam:

[ctx: @label:textbox Default port]
en: Default
nds: Standard

[ctx: @title:window]
en: Element with Dependencies
nds: Element mit Afhangigkeiten

[ctx: @info]
en: <warning>The following will have to be removed also, since currently they use the element you have chosen to be removed.</warning>
nds: <warning>Disse Elementen warrt ok wegdaan, se bruukt dat Element, dat Du wegdoon wullt.</warning>

[ctx: @info]
en: <warning>The following currently use the element you have chosen to be removed.</warning>
nds: <warning>Disse Elementen bruukt dat, wat Du wegdoon wullt.</warning>

[ctx: @info]
en: Are you sure you wish to proceed?
nds: Wullt Du redig wiedermaken?

[ctx: @title:window]
en: View Diet
nds: Eten ankieken

[ctx: @action:button]
en: Create &Shopping List
nds: &Inkööplist opstellen

en: Diet
nds: Eten

en: Day %1
nds: Dag %1

[ctx: @label:slider]
en: Number of Days
nds: Daag

[ctx: @label:slider]
en: Meals per Day
nds: Mahltieden per Dag

[ctx: @action:button]
en: Create the diet
nds: Dat Eten maken

[ctx: @action:button Clear Diet]
en: Clear
nds: Leddig maken

[ctx: @title:tab]
en: Meal 1 | Meal %1
nds[0]: Mahltiet 1
nds[1]: Mahltiet %1

en: - 1 week - | - %1 weeks -
nds[0]: - 1 Week -
nds[1]: - %1 Weken -

[ctx: @info]
en: Given the constraints, a full diet list could not be constructed. Either the recipe list is too short or the constraints are too demanding.
nds: De Etenlist lett sik mit disse Bedingen nich opstellen. Dat gifft to wenig Rezepten, oder de Bedingen sünd to drang.

[ctx: @label:spinbox]
en: No. of dishes:
nds: Etentall:

[ctx: @action:button]
en: Previous Dish
nds: Verleden Eten

[ctx: @action:button]
en: Next Dish
nds: Nakamen Eten

en: 1st Course
nds: 1. Gang

en: 2nd Course
nds: 2. Gang

en: Dessert
nds: Naspies

[ctx: Dish number %1]
en: Dish %1
nds: Eten %1

[ctx: @label:listbox]
en: Dish Characteristics
nds: Eten-Egenschappen

[ctx: @option:check]
en: Enable Category Filtering
nds: Kategoriefilter bruken

[ctx: @title:column]
en: USDA Ingredient
nds: USDA-Rindoels

[ctx: @title:column]
en: Property
nds: Egenschap

[ctx: @title:column]
en: Amount
nds: Mengde

[ctx: @title:column]
en: Unit
nds: Eenheit

[ctx: @title:column]
en: Weight
nds: Wicht

[ctx: @title:column]
en: Per Amount
nds: Per Mengde

[ctx: @title:window]
en: Property Information
nds: Egenschap-Informatschoon

[ctx: @label]
en: Property Information for <b>%1</b>
nds: Egenschappen för <b>%1</b>

[ctx: @action:button Load USDA data]
en: Load
nds: Laden

[ctx: @title:group]
en: Properties
nds: Egenschappen

[ctx: @action:button]
en: Add
nds: Tofögen

[ctx: @action:button]
en: Remove
nds: Wegmaken

[ctx: @title:group]
en: Weights
nds: Wichten

[ctx: @info]
en: Recipes may require this information for nutrient analysis. Are you sure you want to delete this entry?
nds: Disse Informatschoon deit för't Utreken vun Eteninholden noot. Wullt Du den Indrag redig wegdoon?

[ctx: @title:window]
en: Enter amount
nds: Mengde ingeven

[ctx: @title:group]
en: Amount
nds: Mengde

[ctx: @title:window]
en: Property Exists
nds: Gifft de Egenschap al

[ctx: @info]
en: The property you tried to add already exists in the ingredient with the same per units.
nds: De Egenschap, de Du tofögen wullt, gifft dat för de Rindoels al mit de sülven Eenheiten.

[ctx: @info]
en: Please select an ingredient in the USDA ingredient list
nds: Söök bitte en Rindoels ut de USDA-Rindoelslist ut.

[ctx: @title:window]
en: Rating
nds: Beweerten

[ctx: @action:button]
en: &Delete
nds: &Wegdoon

[ctx: @label:textbox]
en: Criteria:
nds: Bedingen:

[ctx: @label:textbox]
en: Stars:
nds: Steerns:

[ctx: @label:textbox]
en: Comments:
nds: Kommentaren:

[ctx: @label:textbox]
en: Rater:
nds: Beweerter:

[ctx: @title:column]
en: Ingredient (required?)
nds: Rindoels (nödig?)

[ctx: @title:column]
en: Amount Available
nds: Verföögbor Mengde

[ctx: @label:spinbox Number of missing ingredients allowed when doing a search by ingredients]
en: Missing ingredients allowed:
nds: Möögliche Rindoels, de fehlt:

[ctx: @item Any amount of ingredients missing when doing a search by ingredients]
en: Any
nds: All

[ctx: @title]
en: Matching Recipes
nds: Passen Rezepten

[ctx: @title:column Recipe Title]
en: Title
nds: Titel

[ctx: @title:column Missing ingredients in a search result]
en: Missing Ingredients
nds: Rindoels, de fehlt

[ctx: @action:button]
en: Find matching recipes
nds: Passen Rezepten söken

[ctx: @action:button Clear search criteria]
en: Clear
nds: Leddig maken

[ctx: @label:textbox]
en: You are missing 1 ingredient for: | You are missing %1 ingredients for:
nds[0]: Di fehlt een Rindoels för:
nds[1]: Di fehlt %1 Rindoels för:

en: OR
nds: oder

[ctx: @title:window]
en: Ingredient Parser
nds: Rindoels-Inleser

[ctx: @title:column]
en: Ingredient
nds: Rindoels

[ctx: @title:column]
en: Preparation Method
nds: Torechtmaak-Metood

[ctx: @action:button]
en: Set &Header
nds: As &Koppel bruken

[ctx: @info:whatsthis]
en: If an ingredient header is detected as an ingredient, select it and click this button so that Krecipes will recognize it as a header.  All the ingredients below the header will be included within that group.
    
    Alternatively, if you select multiple ingredients and click this button, those ingredients will be grouped together.
nds: Warrt en Koppelnaam as Rindoels wiest, söök dat ut un klick op dissen Knoop, KRecipes kennt em denn as Koppelnaam. All Rindoels nerrn den Koppelnaam warrt na den Koppel inslaten.
    
    Du kannst ok en Reeg Rindoels utsöken un op dissen Knoop klicken, de Rindoels warrt denn tosamenkoppelt.

