krename - en to sk translation catalogue (409 entries)

en: Input files will be renamed.
sk: Vstupné súbory budú premenované

en: Files will be copied to: %1
sk: Súbory budú skopírované do: %1

en: Files will be moved to: %1
sk: Súbory budú presunuté do: %1

en: Symbolic links will be created in: %1
sk: Symbolické odkazy budú vytvorené v: %1

en: Cannot rename: source and target filename are equal: %1
sk: Nemôžem premenovať: zdrojový a cieľový súbor majú rovnaký názov: %1

en: Cannot create symlink to non-local URL: %1
sk: Nemôžem vytvoriť symbolický odkaz na vzdiakenú adresu: %1

en: Error renaming %2 (to %1)
sk: Chyba v premenovaní %2 (na %1)

en: %1 error occurred. | %1 errors occurred.
sk[0]: Nastala %1 chyba.
sk[1]: Vyskytli sa %1 chyby.
sk[2]: Vyskytlo sa %1 chýb.

en: KRename finished the renaming process.
sk: KRename dokončil proces premenovania.

en: Press close to quit.
sk: Stlačte zatvoriť na ukončenie.

en: Filenames Processed after %1 seconds.
sk: Názvy súborov spracované po %1 sekundách.

en: Undoing all renamed files.
sk: Vraciam všetky premenované súbory.

en: Error during undoing %1
sk: Chyba počas vracania %1

en: KRename finished the undo process.
sk: KRename dokončil proces vracania.

en: Cannot create undo script: %1
sk: Nemôžem vytvoriť skript pre vrátenie: %1

en: Undo is not possible for remote file: %1
sk: Vrátenie nie je možné pre vsdialený súbor: %1

en: Renamed %1 files successfully.
sk: Úspešne premenovaných %1 súborov.

en: Elapsed time: %1 seconds
sk: Uplynulý čas: %1 sekúnd.

en: Cannot set executable bit on undo script.
sk: Nepodarilo sa nastaviť vykonateľnosť na skript vrátenia.

en: Cannot create directory %1: %2
sk: Nie je možné vytvoriť adresár %1: %2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: File preview
sk: Náhľad súboru

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Please input a new filename
sk: Prosím vložte nový názov súboru

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioKRename)
en: Rename the file using the filename created by KRename.
sk: Premenovať súbor a použiť názov súboru vytvorený programom KRename.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioKRename)
en: Use filename created by &KRename
sk: Použiť názov súboru vytvorený programom KRename.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioInput)
en: Use the input filename when renaming this file. You may also change the input filename and use this for renaming.
sk: Použiť vstupný názov súboru pri premenovaní tohto súboru. Môžete tiež zmeniť názov vstupného súboru a použiť ho na premenovanie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioInput)
en: Use &input filename
sk: Použiť vstupný názov súboru

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioCustom)
en: Use a custom filename, based on the filename currently created by KRename.
sk: Použiť vlastný názov súboru, založený na názve súboru vytvorenom programom KRename

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioCustom)
en: Use &custom filename
sk: Použiť vlastný názov súboru

en: Date & Time Plugin
sk: Doplnok Dátum a Čas

en: DateTimePlugin works only with local files. %1 is a remote file.
sk: Doplnok Dátum a Čas funguje iba s lokálnymi súbormi. %1 je vzdialený súbor.

en: Cannot change date of file %1. (Cannot mktime)
sk: Nemôžem zmeniť dátum súboru %1. (Nemôžem mktime)

en: Cannot change date of file %1. (Cannot stat the file)
sk: Nemôžem zmeniť dátum súboru %1. (Nemôžem uložiť súbor)

en: Cannot change date of file %1. (utime failed)
sk: Nemôžem zmeniť dátum súboru %1. (utime zlyhal)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkAccess)
en: Change &access date && time
sk: Zmeniť čas a dátu prístupu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkModification)
en: Change &modifcation date && time
sk: Zmeniť čas a dátum zmeny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Time:
sk: Čas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonCurrent)
en: Get &Current Time
sk: Získať Aktuálny Čas

en: Subfolder-Sort Plugin
sk: Doplnok zoradenia do podpriečinkov

en: %1: The output folder %2 does not exist.
sk: %1: Výstupný priečinok %2 neexistuje.

en: Cannot create folder %1
sk: Nie je možné vytvoriť adresár %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: This plugin sorts files into numbered subfolders after renaming.
    
    Example:
    	folder/001/file1
    	folder/001/file2
    	folder/002/file3
    	folder/002/file4
    	folder/003/file5
    	...
sk: Tento doplnok zoraďuje súbory do očíslovaných podpriečinkov po premenovaní.
    
