krename - en to tr translation catalogue (410 entries)

en: Input files will be renamed.
tr: Girdi dosyaları yeniden adlandırılacak.

en: Files will be copied to: %1
tr: Dosyalar şuraya kopyalanacak: %1

en: Files will be moved to: %1
tr: Dosyalar şuraya taşınacak: %1

en: Symbolic links will be created in: %1
tr: Sembolik bağlar şurada oluşturulacak: %1

en: Cannot rename: source and target filename are equal: %1
tr: Yeniden adlandırılamıyor: Kaynak ve hedef dosya adı aynı: %1

en: Cannot create symlink to non-local URL: %1
tr: Yerel olmayan URL için sembolik bağ oluşturulamıyor: %1

en: Error renaming %2 (to %1)
tr: %2 nin (%1 e) yeniden adlandırılmasında hata

en: %1 error occurred. | %1 errors occurred.
tr[0]: %1 hata oluştu.
tr[1]: %1 hata oluştu.

en: KRename finished the renaming process.
tr: KRename yeniden adlandırma işlemini bitirdi.

en: Press close to quit.
tr: Çıkmak için  kapata basın.

en: Filenames Processed after %1 seconds.
tr: Dosya adları %1 saniyede işlendi.

en: Undoing all renamed files.
tr: Tüm yeniden adlandırılan dosyalar geri alınıyor.

en: Error during undoing %1
tr: %1 geri almada hata

en: KRename finished the undo process.
tr: KRename geri alma işlemini bitirdi.

en: Cannot create undo script: %1
tr: Geri alma betiği oluşturulamıyor: %1

en: Undo is not possible for remote file: %1
tr: Geri alma işlemi %1 dosyası için mümkün değil

en: Renamed %1 files successfully.
tr: %1 dosya başarıyla yeniden adlandırıldı.

en: Elapsed time: %1 seconds
tr: Geçen zaman: %1 saniye

en: Cannot set executable bit on undo script.
tr: Geri alma betiğine çalıştırılabilir biti konulamıyor.

en: Cannot create directory %1: %2
tr: %1 dizini oluşturulamıyor: %2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: File preview
tr: Dosya ön izleme

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Please input a new filename
tr: Lütfen yeni bir dosya adı girin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioKRename)
en: Rename the file using the filename created by KRename.
tr: Dosyayı K Yeniden Adlandır tarafından oluşturulan dosya adıyla yeniden adlandır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioKRename)
en: Use filename created by &KRename
tr: &K Yeniden Adlandır tarafından oluşturulan dosya adını kullan

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioInput)
en: Use the input filename when renaming this file. You may also change the input filename and use this for renaming.
tr: Bu dosyayı yeniden adlandırırken girdi dosya adını kullan. Aynı zamanda girdi dosya adını değiştirip yeniden adlandırmada bunu kullanabilirsiniz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioInput)
en: Use &input filename
tr: &Girdi dosya adını kullan

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioCustom)
en: Use a custom filename, based on the filename currently created by KRename.
tr: K Yeniden Adlandır tarafından oluşturulan dosya adını taban alan özel bir dosya adı kullan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioCustom)
en: Use &custom filename
tr: &Özel dosya adı kullan

en: Date & Time Plugin
tr: Tarih & Saat Eklentisi

en: DateTimePlugin works only with local files. %1 is a remote file.
tr: DateTimePlugin yalnızca yerel dosyalarla çalışır. %1 uzaktaki bir dosya.

en: Cannot change date of file %1. (Cannot mktime)
tr: %1 dosyasının tarihi değiştirilemiyor. (mktime çalıştırılamadı)

en: Cannot change date of file %1. (Cannot stat the file)
tr: %1 dosyasının tarihi değiştirilemiyor. (Dosya belirlenemedi (stat))

en: Cannot change date of file %1. (utime failed)
tr: %1 dosyasının tarihi değiştirilemiyor. (utime başarısız)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkAccess)
en: Change &access date && time
tr: &Erişim tarihini && saatini değiştirin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkModification)
en: Change &modifcation date && time
tr: Değiştirilme tarihi && zamanını değiştir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Time:
tr: Saat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonCurrent)
en: Get &Current Time
tr: Şu Anki Zamanı &Al

en: Subfolder-Sort Plugin
tr: Alt Dizin Sıralama Eklentisi

en: %1: The output folder %2 does not exist.
tr: %1: Çıktı klasörü %2 yok.

en: Cannot create folder %1
tr: %1 klasörü oluşturulamıyor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: This plugin sorts files into numbered subfolders after renaming.
    
    Example:
    	folder/001/file1
    	folder/001/file2
    	folder/002/file3
    	folder/002/file4
    	folder/003/file5
    	...
tr: Bu eklenti dosyaları yeniden adlandırdıktan sonra numaralandırılmış alt klasörlere sıralar.
    
