krename - en to eu translation catalogue (413 entries)

en: Input files will be renamed.
eu: Sarrerako fitxategiak berrizendatuko dira.

en: Files will be copied to: %1
eu: Fitxategiak hona kopiatuko dira: %1

en: Files will be moved to: %1
eu: Fitxategiak hona eramango dira: %1

en: Symbolic links will be created in: %1
eu: Esteka sinbolikoa sortuko da hemen: %1

en: Cannot rename: source and target filename are equal: %1
eu: Ezin da berrizendatu: jatorrizko eta helburuko fitxategi-izena bera da: %1

en: Cannot create symlink to non-local URL: %1
eu: Ezin da esteka sinbolikoa sortu lokala ez den URLra: %1

en: Error renaming %2 (to %1)
eu: Errorea %2 berrizendatzean (%1 gisa)

en: %1 error occurred. | %1 errors occurred.
eu[0]: errore %1 gertatu da.
eu[1]: %1 errore gertatu dira.

en: KRename finished the renaming process.
eu: KRename-k amaitu du berrizendatzeko prozesua.

en: Press close to quit.
eu: Sakatu itxi irteteko.

en: Filenames Processed after %1 seconds.
eu: Fitxategi-izenak prozesatu dira %1 segundotan.

en: Undoing all renamed files.
eu: Fitxategi berrizendatze guztiak desegitea.

en: Error during undoing %1
eu: Errorea %1 desegitean.

en: KRename finished the undo process.
eu: KRename-k amaitu du desegiteko prozesua.

en: Cannot create undo script: %1
eu: Ezin da sortu desegiteko «script»a: %1

en: Undo is not possible for remote file: %1
eu: Ezin da desegin urruneko fitxategirik: %1

en: Renamed %1 files successfully.
eu: %1 fitxategi ondo berrizendatu dira.

en: Elapsed time: %1 seconds
eu: Iragandako denbora: %1 segundo

en: Cannot set executable bit on undo script.
eu: Ezin da ezarri exekutagarri izateko bita desegiteko «script»ean.

en: Cannot create directory %1: %2
eu: Ezin da %1 direktorioa sortu: %2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: File preview
eu: Fitxategia aurreikusi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Please input a new filename
eu: Sartu fitxategi-izen berri bat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioKRename)
en: Rename the file using the filename created by KRename.
eu: Berrizendatu fitxategia KRename-k sortutako fitxategi-izena erabiliz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioKRename)
en: Use filename created by &KRename
eu: Erabili &KRename-k sortutako fitxategi-izena

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioInput)
en: Use the input filename when renaming this file. You may also change the input filename and use this for renaming.
eu: Erabili sarrerako fitxategi-izena fitxategi hau berrizendatzean. Sarrerako fitxategi-izena aldatu eta berrizendatzeko hori erabil zenezake.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioInput)
en: Use &input filename
eu: Erabili &sarrerako fitxategi-izena

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioCustom)
en: Use a custom filename, based on the filename currently created by KRename.
eu: Erabili norberak finkatutako fitxategi-izen bat, KRename-k unean sortutako fitxategi-izenean oinarritua.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioCustom)
en: Use &custom filename
eu: Erabili norberak fin&katutako fitxategi-izena

en: Date & Time Plugin
eu: Data eta Ordua plugina

en: DateTimePlugin works only with local files. %1 is a remote file.
eu: Data eta Ordua plugina soilik fitxategi lokalekin dabil. %1 urruneko fitxategi bat da.

en: Cannot change date of file %1. (Cannot mktime)
eu: Ezin da aldatu %1 fitxategiko data. (Ezin da «mktime» egin)

en: Cannot change date of file %1. (Cannot stat the file)
eu: Ezin da aldatu %1 fitxategiko data. (Ezin da fitxategiaren «stat»  egin)

en: Cannot change date of file %1. (utime failed)
eu: Ezin da aldatu %1 fitxategiko data. («utime» huts egin du)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkAccess)
en: Change &access date && time
eu: Aldatu &atzitze data eta ordua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkModification)
en: Change &modifcation date && time
eu: Aldatu al&datze data eta ordua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Time:
eu: Ordua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonCurrent)
en: Get &Current Time
eu: Lortu &uneko data eta ordua

en: Subfolder-Sort Plugin
eu: Azpikarpetak sailkatzeko plugina

en: %1: The output folder %2 does not exist.
eu: %1: Irteerako %2 karpeta ez da existitzen.

en: Cannot create folder %1
eu: Ezin da sortu %1 karpeta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: This plugin sorts files into numbered subfolders after renaming.
    
    Example:
    	folder/001/file1
    	folder/001/file2
    	folder/002/file3
    	folder/002/file4
    	folder/003/file5
    	...
eu: Plugin honek, berrizendatu ondoren, fitxategiak zenbakitutako azpikarpetetan sailkatzen ditu.
    
