koffice - en to nn translation catalogue (170 entries)

[ctx: KReportDesign|]
en: Could not parse XML document.
nn: Klarte ikkje tolka XML-dokument.

[ctx: KReportDesign|]
en: Error in XML document.
nn: Feil i XML-dokument.

[ctx: KReportItemBase|]
en: Name
nn: Namn

[ctx: KReportItemBase|]
en: Object Name
nn: Objektnamn

[ctx: ItemPosition|]
en: Position
nn: Posisjon

[ctx: ItemSize|]
en: Size
nn: Storleik

[ctx: KReportItemBase|]
en: Data Source
nn: Datakjelde

[ctx: StartPosition|]
en: Start Position
nn: Startposisjon

[ctx: EndPosition|]
en: End Position
nn: Sluttposisjon

[ctx: KReportItemLine|]
en: Line Weight
nn: Linjebreidd

[ctx: KReportItemLine|]
en: Line Color
nn: Linjefarge

[ctx: KReportItemLine|]
en: Line Style
nn: Linjestil

[ctx: KReportSectionData|Report section]
en: Section
nn: Blokk

[ctx: KReportSectionData|]
en: Height
nn: Høgd

[ctx: KReportSectionData|]
en: Background Color
nn: Bakgrunnsfarge

[ctx: KReportUnit|]
en: Invalid
nn: Ugyldig

[ctx: KReportUnit|]
en: Millimeters (mm)
nn: Millimeter (mm)

[ctx: KReportUnit|]
en: Centimeters (cm)
nn: Centimeter (cm)

[ctx: KReportUnit|]
en: Decimeters (dm)
nn: Desimeter (dm)

[ctx: KReportUnit|]
en: Inches (in)
nn: Tommar (in)

[ctx: KReportUnit|]
en: Points (pt)
nn: Punkt (pt)

[ctx: KReportUnit|]
en: Pixels (px)
nn: Pikslar (px)

[ctx: KReportUnit|]
en: Unsupported unit
nn: Ikkje-støtta eining

[ctx: KReportItemCheckBox|]
en: Cross
nn: Kross

[ctx: KReportItemCheckBox|]
en: Tick
nn: Avkryssing

[ctx: KReportItemCheckBox|]
en: Dot
nn: Prikk

[ctx: KReportItemCheckBox|]
en: Style
nn: Stil

[ctx: KReportItemCheckBox|]
en: Foreground Color
nn: Framgrunnsfarge

[ctx: KReportItemCheckBox|]
en: Line Weight
nn: Linjebreidd

[ctx: KReportItemCheckBox|]
en: Line Color
nn: Linjefarge

[ctx: KReportItemCheckBox|]
en: Line Style
nn: Linjestil

[ctx: KReportItemCheckBox|]
en: Value
nn: Verdi

[ctx: KReportItemCheckBox|]
en: Value used if not bound to a field
nn: Verdi brukt viss ikkje bunden til felt

[ctx: KReportItemField|]
en: Value
nn: Verdi

[ctx: KReportItemField|]
en: Value used if not bound to a field
nn: Verdi brukt viss ikkje bunden til felt

