krecipes2 - en to pl translation catalogue (739 entries)

en: Are you sure you want to delete this category and all its subcategories?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć tę kategorię i wszystkie jej podkategorie?

en: Recipes
pl: Przepisy

en: Category name cannot be longer than 1 character. | Category name cannot be longer than %1 characters.
pl[0]: Nazwa kategorii nie może być dłuższa niż 1 znak.
pl[1]: Nazwa kategorii nie może być dłuższa niż %1 znaki.
pl[2]: Nazwa kategorii nie może być dłuższa niż %1 znaków.

en: This category already exists. Continuing will merge these two categories into one. Are you sure?
pl: Taka kategoria już istnieje. Kontynuacja spowoduje scalenie tych dwóch kategorii w jeden. Czy na pewno tego chcesz?

en: New Header
pl: Nowy nagłówek

en: Header cannot be longer than 1 character. | Header cannot be longer than %1 characters.
pl[0]: Nagłówek nie może być dłuższy niż 1 znak.
pl[1]: Nagłówek nie może być dłuższy niż %1 znaki.
pl[2]: Nagłówek nie może być dłuższy niż %1 znaków.

en: This header already exists.  Continuing will merge these two headers into one.  Are you sure?
pl: Taki nagłówek już istnieje.  Kontynuacja spowoduje scalenie tych dwóch nagłówków w jeden. Czy na pewno tego chcesz?

en: New Ingredient
pl: Nowy składnik

en: You are about to permanently delete recipes from your database.
pl: Zamierzasz trwale usunąć przepisy ze swojej bazy danych.

en: Ingredient name cannot be longer than 1 character. | Ingredient name cannot be longer than %1 characters.
pl[0]: Nazwa składnika nie może być dłuższa niż 1 znak.
pl[1]: Nazwa składnika nie może być dłuższa niż %1 znaki.
pl[2]: Nazwa składnika nie może być dłuższa niż %1 znaków.

en: This ingredient already exists. Continuing will merge these two ingredients into one. Are you sure?
pl: Taki składnik już istnieje.  Kontynuacja spowoduje scalenie tych dwóch składników w jeden. Czy na pewno tego chcesz?

en: New Author
pl: Nowy autor

en: Are you sure you want to delete this author?
pl: Czy na pewno usunąć tego autora?

en: Author name cannot be longer than 1 character. | Author name cannot be longer than %1 characters.
pl[0]: Imię autora nie może być dłuższe niż 1 znak.
pl[1]: Imię autora nie może być dłuższe niż %1 znaki.
pl[2]: Imię autora nie może być dłuższe niż %1 znaków.

en: This author already exists. Continuing will merge these two authors into one. Are you sure?
pl: Taki autor już istnieje.  Kontynuacja spowoduje scalenie tych dwóch autorów w jeden. Czy na pewno tego chcesz?

en: New Preparation Method
pl: Nowa metoda przyrządzania

en: Preparation method cannot be longer than 1 character. | Preparation method cannot be longer than %1 characters.
pl[0]: Metoda przyrządzania nie może być dłuższa niż 1 znak.
pl[1]: Metoda przyrządzania nie może być dłuższa niż %1 znaki.
pl[2]: Metoda przyrządzania nie może być dłuższa niż %1 znaków.

en: Are you sure you want to delete this property?
pl: Czy na pewno usunąć tę właściwość?

en: Property name cannot be longer than 1 character. | Property name cannot be longer than %1 characters.
pl[0]: Nazwa właściwości nie może być dłuższa niż 1 znak.
pl[1]: Nazwa właściwości nie może być dłuższa niż %1 znaki.
pl[2]: Nazwa właściwości nie może być dłuższa niż %1 znaków.

en: This property already exists.  Continuing will merge these two properties into one.  Are you sure?
pl: Taka właściwość już istnieje.  Kontynuacja spowoduje złączenie dwóch właściwości w jedną.  Czy kontynuować?

en: Please select only one recipe.
pl: Proszę wybrać tylko jeden przepis.

en: Edit Recipe
pl: Edytuj przepis

en: No recipes selected.
pl: Nie zaznaczono przepisów.

en: Export Recipe
pl: Eksportuj przepis

en: No recipes are currently selected.
    Would you like to export all recipes in the current view?
pl: Brak wybranych przepisów.
    Czy chcesz wyeksportować wszystkie przepisy z bieżącego widoku?

en: Export Recipes
pl: Eksportuj przepisy

en: Export
pl: Eksport

en: No recipes are currently selected.
    Would you like to print all recipes in the current view?
pl: Obecnie nie wybrano żadnych przepisów.
    Czy chcesz wydrukować wszystkie przepisy w bieżącym widoku?

en: Print
pl: Drukuj

en: Compressed Krecipes format
pl: Skompresowany format Krecipes

en: Web page
pl: Strona sieci Web

en: Plain Text
pl: Zwykły tekst

en: Web Book
pl: Książka internetowa

en: File "%1" exists.  Are you sure you want to overwrite it?
pl: Plik "%1" istnieje. Czy na pewno go zastąpić?

[ctx: @title:window]
en: Saving recipe
pl: Zapisywanie przepisu

[ctx: @info:progress]
en: Saving recipes...
pl: Zapisywanie przepisów...

en: Rename Unit
pl: Zmień nazwę jednostki

en: Properties
pl: Właściwości

en: Ingredient Weights
pl: Waga składników

en: Unit name cannot be longer than 1 character. | Unit name cannot be longer than %1 characters.
pl[0]: Nazwa jednostki nie może być dłuższa niż 1 znak.
pl[1]: Nazwa jednostki nie może być dłuższa niż %1 znaki.
pl[2]: Nazwa jednostki nie może być dłuższa niż %1 znaków.

en: This unit already exists.  Continuing will merge these two units into one.  Are you sure?
pl: Taka jednostka już istnieje.  Kontynuacja spowoduje złączenie dwóch jednostek w jedną.  Czy kontynuować?

[ctx: Overall rating]
en: Overall
pl: Ogólnie

en: Taste
pl: Smak

en: Appearance
pl: Wygląd

en: Originality
pl: Oryginalność

en: Ease of Preparation
pl: Łatwość przyrządzania

[ctx: Overall Rating]
en: Overall
pl: Ogólnie

en: The Qt database plugin (%1) is not installed.  This plugin is required for using this database backend.
pl: Wtyczka Qt bazy danych (%1) nie jest zainstalowana. Jest ona wymagana do zarządzania tą bazą danych.

en: Krecipes could not open the "%1" database.
pl: Krecipes nie mógł otworzyć bazy danych "%1".

en: Krecipes could not open the database using the driver '%2' (with username: "%1"). You may not have the necessary permissions, or the server may be down.
pl: Krecipes nie może otworzyć bazy danych używając sterownika "%2" (nazwa użytkownika: "%1"). Być może nie masz wystarczających uprawnień lub serwer jest niedostępny.

en: Database message: %1
pl: Komunikat bazy danych: %1

en: This database was created with a newer version of Krecipes and cannot be opened.
pl: Ta baza danych została utworzona przy pomocy nowszej wersji Krecipes i nie może zostać otwarta.

en: Failed to fix database structure.
pl: Nieudane naprawienie struktury bazy danych.

en: In ingredient '%1': weight [%2/%3%4]
pl: W składniku "%1": waga [%2/%3%4]

en: In ingredient '%1': property "%2" [%3/%4]
pl: W składniku "%1": właściwość "%2" [%3/%4]

[ctx: @info]
en: <p>The database was created with a previous version of Krecipes. Would you like Krecipes to update this database to work with this version of Krecipes?  Depending on the number of recipes and amount of data, this could take some time.</p><warning><p>After updating, this database will no longer be compatible with previous versions of Krecipes.</p><p>Cancelling this operation may result in corrupting the database.</p></warning>
pl: <p>Baza danych została utworzona przez poprzednią wersję Krecipes.  Czy chcesz, aby Krecipes zaktualizował tę bazę danych, aby mogła działać z obecną wersją Krecipes?  Zależnie od liczby przepisów i wielkości danych, może to zająć trochę czasu.</p><warning><p>Po zaktualizowaniu ta baza danych nie będzie dłużej zgodna z poprzednimi wersjami Krecipes.</p><p> Przerwanie tej operacji może spowodować uszkodzenie bazy danych.</p></warning>

en: Porting database structure...
pl: Konwersja struktury bazy danych...

[ctx: @info:progress]
en: Loading category list
pl: Wczytywanie listy kategorii

[ctx: @info:progress]
en: Creating complete backup
pl: Tworzenie kompletnej kopii zapasowej

en: Depending on the number of recipes and amount of data, this could take some time.
pl: Zależnie od ilości przepisów i wielkości danych, może to zająć trochę czasu.

en: Unable to find or run the program '%1'.  Either it is not installed on your system or it is not in $PATH.
pl: Nie można było znaleźć bądź uruchomić programu '%1'.  Może on nie być zainstalowany w twoim systemie, lub też nie znajduje się w $PATH.

en: Backup failed.
    %1
pl: Tworzenie kopii zapasowej nie powiodło się.
    %1

en: This backup was created with a newer version of Krecipes and cannot be restored.
pl: Ta kopia zapasowa została utworzona przez nowszą wersję Krecipes i nie może zostać przywrócona.

en: This file is not a Krecipes backup file or has become corrupt.
pl: Ten plik nie jest plikiem kopii zapasowej Krecipes, albo jest uszkodzony.

en: This backup was created using the "%1" backend.  It can only be restored into a database using this backend.
pl: Ta kopia zapasowa została utworzona przez "%1".  Może być odtworzona tylko przy użyciu tej samej bazy danych.

