krename-3.0.8-1 - en to sl translation catalogue (414 entries)

en: Input files will be renamed.
sl: Vhodne datoteke bodo preimenovane.

en: Files will be copied to: %1
sl: Datoteke bodo kopirane v %1

en: Files will be moved to: %1
sl: Datoteke bodo premaknjene v %1

en: Symbolic links will be created in: %1
sl: Simbolne povezave bodo ustvarjene v %1

en: Cannot rename: source and target filename are equal: %1
sl: Preimenovanje ni mogoče: imeni izvorne in ciljne datoteke sta enaki: %1

en: Cannot create symlink to non-local URL: %1
sl: Ni bilo mogoče ustvariti simbolne povezave za ne-krajevni URL: %1

en: Error renaming %2 (to %1)
sl: Napaka med preimenovanjem %2 (v %1)

en: %1 error occurred. | %1 errors occurred.
sl[0]: Prišlo je do %1 napak.
sl[1]: Prišlo je do %1 napake.
sl[2]: Prišlo je do %1 napak.
sl[3]: Prišlo je do %1 napak.

en: KRename finished the renaming process.
sl: Krename je končal postopek preimenovanja.

en: Press close to quit.
sl: Pritisnite Zapri za izhod.

en: Filenames Processed after %1 seconds.
sl: Imena datotek obdelana po %1 sekundah.

en: Undoing all renamed files.
sl: Razveljavitev vseh preimenovanih datotek.

en: Error during undoing %1
sl: Napaka med razveljavljanjem %1

en: KRename finished the undo process.
sl: Krename je končal z razveljavljanjem.

en: Cannot create undo script: %1
sl: Ni bilo mogoče ustvariti skripta za razveljavitev: %1

en: Undo is not possible for remote file: %1
sl: Razveljavitev ni mogoča za oddaljeno datoteko: %1

en: Renamed %1 files successfully.
sl: Uspešno preimenovanih %1 datotek.

en: Elapsed time: %1 seconds
sl: Pretečen čas: %1 sekund

en: Cannot set executable bit on undo script.
sl: Skripta za razveljavitev ni mogoče napraviti izvedljivega.

en: Cannot create directory %1: %2
sl: Mape %1 ni bilo mogoče ustvariti: %2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: File preview
sl: Predogled datoteke

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Please input a new filename
sl: Vnesite novo ime datoteke

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioKRename)
en: Rename the file using the filename created by KRename.
sl: Preimenuje datoteko z uporabo imena datoteke, ki ga je ustvaril KRename.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioKRename)
en: Use filename created by &KRename
sl: Uporabi ime datoteke, ki ga je ustvaril &KRename

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioInput)
en: Use the input filename when renaming this file. You may also change the input filename and use this for renaming.
sl: Uporabi ime datoteke vhoda med preimenovanjem te datoteke. Vhodno ime lahko tudi spremenite in ga uporabite za preimenovanje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioInput)
en: Use &input filename
sl: Uporabi &vhodno ime datoteke

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioCustom)
en: Use a custom filename, based on the filename currently created by KRename.
sl: Uporabi ime datoteke po meri temelječega na imenu, ki ga je trenutno ustvaril KRename.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioCustom)
en: Use &custom filename
sl: Uporabi ime datoteke po meri

en: Date & Time Plugin
sl: Vstavek za datum in čas

en: DateTimePlugin works only with local files. %1 is a remote file.
sl: Vstavek za datum in čas deluje le na krajevnih datotekah. %1 je oddaljena datoteka.

en: Cannot change date of file %1. (Cannot mktime)
sl: Ni mogoče spremeniti datuma datoteke %1. (Ni mogoče izvesti mktime)

en: Cannot change date of file %1. (Cannot stat the file)
sl: Ni mogoče spremeniti datuma datoteke %1. (Ni mogoče izvesti stat)

en: Cannot change date of file %1. (utime failed)
sl: Ni mogoče spremeniti datuma datoteke %1. (Ukaz utime je spodletel)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkAccess)
en: Change &access date && time
sl: Spremeni datum in čas zadnjega dostopa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkModification)
en: Change &modifcation date && time
sl: Spremeni datum in čas zadnje spremembe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Time:
sl: Čas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonCurrent)
en: Get &Current Time
sl: Pridobi trenutni čas

en: Subfolder-Sort Plugin
sl: Vstavek za razvrščanje podmap

en: %1: The output folder %2 does not exist.
sl: %1: izhodna mapa %2 ne obstaja.

en: Cannot create folder %1
sl: Ni mogoče ustvariti mape %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: This plugin sorts files into numbered subfolders after renaming.
    
    Example:
    	folder/001/file1
    	folder/001/file2
    	folder/002/file3
    	folder/002/file4
    	folder/003/file5
    	...
sl: Ta vstavek razvrsti datoteke po preimenovanju v oštevilčene podmape.
    
