krename - en to ca@valencia translation catalogue (410 entries)

en: Input files will be renamed.
ca@valencia: Es canviaran de nom els fitxers d'entrada.

en: Files will be copied to: %1
ca@valencia: Els fitxers seran copiats a: %1

en: Files will be moved to: %1
ca@valencia: Els fitxers seran moguts a: %1

en: Symbolic links will be created in: %1
ca@valencia: Els enllaços simbòlics seran creats a: %1

en: Cannot rename: source and target filename are equal: %1
ca@valencia: No s'ha pogut canviar de nom: l'origen i la destinació són iguals: %1

en: Cannot create symlink to non-local URL: %1
ca@valencia: No s'ha pogut crear l'enllaç simbòlic a un URL no local: %1

en: Error renaming %2 (to %1)
ca@valencia: S'ha produït un error en canviar de nom %2 (a %1)

en: %1 error occurred. | %1 errors occurred.
ca@valencia[0]: S'ha detectat %1 error.
ca@valencia[1]: S'han detectat %1 errors.

en: KRename finished the renaming process.
ca@valencia: KRename ha finalitzat el procés de canviat el nom.

en: Press close to quit.
ca@valencia: Premeu el botó «Tanca» per a eixir.

en: Filenames Processed after %1 seconds.
ca@valencia: Noms de fitxer processats després de %1 segons.

en: Undoing all renamed files.
ca@valencia: Desfés canviar el nom de tots els fitxers.

en: Error during undoing %1
ca@valencia: Error durant el procés de desfer %1

en: KRename finished the undo process.
ca@valencia: KRename ha finalitzat el procés de desfer.

en: Cannot create undo script: %1
ca@valencia: No s'ha pogut crear un script del procés de desfer: %1

en: Undo is not possible for remote file: %1
ca@valencia: No ha sigut possible desfer per al fitxer remot: %1

en: Renamed %1 files successfully.
ca@valencia: %1 fitxers canviats de nom amb èxit.

en: Elapsed time: %1 seconds
ca@valencia: Temps transcorregut: %1 segons

en: Cannot set executable bit on undo script.
ca@valencia: No s'ha pogut establir el bit executable en l'script de desfer.

en: Cannot create directory %1: %2
ca@valencia: No s'ha pogut crear el directori %1: %2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: File preview
ca@valencia: Vista prèvia del fitxer

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Please input a new filename
ca@valencia: Introduïu un nom de fitxer nou

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioKRename)
en: Rename the file using the filename created by KRename.
ca@valencia: Canvia el nom del fitxer utilitzant el nom de fitxer creat per KRename.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioKRename)
en: Use filename created by &KRename
ca@valencia: Utilitza el nom de fitxer creat per &KRename

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioInput)
en: Use the input filename when renaming this file. You may also change the input filename and use this for renaming.
ca@valencia: Utilitza el nom del fitxer d'entrada en canviar de nom este fitxer. També podeu canviar el nom del fitxer d'entrada i emprar-lo per a canviar de nom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioInput)
en: Use &input filename
ca@valencia: Utilitza el nom del fi&txer d'entrada

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioCustom)
en: Use a custom filename, based on the filename currently created by KRename.
ca@valencia: Utilitza un nom de fitxer personalitzat, basat en el nom de fitxer creat actualment per KRename.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioCustom)
en: Use &custom filename
ca@valencia: Utilitza un nom de fitxer &personalitzat

en: Date & Time Plugin
ca@valencia: Connector de data i hora

en: DateTimePlugin works only with local files. %1 is a remote file.
ca@valencia: El connector de data i hora només funciona amb fitxers locals. %1 és un fitxer remot.

en: Cannot change date of file %1. (Cannot mktime)
ca@valencia: No s'ha pogut canviar la data del fitxer %1. (No es pot fer «mktime»)

en: Cannot change date of file %1. (Cannot stat the file)
ca@valencia: No s'ha pogut canviar la data del fitxer %1. (No es pot veure l'estat del fitxer)

en: Cannot change date of file %1. (utime failed)
ca@valencia: No s'ha pogut canviar la data del fitxer %1. («utime» ha fallat)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkAccess)
en: Change &access date && time
ca@valencia: Canvia la data i hora d'&accés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkModification)
en: Change &modifcation date && time
ca@valencia: Canvia la data i hora de &modificació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Time:
ca@valencia: Hora:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonCurrent)
en: Get &Current Time
ca@valencia: Obtín l'hora a&ctual

en: Subfolder-Sort Plugin
ca@valencia: Connector d'ordenació de subcarpetes

en: %1: The output folder %2 does not exist.
ca@valencia: %1: La carpeta d'eixida %2 no existix.

en: Cannot create folder %1
ca@valencia: No s'ha pogut crear la carpeta %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: This plugin sorts files into numbered subfolders after renaming.
    
    Example:
    	folder/001/file1
    	folder/001/file2
    	folder/002/file3
    	folder/002/file4
    	folder/003/file5
    	...
ca@valencia: Este connector ordena els fitxers després de canviar de nom en subcarpetes numerades.
    