[ctx: @info:progress]
en: Restoring backup
pl: Przywracanie kopii zapasowej

en: Restore Failed
pl: Przywracanie nie powiodło się

en: Nutrient Import
pl: Importowanie wartości odżywczych

en: Importing USDA nutrient data
pl: Importowanie wartości odżywczych z USDA

en: Unable to find or run the program '%1'.  Either it is not installed on your system or it is not in $PATH. Do you want to configure other path for this command?
pl: Nie można było znaleźć bądź uruchomić programu '%1'.  Może on nie być zainstalowany w twoim systemie, lub też nie znajduje się w $PATH. Czy chcesz skonfigurować inną ścieżkę dla tego polecenia?

en: Conversion process failed. Probably the file %1 is not an SQLite 2 database.
pl: Nieudany proces przekształcania. Prawdopodobnie plik %1 nie jest bazą danych SQLite 2.

en: Unable to backup SQLite 2 database, aborting. A successfully converted SQLite 3 file is available at %1.new.
pl: Nie można utworzyć kopii zapasowej bazy danych SQLite 2, przerwano. Pomyślnie przekształcony plik SQLite 3 jest dostępny jako %1.new.

en: Unable to copy the new SQLite 3 database to %1.You may manually move %1.new to %1
pl: Nie można skopiować nowej bazy danych SQLite 3 do %1. Będzie trzeba ręcznie przenieść %1.new do %1

en: Conversion successful! SQLite 2 database backed up to %1
pl: Pomyślne przekształcenie! Utworzono kopię zapasową bazy danych SQLite 2 do %1

[ctx: @label]
en: Search using the following criteria:
pl: Znajdź używając poniższych kryteriów:

[ctx: @action:button Recipe title]
en: Title >>
pl: Tytuł >>

[ctx: @option:check]
en: Require All Words
pl: Wymagane wszystkie słowa

[ctx: @label:textbox]
en: Keywords:
pl: Słowa kluczowe:

[ctx: @action:button]
en: Ingredients >>
pl: Składniki >>

[ctx: @info]
en: Enter ingredients: (e.g. chicken pasta "white wine")
pl: Podaj składniki: (np kurczak makaron "białe wino")

[ctx: @label:textbox]
en: Uses all:
pl: Potrzebuje wszystkich:

[ctx: @label:textbox]
en: Uses any of:
pl: Potrzebuje jakikolwiek z:

[ctx: @label:textbox]
en: Without:
pl: Bez:

[ctx: @action:button]
en: Categories >>
pl: Kategorie >>

[ctx: @info]
en: Enter categories: (e.g. Desserts Pastas "Main Dishes")
pl: Podaj kategorie: (np. Desery Makarony "Dania główne")

[ctx: @label:textbox]
en: In all:
pl: We wszystkich:

[ctx: @label:textbox]
en: In any of:
pl: W którejkolwiek z:

[ctx: @label:textbox]
en: Not in:
pl: Nie w:

[ctx: @action:button]
en: Authors >>
pl: Autorzy >>

[ctx: @info]
en: Enter author name (e.g. Smith or "Jane Doe")
pl: Podaj imię autora (np. Kowalski lub "Janina Nowak")

[ctx: @label:textbox]
en: By any of:
pl: Przez którąkolwiek z:

[ctx: @label:textbox]
en: By all:
pl: Przez wszystkie:

[ctx: @label:textbox]
en: Not by:
pl: Nie przez:

[ctx: @action:button]
en: Yield >>
pl: Porcji >>

[ctx: @option:check]
en: Enabled
pl: Włączone

[ctx: @item:inlistbox]
en: Yields at least:
pl: Porcji co najmniej:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Yields at most:
pl: Porcji co najwyżej:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Yields about:
pl: Porcji około:

[ctx: @action:button]
en: Preparation Time >>
pl: Czas przygotowania >>

[ctx: @item:inlistbox]
en: Ready in at most:
pl: Gotowy w najwyżej:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Ready in about:
pl: Gotowy w około:

[ctx: @action:button]
en: Instructions >>
pl: Instrukcje >>

[ctx: @action:button]
en: Meta Data >>
pl: Metadane >>

[ctx: @label Recipe created date]
en: Created:
pl: Utworzony:

[ctx: @label Recipe modified date]
en: Modified:
pl: Zmodyfikowany:

[ctx: @label Recipe last accessed date]
en: Last Accessed:
pl: Ostatnio otwierany:

[ctx: @action:button]
en: Ratings >>
pl: Oceny >>

[ctx: @option:radio]
en: By average:
pl: Wg średniej:

[ctx: @label]
en: stars
pl: gwiazdki

[ctx: @option:radio]
en: By criteria:
pl: Wg kryteriów:

[ctx: @title:column]
en: Criterion
pl: Kryterium:

[ctx: @title:column]
en: Stars
pl: Gwiazdki

[ctx: @title:column]
en: Criteria
pl: Kryterium

[ctx: @action:button Clear search criteria]
en: C&lear
pl: &Wyczyść

[ctx: @action:button Search recipes]
en: &Search
pl: &Znajdź

[ctx: @title:column Recipe title]
en: Title
pl: Tytuł

[ctx: @action:button Recipe title]
en: Title <<
pl: Tytuł <<

[ctx: @action:button]
en: Ingredients <<
pl: Składniki <<

[ctx: @action:button]
en: Authors <<
pl: Autorzy <<

[ctx: @action:button]
en: Categories <<
pl: Kategorie <<

[ctx: @action:button]
en: Yield <<
pl: Porcji <<

[ctx: @action:button]
en: Preparation Time <<
pl: Czas przygotowania <<

[ctx: @action:button]
en: Instructions <<
pl: Instrukcje <<

[ctx: @action:button]
en: Meta Data <<
pl: Metadane <<

[ctx: @action:button]
en: Ratings <<
pl: Oceny <<

[ctx: @item:inlistbox]
en: No matching recipes found
pl: Nie znaleziono pasujących przepisów

[ctx: @action:button]
en: Create...
pl: Utwórz...

[ctx: @action:button]
en: Delete
pl: Usuń

[ctx: @title:window]
en: Choose Border
pl: Wybierz obramowanie

[ctx: @title:group]
en: Requested Border
pl: Żądane obramowanie

[ctx: @label:textbox Border style]
en: Style:
pl: Styl:

[ctx: @label:textbox Border color]
en: Color:
pl: Kolor:

[ctx: @label:textbox Border width]
en: Width:
pl: Szerokość:

[ctx: @item:inlistbox Border type none]
en: None
pl: Brak

[ctx: @item:inlistbox See http://krecipes.sourceforge.net/bordertypes.png for an example]
en: Dotted
pl: Kropkowane

[ctx: @item:inlistbox See http://krecipes.sourceforge.net/bordertypes.png for an example]
en: Dashed
pl: Myślniki

[ctx: @item:inlistbox See http://krecipes.sourceforge.net/bordertypes.png for an example]
en: Solid
pl: Pełne

[ctx: @item:inlistbox See http://krecipes.sourceforge.net/bordertypes.png for an example]
en: Double
pl: Podwójne

[ctx: @item:inlistbox See http://krecipes.sourceforge.net/bordertypes.png for an example]
en: Groove
pl: Rowek

[ctx: @item:inlistbox See http://krecipes.sourceforge.net/bordertypes.png for an example]
en: Ridge
pl: Grzbiet

[ctx: @item:inlistbox See http://krecipes.sourceforge.net/bordertypes.png for an example]
en: Inset
pl: Do wewnątrz

[ctx: @item:inlistbox See http://krecipes.sourceforge.net/bordertypes.png for an example]
en: Outset
pl: Na zewnątrz

en: Border Preview
pl: Podgląd obramowania

[ctx: @title:window]
en: Measurement Converter
pl: Przekształcanie &miar

[ctx: @action:button]
en: Convert
pl: Przekształć

[ctx: @item:inlistbox]
en: --Ingredient (optional)--
pl: --Składnik (opcjonalnie)--

[ctx: @item:inlistbox]
en: -No Preparation-
pl: -Bez przygotowania-

[ctx: @label]
en: Convert
pl: Przekształć

[ctx: @label Convert to]
en: To
pl: Do

[ctx: @label Result of an unit conversion]
en: <b>Result:</b>
pl: <b>Wynik:</b>

[ctx: @label:textbox]
en: <b>Result:</b>
pl: <b>Wynik:</b>

[ctx: @label:textbox]
en: <b>Approximated result:</b>
pl: <b>Przybliżony wynik:</b>

[ctx: @label:textbox]
en: <b>Error:</b>
pl: <b>Błąd:</b>

[ctx: @info]
en: Missing unit conversion
pl: Brakująca zamiana jednostek

[ctx: @info]
en: No ingredient weight available
pl: Waga składnika niedostępna

[ctx: @info]
en: No ingredient weight available for this method of preparation
pl: Niedostępna waga składnika dla tej metody przyrządzania

[ctx: @info]
en: Ingredient required for conversion
pl: Składnik potrzebny do zamiany

[ctx: @info]
en: Impossible unit conversion based on unit types
pl: Niemożliwa zamiana jednostek wg typów jednostek

[ctx: @title:window]
en: New Category
pl: Nowa kategoria

[ctx: @title:group]
en: New Category
pl: Nowa kategoria

[ctx: @label:textbox Category name]
en: Name:
pl: Nazwa:

[ctx: @label:textbox]
en: Subcategory of:
pl: Podkategoria:

[ctx: @item:inlistbox No category]
en: **NONE**
pl: **Brak**

[ctx: @title:window]
en: Add Ingredient Weight
pl: Dodaj wagę składnika

[ctx: @item]
en: -No Preparation-
pl: -Bez przygotowania-

[ctx: @title:group]
en: New Ingredient Weight
pl: Waga nowego składnika

[ctx: @label:textbox]
en: Per Amount:
pl: Na ilość:

[ctx: @label:textbox]
en: Weight:
pl: Waga:

[ctx: @info]
en: Amount field contains invalid input.
pl: Pole ilości zawiera nieprawidłową wartość.