    Príklad:
    	priečinok/001/súbor1
    	priečinok/002/súbor2
    	priečinok/003/súbor3
    	priečinok/004/súbor4
    	priečinok/005/súbor5
    	...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: &Options:
sk: Voľby:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Number of &files per folder:
sk: Počet súborov na priečinok:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Start index:
sk: Začať zoznam:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Number &of digits:
sk: Počet číslic:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Out&put:
sk: Výstup:

en: Insert the comment of an image
sk: Vložiť komentár obrázka

en: Exiv2 (JPEG/TIFF Exif) Plugin
sk: Doplnok Exiv2 (JPEG/TIFF Exif)

en: <qt>This plugin supports reading tags from JPEG and TIFF files.</qt>
sk: <qt>Tento doplnok umožňuje čítanie tagov zo súborov JPEG a TIFF.</qt>

en: Add folder names &with filenames
sk: Pridať názvy priečinkov s názvami súborov

en: Add subfolders &recursively
sk: Pridať podpriečinky rekurzne

en: Add &hidden folders
sk: Pridať skryté priečinky

en: Add folder names only
sk: Pridať iba názvy priečinkov

en: Walk recursively through the folder tree and also add the content of all subfolders to the list of files to rename.
sk: Prejsť rekurzne cez strom priečinkov a pridať tiež obsah podpriečinkov do zoznamu súborov na premenovanie.

en: If not checked, KRename will ignore folders starting with a dot during recursive adding.
sk: Ak nie je zaškrtnuté, KRename bude ignorovať priečinky začínajúce bodkou počas rekurzívneho pridávania.

en: Add only the folder names and not the names of the files in the folder to KRename.
sk: Pridávať iba názvy priečinkov a nie názvy súborov v priečinku do KRename.

en: This option causes KRename to also add the name of the base folder of the selected files to its list.
sk: Táto možnosť spôsobí KRename aby tiež pridal názov záklaného priečinka z vybratých súborov do ich zoznamu.

en: Supported tokens:
sk: Podporované žetóny:

en: Insert the PostScript name for Type1 and TrueType fonts.
sk: Vložiť PostScript názov pre Type1 a TrueType písma

en: Insert the (usually English) name of the font family.
sk: Vložiť (zvyčajne Anglický) názov pre rodinu písiem.

en: Insert the (usually English) name of the font style.
sk: Vložiť (zvyčajne Anglický) názov pre štýl písma.

en: Font (FreeType2) Plugin
sk: Font (FreeType2) doplnok

en: <qt>This plugin supports reading tags from font files.</qt>
sk: <qt>Tento doplnok podporuje čítanie značiek zo súborov písiem.</qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Look and Feel
sk: Vzhľad a nastavenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Configure the look and feel of the KRename GUI:
sk: Nastaviť vzhľad grafického prostredia KRename:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optionWizard)
en: Use &assistant style GUI (beginners)
sk: Použiť Grafické prostredie typu Asistent (začiatočníci)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optionTabs)
en: Use &tabbed style GUI (advanced users)
sk: Použiť Grafické prostredie s kartami (pokročilí)

en: Increase Counter
sk: Zvýšiť počítadlo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: &Increase Counter
sk: Zvýšiť počítadlo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <p><b>This plugin adds a given offset to numbers in filenames.</b><br/>
    E.g. you have the filenames: <i>img014</i>, <i>img015</i>, <i>img023</i> which should be named <i>img010</i>, <i>img011</i> and <i>img019</i>. Using this plugin, you can easily add an offset of -4 to get the desired result.</p>
sk: <p><b>Tento doplnok pridáva daný posun do čísel v názvoch súborov.</b><br/>
    Napr. máte súbory: <i>img014</i>, <i>img015</i>, <i>img023</i> ktoré chcete nazvať <i>img010</i>, <i>img011</i> a <i>img019</i>. Použitím tohto doplnku, môžete jednoducho pridať posun -4 na získanie požadovaného výsledku.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Offse&t:
sk: Posun:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupOptions)
en: &Options
sk: &Možnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optionRename)
en: &Rename input files
sk: Premenovať vstupné súbory

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optionCopy)
en: &Copy files to destination folder
sk: Kopírovať súbory do cieľového priečinku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optionMove)
en: &Move files to destination folder
sk: Presunúť súbory do cieľového priečinku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optionLink)
en: Create symbolic &links in destination folder
sk: Vytvoriť symbolické odkazy v cieľovom priečinku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkOverwrite)
en: &Overwrite existing files
sk: Prepísať existujúce súbory