    Exemple:
    	carpeta/001/fitxer_1
    	carpeta/001/fitxer_2
    	carpeta/002/fitxer_3
    	carpeta/002/fitxer_4
    	carpeta/003/fitxer_5
     	...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: &Options:
ca@valencia: &Opcions:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Number of &files per folder:
ca@valencia: Nombre de &fitxers per carpeta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Start index:
ca@valencia: Ín&dex d'inici:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Number &of digits:
ca@valencia: N&ombre de dígits:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Out&put:
ca@valencia: Ei&xida:

en: Insert the comment of an image
ca@valencia: Inserix el comentari d'una imatge

en: Exiv2 (JPEG/TIFF Exif) Plugin
ca@valencia: Connector Exiv2 (JPEG/TIFF Exif)

en: <qt>This plugin supports reading tags from JPEG and TIFF files.</qt>
ca@valencia: <qt>Este connector admet la lectura de les etiquetes en els fitxers JPEG i TIFF.</qt>

en: Add folder names &with filenames
ca@valencia: Afig noms de carpeta a&mb noms de fitxer

en: Add subfolders &recursively
ca@valencia: Afig les subcarpetes &recursivament

en: Add &hidden folders
ca@valencia: Afig les carpetes &ocultes

en: Add folder names only
ca@valencia: Afig només els noms de carpeta

en: Walk recursively through the folder tree and also add the content of all subfolders to the list of files to rename.
ca@valencia: Camina de manera recursiva a través de l'arbre de carpetes i també afig el contingut de totes les subcarpetes a la llista de fitxers per a canviar de nom.

en: If not checked, KRename will ignore folders starting with a dot during recursive adding.
ca@valencia: Si no està marcada, KRename ignorarà les carpetes que comencen amb un punt durant l'addició recursiva.

en: Add only the folder names and not the names of the files in the folder to KRename.
ca@valencia: Només afig els noms de carpeta i no els noms dels fitxers en la carpeta a KRename.

en: This option causes KRename to also add the name of the base folder of the selected files to its list.
ca@valencia: Esta opció fa que KRename també afija el nom de la carpeta base dels fitxers seleccionats en la llista.

en: Supported tokens:
ca@valencia: Testimonis admesos:

en: Insert the PostScript name for Type1 and TrueType fonts.
ca@valencia: Inserix el nom PostScript per als tipus de lletra Type1 i TrueType.

en: Insert the (usually English) name of the font family.
ca@valencia: Inserix el nom (normalment en anglés) de la família del tipus de lletra.

en: Insert the (usually English) name of the font style.
ca@valencia: Inserix el nom (normalment en anglés) de l'estil del tipus de lletra.

en: Font (FreeType2) Plugin
ca@valencia: Connector del tipus de lletra (FreeType2)

en: <qt>This plugin supports reading tags from font files.</qt>
ca@valencia: <qt>Este connector admet la lectura de les etiquetes en els fitxers de tipus de lletra.</qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Look and Feel
ca@valencia: Aspecte i comportament

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Configure the look and feel of the KRename GUI:
ca@valencia: Configura l'aspecte i el comportament de la IGU de KRename:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optionWizard)
en: Use &assistant style GUI (beginners)
ca@valencia: Utilitza la IGU a l'estil a&ssistent (principiants)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optionTabs)
en: Use &tabbed style GUI (advanced users)
ca@valencia: Utilitza la IGU a l'estil amb pes&tanyes (usuaris avançats)

en: Increase Counter
ca@valencia: Incrementa el comptador

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: &Increase Counter
ca@valencia: &Incrementa el comptador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <p><b>This plugin adds a given offset to numbers in filenames.</b><br/>
    E.g. you have the filenames: <i>img014</i>, <i>img015</i>, <i>img023</i> which should be named <i>img010</i>, <i>img011</i> and <i>img019</i>. Using this plugin, you can easily add an offset of -4 to get the desired result.</p>
ca@valencia: <p><b>Este connector afig un desplaçament donat als números en els noms de fitxer.</b><br/>
    P. ex., teniu els noms de fitxer: <i>img014</i>, <i>img015</i>, <i>img023</i> que s'han d'anomenar <i>img010</i>, <i>img011</i> i <i>img019</i>. Emprant este connector podreu afegir amb facilitat un desplaçament de -4 per a obtindre el resultat desitjat.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Offse&t:
ca@valencia: &Desplaçament:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupOptions)
en: &Options
ca@valencia: &Opcions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optionRename)
en: &Rename input files
ca@valencia: &Canvia el nom els fitxers d'entrada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optionCopy)
en: &Copy files to destination folder
ca@valencia: &Copia els fitxers a la carpeta de destinació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optionMove)
en: &Move files to destination folder
ca@valencia: &Mou els fitxers a la carpeta de destinació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optionLink)
en: Create symbolic &links in destination folder
ca@valencia: Crea en&llaços simbòlics en la carpeta de destinació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkOverwrite)
en: &Overwrite existing files
ca@valencia: S&obreescriu els fitxers existents