[ctx: @title:window]
en: Invalid input
pl: Nieprawidłowe dane

[ctx: @title:window]
en: New Property
pl: Nowa właściwość

[ctx: @title:group]
en: New Property
pl: Nowa właściwość

[ctx: @label:textbox]
en: Property name:
pl: Nazwa właściwości:

[ctx: @label:textbox]
en: Units:
pl: Jednostki:

[ctx: @title:window]
en: Unit Conversion
pl: Zamiana jednostek

[ctx: @title:group]
en: New Unit Conversion
pl: Nowa zamiana jednostek

[ctx: @title:window]
en: New Unit
pl: Nowa jednostka

[ctx: @title:window]
en: Unit
pl: Jednostka

[ctx: @title:group]
en: New Unit
pl: Nowa jednostka

[ctx: @title:group]
en: Unit
pl: Jednostka

[ctx: @label:textbox Single unit name]
en: Singular:
pl: L. pojedyncza:

[ctx: @label:textbox Single unit abbreviation]
en: Singular Abbreviation:
pl: Skrót od l. pojedynczej:

[ctx: @label:textbox Plural unit name]
en: Plural:
pl: L. mnoga:

[ctx: @label:textbox Plural unit abbreviation]
en: Plural Abbreviation:
pl: Skrót od l. mnogiej:

[ctx: @item:inlistbox Unit type other]
en: Other
pl: Inne

[ctx: @item:inlistbox Unit type mass]
en: Mass
pl: Masa

[ctx: @item:inlistbox Unit type volume]
en: Volume
pl: Objętość

[ctx: @label:textbox Unit Type]
en: Type:
pl: Typ:

[ctx: @title:window]
en: Database Import
pl: Import bazy danych

[ctx: @label:textbox]
en: Database file:
pl: Plik bazy danych:

[ctx: @title:group]
en: Database
pl: Baza danych

[ctx: @label:textbox]
en: Server:
pl: Serwer:

[ctx: @label:textbox Database username]
en: Username:
pl: Nazwa użytkownika:

[ctx: @label:textbox]
en: Password:
pl: Hasło:

[ctx: @label:textbox]
en: Database name:
pl: Nazwa bazy danych:

[ctx: @label:textbox Default port]
en: Default
pl: Domyślny

[ctx: @title:window]
en: Element with Dependencies
pl: Element z zależnościami

[ctx: @info]
en: <warning>The following will have to be removed also, since currently they use the element you have chosen to be removed.</warning>
pl: <warning>Następujące zostaną również usunięte, ponieważ obecnie używają elementu, który masz zamiar usunąć .</warning>

[ctx: @info]
en: <warning>The following currently use the element you have chosen to be removed.</warning>
pl: <warning>Następujące obecnie używają elementu, który masz zamiar usunąć.</warning>

[ctx: @info]
en: Are you sure you wish to proceed?
pl: Czy na pewno kontynuować?

[ctx: @title:window]
en: View Diet
pl: Zobacz dietę

[ctx: @action:button]
en: Create &Shopping List
pl: Utwórz li&stę zakupów

en: Diet
pl: Dieta

en: Day %1
pl: Dzień %1

[ctx: @label:slider]
en: Number of Days
pl: Liczba dni

[ctx: @label:slider]
en: Meals per Day
pl: Posiłków na dzień

[ctx: @action:button]
en: Create the diet
pl: Utwórz dietę

[ctx: @action:button Clear Diet]
en: Clear
pl: Wyczyść

[ctx: @title:tab]
en: Meal 1 | Meal %1
pl[0]: Posiłek 1
pl[1]: Posiłek %1
pl[2]: Posiłek %1

en: - 1 week - | - %1 weeks -
pl[0]: - 1 tydzień -
pl[1]: - %1 tygodnie -
pl[2]: - %1 tygodni -

[ctx: @info]
en: Given the constraints, a full diet list could not be constructed. Either the recipe list is too short or the constraints are too demanding.
pl: Nie można utworzyć pełnej listy diet z podanymi ograniczeniami. Lista przepisów jest za krótka, lub też ograniczenia są zbyt wymagające.

[ctx: @label:spinbox]
en: No. of dishes:
pl: Liczba dań:

[ctx: @action:button]
en: Previous Dish
pl: Poprzednie danie

[ctx: @action:button]
en: Next Dish
pl: Następne danie

en: 1st Course
pl: Pierwsze danie

en: 2nd Course
pl: Drugie danie

en: Dessert
pl: Deser

[ctx: Dish number %1]
en: Dish %1
pl: Danie %1

[ctx: @label:listbox]
en: Dish Characteristics
pl: Charakterystyka dania

[ctx: @option:check]
en: Enable Category Filtering
pl: Włącz filtrowanie kategorii

[ctx: @title:column]
en: USDA Ingredient
pl: Składnik USDA

[ctx: @title:column]
en: Property
pl: Właściwość

[ctx: @title:column]
en: Amount
pl: Ilość

[ctx: @title:column]
en: Unit
pl: Jednostka

[ctx: @title:column]
en: Weight
pl: Waga

[ctx: @title:column]
en: Per Amount
pl: Na ilość

[ctx: @title:window]
en: Property Information
pl: Informacje właściwości

[ctx: @label]
en: Property Information for <b>%1</b>
pl: Informacje o właściwości dla <b>%1</b>

[ctx: @action:button Load USDA data]
en: Load
pl: Wczytaj

[ctx: @title:group]
en: Properties
pl: Właściwości

[ctx: @action:button]
en: Add
pl: Dodaj

[ctx: @action:button]
en: Remove
pl: Usuń

[ctx: @title:group]
en: Weights
pl: Wagi

[ctx: @info]
en: Recipes may require this information for nutrient analysis. Are you sure you want to delete this entry?
pl: Przepisy mogą wymagać tej informacji do analizy wartości odżywczej. Czy na pewno usunąć ten wpis?

[ctx: @title:window]
en: Enter amount
pl: Podaj ilość

[ctx: @title:group]
en: Amount
pl: Ilość

[ctx: @title:window]
en: Property Exists
pl: Właściwość istnieje

[ctx: @info]
en: The property you tried to add already exists in the ingredient with the same per units.
pl: Właściwość, którą próbowano dodać, istnieje w składniku w tej samej ilości.

[ctx: @info]
en: Please select an ingredient in the USDA ingredient list
pl: Proszę wybrać składnik na liście składników USDA

[ctx: @title:window]
en: Rating
pl: Ocena

[ctx: @action:button]
en: &Delete
pl: &Usuń

[ctx: @label:textbox]
en: Criteria:
pl: Kryterium:

[ctx: @label:textbox]
en: Stars:
pl: Gwiazdki:

[ctx: @label:textbox]
en: Comments:
pl: Komentarze:

[ctx: @label:textbox]
en: Rater:
pl: Oceniający:

[ctx: @title:column]
en: Ingredient (required?)
pl: Składnik (wymagany?)

[ctx: @title:column]
en: Amount Available
pl: Dostępna ilość

[ctx: @label:spinbox Number of missing ingredients allowed when doing a search by ingredients]
en: Missing ingredients allowed:
pl: Dopuszczalne brakujące składniki:

[ctx: @item Any amount of ingredients missing when doing a search by ingredients]
en: Any
pl: Jakikolwiek

[ctx: @title]
en: Matching Recipes
pl: Pasujące przepisy

[ctx: @title:column Recipe Title]
en: Title
pl: Tytuł

[ctx: @title:column Missing ingredients in a search result]
en: Missing Ingredients
pl: Brakujące składniki

[ctx: @action:button]
en: Find matching recipes
pl: Znajdź pasujące przepisy

[ctx: @action:button Clear search criteria]
en: Clear
pl: Wyczyść

[ctx: @label:textbox]
en: You are missing 1 ingredient for: | You are missing %1 ingredients for:
pl[0]: Brakuje jednego składnika dla:
pl[1]: Brakuje %1 składników dla:
pl[2]: Brakuje %1 składników dla:

en: OR
pl: LUB

[ctx: @title:window]
en: Ingredient Parser
pl: Analizator składników

[ctx: @title:column]
en: Ingredient
pl: Składnik

[ctx: @title:column]
en: Preparation Method
pl: Sposób przyrządzania

[ctx: @action:button]
en: Set &Header
pl: &Ustaw nagłówek

[ctx: @info:whatsthis]
en: If an ingredient header is detected as an ingredient, select it and click this button so that Krecipes will recognize it as a header.  All the ingredients below the header will be included within that group.
    
    Alternatively, if you select multiple ingredients and click this button, those ingredients will be grouped together.
pl: Jeśli nagłówek składnika zostanie wykryty jako składnik, wybierz go i kliknij ten przycisk, aby Krecipes rozpoznał go jako nagłówek.  Wszystkie składniki pod nagłówkiem zostaną włączone do tej grupy.
    
    Jeśli wybierzesz więcej składników i klikniesz ten przycisk, zostaną one zgrupowane.