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAdvanced)
en: &Advanced Filename
sk: Pokročilý názov súboru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTemplate)
en: &Template:
sk: Šablóna:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (ExtHistoryCombo, filenameTemplate)
en: <qt>Enter a template for changing the filename.</qt>
sk: <qt>Zadajte šablónu pre zmenu názvu súboru.</qt>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (ExtHistoryCombo, extensionTemplate)
en: <qt>Enter a template for changing the file extension.</qt>
sk: <qt>Zadajte šablónu pre zmenu prípony súboru.</qt>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonFunctions) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonHelp4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonHelp3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonHelp2) i18n: ectx: property (toolTip), 
en: <qt>Insert special functions like the artist of an mp3 or the creation date of an image.</qt>
sk: <qt>Vložte špeciálne funkcie ako Umelec z mp3 alebo dátum vytvorenia obrázku.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonFunctions)
en: &Functions...
sk: Funkcie...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, checkExtension)
en: <qt>Keep the file extension as it is and do not change it.</qt>
sk: <qt>Nechať prípony súboru ako sú a nemeniť ich.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkExtension)
en: &Use extension of the input file
sk: Použiť príponu vstupného súboru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblExtension)
en: F&ile extension starts at:
sk: Prípona súboru začína na:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, comboExtension)
en: <qt>Configure which part of the filename is considered to be the fileextension. E.g. "First Dot", will consider ".tar.gz" as extension, "Last Dot" only ".gz".</qt>
sk: <qt>Nastaviť ktorá časť názvu súboru je považovaná za príponu. Napr. "Prvá bodka", bude považovať ".tar.gz" ako príponu, "Posledná bodka" iba ".gz".</qt>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboExtension)
en: First Dot
sk: Prvá bodka

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboExtension)
en: Last Dot
sk: Posledná bodka

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboExtension)
en: No File Extension
sk: Žiadna prípona

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonFind) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonFindSimple)
en: <qt>Find and replace strings and regular expressions in the renamed filename.</qt>
sk: <qt>Nájsť a nahradiť reťazce a regulérne výrazy v premenovanom súbore.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonFind) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonFindSimple)
en: Find &and Replace...
sk: Nájsť a nahradiť...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonNumbering)
en: <qt>Configure start index, stepping and skipping for numbering of filenames.</qt>
sk: <qt>Nastaviť začiatok zoznamu, kroky and preskakovanie pre číslovanie of súborov.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonNumbering)
en: &Numbering...
sk: Číslovanie...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonInsert)
en: <qt>Graphically select a part of a filename to insert.</qt>
sk: <qt>Graficky vybrať časť názvu na vloženie.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonInsert)
en: &Insert Part of Filename...
sk: Vložiť časť názvu súboru...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabSimple)
en: &Simple Filename
sk: Jednoduchý názov súboru

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupFilename)
en: &Filename
sk: Názov súboru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSuffix)
en: &Suffix:
sk: &Prípona:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboFilenameSimple) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboFilename)
en: Use original name
sk: Použiť pôvodný názov

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboConvert) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboFilenameSimple) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboExtensionSimple) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboFilename) i18n: ectx: 
en: Convert to lower case
sk: Konvertovať na malé písmená

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboConvert) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboFilenameSimple) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboExtensionSimple) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboFilename) i18n: ectx: 
en: Convert to upper case
sk: Konvertovať na veľké písmená

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboConvert) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboFilenameSimple) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboExtensionSimple) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboFilename) i18n: ectx: 
en: Capitalize
sk: Veľké prvé písmená

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboFilenameSimple) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboFilename)
en: Custom name
sk: Vlastné meno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblFilename)
en: File&name:
sk: Názov súboru:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboSuffix) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPrefix)
en: Number
sk: Číslo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboSuffix) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPrefix)
en: Date
sk: Dátum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblExtension_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblExtension)
en: &Extension:
sk: Prípona:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboExtensionSimple) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboExtension)
en: Use original extension
sk: Použiť pôvodnú príponu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboExtensionSimple) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboExtension)
en: Custom extension
sk: Vlastná prípona

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupNumber)
en: N&umber
sk: Číslo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDigits)
en: Number of &digits:
sk: Počet číslic:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIndex)
en: Start  &index:
sk: Začiatok zoznamu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonUp)
en: Move selected files upwards.
sk: Presunúť vybraté súbory navrch.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonUp)
en: &Up
sk: &Hore

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonDown)
en: Move selected files downwards.
sk: Presunúť vybraté súbory naspodok.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDown)
en: &Down
sk: &Dolu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonAdd)
en: Add files for renaming.
sk: Pridať súbory na premenovanie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonAdd)
en: &Add...
sk: &Pridať...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonRemove)
en: Remove selected files.
sk: Odstrániť vybraté súbory.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemove)
en: Re&move
sk: O&dstrániť

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonRemoveAll)
en: Remove all files.
sk: Odstrániť všetky súbory.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemoveAll)
en: Re&move All
sk: Odstrániť všetko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Sort:
sk: Zoradiť:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboSort)
en: Unsorted
sk: Netriedené

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboSort)
en: Ascending
sk: Vzostupne

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboSort)
en: Descending
sk: Zostupne

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboSort)
en: Numeric
sk: Numerické

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboSort)
en: Random
sk: Náhodné

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboSort)
en: Date (Asc.)
sk: Dátum (vzostupne)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboSort)
en: Date (Desc.)
sk: Dátum (Zostupne)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboSort)
en: Custom ...
sk: Vlastné...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, checkPreview)
en: Display a preview image for each file.
sk: Zobraziť náhľad pre každý súbor.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkPreview)
en: &Preview
sk: &Náhľad