    Örnek:
    	klasör/001/dosya1
    	klasör/001/dosya2
    	klasör/002/dosya3
    	klasör/002/dosya4
    	klasör/003/dosya5
    	...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: &Options:
tr: A&yarlar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Number of &files per folder:
tr: Klasör başına &dosya sayısı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Start index:
tr: &Başlangıç indeksi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Number &of digits:
tr: &Basamak sayısı:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Out&put:
tr: &Çıktı:

en: Insert the comment of an image
tr: Bir görselin açıklamasını ekle

en: Exiv2 (JPEG/TIFF Exif) Plugin
tr: Exiv2 (JPEG/TIFF Exif) Eklentisi

en: <qt>This plugin supports reading tags from JPEG and TIFF files.</qt>
tr: <qt>Bu eklenti JPEG ve TIFF dosyalardan etiket okumayı destekler.</qt>

en: Add folder names &with filenames
tr: Dosya adlarıyla &birlikte klasör adlarını ekle

en: Add subfolders &recursively
tr: Alt dizinleri öz&yineli olarak ekle

en: Add &hidden folders
tr: &Gizli klasörleri ekle

en: Add folder names only
tr: Yalnızca klasör adlarını ekle

en: Walk recursively through the folder tree and also add the content of all subfolders to the list of files to rename.
tr: Klasör ağacı boyunca özyineli olarak yürü ve ayrıca tüm alt klasörlerin içeriğini yeniden adlandırılacak dosyalar listesine ekle.

en: If not checked, KRename will ignore folders starting with a dot during recursive adding.
tr: Eğer seçili değilse K Yeniden Adlandır özyineli ekleme sırasında nokta ile başlayan klasörleri yok sayacaktır.

en: Add only the folder names and not the names of the files in the folder to KRename.
tr: K Yeniden Adlandır'a yalnızca klasör adlarını ekle, klasör içindeki dosyaların adlarını değil.

en: This option causes KRename to also add the name of the base folder of the selected files to its list.
tr: Bu seçenek, K Yeniden Adlandır'ın seçilen dosyaların ait olduğu klasörün adını de listeye eklemesini sağlar.

en: Supported tokens:
tr: Desteklenen semboller:

en: Insert the PostScript name for Type1 and TrueType fonts.
tr: Type1 ve TrueType yazıtipleri için PostScript adını girin.

en: Insert the (usually English) name of the font family.
tr: Yazıtipi ailesinin adını girin (genellikle İngilizce).

en: Insert the (usually English) name of the font style.
tr: Yazıtipi biçeminin adını girin (genellikle İngilizce).

en: Font (FreeType2) Plugin
tr: Yazı Tipi (FreeType2) Eklentisi

en: <qt>This plugin supports reading tags from font files.</qt>
tr: <qt>Bu eklenti yazı tipi dosyalarından etiket okumayı destekler.</qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Look and Feel
tr: Bak ve Hisset

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Configure the look and feel of the KRename GUI:
tr: KRename arayüzünün görünümünü yapılandır:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optionWizard)
en: Use &assistant style GUI (beginners)
tr: &Asistan arayüzünü kullan (yeni başlayanlar)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optionTabs)
en: Use &tabbed style GUI (advanced users)
tr: &Sekmeli arayüzü kullan (gelişmiş kullanıcılar)

en: Increase Counter
tr: Sayacı Artır

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: &Increase Counter
tr: Sayacı &Artır

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <p><b>This plugin adds a given offset to numbers in filenames.</b><br/>
    E.g. you have the filenames: <i>img014</i>, <i>img015</i>, <i>img023</i> which should be named <i>img010</i>, <i>img011</i> and <i>img019</i>. Using this plugin, you can easily add an offset of -4 to get the desired result.</p>
tr: <p><b>Bu eklenti dosya adlarındaki numaralara verilen bir kaymayı ekler.</b><br/>
    Örn. <i>img010</i>, <i>img011</i> ve <i>img019</i> olarak adlandırılması gereken <i>img014</i>, <i>img015</i>, <i>img023</i> dosya adlarımız olsun. Bu eklentiyle, kolaylıkla -4 kayma değerini ekleyerek istenen sonucu alabilirsiniz.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Offse&t:
tr: &Kayma:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupOptions)
en: &Options
tr: &Seçenekler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optionRename)
en: &Rename input files
tr: Girdi dosyalarını yeniden &adlandır

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optionCopy)
en: &Copy files to destination folder
tr: Dosyaları hedef klasöre &kopyala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optionMove)
en: &Move files to destination folder
tr: Dosyaları hedef klasöre &taşı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optionLink)
en: Create symbolic &links in destination folder
tr: Hedef klasörde sembolik &bağlar oluştur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkOverwrite)
en: &Overwrite existing files
tr: &Üzerine yaz