    Adibidez:
    	karpeta/001/fitxategia1
    	karpeta/001/fitxategia2
    	karpeta/002/fitxategia3
    	karpeta/002/fitxategia4
    	karpeta/003/fitxategia5
    	...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: &Options:
eu: &Aukerak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Number of &files per folder:
eu: Karpeta bakoitzeko &fitxategi kopurua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Start index:
eu: Ha&steko indizea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Number &of digits:
eu: Digitu k&opurua:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Out&put:
eu: &Irteerakoa:

en: Insert the comment of an image
eu: Sartu irudi bati buruzko iruzkina

en: Exiv2 (JPEG/TIFF Exif) Plugin
eu: Exiv2 (JPEG/TIFF Exif) plugina

en: <qt>This plugin supports reading tags from JPEG and TIFF files.</qt>
eu: <qt>Plugin honek JPEG eta TIFF fitxategietako etiketak irakurtzeko gaitasuna du.</qt>

en: Add folder names &with filenames
eu: Gehitu karpeta izenak fitxategi-izene&kin

en: Add subfolders &recursively
eu: Gehitu azpikarpetak e&rrekurtsiboki

en: Add &hidden folders
eu: Gehitu e&zkutuko karpetak

en: Add folder names only
eu: Gehitu soilik karpeta-izenak

en: Walk recursively through the folder tree and also add the content of all subfolders to the list of files to rename.
eu: Ibili karpeten zuhaitzean zehar errekurtsiboki eta gehitu azpikarpeten edukia berrizendatu beharreko fitxategien zerrendara.

en: If not checked, KRename will ignore folders starting with a dot during recursive adding.
eu: Markatuta ez badago, KRename-k ez-ikusi egingo die haien izena puntu batekin hasten diren karpetei, errekurtsiboki gehitzerakoan.

en: Add only the folder names and not the names of the files in the folder to KRename.
eu: Gehitu soilik karpeten izenak eta ez barruko fitxategien izenak KRename-ra.

en: This option causes KRename to also add the name of the base folder of the selected files to its list.
eu: Aukera honen eraginez KRename-k hautatutako fitxategien oinarri-karpetarenizena bere zerrendara gehituko du.

en: Supported tokens:
eu: Onartutako tokenak:

en: Insert the PostScript name for Type1 and TrueType fonts.
eu: Sartu Type1 eta TrueType letra-tipoen PostScript izena.

en: Insert the (usually English) name of the font family.
eu: Sartu letra-tipo familiaren izena (normalean ingelesez).

en: Insert the (usually English) name of the font style.
eu: Sartu letra-tipoaren estiloaren izena (normalean ingelesez).

en: Font (FreeType2) Plugin
eu: Letra-tipoaren (FreeType2) plugina

en: <qt>This plugin supports reading tags from font files.</qt>
eu: <qt>Plugin honek letra-tipo fitxategietako etiketak irakurtzeko gaitasuna du.</qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Look and Feel
eu: Itxura eta izaera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Configure the look and feel of the KRename GUI:
eu: Konfiguratu KRename-ko EIGaren itxura eta eta izaera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optionWizard)
en: Use &assistant style GUI (beginners)
eu: Erabili &morroi estiloko EIG (hasiberriak)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optionTabs)
en: Use &tabbed style GUI (advanced users)
eu: Erabili fi&txadun estiloko EIG (erabiltzaile aurreratuak)

en: Increase Counter
eu: Handiagotu zenbatzailea

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: &Increase Counter
eu: &Handiagotu zenbatzailea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <p><b>This plugin adds a given offset to numbers in filenames.</b><br/>
    E.g. you have the filenames: <i>img014</i>, <i>img015</i>, <i>img023</i> which should be named <i>img010</i>, <i>img011</i> and <i>img019</i>. Using this plugin, you can easily add an offset of -4 to get the desired result.</p>
eu: <p><b>Plugin honek jatorri-zuzenketa bat gehitzen die fitxategi-izenetako zenbakiei.</b><br/>
    Adib. ondoko fitxategi-izenak izanda: <i>ird014</i>, <i>ird015</i>, <i>ird023</i> honela izendatu behar dira <i>ird010</i>, <i>ird011</i> eta <i>ird019</i>. Plugina erabiliz, erraz gehitu dezakezu -4 balioko jatorri-zuzenketa helburuko emaitza lortzeko.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Offse&t:
eu: &Jatorri-zuzenketa:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupOptions)
en: &Options
eu: &Aukerak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optionRename)
en: &Rename input files
eu: &Berrizendatu sarrerako fitxategiak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optionCopy)
en: &Copy files to destination folder
eu: &Kopiatu fitxategiak jomugako karpetara

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optionMove)
en: &Move files to destination folder
eu: &Mugitu fitxategiak jomugako karpetara

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optionLink)
en: Create symbolic &links in destination folder
eu: Sortu &esteka sinbolikoak jomugako karpetan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkOverwrite)
en: &Overwrite existing files
eu: &Gainidatzi lehendik dauden fitxategiak

