krename - en to ro translation catalogue (106 entries)

en: Input files will be renamed.
ro: Fișierele de intrare vor fi redenumite.

en: Files will be copied to: %1
ro: Fișierele vor fi copiate la: %1

en: Files will be moved to: %1
ro: Fișierele vor fi mutate la: %1

en: Symbolic links will be created in: %1
ro: Legături simbolice vor fi create în: %1

en: Cannot rename: source and target filename are equal: %1
ro: Nu se poate redenumi: denumirile sursei și destinației coincid: %1

en: Cannot create symlink to non-local URL: %1
ro: Nu se poate crea legătură simbolică la URL nelocal: %1

en: Error renaming %2 (to %1)
ro: Eroare la redenumirea %2 (în %1)

en: %1 error occurred. | %1 errors occurred.
ro[0]: A intervenit %1 eroare.
ro[1]: Au intervenit %1 erori.
ro[2]: Au intervenit %1 de erori.

en: KRename finished the renaming process.
ro: KRename a terminat procesul de redenumire.

en: Press close to quit.
ro: Apăsați Închide pentru a ieși.

en: KRename finished the undo process.
ro: KRename a terminat procesul de desfacere.

en: Cannot create directory %1: %2
ro: Dosarul %1 nu a putut fi creat: %2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: File preview
ro: Previzualizare fișier

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Please input a new filename
ro: Introduceți o nouă denumire de fișier

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioKRename)
en: Use filename created by &KRename
ro: Folosește denumirea creată de &KRename

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioInput)
en: Use &input filename
ro: Folosește denumirea de &intrare

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioCustom)
en: Use &custom filename
ro: F&olosește denumire personalizată

en: Insert '$'
ro: Inserează „$”

en: Insert '%'
ro: Inserează „%”

en: Insert '&'
ro: Inserează „&”

en: Insert '*'
ro: Inserează „*”

en: Insert '/'
ro: Inserează „/”

en: Insert '\\'
ro: Inserează „\\”

en: Insert '['
ro: Inserează „[”

en: Insert ']'
ro: Inserează „]”

en: Insert '#'
ro: Inserează „#”

en: Special Characters
ro: Caractere speciale

en: The folder %1 could not be created.
ro: Dosarul %1 nu a putut fi creat.

en: Origin
ro: Origine

en: Renamed
ro: Redenumit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, listPlugins)
en: Plugins
ro: Extensii

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkEnablePlugin)
en: &Enable Plugin
ro: Activează &extensia

en: &1. Files
ro: &1. Fișiere

en: &2. Destination
ro: &2. Destinație

en: &3. Plugins
ro: &3. Extensii

en: &4. Filename
ro: &4. Denumire fișier

en: &Finish
ro: &Termină

en: <b>Files:</b> %1
ro: <b>Fișiere:</b> %1

en: Current maintainer
ro: Responsabil actual

en: Developer and former maintainer
ro: Dezvoltator și fost responsabil

en: Stefan "Stonki" Onken
ro: Stefan „Stonki” Onken

en: Italian translation
ro: Traducere italiană

en: Italian translation work
ro: Lucru la traducerea italiană

en: Translated KRename into French
ro: A tradus KRename în franceză

en: Translated KRename into Polish
ro: A tradus KRename în poloneză

en: Translated KRename into Russian
ro: A tradus KRename în rusă

en: Translated KRename into Bosnian
ro: A tradus KRename în bosniacă

en: Polish Translation
ro: Traducere poloneză

en: Czech Translation
ro: Traducere cehă

en: [files...]
ro: [fișiere...]

en: add folder recursively
ro: adaugă dosarul recursiv

en: folder
ro: dosar

en: enable a plugin for use
ro: activează o extensie pentru utilizare

en: path or url
ro: cale sau url

en: start renaming immediately
ro: începe redenumirea imediat

en: Error
ro: Eroare

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grouNumbering)
en: &Numbering
ro: &Numerotare

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelStart)
en: Start &index:
ro: &Index de început:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Step by:
ro: &Pășește cu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkReset)
en: &Reset counter for every directory
ro: &Reinițializează contorul pentru fiecare dosar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupSkip)
en: &Skip Numbers
ro: &Sari peste numere

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonAdd)
en: &Add Number
ro: &Adaugă număr

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemove)
en: &Remove Number
ro: Elimină numă&r

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkInvert)
en: &Invert selection
ro: &Inversează selecția

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Convert selection:
ro: &Convertește selecția:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboConvert)
en: No Conversion
ro: Fără conversie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPreviewDesc)
en: Preview of the generated KRename command:
ro: Previzualizarea comenzii KRename generate:

en: Permissions
ro: Permisiuni

en: Access permissions
ro: Permisiuni de acces

en: Class
ro: Clasă

en: Read
ro: Citire

en: Write
ro: Scriere

en: User
ro: Utilizator

en: Group
ro: Grup

en: Others
ro: Alții

en: Sticky
ro: Lipicios

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupPermissions)
en: Access Permissions
ro: Permisiuni de acces

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkPermissions)
en: Change &Permissions
ro: Schimbă &permisiuni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: O&wner:
ro: &Proprietar:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermOwner) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermGroup) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermOthers)
en: Forbidden
ro: Interzis

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermOwner) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermGroup) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermOthers)
en: Can Read
ro: Poate citi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermOwner) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermGroup) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermOthers)
en: Can Read & Write
ro: Poate citi și scrie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Gro&up:
ro: Gr&up:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Ot&hers:
ro: A&lții:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAdvanced)
en: This file uses advanced permissions
ro: Acest fișier folosește permisiuni avansate

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: A&dvanced Permissions
ro: Permisiuni a&vansate

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkOwner)
en: &Change Owner
ro: S&chimbă proprietarul

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupOwner)
en: Ownership
ro: Proprietar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &User:
ro: &Utilizator:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Group:
ro: &Grup:

en: Author of the PDF file
ro: Autorul fișierului PDF

en: Creator of the PDF file
ro: Creatorul fișierului PDF

en: Keywords of the PDF file
ro: Cuvinte-cheie ale fișierului PDF

en: Subject of the PDF file
ro: Subiectul fișierului PDF

en: Title of the PDF file
ro: Titlul fișierului PDF

en: Producer of the PDF file
ro: Producătorul fișierului PDF

en: Number of pages in the PDF file
ro: Numărul de pagini ale fișierului PDF

en: PoDoFo (PDF) Plugin
ro: Extensie PoDoFo (PDF)

en: &Open
ro: &Deschide

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemove)
en: &Remove
ro: &Elimină

en: &Rename more...
ro: &Redenumește mai multe...

en: &Undo
ro: &Desfă

en: &Open Destination
ro: &Deschide destinația

en: Restart &KRename...
ro: Repornește &KRename...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ProgressDialog)
en: Progress
ro: Progres

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonCancel)
en: &Cancel
ro: &Renunță