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAdvanced)
en: &Advanced Filename
tr: &Gelişmiş Dosya Adı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTemplate)
en: &Template:
tr: &Şablon:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (ExtHistoryCombo, filenameTemplate)
en: <qt>Enter a template for changing the filename.</qt>
tr: <qt>Dosyaları yeniden adlandırmada kullanılmak üzere bir şablon belirtin.</qt>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (ExtHistoryCombo, extensionTemplate)
en: <qt>Enter a template for changing the file extension.</qt>
tr: <qt>Dosya uzantıklarını değiştirmek için bir şablon girin.</qt>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonFunctions) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonHelp4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonHelp3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonHelp2) i18n: ectx: property (toolTip), 
en: <qt>Insert special functions like the artist of an mp3 or the creation date of an image.</qt>
tr: <qt>Bir mp3'ün sanatçısı ya da görselin oluşturulma tarihi gibi bir özel işlev girin.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonFunctions)
en: &Functions...
tr: &İşlevler...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, checkExtension)
en: <qt>Keep the file extension as it is and do not change it.</qt>
tr: <qt>Dosya uzantısını değiştirmeden olduğu gibi tut.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkExtension)
en: &Use extension of the input file
tr: Girdi dosyasının &uzantısını kullan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblExtension)
en: F&ile extension starts at:
tr: Dosya uzantısının &başladığı yer:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, comboExtension)
en: <qt>Configure which part of the filename is considered to be the fileextension. E.g. "First Dot", will consider ".tar.gz" as extension, "Last Dot" only ".gz".</qt>
tr: <qt>Dosya adının hangi kısmının dosya uzantısı olarak düşünüleceğini yapılandırın. Örn. "İlk Nokta", uzantının ".tar.gz", "Son Nokta" yalnızca ".gz" olduğunu belirtir.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboExtension)
en: First Dot
tr: İlk Nokta

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboExtension)
en: Last Dot
tr: Son Nokta

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboExtension)
en: No File Extension
tr: Dosya Uzantısı Yok

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonFind) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonFindSimple)
en: <qt>Find and replace strings and regular expressions in the renamed filename.</qt>
tr: <qt>Yeniden adlandırılan dosya adındaki karakter dizilerini ve düzenli ifadeleri bul ve değiştir.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonFind) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonFindSimple)
en: Find &and Replace...
tr: Bul &ve Değiştir...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonNumbering)
en: <qt>Configure start index, stepping and skipping for numbering of filenames.</qt>
tr: <qt>Dosya adlarının numaralandırılması için başlangıç indeksi, adımlama ve atlamayı yapılandır.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonNumbering)
en: &Numbering...
tr: &Numaralama...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonInsert)
en: <qt>Graphically select a part of a filename to insert.</qt>
tr: <qt>Eklemek için dosya adının bir kısmını grafiksel olarak seç.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonInsert)
en: &Insert Part of Filename...
tr: D&osya adından bir parça kullan...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabSimple)
en: &Simple Filename
tr: &Basit Dosya Adı

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupFilename)
en: &Filename
tr: &Dosya adı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSuffix)
en: &Suffix:
tr: &Sonek:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboFilenameSimple) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboFilename)
en: Use original name
tr: Özgün adını kullan

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboConvert) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboFilenameSimple) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboExtensionSimple) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboFilename) i18n: ectx: 
en: Convert to lower case
tr: Küçük harfe çevir

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboConvert) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboFilenameSimple) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboExtensionSimple) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboFilename) i18n: ectx: 
en: Convert to upper case
tr: Büyük harflere çevir

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboConvert) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboFilenameSimple) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboExtensionSimple) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboFilename) i18n: ectx: 
en: Capitalize
tr: Baş harflerini büyük yap

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboFilenameSimple) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboFilename)
en: Custom name
tr: Özel ad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblFilename)
en: File&name:
tr: Dosya &Adı:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboSuffix) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPrefix)
en: Number
tr: Sayı

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboSuffix) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPrefix)
en: Date
tr: Tarih

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPrefix)
en: &Prefix:
tr: &Önek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblExtension_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblExtension)
en: &Extension:
tr: &Uzantı:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboExtensionSimple) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboExtension)
en: Use original extension
tr: Özgün uzantıyı kullan

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboExtensionSimple) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboExtension)
en: Custom extension
tr: Özel uzantı

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupNumber)
en: N&umber
tr: N&umara

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDigits)
en: Number of &digits:
tr: &Basamak sayısı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIndex)
en: Start  &index:
tr: Başlangıç  &indeksi:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonUp)
en: Move selected files upwards.
tr: Seçilen dosyaları yukarı taşı.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonUp)
en: &Up
tr: &Yukarı

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonDown)
en: Move selected files downwards.
tr: Seçilen dosyaları aşağı taşı.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDown)
en: &Down
tr: &Aşağı

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonAdd)
en: Add files for renaming.
tr: Yeniden adlandırma için dosyaları ekle.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonAdd)
en: &Add...
tr: &Ekle...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonRemove)
en: Remove selected files.
tr: Seçilen dosyaları kaldır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemove)
en: Re&move
tr: &Kaldır

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonRemoveAll)
en: Remove all files.
tr: Tüm dosyaları kaldır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemoveAll)
en: Re&move All
tr: &Tümünü Kaldır

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Sort:
tr: Sırala:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboSort)
en: Unsorted
tr: Sıralanmamış

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboSort)
en: Ascending
tr: Artan

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboSort)
en: Descending
tr: Azalan

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboSort)
en: Numeric
tr: Sayısal

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboSort)
en: Random
tr: Rastgele

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboSort)
en: Date (Asc.)
tr: Tarih (Artan)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboSort)
en: Date (Desc.)
tr: Tarih (Azalan)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboSort)
en: Custom ...
tr: Özel ...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, checkPreview)
en: Display a preview image for each file.
tr: Her dosya için bir önizleme görseli göster.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkPreview)
en: &Preview
tr: &Önizleme