[ctx: @item:inmenu]
en: &Delete
nds: &Wegdoon

[ctx: @item:inmenu]
en: Set &Header
nds: As &Koppel bruken

[ctx: @info]
en: <para>To use: Paste a list of ingredient below, click <interface>Parse Text</interface>, and then you may correct any incorrectly parsed ingredients.</para><para><warning>Fields will be truncated if longer than the database allows</warning></para>
nds: <para>Bruuk: Föög nerrn en List mit Rindoels in un klick op <interface>Text inlesen</interface>. Achteran kannst Du fehlerhaftig inleest Rindoels-Indrääg richten.</para><para><warning>De Feller warrt afsneden, wenn de Inholt länger is, as wat de Datenbank tolaten deit.</warning></para>

[ctx: @title]
en: Ingredients as understood by Krecipes:
nds: Rindoels, as Krecipes se verstahn hett:

[ctx: @action:button]
en: Parse Text
nds: Text inlesen

[ctx: @action:button]
en: Property Information
nds: Egenschap-Informatschoon

[ctx: @title:tab]
en: Ingredients
nds: Rindoels

[ctx: @title:tab]
en: Headers
nds: Överschriften

[ctx: @info]
en: No ingredient selected.
nds: Keen Rindoels utsöcht

en: Page Setup
nds: Siedeninstellen

en: Items Shown
nds: Wiest Indrääg

en: Show Items
nds: Indrääg wiesen

en: <i>Usage: Select a template along the left, and right-click any element to edit the look of that element.</i>
nds: <i>Bruuk: Linkerhand en Vörlaag utsöken. Över Rechtsklick lett sik dat Utsehn vun elk Element bewerken.</i>

en: Save and Close
nds: Sekern un Tomaken

en: &Cancel
nds: &Afbreken

en: The recipe view layout has been modified.
    Do you want to save it?
nds: Du hest dat Rezept-Utsehn ännert.
    Wullt Du dat sekern?

en: Save Layout?
nds: Utsehn sekern?

en: Krecipes style or template file
nds: Stil- oder Vörlaagdatei vun KRecipes

en: Select Layout
nds: Utsehn utsöken

en: This layout has been modified.
    Do you want to save it?
nds: Du hest dit Utsehn ännert.
    Wullt Du dat sekern?

en: Unable to save the layout because you do not have sufficient permissions to modify this file.
    Would you like to instead save the current layout to a new file?
nds: Dat Utsehn lett sik nich sekern, Du hest nich noog Verlöven för't Ännern vun disse Datei.
    Wullt Du dat ansteed as en nieg Datei sekern?

en: You have selected a file that you do not have the permissions to write to.
    Would you like to select another file?
nds: Du hest en Datei utsöcht, för de Du keen Schriefverlöven hest.
    Wullt Du en anner Datei utsöken?

[ctx: @title:window]
en: Import Recipes
nds: Rezepten importeren

[ctx: @title:column]
en: Recipes
nds: Rezepten

[ctx: @item]
en: Uncategorized
nds: Keen Kategorie

[ctx: @info:tooltip]
en: Select photo
nds: Foto utsöken

[ctx: action:button]
en: Save photo as...
nds: Foto sekern as...

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear photo
nds: Foto wegdoon

[ctx: @label]
en: Recipe Name
nds: Rezeptnaam

[ctx: @label]
en: Authors
nds: Autoren

[ctx: @label]
en: Categories
nds: Kategorien

[ctx: @label How much food you will produce with a given cooking recipe (e.g. 2 servings or 3 bottles)]
en: Yield
nds: Aust

[ctx: @label The amount for yield]
en: Amount
nds: Mengde

[ctx: @label The type of yield (e.g. servings, bottles...]
en: Type
nds: Typ

[ctx: @label]
en: Preparation Time
nds: Torechtmaaktiet

[ctx: @info:tooltip]
en: Add ingredient
nds: Rindoels tofögen

[ctx: @info:tooltip]
en: Move ingredient up
nds: Rindoels na baven

[ctx: @info:tooltip]
en: Move ingredient down
nds: Rindoels na nerrn

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove ingredient
nds: Rindoels wegmaken

[ctx: @info:tooltip]
en: Paste Ingredients
nds: Rindoels infögen

[ctx: @title:column]
en: Units
nds: Eenheiten

[ctx: @label]
en: Property Status:
nds: Egenschap-Status:

[ctx: @action:button]
en: Details...
nds: Enkelheiten...

[ctx: @action:inmenu Updates the loaded information]
en: Update
nds: Opfrischen

[ctx: @title:window]
en: Property details
nds: Egenschap-Enkelheiten

[ctx: @action:button]
en: Add Rating...
nds: Beweerten tofögen...

[ctx: @title:tab]
en: Recipe
nds: Rezept

[ctx: @title:tab]
en: Instructions
nds: Anwiesen

[ctx: @title:tab]
en: Ratings
nds: Beweerten

[ctx: @action:button]
en: Save recipe
nds: Rezept sekern

[ctx: @info:tooltip]
en: Save recipe
nds: Rezept sekern

[ctx: @action:button]
en: Show recipe
nds: Rezept wiesen

[ctx: @info:tooltip]
en: Show recipe
nds: Rezept wiesen

[ctx: @action:button]
en: Close
nds: Tomaken

[ctx: @info:tooltip]
en: Close
nds: Tomaken

[ctx: @action:button]
en: Resize recipe
nds: Rezeptgrött ännern

[ctx: @info:tooltip]
en: Resize recipe
nds: Rezeptgrött ännern

en: Images
nds: Biller

[ctx: @title:window]
en: Save photo as...
nds: Foto sekern as...

[ctx: @info]
en: The file already exists, do you want to overwrite it?
nds: Dat gifft de Datei al. Wullt Du ehr redig överschrieven?

[ctx: @info]
en: The photo cannot be saved in %1
nds: Dat Foto lett sik binnen "%1" nich sekern.

[ctx: @info]
en: Unit name cannot be longer than 1 character. | Unit name cannot be longer than %1 characters.
nds[0]: Eenheitnaams mööt nich mehr as een Bookstaav hebben.
nds[1]: Eenheitnaams mööt nich mehr as %1 Bookstaven hebben.

[ctx: @info]
en: Preparation method cannot be longer than 1 character. | Preparation method cannot be longer than %1 characters.
nds[0]: Torechtmaak-Metoden mööt nich mehr as een Bookstaav hebben.
nds[1]: Torechtmaak-Metoden mööt nich mehr as %1 Bookstaven hebben.

[ctx: @info]
en: Recipe title cannot be longer than 1 character. | Recipe title cannot be longer than %1 characters.
nds[0]: Rezepttiteln mööt nich mehr as een Bookstaav hebben.
nds[1]: Rezepttiteln mööt nich mehr as %1 Bookstaven hebben.

en: Unable to save recipe
nds: Rezept lett sik nich sekern

[ctx: @label:textbox]
en: Write the recipe instructions here
nds: Hier bitte de Rezeptanwiesen henschrieven.

[ctx: @label:textbox]
en: Write the recipe title here
nds: Hier bitte den Rezepttitel henschrieven.

[ctx: @info]
en: This recipe contains unsaved changes.
    Would you like to save it before closing?
nds: Dat Rezept bargt nich sekert Ännern.
    Wullt Du dat ehr't Tomaken sekern?