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAdvanced)
en: &Advanced Filename
eu: Fitxategi-izen &aurreratua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTemplate)
en: &Template:
eu: &Txantiloia:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (ExtHistoryCombo, filenameTemplate)
en: <qt>Enter a template for changing the filename.</qt>
eu: <qt>Sartu fitxategi-izena aldatzeko txantiloi bat.</qt>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (ExtHistoryCombo, extensionTemplate)
en: <qt>Enter a template for changing the file extension.</qt>
eu: <qt>Sartu fitxategi-luzapena aldatzeko txantiloi bat.</qt>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonFunctions) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonHelp4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonHelp3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonHelp2) i18n: ectx: property (toolTip), 
en: <qt>Insert special functions like the artist of an mp3 or the creation date of an image.</qt>
eu: <qt>Sartu funtzio bereziak, hala nola mp3 bateko artista edo irudi baten sorrera data.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonFunctions)
en: &Functions...
eu: &Funtzioak...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, checkExtension)
en: <qt>Keep the file extension as it is and do not change it.</qt>
eu: <qt>Mantendu fitxategi-luzapena dagoenean eta ez aldatu.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkExtension)
en: &Use extension of the input file
eu: Era&bili sarrerako fitxategiko luzapena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblExtension)
en: F&ile extension starts at:
eu: F&itxategiaren luzapena hemen hasten da:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, comboExtension)
en: <qt>Configure which part of the filename is considered to be the fileextension. E.g. "First Dot", will consider ".tar.gz" as extension, "Last Dot" only ".gz".</qt>
eu: <qt>Konfiguratu fitxategi-izenaren zein zati hartu behar den fitxategi-luzapen gisa. Adib. «Lehen puntua»rekin, «.tar.gz» luzapentzat hartuko da, «Azken puntua»rekin aldiz «.gz» soilik.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboExtension)
en: First Dot
eu: Lehen puntua

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboExtension)
en: Last Dot
eu: Azken puntua

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboExtension)
en: No File Extension
eu: Fitxategi-luzapenik ez

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonFind) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonFindSimple)
en: <qt>Find and replace strings and regular expressions in the renamed filename.</qt>
eu: <qt>Bilatu eta ordeztu kateak eta adierazpen erregularrak berrizendatutako fitxategi-izenean.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonFind) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonFindSimple)
en: Find &and Replace...
eu: Bilatu et&a ordeztu...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonNumbering)
en: <qt>Configure start index, stepping and skipping for numbering of filenames.</qt>
eu: <qt>Konfiguratu fitxategi-izenen hasierako indizea, urratsa eta jauzia.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonNumbering)
en: &Numbering...
eu: &Zenbakitzea...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonInsert)
en: <qt>Graphically select a part of a filename to insert.</qt>
eu: <qt>Grafikoki hautatu fitxategi-izeneko zein zati sartu.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonInsert)
en: &Insert Part of Filename...
eu: &Sartu fitxategi-izen baten zatia...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabSimple)
en: &Simple Filename
eu: Fitxategi izen erra&za

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupFilename)
en: &Filename
eu: &Fitxategi-izena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSuffix)
en: &Suffix:
eu: &Atzizkia:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboFilenameSimple) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboFilename)
en: Use original name
eu: Erabili jatorrizko izena

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboConvert) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboFilenameSimple) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboExtensionSimple) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboFilename) i18n: ectx: 
en: Convert to lower case
eu: Bihurtu letra xehetara

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboConvert) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboFilenameSimple) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboExtensionSimple) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboFilename) i18n: ectx: 
en: Convert to upper case
eu: Bihurtu letra larrietara

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboConvert) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboFilenameSimple) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboExtensionSimple) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboFilename) i18n: ectx: 
en: Capitalize
eu: Hitzeko aurreneko letra letra-larriz ipintzea

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboFilenameSimple) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboFilename)
en: Custom name
eu: Norberak finkatutako izena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblFilename)
en: File&name:
eu: Fitxategi-ize&na:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboSuffix) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPrefix)
en: Number
eu: Zenbakia

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboSuffix) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPrefix)
en: Date
eu: Data

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPrefix)
en: &Prefix:
eu: &Aurrizkia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblExtension_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblExtension)
en: &Extension:
eu: &Luzapena:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboExtensionSimple) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboExtension)
en: Use original extension
eu: Erabili jatorrizko luzapena

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboExtensionSimple) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboExtension)
en: Custom extension
eu: Norberak finkatutako luzapena

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupNumber)
en: N&umber
eu: &Zenbakia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDigits)
en: Number of &digits:
eu: &Digitu kopurua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIndex)
en: Start  &index:
eu: Hasteko &indizea:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonUp)
en: Move selected files upwards.
eu: Eraman hautatutako fitxategiak gorantz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonUp)
en: &Up
eu: &Gora

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonDown)
en: Move selected files downwards.
eu: Eraman hautatuko fitxategiak beherantz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDown)
en: &Down
eu: &Behera

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonAdd)
en: Add files for renaming.
eu: Gehitu berrizendatu beharreko fitxategiak.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonAdd)
en: &Add...
eu: Ge&hitu...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonRemove)
en: Remove selected files.
eu: Kendu hautatutako fitxategiak.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemove)
en: Re&move
eu: &Kendu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonRemoveAll)
en: Remove all files.
eu: Kendu fitxategi guztiak.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemoveAll)
en: Re&move All
eu: Ken&du guztiak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Sort:
eu: Ordenatu:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboSort)
en: Unsorted
eu: Ordenatu gabe

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboSort)
en: Ascending
eu: Goraka

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboSort)
en: Descending
eu: Beheraka