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, checkName)
en: Display the filename together with the preview.
tr: Dosya adını önizleme ile beraber görüntüle.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkName)
en: &Display name
tr: &Görüntüleme adı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelCount)
en: Files: <b>0</b>
tr: Dosyalar: <b>0</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonUp)
en: Up
tr: Yukarı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDown)
en: Down
tr: Aşağı

en: Do you really want to remove all files from the list?
tr: Tüm dosyaları listeden kaldırmak istediğinize emin misiniz?

en: old filename
tr: eski dosya adı

en: old filename converted to lower case
tr: eski dosya adı küçük harfli yapıldı

en: old filename converted to upper case
tr: eski dosya adı büyük harfli yapıldı

en: first letter of every word upper case
tr: her sözcüğün ilk harfi büyük

en: first letter of filename upper case
tr: dosya adının ilk harfi büyük

en: number (try also ##, ###, ... for leading zeros)
tr: numara (başa sıfır koymak için ##, ###, ... seçeneklerini de deneyin)

en: counter with custom start value 0 and custom stepping 1
tr: Özel başlangıç değeri olarak 0 ve artım değeri olarak 1 kullanan sayaç

en: create a subdfolder
tr: bir alt klasör oluştur

en: character x to y of old filename
tr: eski dosya adındaki x - y karakterleri arası

en: y characters of old filename starting at x
tr: Eski dosya adının x'ten başlayan y karakteri

en: insert name of folder
tr: klasörün adını girin

en: insert name of parent folder
tr: üst klasörün adını girin

en: insert a '/' to create a new subfolder (useful from within regular expressions)
tr: yeni bir alt klasör oluşturmak için '/' girin (düzenli ifadeler içinde faydalıdır)

en: insert the length of the input filename
tr: girilen dosya adının uzunluğunu girin

en: strip whitespaces leading and trailing
tr: Adın baş ve sonundaki boşlukları yok say

en: strip whitespaces leading and trailing of an arbitrary string
tr: Bir karakter dizisinin başındaki ve sonundaki boşlukları temizle

en: Built-in Functions
tr: Yerleşik İşlevler

en: Insert '$'
tr: '$' Ekle

en: Insert '%'
tr: '%' Ekle

en: Insert '&'
tr: '&' Ekle

en: Insert '*'
tr: '*' Ekle

en: Insert '/'
tr: '/' Ekle

en: Insert '\\'
tr: '\\' Ekle

en: Insert '['
tr: '[' Ekle

en: Insert ']'
tr: ']' Ekle

en: Insert '#'
tr: '#' Ekle

en: Special Characters
tr: Özel Karakterler

en: Starting conversion of %1 file. | Starting conversion of %1 files.
tr[0]: %1 dosyanın dönüştürülmesine başlanıyor.
tr[1]: %1 dosyanın dönüştürülmesine başlanıyor.

en: The folder %1 does not exist. Do you want KRename to create it for you?
tr: %1 klasörü yok. K Yeniden Adlandır sizin için bu klasörü oluştursun mu?

en: The folder %1 could not be created.
tr: %1 klasörü oluşturulamadı.

en: Origin
tr: İlk hali

en: Renamed
tr: Adlandırılmış hali

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, listPlugins)
en: Plugins
tr: Eklentiler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkEnablePlugin)
en: &Enable Plugin
tr: &Eklentiyi Etkinleştir

en: &1. Files
tr: &1. Dosyalar

en: &2. Destination
tr: &2. Hedef

en: &3. Plugins
tr: &3. Eklentiler

en: &4. Filename
tr: &4. Dosya adı

en: &Finish
tr: &Bitir

en: <b>Files:</b> %1
tr: <b>Dosyalar:</b> %1

en: KRename is a batch file renamer which can rename a list of files based on a set of expressions.
tr: K Yeniden Adlandır bir dosya listesini belirlenen ifadelere göre yeniden adlandıran toplu yeniden adlandırma aracıdır.

en: If you like KRename you may want to support it. Testing, bug fixes and feature requests are as welcome as financial support (everybody needs money ;). See help files for details.
tr: K Yeniden Adlandır'ı beğeniyorsanız desteklemek isteyebilirsiniz. Sınama, hata giderme ve özellik isteklerinin yanında finansal destek de hoş karşılanır (herkesin paraya ihtiyacı vardır ;). Ayrıntılar için yardım dosyalarına göz atın.

en: Current maintainer
tr: Şu anda projeyi sürdüren

en: Developer and former maintainer
tr: Geliştirici ve daha önce projeyi sürdüren

en: Website, testing, very good ideas and keeping me coding!
tr: Websitesi, sınamalar, bana kod yazdırmayı sürdürttüğü ve güzel fikirleri için!

en: Helped to fix style guide issues and made improvements to user messages.
tr: Biçem rehberi sorunlarını düzeltmede yardımcı oldu ve kullanıcı iletilerinde geliştirmeler yaptı.

en: Thanks to him for creating RedHat 7.x packages and some other help.
tr: RedHat 7.x paketlerini oluşturduğu için ve başka bazı yardımları sebebiyle kendisine teşekkür ediyoruz.