[ctx: @title:window]
en: Unsaved changes
nds: Ännern nich sekert

[ctx: @info]
en: You need to save the recipe before displaying it. Would you like to save it now?
nds: Du muttst dat Rezept sekern, ehr Du dat wiesen kannst. Wullt Du dat nu sekern?

[ctx: @info]
en: This recipe has changes that will not be displayed unless the recipe is saved. Would you like to save it now?
nds: Dat Rezept bargt Ännern, de nich wiest warrt, ehr Du dat nich sekert hest. Wullt Du dat nu sekern?

[ctx: @info]
en: <b>%1:</b> No nutrient information available. <a href="ingredient#%2">Provide nutrient information.</a>
nds: <b>%1</b>Keen Informatschonen över den Eteninholt verföögbor.  <a href="ingredient#%2">Eteninholt angeven</a>

[ctx: @info]
en: <b>%3:</b> Unit conversion missing for conversion from '%1' to '%2'
nds: <b>%3:</b> Eenheiten-Ümreken vun "%1" na "%2" fehlt

en: -No unit-
nds: -Keen Eenheit-

[ctx: @info]
en: -No unit-
nds: -Keen Eenheit-

[ctx: @info]
en: <b>%1:</b> Either <a href="ingredient#%3">enter an appropriate ingredient weight entry</a>, or provide conversion information to perform one of the following conversions: %2
nds: <b>%1:</b> Giff bitte en propper <a href="ingredient#%3">Rindoels-Wichtindrag</a> in oder bruuk en vun de nakamen Ümreken: %2

[ctx: @info]
en: <b>%1:</b> No ingredient weight entries. <a href="ingredient#%2">Provide ingredient weight.</a>
nds: <b>%1:</b> Keen Rindoels-Wichtindrääg: <a href="ingredient#%2">Rindoels-Wicht angeven</a>

[ctx: @info]
en: <b>%1:</b> There is no ingredient weight entry for when no preparation method is specified. <a href="ingredient#%2">Provide ingredient weight.</a>
nds: <b>%1:</b> Dat gifft keen Rindoels-Wichtindrag för den Fall, dor is keen Torechtmaak-Metood angeven. <a href="ingredient#%2">Rindoels-Wicht angeven</a>

[ctx: @info]
en: <b>%1:</b> There is no ingredient weight entry for when prepared in any of the following manners: %2<a href="ingredient#%3">Provide ingredient weight.</a>
nds: <b>%1</b> Dat gifft keen Rindoels-Wichtindrag för de nakamen Torechtmaak-Metoden: %2 <a href="ingredient#%3">Rindoels-Wicht angeven</a>

[ctx: @info]
en: <b>%1:</b> There is no ingredient weight entry for when prepared in any of the following manners (defaulting to a weight entry without a preparation method specified): %2<a href="ingredient#%3">Provide ingredient weight.</a>
nds: <b>%1</b> Dat gifft keen Rindoels-Wichtindrag för de nakamen Torechtmaak-Metoden (standardwies en Wichtindrag ahn Torechtmaak-Metood): %2 <a href="ingredient#%3">Rindoels-Wicht angeven</a>

[ctx: @info Property information for a recipe is complete]
en: Complete
nds: Afslaten

[ctx: @info Property information for a recipe is complete, but...]
en: Complete, but approximations made
nds: Afslaten, man Negern bruukt

[ctx: @info Property information for a recipe is incomplete]
en: Incomplete
nds: Nich afslaten

[ctx: @info]
en: The nutrient information for this recipe is incomplete because the following information is missing:
nds: De Eteninholt-Informatschonen vun dit Rezept sünd nich afslaten, de nakamen Informatschonen fehlt:

[ctx: @info]
en: The following approximations will be made when determining nutrient information:
nds: Disse Negern warrt bi't Utreken vun den Eteninholt bruukt:

[ctx: @title:window]
en: Loading recipes, please wait...
nds: Rezepten warrt laadt, tööv bitte...

[ctx: @title:window]
en: Refine Shopping List
nds: Inkööplist topassen

[ctx: @action:button Finished refining shopping list]
en: &Done
nds: &Afsluten

[ctx: @title:column]
en: Ingredients in Shopping List
nds: Rindoels op Inkööplist

[ctx: @info]
en: On the right are the ingredients needed for the recipes you selected.  You may now add additional ingredients, remove ingredients you do not need, or modify the amounts of existing ingredients.
nds: Rechterhand staht de Rindoels för de Rezepten, de Du utsöcht hest. Du kannst nu anner Rindoels tofögen, Rindoels wegmaken, de Du nich bruukst, oder de Mengden richten.

[ctx: @title:column]
en: Ingredients
nds: Rindoels

[ctx: @title:window]
en: Resize Recipe
nds: Rezeptgrött ännern

[ctx: @info]
en: Unable to scale a recipe with zero yield
nds: Rezept mit en Aust vun 0 lett sik nich topassen

[ctx: @info]
en: Invalid input
nds: Leeg Ingaav

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_yieldButton)
en: &Scale by yield
nds: Na &Aust topassen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &New yield
nds: &Nieg Aust

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Current &yield:
nds: &Aust opstunns:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_factorButton)
en: Scale b&y factor
nds: Na &Faktor topassen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Factor (e.g. 1/2 to half, 3 to triple):
nds: &Faktor (also 1/2 för half, 3 för dreedubbelt):

[ctx: @title:window]
en: Authors
nds: Autoren

[ctx: @title:column]
en: Id
nds: ID

[ctx: @title:column]
en: Author
nds: Autor

[ctx: @info]
en: Author name cannot be longer than 1 character. | Author name cannot be longer than %1 characters.
nds[0]: Den Autor sien Naam mutt nich mehr as een Bookstaav hebben.
nds[1]: Den Autor sien Naam mutt nich mehr as %1 Bookstaven hebben.

[ctx: @title:window]
en: Categories
nds: Kategorien

[ctx: @action:button]
en: &New Category...
nds: &Nieg Kategorie...

[ctx: @info]
en: Category name cannot be longer than 1 character. | Category name cannot be longer than %1 characters.
nds[0]: Kategorienaams mööt nich mehr as een Bookstaav hebben.
nds[1]: Kategorienaams mööt nich mehr as %1 Bookstaven hebben.