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, checkName)
en: Display the filename together with the preview.
sk: Zobraziť názov súboru s náhľadom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkName)
en: &Display name
sk: Zobraziť meno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelCount)
en: Files: <b>0</b>
sk: Súbory: <b>0</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonUp)
en: Up
sk: Hore

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDown)
en: Down
sk: Dolu

en: Do you really want to remove all files from the list?
sk: Chcete naozaj odstrániť všetky súbory zo zoznamu?

en: old filename
sk: starý názov

en: old filename converted to lower case
sk: starý názov konvertovaný na malé písmená

en: old filename converted to upper case
sk: starý názov konvertovaný na veľké písmená

en: first letter of every word upper case
sk: prvé písmeno každého slova veľké

en: first letter of filename upper case
sk: prvé písmeno názvu veľké

en: number (try also ##, ###, ... for leading zeros)
sk: číslo (skúste tiež ##, ###, ... pre začiatočné nuly)

en: counter with custom start value 0 and custom stepping 1
sk: počítadlo s vlastným štartom s hodnotou 0 a krokovaním 1

en: create a subdfolder
sk: vytvoriť podpriečinok

en: character x to y of old filename
sk: znak x na y zo starého názvu súboru

en: y characters of old filename starting at x
sk: znaky y zo starého názvu začínajúce na x

en: insert name of folder
sk: vložiť názov priečinku

en: insert name of parent folder
sk: vložiť názov nadradeného priečinku

en: insert a '/' to create a new subfolder (useful from within regular expressions)
sk: vložiť '/' na vytvorenie nového podpriečinka (užitočné vo vnútri regulárneho výrazu)

en: insert the length of the input filename
sk: vložiť dĺžku vstupného názvu súboru

en: strip whitespaces leading and trailing
sk: odobrať medzery pred názvom a za ním

en: strip whitespaces leading and trailing of an arbitrary string
sk: odobrať medzery pred a za ľubovoľným reťazcom

en: Built-in Functions
sk: Zabudované funkcie

en: Insert '$'
sk: Vložiť '$'

en: Insert '%'
sk: Vložiť '%'

en: Insert '&'
sk: Vložiť '&'

en: Insert '*'
sk: Vložiť '*'

en: Insert '/'
sk: Vložiť '/'

en: Insert '\\'
sk: Vložiť '\\'

en: Insert '['
sk: Vložiť '['

en: Insert ']'
sk: Vložiť ']'

en: Insert '#'
sk: Vložiť '#'

en: Special Characters
sk: Špeciálne znaky

en: Starting conversion of %1 file. | Starting conversion of %1 files.
sk[0]: Začínam konverziu %1 súboru.
sk[1]: Začínam konverziu %1 súborov.
sk[2]: Začínam konverziu %1 súborov.

en: The folder %1 does not exist. Do you want KRename to create it for you?
sk: Súbor %1 neexistuje. Chcete aby ho KRename vytvoril?

en: The folder %1 could not be created.
sk: Nepodarilo sa vytvoriť priečinok %1.

en: Origin
sk: Pôvod

en: Renamed
sk: Premenované

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, listPlugins)
en: Plugins
sk: Moduly

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkEnablePlugin)
en: &Enable Plugin
sk: Povoliť doplnok

en: &1. Files
sk: 1. Súbory

en: &2. Destination
sk: 2. Cieľ

en: &3. Plugins
sk: 3. Moduly

en: &4. Filename
sk: 5. Názov súboru

en: &Finish
sk: Do&končiť

en: <b>Files:</b> %1
sk: <b>Súbory:</b> %1

en: KRename is a batch file renamer which can rename a list of files based on a set of expressions.
sk: KRename je nástroj na dávkové premenovanie, ktorý dokáže premenovať na základe nastavených výrazov.

en: If you like KRename you may want to support it. Testing, bug fixes and feature requests are as welcome as financial support (everybody needs money ;). See help files for details.
sk: Ak máte radi KRename možno by ste ho radi podporili. Testovanie, oprava chýb a žiadosti o funkcie sú vítané tak ako finančná podpora (všetci potrebujú peniaze ;). Pozrite pomoc pre viac detailov.

en: Current maintainer
sk: Aktuálny správca

en: Developer and former maintainer
sk: Vývojár a bývalý správca

en: Website, testing, very good ideas and keeping me coding!
sk: Webstránka, testovanie, veľmi dobré nápady a udržovanie ma pri kódovaní!

en: Helped to fix style guide issues and made improvements to user messages.
sk: Pomohol opraviť chyby práručky štýlu a spravil vylepšenia správ pre používateľa.

en: Thanks to him for creating RedHat 7.x packages and some other help.
sk: Vďaka jemu za vytvorenie RedHat 7.x balíčkov a ďalšiu pomoc.