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAdvanced)
en: &Advanced Filename
ca@valencia: Nom de fitxer &avançat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTemplate)
en: &Template:
ca@valencia: Plan&tilla:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (ExtHistoryCombo, filenameTemplate)
en: <qt>Enter a template for changing the filename.</qt>
ca@valencia: <qt>Introduïu una plantilla per a canviar el nom del fitxer.</qt>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (ExtHistoryCombo, extensionTemplate)
en: <qt>Enter a template for changing the file extension.</qt>
ca@valencia: <qt>Introduïu una plantilla per a canviar l'extensió del fitxer.</qt>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonFunctions) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonHelp4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonHelp3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonHelp2) i18n: ectx: property (toolTip), 
en: <qt>Insert special functions like the artist of an mp3 or the creation date of an image.</qt>
ca@valencia: <qt>Inserix funcions especials com l'artista d'un mp3 o la data de creació d'una imatge.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonFunctions)
en: &Functions...
ca@valencia: &Funcions...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, checkExtension)
en: <qt>Keep the file extension as it is and do not change it.</qt>
ca@valencia: <qt>Mantín l'extensió del fitxer tal com és i no la canvia.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkExtension)
en: &Use extension of the input file
ca@valencia: E&mpra l'extensió del fitxer d'entrada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblExtension)
en: F&ile extension starts at:
ca@valencia: L'extensió del fi&txer comença a:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, comboExtension)
en: <qt>Configure which part of the filename is considered to be the fileextension. E.g. "First Dot", will consider ".tar.gz" as extension, "Last Dot" only ".gz".</qt>
ca@valencia: <qt>Configura la part del nom de fitxer considerada com l'extensió. P. ex., «El primer punt», tindrà en compte «.tar.gz», «L'últim punt», només «.gz».</qt>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboExtension)
en: First Dot
ca@valencia: El primer punt

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboExtension)
en: Last Dot
ca@valencia: L'últim punt

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboExtension)
en: No File Extension
ca@valencia: Sense extensió de fitxer

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonFind) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonFindSimple)
en: <qt>Find and replace strings and regular expressions in the renamed filename.</qt>
ca@valencia: <qt>Busca i substituïx cadenes i expressions regulars en el nom de fitxer a canviar de nom.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonFind) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonFindSimple)
en: Find &and Replace...
ca@valencia: Busca &i substituïx...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonNumbering)
en: <qt>Configure start index, stepping and skipping for numbering of filenames.</qt>
ca@valencia: <qt>Configura l'índex d'inici, pas a pas i saltant segons la numeració dels noms de fitxer.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonNumbering)
en: &Numbering...
ca@valencia: &Numeració...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonInsert)
en: <qt>Graphically select a part of a filename to insert.</qt>
ca@valencia: <qt>Selecciona gràficament una part d'un nom de fitxer a inserir.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonInsert)
en: &Insert Part of Filename...
ca@valencia: &Inserix part del nom de fitxer...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabSimple)
en: &Simple Filename
ca@valencia: Nom de fitxer &senzill

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupFilename)
en: &Filename
ca@valencia: Nom de &fitxer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSuffix)
en: &Suffix:
ca@valencia: &Sufix:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboFilenameSimple) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboFilename)
en: Use original name
ca@valencia: Utilitza el nom original

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboConvert) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboFilenameSimple) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboExtensionSimple) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboFilename) i18n: ectx: 
en: Convert to lower case
ca@valencia: Convertix a minúscules

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboConvert) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboFilenameSimple) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboExtensionSimple) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboFilename) i18n: ectx: 
en: Convert to upper case
ca@valencia: Convertix a majúscules

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboConvert) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboFilenameSimple) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboExtensionSimple) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboFilename) i18n: ectx: 
en: Capitalize
ca@valencia: Posa en majúscula la primera lletra

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboFilenameSimple) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboFilename)
en: Custom name
ca@valencia: Nom personalitzat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblFilename)
en: File&name:
ca@valencia: &Nom de fitxer:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboSuffix) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPrefix)
en: Number
ca@valencia: Número

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboSuffix) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPrefix)
en: Date
ca@valencia: Data

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblExtension_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblExtension)
en: &Extension:
ca@valencia: &Extensió:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboExtensionSimple) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboExtension)
en: Use original extension
ca@valencia: Utilitza l'extensió original

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboExtensionSimple) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboExtension)
en: Custom extension
ca@valencia: Extensió personalitzada

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupNumber)
en: N&umber
ca@valencia: Nú&mero

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDigits)
en: Number of &digits:
ca@valencia: Nombre de &dígits:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIndex)
en: Start  &index:
ca@valencia: Ín&dex d'inici:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonUp)
en: Move selected files upwards.
ca@valencia: Mou els fitxers seleccionats cap amunt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonUp)
en: &Up
ca@valencia: Am&unt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonDown)
en: Move selected files downwards.
ca@valencia: Mou els fitxers seleccionats cap avall.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDown)
en: &Down
ca@valencia: A&vall

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonAdd)
en: Add files for renaming.
ca@valencia: Afig els fitxers a canviar de nom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonAdd)
en: &Add...
ca@valencia: &Afig...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonRemove)
en: Remove selected files.
ca@valencia: Elimina els fitxers seleccionats.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemove)
en: Re&move
ca@valencia: &Elimina

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonRemoveAll)
en: Remove all files.
ca@valencia: Elimina tots els fitxers.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemoveAll)
en: Re&move All
ca@valencia: Eli&mina-ho tot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Sort:
ca@valencia: Ordenació:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboSort)
en: Unsorted
ca@valencia: Sense ordenar

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboSort)
en: Ascending
ca@valencia: Ascendent

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboSort)
en: Descending
ca@valencia: Descendent

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboSort)
en: Numeric
ca@valencia: Numèricament

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboSort)
en: Random
ca@valencia: Aleatòriament