[ctx: @item:inmenu]
en: &Delete
pl: &Usuń

[ctx: @item:inmenu]
en: Set &Header
pl: &Ustaw nagłówek

[ctx: @info]
en: <para>To use: Paste a list of ingredient below, click <interface>Parse Text</interface>, and then you may correct any incorrectly parsed ingredients.</para><para><warning>Fields will be truncated if longer than the database allows</warning></para>
pl: <para>Aby użyć: Wklej listę składników poniżej, kliknij <interface>Analizuj tekst</interface>, potem możesz poprawić nierozpoznane składniki.</para><para> <warning>Pola mogą zostać skrócone, jeśli będą dłuższe niż pozwala baza danych</warning></para>

[ctx: @title]
en: Ingredients as understood by Krecipes:
pl: Składniki rozpoznane przez Krecipes:

[ctx: @action:button]
en: Parse Text
pl: Analizuj tekst

[ctx: @action:button]
en: Property Information
pl: Informacje właściwości

[ctx: @title:tab]
en: Ingredients
pl: Składniki

[ctx: @title:tab]
en: Headers
pl: Nagłówki

[ctx: @info]
en: No ingredient selected.
pl: Nie wybrano składnika.

en: Page Setup
pl: Ustawienia strony

en: Items Shown
pl: Pokazane pozycje

en: Show Items
pl: Pokaż pozycje

en: <i>Usage: Select a template along the left, and right-click any element to edit the look of that element.</i>
pl: <i>Używanie: Wybierz szablon po lewej stronie i użyj prawego przycisku myszy, aby zmienić wygląd tego elementu.</i>

en: Save and Close
pl: Zapisz i zamknij

en: &Cancel
pl: &Anuluj

en: The recipe view layout has been modified.
    Do you want to save it?
pl: Układ tego przepisu został zmodyfikowany.
    Czy chcesz zapisać?

en: Save Layout?
pl: Zapisać układ?

en: Krecipes style or template file
pl: Plik szablonu lub stylu Krecipes

en: Select Layout
pl: Wybierz układ

en: This layout has been modified.
    Do you want to save it?
pl: Ten układ został zmieniony.
    Czy chcesz zapisać?

en: Unable to save the layout because you do not have sufficient permissions to modify this file.
    Would you like to instead save the current layout to a new file?
pl: Nie można zapisać układu, ponieważ nie posiadasz wystarczających uprawnień do modyfikacji tego pliku.
    Czy chcesz zapisać bieżący układ jako nowy plik?

en: You have selected a file that you do not have the permissions to write to.
    Would you like to select another file?
pl: Wybrany plik nie posiada praw do zapisu.
    Czy chcesz wybrać inny plik?

[ctx: @title:window]
en: Import Recipes
pl: Importuj przepisy

[ctx: @title:column]
en: Recipes
pl: Przepisy

[ctx: @item:inlistbox All items]
en: All (%1)
pl: Wszystkie (%1)

[ctx: @item]
en: Uncategorized
pl: Bez kategorii

[ctx: @info:tooltip]
en: Select photo
pl: Wybierz zdjęcie

[ctx: action:button]
en: Save photo as...
pl: Zapisz zdjęcie jako...

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear photo
pl: Wyczyść zdjęcie

[ctx: @label]
en: Recipe Name
pl: Nazwa przepisu

[ctx: @label]
en: Authors
pl: Autorzy

[ctx: @label]
en: Categories
pl: Kategorie

[ctx: @label How much food you will produce with a given cooking recipe (e.g. 2 servings or 3 bottles)]
en: Yield
pl: Porcji

[ctx: @label The amount for yield]
en: Amount
pl: Ilość

[ctx: @label The type of yield (e.g. servings, bottles...]
en: Type
pl: Typ

[ctx: @label]
en: Preparation Time
pl: Czas przygotowania

[ctx: @info:tooltip]
en: Add ingredient
pl: Dodaj składnik

[ctx: @info:tooltip]
en: Move ingredient up
pl: Przesuń składnik w górę

[ctx: @info:tooltip]
en: Move ingredient down
pl: Przesuń składnik w dół

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove ingredient
pl: Usuń składnik

[ctx: @info:tooltip]
en: Paste Ingredients
pl: Wklej składniki

[ctx: @title:column]
en: Units
pl: Jednostki

[ctx: @label]
en: Property Status:
pl: Stan właściwości:

[ctx: @action:button]
en: Details...
pl: Szczegóły...

[ctx: @action:inmenu Updates the loaded information]
en: Update
pl: Uaktualnij

[ctx: @title:window]
en: Property details
pl: Szczegóły właściwości

[ctx: @action:button]
en: Add Rating...
pl: Dodaj ocenę...

[ctx: @title:tab]
en: Recipe
pl: Przepis

[ctx: @title:tab]
en: Instructions
pl: Instrukcje

[ctx: @title:tab]
en: Ratings
pl: Oceny

[ctx: @action:button]
en: Save recipe
pl: Zapisz przepis

[ctx: @info:tooltip]
en: Save recipe
pl: Zapisz przepis

[ctx: @action:button]
en: Show recipe
pl: Pokaż przepis

[ctx: @info:tooltip]
en: Show recipe
pl: Pokaż przepis

[ctx: @action:button]
en: Close
pl: Zamknij

[ctx: @info:tooltip]
en: Close
pl: Zamknij

[ctx: @action:button]
en: Resize recipe
pl: Zmień rozmiar przepisu

[ctx: @info:tooltip]
en: Resize recipe
pl: Zmień rozmiar przepisu

en: Images
pl: Obrazy

[ctx: @title:window]
en: Save photo as...
pl: Zapisz zdjęcie jako...

[ctx: @info]
en: The file already exists, do you want to overwrite it?
pl: Plik już istnieje, czy chcesz go zastąpić?

[ctx: @info]
en: The photo cannot be saved in %1
pl: Nie można zapisać zdjęcia w %1

[ctx: @info]
en: Unit name cannot be longer than 1 character. | Unit name cannot be longer than %1 characters.
pl[0]: Nazwa jednostki nie może być dłuższa niż 1 znak.
pl[1]: Nazwa jednostki nie może być dłuższa niż %1 znaki.
pl[2]: Nazwa jednostki nie może być dłuższa niż %1 znaków.

[ctx: @info]
en: Preparation method cannot be longer than 1 character. | Preparation method cannot be longer than %1 characters.
pl[0]: Metoda przyrządzania nie może być dłuższa niż %1 znak.
pl[1]: Metoda przyrządzania nie może być dłuższa niż %1 znaki.
pl[2]: Metoda przyrządzania nie może być dłuższa niż %1 znaków.

[ctx: @info]
en: Recipe title cannot be longer than 1 character. | Recipe title cannot be longer than %1 characters.
pl[0]: Tytuł przepisu nie może być dłuższy niż 1 znak.
pl[1]: Tytuł przepisu nie może być dłuższy niż %1 znaki.
pl[2]: Tytuł przepisu nie może być dłuższy niż %1 znaków.

en: Unable to save recipe
pl: Nie można zapisać przepisu

[ctx: @label:textbox]
en: Write the recipe instructions here
pl: Tutaj wpisz instrukcje do przepisu

[ctx: @label:textbox]
en: Write the recipe title here
pl: Tutaj wpisz tytuł przepisu

[ctx: @info]
en: This recipe contains unsaved changes.
    Would you like to save it before closing?
pl: Przepis zawiera niezapisane zmiany.
    Czy chcesz je zapisać przed zamknięciem?

[ctx: @title:window]
en: Unsaved changes
pl: Niezapisane zmiany

[ctx: @info]
en: You need to save the recipe before displaying it. Would you like to save it now?
pl: Musisz zapisać przepis przed jego wyświetleniem. Czy chcesz to zrobić teraz?

[ctx: @info]
en: This recipe has changes that will not be displayed unless the recipe is saved. Would you like to save it now?
pl: Przepis zawiera zmiany, które nie zostaną wyświetlone, dopóki ich nie zapiszesz. Czy chcesz to zrobić teraz?

[ctx: @info]
en: <b>%1:</b> No nutrient information available. <a href="ingredient#%2">Provide nutrient information.</a>
pl: <b>%1:</b> Brak informacji o wartości odżywczej. <a href="ingredient#%2">Podaj informacje o wartości odżywczej.</a>

[ctx: @info]
en: <b>%3:</b> Unit conversion missing for conversion from '%1' to '%2'
pl: <b>%3:</b> Brakuje przekształcenia jednostki dla zamiany '%1' na '%2'

en: -No unit-
pl: -Bez jednostki-

[ctx: @info]
en: -No unit-
pl: -Bez jednostki-

[ctx: @info]
en: <b>%1:</b> Either <a href="ingredient#%3">enter an appropriate ingredient weight entry</a>, or provide conversion information to perform one of the following conversions: %2
pl: <b>%1:</b> Albo <a href="ingredient#%3">wpisz poprawnie wagę składnika</a>, albo podaj informacje potrzebne do przeprowadzenia jednej z poniższych zamian: %2

[ctx: @info]
en: <b>%1:</b> No ingredient weight entries. <a href="ingredient#%2">Provide ingredient weight.</a>
pl: <b>%1:</b> Brak wpisów o wadze składnika. <a href="ingredient#%2">Podaj wagę składnika.</a>

[ctx: @info]
en: <b>%1:</b> There is no ingredient weight entry for when no preparation method is specified. <a href="ingredient#%2">Provide ingredient weight.</a>
pl: <b>%1:</b> Nie ma wpisów o wadze składnika, dla których nie podano metody przyrządzania. <a href="ingredient#%2">Podaj wagę składnika.</a>

[ctx: @info]
en: <b>%1:</b> There is no ingredient weight entry for when prepared in any of the following manners: %2<a href="ingredient#%3">Provide ingredient weight.</a>
pl: <b>%1:</b> Nie ma wpisów o wadze składnika, który przyrządza się w jeden z poniższych sposobów: %2<a href="ingredient#%3">Podaj wagę składnika.</a>

[ctx: @info]
en: <b>%1:</b> There is no ingredient weight entry for when prepared in any of the following manners (defaulting to a weight entry without a preparation method specified): %2<a href="ingredient#%3">Provide ingredient weight.</a>
pl: <b>%1:</b> Nie ma wpisów o wadze składnika, który przyrządza się w jeden z poniższych sposobów (domyślnie wpis o wadze bez podanej metody przyrządzania): %2<a href="ingredient#%3">Podaj wagę składnika.</a>

[ctx: @info Property information for a recipe is complete]
en: Complete
pl: Kompletne

[ctx: @info Property information for a recipe is complete, but...]
en: Complete, but approximations made
pl: Kompletne, lecz zastosowano przybliżenia

[ctx: @info Property information for a recipe is incomplete]
en: Incomplete
pl: Niekompletne

[ctx: @info]
en: The nutrient information for this recipe is incomplete because the following information is missing:
pl: Informacje o wartości odżywczej są niekompletne, ponieważ brak nastepującej informacji:

[ctx: @info]
en: The following approximations will be made when determining nutrient information:
pl: Następujące przybliżenia zostały dokonane podczas obliczania wartości odżywczej:

[ctx: @title:window]
en: Loading recipes, please wait...
pl: Wczytywanie przepisów, proszę czekać...