    Primer:
    	mapa/001/datoteka1
    	mapa/001/datoteka2
    	mapa/002/datoteka3
    	mapa/002/datoteka4
    	mapa/001/datoteka5
     	...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: &Options:
sl: M&ožnosti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Number of &files per folder:
sl: Število datotek na mapo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Start index:
sl: Začetna številka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Number &of digits:
sl: Število &števk:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Out&put:
sl: Izhod:

en: Insert the comment of an image
sl: Vstavi opombo slike

en: Exiv2 (JPEG/TIFF Exif) Plugin
sl: Vstavek Exiv2 (JPEG/TIFF Exif)

en: <qt>This plugin supports reading tags from JPEG and TIFF files.</qt>
sl: <qt>Ta vstavek podpira branje oznak iz datotek JPEG in TIFF.</qt>

en: Add folder names &with filenames
sl: Dodaj imena map &z imeni datotek

en: Add subfolders &recursively
sl: Podmape dodaj &rekurzivno

en: Add &hidden folders
sl: Dodaj skrite mape

en: Add folder names only
sl: Dodaj samo imena map

en: Walk recursively through the folder tree and also add the content of all subfolders to the list of files to rename.
sl: Seznamu za preimenovanje rekurzivno dodaj vsebino podmap celotne drevesne strukture.

en: If not checked, KRename will ignore folders starting with a dot during recursive adding.
sl: Če ni označeno, bo KRename med rekurzivnim dodajanjem prezrl mape, ki se začnejo s piko.

en: Add only the folder names and not the names of the files in the folder to KRename.
sl: Doda samo imena map v KRename, ne pa tudi imena datotek v mapah.

en: This option causes KRename to also add the name of the base folder of the selected files to its list.
sl: Ta možnost omogoči, da KRename izbranim datotekam na seznamu, doda ime osnovne mape, v kateri se nahajajo.

en: Supported tokens:
sl: Podprti žetoni:

en: Insert the PostScript name for Type1 and TrueType fonts.
sl: Vstavi ime Postscript za pisave Type1 in TrueType.

en: Insert the (usually English) name of the font family.
sl: Vstavi ime (običajno angleško) družine pisav.

en: Insert the (usually English) name of the font style.
sl: Vstavi ime (običajno angleško) sloga pisave.

en: Font (FreeType2) Plugin
sl: Vstavek za pisavo (FreeType2)

en: <qt>This plugin supports reading tags from font files.</qt>
sl: <qt>Ta vstavek podpira branje oznak iz datotek s pisavami.</qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Look and Feel
sl: Videz in občutek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Configure the look and feel of the KRename GUI:
sl: Nastavi videz in občutek grafičnega vmesnika KRename:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optionWizard)
en: Use &assistant style GUI (beginners)
sl: Uporabi uporabniški vmesnik s č&arovnikom (začetniki)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optionTabs)
en: Use &tabbed style GUI (advanced users)
sl: Uporabi uporabniški vmesnik z zavihki (napredni uporabniki)

en: Increase Counter
sl: Povečaj števec

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: &Increase Counter
sl: Povečaj &števec

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <p><b>This plugin adds a given offset to numbers in filenames.</b><br/>
    E.g. you have the filenames: <i>img014</i>, <i>img015</i>, <i>img023</i> which should be named <i>img010</i>, <i>img011</i> and <i>img019</i>. Using this plugin, you can easily add an offset of -4 to get the desired result.</p>
sl: <p><b>Ta vstavek doda zamik k številkam v imenih datotek.</b><br/>
    Na primer, če imate datoteke imenovane: <i>img014</i>, <i>img015</i> in <i>img023</i>, ki naj bi bile poimenovane <i>img010</i>, <i>img011</i> in <i>img019</i>, lahko v tem vstavku nastavite zamik -4 da dobite želen rezultat.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Offse&t:
sl: &Zamik:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupOptions)
en: &Options
sl: M&ožnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optionRename)
en: &Rename input files
sl: P&reimenuj vhodne datoteke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optionCopy)
en: &Copy files to destination folder
sl: Kopiraj datoteke v ciljno mapo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optionMove)
en: &Move files to destination folder
sl: Pre&makni datoteke v ciljno mapo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optionLink)
en: Create symbolic &links in destination folder
sl: Ustvari simbo&lne povezave v ciljni mapi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkOverwrite)
en: &Overwrite existing files
sl: Prepiši &obstoječe datoteke