[ctx: @title:window]
en: Choose Property
nds: Egenschap utsöken

[ctx: @title:group]
en: Choose Property
nds: Egenschap utsöken

[ctx: @label:textbox]
en: Per units:
nds: Per Eenheit:

[ctx: @item]
en: -No unit-
nds: -Keen Eenheit-

[ctx: @label:textbox Search recipes]
en: Search:
nds: Söken:

[ctx: @action:button]
en: Show Recipe(s)
nds: Rezepten wiesen

[ctx: @action:button]
en: Edit Recipe
nds: Rezept bewerken

[ctx: @title:tab Basic search]
en: Basic
nds: Eenfach

[ctx: @title:tab Advanced search]
en: Advanced
nds: Sworer

[ctx: @title:window]
en: Choose Unit
nds: Eenheit utsöken

[ctx: @title:group]
en: Choose Unit
nds: Eenheit utsöken

en: Recipe Title
nds: Rezepttitel

en: serving
nds: opdoon

en: Category 1, Category 2, ...
nds: Kategorie 1, Kategorie 2, ...

en: Instructions
nds: Anwiesen

en: Author 1, Author 2, ...
nds: Autor 1, Autor 2, ...

en: Ingredient 1
nds: Rindoels 1

en: Ingredient 2
nds: Rindoels 2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, raterName)
en: Rater
nds: Beweerter

en: Comment
nds: Kommentar

en: Criteria 1
nds: Beding 1

en: Criteria 2
nds: Beding 2

en: Property 1
nds: Egenschap 1

en: Property 2
nds: Egenschap 2

[ctx: Background color]
en: Background
nds: Achtergrund

[ctx: Recipe title]
en: Title
nds: Titel

en: Preparation Time
nds: Torechtmaaktiet

en: Photo
nds: Foto

en: Authors
nds: Autoren

en: Categories
nds: Kategorien

en: Ingredients
nds: Rindoels

en: Ratings
nds: Beweerten

en: Yield
nds: Aust

en: Background Color...
nds: Achtergrundklöör...

en: Text Color...
nds: Textklöör...

en: Font...
nds: Schriftoort...

en: Show
nds: Wiesen

[ctx: Align center]
en: Center
nds: Merrn

[ctx: Align left]
en: Left
nds: Links

[ctx: Align right]
en: Right
nds: Rechts

en: Alignment
nds: Utrichten

en: Border...
nds: Rahmen...

en: Columns...
nds: Striepen...

en: Select the number of columns to use:
nds: De Tall vun Striepen utsöken, de Du bruken wullt:

[ctx: @title]
en: Full recipe list
nds: Heel Rezeptenlist

[ctx: @title]
en: Shopping List
nds: Inkööplist

[ctx: @title:column]
en: Recipe Title
nds: Rezepttitel

[ctx: @action:button Clear list]
en: Clear
nds: Leddig maken

[ctx: @title:window]
en: Shopping List
nds: Inkööplist

en: Shopping List
nds: Inkööplist

[ctx: @title:window]
en: Similar Categories
nds: Liek Kategorien

[ctx: @label:textbox]
en: Threshold:
nds: Süll:

[ctx: @label:textbox]
en: Category:
nds: Kategorie:

[ctx: @action:button Search a recipe category in database]
en: Search
nds: Söken

[ctx: @label:textbox]
en: Similar Categories:
nds: Liek Kategorien:

[ctx: @label:textbox]
en: Categories to Merge:
nds: Kategorien, de Du tosamenföhren wullt:

[ctx: @action:button]
en: Merge
nds: Tosamenföhren

[ctx: @action:button]
en: Cancel
nds: Afbreken

[ctx: @title:column]
en: Category
nds: Kategorie

[ctx: @info]
en: Please select only one category.
nds: Söök bitte bloots een Kategorie ut.

[ctx: @info]
en: No recipes selected.
nds: Keen Rezepten utsöcht

[ctx: @title]
en: Edit Recipe
nds: Rezept bewerken

[ctx: @info]
en: No categories selected to merge.
nds: Keen Kategorien för't Tosamenföhren utsöcht.

[ctx: @title:tab]
en: Units
nds: Eenheiten

[ctx: @title:tab]
en: Mass Conversions
nds: Mass-Ümreken

[ctx: @title:tab]
en: Volume Conversions
nds: Ruummaat-Ümreken

[ctx: @title:window]
en: Finding Unit Ratios
nds: Eenheiten-Proportschonen söken

en: Krecipes Recipes
nds: KRecipes-Rezepten

en: Overall Rating
nds: Heel Beweerten

en: Authors: %1
nds: Autoren: %1

en: Categories: %1
nds: Kategorien: %1

en: Yields: %1
nds: Gifft: %1

en: Preparation Time: %1
nds: Torechtmaaktiet: %1

en: or
nds: oder

en: 1 star | %1 stars
nds[0]: 1 Steern
nds[1]: %1 Steerns

[ctx: Total preparation time]
en: Total
nds: Tosamen

en: Prep
nds: Trechtmk

en: Amount
nds: Mengde

en: Ingredient
nds: Rindoels

en: Preparation
nds: Torechtmaken

en: reviews
nds: Överarbeiden

en: <html><b>Error:</b> Problem with KreML exporter.  Please export the recipe you are trying to view as KreML and attach it to a bug report to a Krecipes developer.</html>
nds: <html><b>Fehler:</b> Problem mit den Export na KreXML. Exporteer dat Rezept, dat Du ankieken wullt, as KreML un legg dat en Fehlerbericht na den Schriever vun KRecipes bi.</html>

en: <html><b>Error:</b> Bad template: %1.  Use "Settings->Page Setup..." to select a new template.</html>
nds: <html><b>Fehler:</b> Leeg Vörlaag: %1. Bruuk "Instellen -> Siedeninstellen..." un söök en nieg Vörlaag ut.</html>

en: Importing selected recipes
nds: Utsöcht Rezepten warrt importeert

en: %v/%m Recipes
nds: %v/%m Rezepten

en: All recipes up unto this point have been successfully imported.
nds: Betherto wöörn all Rezepten mit Spood importeert.

en: Importing recipe: %1
nds: Rezept warrt importeert: %1

en: <!doc>Import of recipes from the file <b>"%1"</b> <b>failed</b> due to the following error(s):
nds: <!doc>Importeren vun Rezepten ut de Datei <b>%1</b> is <b> fehlslaan</b>, dit sünd de Fehlermellen:

en: The file <b>%1</b> generated the following warning(s):
nds: Bi de Datei <b>%1</b> hett dat disse Wohrschoen geven:

en: Archive does not contain a valid Krecipes file
nds: Dat Archiev bargt keen gellen KRecipes-Datei

en: "%1" at line %2, column %3
nds: "%1" op Reeg %2, Striep %3

en: This file does not appear to be a *.kreml file
nds: As't lett is dit keen *.kreml-Datei

en: No recipes found in this file.
nds: Keen Rezepten binnen disse Datei funnen.

en: Unable to open file.
nds: Datei lett sik nich opmaken.

en: While loading recipe <b>%1</b> an ingredient line was found after the directions. While this is valid, it most commonly indicates an incorrectly formatted recipe.
nds: Bi't Laden vun't Rezept <b>%1</b> wöör en Rindoels-Reeg achter de Anwiesen funnen. Dat gellt wull, man wiest normalerwies op en leeg formateert Rezept hen.

en: servings
nds: Portschonen

en: "%1" at line %2, column %3.  This may not be a *.mx2 file.
nds: "%1" op Reeg %2, Striep %3. Dat is villicht keen *.mx2-Datei.

en: This file does not appear to be a *.mx2 file
nds: As't lett is dit keen *.mx2-Datei.

en: While loading recipe "%1" the field "Recipe By:" is either missing or could not be detected.
nds: Bi't Laden vun't Rezept "%1" fehlt dat Feld "Rezept vun:", oder dat wöör nich opdeckt.