en: Fixed a bug with startIndex and added the BatchRenamer class
    to his excellent image viewer showimg.
sk: Opravil chybu so startIndex a pridal triedu BatchRenamer
    do jeho výborného zobrazovača obrázkov showimg.

en: Fixed a bug that caused krename not closing open files.
sk: Opravil chybu, ktorá spôsobila že KRename nezatváral otvorené súbory.

en: Thanks for his great job at apps.kde.com and help with contributing krename to apps.kde.com.
sk: Vďaka za jeho skvelú prácu na apps.kde.com a za pomoc s prispievaním do apps.kde.org

en: Thanks for noatun and the ID3/Ogg Tag code is based on his noatun modules.
sk: Vďaka za noatun a ID3/Ogg Tag kód postavený na moduloch noatun.

en: Gave me a good start into writing plugins with his application scribus.
sk: Dal mi dobrý začiatok v písaní doplnkov s jeho scribus-om aplikácií.

en: Parts of the PNG support are copied from his KFile plugin for png support.
sk: Časti podpori pre PNG sú skopírované z jeho KFile doplnku pre podporu PNG.

en: Created the Gentoo Ebuild scripts for Krename.
sk: Vytvoril Gentoo Ebuild skripty pre KRename.

en: Some GCC 3.1 fixes for Gentoo.
sk: Niektoré GCC3.1 opravy pre Gentoo.

en: Thanks for creating the Mandrake RPM
sk: Poďakovanie za vytvorenie Mandrake RPM

en: Italian translation
sk: Preklad do taliančiny

en: Italian translation work
sk: Práca na talianskom preklade

en: Provided a gcc3.x namespace patch
sk: Poskytol záplatu pre gcc3.x namespace

en: Provided the new preview and move features
sk: Poskytol nové funkcie pre náhľad a presun

en: Fixed problems with the spec file and contributed rpms for every SuSE version you can imagine and is also the new Gentoo maintainer for KRename
sk: Opravil problémy zo spec súborom a prispel rpm súbory pre všetky verzie SuSE, ktoré si viete predstaviť a tiež je správcom KRename pre Gentoo

en: Provided SuSE RPMs and very good suggestions
sk: Poskytol RPM súbory pre SuSE a veľmi dobré rady

en: Contributed a Spanish translation
sk: Poskytol Španielsky preklad

en: Provided a RedHat RPM and was big help in improving KRename
sk: Poskytol RedHat RPM a bol veľkou podporou vo vylepšovaní KRename

en: Translated KRename to Japanese
sk: Preložil KRename do Japončiny

en: Translated KRename into French
sk: Preložil KRename do Francúžtiny

en: Translated KRename into Polish
sk: Preložil KRename do Polštiny

en: Translated KRename into Russian
sk: Preložil KRename do Ruštiny

en: Translated KRename into Bosnian
sk: Preložil KRename do Bosniančiny

en: Polish Translation
sk: Preklad do poľštiny

en: Czech Translation
sk: Preklad do češtiny

en: Files to be added to the list to be renamed
sk: Súbory na pridanie do zoznamu na premenovanie

en: [files...]
sk: [súbory...]

en: add folder recursively
sk: pridať priečinok rekurzne

en: folder
sk: zložka

en: set a template
sk: nastaviť šablónu

en: set a template for the file extension
sk: nastaviť šablónu pre príponu súboru

en: enable a plugin for use
sk: povoliť doplnok na použitie

en: copy files to folder or url
sk: kopírovať súbory do priečinka alebo adresy

en: path or url
sk: Cesta alebo URL

en: move files to folder or url
sk: presunúť súbory do priečinka alebo adresy

en: link files to folder or url
sk: vytvoriť odkaz v priečinku alebo na adrese

en: start renaming immediately
sk: začať premenovávať okamžite

en: start KRename's selftest (developers only)
sk: spustiť sebakontrolu KRename (iba pre vývojárov)

en: <b>Krename was started from root!</b><br>When started from root, Krename may damage your system if you do not know exactly what you are doing!
sk: <b>Krename bol spustený ako root!</b><br>Keď spustený ako root, Krename môže poškodiť váš systém ak neviete presne čo robíte!

en: Error
sk: Chyba

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grouNumbering)
en: &Numbering
sk: Číslovanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelStart)
en: Start &index:
sk: Začať zoznam:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Step by:
sk: Krokovať o:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkReset)
en: &Reset counter for every directory
sk: Vynulovať počítadlo pre každý priečinok

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupSkip)
en: &Skip Numbers
sk: Preskočiť čísla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonAdd)
en: &Add Number
sk: Pridať číslo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemove)
en: &Remove Number
sk: Odstrániť číslo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <qt>Please select the part of the old filename  which should be inserted into the new filename in the textbox below:</qt>
sk: <qt>Prosím vyberte časť starého názvu, ktorý má byť vložený do nového názvu súboru, v textbox-e nižšie:</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkInvert)
en: &Invert selection
sk: Invertovať výber