[ctx: KReportItemField|]
en: Left
nn: Venstre

[ctx: KReportItemField|]
en: Center
nn: Midten

[ctx: KReportItemField|]
en: Right
nn: Høgre

[ctx: KReportItemField|]
en: Horizontal Alignment
nn: Vassrett justering

[ctx: KReportItemField|]
en: Top
nn: Topp

[ctx: KReportItemField|]
en: Bottom
nn: Botn

[ctx: KReportItemField|]
en: Vertical Alignment
nn: Loddrett justering

[ctx: KReportItemField|]
en: Font
nn: Skrift

[ctx: KReportItemField|]
en: Background Color
nn: Bakgrunnsfarge

[ctx: KReportItemField|]
en: Foreground Color
nn: Framgrunnsfarge

[ctx: KReportItemField|]
en: Background Opacity
nn: Gjennomsikt til bakgrunn

[ctx: KReportItemField|]
en: Line Weight
nn: Linjebreidd

[ctx: KReportItemField|]
en: Line Color
nn: Linjefarge

[ctx: KReportItemField|]
en: Line Style
nn: Linjestil

[ctx: KReportItemField|]
en: Word Wrap
nn: Tekstbryting

[ctx: KReportItemField|]
en: Can Grow
nn: Kan veksa

[ctx: KReportItemImage|]
en: Clip
nn: Skjer av

[ctx: KReportItemImage|]
en: Stretch
nn: Strekk

[ctx: KReportItemImage|]
en: Resize Mode
nn: Storleiksendringsmodus

[ctx: KReportItemImage|]
en: Value
nn: Verdi

[ctx: KReportItemImage|]
en: Value used if not bound to a field
nn: Verdi brukt viss ikkje bunden til felt

[ctx: KReportItemLabel|]
en: Caption
nn: Skildring

[ctx: KReportItemLabel|]
en: Left
nn: Venstre

[ctx: KReportItemLabel|]
en: Center
nn: Midten

[ctx: KReportItemLabel|]
en: Right
nn: Høgre

[ctx: KReportItemLabel|]
en: Horizontal Alignment
nn: Vassrett justering

[ctx: KReportItemLabel|]
en: Top
nn: Topp

[ctx: KReportItemLabel|]
en: Bottom
nn: Botn

[ctx: KReportItemLabel|]
en: Vertical Alignment
nn: Loddrett justering

[ctx: KReportItemLabel|]
en: Font
nn: Skrift

[ctx: KReportItemLabel|]
en: Background Color
nn: Bakgrunnsfarge

[ctx: KReportItemLabel|]
en: Foreground Color
nn: Framgrunnsfarge

[ctx: KReportItemLabel|]
en: Background Opacity
nn: Gjennomsikt i bakgrunnsfarge

[ctx: KReportItemLabel|]
en: Line Weight
nn: Linjebreidd

[ctx: KReportItemLabel|]
en: Line Color
nn: Linjefarge

[ctx: KReportItemLabel|]
en: Line Style
nn: Linjestil

[ctx: KReportItemText|]
en: Value
nn: Verdi

[ctx: KReportItemText|]
en: Value used if not bound to a field
nn: Verdi brukt viss ikkje bunden til felt

[ctx: KReportItemText|]
en: Left
nn: Venstre

[ctx: KReportItemText|]
en: Center
nn: Midten

[ctx: KReportItemText|]
en: Right
nn: Høgre

[ctx: KReportItemText|]
en: Horizontal Alignment
nn: Vassrett justering

[ctx: KReportItemText|]
en: Top
nn: Topp

[ctx: KReportItemText|]
en: Bottom
nn: Botn

[ctx: KReportItemText|]
en: Vertical Alignment
nn: Loddrett justering

[ctx: KReportItemText|]
en: Font
nn: Skrift

[ctx: KReportItemText|]
en: Background Color
nn: Bakgrunnsfarge

[ctx: KReportItemText|]
en: Foreground Color
nn: Framgrunnsfarge

[ctx: KReportItemText|]
en: Line Weight
nn: Linjebreidd

[ctx: KReportItemText|]
en: Line Color
nn: Linjefarge

[ctx: KReportItemText|]
en: Line Style
nn: Linjestil

[ctx: KReportItemText|]
en: Background Opacity
nn: Gjennomsikt i bakgrunnsfarge

[ctx: KReportScriptHandler|]
en: Cannot evaluate script. Error: %1
    
    Do you want to suppress further messages?
    (messages will be restored next time the report is opened)
nn: Kan ikkje evaluera skriptet. Feil: %1
    
    Vil du gøyma framtidige feilmeldingar?
    (Meldingane vert vist på nytt neste gong du opnar rapporten.)