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboSort)
en: Date (Asc.)
ca@valencia: Data (asc.)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboSort)
en: Date (Desc.)
ca@valencia: Data (desc.)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboSort)
en: Custom ...
ca@valencia: Personalitzada...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, checkPreview)
en: Display a preview image for each file.
ca@valencia: Mostra una imatge de vista prèvia per a cada fitxer.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkPreview)
en: &Preview
ca@valencia: Vista &prèvia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, checkName)
en: Display the filename together with the preview.
ca@valencia: Mostra el nom de fitxer juntament amb la vista prèvia.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkName)
en: &Display name
ca@valencia: Nom a &mostrar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelCount)
en: Files: <b>0</b>
ca@valencia: Fitxers: <b>0</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonUp)
en: Up
ca@valencia: Amunt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDown)
en: Down
ca@valencia: Avall

en: Do you really want to remove all files from the list?
ca@valencia: Segur que voleu eliminar tots els fitxers de la llista?

en: old filename
ca@valencia: nom de fitxer antic

en: old filename converted to lower case
ca@valencia: nom de fitxer antic convertit a minúscules

en: old filename converted to upper case
ca@valencia: nom de fitxer antic convertit a majúscules

en: first letter of every word upper case
ca@valencia: primera lletra de cada paraula en majúscules

en: first letter of filename upper case
ca@valencia: primera lletra del nom de fitxer en majúscules

en: number (try also ##, ###, ... for leading zeros)
ca@valencia: número (intenteu també ##, ###... per als zeros a l'esquerra)

en: counter with custom start value 0 and custom stepping 1
ca@valencia: comptador amb un valor d'inici personalitzat de 0 i 1 pas a pas

en: create a subdfolder
ca@valencia: crea una subcarpeta

en: character x to y of old filename
ca@valencia: caràcter de X a Y del nom de fitxer antic

en: y characters of old filename starting at x
ca@valencia: Y caràcters del nom de fitxer antic partint de X

en: insert name of folder
ca@valencia: inserix el nom de la carpeta

en: insert name of parent folder
ca@valencia: inserix el nom de la carpeta pare

en: insert a '/' to create a new subfolder (useful from within regular expressions)
ca@valencia: inserix una «/» per a crear una subcarpeta nova (útil dins d'expressions regulars)

en: insert the length of the input filename
ca@valencia: inserix la llargària del nom de fitxer d'entrada

en: strip whitespaces leading and trailing
ca@valencia: trau els espais en blanc primers i últims

en: strip whitespaces leading and trailing of an arbitrary string
ca@valencia: trau els espais en blanc primers i últims d'una cadena arbitrària

en: Built-in Functions
ca@valencia: Funcions incloses

en: Insert '$'
ca@valencia: Inserix «$»

en: Insert '%'
ca@valencia: Inserix «%»

en: Insert '&'
ca@valencia: Inserix «&»

en: Insert '*'
ca@valencia: Inserix «*»

en: Insert '/'
ca@valencia: Inserix «/»

en: Insert '\\'
ca@valencia: Inserix «\\»

en: Insert '['
ca@valencia: Inserix «[»

en: Insert ']'
ca@valencia: Inserix «]»

en: Insert '#'
ca@valencia: Inserix «#»

en: Special Characters
ca@valencia: Caràcters especials

en: Starting conversion of %1 file. | Starting conversion of %1 files.
ca@valencia[0]: S'ha iniciat la conversió d'%1 fitxer.
ca@valencia[1]: S'ha iniciat la conversió de %1 fitxers.

en: The folder %1 does not exist. Do you want KRename to create it for you?
ca@valencia: La carpeta %1 no existix. Voleu que la cree KRename?

en: The folder %1 could not be created.
ca@valencia: La carpeta %1 no s'ha pogut crear.

en: Origin
ca@valencia: Origen

en: Renamed
ca@valencia: Canviat el nom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, listPlugins)
en: Plugins
ca@valencia: Connectors

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkEnablePlugin)
en: &Enable Plugin
ca@valencia: &Activa el connector

en: &1. Files
ca@valencia: &1. fitxers

en: &2. Destination
ca@valencia: &2. destinació

en: &3. Plugins
ca@valencia: &3. connectors

en: &4. Filename
ca@valencia: &4. nom de fitxer

en: &Finish
ca@valencia: &Finalitza

en: <b>Files:</b> %1
ca@valencia: <b>Fitxers:</b> %1

en: KRename is a batch file renamer which can rename a list of files based on a set of expressions.
ca@valencia: KRename és un canviador de nom de fitxers per lots, el qual pot canviar el nom d'una llista de fitxers basant-se en un conjunt d'expressions.

en: If you like KRename you may want to support it. Testing, bug fixes and feature requests are as welcome as financial support (everybody needs money ;). See help files for details.
ca@valencia: Si vos agrada KRename, és possible que vulgueu donar-li suport. Fer proves, correccions d'errors i peticions de noves funcionalitats són tan benvingudes com un suport financer (tothom necessita diners ;). Vegeu els fitxers d'ajuda per a més detalls.

en: Current maintainer
ca@valencia: Mantenidor actual

en: Developer and former maintainer
ca@valencia: Desenvolupador i mantenidor anterior

en: Stefan "Stonki" Onken
ca@valencia: Stefan «Stonki» Onken

en: Website, testing, very good ideas and keeping me coding!
ca@valencia: Lloc web, proves, idees molt bones i manté el codi!

en: Helped to fix style guide issues and made improvements to user messages.
ca@valencia: Ajuda a solucionar problemes en la guia d'estil i ha realitzat millores en els missatges als usuaris.

en: Thanks to him for creating RedHat 7.x packages and some other help.
ca@valencia: Gràcies per crear els paquets per a la RedHat 7.x i alguna altra ajuda.

