KRename4 - en to hu translation catalogue (402 entries)

en: Input files will be renamed.
hu: A bemeneti fájlok átnevezésre kerülnek

en: Files will be copied to: %1
hu: Fájlok másolása ide: %1

en: Files will be moved to: %1
hu: Fájlok áthelyezése ide: %1

en: Symbolic links will be created in: %1
hu: Szimbolikus linkek létrehozása itt: %1

en: Cannot rename: source and target filename are equal: %1
hu: Nem lehet átnevezni: a forrás- és a célfájlnév ugyanaz: %1

en: Cannot create symlink to non-local URL: %1
hu: Nem hozható létre szimbolikus link erre a távoli URL-re: %1

en: Error renaming %2 (to %1)
hu: Hiba történt "%2" átnevezésekor (erre: %1)

en: %1 error occurred. | %1 errors occurred.
hu[0]: %1 hiba történt.
hu[1]: %1 hiba történt.

en: KRename finished the renaming process.
hu: A KRename befejezte az átnevezést.

en: Press close to quit.
hu: Kilépéshez kattintson a „Bezárás” gombra.

en: Filenames Processed after %1 seconds.
hu: A fájlnevek %1 másodperc alatt feldolgozva.

en: Undoing all renamed files.
hu: Fájlátnevezések visszavonása.

en: Error during undoing %1
hu: Hiba történt "%1" visszavonásakor.

en: KRename finished the undo process.
hu: A KRename befejezte a visszavonást.

en: Cannot create undo script: %1
hu: Nem hozható létre a visszavonási szkript: %1

en: Undo is not possible for remote file: %1
hu: Távoli fájlra nem lehetséges visszavonás: %1

en: Renamed %1 files successfully.
hu: %1 fájl átnevezve.

en: Elapsed time: %1 seconds
hu: Eltelt idő: %1 másodperc

en: Cannot set executable bit on undo script.
hu: Nem lehet beállítani a futtathatósági bitet a visszavonási szkriptre.

en: Cannot create directory %1: %2
hu: A(z) „%1” mappa létrehozása sikertele: %2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: File preview
hu: Fájl-előnézet

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Please input a new filename
hu: Adjon meg egy új fájlnevet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioKRename)
en: Rename the file using the filename created by KRename.
hu: A fájl átnevezése a KRename által előállított fájlnév használatával.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioKRename)
en: Use filename created by &KRename
hu: A &KRename által előállított fájlnév használata

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioInput)
en: Use the input filename when renaming this file. You may also change the input filename and use this for renaming.
hu: A bemeneti fájlnév használata ezen fájl átnevezéséhez. Ön módosíthatja a bemeneti fájlnevet is, és használhatja ezt az átnevezéshez.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioInput)
en: Use &input filename
hu: A &bemeneti fájlnév használata

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioCustom)
en: Use a custom filename, based on the filename currently created by KRename.
hu: Egyéni fájlnév használata a KRename által előállított fájlnév alapján.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioCustom)
en: Use &custom filename
hu: &Egyéni fájlnév használata

en: Date & Time Plugin
hu: Dátum és idő modul

en: DateTimePlugin works only with local files. %1 is a remote file.
hu: A dátum- és időmodul csak helyi fájlokkal használható, "%1" viszont távoli fájl.

en: Cannot change date of file %1. (Cannot mktime)
hu: A(z) „%1” fájl dátuma nem módosítható (az „mktime” művelet sikertelen).

en: Cannot change date of file %1. (Cannot stat the file)
hu: A(z) „%1” fájl dátuma nem módosítható (a „stat” művelet sikertelen).

en: Cannot change date of file %1. (utime failed)
hu: A(z) „%1” fájl dátuma nem módosítható (az „utime” művelet sikertelen).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkAccess)
en: Change &access date && time
hu: &Hozzáférési dátum és idő módosítása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkModification)
en: Change &modifcation date && time
hu: Módosí&tási dátum és idő módosítása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Time:
hu: Idő:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonCurrent)
en: Get &Current Time
hu: Az aktuális idő &lekérdezése

en: Subfolder-Sort Plugin
hu: Rendezés almappákba

en: %1: The output folder %2 does not exist.
hu: %1: A kimeneti mappa („%2”) nem létezik.

en: Cannot create folder %1
hu: A(z) „%1” mappa létrehozása sikertelen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: This plugin sorts files into numbered subfolders after renaming.
    
    Example:
    	folder/001/file1
    	folder/001/file2
    	folder/002/file3
    	folder/002/file4
    	folder/003/file5
    	...
hu: Ez a modul számozott almappákba helyezés után rendezi a fájlokat.
    