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboSort)
en: Numeric
eu: Zenbakizkoa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboSort)
en: Random
eu: Ausazkoa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboSort)
en: Date (Asc.)
eu: Data (Gor.)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboSort)
en: Date (Desc.)
eu: Data (Behe.)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboSort)
en: Custom ...
eu: Norberak finkatu ...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, checkPreview)
en: Display a preview image for each file.
eu: Azaldu aurreikuspen irudi bat fitxategi bakoitzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkPreview)
en: &Preview
eu: &Aurreikusi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, checkName)
en: Display the filename together with the preview.
eu: Azaldu fitxategi-izena aurreikuspenarekin batera.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkName)
en: &Display name
eu: A&zaldu izena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelCount)
en: Files: <b>0</b>
eu: Fitxategiak: <b>0</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonUp)
en: Up
eu: Gora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDown)
en: Down
eu: Behera

en: Do you really want to remove all files from the list?
eu: Benetan kendu nahi dituzu fitxategi guztiak zerrendatik?

en: old filename
eu: fitxategi-izen zaharra

en: old filename converted to lower case
eu: fitxategi-izen zaharra letra xehetara bihurtuta

en: old filename converted to upper case
eu: fitxategi-izen zaharra letra larrietara bihurtuta

en: first letter of every word upper case
eu: hitz bakoitzeko aurreneko letra letra larriz

en: first letter of filename upper case
eu: fitxategi-izeneko aurreneko letra letra larriz

en: number (try also ##, ###, ... for leading zeros)
eu: zenbakia (erabili ##, ###, ... aurreko zeroetarako)

en: counter with custom start value 0 and custom stepping 1
eu: zenbatzailea norberak finkatutako 0 hasierako balioarekin eta norbera finkatutako 1eko urratsarekin

en: create a subdfolder
eu: sortu azpikarpeta bat

en: character x to y of old filename
eu: fitxategi-izen zaharreko x-tik y-ra arteko karaktereak

en: y characters of old filename starting at x
eu: fitxategi-izena zaharreko y karaktere x-tik abiatuta

en: insert name of folder
eu: sartu karpetaren izena

en: insert name of parent folder
eu: sartu guraso karpetaren izena

en: insert a '/' to create a new subfolder (useful from within regular expressions)
eu: sartu «/» azpikarpeta berri bat sortzeko (erabilgarria adierazpen erregularretan erabiltzeko)

en: insert the length of the input filename
eu: sartu sarrerako fitxategi-izenaren luzera

en: strip whitespaces leading and trailing
eu: kendu aurreko eta atzeko zuriuneak

en: strip whitespaces leading and trailing of an arbitrary string
eu: kendu kate arbitrario baten aurreko eta atzeko zuriuneak

en: Built-in Functions
eu: Funtzio barneratuak

en: Insert '$'
eu: Sartu «$»

en: Insert '%'
eu: Sartu «%»

en: Insert '&'
eu: Sartu «&»

en: Insert '*'
eu: Sartu «*»

en: Insert '/'
eu: Sartu «/»

en: Insert '\\'
eu: Sartu «\\»

en: Insert '['
eu: Sartu «[»

en: Insert ']'
eu: Sartu «]»

en: Insert '#'
eu: Sartu «#»

en: Special Characters
eu: Karaktere bereziak

en: Starting conversion of %1 file. | Starting conversion of %1 files.
eu[0]: Fitxategi %1en bihurketa abiatzen.
eu[1]: %1 fitxategiren bihurketa abiatzen.

en: The folder %1 does not exist. Do you want KRename to create it for you?
eu: %1 karpeta ez da existitzen. Nahi duzu KRenamek zuretzako sortzea?

en: The folder %1 could not be created.
eu: %1 karpeta ezin izan da sortu.

en: Origin
eu: Jatorria

en: Renamed
eu: Berrizendatuta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, listPlugins)
en: Plugins
eu: Pluginak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkEnablePlugin)
en: &Enable Plugin
eu: &Gaitu plugina

en: &1. Files
eu: &1. Fitxategiak

en: &2. Destination
eu: &2. Jomuga

en: &3. Plugins
eu: &3. Pluginak

en: &4. Filename
eu: &4. Fitxategi-izena

en: &Finish
eu: &Bukatu

en: <b>Files:</b> %1
eu: <b>Fitxategiak:</b> %1

en: KRename is a batch file renamer which can rename a list of files based on a set of expressions.
eu: KRename sortaka fitxategiak berrizendatzeko tresna bat da, adierazpen multzo batean oinarrituta fitxategi-zerrenda bat berrizendatu dezakeena.

en: If you like KRename you may want to support it. Testing, bug fixes and feature requests are as welcome as financial support (everybody needs money ;). See help files for details.
eu: KRename gustuko baduzu, baliteke lagundu nahi izatea. Frogak, akatsak zuzentzea eta ezaugarri-eskaerak diru-laguntzak bezain ongi etorriak dira (nork ez du dirurik behar ;). Ikusi laguntza-fitxategiak xehetasun bila.

en: Current maintainer
eu: Uneko mantentzailea

en: Developer and former maintainer
eu: Garatzailea eta aurreko arduraduna

en: Website, testing, very good ideas and keeping me coding!
eu: Webgunea, probak egitea, oso ideia onak eta ni kodetzen mantentzea!

en: Helped to fix style guide issues and made improvements to user messages.
eu: Estilo gidako arazoak konpontzen lagundu zuen eta erabiltzaile-mezuetan hobekuntzak egin zituen.

en: Thanks to him for creating RedHat 7.x packages and some other help.
eu: Ezkerrak berari RedHat 7.x paketeak sortzeagatik eta beste laguntza batzuengatik.