en: Fixed a bug with startIndex and added the BatchRenamer class
    to his excellent image viewer showimg.
tr: startIndex işlevinde bir hata düzeltti ve BatchRenamer sınıfını
    harika görsel görüntüleyici olan showmimg'e ekledi

en: Fixed a bug that caused krename not closing open files.
tr: K Yeniden Adlandır'ın açık dosyaları kapatmasını engelleyen hata kapatıldı.

en: Thanks for his great job at apps.kde.com and help with contributing krename to apps.kde.com.
tr: apps.kde.com'daki harika katkıları ve K Yeniden Adlandır'ın apps.kde.com'da bulunmasına yardımları için teşekkürler

en: Thanks for noatun and the ID3/Ogg Tag code is based on his noatun modules.
tr: Onun noatun birimleriyle gerçekleştirilen ID3/Ogg etiket düzenlemeleri için teşekkürler...

en: Gave me a good start into writing plugins with his application scribus.
tr: Uygulaması scribus ile eklenti yazmaya iyi bir başlangıç yapmamı sağladı.

en: Parts of the PNG support are copied from his KFile plugin for png support.
tr: PNG desteğinin bir bölümü, onun KFile eklentisinden alınan bölümler sayesinde gerçekleştirildi.

en: Created the Gentoo Ebuild scripts for Krename.
tr: Krename için Gentoo Ebuild betikleri oluşturuldu.

en: Some GCC 3.1 fixes for Gentoo.
tr: Gentoo için bazı GCC 3.1 düzeltmeleri.

en: Thanks for creating the Mandrake RPM
tr: Manrake RPM'ini oluşturduğu için teşekkürler

en: Italian translation
tr: İtalyanca çeviri

en: Italian translation work
tr: İtalyanca çeviri işi

en: Provided a gcc3.x namespace patch
tr: gcc 3.* sürümleri için namespace yaması hazırladı

en: Provided the new preview and move features
tr: Yeni önizleme ve taşıma özellikleri eklendi

en: Fixed problems with the spec file and contributed rpms for every SuSE version you can imagine and is also the new Gentoo maintainer for KRename
tr: Spec dosyasındaki sorunları çözdü, SuSE'nin aklınıza gelebilecek tüm sürümleri için rpm hazırladı ve şimdi de Gentoo paketlerini yapıyor

en: Provided SuSE RPMs and very good suggestions
tr: Suse RPM'leri oluşturdu ve güzel önerilerde bulundu

en: Contributed a Spanish translation
tr: İspanyolca çeviriyle katkıda bulundu

en: Provided a RedHat RPM and was big help in improving KRename
tr: Bir RedHat RPM'i sağladı ve K Yeniden Adlandır'ı geliştirmede çok büyük yardımı dokundu

en: Translated KRename to Japanese
tr: K Yeniden Adlandır'ı Japoncaya çevirdi

en: Translated KRename into French
tr: K Yeniden Adlandır'ı Fransızcaya çevirdi

en: Translated KRename into Polish
tr: K Yeniden Adlandır'ı Lehçeye çevirdi

en: Translated KRename into Russian
tr: K Yeniden Adlandır'ı Rusçaya çevirdi

en: Translated KRename into Bosnian
tr: K Yeniden Adlandır'ı Boşnakçaya çevirdi

en: Polish Translation
tr: Lehçe çeviri

en: Czech Translation
tr: Çekçe çeviri

en: Files to be added to the list to be renamed
tr: Yeniden adlandırılacak listeye eklenecek dosyalar

en: [files...]
tr: [dosyalar...]

en: add folder recursively
tr: klasörü özyineli olarak ekle

en: folder
tr: klasör

en: set a template
tr: bir şablon seç

en: set a template for the file extension
tr: dosya uzantısı için bir şablon seç

en: enable a plugin for use
tr: kullanılmak üzere bir eklentiyi etkinleştir

en: copy files to folder or url
tr: dosyaları klasöre veya url'ye kopyala

en: path or url
tr: yol veya url

en: move files to folder or url
tr: dosyaları klasöre veya url'ye taşı

en: link files to folder or url
tr: dosyaları klasöre veya url'ye bağla

en: start renaming immediately
tr: adlandırmayı derhal başlat

en: start KRename's selftest (developers only)
tr: K Yeniden Adlandır sınamasını başlat (geliştiriciler için)

en: <b>Krename was started from root!</b><br>When started from root, Krename may damage your system if you do not know exactly what you are doing!
tr: <b>Krename kök dizinden(root) başlatıldı!</b><br>Eğer ne yaptığınızı tam olarak bilmiyorsanız,Krename kök dizinden başlatılınca sisteminize zarar verebilir!

en: Error
tr: Hata

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grouNumbering)
en: &Numbering
tr: &Numaralandırma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelStart)
en: Start &index:
tr: Başlangıç &indeksi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Step by:
tr: &Adımla:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkReset)
en: &Reset counter for every directory
tr: &Her dizin için sayacı sıfırla

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupSkip)
en: &Skip Numbers
tr: Numaraları &Atla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonAdd)
en: &Add Number
tr: Sayı &Ekle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemove)
en: &Remove Number
tr: Sayı &Kaldır