en: Fixed a bug with startIndex and added the BatchRenamer class
    to his excellent image viewer showimg.
ca@valencia: Ha corregit un error amb startIndex i ha afegit la classe BatchRenamer
    al seu excel·lent visor d'imatges.

en: Fixed a bug that caused krename not closing open files.
ca@valencia: Ha corregit un error que feia que KRename no tancara els fitxers oberts.

en: Thanks for his great job at apps.kde.com and help with contributing krename to apps.kde.com.
ca@valencia: Gràcies pel seu gran treball a apps.kde.com i ajudar amb les col·laboracions de KRename a apps.kde.com.

en: Thanks for noatun and the ID3/Ogg Tag code is based on his noatun modules.
ca@valencia: Gràcies per «noatun» i el codi d'etiquetatge ID3/Ogg que es basa en els seus mòduls de «noatun».

en: Gave me a good start into writing plugins with his application scribus.
ca@valencia: Em va donar un bon començament en l'escriptura de connectors amb la seua aplicació Scribus.

en: Parts of the PNG support are copied from his KFile plugin for png support.
ca@valencia: Parts de la implementació PNG han sigut copiades del seu connector KFile.

en: Created the Gentoo Ebuild scripts for Krename.
ca@valencia: Ha creat els scripts «ebuild» de la Gentoo per KRename.

en: Some GCC 3.1 fixes for Gentoo.
ca@valencia: Algunes correccions a GCC 3.1 per a la Gentoo.

en: Per Oyvind Karlsen
ca@valencia: Per en Oyvind Karlsen

en: Thanks for creating the Mandrake RPM
ca@valencia: Gràcies per crear el RPM per a la Mandrake

en: Italian translation
ca@valencia: Traducció a l'italià

en: Italian translation work
ca@valencia: Treball de traducció a l'italià

en: Provided a gcc3.x namespace patch
ca@valencia: Ha proporcionat un pegat de l'espai de noms al GCC3.x

en: Provided the new preview and move features
ca@valencia: Ha proporcionat les noves característiques de vista prèvia i de moviment

en: Fixed problems with the spec file and contributed rpms for every SuSE version you can imagine and is also the new Gentoo maintainer for KRename
ca@valencia: Ha corregit els problemes amb el fitxer «spec» i ha col·laborat en els RPM per a cada versió de la SuSE, també és el nou responsable de KRename per a la Gentoo

en: Provided SuSE RPMs and very good suggestions
ca@valencia: Ha proporcionat els RPM de SuSE i suggeriments molts bons

en: Contributed a Spanish translation
ca@valencia: Ha col·laborat a la traducció al castellà

en: Provided a RedHat RPM and was big help in improving KRename
ca@valencia: Ha proporcionat un RPM de RedHat i ha sigut de gran ajuda en la millora de KRename

en: Translated KRename to Japanese
ca@valencia: Ha traduït KRename al japonés

en: Translated KRename into French
ca@valencia: Ha traduït KRename al francés

en: Translated KRename into Polish
ca@valencia: Ha traduït KRename al polonés

en: Translated KRename into Russian
ca@valencia: Ha traduït KRename al rus

en: Translated KRename into Bosnian
ca@valencia: Ha traduït KRename al bosnià

en: Polish Translation
ca@valencia: Traducció al polonés

en: Czech Translation
ca@valencia: Traducció al txec

en: Files to be added to the list to be renamed
ca@valencia: Els fitxers que s'afegiran a la llista per a canviar de nom

en: [files...]
ca@valencia: [fitxers...]

en: add folder recursively
ca@valencia: afig la carpeta de forma recursiva

en: folder
ca@valencia: carpeta

en: set a template
ca@valencia: establix una plantilla

en: set a template for the file extension
ca@valencia: establix una plantilla per a l'extensió del fitxer

en: enable a plugin for use
ca@valencia: activa un connector per a utilitzar-lo

en: copy files to folder or url
ca@valencia: copia els fitxers a la carpeta o URL

en: path or url
ca@valencia: camí o URL

en: move files to folder or url
ca@valencia: mou els fitxers a la carpeta o URL

en: link files to folder or url
ca@valencia: enllaça els fitxers amb la carpeta o URL

en: start renaming immediately
ca@valencia: comença a canviar de nom immediatament

en: start KRename's selftest (developers only)
ca@valencia: comença l'autocomprovació de KRename (només desenvolupadors)

en: <b>Krename was started from root!</b><br>When started from root, Krename may damage your system if you do not know exactly what you are doing!
ca@valencia: <b>KRename ha sigut iniciat com a usuari root!</b><br>Quan s'inicia des de root, KRename pot malmetre el vostre sistema si no sabeu exactament el que esteu fent!