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Convert selection:
sk: Konvertovať výber:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboConvert)
en: No Conversion
sk: Žiadna konverzia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPreviewDesc)
en: Preview of the generated KRename command:
sk: Náhľad generovaného KRename príkazu:

en: Permissions
sk: Práva

en: PermissionsPlugin works only with local files. %1 is a remote file.
sk: Doplnok pre oprávnenia funguje iba s lokálnymi súbormi. %1 je vzdialený súbor.

en: Cannot chmod %1.
sk: Nemôžem použiť chmod %1.

en: Cannot chown %1.
sk: Nemôžem použiť chown %1.

en: Access permissions
sk: Prístupové práva

en: Class
sk: Trieda

en: Read
sk: Prečítané

en: Write
sk: Zápis

en: Exec
sk: Spúšťanie

en: Special
sk: Špeciálne

en: User
sk: Používateľ

en: Group
sk: Skupina

en: Others
sk: Ostatné

en: Sticky
sk: Lepkavý

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PermissionsPluginAdvanceDialog)
en: Dialog
sk: Dialóg

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupPermissions)
en: Access Permissions
sk: Prístupové práva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkPermissions)
en: Change &Permissions
sk: Zmeniť práva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: O&wner:
sk: &Vlastník:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermOwner) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermGroup) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermOthers)
en: Forbidden
sk: Zakázané

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermOwner) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermGroup) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermOthers)
en: Can Read
sk: Môže čítať

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermOwner) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermGroup) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermOthers)
en: Can Read & Write
sk: Môže čítať a zapisovať

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Gro&up:
sk: Skupina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Ot&hers:
sk: Ostatné:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAdvanced)
en: This file uses advanced permissions
sk: Tento súbor používa pokročilé práva.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkFolder)
en: Is Executable/Only owner &can rename and delete folder content
sk: Je vykonateľný/Iba vlastník môže premenovať a vymazať obsah priečinku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: A&dvanced Permissions
sk: P&okročilé práva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkOwner)
en: &Change Owner
sk: Zmeniť vlastníka

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupOwner)
en: Ownership
sk: Vlastníctvo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &User:
sk: Používateľ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Group:
sk: Skupina:

en: Author of the PDF file
sk: Autor PDF súboru

en: Creator of the PDF file
sk: Tvorca PDF súboru

en: Keywords of the PDF file
sk: Kľúčové slová PDF súboru

en: Subject of the PDF file
sk: Predmet PDF súboru

en: Title of the PDF file
sk: Názov PDF súboru

en: Producer of the PDF file
sk: Producent PDF súboru

en: Number of pages in the PDF file
sk: Počet strán PDF súboru

en: PoDoFo (PDF) Plugin
sk: Doplnok PoDoFo (PDF)

en: <qt>This plugin supports reading tags from PDF files.</qt>
sk: <qt>Tento doplnok umožňuje čítanie tagov zo súborov PDF.</qt>

en: &Change filename manually...
sk: Zmeniť názov súboru ručne...

en: &Open
sk: &Otvoriť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemove)
en: &Remove
sk: O&dstrániť

en: &Rename more...
sk: Premenovať viac...

en: &Undo
sk: &Späť

en: &Open Destination
sk: Otvoriť cieľ

en: Restart &KRename...
sk: Reštartovať KRename...

en: Rename Processed Files &Again...
sk: Premenovať spracované súbory znova...

en: Rename &Unprocessed Files Again...
sk: Premenovať nespracované súbory znova...

en: &Rename All Files Again...
sk: Premenovať všetky súbory znova...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ProgressDialog)
en: Progress
sk: Priebeh

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonCancel)
en: &Cancel
sk: &Zrušiť

en: Save Find & Replace Settings as:
sk: Uložiť nastavenia pre 'Nájsť a Nahradiť' ako:

en: KRename Find & Replace Settings XML (*.xml)
sk: KRename nastavenia pre Nájsť a Nahradiť (*.xml)

en: Failed to save the Find & Replace Settings File.
sk: Zlyhalo uloženie nastavení pre Nájsť a Nahradiť.

en: Save Find and Replace Settings File
sk: Uložiť nastavenia pre Nájsť a Nahradiť.

en: KRename Find and Replace Settings XML (*.xml)
sk: KRename nastavenia pre Nájsť a Nahradiť (*.xml)

en: Failed to open the Find and Replace Settings File. Cannot read file %1:
    %2.
sk: Zlyhalo otváranie súboru s nastaveniami pre Nájsť a Nahradiť. Nedá sa čítať súbor %1:
    %2.

en: KRename Find and Replace Settings XML File
sk: Súbor nastavení KRename pre Nájsť a Nahradiť v XML

en: Parse error at line %1, column %2:
    %3
sk: Chyba analýzy na riadku %1, stĺpci %2:
    %3

en: The file is not a KRename XML file.
sk: Súbor nie je KRename XML súbor.