[ctx: @title:window]
en: Refine Shopping List
pl: Udoskonal listę zakupów

[ctx: @action:button Finished refining shopping list]
en: &Done
pl: &Ukończono

[ctx: @title:column]
en: Ingredients in Shopping List
pl: Składniki na liście zakupów

[ctx: @info]
en: On the right are the ingredients needed for the recipes you selected.  You may now add additional ingredients, remove ingredients you do not need, or modify the amounts of existing ingredients.
pl: Po prawej stronie znajdują się składniki potrzebne do wybranego przepisu. Możesz teraz dodać inne składniki, usunąć te, których nie potrzebujesz, lub zmienić ilości istniejących składników.

[ctx: @title:column]
en: Ingredients
pl: Składniki

[ctx: @title:window]
en: Resize Recipe
pl: Zmień rozmiar przepisu

[ctx: @info]
en: Unable to scale a recipe with zero yield
pl: Nie można przeskalować przepisu do zerowej porcji.

[ctx: @info]
en: Invalid input
pl: Nieprawidłowe dane

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_yieldButton)
en: &Scale by yield
pl: Prze&skaluj wg porcji

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &New yield
pl: &Nowe porcje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Current &yield:
pl: Obecnie &porcji:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_factorButton)
en: Scale b&y factor
pl: Przeskaluj &wg współczynnika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Factor (e.g. 1/2 to half, 3 to triple):
pl: &Współczynnik (np. 1/2 - na pół, 3 - razy 3)

[ctx: @title:window]
en: Authors
pl: Autorzy

[ctx: @title:column]
en: Id
pl: Identyfikator

[ctx: @title:column]
en: Author
pl: Autor

[ctx: @info]
en: Author name cannot be longer than 1 character. | Author name cannot be longer than %1 characters.
pl[0]: Imię autora nie może być dłuższe niż 1 znak.
pl[1]: Imię autora nie może być dłuższe niż %1 znaki.
pl[2]: Imię autora nie może być dłuższe niż %1 znaków.

[ctx: @title:window]
en: Categories
pl: Kategorie

[ctx: @action:button]
en: &New Category...
pl: &Nowa kategoria...

[ctx: @info]
en: Category name cannot be longer than 1 character. | Category name cannot be longer than %1 characters.
pl[0]: Nazwa kategorii nie może być dłuższa niż 1 znak.
pl[1]: Nazwa kategorii nie może być dłuższa niż %1 znaki.
pl[2]: Nazwa kategorii nie może być dłuższa niż %1 znaków.

[ctx: @title:window]
en: Choose Property
pl: Wybierz właściwość

[ctx: @title:group]
en: Choose Property
pl: Wybierz właściwość

[ctx: @label:textbox]
en: Per units:
pl: Na jednostki:

[ctx: @item]
en: -No unit-
pl: -Bez jednostki-

[ctx: @label:textbox Search recipes]
en: Search:
pl: Znajdź:

[ctx: @action:button]
en: Show Recipe(s)
pl: Pokaż przepis(y)

[ctx: @action:button]
en: Edit Recipe
pl: Edytuj przepis

[ctx: @title:tab Basic search]
en: Basic
pl: Podstawowy

[ctx: @title:tab Advanced search]
en: Advanced
pl: Zaawansowany

[ctx: @title:window]
en: Choose Unit
pl: Wybierz jednostkę

[ctx: @title:group]
en: Choose Unit
pl: Wybierz jednostkę

en: Recipe Title
pl: Tytuł przepisu

en: serving
pl: porcja

en: Category 1, Category 2, ...
pl: Kategoria 1, Kategoria 2, ...

en: Instructions
pl: Instrukcje

en: Author 1, Author 2, ...
pl: Autor 1, Autor 2, ...

en: Ingredient 1
pl: Składnik 1

en: Ingredient 2
pl: Składnik 2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, raterName)
en: Rater
pl: Oceniający

en: Comment
pl: Komentarz

en: Criteria 1
pl: Kryterium 1

en: Criteria 2
pl: Kryterium 2

en: Property 1
pl: Właściwość 1

en: Property 2
pl: Właściwość 2

[ctx: Background color]
en: Background
pl: Tło

[ctx: Recipe title]
en: Title
pl: Tytuł

en: Preparation Time
pl: Czas przygotowania

en: Photo
pl: Zdjęcie

en: Authors
pl: Autorzy

en: Categories
pl: Kategorie

en: Ingredients
pl: Składniki

en: Ratings
pl: Oceny

en: Yield
pl: Wydajność

en: Background Color...
pl: Kolor tła...

en: Text Color...
pl: Kolor tekstu...

en: Font...
pl: Czcionka...

en: Show
pl: Pokaż

[ctx: Align center]
en: Center
pl: Środek

[ctx: Align left]
en: Left
pl: Lewo

[ctx: Align right]
en: Right
pl: Prawo

en: Alignment
pl: Wyrównanie

en: Border...
pl: Obwódka...

en: Columns...
pl: Kolumny...

en: Select the number of columns to use:
pl: Wybierz liczbę kolumn:

[ctx: @title]
en: Full recipe list
pl: Pełna lista przepisu

[ctx: @title]
en: Shopping List
pl: Lista zakupów

[ctx: @title:column]
en: Recipe Title
pl: Tytuł przepisu

[ctx: @action:button Clear list]
en: Clear
pl: Wyczyść

[ctx: @title:window]
en: Shopping List
pl: Lista zakupów

en: Shopping List
pl: Lista zakupów

[ctx: @title:window]
en: Similar Categories
pl: Podobne kategorie

[ctx: @label:textbox]
en: Threshold:
pl: Próg:

[ctx: @label:textbox]
en: Category:
pl: Kategoria:

[ctx: @action:button Search a recipe category in database]
en: Search
pl: Znajdź

[ctx: @label:textbox]
en: Similar Categories:
pl: Podobne kategorie:

[ctx: @label:textbox]
en: Categories to Merge:
pl: Kategorie do scalenia:

[ctx: @action:button]
en: Merge
pl: Scal

[ctx: @action:button]
en: Cancel
pl: Anuluj

[ctx: @title:column]
en: Category
pl: Kategoria

[ctx: @info]
en: Please select only one category.
pl: Proszę wybrać tylko jedną kategorię.

[ctx: @info]
en: No recipes selected.
pl: Nie wybrano przepisów.

[ctx: @title]
en: Edit Recipe
pl: Edytuj przepis

[ctx: @info]
en: No categories selected to merge.
pl: Nie wybrano żadnej kategorii do scalenia.

[ctx: @title:tab]
en: Units
pl: Jednostki

[ctx: @title:tab]
en: Mass Conversions
pl: Zamiany masy

[ctx: @title:tab]
en: Volume Conversions
pl: Zamiany objętości

[ctx: @title:window]
en: Finding Unit Ratios
pl: Znajdowanie proporcji jednostek

en: Krecipes Recipes
pl: Przepisy Krecipes

en: Overall Rating
pl: Ocena ogólna

en: Authors: %1
pl: Autorzy: %1

en: Categories: %1
pl: Kategorie: %1

en: Yields: %1
pl: Porcje: %1

en: Preparation Time: %1
pl: Czas przygotowania: %1

en: or
pl: lub

en: 1 star | %1 stars
pl[0]: 1 gwiazdka
pl[1]: %1 gwiazdki
pl[2]: %1 gwiazdek

[ctx: Total preparation time]
en: Total
pl: Razem

en: Prep
pl: Przyrz.

en: Amount
pl: Ilość

en: Ingredient
pl: Składnik

en: Preparation
pl: Przyrządzanie

en: reviews
pl: recenzje

en: <html><b>Error:</b> Problem with KreML exporter.  Please export the recipe you are trying to view as KreML and attach it to a bug report to a Krecipes developer.</html>
pl: <html><b>Błąd:</b> Problem z eksporterem KreML.  Wyeksportuj przepis, który próbujesz obejrzeć jako KreML i dodaj go jako załącznik do zgłoszenia błędu, adresowanego do programisty Krecipes.</html>

en: <html><b>Error:</b> Bad template: %1.  Use "Settings->Page Setup..." to select a new template.</html>
pl: <html><b>Błąd:</b> Nieprawidłowy szablon: %1.  Użyj "Ustawienia->Ustawienia strony..." aby wybrać nowy szablon.</html>

en: Importing selected recipes
pl: Importowanie wybranych przepisów

en: %v/%m Recipes
pl: %v/%m Przepisy

en: All recipes up unto this point have been successfully imported.
pl: Wszystkie przepisy do tego miejsca zostały pomyślnie zaimportowane.