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAdvanced)
en: &Advanced Filename
sl: N&apredno ime datoteke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTemplate)
en: &Template:
sl: Predloga:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (ExtHistoryCombo, filenameTemplate)
en: <qt>Enter a template for changing the filename.</qt>
sl: <qt>Vnesite predlogo za spremembo imena datoteke.</qt>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (ExtHistoryCombo, extensionTemplate)
en: <qt>Enter a template for changing the file extension.</qt>
sl: <qt>Vnesite predlogo za spremembo pripone datoteke.</qt>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonFunctions) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonHelp4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonHelp3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonHelp2) i18n: ectx: property (toolTip), 
en: <qt>Insert special functions like the artist of an mp3 or the creation date of an image.</qt>
sl: <qt>Vstavite posebne funkcije kot je recimo izvajalec mp3-ja ali pa datum ustvaritve slike.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonFunctions)
en: &Functions...
sl: &Funkcije ...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, checkExtension)
en: <qt>Keep the file extension as it is and do not change it.</qt>
sl: <qt>Ohrani pripono tako kot je in je ne spreminjaj.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkExtension)
en: &Use extension of the input file
sl: &Uporabi pripono vhodne datoteke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblExtension)
en: F&ile extension starts at:
sl: Pr&ipona se začne pri:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, comboExtension)
en: <qt>Configure which part of the filename is considered to be the fileextension. E.g. "First Dot", will consider ".tar.gz" as extension, "Last Dot" only ".gz".</qt>
sl: <qt>Nastavite, kateri del imena datoteke se upošteva kot pripona datoteke. Npr: »Prvi piki«, bo kot pripono izbralo ».tar.gz«, medtem ko bo z »Zadnji piki« izbrana pripona le ».gz«.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboExtension)
en: First Dot
sl: Prvi piki

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboExtension)
en: Last Dot
sl: Zadnji piki

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboExtension)
en: No File Extension
sl: Brez pripone datoteke

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonFind) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonFindSimple)
en: <qt>Find and replace strings and regular expressions in the renamed filename.</qt>
sl: <qt>Poišči in zamenjaj nize in regularne izraze v preimenovanem imenu datoteke.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonFind) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonFindSimple)
en: Find &and Replace...
sl: Najdi in z&amenjaj ...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonNumbering)
en: <qt>Configure start index, stepping and skipping for numbering of filenames.</qt>
sl: <qt>Nastavi začetno številko, korake in preskoke za številčenje imen datotek.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonNumbering)
en: &Numbering...
sl: &Številčenje...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonInsert)
en: <qt>Graphically select a part of a filename to insert.</qt>
sl: <qt>Grafično izberite del imena datoteke, ki bi ga radi vstavili.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonInsert)
en: &Insert Part of Filename...
sl: Vstav&i del imena datoteke ...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabSimple)
en: &Simple Filename
sl: Prepro&sto ime datoteke

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupFilename)
en: &Filename
sl: Ime datoteke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSuffix)
en: &Suffix:
sl: Pripona:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboFilenameSimple) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboFilename)
en: Use original name
sl: Uporabi izvorno ime

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboConvert) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboFilenameSimple) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboExtensionSimple) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboFilename) i18n: ectx: 
en: Convert to lower case
sl: Pretvori v male črke

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboConvert) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboFilenameSimple) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboExtensionSimple) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboFilename) i18n: ectx: 
en: Convert to upper case
sl: Pretvori v velike črke

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboConvert) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboFilenameSimple) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboExtensionSimple) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboFilename) i18n: ectx: 
en: Capitalize
sl: Prve črke v velike

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboFilenameSimple) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboFilename)
en: Custom name
sl: Ime po meri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblFilename)
en: File&name:
sl: Ime datoteke

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboSuffix) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPrefix)
en: Number
sl: Število

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboSuffix) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPrefix)
en: Date
sl: Datum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPrefix)
en: &Prefix:
sl: &Predpona:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblExtension_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblExtension)
en: &Extension:
sl: Pripona:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboExtensionSimple) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboExtension)
en: Use original extension
sl: Uporabi izvorno pripono

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboExtensionSimple) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboExtension)
en: Custom extension
sl: Pripona po meri

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupNumber)
en: N&umber
sl: Število

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDigits)
en: Number of &digits:
sl: Število števk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIndex)
en: Start  &index:
sl: Začetna štev&ilka:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonUp)
en: Move selected files upwards.
sl: Premakni izbrane datoteke navzgor.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonUp)
en: &Up
sl: Gor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonDown)
en: Move selected files downwards.
sl: Premakni izbrane datoteke navzdol.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDown)
en: &Down
sl: &Dol

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonAdd)
en: Add files for renaming.
sl: Dodaj datoteke za preimenovanje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonAdd)
en: &Add...
sl: Dod&aj...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonRemove)
en: Remove selected files.
sl: Odstrani označene datoteke.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemove)
en: Re&move
sl: Odst&rani

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonRemoveAll)
en: Remove all files.
sl: Odstrani vse datoteke.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemoveAll)
en: Re&move All
sl: Odstrani vs&e

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Sort:
sl: Razvrsti:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboSort)
en: Unsorted
sl: Ni razvrščeno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboSort)
en: Ascending
sl: Naraščajoče

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboSort)
en: Descending
sl: Padajoče

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboSort)
en: Numeric
sl: Številčno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboSort)
en: Random
sl: Naključno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboSort)
en: Date (Asc.)
sl: Datum (nar.)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboSort)
en: Date (Desc.)
sl: Datum (pad.)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboSort)
en: Custom ...
sl: Po meri ...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, checkPreview)
en: Display a preview image for each file.
sl: Pokaži predogledno sliko vsake datoteke.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkPreview)
en: &Preview
sl: &Predogled