en: Fixed a bug with startIndex and added the BatchRenamer class
    to his excellent image viewer showimg.
eu: «startIndex»en akats bat konpondu zuen eta «BatchRenamer»
    klasea gehitu zion bere «showimg» irudi erakusle apartari.

en: Fixed a bug that caused krename not closing open files.
eu: KRenaime-k irekitako fitxategiak ez ixtea eragiten zuen akats bat konpondu zuen.

en: Thanks for his great job at apps.kde.com and help with contributing krename to apps.kde.com.
eu: Eskerrik asko apps.kde.com lekuan egindako lan bikainagatik eta apps.kde.com lekuan egindako KRename-ren ekarpenagatik.

en: Thanks for noatun and the ID3/Ogg Tag code is based on his noatun modules.
eu: Eskerrik asko «noatun» eta ID3/Ogg etiketa kodea egiteagatik bere «noatun» moduluetan oinarrituta dago.

en: Gave me a good start into writing plugins with his application scribus.
eu: Pluginak idazteko abiapuntu ona eman zidan bere Scribus aplikazioarekin.

en: Parts of the PNG support are copied from his KFile plugin for png support.
eu: PNG euskarriko atal batzuk bere png euskarrirako KFile pluginetik kopiatuta daude.

en: Created the Gentoo Ebuild scripts for Krename.
eu: KRename-rako Gentoo Ebuild «script»a sortu zuen.

en: Some GCC 3.1 fixes for Gentoo.
eu: Gentoo-rako GCC 3.1 konponketa batzuk.

en: Thanks for creating the Mandrake RPM
eu: Eskerrik asko Mandrake RPMa sortzeagatik

en: Italian translation
eu: Italiera itzulpena

en: Italian translation work
eu: Italiera itzulpeneko lana

en: Provided a gcc3.x namespace patch
eu: gcc3.x izen-lekurako adabaki bat hornitu zuen

en: Provided the new preview and move features
eu: Aurreikusi berria eta ezaugarri gehiago hornitu zituen

en: Fixed problems with the spec file and contributed rpms for every SuSE version you can imagine and is also the new Gentoo maintainer for KRename
eu: «spec» fitxategiarekin zeuden arazoak konpondu zituen eta SuSE-ren bertsio bakoitzerako RPM bat eginez lagundu zuen eta KRename-rako Gentoo-ko mantentzaile berria da

en: Provided SuSE RPMs and very good suggestions
eu: SuSE RPMak hornitu zituen, baita iradokizun oso onak ere

en: Contributed a Spanish translation
eu: Gaztelaniako itzulpen bat egin zuen

en: Provided a RedHat RPM and was big help in improving KRename
eu: RedHat-en RPM bat hornitu zuen eta KRename hobetzeko asko lagundu zuen

en: Translated KRename to Japanese
eu: KRename japonierara itzuli zuen

en: Translated KRename into French
eu: KRename frantsesera itzuli zuen

en: Translated KRename into Polish
eu: KRename polonierara itzuli zuen

en: Translated KRename into Russian
eu: KRename errusierara itzuli zuen

en: Translated KRename into Bosnian
eu: KRename bosnierara itzuli zuen

en: Polish Translation
eu: Poloniera itzulpena

en: Czech Translation
eu: Txekiera itzulpena

en: Files to be added to the list to be renamed
eu: Itzuliak izateko zerrendara gehitu beharreko fitxategiak

en: [files...]
eu: [fitxategiak...]

en: add folder recursively
eu: gehitu karpeta errekurtsiboki

en: folder
eu: karpeta

en: set a template
eu: ezarri txantiloi bat

en: set a template for the file extension
eu: ezarri txantiloi bat fitxategi-luzapenerako

en: enable a plugin for use
eu: gaitu plugin bat hura erabiltzeko

en: copy files to folder or url
eu: kopiatu fitxategiak karpetara edo URLra

en: path or url
eu: bide-izena edo URLa

en: move files to folder or url
eu: eraman fitxategiak karpetara edo URLra

en: link files to folder or url
eu: estekatu fitxategiak karpetara edo URLra

en: start renaming immediately
eu: hasi berrizendatzen berehala

en: start KRename's selftest (developers only)
eu: abiarazi KRename-ren auto-proba (garatzaileentzako soilik)

en: <b>Krename was started from root!</b><br>When started from root, Krename may damage your system if you do not know exactly what you are doing!
eu: <b>KRename erro gisa abiatu da!</b><br>Erro gisa abiatzean, KRename-k zure sistema kaltetu lezake zehazki zertan ari zaren ez badakizu!