    Példa:
    	mappa/001/fájl1
    	mappa/001/fájl2
    	mappa/002/fájl3
    	mappa/002/fájl4
    	mappa/003/fájl5
    	…

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: &Options:
hu: Op&ciók:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Number of &files per folder:
hu: &Fájlok száma mappánként:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Start index:
hu: Kezdő&index:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Number &of digits:
hu: Szám&jegyek száma:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Out&put:
hu: Ki&menet:

en: Insert the comment of an image
hu: Kép megjegyzésének beillesztése

en: Exiv2 (JPEG/TIFF Exif) Plugin
hu: Exiv2 (JPEG/TIFF Exif) modul

en: <qt>This plugin supports reading tags from JPEG and TIFF files.</qt>
hu: <qt>A modul használatával címkéket lehet beolvasni JPEG- és TIFF-fájlokból.</qt>

en: Add folder names &with filenames
hu: A &könyvtárnevek is legyenek felvéve

en: Add subfolders &recursively
hu: Könyvtárak felvétele: azok &alkönyvtáraival együtt

en: Add &hidden folders
hu: &Rejtett könyvtárak felvétele

en: Add folder names only
hu: Csak könyvtárnevek felvétele

en: Walk recursively through the folder tree and also add the content of all subfolders to the list of files to rename.
hu: A könyvtárfa legyen végignézve, és az összes alkönyvtár tartalma is legyen felvéve az átnevezendő fájlok listájába

en: If not checked, KRename will ignore folders starting with a dot during recursive adding.
hu: Ha nincs bejelölve, akkor a KRename figyelmen kívül hagyja a ponttal kezdődő nevű könyvtárakat az alkönyvtárak felvételénél

en: Add only the folder names and not the names of the files in the folder to KRename.
hu: Csak a könyvtárnevek felvétele - a könyvtárakban levő fájlok neveinek mellőzése

en: This option causes KRename to also add the name of the base folder of the selected files to its list.
hu: Az opció hatása: a KRename a kijelölt fájlok alapkönyvtárának nevét is felveszi a listába

en: Supported tokens:
hu: Támogatott tokenek:

en: Insert the PostScript name for Type1 and TrueType fonts.
hu: Type1- és TrueType-betűtípusok PostScript-nevének beillesztése

en: Insert the (usually English) name of the font family.
hu: A betűtípus-család (általában angol nyelvű) nevének beillesztése

en: Insert the (usually English) name of the font style.
hu: A betűtípus-stílus (általában angol nyelvű) nevének beillesztése

en: Font (FreeType2) Plugin
hu: Betűtípus-modul (FreeType2)

en: <qt>This plugin supports reading tags from font files.</qt>
hu: <qt>Ez a modul betűtípus-fájlokból olvas be címkéket.</qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Look and Feel
hu: Kinézet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Configure the look and feel of the KRename GUI:
hu: A KRename felületének kinézetének beállítása:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optionWizard)
en: Use &assistant style GUI (beginners)
hu: &Varázslók használata (kezdőknek)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optionTabs)
en: Use &tabbed style GUI (advanced users)
hu: &Fülek használata (haladóknak)

en: Increase Counter
hu: Számláló növelése

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: &Increase Counter
hu: Számláló nö&velése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Offse&t:
hu: &Eltolás:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupOptions)
en: &Options
hu: O&pciók

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optionRename)
en: &Rename input files
hu: Bemenet&i fájlok átnevezése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optionCopy)
en: &Copy files to destination folder
hu: Fájlok más&olása a célkönyvtárba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optionMove)
en: &Move files to destination folder
hu: Fájlok át&helyezése a célkönyvtárba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optionLink)
en: Create symbolic &links in destination folder
hu: Szimbolikus &linkek létrehozása a célkönyvtárban

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkOverwrite)
en: &Overwrite existing files
hu: Me&glevő fájlok felülírása

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAdvanced)
en: &Advanced Filename
hu: S&peciális fájlnévmegadás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTemplate)
en: &Template:
hu: S&ablon:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (ExtHistoryCombo, filenameTemplate)
en: <qt>Enter a template for changing the filename.</qt>
hu: <qt>Adjon meg egy sablont a fájlnév módosításához.</qt>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (ExtHistoryCombo, extensionTemplate)
en: <qt>Enter a template for changing the file extension.</qt>
hu: <qt>Adjon meg egy sablont a fájlkiterjesztés módosításához.</qt>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonFunctions) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonHelp4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonHelp3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonHelp2) i18n: ectx: property (toolTip), 
en: <qt>Insert special functions like the artist of an mp3 or the creation date of an image.</qt>
hu: <qt>Speciális adatok beillesztése, mint például egy MP3-fájl előadója vagy egy kép készítésének dátuma.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonFunctions)
en: &Functions...
hu: Funkc&iók...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, checkExtension)
en: <qt>Keep the file extension as it is and do not change it.</qt>
hu: <qt>A fájlkiterjesztés meghagyása a jelenlegi állapotban, módosítatlanul.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkExtension)
en: &Use extension of the input file
hu: A bemeneti fájl kiter&jesztésének használata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblExtension)
en: F&ile extension starts at:
hu: A fájlkiterjesztés &kezdőpozíciója:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, comboExtension)
en: <qt>Configure which part of the filename is considered to be the fileextension. E.g. "First Dot", will consider ".tar.gz" as extension, "Last Dot" only ".gz".</qt>
hu: <qt>Annak beállítása, hogy a fájlnév mely része legyen fájlkiterjesztésnek tekintve. Példa: az "Első pont" beállítás a ".tar.gz"-t tekinti fájlkiterjesztésnek, az "Utolsó pont" viszont csak a ".gz" részt.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboExtension)
en: First Dot
hu: Első pont