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, checkName)
en: Display the filename together with the preview.
sl: Pokaži ime datoteke skupaj s predogledom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkName)
en: &Display name
sl: &Prikaži ime

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelCount)
en: Files: <b>0</b>
sl: Datotek: <b>0</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonUp)
en: Up
sl: Gor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDown)
en: Down
sl: Dol

en: Do you really want to remove all files from the list?
sl: Ali resnično želite odstraniti vse datoteke iz seznama?

en: old filename
sl: staro ime datoteke

en: old filename converted to lower case
sl: staro ime datoteke spremenjeno v male črke

en: old filename converted to upper case
sl: staro ime datoteke spremenjeno v velike črke

en: first letter of every word upper case
sl: prva črka vsake besede je velika

en: first letter of filename upper case
sl: prva črka imena datoteke je velika

en: number (try also ##, ###, ... for leading zeros)
sl: število (poskusite ##, ###, ... za vodilne ničle)

en: counter with custom start value 0 and custom stepping 1
sl: števec z privzeto vrednostjo 0 in privzetim korakom 1

en: create a subdfolder
sl: ustvari podmapo

en: character x to y of old filename
sl: znaki od x do y starega imena

en: y characters of old filename starting at x
sl: y znakov starega imena, od mesta x

en: insert name of folder
sl: vstavi ime mape

en: insert name of parent folder
sl: vstavi ime nadrejene mape

en: insert a '/' to create a new subfolder (useful from within regular expressions)
sl: vstavi »/« in ustvari novo podmapo (uporabno znotraj regularnih izrazov)

en: insert the length of the input filename
sl: vstavi dolžino imena vhodne datoteke

en: strip whitespaces leading and trailing
sl: odstrani vodilne in zadnje presledne znake

en: strip whitespaces leading and trailing of an arbitrary string
sl: odstrani vodilne in zadnje presledne znake poljubnega niza

en: Built-in Functions
sl: Vgrajene funkcije

en: Insert '$'
sl: Vstavi »$«

en: Insert '%'
sl: Vstavi »%«

en: Insert '&'
sl: Vstavi »&«

en: Insert '*'
sl: Vstavi »*«

en: Insert '/'
sl: Vstavi »/«

en: Insert '\\'
sl: Vstavi »\\«

en: Insert '['
sl: Vstavi »[«

en: Insert ']'
sl: Vstavi »]«

en: Insert '#'
sl: Vstavi »#«

en: Special Characters
sl: Posebni znaki

en: Starting conversion of %1 file. | Starting conversion of %1 files.
sl[0]: Začenjam pretvorbo %1 datotek.
sl[1]: Začenjam pretvorbo %1 datoteke.
sl[2]: Začenjam pretvorbo %1 datotek.
sl[3]: Začenjam pretvorbo %1 datotek.

en: The folder %1 does not exist. Do you want KRename to create it for you?
sl: Mapa %1 ne obstaja. Ali želite, da jo KRename ustvari za vas?

en: The folder %1 could not be created.
sl: Mape %1 ni bilo mogoče ustvariti.

en: Origin
sl: Izvor

en: Renamed
sl: Preimenovano

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, listPlugins)
en: Plugins
sl: Vstavki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkEnablePlugin)
en: &Enable Plugin
sl: Omogoči vstav&ek

en: &1. Files
sl: &1. Datoteke

en: &2. Destination
sl: &2. Cilj

en: &3. Plugins
sl: &3. Vstavki

en: &4. Filename
sl: &4. Ime datoteke

en: &Finish
sl: &Končaj

en: <b>Files:</b> %1
sl: <b>Datoteke:</b> %1

en: KRename is a batch file renamer which can rename a list of files based on a set of expressions.
sl: KRename je program za paketno preimenovanje datotek, ki lahko preimenuje seznam datotek glede na nabor izrazov.

en: If you like KRename you may want to support it. Testing, bug fixes and feature requests are as welcome as financial support (everybody needs money ;). See help files for details.
sl: Če vam je KRename všeč, ga lahko podprete s preizkušanjem, odpravljanjem napak, zahtevki po novih zmožnostih ali pa finančno (vsakdo potrebuje denar :). Za podrobnosti si oglejte datoteke s pomočjo.

en: Current maintainer
sl: Trenutni vzdrževalec

en: Developer and former maintainer
sl: Razvijalec in predhodni vzdrževalec

en: Stefan "Stonki" Onken
sl: Stefan »Stonki« Onken

en: Website, testing, very good ideas and keeping me coding!
sl: Spletišče, preizkušanje, veliko dobrih predlogov in vzpodbujanje pri mojem delu!

en: Helped to fix style guide issues and made improvements to user messages.
sl: Je pomagal razrešiti težave s slogi in izboljšal sporočila uporabniku.

en: Thanks to him for creating RedHat 7.x packages and some other help.
sl: Zahvala za RedHat 7.x pakete in drugo pomoč.