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grouNumbering)
en: &Numbering
ca@valencia: &Numeració

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelStart)
en: Start &index:
ca@valencia: Ín&dex d'inici:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Step by:
ca@valencia: Pa&s:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkReset)
en: &Reset counter for every directory
ca@valencia: &Restablix el comptador en cada carpeta

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupSkip)
en: &Skip Numbers
ca@valencia: O&met els números

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonAdd)
en: &Add Number
ca@valencia: &Afig un número

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemove)
en: &Remove Number
ca@valencia: E&limina un número

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <qt>Please select the part of the old filename  which should be inserted into the new filename in the textbox below:</qt>
ca@valencia: <qt>Seleccioneu la part del nom de fitxer antic que s'ha d'inserir en el nom de fitxer nou al següent quadro de text:</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkInvert)
en: &Invert selection
ca@valencia: &Invertix la selecció

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Convert selection:
ca@valencia: &Convertix la selecció:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboConvert)
en: No Conversion
ca@valencia: Sense conversió

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPreviewDesc)
en: Preview of the generated KRename command:
ca@valencia: Vista prèvia generada per l'ordre de KRename:

en: Permissions
ca@valencia: Permisos

en: PermissionsPlugin works only with local files. %1 is a remote file.
ca@valencia: El connector per als permisos només funciona amb fitxers locals. %1 és un fitxer remot.

en: Cannot chmod %1.
ca@valencia: No s'ha pogut fer «chmod» a %1.

en: Cannot chown %1.
ca@valencia: No s'ha pogut fer «chown» a %1.

en: Access permissions
ca@valencia: Permisos d'accés

en: Class
ca@valencia: Classe

en: Read
ca@valencia: Lectura

en: Write
ca@valencia: Escriptura

en: Exec
ca@valencia: Execució

en: Special
ca@valencia: Especial

en: User
ca@valencia: Usuari

en: Group
ca@valencia: Grup

en: Others
ca@valencia: Altres

en: Sticky
ca@valencia: Apegalós

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PermissionsPluginAdvanceDialog)
en: Dialog
ca@valencia: Diàleg

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupPermissions)
en: Access Permissions
ca@valencia: Permisos d'accés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkPermissions)
en: Change &Permissions
ca@valencia: Canvia els &permisos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: O&wner:
ca@valencia: &Propietari:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermOwner) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermGroup) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermOthers)
en: Forbidden
ca@valencia: Prohibit

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermOwner) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermGroup) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermOthers)
en: Can Read
ca@valencia: Lectura

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermOwner) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermGroup) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermOthers)
en: Can Read & Write
ca@valencia: Lectura i escriptura

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Gro&up:
ca@valencia: Gr&up:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Ot&hers:
ca@valencia: Al&tres:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAdvanced)
en: This file uses advanced permissions
ca@valencia: Este fitxer utilitza permisos avançats

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkFolder)
en: Is Executable/Only owner &can rename and delete folder content
ca@valencia: Només el propietari &pot canviar de nom i suprimir el contingut de la carpeta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: A&dvanced Permissions
ca@valencia: Permisos a&vançats

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkOwner)
en: &Change Owner
ca@valencia: &Canvia el propietari

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupOwner)
en: Ownership
ca@valencia: Propietari

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &User:
ca@valencia: &Usuari:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Group:
ca@valencia: &Grup:

en: Author of the PDF file
ca@valencia: Autoria del fitxer PDF

en: Creator of the PDF file
ca@valencia: Creador del fitxer PDF

en: Keywords of the PDF file
ca@valencia: Paraules clau del fitxer PDF

en: Subject of the PDF file
ca@valencia: Assumpte del fitxer PDF

en: Title of the PDF file
ca@valencia: Títol del fitxer PDF

en: Producer of the PDF file
ca@valencia: Productor del fitxer PDF

en: Number of pages in the PDF file
ca@valencia: Nombre de pàgines en el fitxer PDF

en: PoDoFo (PDF) Plugin
ca@valencia: Connector PoDoFo (PDF)

en: <qt>This plugin supports reading tags from PDF files.</qt>
ca@valencia: <qt>Este connector admet la lectura de les etiquetes en els fitxers PDF.</qt>

en: &Change filename manually...
ca@valencia: &Canvia el nom del fitxer manualment...

en: &Open
ca@valencia: &Obri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemove)
en: &Remove
ca@valencia: &Elimina

en: &Rename more...
ca@valencia: &Canvia el nom més...

en: &Undo
ca@valencia: &Desfés

en: &Open Destination
ca@valencia: &Obri la destinació

en: Restart &KRename...
ca@valencia: Torna a iniciar &KRename...

en: Rename Processed Files &Again...
ca@valencia: Canvia el nom els fitxers processats una altra veg&ada...

en: Rename &Unprocessed Files Again...
ca@valencia: Canvia el nom els fitxers &sense processar una altra vegada...

en: &Rename All Files Again...
ca@valencia: &Canvia el nom tots els fitxers una altra vegada...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ProgressDialog)
en: Progress
ca@valencia: Progrés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonCancel)
en: &Cancel
ca@valencia: &Cancel·la

en: Save Find & Replace Settings as:
ca@valencia: Guarda la configuració de la busca i substitució com a:

en: KRename Find & Replace Settings XML (*.xml)
ca@valencia: Configuració en XML de la busca i substitució de KRename (*.xml)

en: Failed to save the Find & Replace Settings File.
ca@valencia: No s'ha pogut guardar el fitxer de configuració de la busca i substitució.

en: Save Find and Replace Settings File
ca@valencia: Guarda el fitxer de configuració de la busca i substitució

en: KRename Find and Replace Settings XML (*.xml)
ca@valencia: Configuració en XML de la busca i substitució de KRename (*.xml)

en: Failed to open the Find and Replace Settings File. Cannot read file %1:
    %2.
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer de configuració de la busca i substitució. No es pot llegir el fitxer %1:
    %2.

en: KRename Find and Replace Settings XML File
ca@valencia: Fitxer en XML de la configuració de la busca i substitució de KRename

en: Parse error at line %1, column %2:
    %3
ca@valencia: S'ha produït un error d'anàlisi a la línia %1, columna %2:
    %3

en: The file is not a KRename XML file.
ca@valencia: El fitxer no és un fitxer en XML de KRename.