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboExtension)
en: Last Dot
hu: Utolsó pont

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboExtension)
en: No File Extension
hu: Nincs fájlkiterjesztés

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonFind) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonFindSimple)
en: <qt>Find and replace strings and regular expressions in the renamed filename.</qt>
hu: <qt>Szövegek és reguláris kifejezések keresése és cseréje az átnevezendő fájlnévben.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonFind) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonFindSimple)
en: Find &and Replace...
hu: K&eresés és csere...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonNumbering)
en: <qt>Configure start index, stepping and skipping for numbering of filenames.</qt>
hu: <qt>Kezdőindex, növekmény és kihagyás beállítása a fájlnevek számozásához.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonNumbering)
en: &Numbering...
hu: Szám&ozás...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonInsert)
en: <qt>Graphically select a part of a filename to insert.</qt>
hu: <qt>Grafikus módon kijelölhető a fájlnév beillesztendő része.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonInsert)
en: &Insert Part of Filename...
hu: Fájlnév &részének beillesztése...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabSimple)
en: &Simple Filename
hu: E&gyszerű fájlnévmegadás

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupFilename)
en: &Filename
hu: Fájlné&v

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSuffix)
en: &Suffix:
hu: &Utótag:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboFilenameSimple) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboFilename)
en: Use original name
hu: Az eredeti név használata

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboConvert) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboFilenameSimple) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboExtensionSimple) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboFilename) i18n: ectx: 
en: Convert to lower case
hu: Átalakítás kisbetűsre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboConvert) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboFilenameSimple) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboExtensionSimple) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboFilename) i18n: ectx: 
en: Convert to upper case
hu: Átalakítás nagybetűsre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboConvert) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboFilenameSimple) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboExtensionSimple) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboFilename) i18n: ectx: 
en: Capitalize
hu: Átalakítás nagy kezdőbetűsre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboFilenameSimple) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboFilename)
en: Custom name
hu: Egyéni név

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblFilename)
en: File&name:
hu: Fájl&név:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboSuffix) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPrefix)
en: Number
hu: Szám

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboSuffix) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPrefix)
en: Date
hu: Dátum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPrefix)
en: &Prefix:
hu: E&lőtag:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblExtension_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblExtension)
en: &Extension:
hu: Fájlk&iterjesztés:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboExtensionSimple) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboExtension)
en: Use original extension
hu: Az eredeti kiterjesztés használata

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboExtensionSimple) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboExtension)
en: Custom extension
hu: Egyéni kiterjesztés

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupNumber)
en: N&umber
hu: Szá&m

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDigits)
en: Number of &digits:
hu: Számjeg&yek száma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIndex)
en: Start  &index:
hu: &Kezdőindex:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonUp)
en: Move selected files upwards.
hu: A kijelölt fájlok feljebb helyezése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonUp)
en: &Up
hu: &Fel

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonDown)
en: Move selected files downwards.
hu: A kijelölt fájlok lejjebb helyezése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDown)
en: &Down
hu: &Le

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonAdd)
en: Add files for renaming.
hu: Fájlok felvétele átnevezéshez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonAdd)
en: &Add...
hu: Felv&étel...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonRemove)
en: Remove selected files.
hu: A kijelölt fájlok eltávolítása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemove)
en: Re&move
hu: El&távolítás

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonRemoveAll)
en: Remove all files.
hu: Minden fájl eltávolítása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemoveAll)
en: Re&move All
hu: M&inden eltávolítása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Sort:
hu: Rendezés:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboSort)
en: Unsorted
hu: Nincs rendezve

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboSort)
en: Ascending
hu: Növekvő

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboSort)
en: Descending
hu: Csökkenő

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboSort)
en: Numeric
hu: Szám

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboSort)
en: Random
hu: Véletlenszerű