en: While loading recipe "%1" the field "Serving Size:" is either missing or could not be detected.
nds: Bi't Laden vun't Rezept "%1" fehlt dat Feld "Portschoongrött::", oder dat wöör nich opdeckt.

en: While loading recipe "%1" the field "Preparation Time:" is either missing or could not be detected.
nds: Bi't Laden vun't Rezept "%1" fehlt dat Feld "Torechtmaaktiet:", oder dat wöör nich opdeckt.

en: While loading recipe "%1" the field "Categories:" is either missing or could not be detected.
nds: Bi't Laden vun't Rezept "%1" fehlt dat Feld "Kategorien:", oder dat wöör nich opdeckt.

en: While loading recipe "%1" Invalid amount "%2" in the line "%3"
nds: Bi't Laden vun't Rezept "%1" leeg Mengde "%2" binnen Reeg "%3" funnen.

en: MasterCook's Generic Export format is currently not supported.  Please write to jkivlighn@gmail.com to request support for this format.
nds: Dat Orginaal-Exportformaat vun MasterCook warrt opstunns nich ünnerstütt. Stüer dor bitte jkivlighn@gmail.com en Anfraag na to.

en: MasterCook Mac's Export format is currently not supported.  Please write to jkivlighn@gmail.com to request support for this format.
nds: Dat Mac-Exportformaat vun MasterCook warrt opstunns nich ünnerstütt. Stüer dor bitte jkivlighn@gmail.com en Anfraag na to.

en: File does not appear to be a valid NYC export.
nds: As't lett is dit keen gellen NYC-Exporteren.

en: "%1" at line %2, column %3.  This may not be a RecipeML file.
nds: "%1" op Reeg %2, Striep %3. Dit is villicht keen RecipeML-Datei.

en: This file does not appear to be a valid RecipeML archive.
nds: As't lett is dit keen gellen RecipeML-Archiev.

en: Gathering recipe data from file.
    Please wait...
nds: Rezeptdaten warrt ut Datei haalt.
    Tööv bitte...

[ctx: @action:inmenu Reload Recipe]
en: Reloa&d
nds: &Nieg laden

en: &Edit Recipe
nds: Rezept &bewerken

en: &Measurement Converter
nds: Maateenheiten ü&mwanneln

en: &Merge Similar Categories...
nds: Liek Kategorien &tosamenföhren...

en: &Merge Similar Ingredients...
nds: Liek Rindoels &tosamenföhren...

en: &New Recipe
nds: &Nieg Rezept

en: Import from File...
nds: Ut Datei importeren...

en: Import from Database...
nds: Ut Datenbank importeren...

en: Export...
nds: Exporteren...

en: &Copy to Clipboard
nds: Na Twischenaflaag &koperen

en: Page Setup...
nds: Siedeninstellen...

en: Print Setup...
nds: Druckinstellen...

en: Backup...
nds: Sekerheitkopie...

en: Restore...
nds: Wedderherstellen...

en: Add to Shopping List
nds: Na Inkööplist tofögen

en: Remove From Category
nds: Ut Kategorie wegmaken

en: Delete
nds: Wegdoon

en: Show Recipe(s)
nds: Rezepten wiesen

en: Categorize
nds: Kategorie towiesen

en: Expand All
nds: All utfoolden

en: Collapse All
nds: All infoolden

[ctx: @action:button Create new data item]
en: Create New
nds: Nieg opstellen

en: Rename
nds: Ümnömen

en: Cut
nds: Knippen

en: Paste
nds: Infögen

en: Paste as Subcategory
nds: As Ünnerkategorie infögen

en: MasterCook Export format
nds: "MasterCook"-Exportformaat

en: "Now You're Cooking" Generic Export format
nds: "Now You're Cooking"-Exportformaat

en: Import from file
nds: Ut Datei importeren

en: Filter "%1" not recognized.
    Please select one of the provided filters.
nds: Filter "%1" nich begäng.
    Söök bitte een vun de praatstellten Filtern ut.

en: Unrecognized Filter
nds: Filter nich begäng

en: <p>NOTE: We recommend that all recipes generating warnings be checked to ensure that they were properly imported, and no loss of recipe data has occurred.</p>
nds: <p>Beacht: Dat is anraadt, dat Du bi all Rezepten, för de dat Wohrschoen gifft, nipp un nau pröövst, wat se propper importeert wöörn un keen Daten wegkamen sünd.</p>

en: Import Warnings
nds: Import-Wohrschoen

en: The recipe print and view layouts use the same file for their style, meaning changing one view's look changes them both.  If this is not the behavior you desire, load one style and save it under a different name.
nds: Dat Rezept sien Utsehn op den Schirm un bi't Drucken hangt vun de sülve Stildatei af. Ännerst Du een, ännert sik ok dat anner. Is dat nich dat, wat Du wullt, laad den Stil un seker em mit en anner Naam.

en: Print Setup
nds: Druckinstellen

en: Krecipes Backup File
nds: KRecipes-Sekerheitkopie

en: Save Backup As...
nds: Sekerheitkopie sekern as...

en: Backup Failed
nds: Sekerheitkoperen fehlslaan

en: Restore Backup
nds: Sekerheitkopie wedderherstellen

en: <b>Restoring this file will erase ALL data currently in the database.</b><br /><br />If you want to keep the recipes in your database, click "Cancel" and first export your recipes.  These can then be imported once the restore is complete.<br /><br />Are you sure you want to proceed?
nds: <b>Stellst Du disse Datei wedder her, warrt ALL Daten, de opstunns binnen de Datenbank staht, wegmaakt!</b><br /><br />Klick op "Afbreken" un exporteer Dien Rezepten toeerst, wenn Du se wohren wullt.<br /><br />Wullt Du redig wiedermaken?

en: Restore successful.
nds: Mit Spood wedderherstellt.

en: A recipe contains unsaved changes.
    Do you want to save the changes before exiting?
nds: En Rezept bargt nich sekert Ännern.
    Wullt Du de Ännern sekern, ehr Du dat Programm utmaakst?

en: Unsaved Changes
nds: Nich sekerte Ännern

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nds: &Datei

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
nds: &Bewerken

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
nds: &Warktüüch

en: Find/Edit Recipes
nds: Rezepten söken/bewerken

en: Data...
nds: Daten...

en: 
    You are using SQLite; this error is often caused by using an SQLite 2 database with Krecipes supporting SQLite 3, if this is the case you could run the SQLite converter.
    What do you want to do?
nds: 
    Du bruukst SQLite. De Oorsaak för dissen Fehler is faken de Bruuk vun en SQLite-2-Datenbank mit KRecipes, wat man SQLite-3 ünnerstütten deit. Op't best wannelst Du de Datenbank üm.
    Wat wullt Du doon?

en: Run the setup assistant
nds: Den Hölper anmaken

en: Run the SQLite converter
nds: SQLite ümwanneln

en: 
    Would you like to run the setup wizard again? Otherwise, the application will be closed.
nds: 
    Wullt Du den Inrichthölper nochmaal utföhren? Wenn nich, warrt dat Programm utmaakt.