en: Fixed a bug with startIndex and added the BatchRenamer class
    to his excellent image viewer showimg.
sl: Odpravljen hrošč z začetno številko in dodano zaporedno preimenovanje
    k izvrstnemu pregledovalniku slik showimg.

en: Fixed a bug that caused krename not closing open files.
sl: Odpravljen hrošč pri zapiranju odprtih datotek.

en: Thanks for his great job at apps.kde.com and help with contributing krename to apps.kde.com.
sl: Zahvala za izvrstno delo na apps.kde.com in pomoč pri objavi KRename na apps.kde.org.

en: Thanks for noatun and the ID3/Ogg Tag code is based on his noatun modules.
sl: Hvala za noatun. Koda za oznake ID3/Ogg je temelječa na njegovih modulih noatun.

en: Gave me a good start into writing plugins with his application scribus.
sl: Mi je dal dober zagon pri pisanju vstavkov z njegovim programom Scribus.

en: Parts of the PNG support are copied from his KFile plugin for png support.
sl: Deli podpore za PNG so povzeti po njegovem vstavku za KFile.

en: Created the Gentoo Ebuild scripts for Krename.
sl: Ustvaril skripte Gentoo Ebuild za KRename.

en: Some GCC 3.1 fixes for Gentoo.
sl: Nekaj GCC 3.1 popravkov za Gentoo.

en: Thanks for creating the Mandrake RPM
sl: Hvala za izdelavo paketov RPM za Mandrake

en: Italian translation
sl: Italijanski prevod

en: Italian translation work
sl: Delo na Italijanskem prevodu

en: Provided a gcc3.x namespace patch
sl: Dodal je popravek za gcc3.x namespace

en: Provided the new preview and move features
sl: Dodal je nov predogled in zmožnosti premikanja

en: Fixed problems with the spec file and contributed rpms for every SuSE version you can imagine and is also the new Gentoo maintainer for KRename
sl: Odpravljene težave z datotekami spec in izdelava paketov RPM za vse različice SuSE. Nov vzdrževalec KRename za Gentoo

en: Provided SuSE RPMs and very good suggestions
sl: Dodal je pakete RPM za SuSE in nekaj zelo dobrih predlogov

en: Contributed a Spanish translation
sl: Prevod programa v španščino

en: Provided a RedHat RPM and was big help in improving KRename
sl: Dodal je RedHat RPM in bil v veliko pomoč pri izboljšanju KRename

en: Translated KRename to Japanese
sl: Prevod KRename v japonščino

en: Translated KRename into French
sl: Prevod KRename v francoščino

en: Translated KRename into Polish
sl: Prevod KRename v poljščino

en: Translated KRename into Russian
sl: Prevod KRename v ruščino

en: Translated KRename into Bosnian
sl: Prevod KRename v bosanščino

en: Polish Translation
sl: Poljski prevod

en: Czech Translation
sl: Češki prevod

en: Files to be added to the list to be renamed
sl: Datoteke, ki bodo dodane seznamu datotek za preimenovanje

en: [files...]
sl: [datoteke ...]

en: add folder recursively
sl: dodaj mapo rekurzivno

en: folder
sl: mapa

en: set a template
sl: nastavi predlogo

en: set a template for the file extension
sl: nastavi predlogo za pripono

en: enable a plugin for use
sl: omogoči vstavek za uporabo

en: copy files to folder or url
sl: kopiraj datoteke v mapo ali na naslov URL

en: path or url
sl: pot ali naslov url

en: move files to folder or url
sl: premakni datoteke v mapo ali na naslov URL

en: link files to folder or url
sl: poveži datoteke v mapo ali na naslov URL

en: start renaming immediately
sl: takoj začni s preimenovanjem

en: start KRename's selftest (developers only)
sl: začni samo-preizkus KRename (samo razvijalci)

en: <b>Krename was started from root!</b><br>When started from root, Krename may damage your system if you do not know exactly what you are doing!
sl: <b>KRename je bil zagnan preko skrbniškega računa!</b><br>Tak zagon lahko poškoduje vaš sistem, če ne veste natančno kaj delate!

en: Error
sl: Napaka

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grouNumbering)
en: &Numbering
sl: &Številčenje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelStart)
en: Start &index:
sl: Začetna štev&ilka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Step by:
sl: &Korak po:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkReset)
en: &Reset counter for every directory
sl: &Ponastavi števec za vsako mapo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupSkip)
en: &Skip Numbers
sl: Pre&skoči števila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonAdd)
en: &Add Number
sl: Dod&aj število

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemove)
en: &Remove Number
sl: Odst&rani število

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <qt>Please select the part of the old filename  which should be inserted into the new filename in the textbox below:</qt>
sl: <qt>V spodnjem besedilnem polju izberite del starega imena datoteke, ki naj bo vstavljen v novo ime datoteke :</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkInvert)
en: &Invert selection
sl: Obrni &izbor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Convert selection:
sl: P&retvori izbor:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboConvert)
en: No Conversion
sl: Brez pretvorbe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPreviewDesc)
en: Preview of the generated KRename command:
sl: Predogled ustvarjenega ukaza KRename:

en: Permissions
sl: Dovoljenja

en: PermissionsPlugin works only with local files. %1 is a remote file.
sl: Vstavek za dovoljenja deluje le na krajevnih datotekah. %1 je oddaljena datoteka.