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboSort)
en: Date (Asc.)
hu: Dátum (növ.)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboSort)
en: Date (Desc.)
hu: Dátum (csökk.)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboSort)
en: Custom ...
hu: Egyéni...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, checkPreview)
en: Display a preview image for each file.
hu: Előnézeti kép megjelenítése minden fájlhoz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkPreview)
en: &Preview
hu: &Előnézet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, checkName)
en: Display the filename together with the preview.
hu: Fájlnév megjelenítése az előnézettel együtt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkName)
en: &Display name
hu: Név meg&jelenítése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelCount)
en: Files: <b>0</b>
hu: Fájlok: <b>0</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonUp)
en: Up
hu: Fel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDown)
en: Down
hu: Le

en: Do you really want to remove all files from the list?
hu: Valóban szeretné eltávolítani az összes fájlt a listáról?

en: old filename
hu: korábbi fájlnév

en: old filename converted to lower case
hu: a korábbi fájlnév kisbetűs formában

en: old filename converted to upper case
hu: a korábbi fájlnév nagybetűs formában

en: first letter of every word upper case
hu: minden szó első betűje nagybetűs formában

en: first letter of filename upper case
hu: a fájlnév első betűje nagybetűs formában

en: number (try also ##, ###, ... for leading zeros)
hu: szám (vezető nullák használata: ##, ###, ...)

en: counter with custom start value 0 and custom stepping 1
hu: számláló beállítható kezdőértékkel (0) és növekménnyel (1)

en: create a subdfolder
hu: alkönyvtár létrehozása

en: character x to y of old filename
hu: a korábbi fájlnévnek az x-edik karaktertől az y-adikig terjedő része

en: y characters of old filename starting at x
hu: y darab karakter a korábbi fájlnévből az x-edik karaktertől kezdve

en: insert name of folder
hu: könyvtárnév beillesztése

en: insert name of parent folder
hu: szülőkönyvtár nevének beillesztése

en: insert a '/' to create a new subfolder (useful from within regular expressions)
hu: „/” beillesztése új alkönyvtár létrehozásához (hasznos lehet reguláris kifejezésekben)

en: insert the length of the input filename
hu: a bemeneti fájlnév hosszának beillesztése

en: strip whitespaces leading and trailing
hu: szóközök törlése a szöveg elejéről és végéről

en: strip whitespaces leading and trailing of an arbitrary string
hu: szóközök törlése tetszőleges szöveg elejéről és végéről

en: Built-in Functions
hu: Beépített funkciók

en: Insert '$'
hu: "$" beillesztése

en: Insert '%'
hu: "%" beillesztése

en: Insert '&'
hu: "&" beillesztése

en: Insert '*'
hu: "*" beillesztése

en: Insert '/'
hu: "/" beillesztése

en: Insert '\\'
hu: "\\" beillesztése

en: Insert '['
hu: "[" beillesztése

en: Insert ']'
hu: "]" beillesztése

en: Insert '#'
hu: "#" beillesztése

en: Special Characters
hu: Speciális karakterek

en: Starting conversion of %1 file. | Starting conversion of %1 files.
hu[0]: %1 fájl konvertálása elindítva.
hu[1]: %1 fájl konvertálása elindítva.

en: The folder %1 does not exist. Do you want KRename to create it for you?
hu: Nem létezik „%1” nevű mappa. Szeretné, hogy a KRename létrehozza azt?

en: The folder %1 could not be created.
hu: Nem sikerült létrehozni „%1” nevű mappát.

en: Origin
hu: Eredeti

en: Renamed
hu: Átnevezve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, listPlugins)
en: Plugins
hu: Modulok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkEnablePlugin)
en: &Enable Plugin
hu: Modul beka&pcsolása

en: &1. Files
hu: &1. Fájlok

en: &2. Destination
hu: &2. Cél

en: &3. Plugins
hu: &3. Modulok

en: &4. Filename
hu: &4. Fájlnév

en: &Finish
hu: Befeje&zés

en: <b>Files:</b> %1
hu: <b>Fájlok:</b> %1

en: KRename is a batch file renamer which can rename a list of files based on a set of expressions.
hu: A KRename egy fájlátnevező, amellyel tömeges fájlátnevezés végezhető kifejezések alapján.

en: If you like KRename you may want to support it. Testing, bug fixes and feature requests are as welcome as financial support (everybody needs money ;). See help files for details.
hu: Ha kedveli a KRename programot, támogathatja is azt. A tesztelést, hibajavításokat és fejlesztési kéréseket szívesen fogadjuk, akárcsak az anyagi támogatást (pénzre mindenkinek szüksége van). Részletek a dokumentációban.

en: (c) 2001-2012, Dominik Seichter
hu: (c) Dominik Seichter, 2001-2012.