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <qt>Please select the part of the old filename  which should be inserted into the new filename in the textbox below:</qt>
tr: <qt>Lütfen yeni dosya adına eklenmesi gereken eski dosya adı parçasını aşağıdaki metin kutusundan seçin:</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkInvert)
en: &Invert selection
tr: Seçimi &tersine çevir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Convert selection:
tr: Seçimi &dönüştür:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboConvert)
en: No Conversion
tr: Dönüştürme Yok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPreviewDesc)
en: Preview of the generated KRename command:
tr: Üretilen K Yeniden Adlandır komutunun önizlemesi:

en: Permissions
tr: İzinler

en: PermissionsPlugin works only with local files. %1 is a remote file.
tr: PermissionPlugin yalnızca yerel dosyalarla çalışır. %1 bir uzak dosya.

en: Cannot chmod %1.
tr: %1 üzerinde chmod çalıştırılamadı.

en: Cannot chown %1.
tr: %1 üzerinde chown yapılamadı.

en: Access permissions
tr: Erişim izinleri

en: Class
tr: Sınıf

en: Read
tr: Oku

en: Write
tr: Yaz

en: Exec
tr: Çalıştır

en: Special
tr: Özel

en: User
tr: Kullanıcı

en: Group
tr: Grup

en: Others
tr: Diğerleri

en: Sticky
tr: Yapışkan

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PermissionsPluginAdvanceDialog)
en: Dialog
tr: Pencere

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupPermissions)
en: Access Permissions
tr: Erişim İzinleri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkPermissions)
en: Change &Permissions
tr: &İzinleri Değiştir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: O&wner:
tr: &Sahibi:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermOwner) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermGroup) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermOthers)
en: Forbidden
tr: Yasaklanmış

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermOwner) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermGroup) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermOthers)
en: Can Read
tr: Okuyabilir

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermOwner) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermGroup) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboPermOthers)
en: Can Read & Write
tr: Okuyabilir & Yazabilir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Gro&up:
tr: Gr&up:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Ot&hers:
tr: Diğe&rleri:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAdvanced)
en: This file uses advanced permissions
tr: Bu dosya gelişmiş izinler kullanır

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkFolder)
en: Is Executable/Only owner &can rename and delete folder content
tr: Çalıştırılabilir/Yalnızca sahibi &klasör içeriğini yeniden adlandırabilir ve silebilir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: A&dvanced Permissions
tr: Gelişmiş İzinler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkOwner)
en: &Change Owner
tr: &Sahibi Değiştir

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupOwner)
en: Ownership
tr: Sahiplik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &User:
tr: &Kullanıcı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Group:
tr: &Grup:

en: Author of the PDF file
tr: PDF dosyasının yazarı

en: Creator of the PDF file
tr: PDF dosyasını oluşturan

en: Keywords of the PDF file
tr: PDF dosyasının anahtar sözcükleri

en: Subject of the PDF file
tr: PDF dosyasının konusu

en: Title of the PDF file
tr: PDF dosyasının başlığı

en: Producer of the PDF file
tr: PDF dosyasının üreticisi

en: Number of pages in the PDF file
tr: PDF dosyasındaki sayfa sayısı

en: PoDoFo (PDF) Plugin
tr: PoDoFo (PDF) Eklentisi

en: <qt>This plugin supports reading tags from PDF files.</qt>
tr: <qt>Bu eklenti PDF dosyalarından etiket okumayı destekler.</qt>

en: &Change filename manually...
tr: Dosya Adını Elle &Değiştir...

en: &Open
tr: &Aç

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemove)
en: &Remove
tr: &Kaldır

en: &Rename more...
tr: Daha fazlasını &yeniden adlandır...

en: &Undo
tr: &Geri al

en: &Open Destination
tr: Hedefi &Aç

en: Restart &KRename...
tr: &K Yeniden Adlandır'ı Yeniden Başlat...

en: Rename Processed Files &Again...
tr: İşlenmiş Dosyaları &Tekrar Yeniden Adlandır...

en: Rename &Unprocessed Files Again...
tr: İşlenmemiş Dosyaları &Tekrar Yeniden Adlandır...

en: &Rename All Files Again...
tr: Tüm Dosyaları &Tekrar Yeniden Adlandır...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ProgressDialog)
en: Progress
tr: Süreç

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonCancel)
en: &Cancel
tr: İ&ptal

en: Save Find & Replace Settings as:
tr: Bul & Değiştir Ayarlarını Kaydet:

en: KRename Find & Replace Settings XML (*.xml)
tr: K Yeniden Adlandır Bul & Değiştir Ayarları XML (*.xml)

en: Failed to save the Find & Replace Settings File.
tr: Bul & Değiştir Ayarları Dosyasına kaydetme başarısız oldu.

en: Save Find and Replace Settings File
tr: Bul ve Değiştir Ayarları Dosyasını Kaydet

en: KRename Find and Replace Settings XML (*.xml)
tr: K Yeniden Adlandır Bul ve Değiştir Ayarları XML (*.xml)

en: Failed to open the Find and Replace Settings File. Cannot read file %1:
    %2.
tr: Bul ve Değiştir Ayarları Dosyası açma başarısız oldur. %1 dosyası okunamıyor:
    %2.

en: KRename Find and Replace Settings XML File
tr: K Yeniden Adlandır Bul ve Değiştir Ayarları XML Dosyası

en: Parse error at line %1, column %2:
    %3
tr: %1 satırında ayrıştırma hatası, sütun %2:
    %3

en: The file is not a KRename XML file.
tr: Dosya, K Yeniden Adlandır XML dosyası değil.