en: Cannot chmod %1.
sl: Ni mogoče izvesti chmod %1.

en: Cannot chown %1.
sl: Ni mogoče izvesti chown %1.

en: Access permissions
sl: Dovoljenja za dostop

en: Class
sl: Razred

en: Read
sl: Branje

en: Write
sl: Pisanje

en: Exec
sl: Izvajanje

en: Special
sl: Posebno

en: User
sl: Uporabnik

en: Group
sl: Skupina

en: Others
sl: Drugo

en: Sticky
sl: Lepljivo

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PermissionsPluginAdvanceDialog)
en: Dialog
sl: Pogovorno okno

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupPermissions)
en: Access Permissions
sl: Dovoljenja za dostop

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkPermissions)
en: Change &Permissions
sl: S&premeni dovoljenja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: O&wner:
sl: &Lastnik:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermOwner) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermGroup) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermOthers)
en: Forbidden
sl: Prepovedano

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermOwner) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermGroup) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermOthers)
en: Can Read
sl: Mogoče branje

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermOwner) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermGroup) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermOthers)
en: Can Read & Write
sl: Mogoče branje in pisanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Gro&up:
sl: Sk&upina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Ot&hers:
sl: &Drugo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAdvanced)
en: This file uses advanced permissions
sl: Ta datoteka uporablja napredna dovoljenja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkFolder)
en: Is Executable/Only owner &can rename and delete folder content
sl: Je izvedljiva/samo &uporabnik lahko preimenuje in izbriše vsebino mape

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: A&dvanced Permissions
sl: Napre&dna dovoljenja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkOwner)
en: &Change Owner
sl: Spremeni &lastnika

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupOwner)
en: Ownership
sl: Lastništvo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &User:
sl: &Uporabnik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Group:
sl: &Skupina:

en: Author of the PDF file
sl: Avtor datoteke PDF

en: Creator of the PDF file
sl: Ustvarjalnik datoteke PDF

en: Keywords of the PDF file
sl: Ključne besede datoteke PDF

en: Subject of the PDF file
sl: Zadeva datoteke PDF

en: Title of the PDF file
sl: Naslov datoteke PDF

en: Producer of the PDF file
sl: Izdelovalec datoteke PDF

en: Number of pages in the PDF file
sl: Število strani v datoteki PDF

en: PoDoFo (PDF) Plugin
sl: Vstavek PoDoFo (PDF)

en: <qt>This plugin supports reading tags from PDF files.</qt>
sl: <qt>Ta vstavek podpira branje oznak iz datotek PDF.</qt>

en: &Change filename manually...
sl: &Ročno spremeni ime datoteke ...

en: &Open
sl: &Odpri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemove)
en: &Remove
sl: Odst&rani

en: &Rename more...
sl: P&reimenuj več ...

en: &Undo
sl: Ra&zveljavi

en: &Open Destination
sl: &Odpri cilj

en: Restart &KRename...
sl: Znova zaženi &KRename ...

en: Rename Processed Files &Again...
sl: Znov&a preimenuj obdelane datoteke ...

en: Rename &Unprocessed Files Again...
sl: Znova preimenuj &neobdelane datoteke ...

en: &Rename All Files Again...
sl: Znova p&reimenuj vse datoteke ...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ProgressDialog)
en: Progress
sl: Napredek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonCancel)
en: &Cancel
sl: &Prekliči

en: Save Find & Replace Settings as:
sl: Shrani nastavitve iskanja in zamenjave kot:

en: KRename Find & Replace Settings XML (*.xml)
sl: Nastavitve iskanja in zamenjave za Krename (*.xml)

en: Failed to save the Find & Replace Settings File.
sl: Ni bilo mogoče shraniti datoteke z nastavitvami iskanja in zamenjave.

en: Save Find and Replace Settings File
sl: Shrani datoteko z nastavitvami iskanja in zamenjave

en: KRename Find and Replace Settings XML (*.xml)
sl: Nastavitve iskanja in zamenjave za Krename  (*.xml)

en: Failed to open the Find and Replace Settings File. Cannot read file %1:
    %2.
sl: Ni bilo mogoče odpreti datoteke z nastavitvami iskanja in zamenjave. Ni bilo mogoče prebrati datoteke %1:
    %2.

en: KRename Find and Replace Settings XML File
sl: Datoteka XML z nastavitvami iskanja in zamenjave za Krename

en: Parse error at line %1, column %2:
    %3
sl: Napaka med razčlenjevanjem v vrstici %1 in stolpcu %2:
    %3

en: The file is not a KRename XML file.
sl: Datoteka ni oblike XML za KRename.