en: Stefan "Stonki" Onken
hu: Stefan „Stonki” Onken

en: Website, testing, very good ideas and keeping me coding!
hu: Weboldal, tesztelés, jó ötletek, a program fejlesztésének támogatása.

en: Arpad Biro
hu: Bíró Árpád

en: Helped to fix style guide issues and made improvements to user messages.
hu: Felhasználóifelület-üzenetek és stílus javítása

en: Thanks to him for creating RedHat 7.x packages and some other help.
hu: Red Hat 7.x-csomagok készítése és egyéb segítség.

en: Fixed a bug with startIndex and added the BatchRenamer class
    to his excellent image viewer showimg.
hu: Egy startIndex-hiba javítása és a BatchRenamer osztály felvétele
    a Showimg képmegjelenítőbe.

en: Fixed a bug that caused krename not closing open files.
hu: Megnyitott fájlok le nem zárását okozó hiba javítása.

en: Thanks for his great job at apps.kde.com and help with contributing krename to apps.kde.com.
hu: Köszönet az apps.kde.com-on végzett munkájáért és a KRename-nek az apps.kde.com-ra való felvételének segítéséért.

en: Thanks for noatun and the ID3/Ogg Tag code is based on his noatun modules.
hu: Az ID3- illetve az Ogg-címkékkel kapcsolatos kód az ő Noatun-moduljaira épül.

en: Gave me a good start into writing plugins with his application scribus.
hu: Modulok készítéséhez jó kiindulást adott a Scribus program.

en: Parts of the PNG support are copied from his KFile plugin for png support.
hu: A PNG-támogatás egyes részei az ő KFile-moduljából származnak.

en: Created the Gentoo Ebuild scripts for Krename.
hu: Gentoo Ebuild-szkriptek létrehozása a KRename-hez.

en: Some GCC 3.1 fixes for Gentoo.
hu: GCC 3.1-gyel kapcsolatos javítások Gentoo-hoz.

en: Thanks for creating the Mandrake RPM
hu: A Mandrake-hez való RPM-csomag elkészítése.

en: Italian translation
hu: Olasz fordítás.

en: Italian translation work
hu: Olasz fordítás.

en: Provided a gcc3.x namespace patch
hu: GCC 3.x alatti, névterekkel kapcsolatos javítás.

en: Provided the new preview and move features
hu: Új előnézeti és áthelyezési lehetőségek.

en: Fixed problems with the spec file and contributed rpms for every SuSE version you can imagine and is also the new Gentoo maintainer for KRename
hu: A spec-fájllal kapcsolatos problémák javítása, SUSE-hoz való RPM-ek, a KRename Gentoo alatti karbantartása.

en: Provided SuSE RPMs and very good suggestions
hu: SUSE-hoz való RPM-ek és nagyon jó javaslatok.

en: Contributed a Spanish translation
hu: Spanyol fordítás.

en: Provided a RedHat RPM and was big help in improving KRename
hu: Red Hat-hez való RPM és komoly segítség a KRename fejlesztésében.

en: Translated KRename to Japanese
hu: Japán fordítás.

en: Translated KRename into French
hu: Francia fordítás.

en: Translated KRename into Polish
hu: Lengyel fordítás.

en: Translated KRename into Russian
hu: Orosz fordítás.

en: Translated KRename into Bosnian
hu: Bosnyák fordítás.

en: Polish Translation
hu: Lengyel fordítás.

en: Czech Translation
hu: Cseh fordítás.

en: Files to be added to the list to be renamed
hu: Fájlok felvétele az átnevezendő fájlok listájába

en: [files...]
hu: [fájlok…]

en: add folder recursively
hu: Mappa rekurzív felvétele

en: folder
hu: mappa

en: set a template
hu: Sablon beállítása

en: set a template for the file extension
hu: Sablon beállítása a fájlnév-kiterjesztéshez

en: enable a plugin for use
hu: Modul bekapcsolása

en: copy files to folder or url
hu: Fájlok másolása egy mappába vagy egy URL-re

en: path or url
hu: elérési út vagy URL-cím

en: move files to folder or url
hu: Fájlok áthelyezése egy mappába vagy egy URL-re

en: link files to folder or url
hu: Fájlok linkelése egy mappába vagy egy URL-re

en: start renaming immediately
hu: Az átnevezés azonnali megkezdése

en: start KRename's selftest (developers only)
hu: A KRename öntesztjének indítása (fejlesztők számára)

en: <b>Krename was started from root!</b><br>When started from root, Krename may damage your system if you do not know exactly what you are doing!
hu: <b>A KRename jelenleg rendszergazdai jogokkal fut.</b><br>Rendszergazdai jogokkal való használattal a felhasználó problémákat idézhet elő a rendszerben.