en: Importing recipe: %1
pl: Importowanie przepisu: %1

en: <!doc>Import of recipes from the file <b>"%1"</b> <b>failed</b> due to the following error(s):
pl: <!doc>Import przepisów z pliku <b>"%1"</b> <b>nie powiódł się</b> z powodu nastepujących błędów:

en: The file <b>%1</b> generated the following warning(s):
pl: Plik <b>%1</b> wygenerował następujące ostrzeżenie(a):

en: Archive does not contain a valid Krecipes file
pl: Archiwum nie zawiera prawidłowego pliku Krecipes

en: "%1" at line %2, column %3
pl: "%1" w wierszu %2, kolumna %3

en: This file does not appear to be a *.kreml file
pl: Plik prawdopodobnie nie jest plikiem *.kreml

en: No recipes found in this file.
pl: Nie znaleziono przepisów w tym pliku.

en: Unable to open file.
pl: Nie można otworzyć pliku.

en: While loading recipe <b>%1</b> an ingredient line was found after the directions. While this is valid, it most commonly indicates an incorrectly formatted recipe.
pl: Podczas wczytywania przepisu <b>%1</b> znaleziono linię składników po wskazówkach. Nie jest to nieprawidłowe, jednak w większości przypadków oznacza błędnie sformatowany przepis.

en: servings
pl: porcje

en: "%1" at line %2, column %3.  This may not be a *.mx2 file.
pl: "%1" w wierszu %2, kolumna %3.  Być może to nie jest plik *.mx2.

en: This file does not appear to be a *.mx2 file
pl: Ten plik nie wygląda na plik *.mx2

en: While loading recipe "%1" the field "Recipe By:" is either missing or could not be detected.
pl: Podczas wczytywania przepisu "%1" pole "Przepis od:" nie jest obecne lub nie zostało wykryte.

en: While loading recipe "%1" the field "Serving Size:" is either missing or could not be detected.
pl: Podczas wczytywania przepisu "%1" pole "Wielkość porcji:" nie jest obecne lub nie zostało wykryte.

en: While loading recipe "%1" the field "Preparation Time:" is either missing or could not be detected.
pl: Podczas wczytywania przepisu "%1" pole "Czas przygotowania:" nie jest obecne lub nie zostało wykryte.

en: While loading recipe "%1" the field "Categories:" is either missing or could not be detected.
pl: Podczas wczytywania przepisu "%1" pole "Kategorie:" nie jest obecne lub nie zostało wykryte.

en: While loading recipe "%1" Invalid amount "%2" in the line "%3"
pl: Podczas wczytywania przepisu "%1" Nieprawidłowa ilość "%2" w wierszu "%3"

en: MasterCook's Generic Export format is currently not supported.  Please write to jkivlighn@gmail.com to request support for this format.
pl: Format MasterCook's Generic Export nie jest obecnie obsługiwany.  Proszę napisać na adres jkivlighn@gmail.com (po angielsku), aby poprosić o dodanie obsługi tego formatu.

en: MasterCook Mac's Export format is currently not supported.  Please write to jkivlighn@gmail.com to request support for this format.
pl: Format MasterCook Mac's Export nie jest obecnie obsługiwany.  Proszę napisać na adres jkivlighn@gmail.com (po angielsku), aby poprosić o dodanie obsługi tego formatu.

en: File does not appear to be a valid NYC export.
pl: Plik prawdopodobnie nie jest prawidłowym eksportem NYC.

en: "%1" at line %2, column %3.  This may not be a RecipeML file.
pl: "%1" w wierszu %2, kolumna %3.  Być może to nie jest plik RecipeML.

en: This file does not appear to be a valid RecipeML archive.
pl: Plik prawdopodobnie nie jest prawidłowym archiwum RecipeML.

en: Gathering recipe data from file.
    Please wait...
pl: Pobieranie danych z pliku.
    Proszę czekać...

[ctx: @action:inmenu Reload Recipe]
en: Reloa&d
pl: Wczytaj &ponownie

en: &Edit Recipe
pl: &Edytuj przepis

en: &Measurement Converter
pl: Konwerter &miar

en: &Merge Similar Categories...
pl: Po&łącz podobne kategorie

en: &Merge Similar Ingredients...
pl: Połą&cz podobne składniki...

en: &New Recipe
pl: &Nowy przepis

en: Import from File...
pl: Import z pliku...

en: Import from Database...
pl: Import z bazy danych...

en: Export...
pl: Eksport...

en: &Copy to Clipboard
pl: &Kopiuj do schowka

en: Page Setup...
pl: Ustawienia strony...

en: Print Setup...
pl: Ustawienia wydruku...

en: Backup...
pl: Kopia zapasowa...

en: Restore...
pl: Przywróć...

en: Add to Shopping List
pl: Dodaj do listy zakupów

en: Remove From Category
pl: Usuń z kategorii

en: Delete
pl: Usuń

en: Show Recipe(s)
pl: Pokaż przepis(y)

en: Categorize
pl: Kategoryzuj

en: Expand All
pl: Rozwiń wszystko

en: Collapse All
pl: Zwiń wszystko

[ctx: @action:button Create new data item]
en: Create New
pl: Utwórz nowy

en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: Cut
pl: Wytnij

en: Paste
pl: Wklej

en: Paste as Subcategory
pl: Wklej jako podkategorię

en: MasterCook Export format
pl: Format eksportu MasterCook

en: "Now You're Cooking" Generic Export format
pl: Zwykły format eksportu "Teraz to ty gotujesz"

en: Import from file
pl: Importuj z pliku

en: Filter "%1" not recognized.
    Please select one of the provided filters.
pl: Nie rozpoznano filtru "%1".
    Wybierz jeden z oferowanych filtrów.

en: Unrecognized Filter
pl: Nierozpoznany filtr

en: <p>NOTE: We recommend that all recipes generating warnings be checked to ensure that they were properly imported, and no loss of recipe data has occurred.</p>
pl: <p>UWAGA: Zalecamy sprawdzenie wszystkich przepisów, które powodują ostrzeżenia, aby upewnić że zostały poprawnie zaimportowane i nie nastąpiła utrata danych przepisów.</p>

en: Import Warnings
pl: Ostrzeżenia przy imporcie

en: The recipe print and view layouts use the same file for their style, meaning changing one view's look changes them both.  If this is not the behavior you desire, load one style and save it under a different name.
pl: Układy widoku przepisu i jego wydruku używają tego samego pliku opisu stylu. Znaczy to, że zmiana jednego układu zmienia oba.  Jeśli nie chcesz, aby tak się działo, wczytaj jeden ze styli i zapisz go pod inną nazwą.

en: Print Setup
pl: Ustawienia wydruku

en: Krecipes Backup File
pl: Plik kopii zapasowej Krecipes

en: Save Backup As...
pl: Zapisz kopię zapasową jako...

en: Backup Failed
pl: Tworzenie kopii zapasowej nie powiodło się

en: Restore Backup
pl: Przywróć z kopii

en: <b>Restoring this file will erase ALL data currently in the database.</b><br /><br />If you want to keep the recipes in your database, click "Cancel" and first export your recipes.  These can then be imported once the restore is complete.<br /><br />Are you sure you want to proceed?
pl: <b>Przywrócenie tego pliku spowoduje wymazanie wszystkich danych w bazie.</b><br /><br />Jeśli chcesz zachować przepisy w swojej bazie danych, kliknij "Anuluj" i wyeksportuj swoje przepisy.  Będzie można je zaimportować, gdy przywracanie się zakończy.<br /><br />Czy na pewno kontynuować?

en: Restore successful.
pl: Przywracanie zakończone pomyślnie.

en: A recipe contains unsaved changes.
    Do you want to save the changes before exiting?
pl: Przepis zawiera niezapisane zmiany.
    Czy chcesz zapisać zmiany przed zakończeniem?

en: Unsaved Changes
pl: Niezapisane zmiany

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
pl: &Plik

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
pl: &Edycja

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
pl: &Narzędzia

en: Find/Edit Recipes
pl: Znajdź/Edytuj przepisy

en: Data...
pl: Dane...

en: 
    You are using SQLite; this error is often caused by using an SQLite 2 database with Krecipes supporting SQLite 3, if this is the case you could run the SQLite converter.
    What do you want to do?
pl: 
    Używasz SQLite; błąd ten jest często wywoływany przez używanie bazy danych SQLite 2, podczas gdy Krecipes obsługuje SQLite 3, jeśli jest tak w tym przypadku, to możesz uruchomić przekształcanie SQLite.
    Co chcesz zrobić?

en: Run the setup assistant
pl: Uruchom asystenta ustawień

en: Run the SQLite converter
pl: Uruchom przekształcanie SQLite

en: 
    Would you like to run the setup wizard again? Otherwise, the application will be closed.
pl: 
    Czy chcesz uruchomić ponownie asystenta? W przeciwnym przypadku program zostanie zakończony.

en: Units
pl: Jednostki

en: Preparation Methods
pl: Sposoby przyrządzania

en: Diet Helper
pl: Poradnik diet

en: Ingredient Matcher
pl: Dopasowywanie składników

en: View Recipe
pl: Zobacz przepis

en: A recipe contains unsaved changes.
    Do you want to save changes made to this recipe before editing another recipe?
pl: Przepis zawiera niezapisane zmiany.
    Czy chcesz zapisać zmiany zanim rozpoczniesz edycję innego przepisu?

en: Unsaved changes
pl: Niezapisane zmiany

en: Are you sure you want to permanently remove the recipe, %1?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć przepis, %1?

en: Confirm remove
pl: Potwierdź usunięcie

[ctx: Recipe created]
en: Created:
pl: Utworzony:

[ctx: Recipe modified]
en: Modified:
pl: Zmodyfikowany:

[ctx: Recipe last accessed]
en: Last Accessed:
pl: Ostatnio otwierany:

en: Are you sure you want to permanently remove the selected recipes?
pl: Czy na pewno chcesz trwale usunąć wybrane przepisy?

en: A recipe contains unsaved changes.
    Do you want to save changes made to this recipe before creating a new recipe?
pl: Przepis zawiera niezapisane zmiany.
    Czy chcesz zapisać zmiany przed utworzeniem nowego przepisu?

en: Unable to setup database
pl: Nie można skonfigurować bazy danych

en: Unable to open database
pl: Nie można otworzyć bazy danych

en: The configured database type (%1) is unsupported.
pl: Podany typ bazy danych (%1) nie jest obsługiwany.

en: Unsupported database type. Database must be either MySQL, SQLite, or PostgreSQL.
pl: Niewspierany typ bazy danych. Wymagana baza danych to MySQL, SQLite lub PostgreSQL.

en: Convert the current SQLite 2.x database to SQLite 3 and exit
pl: Konwersja obecnej bazy danych SQLite 2.x do SQLite 3 i wyjście.

en: The KDE Cookbook
pl: Książka kucharska dla KDE

en: This product is RecipeML compatible.
    You can get more information about this file format in:
    http://www.formatdata.com/recipeml
pl: Ten program jest kompatybilny z RecipeML.
    Możesz znaleźć więcej informacji o tym formacie na:
    http://www.formatdata.com/recipeml

en: Testing, bug reports, suggestions
pl: Testy, zgłoszenia błędów, sugestie

en: Icons and artwork
pl: Ikony i grafika

en: Porting to KDE4
pl: Portowanie do KDE4

en: Porting to KDE4, current maintainer
pl: Portowanie do KDE 4, obecny opiekun

en: Porting to KDE4, developer
pl: Portowanie do KDE4, programista

en: Patches to make Krecipes work under Windows
pl: Łatki sprawiające, że Krecipes działa pod Windowsem

en: Help with bugs, patches
pl: Pomoc przy błędach, łatki

en: Code to export recipes to *.mx2 files
pl: Kod do eksportu przepisów do plików *.mx2

en: He advised using WebKit to fix printing support during Akademy-es 2010.
pl: Doradził wykorzystanie WebKit przy naprawianiu obsługi drukowania podczas Akademy 2010.

en: bunch
pl: pęczek

en: bunches
pl: pęczki

en: cup
pl: kubek

en: cups
pl: kubki

en: cubic cm
pl: sześcienny cm

en: centigram
pl: centygram

en: centigrams
pl: centygramy

en: centiliter
pl: centylitr

en: centiliters
pl: centylitry

en: can
pl: puszka

en: cans
pl: puszki

en: carton
pl: karton

en: cartons
pl: kartony

en: decigram
pl: decygram

en: decigrams
pl: decygramy

en: deciliter
pl: decylitr

en: deciliters
pl: decylitry

en: drop
pl: kropla

en: drops
pl: krople

en: dash
pl: odrobina

en: dashes
pl: odrobiny

en: each
pl: każdy

en: kilograms
pl: kilogramy

en: fluid ounce
pl: uncja płynu

en: fluid ounces
pl: uncje płynu

en: grams
pl: gramy

en: gallon
pl: galon

en: gallons
pl: galony

en: liter
pl: litr

en: liters
pl: litry

en: pound
pl: funt

en: pounds
pl: funty

en: large
pl: duży

en: medium
pl: średni

en: milligram
pl: miligram

en: milligrams
pl: miligramy

en: milliliter
pl: mililitr

en: milliliters
pl: mililitry

en: package
pl: pakiet

en: packages
pl: pakiety

en: pinch
pl: szczypta

en: pinches
pl: szczypty

en: pint
pl: pinta

en: pints
pl: pinty

en: ounce
pl: uncja

en: ounces
pl: uncje

en: quart
pl: kwarta

en: quarts
pl: kwarty

en: slice
pl: plasterek

en: slices
pl: plasterki

en: small
pl: mały

en: teaspoon
pl: łyżeczka

en: teaspoons
pl: łyżeczki

en: tablespoon
pl: łyżka stołowa

en: tablespoons
pl: łyżki stołowe

en: per serving
pl: na porcje

en: Configure
pl: Konfiguruj

en: Database System
pl: System bazy danych

en: Database Management System Options (%1)
pl: Opcje systemu zarządzania bazami danych (%1)

en: Formatting
pl: Formatowanie

en: Customize Formatting
pl: Dostosuj formatowanie

en: Recipe Import and Export Options
pl: Opcje importu/eksportu przepisu

en: Performance
pl: Wydajność

en: Performance Options
pl: Opcje wydajności

en: Spell checking
pl: Sprawdzanie pisowni

en: Spell checking Options
pl: Opcje sprawdzania pisowni

en: Server:
pl: Serwer:

[ctx: @label:textbox Database Username]
en: Username:
pl: Nazwa użytkownika:

en: Password:
pl: Hasło:

[ctx: Default Port]
en: Default
pl: Domyślne

en: Database name:
pl: Nazwa bazy danych:

[ctx: @title:group Backup options]
en: Backup
pl: Kopia zapasowa

en: Select MySQL dump command
pl: Wybierz polecenie dump MySQL

en: Path to '%1':
pl: Ścieżka do "%1":

en: Select MySQL command
pl: Wybierz polecenie MySQL

en: All files
pl: Wszystkie pliki

en: Select PostgreSQL dump command
pl: Wybierz polecenie dump PostgreSQL

en: Select PostgreSQL command
pl: Wybierz polecenie PostgreSQL

en: Database file:
pl: Plik bazy danych:

en: Select SQLite command
pl: Wybierz polecenie SQLite

en: SQLite converter
pl: Konwerter SQLite

en: Select old SQLite version command
pl: Wybierz polecenie starej wersji SQLite

en: Path to SQLite old version command:
pl: Ścieżka do polecenia starej wersji SQLite:

en: Select new SQLite version command
pl: Wybierz polecenie nowej wersji SQLite

en: Path to SQLite new version command:
pl: Ścieżka do polecenia nowej wersji SQLite:

en: Select SQLite database file
pl: Wybierz plik bazy danych SQLite

en: Re-run wizard on next startup
pl: Uruchom asystenta przy następnym starcie

en: Note: Krecipes must be restarted for most server preferences to take effect.
pl: Uwaga: Krecipes musi zostać uruchomiony ponownie, aby większość ustawień serwera została zastosowana.

en: Use abbreviations
pl: Użyj skrótów

en: Number Format
pl: Format liczb

[ctx: @option:radio Display fraction]
en: Fraction
pl: Ułamek zwykły

[ctx: @option:radio Display decimal]
en: Decimal
pl: Dziesiętny

en: Overwrite recipes with same title
pl: Nadpisz przepisy z taką samą nazwą

en: Ask which recipes to import
pl: Pytaj, które przepisy importować

en: 'Copy to Clipboard' format:
pl: Format "Kopiuj do schowka":

en: When this is enabled, the importer will show every recipe in the file(s) and allow you to select which recipes you want imported.
     									Disable this to always import every recipe, which allows for faster and less memory-intensive imports.
pl: Gdy włączone, podczas importowania z pliku(ów) zostanie pokazany każdy przepis i zadane pytanie, które przepisy importować.
     									Wyłącz, aby zawsze importować każdy przepis, co przyspieszy cały proces i zmniejszy użycie pamięci.

en: Search as you type
pl: Wyszukiwanie podczas wpisywania

en: In most instances these options do not need to be changed.  However, limiting the amount of items displayed at once will <b>allow Krecipes to better perform when the database is loaded with many thousands of recipes</b>.
pl: W większości przypadków te opcje nie muszą być zmieniane.  Jednakże, limitowanie ilości pozycji pokazywanych na raz pozwoli <b>Krecipes na wydajniejsze działanie, gdy w bazie danych znajduje się wiele tysięcy przepisów</b>.

en: Number of categories to display at once:
pl: Liczba kategorii pokazywanych jednocześnie:

[ctx: Unlimited categories]
en: Unlimited
pl: Nieograniczona

en: Number of elements to display at once:
pl: Liczba elementów pokazywanych na raz:

[ctx: Unlimited elements]
en: Unlimited
pl: Nieograniczona

en: Welcome to Krecipes
pl: Witamy w programie Krecipes

en: Database Type
pl: Typ bazy danych

en: Database Management System Settings
pl: Opcje systemu zarządzania bazami danych

en: Database Permissions
pl: Prawa dostępu do bazy danych

en: Server Settings
pl: Ustawienia serwera

en: Initialize Database
pl: Inicjalizacja bazy danych

en: Finish & Save Settings
pl: Zapisz ustawienia i zakończ

en: There is currently no localized ingredient data for this locale.
    Would you like to load the English ingredients instead?
pl: Obecnie brak danych o składnikach w używanym języku.
    Wczytać zamiast tego składniki angielskie?