en: The file is not an KRename XML version 1.0 file.
ca@valencia: El fitxer no és un fitxer en XML versió 1.0 de KRename.

en: Problem with loading KRename XML file.
ca@valencia: S'ha produït un problema en carregar el fitxer en XML de KRename.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReplaceWidget) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ReplaceItemDlg)
en: Find and Replace
ca@valencia: Busca i substituïx

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Find:
ca@valencia: Bu&sca:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Replace With:
ca@valencia: &Substituïx amb:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkRegular)
en: Find is a Regular &Expression
ca@valencia: La busca és una &expressió regular

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkProcess)
en: &Process tokens in replace string
ca@valencia: Testimonis del &procés a la cadena de substitució

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, list)
en: Reg. Expression
ca@valencia: Expressió regular

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, list)
en: Find
ca@valencia: Busca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, list)
en: Replace With
ca@valencia: Substituïx amb

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, list)
en: Process Tokens
ca@valencia: Testimonis del procés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonSaveList)
en: &Save Settings...
ca@valencia: Guar&da la configuració...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonLoadList)
en: &Load Settings...
ca@valencia: &Carrega la configuració...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonEdit)
en: &Edit...
ca@valencia: &Edita...

en: JavaScript Plugin
ca@valencia: Connector de JavaScript

en: Insert a snippet of JavaScript code (4+5 in this case)
ca@valencia: inserix un fragment de codi en JavaScript (4+5 en este cas)

en: Index of the current file
ca@valencia: Índex del fitxer actual

en: URL of the current file
ca@valencia: URL del fitxer actual

en: Filename of the current file
ca@valencia: Nom del fitxer actual

en: Extension of the current file
ca@valencia: Extensió del fitxer actual

en: Directory of the current file
ca@valencia: Directori del fitxer actual

en: Variable Name
ca@valencia: Nom de la variable

en: Initial Value
ca@valencia: Valor inicial

en: String
ca@valencia: Cadena

en: Double
ca@valencia: Doble

en: Boolean
ca@valencia: Booleà

en: A JavaScript error has occurred:
ca@valencia: S'ha produït un error a JavaScript:

en: All currently entered definitions will be lost. Do you want to continue?
ca@valencia: Es perdran totes les definicions introduïdes. Voleu continuar?

en: Select file
ca@valencia: Selecciona un fitxer

en: The file %1 already exists. Do you want to overwrite it?
ca@valencia: El fitxer %1 ja existix. Voleu sobreescriure'l?

en: Unable to open %1 for writing.
ca@valencia: No s'ha pogut obrir %1 per a escriptura.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ScriptPluginDialog)
en: Create Variable
ca@valencia: Creació d'una variable

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Name:
ca@valencia: &Nom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Initial Value:
ca@valencia: Valor &inicial:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Type:
ca@valencia: &Tipus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDescVariables)
en: Declare global variables that can be used from within your functions:
ca@valencia: Declara les variables globals que es poden utilitzar dins de les vostres funcions:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemove)
en: &Delete
ca@valencia: Sup&rimix

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: &Definitions
ca@valencia: &Definicions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDescDef)
en: Define functions that can be used from KRename templates:
ca@valencia: Definix les funcions que es poden utilitzar a partir de les plantilles de KRename:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonSave)
en: &Save to File...
ca@valencia: Guar&da a un fitxer...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonLoad)
en: &Load from File...
ca@valencia: Ca&rrega des d'un fitxer...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonInsert)
en: &Insert Variable
ca@valencia: &Inserix una variable

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonTest)
en: &Test...
ca@valencia: &Prova...

en: Inserts the series number of original filename
ca@valencia: Inserix el número de la sèrie del nom de fitxer original

en: Inserts the season number in two digits
ca@valencia: Inserix el número de la temporada amb dos dígits

en: Inserts the episode number in two or three digits
ca@valencia: Inserix el número de l'episodi amb dos o tres dígits

note: i18n("Inserts the season number in at least pad digits") ); m_help.append( "[episode;pad];;" + i18n("Inserts the episode number in at least pad digits") );
en: SeriesNumber
ca@valencia: Número de la sèrie

en: <qt>This plugin can extract information from the filename of a TV series.</qt>
ca@valencia: <qt>Este connector pot extraure la informació des del nom de fitxer d'una sèrie de televisió.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:large; font-weight:600;">Welcome to KRename</span></p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">A batch file renamer by KDE.<br />To rename your files, you have to:</p></body></html>
ca@valencia: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:large; font-weight:600;">Benvingut a KRename</span></p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Un canviador de nom de fitxers per lots, creat per la comunitat KDE.<br />Per a canviar el nom dels fitxers, haureu de:</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, labelAdd)
en: Add some files ...
ca@valencia: Afig alguns fitxers...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, labelTemplate)
en: Specify the new filenames by giving a template ...
ca@valencia: Especifica els noms de fitxer nous donats per una plantilla...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Hint: Undo is still possible after renaming your files.
ca@valencia: Consell: Desfer encara serà possible després de canviar de nom els fitxers.