en: Error
eu: Errorea

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grouNumbering)
en: &Numbering
eu: &Zenbakitzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelStart)
en: Start &index:
eu: Hasteko &indizea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Step by:
eu: Honenbesteko &urratsa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkReset)
en: &Reset counter for every directory
eu: &Berrezarri direktorio guztien zenbatzaileak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupSkip)
en: &Skip Numbers
eu: Jau&zi zenbakiak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonAdd)
en: &Add Number
eu: &Gehitu zenbakia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemove)
en: &Remove Number
eu: &Kendu zenbakia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <qt>Please select the part of the old filename  which should be inserted into the new filename in the textbox below:</qt>
eu: <qt>Aukeratu beheko testu-laukian, fitxategi-izen berrian sartu beharreko fitxategi-izen zaharreko zatia:</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkInvert)
en: &Invert selection
eu: &Alderantzikatu hautapena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Convert selection:
eu: &Bihurtu hautapena:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboConvert)
en: No Conversion
eu: Bihurketarik ez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPreviewDesc)
en: Preview of the generated KRename command:
eu: Sortutako KRename komandoaren aurreikuspegia:

en: Permissions
eu: Baimenak

en: PermissionsPlugin works only with local files. %1 is a remote file.
eu: Baimenen plugina soilik fitxategi lokalekin dabil. %1 urruneko fitxategi bat da.

en: Cannot chmod %1.
eu: Ezin da %1 «chmod».

en: Cannot chown %1.
eu: Ezin da %1 «chown».

en: Access permissions
eu: Atzitze baimenak

en: Class
eu: Klasea

en: Read
eu: Irakurri

en: Write
eu: Idatzi

en: Exec
eu: Exekutatu

en: Special
eu: Berezia

en: User
eu: Erabiltzailea

en: Group
eu: Taldea

en: Others
eu: Besteak

en: Sticky
eu: Itsaskorra

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PermissionsPluginAdvanceDialog)
en: Dialog
eu: Elkarrizketa-koadroa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupPermissions)
en: Access Permissions
eu: Atzitze baimenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkPermissions)
en: Change &Permissions
eu: Aldatu &baimenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: O&wner:
eu: &Jabea:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermOwner) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermGroup) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermOthers)
en: Forbidden
eu: Debekatuta

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermOwner) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermGroup) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermOthers)
en: Can Read
eu: Irakur dezake

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermOwner) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermGroup) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermOthers)
en: Can Read & Write
eu: Irakur eta idatz dezake

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Gro&up:
eu: Tal&dea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Ot&hers:
eu: Bes&teak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAdvanced)
en: This file uses advanced permissions
eu: Fitxategi honek baimen aurreratuak erabiltzen ditu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkFolder)
en: Is Executable/Only owner &can rename and delete folder content
eu: Exekutagarria da/Soilik jabeak berrizendatu eta ezabatu dezake karpetako edukia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: A&dvanced Permissions
eu: Baimen a&urreratuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkOwner)
en: &Change Owner
eu: &Aldatu jabea

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupOwner)
en: Ownership
eu: Jabetza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &User:
eu: &Erabiltzailea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Group:
eu: &Taldea:

en: Author of the PDF file
eu: PDF fitxategiaren egilea

en: Creator of the PDF file
eu: PDF fitxategiaren sortzailea

en: Keywords of the PDF file
eu: PDF fitxategiko gako-hitzak

en: Subject of the PDF file
eu: PDF fitxategiaren gaia

en: Title of the PDF file
eu: PDF fitxategiaren titulua

en: Producer of the PDF file
eu: PDF fitxategiaren ekoizlea

en: Number of pages in the PDF file
eu: PDF fitxategiko orri kopurua

en: PoDoFo (PDF) Plugin
eu: PoDoFo (PDF) plugina

en: <qt>This plugin supports reading tags from PDF files.</qt>
eu: <qt>Plugin honek PDF fitxategietako etiketak irakurtzeko gaitasuna du.</qt>

en: &Change filename manually...
eu: &Aldatu fitxategi-izena eskuz...

en: &Open
eu: &Ireki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemove)
en: &Remove
eu: &Kendu

en: &Rename more...
eu: &Berrizendatu gehiago...

en: &Undo
eu: &Desegin

en: &Open Destination
eu: &Ireki jomuga

en: Restart &KRename...
eu: Berrabiatu &KRename...

en: Rename Processed Files &Again...
eu: Berrizendatu &berriz prozesatutako fitxategiak...

en: Rename &Unprocessed Files Again...
eu: Berrizendatu berriz prozesatu &gabeko fitxategiak...

en: &Rename All Files Again...
eu: Be&rrizendatu berriz fitxategi guztiak...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ProgressDialog)
en: Progress
eu: Aurrerapena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonCancel)
en: &Cancel
eu: &Utzi

en: Save Find & Replace Settings as:
eu: Gorde «Bilatu eta Ordeztu» ezarpenak honela:

en: KRename Find & Replace Settings XML (*.xml)
eu: KRename «Bilatu eta Ordeztu» XML ezarpenak (*.xml)

en: Failed to save the Find & Replace Settings File.
eu: Huts egin du «Bilatu eta Ordeztu» ezarpenen fitxategia gordetzea.

en: Save Find and Replace Settings File
eu: Gorde «Bilatu eta Ordeztu» ezarpenen fitxategia

en: KRename Find and Replace Settings XML (*.xml)
eu: KRename «Bilatu eta Ordeztu» XML ezarpenak (*.xml)

en: Failed to open the Find and Replace Settings File. Cannot read file %1:
    %2.
eu: Huts egin du «Bilatu eta Ordeztu» ezarpenen fitxategia irekitzea. Ezin da irakurri %1 fitxategia:
    %2.

en: KRename Find and Replace Settings XML File
eu: KRename «Bilatu eta Ordeztu» XML ezarpenen fitxategia

en: Parse error at line %1, column %2:
    %3
eu: Sintaxi azterketak akatsa %1. lerroan, %2. zutabean:
    %3

en: The file is not a KRename XML file.
eu: Fitxategia ez da KRename XML fitxategi bat.