en: The file is not an KRename XML version 1.0 file.
tr: Dosya, K Yeniden Adlandır XML sürüm 1.0 dosyası değil.

en: Problem with loading KRename XML file.
tr: K Yeniden Adlandır XML dosyası yükleme sorunu.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReplaceWidget) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ReplaceItemDlg)
en: Find and Replace
tr: Bul ve Değiştir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Find:
tr: &Bul:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Replace With:
tr: İle Yer Değişti&r:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkRegular)
en: Find is a Regular &Expression
tr: Ara bir Düzenli &İfade

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkProcess)
en: &Process tokens in replace string
tr: Yeniden değiştirme karakter dizisindeki işaretleri &işle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, list)
en: Reg. Expression
tr: Düzenli İfade

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, list)
en: Find
tr: Bul

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, list)
en: Replace With
tr: Bununla Değiştir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, list)
en: Process Tokens
tr: İşaretleri İşle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonSaveList)
en: &Save Settings...
tr: Ayarları &Kaydet...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonLoadList)
en: &Load Settings...
tr: Ayarları &Yükle...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonEdit)
en: &Edit...
tr: Dü&zenle...

en: JavaScript Plugin
tr: JavaScript Eklentisi

en: Insert a snippet of JavaScript code (4+5 in this case)
tr: JavaScript kodunun bir kısmını girin (bu durumda 4+5)

en: Index of the current file
tr: Geçerli dosyanın indeksi

en: URL of the current file
tr: Geçerli dosyanın URL'si

en: Filename of the current file
tr: Geçerli dosyanın dosya adı

en: Extension of the current file
tr: Geçerli dosyanın uzantısı

en: Directory of the current file
tr: Geçerli dosyanın dizini

en: Variable Name
tr: Değişken Adı

en: Initial Value
tr: İlk Değer

en: String
tr: Dizgi

en: A JavaScript error has occurred:
tr: Bir JavaScript hatası oluştu:

en: All currently entered definitions will be lost. Do you want to continue?
tr: Girilen tüm tanımlamalar kaybolacak. Sürdürmek istiyor musunuz?

en: Select file
tr: Dosya seç

en: The file %1 already exists. Do you want to overwrite it?
tr: %1 dosyası zaten var. Üstüne yazmak istiyor musunuz?

en: Unable to open %1 for writing.
tr: %1 yazmak için açılamadı.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ScriptPluginDialog)
en: Create Variable
tr: Değişken Oluştur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Name:
tr: &Ad:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Initial Value:
tr: &İlk Değer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Type:
tr: &Tür:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: &Variables
tr: &Değişkenler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDescVariables)
en: Declare global variables that can be used from within your functions:
tr: İşlevlerinizden kullanılabilecek genel değişkenleri tanımlayın:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemove)
en: &Delete
tr: &Sil

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: &Definitions
tr: &Tanımlar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDescDef)
en: Define functions that can be used from KRename templates:
tr: K Yeniden Adlandır şablonlarından kullanılabilecek işlevleri tanımlayın:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonSave)
en: &Save to File...
tr: &Dosyaya Kaydet...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonLoad)
en: &Load from File...
tr: &Dosyadan Yükle...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonInsert)
en: &Insert Variable
tr: Değişken &Ekle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonTest)
en: &Test...
tr: &Sına...

en: Inserts the series number of original filename
tr: Asıl dosya adının seri numarasını ekler

en: Inserts the season number in two digits
tr: Sezon numarasını çift basamak olarak ekler

en: Inserts the episode number in two or three digits
tr: Bölüm numarasını iki ya da üç basamak olarak ekler

note: i18n("Inserts the season number in at least pad digits") ); m_help.append( "[episode;pad];;" + i18n("Inserts the episode number in at least pad digits") );
en: SeriesNumber
tr: SeriNumarası

en: <qt>This plugin can extract information from the filename of a TV series.</qt>
tr: <qt>Bu eklenti bir TV serisinin dosya adından bilgi çıkarabilir.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:large; font-weight:600;">Welcome to KRename</span></p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">A batch file renamer by KDE.<br />To rename your files, you have to:</p></body></html>
tr: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:large; font-weight:600;">K Yeniden Adlandır'a Hoş Geldiniz</span></p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">KDE'nin toplu dosya adlandırıcısı.<br />Dosyalarınızı yeniden adlandırmak için yapmanız gereken:</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, labelAdd)
en: Add some files ...
tr: Birkaç dosya ekleyin ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, labelTemplate)
en: Specify the new filenames by giving a template ...
tr: Bir şablon vererek dosya adlarını belirt ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Hint: Undo is still possible after renaming your files.
tr: İpucu: Dosyaları yeniden adlandırdıktan sonra geri alma yapabilirsiniz.