en: Units
nds: Eenheiten

en: Preparation Methods
nds: Torechtmaak-Metoden

en: Diet Helper
nds: Etenplaan-Hölper

en: Ingredient Matcher
nds: Rindoels söken

en: View Recipe
nds: Rezept ankieken

en: A recipe contains unsaved changes.
    Do you want to save changes made to this recipe before editing another recipe?
nds: En Rezept bargt nich sekert Ännern.
    Wullt Du de Ännern to dit Rezept sekern, ehr Du en anner Rezept bewerken deist?

en: Unsaved changes
nds: Ännern nich sekert

en: Are you sure you want to permanently remove the recipe, %1?
nds: Wullt Du dat Rezept "%1" redig duerhaftig wegmaken?

en: Confirm remove
nds: Wegmaken beglöven

[ctx: Recipe created]
en: Created:
nds: Opstellt:

[ctx: Recipe modified]
en: Modified:
nds: Ännert:

[ctx: Recipe last accessed]
en: Last Accessed:
nds: Verleden Togriep:

en: Are you sure you want to permanently remove the selected recipes?
nds: Wullt Du de utsöchten Rezepten redig duerhaftig wegmaken?

en: A recipe contains unsaved changes.
    Do you want to save changes made to this recipe before creating a new recipe?
nds: En Rezept bargt nich sekert Ännern.
    Wullt Du de Ännern to dit Rezept sekern, ehr Du en nieg  Rezept opstellst?

en: Unable to setup database
nds: Datenbank lett sik nich inrichten

en: Unable to open database
nds: Datenbank lett sik nich opmaken

en: The configured database type (%1) is unsupported.
nds: De instellte Datenbanktyp (%1) warrt nich ünnerstütt.

en: Unsupported database type. Database must be either MySQL, SQLite, or PostgreSQL.
nds: Nich ünnerstütt Datenbanktyp. De Datenbank mutt MySQL, SQLite oder PostgreSQL wesen.

en: Convert the current SQLite 2.x database to SQLite 3 and exit
nds: De aktuelle SQLite-2.x-Datenbank na SQLite-3 ümwanneln un ophollen

en: Krecipes
nds: KRecipes

en: The KDE Cookbook
nds: Dat KDE-Kookbook

en: (C) 2003 Unai Garro
    (C) 2004-2006 Jason Kivlighn
nds: © 2003 Unai Garro
    © 2004-2006 Jason Kivlighn

en: This product is RecipeML compatible.
    You can get more information about this file format in:
    http://www.formatdata.com/recipeml
nds: Dit Produkt is kompatibel to RecipeML.
    Du kannst op http://www.formatdata.com/recipeml
    mehr Informatschonen över dit Formaat finnen.

en: Testing, bug reports, suggestions
nds: Utproberen, Fehlerberichten, Vörslääg

en: Icons and artwork
nds: Lüttbiller un Billerwark

en: Porting to KDE4
nds: Porteren na KDE 4

en: Porting to KDE4, current maintainer
nds: Porteren na KDE 4, Pleger opstunns

en: Porting to KDE4, developer
nds: Porteren na KDE 4, Programmschriever

en: Patches to make Krecipes work under Windows
nds: Kodeplasters, dormit KRecipes ok ünner Windows löppt

en: Help with bugs, patches
nds: Hülp bi't Fehlerrichten, Kodeplasters

en: Code to export recipes to *.mx2 files
nds: Kode för't Exporteren vun Rezepten na MX2-Dateien (*.mx2)

en: He advised using WebKit to fix printing support during Akademy-es 2010.
nds: Hett bi "Akademy-es 2010" den Bruuk vun WebKit för't Richten vun de Druckünnerstütten anraadt.

en: bunch
nds: Bund

en: bunches
nds: Bünn

en: cup
nds: Köppke

en: cups
nds: Köppkes

en: cubic cm
nds: cm³

en: centigram
nds: Zentigramm

en: centigrams
nds: Zentigramm

en: centiliter
nds: Zentiliter

en: centiliters
nds: Zentiliters

en: can
nds: Büss

en: cans
nds: Büssen

en: carton
nds: Packen

en: cartons
nds: Packen

en: decigram
nds: Dezigramm

en: decigrams
nds: Dezigramm

en: deciliter
nds: Deziliter

en: deciliters
nds: Deziliters

en: drop
nds: Drüppen

en: drops
nds: Drüppens

en: dash
nds: Pries

en: dashes
nds: Priesen

en: each
nds: elkeen

en: kilogram
nds: Kilogramm

en: kilograms
nds: Kilogramm

en: fluid ounce
nds: Flaatunz

en: fluid ounces
nds: Flaatunzen

en: gram
nds: Gramm

en: grams
nds: Gramm

en: gallon
nds: Galloon

en: gallons
nds: Gallonen

en: liter
nds: Liter

en: liters
nds: Liters

en: pound
nds: Pund

en: pounds
nds: Pund

en: large
nds: groot

en: medium
nds: middel

en: milligram
nds: Milligramm

en: milligrams
nds: Milligramm

en: milliliter
nds: Milliliter

en: milliliters
nds: Milliliters

en: package
nds: Paket

en: packages
nds: Paketen

en: pinch
nds: Lepelspitz

en: pinches
nds: Lepelspitzen

en: pint
nds: Pint

en: pints
nds: Pinten

en: ounce
nds: Unz

en: ounces
nds: Unzen

en: quart
nds: Liter

en: quarts
nds: Liters

en: slice
nds: Schiev

en: slices
nds: Schieven

en: small
nds: lütt

en: teaspoon
nds: Teelepel

en: teaspoons
nds: Teelepels

en: tablespoon
nds: Lepel

en: tablespoons
nds: Lepels

en: per serving
nds: per Portschoon

en: Configure
nds: Instellen

en: Database System
nds: Datenbanksysteem

en: Database Management System Options (%1)
nds: Systeemoptschonen för de Datenbankpleeg (%1)

en: Formatting
nds: Formateren

en: Customize Formatting
nds: Formaten topassen

en: Import/Export
nds: Im- un exporteren

en: Recipe Import and Export Options
nds: Rezept-Im- un Exportoptschonen

en: Performance
nds: Leisten

en: Performance Options
nds: Leisten-Optschonen

en: Spell checking
nds: Klookschriever

en: Spell checking Options
nds: Klookschriever-Optschonen

[ctx: @label:textbox Database Username]
en: Username:
nds: Brukernaam:

en: Password:
nds: Passwoort:

[ctx: Default Port]
en: Default
nds: Standard

en: Database name:
nds: Datenbanknaam:

[ctx: @title:group Backup options]
en: Backup
nds: Sekerheitkopie

en: Select MySQL dump command
nds: MySQL-"dump"-Befehl  utsöken

en: Path to '%1':
nds: Padd na "%1":

en: Select MySQL command
nds: MySQL-Befehl utsöken

en: All files
nds: All Dateien

en: Select PostgreSQL dump command
nds: PostgreSQL-"dump"-Befehl utsöken

en: Select PostgreSQL command
nds: MySQL-"dump"-Befehl utsöken

en: Database file:
nds: Datenbank-Datei:

en: Select SQLite command
nds: SQLite-Befehl utsöken

en: SQLite converter
nds: SQLite-Ümwanneln

en: Select old SQLite version command
nds: Oolt SQLite-Befehl utsöken

en: Path to SQLite old version command:
nds: Padd na den olen SQLite-Befehl:

en: Select new SQLite version command
nds: Nieg SQLite-Befehl utsöken

en: Path to SQLite new version command:
nds: Padd na den niegen SQLite-Befehl:

en: Select SQLite database file
nds: SQLite-Datenbankdatei utsöken

en: Re-run wizard on next startup
nds: Bi den nakamen Oproop Hölper nochmaal utföhren

en: Note: Krecipes must be restarted for most server preferences to take effect.
nds: Beacht: Bi de mehrsten Server-Optschonen muttst Du KRecipes nieg starten, ehr Ännern dor an övernahmen warrt.

en: Use abbreviations
nds: Afkörten bruken

en: Number Format
nds: Tallenformaat

[ctx: @option:radio Display fraction]
en: Fraction
nds: Brook

[ctx: @option:radio Display decimal]
en: Decimal
nds: Dezimaal

en: Overwrite recipes with same title
nds: Rezepten mit sülven Titel överschrieven

en: Ask which recipes to import
nds: Nafragen, welke Rezepten Du importeren wullt

en: 'Copy to Clipboard' format:
nds: Formaat för't Koperen na de Twischenaflaag:

en: When this is enabled, the importer will show every recipe in the file(s) and allow you to select which recipes you want imported.
     									Disable this to always import every recipe, which allows for faster and less memory-intensive imports.
nds: Is dit anmaakt, warrt all Rezepten binnen de Datei(en) wiest un Du kannst de utsöken, de Du importeren wullt.
     									Maak dit ut, wenn Du jümmers all Rezepten importeren wullt. Dat geiht gauer un bruukt minn Spieker.

en: Search as you type
nds: Al bi't Ingeven söken

en: In most instances these options do not need to be changed.  However, limiting the amount of items displayed at once will <b>allow Krecipes to better perform when the database is loaded with many thousands of recipes</b>.
nds: Normalerwies bruukst Du disse Instellen nich topassen, man wenn dat en Hööchsttall för de op eenmaal wiesten Indrääg gifft,<b>is KRecipes gauer, wenn dat binnen de Datenbank vele Dusend Rezepten gifft</b>.

en: Number of categories to display at once:
nds: Tall vun Kategorien, de op eenmaal wiest warrt:

[ctx: Unlimited categories]
en: Unlimited
nds: Keen Grenz

en: Number of elements to display at once:
nds: Tall vun Indrääg, de op eenmaal wiest warrt:

[ctx: Unlimited elements]
en: Unlimited
nds: Keen Grenz

en: Welcome to Krecipes
nds: Willkamen bi KRecipes

en: Database Type
nds: Datenbanktyp

en: Database Management System Settings
nds: Systeeminstellen för de Datenbankpleeg

en: Database Permissions
nds: Datenbank-Verlöven

en: Server Settings
nds: Server-Instellen

en: Initialize Database
nds: Datenbank torechtmaken

en: Finish & Save Settings
nds: Afsluten & Instellen sekern

en: There is currently no localized ingredient data for this locale.
    Would you like to load the English ingredients instead?
nds: Opstunns gifft dat keen topasst Rindoels-Daten för dit Rebeet.
    Wullt Du ansteed de engelschen Rindoels laden?

en: <p><b><font size="+1">Thank you very much for choosing Krecipes.</font></b></p><p>It looks like this is the first time you are using it. This wizard will help you with the initial setup so that you can start using it quickly.</p><p>Welcome, and enjoy cooking!</p>
nds: <p><b><font size="+1">Velen Dank, dat Du KRecipes utsöcht hest.</font></b></p><p>As't lett is dit dat eerste Maal. dat Du dat bruukst. Disse Hölper maakt Di dat Inrichten licht, so dat Du dat gau bruken kannst.</p><p>Willkamen, un veel Spaaß bi't Koken!</p>

en: <p>This dialog will allow you to specify a MySQL account that has the necessary permissions to access the Krecipes MySQL database.</p><p><b><font size="+1">Most users that use Krecipes and MySQL for the first time can just leave the default parameters and press 'Next'.</font></b></p> <p>If you set a MySQL root password before, or you have already permissions as normal user, click on the appropriate option. Otherwise the account 'root' will be used, with no password.</p><p>[For security reasons, we strongly encourage you to setup a MySQL root password if you have not done so yet. Just type as root: mysqladmin password <i>your_password</i>]</p>
nds: <p>Mit dissen Dialoog kannst Du en MySQL-Konto angeven, dat de nödigen Verlöven för't Togriepen op de KRecipes-Datenbank hett.</p><p><b><font size="+1">De mehrsten Brukers köönt eenfach de Standardparameters so laten un op "Nakamen" klicken, wenn se KRecipes un MySQL dat eerste Maal bruukt.</font></b></p> <p>Hest Du al en Systeempleger-Passwoort för MySQL fastleggt, oder wenn Du al Verlöven as en normaal Bruker hest, klick op de passen Optschoon. Anners warrt de Bruker "root" ahn Passwoort bruukt.</p><p>(För de Sekerheit raadt wi Di eernsthaftig, dat Du en Systeempleger-Passwoort för MySQL inrichtst, wenn Du dat noch nich daan hest. Bruuk eenfach as Systeempleger den Befehl "mysqladmin password <i>dien_passwoort</i>".)</p>

en: I have already set the necessary permissions
nds: Ik heff de nödigen Verlöven al fastleggt

en: I have already set a MySQL root/admin account
nds: Ik heff al en Systeempleger-Passwoort för MySQL fastleggt

en: MySQL Administrator Account
nds: MySQL-Plegerkonto

en: <p>This dialog will allow you to specify a PostgreSQL account that has the necessary permissions to access the Krecipes PostgreSQL database.  This account may either be a <b>PostgreSQL superuser</b> or have the ability to both <b>create new PostgreSQL users and databases</b>.</p><p>If no superuser or privileged account is given, the account 'postgres' will be attempted, with no password.  If this is insufficient for your PostgreSQL setup, you <b>must</b> select the appropriate option below to enter the information of a privileged PostgreSQL account.</p>
nds: <p>Mit dissen Dialoog kannst en PostgreSQL-Konto angeven, dat de nödigen Verlöven för't Togriepen op KRecipes sien PostgreSQL-Datenbank hett. Dat mag en <b>PostgreSQL-Baasbruker</b> wesen oder de Verlöven för't <b>Opstellen vun nieg PostgreSQL-Brukers un -Datenbanken</b> hebben.</p><p>Giffst Du keen Baasbruker oder Konto mit disse Verlöven an, warrt de Bruker "postgres" ahn Passwoort utprobeert. Langt dat nich för Dien PostgreSQL-Instellen, <b>muttst</b> Du nerrn de passen Optschoon utsöken un de Informatschonen vun en PostgreSQL-Konto mit passen Verlöven ingeven.</p>