en: Error
hu: Hiba

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grouNumbering)
en: &Numbering
hu: &Számozás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelStart)
en: Start &index:
hu: &Kezdőindex:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Step by:
hu: &Lépésköz:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkReset)
en: &Reset counter for every directory
hu: Számláló &visszaállítása minden könyvtárnál

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupSkip)
en: &Skip Numbers
hu: Ki&hagyandó számok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonAdd)
en: &Add Number
hu: Szám &felvétele

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemove)
en: &Remove Number
hu: Szám &törlése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <qt>Please select the part of the old filename  which should be inserted into the new filename in the textbox below:</qt>
hu: <qt>Jelölje ki a lentebbi szövegmezőben a korábbi fájlnév azon részét, amelyet be kíván illeszteni az új fájlnévbe:</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkInvert)
en: &Invert selection
hu: &Kijelölés megfordítása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Convert selection:
hu: Kijelölés át&alakítása:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboConvert)
en: No Conversion
hu: Nincs átalakítás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPreviewDesc)
en: Preview of the generated KRename command:
hu: Az előállított KRename-parancs előnézete:

en: Permissions
hu: Jogosultságok

en: PermissionsPlugin works only with local files. %1 is a remote file.
hu: A jogosultságmodul csak helyi fájlokkal használható, "%1" viszont távoli fájl.

en: Cannot chmod %1.
hu: A(z) „%1” jogosultságai nem módosíthatók.

en: Cannot chown %1.
hu: A(z) „%1” tulajdonosa nem módosítható.

en: Access permissions
hu: Hozzáférési jogosultságok

en: Class
hu: Osztály

en: Read
hu: Olvasás

en: Write
hu: Írás

en: Exec
hu: Futtatás

en: Special
hu: Speciális

en: User
hu: Felhasználó

en: Group
hu: Csoport

en: Others
hu: Egyéb

en: UID
hu: A UID beállítása

en: GID
hu: A GID beállítása

en: Sticky
hu: Ragadós (sticky)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PermissionsPluginAdvanceDialog)
en: Dialog
hu: Párbeszédablak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupPermissions)
en: Access Permissions
hu: Hozzáférési jogok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkPermissions)
en: Change &Permissions
hu: &Jogosultságok módosítása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: O&wner:
hu: T&ulajdonos:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermOwner) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermGroup) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermOthers)
en: Forbidden
hu: Nincs hozzáférés

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermOwner) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermGroup) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermOthers)
en: Can Read
hu: Olvashatja

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermOwner) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermGroup) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermOthers)
en: Can Read & Write
hu: Olvashatja és írhatja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Gro&up:
hu: Csopo&rt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Ot&hers:
hu: E&gyéb:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAdvanced)
en: This file uses advanced permissions
hu: A fájl kiterjesztett jogosultságokat használ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkFolder)
en: Is Executable/Only owner &can rename and delete folder content
hu: &Végrehajtható/Csak a tulajdonos tudja átnevezni vagy törölni a könyvtár tartalmát

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: A&dvanced Permissions
hu: Kiterjes&ztett jogosultságok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkOwner)
en: &Change Owner
hu: &Tulajdonos módosítása

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupOwner)
en: Ownership
hu: Tulajdonos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &User:
hu: &Felhasználó:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Group:
hu: Cs&oport:

en: Author of the PDF file
hu: A PDF-fájl szerzője

en: Creator of the PDF file
hu: A PDF-fájl létrehozója

en: Keywords of the PDF file
hu: A PDF-fájl kulcsszavai

en: Subject of the PDF file
hu: A PDF-fájl tárgya

en: Title of the PDF file
hu: A PDF-fájl címe

en: Producer of the PDF file
hu: A PDF-fájl készítője

en: Number of pages in the PDF file
hu: Lapok száma a PDF-fájlban

en: PoDoFo (PDF) Plugin
hu: PoDoFo modul (PDF-ekhez)

en: <qt>This plugin supports reading tags from PDF files.</qt>
hu: <qt>Ez a modul PDF-fájlokból olvas be címkéket.</qt>

en: &Change filename manually...
hu: &Fájlnév kézi módosítása...

en: &Open
hu: Meg&nyitás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemove)
en: &Remove
hu: El&távolítás

en: &Rename more...
hu: &További átnevezések...

en: &Undo
hu: V&isszavonás

en: &Open Destination
hu: &Cél megnyitása

en: Restart &KRename...
hu: A &KRename újraindítása...

en: Rename Processed Files &Again...
hu: A &feldolgozott fájlok ismételt átnevezése...

en: Rename &Unprocessed Files Again...
hu: A fel &nem dolgozott fájlok ismételt átnevezése...

en: &Rename All Files Again...
hu: Az összes fájl i&smételt átnevezése...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ProgressDialog)
en: Progress
hu: Folyamat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonCancel)
en: &Cancel
hu: &Mégsem