en: The file is not an KRename XML version 1.0 file.
sk: Súbor nie je KRename XML súbor verzie 1.0.

en: Problem with loading KRename XML file.
sk: Chyba načítania KRename XML súboru.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReplaceWidget) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ReplaceItemDlg)
en: Find and Replace
sk: Nájsť a Nahradiť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Find:
sk: Nájsť:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Replace With:
sk: Nahradiť s:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkRegular)
en: Find is a Regular &Expression
sk: Nájsť je regulárny výraz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkProcess)
en: &Process tokens in replace string
sk: Spracovať žetóny v nahradzujúcom reťazci

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, list)
en: Reg. Expression
sk: Ľub. výraz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, list)
en: Find
sk: Nájsť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, list)
en: Replace With
sk: Nahradiť s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, list)
en: Process Tokens
sk: Spracovať žetóny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonSaveList)
en: &Save Settings...
sk: Uložiť nastavenie...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonLoadList)
en: &Load Settings...
sk: Načítať nastavenia...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonEdit)
en: &Edit...
sk: &Upraviť...

en: JavaScript Plugin
sk: Doplnok JavaScript

en: Insert a snippet of JavaScript code (4+5 in this case)
sk: Vložiť útržok JavaScript kódu (4+5 v tomto prípade)

en: Index of the current file
sk: Index aktuálneho súboru

en: URL of the current file
sk: URL aktuálneho súboru

en: Filename of the current file
sk: Názov aktuálneho súboru

en: Extension of the current file
sk: Prípona aktuálneho súboru

en: Directory of the current file
sk: Priečinok aktuálneho súboru

en: Variable Name
sk: Meno premennej

en: Initial Value
sk: Počiatočná hodnota

en: String
sk: Reťazec

en: Double
sk: Dvojité

en: Boolean
sk: Logická hodnota

en: A JavaScript error has occurred:
sk: Vyskytla sa chyba v JavaScript-e:

en: All currently entered definitions will be lost. Do you want to continue?
sk: Všetky aktuálne vložené definície budú stratené. Chcete pokračovať?

en: Select file
sk: Vyberte súbor

en: The file %1 already exists. Do you want to overwrite it?
sk: Súbor %1 už existuje. Chcete ho prepísať?

en: Unable to open %1 for writing.
sk: Nepodarilo sa otvoriť %1 na zápis.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ScriptPluginDialog)
en: Create Variable
sk: Vytvoriť premennú

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Name:
sk: &Názov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Initial Value:
sk: Počiatočná &hodnota:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Type:
sk: Typ:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: &Variables
sk: Premenné

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDescVariables)
en: Declare global variables that can be used from within your functions:
sk: Deklarovať globálne premenné, ktoré môžu byť použité vovnútri vašich funkcií.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemove)
en: &Delete
sk: Vymazať

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: &Definitions
sk: Definície

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDescDef)
en: Define functions that can be used from KRename templates:
sk: Definovať funkcie ktoré môžu byť použité z KRename šablón:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonSave)
en: &Save to File...
sk: &Uložiť do súboru...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonLoad)
en: &Load from File...
sk: Načítať zo súboru...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonInsert)
en: &Insert Variable
sk: Vložiť premennú

en: Inserts the series number of original filename
sk: Vloží číslo série pôvodného názvu súboru

en: Inserts the season number in two digits
sk: Vloží číslo séezóny do dvoch číslic

en: Inserts the episode number in two or three digits
sk: Vloží číslo epizódy do dvoch alebo troch číslic

en: <qt>This plugin can extract information from the filename of a TV series.</qt>
sk: <qt>Tento doplnok dokáže extrahovať informácie z názvu súboru TV seriálu.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:large; font-weight:600;">Welcome to KRename</span></p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">A batch file renamer by KDE.<br />To rename your files, you have to:</p></body></html>
sk: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:large; font-weight:600;">Vitajte v KRename</span></p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Dávkovom nástroji na premenovanie súborov od KDE.<br />Na premenovanie vaších súborov, musíte:</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, labelAdd)
en: Add some files ...
sk: Pridať niektoré súbory ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, labelTemplate)
en: Specify the new filenames by giving a template ...
sk: Upresniť nové názvy súborov pomocou šablóny ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Hint: Undo is still possible after renaming your files.
sk: Tip: 'Vrátiť späť' je možné aj po premenovaní vaších súborov.