en: Insert the current date
tr: Günün tarihini ekle

en: Insert the current date using the formatting string yyyy-MM-dd
tr: Günün tarihini yyyy-AA-gg biçiminde ekleyin

en: Insert the current year
tr: Şu anki yılı ekleyin

en: Insert the current month as number
tr: Şu anki ayı sayı olarak ekleyin

en: Insert the current day as number
tr: Şu anki günü sayı olarak ekleyin

en: Insert the current time
tr: Şu anki saati ekleyin

en: Insert the current hour as number
tr: Şu anki saati sayı olarak ekleyin

en: Insert the current minute as number
tr: Şu anki dakikayı sayı olarak ekleyin

en: Insert the current second as number
tr: Şu anki saniyeyi sayı olarak ekleyin

en: Owner of the file
tr: Dosyanın sahibi

en: Owning group of the file
tr: Dosyanın grup sahibi

en: Insert the files creation date
tr: Dosyaların oluşturulma tarihlerini ekleyin

en: Insert the formatted file creation date
tr: Dosyaların biçemli oluşturulma tarihlerini ekleyin

en: Insert the files modification date
tr: Dosyaların değiştirilme tarihlerini ekleyin

en: Insert the formatted modification date
tr: Biçemli deştirilme tarihini ekleyin

en: Insert the date of the last file access
tr: Dosyaya son erişimin tarihini girin

en: Insert the formatted date of the last file access
tr: Dosyaya son erişimin tarihini biçemli olarak girin

en: Insert the file size in bytes
tr: Dosya boyutunu bayt olarak girin

en: Date and system functions
tr: Tarih ve sistem işlevleri

en: <qt>This plugin contains tokens to get the creation, modification and last access time of files and the current system time and date.</qt>
tr: <qt>Bu eklenti dosyaların oluşturulma, değiştirilme ve son erişim zamanlarını ve sistem zamanı ve tarihi almak için işaretçileri içerir.</qt>

en: Insert the title of a track
tr: Kaydın başlığını girin

en: Insert the artist of a track
tr: Kaydın sanatçısını ekle

en: Insert the album of a track
tr: Kaydın albümünü ekle

en: Insert the comment of a track
tr: Kaydın yorumunu ekle

en: Insert the genre of a track
tr: Kaydın türünü ekle

en: Insert the year of a track
tr: Kaydın yılını ekle

en: Insert the number of a track
tr: Kaydın numarasını ekle

en: Insert the number of a track formatted with a leading 0
tr: Kaydın numarasını başında 0 olacak şekilde ekle

en: TagLib (MP3/Ogg) Plugin
tr: TagLib (MP3/Ogg) Eklentisi

en: <qt>This plugin supports reading tags for MP3, Ogg Vorbis, FLAC, MPC, Speex WavPack and TrueAudio files.</qt>
tr: <qt>Bu eklenti MP3, Ogg Vorbis, FLAC, MPC, Speex WavPack ve TrueAudio dosyalarından etiket okumayı destekler.</qt>

en: &Insert
tr: &Ekle

en: Recent
tr: Son kullanılan

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TokenHelpWidget)
en: KRename Help
tr: K Yeniden Adlandır Yardım

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: All supported tokens (commands) are listed in this dialog. You can search for tokens and insert a found token into the pattern for the filename.
tr: Desteklenen tüm işaretçiler (komutlar) bu pencerede listelenmiştir. İşaretçi arayabilir ve bulunan işaretçiyi dosya adı dizgisine sokabilirsiniz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, listCategories)
en: Category
tr: Kategori

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, listTokens)
en: Token
tr: Sembol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, listTokens)
en: Description
tr: Açıklama

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, listTokens)
en: Preview
tr: Önizleme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkPreview)
en: Token &Preview
tr: İşaretçi &Önizleme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPreview)
en: Preview File:
tr: Önizleme Dosyası:

en: Access Date
tr: Erişim Tarihi

en: Creation Date
tr: Oluşturulma Tarihi

en: Filesize
tr: Dosya boyutu

en: Modification Date
tr: Değişiklik Tarihi

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TokenSortModeDialog)
en: Custom Sorting
tr: Özel Sıralama

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: &Sort filenames ...
tr: Dosya adlarını &sırala ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAscending)
en: &Ascending
tr: &Artan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioDescending)
en: &Descending
tr: A&zalan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNumeric)
en: &Numeric
tr: &Sayısal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: by
tr: tarafından

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: &Token ...
tr: &İşaretçi ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPredefined)
en: &Predefined
tr: &Önceden tanımlı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioCustom)
en: &Custom
tr: &Özel

en: Inserts the transliterated original filename
tr: Karakter dönüşümü yapılmış asıl dosya adını ekler

en: Inserts the transliterated original filename converted to lower case
tr: Karakter dönüşümü yapılmış asıl dosya adının küçük harflisini ekler

en: Inserts the transliterated original filename converted to upper case
tr: Karakter dönüşümü yapılmış asıl dosya adının büyük harflisini ekler

en: Inserts the transliterated original filename capitalized
tr: Karakter dönüşümü yapılmış asıl dosya adını büyük harflerle ekler

en: Transliterates the string following the semicolon
tr: Noktalı virgülü takip eden karakter dizisini dönüştürür

en: Transliteration
tr: Karakter dönüştürme

en: <qt>This plugin can transcribe a filename into English (i.e. perform transliteration).</qt>
tr: <qt>Bu eklenti, bir dosya adını İngilizceye uyarlar (örn. karakter dönüştürür).</qt>