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReplaceWidget) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ReplaceItemDlg)
en: Find and Replace
hu: Keresés és csere

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Find:
hu: &Keresés:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Replace With:
hu: &Lecserélés erre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkRegular)
en: Find is a Regular &Expression
hu: A keresendő szöveg &reguláris kifejezés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkProcess)
en: &Process tokens in replace string
hu: A &helyettesítőszövegben levő tokenek feldolgozása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, list)
en: Reg. Expression
hu: Regul. kifejezés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, list)
en: Find
hu: Keresés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, list)
en: Replace With
hu: Lecserélés erre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, list)
en: Process Tokens
hu: Tokenek feldolg.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonSaveList)
en: &Save Settings...
hu: Beállítások menté&se…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonLoadList)
en: &Load Settings...
hu: Beállítások betö&ltése…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonEdit)
en: &Edit...
hu: &Szerkesztés...

en: JavaScript Plugin
hu: JavaScript modul

en: Insert a snippet of JavaScript code (4+5 in this case)
hu: JavaScript-kódrészlet (jelen esetben 4+5) beillesztése

en: Index of the current file
hu: Az aktuális fájl indexe

en: URL of the current file
hu: Az aktuális fájl URL-je

en: Filename of the current file
hu: Az aktuális fájl neve

en: Extension of the current file
hu: Az aktuális fájl kiterjesztése

en: Directory of the current file
hu: Az aktuális fájl könyvtára

en: Variable Name
hu: Változónév

en: Initial Value
hu: Kezdőérték

en: String
hu: Szöveg

en: Int
hu: Egész

en: Double
hu: Dupla pontosságú

en: Boolean
hu: Logikai

en: A JavaScript error has occurred:
hu: JavaScript-hiba történt:

en: All currently entered definitions will be lost. Do you want to continue?
hu: A jelenleg megadott összes definíció elvész. Szeretné folytatni?

en: Select file
hu: Fájl kiválasztása

en: The file %1 already exists. Do you want to overwrite it?
hu: Már létezik "%1" nevű fájl. Szeretné felülírni azt?

en: Unable to open %1 for writing.
hu: "%1" nem nyitható meg írásra.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ScriptPluginDialog)
en: Create Variable
hu: Változó létrehozása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Name:
hu: &Név:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Initial Value:
hu: &Kezdőérték:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Type:
hu: &Típus:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: &Variables
hu: &Változók

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDescVariables)
en: Declare global variables that can be used from within your functions:
hu: A függvényekben használható globális változók megadása:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemove)
en: &Delete
hu: &Törlés

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: &Definitions
hu: Def&iníciók

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDescDef)
en: Define functions that can be used from KRename templates:
hu: KRename-sablonokból használható függvények megadása:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonSave)
en: &Save to File...
hu: M&entés fájlba...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonLoad)
en: &Load from File...
hu: Betöltés fá&jlból...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonInsert)
en: &Insert Variable
hu: Vált&ozó beillesztése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonTest)
en: &Test...
hu: &Tesztelés...

en: Inserts the series number of original filename
hu: Az eredeti fájlnév sorozatszámának beillesztése

en: Inserts the season number in two digits
hu: Szezon-sorszám beillesztése 2 számjeggyel

en: Inserts the episode number in two or three digits
hu: Epizód-sorszám beillesztése 2 vagy 3 számjeggyel

note: i18n("Inserts the season number in at least pad digits") ); m_help.append( "[episode;pad];;" + i18n("Inserts the episode number in at least pad digits") );
en: SeriesNumber
hu: Sorozatok sorszámai

en: <qt>This plugin can extract information from the filename of a TV series.</qt>
hu: <qt>Ez a modul egy sorozatepizód fájlnevéből olvas ki információkat.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, labelAdd)
en: Add some files ...
hu: Vegyen fel fájlokat...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, labelTemplate)
en: Specify the new filenames by giving a template ...
hu: Adja meg az új fájlneveket egy sablon megadásával...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Hint: Undo is still possible after renaming your files.
hu: Megjegyzés: a fájlok átnevezése után vissza lehet vonni a műveletet.