en: The file is not an KRename XML version 1.0 file.
sl: Datoteka ni oblike XML za KRename, različice 1.0.

en: Problem with loading KRename XML file.
sl: Med nalaganjem datoteke XML za KRename je prišlo do težav.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReplaceWidget) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ReplaceItemDlg)
en: Find and Replace
sl: Najdi in zamenjaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Find:
sl: &Najdi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Replace With:
sl: &Zamenjaj z:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkRegular)
en: Find is a Regular &Expression
sl: Najdi je &logični izraz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkProcess)
en: &Process tokens in replace string
sl: &Obravnavaj žetone v nizu za zamenjavo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, list)
en: Reg. Expression
sl: Logični izraz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, list)
en: Find
sl: Najdi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, list)
en: Replace With
sl: Zamenjaj z

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, list)
en: Process Tokens
sl: Obdelaj žetone

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonSaveList)
en: &Save Settings...
sl: &Shrani nastavitve ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonLoadList)
en: &Load Settings...
sl: Na&loži nastavitve ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonEdit)
en: &Edit...
sl: Ur&edi ...

en: JavaScript Plugin
sl: Vstavek za JavaScript

en: Insert a snippet of JavaScript code (4+5 in this case)
sl: Vstavi izrezek kode JavaScript (v tem primeru 4+5)

en: Index of the current file
sl: Številka trenutne datoteke

en: URL of the current file
sl: Naslov URL trenutne datoteke

en: Filename of the current file
sl: Ime trenutne datoteke

en: Extension of the current file
sl: Pripona trenutne datoteke

en: Directory of the current file
sl: Mapa trenutne datoteke

en: Variable Name
sl: Ime spremenljivke

en: Initial Value
sl: Začetna vrednost

en: String
sl: Niz

en: Int
sl: Številka

en: Double
sl: Dvojno

en: Boolean
sl: Logična vrednost

en: A JavaScript error has occurred:
sl: Prišlo je do napake JavaScript:

en: All currently entered definitions will be lost. Do you want to continue?
sl: Vsa trenutno vnesena določila bodo izgubljena. Ali želite nadaljevati?

en: Select file
sl: Izberite datoteko

en: The file %1 already exists. Do you want to overwrite it?
sl: Datoteka %1 že obstaja. Ali jo želite prepisati?

en: Unable to open %1 for writing.
sl: Ni bilo mogoče odpreti %1 za pisanje.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ScriptPluginDialog)
en: Create Variable
sl: Ustvari spremenljivko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Name:
sl: &Ime:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Initial Value:
sl: &Začetna vrednost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Type:
sl: &Vrsta:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: &Variables
sl: &Spremenljivke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDescVariables)
en: Declare global variables that can be used from within your functions:
sl: Določite splošne spremenljivke, ki se lahko uporabljajo znotraj vaših funkcij:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemove)
en: &Delete
sl: &Izbriši

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: &Definitions
sl: &Določila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDescDef)
en: Define functions that can be used from KRename templates:
sl: Določite funkcije, ki jih lahko uporabite iz predlog za KRename:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonSave)
en: &Save to File...
sl: &Shrani v datoteko ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonLoad)
en: &Load from File...
sl: Na&loži iz datoteke ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonInsert)
en: &Insert Variable
sl: Vstav&i spremenljivko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonTest)
en: &Test...
sl: &Preizkusi ...

en: Inserts the series number of original filename
sl: Vstavi številko serije iz izvirnega imena datoteka

en: Inserts the season number in two digits
sl: Vstavi številko sezone v dveh števkah

en: Inserts the episode number in two or three digits
sl: Vstavi številko epizode v dveh ali treh števkah

note: i18n("Inserts the season number in at least pad digits") ); m_help.append( "[episode;pad];;" + i18n("Inserts the episode number in at least pad digits") );
en: SeriesNumber
sl: Številčenje serij

en: <qt>This plugin can extract information from the filename of a TV series.</qt>
sl: <qt>Ta vstavek lahko razširi podrobnosti iz imen datotek TV serije.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:large; font-weight:600;">Welcome to KRename</span></p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">A batch file renamer by KDE.<br />To rename your files, you have to:</p></body></html>
sl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:large; font-weight:600;">Dobrodošli v KRename</span></p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">KRename je program za paketno preimenovanje s strani KDE.<br />Da preimenujete datoteke, morate:</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, labelAdd)
en: Add some files ...
sl: Dodati nekaj datotek ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, labelTemplate)
en: Specify the new filenames by giving a template ...
sl: Določiti nova imena datotek z uporabo predloge ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Hint: Undo is still possible after renaming your files.
sl: Namig: po preimenovanju lahko to dejanje vselej razveljavite.