en: I have already set a superuser or privileged account
nds: Ik heff al en Baasbruker oder Konto mit passen Verlöven fastleggt

en: PostgreSQL Superuser or Privileged Account
nds: PostgreSQL-Baasbruker oder Verlööf-Konto

en: <p>In this dialog you can adjust the database server settings.</p><p><b>Warning: Passwords are stored in plain text and could potentially be compromised.  We recommend that you create a username and password combination solely for use by Krecipes.</b></p>
nds: <p>Mit dissen Dialoog kannst Du de Instellen för den Datenbankserver topassen.</p><p><b>Wohrschoen: Passwöör warrt as Normaaltext wohrt, wat nich seker is. Wi raadt Di an, dat Du en Brukernaam- un Passwoort-Poor bloots för Krecipes opstellst.</b></p>

en: The server is remote
nds: De Server is op en anner Reekner

en: Server / Client Settings
nds: Server-/Client-Instellen

[ctx: @label:textbox Default Port]
en: Default
nds: Standard

en: In this dialog you can adjust SQLite settings.
nds: Mit dissen Dialoog kannst Du de SQLite-Instellen topassen.

en: Open file dialog
nds: Dateidialoog opmaken

en: Congratulations; all the necessary configuration setup is done. Press 'Finish' to continue, and enjoy cooking!
nds: Graleren, nu is allens instellt, wat nödig is. Klick op "Afsluten" un heff Spaaß bi't Koken!

en: <p>Krecipes comes with some delicious default recipes and useful data.</p><p>Would you like to initialize your database with those? Note that this will erase all your previous recipes if you have any.</p>
nds: <p>KRecipes warrt mit bruukbor Daten un en Reeg smacklich Standardrezepten utlevert.</p><p>Wullt Du dor Dien Datenbank mit torechtmaken? Beacht: Dit maakt all Dien vörhannen Rezepten weg, wenn Du al Rezepten hest.</p>

en: Yes please, initialize the database with the examples
nds: Jo, de Datenbank bitte mit de Bispelen torechtmaken

en: <p>Krecipes can import nutrient data from the USDA's nutrient database for over 400 foods.  A total of 43 food properties are included for each food, such as energy, fat, vitamin C, etc.</p><p>Would you like to import this data now?  Note that this operation is safe to use on an existing database, and no data loss will occur.  This operation may take several minutes.</p>
nds: <p>KRecipes kann Eteninholtdaten för mehr as 400 Etensaken ut de USDA ehr Eteninholt-Datenbank importeren. För elk Etensaak sünd 43 Egenschappen inslaten, so as Energie, Fett, Vitamien C usw.</p><p>Wullt Du disse Daten nu importeren? Du kannst dat ok doon, wenn Du al wat binnen Dien Datenbank hest, Di kaamt dor keen bi Daten weg. De Akschoon mag en poor Minuten bruken.</p>

en: Yes please, load the database with nutrient data for 400+ foods.
nds: Jo, bitte de Datenbank mit Eteninholden vun mehr as 400 Etensaken laden.

en: Choose the type of database that you want to use. Most users will want to choose a simple local database here. However, you can also use remote servers by means of a MySQL or PostgreSQL database.
nds: Söök bitte den Datenbanktyp ut, den Du bruken wullt. De mehrsten Brukers söökt hier en eenfach lokaal Datenbank ut, man Du kannst ok en feern Server mit en MySQL- oder PostgreSQL-Datenbank bruken.

en: Simple Local File (SQLite)
nds: Eenfach lokaal Datei (SQLite)

en: Local or Remote MySQL Database
nds: Lokaal oder feern MySQL-Datenbank

en: Local or Remote PostgreSQL Database
nds: Lokaal oder feern PostgreSQL-Datenbank

en: All Categories
nds: All Kategorien

[ctx: Previous item]
en: << Previous
nds: << Verleden

[ctx: Next item]
en: Next >>
nds: Nakamen >>

[ctx: @title:column]
en: Header
nds: Koppel

en: Ingredient:
nds: Rindoels:

[ctx: Ingredient grouping name]
en: Header:
nds: Koppel:

en: Amount:
nds: Mengde:

en: Unit:
nds: Eenheit:

en: Preparation Method:
nds: Torechtmaak- Metood:

en: Please enter an ingredient
nds: Giff bitte en Rindoels in

en: Amount field contains invalid input.
nds: De Inholt vun't Mengde-Feld is leeg.

en: Invalid input
nds: Leeg Ingaav

[ctx: the day after today]
en: tomorrow
nds: morgen

[ctx: this day]
en: today
nds: vundaag

[ctx: the day before today]
en: yesterday
nds: güstern

[ctx: @option today]
en: &Today
nds: &Vundaag

[ctx: @option tomorrow]
en: To&morrow
nds: &Morgen

[ctx: @option next week]
en: Next &Week
nds: Nakamen &Week

[ctx: @option next month]
en: Next M&onth
nds: Nakamen M&aand

[ctx: @option do not specify a date]
en: No Date
nds: Keen Datum

[ctx: @title:column]
en: Categories
nds: Kategorien

[ctx: @label:textbox]
en: Type here the text to search
nds: Hier den Sööktext ingeven

[ctx: @label:textbox]
en: Type here the text to search in the current page
nds: Hier wat för de Söök binnen de aktuelle Siet ingeven

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, m_previousButton)
en: Previous Page
nds: Verleden Siet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, m_nextButton)
en: Next Page
nds: Nakamen Siet

[ctx: @action:button Up to top menu]
en: Up...
nds: Na baven...

[ctx: @title:column]
en: Enabled
nds: Anmaakt

[ctx: @title:column]
en: Min. Value
nds: Lüttst Weert

[ctx: @title:column]
en: Max. Value
nds: Gröttst Weert

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, criteriaListView)
en: Criteria
nds: Bedingen

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, criteriaListView)
en: Stars
nds: Steerns

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comment)
en: Comments
nds: Kommentaren

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, buttonRemove)
en: Remove
nds: Wegmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, buttonEdit)
en: Edit...
nds: Bewerken...

en: Uncategorized
nds: Keen Kategorie

en: Recipe
nds: Rezept

[ctx: @info:progress]
en: Loading recipes
nds: Rezepten warrt laadt

[ctx: @title:column Unit name]
en: Unit
nds: Eenheit

[ctx: @title:column Unit abbreviation]
en: Abbreviation
nds: Afkörten

[ctx: @title:column Unit plural]
en: Plural
nds: Mehrtall

[ctx: @title:column unit plural abbreviation]
en: Abbreviation
nds: Afkörten

[ctx: @title:column Unit type]
en: Type
nds: Typ

[ctx: Unit type other]
en: Other
nds: Anner

[ctx: Unit type volume]
en: Volume
nds: Ruuminholt

en: -No Preparation-
nds: -Torechtmaken deit nich noot-