en: Insert the current date
hu: Az aktuális dátum beillesztése

en: Insert the current date using the formatting string yyyy-MM-dd
hu: Az aktuális dátum beillesztése éééé-HH-nn formátumban

en: Insert the current year
hu: Az aktuális év beillesztése

en: Insert the current month as number
hu: Az aktuális hónap beillesztése számként

en: Insert the current day as number
hu: Az aktuális nap beillesztése számként

en: Insert the current time
hu: Az aktuális idő beillesztése

en: Insert the current hour as number
hu: Az aktuális óra beillesztése számként

en: Insert the current minute as number
hu: Az aktuális perc beillesztése számként

en: Insert the current second as number
hu: Az aktuális másodperc beillesztése számként

en: Owner of the file
hu: A fájl tulajdonosa

en: Owning group of the file
hu: A fájlt birtokló csoport

en: Insert the files creation date
hu: A fájl létrehozási dátumának beillesztése

en: Insert the formatted file creation date
hu: A fájl létrehozási dátumának beillesztése formázott módon

en: Insert the files modification date
hu: A fájl módosítási dátumának beillesztése

en: Insert the formatted modification date
hu: A fájl módosítási dátumának beillesztése formázott módon

en: Insert the date of the last file access
hu: A fájl legutóbbi elérésének dátumának beillesztése

en: Insert the formatted date of the last file access
hu: A fájl legutóbbi elérésének dátumának beillesztése formázott módon

en: Insert the file size in bytes
hu: A fájl bájtban mért méretének beillesztése

en: Date and system functions
hu: Dátum- és rendszerfunkciók

en: <qt>This plugin contains tokens to get the creation, modification and last access time of files and the current system time and date.</qt>
hu: <qt>A modul tokenjeivel lekérdezhető a fájlok létrehozásának, módosításának és legutóbbi elérésének időpontja, továbbá az aktuális rendszeridő és -dátum.</qt>

en: Insert the title of a track
hu: Egy zeneszám címének beillesztése

en: Insert the artist of a track
hu: Egy zeneszám előadójának beillesztése

en: Insert the album of a track
hu: Egy zeneszám albumának beillesztése

en: Insert the comment of a track
hu: Egy zeneszám megjegyzésének beillesztése

en: Insert the genre of a track
hu: Egy zeneszám műfajának beillesztése

en: Insert the year of a track
hu: Egy zeneszám évének beillesztése

en: Insert the number of a track
hu: Egy zeneszám sorszámának beillesztése

en: Insert the number of a track formatted with a leading 0
hu: Egy zeneszám sorszámának beillesztése előnullázva

en: TagLib (MP3/Ogg) Plugin
hu: TagLib (MP3/Ogg) modul

en: <qt>This plugin supports reading tags for MP3, Ogg Vorbis, FLAC, MPC, Speex WavPack and TrueAudio files.</qt>
hu: <qt>A modul használatával címkéket lehet beolvasni MP3-, Ogg Vorbis-, FLAC-, MPC-, Speex WavPack- és TrueAudio-fájlokból.</qt>

en: &Insert
hu: Be&illesztés

en: Recent
hu: Legutóbbiak

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TokenHelpWidget)
en: KRename Help
hu: KRename-súgó

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: All supported tokens (commands) are listed in this dialog. You can search for tokens and insert a found token into the pattern for the filename.
hu: A párbeszédablakban láthatók a támogatott tokenek (parancsok). A tokenekre rá lehet keresni és be lehet illeszteni azokat a fájlnévmintába.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, listCategories)
en: Category
hu: Kategória

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, listTokens)
en: Description
hu: Leírás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, listTokens)
en: Preview
hu: Előnézet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkPreview)
en: Token &Preview
hu: Token-e&lőnézet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPreview)
en: Preview File:
hu: Előnézeti fájl:

en: Access Date
hu: Hozzáférési dátum

en: Creation Date
hu: Létrehozási dátum

en: Filesize
hu: Fájlméret

en: Modification Date
hu: Módosítási dátum

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TokenSortModeDialog)
en: Custom Sorting
hu: Egyéni rendezés

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: &Sort filenames ...
hu: Fájlnevek &rendezése...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAscending)
en: &Ascending
hu: &Növekvő

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioDescending)
en: &Descending
hu: &Csökkenő

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNumeric)
en: &Numeric
hu: &Szám

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: by
hu: erre:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: &Token ...
hu: &Token...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPredefined)
en: &Predefined
hu: &Beépített

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioCustom)
en: &Custom
hu: &Egyéni

en: Inserts the transliterated original filename
hu: Beilleszti az eredeti fájlnév átírt változatát

en: Inserts the transliterated original filename converted to lower case
hu: Beilleszti az eredeti fájlnév átírt változatát kisbetűs formában

en: Inserts the transliterated original filename converted to upper case
hu: Beilleszti az eredeti fájlnév átírt változatát nagybetűs formában

en: Inserts the transliterated original filename capitalized
hu: Beilleszti az eredeti fájlnév átírt változatát nagy kezdőbetűs formában

en: Transliterates the string following the semicolon
hu: Átírja a pontosvessző utáni szöveget

en: Transliteration
hu: Átírás

en: <qt>This plugin can transcribe a filename into English (i.e. perform transliteration).</qt>
hu: <qt>Ez a modul angol betűkre írja át a fájlnevekben szereplő nem angol betűket.</qt>