en: Insert the current date
sl: Vstavi trenutni datum

en: Insert the current date using the formatting string yyyy-MM-dd
sl: Vstavi trenutni datum po predlogi llll-mm-dd

en: Insert the current year
sl: Vstavi trenutno leto

en: Insert the current month as number
sl: Vstavi trenutni mesec kot število

en: Insert the current day as number
sl: Vstavi trenutni dan kot število

en: Insert the current time
sl: Vstavi trenutni čas

en: Insert the current hour as number
sl: Vstavi trenutno uro kot število

en: Insert the current minute as number
sl: Vstavi trenutne minute kot število

en: Insert the current second as number
sl: Vstavi trenutne sekunde kot število

en: Owner of the file
sl: Lastnik datoteke

en: Owning group of the file
sl: Skupina, ki je lastnik datoteke

en: Insert the files creation date
sl: Vstavi datum ustvaritve datotek

en: Insert the formatted file creation date
sl: Vstavi oblikovan datum ustvaritve datoteke

en: Insert the files modification date
sl: Vstavi datum spremembe datoteke

en: Insert the formatted modification date
sl: Vstavi oblikovan datum spremembe datoteke

en: Insert the date of the last file access
sl: Vstavi datum zadnjega dostopa do datoteke

en: Insert the formatted date of the last file access
sl: Vstavi oblikovan datum zadnjega dostopa do datoteke

en: Insert the file size in bytes
sl: Vstavi velikost datoteke v bajtih

en: Date and system functions
sl: Datum in funkcije sistema

en: <qt>This plugin contains tokens to get the creation, modification and last access time of files and the current system time and date.</qt>
sl: <qt>Ta vstavek vsebuje žetone, ki omogočajo, da lahko pridobite čas, ko je bila datoteka ustvarjena, spremenjena in čas, ko ste do nje nazadnje dostopali. Prav tako lahko pridobite trenuten sistemski čas in datum.</qt>

en: Insert the title of a track
sl: Vstavi naslov skladbe

en: Insert the artist of a track
sl: Vstavi izvajalca skladbe

en: Insert the album of a track
sl: Vstavi album skladbe

en: Insert the comment of a track
sl: Vstavi opombo skladbe

en: Insert the genre of a track
sl: Vstavi zvrst skladbe

en: Insert the year of a track
sl: Vstavi leto skladbe

en: Insert the number of a track
sl: Vstavi številko skladbe

en: Insert the number of a track formatted with a leading 0
sl: Vstavi številko skladbe, ki se začne z 0

en: TagLib (MP3/Ogg) Plugin
sl: Vstavek TagLib (MP3/Ogg)

en: <qt>This plugin supports reading tags for MP3, Ogg Vorbis, FLAC, MPC, Speex WavPack and TrueAudio files.</qt>
sl: <qt>Ta vstavek podpira branje oznak za datoteke MP3, Ogg Vorbis, FLAC, MPC, Speex WavPack in TrueAudio.</qt>

en: &Insert
sl: Vstav&i

en: Recent
sl: Nedavno

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TokenHelpWidget)
en: KRename Help
sl: Pomoč za KRename

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: All supported tokens (commands) are listed in this dialog. You can search for tokens and insert a found token into the pattern for the filename.
sl: V tem pogovornem oknu so našteti vsi podprti žetoni (ukazi). Po žetonih lahko iščete in najdenega vstavite v vzorec za ime datoteke.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, listCategories)
en: Category
sl: Kategorija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, listTokens)
en: Token
sl: Žeton

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, listTokens)
en: Description
sl: Opis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, listTokens)
en: Preview
sl: Predogled

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkPreview)
en: Token &Preview
sl: &Predogled žetona

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPreview)
en: Preview File:
sl: Predogled datoteke:

en: Access Date
sl: Čas dostopa

en: Creation Date
sl: Datum ustvaritve

en: Filesize
sl: Velikost datoteke

en: Modification Date
sl: Datum spremembe

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TokenSortModeDialog)
en: Custom Sorting
sl: Razvrščanje po meri

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: &Sort filenames ...
sl: Razvr&sti imena ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAscending)
en: &Ascending
sl: N&araščajoče

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioDescending)
en: &Descending
sl: Pa&dajoče

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNumeric)
en: &Numeric
sl: &Številčno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: by
sl: za

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: &Token ...
sl: &Žeton ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPredefined)
en: &Predefined
sl: Vna&prej določeno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioCustom)
en: &Custom
sl: &Po meri

en: Inserts the transliterated original filename
sl: Vstavi transliterirano izvorno ime datoteke

en: Inserts the transliterated original filename converted to lower case
sl: Vstavi transliterirano izvorno ime datoteke pretvorjeno v male črke

en: Inserts the transliterated original filename converted to upper case
sl: Vstavi transliterirano izvorno ime datoteke pretvorjeno v velike črke

en: Inserts the transliterated original filename capitalized
sl: Vstavi transliterirano izvorno ime datoteke, s prvimi črkami pretvorjenimi v velike

en: Transliterates the string following the semicolon
sl: Transliterira niz, ki sledi podpičju

en: Transliteration
sl: Transliteracija

en: <qt>This plugin can transcribe a filename into English (i.e. perform transliteration).</qt>
sl: <qt>Ta vstavek lahko prepiše ime datoteke v angleščino (izvede transliteracijo).</qt>