en: The file is not an KRename XML version 1.0 file.
eu: Fitxategia ez da KRename XML 1.0 bertsioko fitxategi bat.

en: Problem with loading KRename XML file.
eu: Arazoa KRename XML fitxategia zamatzean.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReplaceWidget) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ReplaceItemDlg)
en: Find and Replace
eu: Bilatu eta Ordeztu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Find:
eu: &Bilatu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Replace With:
eu: &Ordeztu honekin:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkRegular)
en: Find is a Regular &Expression
eu: Bilatu &adierazpen erregular bat da

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkProcess)
en: &Process tokens in replace string
eu: &Prozesatu tokenak ordezkatzeko katean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, list)
en: Reg. Expression
eu: Adierazpen erregularra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, list)
en: Find
eu: Bilatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, list)
en: Replace With
eu: Ordeztu honekin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, list)
en: Process Tokens
eu: Prozesatu tokenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonSaveList)
en: &Save Settings...
eu: &Gorde ezarpenak...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonLoadList)
en: &Load Settings...
eu: &Zamatu ezarpenak...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonEdit)
en: &Edit...
eu: &Editatu...

en: JavaScript Plugin
eu: JavaScript plugina

en: Insert a snippet of JavaScript code (4+5 in this case)
eu: Sartu JavaScript kodeko testu-zati bat (4+5 kasu honetan)

en: Index of the current file
eu: Uneko fitxategiaren indizea

en: URL of the current file
eu: Uneko fitxategiaren URLa

en: Filename of the current file
eu: Uneko fitxategiaren fitxategi-izena

en: Extension of the current file
eu: Uneko fitxategiaren luzapena

en: Directory of the current file
eu: Uneko fitxategiaren direktorioa

en: Variable Name
eu: Aldagaiaren izena

en: Initial Value
eu: Hasierako balioa

en: String
eu: Katea

en: Int
eu: Osoa

en: Double
eu: Bikoitza

en: Boolean
eu: Boolearra

en: A JavaScript error has occurred:
eu: JavaScript-eko errore bat gertatu da:

en: All currently entered definitions will be lost. Do you want to continue?
eu: Une honetan sartuta dauden definizio guztiak galduko dira. Jarraitu nahi duzu?

en: Select file
eu: Hautatu fitxategia

en: The file %1 already exists. Do you want to overwrite it?
eu: %1 fitxategia jada badago. Gainidatzi nahi duzu?

en: Unable to open %1 for writing.
eu: Ezin da '%1 idazteko ireki.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ScriptPluginDialog)
en: Create Variable
eu: Sortu aldagaia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Name:
eu: &Izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Initial Value:
eu: &Hasierako balioa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Type:
eu: &Mota:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: &Variables
eu: &Aldagaiak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDescVariables)
en: Declare global variables that can be used from within your functions:
eu: Deklaratu zure funtzioen barrutik erabil ditzakezun aldagai orokorrak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemove)
en: &Delete
eu: &Ezabatu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: &Definitions
eu: &Definizioak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDescDef)
en: Define functions that can be used from KRename templates:
eu: Definitu KRename txantiloietatik erabil daitezkeen funtzioak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonSave)
en: &Save to File...
eu: &Gorde fitxategira...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonLoad)
en: &Load from File...
eu: &Zamatu fitxategitik...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonInsert)
en: &Insert Variable
eu: &Sartu aldagaia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonTest)
en: &Test...
eu: &Proba...

en: Inserts the series number of original filename
eu: Jatorrizko fitxategi-izeneko telesaileko zenbakia sartzen du

en: Inserts the season number in two digits
eu: Denboraldiko zenbakia bi digitutan

en: Inserts the episode number in two or three digits
eu: Ataleko zenbakia sartzen du bi edo hiru digitutan

note: i18n("Inserts the season number in at least pad digits") ); m_help.append( "[episode;pad];;" + i18n("Inserts the episode number in at least pad digits") );
en: SeriesNumber
eu: Telesaileko zenbakia

en: <qt>This plugin can extract information from the filename of a TV series.</qt>
eu: <qt>Plugin honek telesail baten fitxategi-izeneko informazioa atera dezake.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:large; font-weight:600;">Welcome to KRename</span></p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">A batch file renamer by KDE.<br />To rename your files, you have to:</p></body></html>
eu: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:large; font-weight:600;">Ongi etorri KRename-ra</span></p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">KDEk egindako sortaka berrizendatzeko tresna bat.<br />Zure fitxategiak berrizendatzeko ondokoa egin behar duzu:</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, labelAdd)
en: Add some files ...
eu: Gehitu fitxategi batzuk...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, labelTemplate)
en: Specify the new filenames by giving a template ...
eu: Zehaztu fitxategi izen berriak txantiloi bat emanez...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Hint: Undo is still possible after renaming your files.
eu: Argibidea: Zure fitxategiak berrizendatu ondoren ere desegitea posible da.