en: <p><b><font size="+1">Thank you very much for choosing Krecipes.</font></b></p><p>It looks like this is the first time you are using it. This wizard will help you with the initial setup so that you can start using it quickly.</p><p>Welcome, and enjoy cooking!</p>
pl: <p><b><font size="+1">Bardzo dziękujemy za wybranie Krecipes.</font></b></p><p>Wygląda na to, że uruchamiasz program po raz pierwszy. Asystent ten pomoże tobie z wstępnymi ustawieniami programu, tak aby można go było szybko używać.</p><p>Witamy i życzymy udanego gotowania!</p>

en: <p>This dialog will allow you to specify a MySQL account that has the necessary permissions to access the Krecipes MySQL database.</p><p><b><font size="+1">Most users that use Krecipes and MySQL for the first time can just leave the default parameters and press 'Next'.</font></b></p> <p>If you set a MySQL root password before, or you have already permissions as normal user, click on the appropriate option. Otherwise the account 'root' will be used, with no password.</p><p>[For security reasons, we strongly encourage you to setup a MySQL root password if you have not done so yet. Just type as root: mysqladmin password <i>your_password</i>]</p>
pl: <p>To okno dialogowe pozwoli tobie podać konto MySQL, które posiada niezbędne uprawnienia dostępu do bazy danych MySQL Krecipes.</p><p><b><font size="+1">Większość użytkowników, którzy używają Krecipes i MySQL po raz pierwszy, może pozostawić domyślne parametry i nacisnąć 'Dalej'.</font></b></p> <p> Jeśli ustawisz przed tym hasło administratora MySQL, lub jeśli masz już uprawnienia jako normalny użytkownik, kliknij na odpowiednią opcję. W przeciwnym wypadku zostanie użyte konto 'administrator', bez hasła.</p><p>[Ze względów bezpieczeństwa, zachęcamy do ustawienia hasła administratora MySQL, jeśli jeszcze tego nie zrobiono. Jako administrator wpisz po prostu: mysqladmin password <i>twoje_hasło</i>]</p>

en: I have already set the necessary permissions
pl: Uprawnienia są już ustawione

en: I have already set a MySQL root/admin account
pl: Już ustawiono konto roota/administratora w MySQL

en: MySQL Administrator Account
pl: Konto administratora MySQL

en: <p>This dialog will allow you to specify a PostgreSQL account that has the necessary permissions to access the Krecipes PostgreSQL database.  This account may either be a <b>PostgreSQL superuser</b> or have the ability to both <b>create new PostgreSQL users and databases</b>.</p><p>If no superuser or privileged account is given, the account 'postgres' will be attempted, with no password.  If this is insufficient for your PostgreSQL setup, you <b>must</b> select the appropriate option below to enter the information of a privileged PostgreSQL account.</p>
pl: <p>To okno dialogowe pozwoli tobie podać konto PostgreSQL, które posiada niezbędne uprawnienia dostępu do bazy danych PostgreSQL Krecipes. Konto to może należeć do <b>superużytkownika PostgreSQL</b> lub mieć możliwość do <b>tworzenia nowych użytkowników i baz danych PostgreSQL </b>.</p><p>Jeżeli nie podano uprzywilejowanego konta, to zostanie użyte konto 'postgres', bez hasła.  Jeżeli jest to niewystarczające dla twoich ustawień PostgreSQL, to <b>musisz</b> wybrać odpowiednią opcję poniżej, aby podać informacje dla uprzywilejowanego konta PostgreSQL.</p>

en: I have already set a superuser or privileged account
pl: Już posiadam konto superużytkownika lub użytkownika uprzywilejowanego.

en: PostgreSQL Superuser or Privileged Account
pl: Konto superużytkownika lub użytkownika uprzywilejowanego w PostgreSQL

en: <p>In this dialog you can adjust the database server settings.</p><p><b>Warning: Passwords are stored in plain text and could potentially be compromised.  We recommend that you create a username and password combination solely for use by Krecipes.</b></p>
pl: <p>Tutaj możesz dostosować ustawienia serwera bazy danych. </p><p><b>Ostrzeżenie: Hasła są przechowywane jako zwykły tekst i mogą wpaść w niepowołane ręce.  Zalecamy utworzenie nazwy użytkownika i hasła wyłącznie do użytku w Krecipes.</b></p>

en: The server is remote
pl: Zdalny serwer

en: Server / Client Settings
pl: Ustawienia serwera/klienta

en: Client:
pl: Klient:

[ctx: @label:textbox Default Port]
en: Default
pl: Domyślny

en: In this dialog you can adjust SQLite settings.
pl: Tutaj możesz dostosować ustawienia SQLite.

en: Open file dialog
pl: Okno dialogowe otwierania pliku

en: Congratulations; all the necessary configuration setup is done. Press 'Finish' to continue, and enjoy cooking!
pl: Gratulacje; proces konfiguracji został zakończony. Udanego gotowania! Kliknij 'Zakończ', by kontynuować.

en: <p>Krecipes comes with some delicious default recipes and useful data.</p><p>Would you like to initialize your database with those? Note that this will erase all your previous recipes if you have any.</p>
pl: <p>Krecipes jest dostarczany z wieloma domyślnymi przepisami na pyszne dania i użytecznymi danymi. </p><p>Czy chcesz zainicjować swoją bazę danych z tymi przepisami? Wiedz, że wymaże to twoje wszystkie poprzednie przepisy, jeśli jakieś istniały.</p>

en: Yes please, initialize the database with the examples
pl: Tak, proszę. Zainicjuj bazę danych z przykładami

en: <p>Krecipes can import nutrient data from the USDA's nutrient database for over 400 foods.  A total of 43 food properties are included for each food, such as energy, fat, vitamin C, etc.</p><p>Would you like to import this data now?  Note that this operation is safe to use on an existing database, and no data loss will occur.  This operation may take several minutes.</p>
pl: <p>Krecipes może zaimportować dane o wartości odżywczej z bazy danych Departamentu Żywności USA dla ponad 400 rodzajów żywności.  Dane zawierają 43 parametry dla każdego rodzaju żywności, takie jak wartość energetyczna, zawartość tłuszczu, witaminy C, itp.</p><p>Czy chcesz teraz zaimportować te dane?  Wiedz, że ta operacja jest bezpieczna dla istniejącej bazy danych i nie spowoduje utraty danych.  Operacja ta może to zająć kilka minut.</p>

en: Yes please, load the database with nutrient data for 400+ foods.
pl: Tak, proszę. Wczytaj do bazy danych informacje o ponad 400 rodzajach żywności.

en: Choose the type of database that you want to use. Most users will want to choose a simple local database here. However, you can also use remote servers by means of a MySQL or PostgreSQL database.
pl: Wybierz typ bazy danych, jaką chcesz użyć. Dla większości użytkowników najprościej będzie wybrać prostą lokalną bazę. Jednak możesz też użyć bazy danych na zdalnych serwerach, taką jak MySQL lub PostgreSQL.

en: Simple Local File (SQLite)
pl: Zwykły plik lokalny (SQLite)

en: Local or Remote MySQL Database
pl: Lokalna lub zdalna baza danych MySQL

en: Local or Remote PostgreSQL Database
pl: Lokalna lub zdalna baza danych PostgreSQL

en: All Categories
pl: Wszystkie kategorie

[ctx: Previous item]
en: << Previous
pl: << Poprzedni

[ctx: Next item]
en: Next >>
pl: Następny >>

[ctx: @title:column]
en: Header
pl: Nagłówek

en: Ingredient:
pl: Składnik:

[ctx: Ingredient grouping name]
en: Header:
pl: Nagłówek:

en: Amount:
pl: Ilość:

en: Unit:
pl: Jednostka:

en: Preparation Method:
pl: Sposób przyrządzania:

en: Please enter an ingredient
pl: Proszę wpisać składnik

en: Amount field contains invalid input.
pl: Pole ilości zawiera niepoprawną wartość.

en: Invalid input
pl: Niepoprawne dane

[ctx: the day after today]
en: tomorrow
pl: jutro

[ctx: this day]
en: today
pl: dzisiaj

[ctx: the day before today]
en: yesterday
pl: wczoraj

[ctx: @option today]
en: &Today
pl: &Dziś

[ctx: @option tomorrow]
en: To&morrow
pl: &Jutro

[ctx: @option next week]
en: Next &Week
pl: Następny &tydzień

[ctx: @option next month]
en: Next M&onth
pl: Na&stępny miesiąc

[ctx: @option do not specify a date]
en: No Date
pl: Bez daty

[ctx: @title:column]
en: Categories
pl: Kategorie

[ctx: @label:textbox]
en: Type here the text to search
pl: Tutaj wpisz tekst do znalezienia

[ctx: @label:textbox]
en: Type here the text to search in the current page
pl: Tutaj wpisz tekst do znalezienia na bieżącej stronie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, m_previousButton)
en: Previous Page
pl: Poprzednia strona

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, m_nextButton)
en: Next Page
pl: Następna strona

[ctx: @action:button Up to top menu]
en: Up...
pl: W górę...

[ctx: @title:column]
en: Enabled
pl: Włączone

[ctx: @title:column]
en: Min. Value
pl: Min. wartość

[ctx: @title:column]
en: Max. Value
pl: Maks. wartość

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, criteriaListView)
en: Criteria
pl: Kryterium

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, criteriaListView)
en: Stars
pl: Gwiazdki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comment)
en: Comments
pl: Komentarze

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, buttonRemove)
en: Remove
pl: Usuń

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, buttonEdit)
en: Edit...
pl: Edytuj...

en: Uncategorized
pl: Bez kategorii

en: Recipe
pl: Przepis

[ctx: @info:progress]
en: Loading recipes
pl: Wczytywanie przepisów

[ctx: @title:column Unit name]
en: Unit
pl: Jednostka

[ctx: @title:column Unit abbreviation]
en: Abbreviation
pl: Skrót

[ctx: @title:column Unit plural]
en: Plural
pl: L. mnoga

[ctx: @title:column unit plural abbreviation]
en: Abbreviation
pl: Skrót

[ctx: @title:column Unit type]
en: Type
pl: Typ

[ctx: Unit type other]
en: Other
pl: Inne

[ctx: Unit type mass]
en: Mass
pl: Masa

[ctx: Unit type volume]
en: Volume
pl: Objętość

en: -No Preparation-
pl: -Bez przygotowania-