en: Insert the current date
sk: Vložiť aktuálny dátum

en: Insert the current date using the formatting string yyyy-MM-dd
sk: Vložiť aktuálny dátum s použitím formátovacieho reťazca yyyy-MM-dd

en: Insert the current year
sk: Vložiť aktuálny rok

en: Insert the current month as number
sk: Vložiť aktuálny mesiac ako číslo

en: Insert the current day as number
sk: Vložiť aktuálny deň ako číslo

en: Insert the current time
sk: Vložiť aktuálny čas

en: Insert the current hour as number
sk: Vložiť aktuálnu hodinu ako číslo

en: Insert the current minute as number
sk: Vložiť aktuálnu minútu ako číslo

en: Insert the current second as number
sk: Vložiť aktuálnu sekundu ako číslo

en: Owner of the file
sk: Vlastník súboru

en: Owning group of the file
sk: Skupina vlastniaca súbor

en: Insert the files creation date
sk: Vložiť dátum vytvorenia súboru

en: Insert the formatted file creation date
sk: Vložiť formátovaný dátum vytvorenia súboru

en: Insert the files modification date
sk: Vložiť dátum zmeny súboru

en: Insert the formatted modification date
sk: Vložiť formátovaný dátum zmeny súboru

en: Insert the date of the last file access
sk: Vložiť dátum posledného prístupu k súboru

en: Insert the formatted date of the last file access
sk: Vložiť formátovaný dátum posledného prístupu k súboru

en: Insert the file size in bytes
sk: Vložiť veľkosť súboru v bajtoch

en: Date and system functions
sk: Dátumové a systémové funkcie

en: <qt>This plugin contains tokens to get the creation, modification and last access time of files and the current system time and date.</qt>
sk: <qt>Tento doplnok obsahuje žetóny na získanie času vytvorenia, úpravy a posledného prístupu a aktuálny čas a dátum.</qt>

en: Insert the title of a track
sk: Vložiť názov skladby

en: Insert the artist of a track
sk: Vložiť umelca skladby

en: Insert the album of a track
sk: Vložiť album skladby

en: Insert the comment of a track
sk: Vložiť komentár skladby

en: Insert the genre of a track
sk: Vložiť žáner skladby

en: Insert the year of a track
sk: Vložiť rok skladby

en: Insert the number of a track
sk: Vložiť číslo skladby

en: Insert the number of a track formatted with a leading 0
sk: Vložiť počet skladieb formátovaných s '0' na začiatku

en: TagLib (MP3/Ogg) Plugin
sk: Doplnok TagLib (MP3/Ogg)

en: <qt>This plugin supports reading tags for MP3, Ogg Vorbis, FLAC, MPC, Speex WavPack and TrueAudio files.</qt>
sk: <qt>Tento doplnok podporuje čítanie tagov pre MP3, Ogg Vorbis, FLAC, MPC, Speex WavPack a TrueAudio sóbory.</qt>

en: &Insert
sk: &Vložiť

en: Recent
sk: Nedávne

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TokenHelpWidget)
en: KRename Help
sk: Pomoc KRename

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: All supported tokens (commands) are listed in this dialog. You can search for tokens and insert a found token into the pattern for the filename.
sk: Všetky podporavané žetóny (príkazy) sú uvedené v tomto dialógovom okne. Môžete vyhľadávať a vkladať nájdené žetóny do vzoru pre názov súboru.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, listCategories)
en: Category
sk: Kategória

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, listTokens)
en: Token
sk: Žetón

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, listTokens)
en: Description
sk: Popis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, listTokens)
en: Preview
sk: Náhľad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkPreview)
en: Token &Preview
sk: Náhľad žetónu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPreview)
en: Preview File:
sk: Náhťad súboru:

en: Access Date
sk: Dátum prístupu

en: Creation Date
sk: Dátum vytvorenia

en: Filesize
sk: Veľkosť súboru

en: Modification Date
sk: Dátum úpravy

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TokenSortModeDialog)
en: Custom Sorting
sk: Vlastné zoradenie

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: &Sort filenames ...
sk: Zoradiť názvy súborov ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAscending)
en: &Ascending
sk: Vz&ostupne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioDescending)
en: &Descending
sk: Zos&tupne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNumeric)
en: &Numeric
sk: Numerické

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: by
sk: od

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: &Token ...
sk: Žetón ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPredefined)
en: &Predefined
sk: Preddefinované

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioCustom)
en: &Custom
sk: &Vlastné

en: Inserts the transliterated original filename
sk: Vloží prepísaný pôvodný názov

en: Inserts the transliterated original filename converted to lower case
sk: Vloží prepísaný pôvodný názov súboru konvertovaný na malé písmená

en: Inserts the transliterated original filename converted to upper case
sk: Vloží prepísaný pôvodný názov súboru konvertovaný na veľké písmená

en: Inserts the transliterated original filename capitalized
sk: Vloží prepísaný pôvodný názov súboru veľkými písmenami

en: Transliterates the string following the semicolon
sk: Prepíše reťazec nasledujúci po pomlčke

en: Transliteration
sk: Prepísanie

en: <qt>This plugin can transcribe a filename into English (i.e. perform transliteration).</qt>
sk: <qt>Tento dolpnok dokáže prepísať názov súboru do Angličtiny</qt