en: Insert the current date
eu: Sartu uneko data

en: Insert the current date using the formatting string yyyy-MM-dd
eu: Sartu uneko data uuuu-HH-ee formatu-katea erabiliz

en: Insert the current year
eu: Sartu uneko urtea

en: Insert the current month as number
eu: Sartu uneko hilabetea zenbaki gisa

en: Insert the current day as number
eu: Sartu uneko eguna zenbaki gisa

en: Insert the current time
eu: Sartu uneko ordua

en: Insert the current hour as number
eu: Sartu uneko ordua zenbaki gisa

en: Insert the current minute as number
eu: Sartu uneko minutua zenbaki gisa

en: Insert the current second as number
eu: Sartu uneko segundoa zenbaki gisa

en: Owner of the file
eu: Fitxategiaren jabea

en: Owning group of the file
eu: Fitxategiaren jabe taldea

en: Insert the files creation date
eu: Sartu fitxategiaren sorrera data

en: Insert the formatted file creation date
eu: Sartu formatudun fitxategiaren sorrera data

en: Insert the files modification date
eu: Sartu fitxategiaren aldaketa data

en: Insert the formatted modification date
eu: Sartu formatudun aldaketa data

en: Insert the date of the last file access
eu: Sartu fitxategiaren azken atzipenaren data

en: Insert the formatted date of the last file access
eu: Sartu formatudun fitxategiako azken atzitze data

en: Insert the file size in bytes
eu: Sartu fitxategiaren neurria byte-tan

en: Date and system functions
eu: Data- eta sistema-funtzioak

en: <qt>This plugin contains tokens to get the creation, modification and last access time of files and the current system time and date.</qt>
eu: <qt>Plugin honek sortze, aldatze eta azken-atzitze orduak eta sistemako uneko ordu eta data lortzeko tokenak ditu.</qt>

en: Insert the title of a track
eu: Sartu pista baten titulua

en: Insert the artist of a track
eu: Sartu pista baten artista

en: Insert the album of a track
eu: Sartu pista baten albuma

en: Insert the comment of a track
eu: Sartu pista baten iruzkina

en: Insert the genre of a track
eu: Sartu pista baten generoa

en: Insert the year of a track
eu: Sartu pista baten urtea

en: Insert the number of a track
eu: Sartu pista baten zenbakia

en: Insert the number of a track formatted with a leading 0
eu: Sartu pista baten zenbakia formatuan aurretik 0 bat duena

en: TagLib (MP3/Ogg) Plugin
eu: TagLib (MP3/Ogg) plugina

en: <qt>This plugin supports reading tags for MP3, Ogg Vorbis, FLAC, MPC, Speex WavPack and TrueAudio files.</qt>
eu: <qt>Plugin honek MP3, Ogg Vorbis, FLAC, MPC, Speex WavPack eta TrueAudio fitxategietako etiketak irakurtzeko gaitasuna du.</qt>

en: &Insert
eu: &Sartu

en: Recent
eu: Oraintsu

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TokenHelpWidget)
en: KRename Help
eu: KRename Laguntza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: All supported tokens (commands) are listed in this dialog. You can search for tokens and insert a found token into the pattern for the filename.
eu: Onartutako token guztiak (komandoak) elkarrizketa-koadro honetan zerrendatuta daude. Tokenak bilatu eta aurkitutako bat sartu dezakezu fitxategi-izenerako ereduan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, listCategories)
en: Category
eu: Kategoria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, listTokens)
en: Token
eu: Tokena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, listTokens)
en: Description
eu: Azalpena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, listTokens)
en: Preview
eu: Aurreikusi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkPreview)
en: Token &Preview
eu: Tokenaren &aurreikuspegia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPreview)
en: Preview File:
eu: Aurreikusi fitxategia:

en: Access Date
eu: Atzitze data

en: Creation Date
eu: Sorrera data

en: Filesize
eu: Fitxategi-neurria

en: Modification Date
eu: Aldatze data

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TokenSortModeDialog)
en: Custom Sorting
eu: Norberak finkatutako sailkapena

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: &Sort filenames ...
eu: &Sailkatu fitxategi-izenak ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAscending)
en: &Ascending
eu: &Goraka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioDescending)
en: &Descending
eu: &Beheraka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNumeric)
en: &Numeric
eu: %Zenbakizkoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: by
eu: honen arabera

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: &Token ...
eu: &Tokena ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPredefined)
en: &Predefined
eu: &Aurredefinitua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioCustom)
en: &Custom
eu: &Norberak finkatua

en: Inserts the transliterated original filename
eu: Jatorrizko fitxategi-izena letraldatuta sartzen du

en: Inserts the transliterated original filename converted to lower case
eu: Jatorrizko fitxategi-izena letra-xehetara bihurtuta letraldatuta sartzen du

en: Inserts the transliterated original filename converted to upper case
eu: Jatorrizko fitxategi-izena letra-larrietara bihurtuta letraldatuta sartzen du

en: Inserts the transliterated original filename capitalized
eu: Jatorrizko fitxategi-izena hitzeko aurreneko letra letra-larriz letraldatuta sartzen du

en: Transliterates the string following the semicolon
eu: Puntu eta komaren ondorengo testua letraldatzen du

en: Transliteration
eu: Letraldatzea

en: <qt>This plugin can transcribe a filename into English (i.e. perform transliteration).</qt>
eu: <qt>Plugin honek fitxategi-izen bat ingelesez transkribatu dezake (adib. letraldatu).</qt>