en: Insert the current date
ca@valencia: Inserix la data actual

en: Insert the current date using the formatting string yyyy-MM-dd
ca@valencia: Inserix la data actual emprant la cadena amb el format aaaa-MM-dd

en: Insert the current year
ca@valencia: Inserix l'any actual

en: Insert the current month as number
ca@valencia: Inserix el mes actual com un número

en: Insert the current day as number
ca@valencia: Inserix el dia actual com un número

en: Insert the current time
ca@valencia: Inserix l'hora actual

en: Insert the current hour as number
ca@valencia: Inserix l'hora actual com un número

en: Insert the current minute as number
ca@valencia: Inserix els minuts actuals com un número

en: Insert the current second as number
ca@valencia: Inserix els segons actuals com un número

en: Owner of the file
ca@valencia: Propietari del fitxer

en: Owning group of the file
ca@valencia: Grup propietari del fitxer

en: Insert the files creation date
ca@valencia: Inserix la data de creació dels fitxers

en: Insert the formatted file creation date
ca@valencia: Inserix la data de creació del fitxer amb format

en: Insert the files modification date
ca@valencia: Inserix la data de modificació dels fitxers

en: Insert the formatted modification date
ca@valencia: Inserix la data de modificació amb format

en: Insert the date of the last file access
ca@valencia: Inserix la data de l'últim accés al fitxer

en: Insert the formatted date of the last file access
ca@valencia: Inserix la data amb format de l'últim accés al fitxer

en: Insert the file size in bytes
ca@valencia: Inserix la mida del fitxer en bytes

en: Date and system functions
ca@valencia: Les funcions de data i sistema

en: <qt>This plugin contains tokens to get the creation, modification and last access time of files and the current system time and date.</qt>
ca@valencia: <qt>Este connector conté testimonis per a obtindre la data i hora de creació, modificació i últim accés dels fitxers i la data i hora actual del sistema.</qt>

en: Insert the title of a track
ca@valencia: Inserix el títol d'una pista

en: Insert the artist of a track
ca@valencia: Inserix l'artista d'una pista

en: Insert the album of a track
ca@valencia: Inserix l'àlbum d'una pista

en: Insert the comment of a track
ca@valencia: Inserix el comentari d'una pista

en: Insert the genre of a track
ca@valencia: Inserix el gènere d'una pista

en: Insert the year of a track
ca@valencia: Inserix l'any d'una pista

en: Insert the number of a track
ca@valencia: Inserix el número d'una pista

en: Insert the number of a track formatted with a leading 0
ca@valencia: Inserix el número d'una pista amb format de 0

en: TagLib (MP3/Ogg) Plugin
ca@valencia: Connector TagLib (MP3/Ogg)

en: <qt>This plugin supports reading tags for MP3, Ogg Vorbis, FLAC, MPC, Speex WavPack and TrueAudio files.</qt>
ca@valencia: <qt>Este connector admet la lectura de les etiquetes en els fitxers MP3, Ogg Vorbis, FLAC, MPC, Speex WavPack i TrueAudio.</qt>

en: &Insert
ca@valencia: &Inserix

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TokenHelpWidget)
en: KRename Help
ca@valencia: Ajuda de KRename

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: All supported tokens (commands) are listed in this dialog. You can search for tokens and insert a found token into the pattern for the filename.
ca@valencia: Tots els testimonis admesos (ordres) s'enumeren en este diàleg. Podeu buscar testimonis i inserir-los en el patró del nom de fitxer.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, listCategories)
en: Category
ca@valencia: Categoria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, listTokens)
en: Token
ca@valencia: Testimoni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, listTokens)
en: Description
ca@valencia: Descripció

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, listTokens)
en: Preview
ca@valencia: Vista prèvia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkPreview)
en: Token &Preview
ca@valencia: Vista &prèvia del testimoni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPreview)
en: Preview File:
ca@valencia: Vista prèvia del fitxer:

en: Access Date
ca@valencia: Data d'accés

en: Creation Date
ca@valencia: Data de creació

en: Filesize
ca@valencia: Mida del fitxer

en: Modification Date
ca@valencia: Data de modificació

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TokenSortModeDialog)
en: Custom Sorting
ca@valencia: Ordenació personalitzada

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: &Sort filenames ...
ca@valencia: &Ordena els noms de fitxer...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAscending)
en: &Ascending
ca@valencia: &Ascendent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioDescending)
en: &Descending
ca@valencia: &Descendent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNumeric)
en: &Numeric
ca@valencia: &Numèricament

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: by
ca@valencia: per

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: &Token ...
ca@valencia: &Testimoni...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPredefined)
en: &Predefined
ca@valencia: &Predeterminat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioCustom)
en: &Custom
ca@valencia: &Personalitzat

en: Inserts the transliterated original filename
ca@valencia: Inserix el nom de fitxer original transcrit

en: Inserts the transliterated original filename converted to lower case
ca@valencia: Inserix el nom de fitxer original transcrit convertit a minúscules

en: Inserts the transliterated original filename converted to upper case
ca@valencia: Inserix el nom de fitxer original transcrit convertit a majúscules

en: Inserts the transliterated original filename capitalized
ca@valencia: Inserix el nom de fitxer original transcrit amb majúscula la primera lletra

en: Transliterates the string following the semicolon
ca@valencia: Transcriu la cadena després del punt i coma

en: Transliteration
ca@valencia: Transcripció

en: <qt>This plugin can transcribe a filename into English (i.e. perform transliteration).</qt>
ca@valencia: <qt>Este connector pot transcriure un nom de fitxer en anglés (és a dir, realitzar la transcripció).</qt>