[ctx: KReportScriptHandler|]
en: Script code:
    %1
nn: Skriptkode:
    %1

[ctx: KReportScriptHandler|]
en: Script Error
nn: Skriptfeil

[ctx: KReportDesigner|]
en: This report contains scripts of type "%1". Only scripts written in JavaScript language are supported. To prevent losing the scripts, their type and content will not be changed unless you change these scripts.
nn: Rapporten einneheld skript av typen «%1». Berre skript skrivne i språket JavaScript er støtta. For å unngå at du mistar skripta vert ikkje typen og innhaldet endra med mindre du gjer endringar i skripta.

[ctx: KReportDesigner|]
en: Unsupported Script Type
nn: Ikkje-støtta skripttype

[ctx: KReportDesigner|]
en: Page Header (Any)
nn: Topptekst på sida (alle sider)

[ctx: KReportDesigner|]
en: Page Header (Even)
nn: Topptekst på sida (partalssider)

[ctx: KReportDesigner|]
en: Page Header (Odd)
nn: Topptekst på sida (oddetalssider)

[ctx: KReportDesigner|]
en: Page Header (First)
nn: Topptekst på sida (første side)

[ctx: KReportDesigner|]
en: Page Header (Last)
nn: Topptekst på sida (siste side)

[ctx: KReportDesigner|]
en: Page Footer (Any)
nn: Botntekst på sida (alle sider)

[ctx: KReportDesigner|]
en: Page Footer (Even)
nn: Botntekst på sida (partalssider)

[ctx: KReportDesigner|]
en: Page Footer (Odd)
nn: Botntekst på sida (oddetalssider)

[ctx: KReportDesigner|]
en: Page Footer (First)
nn: Botntekst på sida (første side)

[ctx: KReportDesigner|]
en: Page Footer (Last)
nn: Botntekst på sida (siste side)

[ctx: KReportDesigner|]
en: Report Header
nn: Topptekst for rapporten

[ctx: KReportDesigner|]
en: Report Footer
nn: Botntekst for rapporten

[ctx: KReportDesigner|Main report element]
en: Report
nn: Rapport

[ctx: KReportDesigner|]
en: Title
nn: Tittel

[ctx: KReportDesigner|]
en: Report Title
nn: Raporttittel

[ctx: KReportDesigner|]
en: Page Size
nn: Sidestorleik

[ctx: KReportDesigner|]
en: Custom Page Size
nn: Tilpassa sidestorleik

[ctx: KReportDesigner|]
en: Portrait
nn: Ståande

[ctx: KReportDesigner|]
en: Landscape
nn: Liggjande

[ctx: KReportDesigner|]
en: Page Orientation
nn: Sideretning

[ctx: KReportDesigner|]
en: Page Unit
nn: Sideeining

[ctx: KReportDesigner|]
en: Show Grid
nn: Vis rutenett

[ctx: KReportDesigner|]
en: Snap to Grid
nn: Lås til rutenett

[ctx: KReportDesigner|]
en: Grid Divisions
nn: Rutenettinndeling

[ctx: KReportDesigner|]
en: Left Margin
nn: Venstremarg

[ctx: KReportDesigner|]
en: Right Margin
nn: Høgremarg

[ctx: KReportDesigner|]
en: Top Margin
nn: Toppmarg

[ctx: KReportDesigner|]
en: Bottom Margin
nn: Botnmarg

[ctx: KReportDesigner|]
en: Object Script
nn: Objektskript

[ctx: KReportDesigner|]
en: Cut
nn: Klipp ut

[ctx: KReportDesigner|]
en: Copy
nn: Kopier

[ctx: KReportDesigner|]
en: Paste
nn: Lim inn

[ctx: KReportDesigner|]
en: Delete
nn: Slett

[ctx: KReportDesigner|Report line element]
en: Line
nn: Linje

[ctx: KReportDesigner|]
en: Line
nn: Linje

[ctx: KReportDesigner|]
en: Cu&t
nn: Klipp &ut

[ctx: KReportDesigner|]
en: Cut selection to clipboard
nn: Klipp ut utvalet til utklippstavla

[ctx: KReportDesigner|]
en: &Copy
nn: &Kopier

[ctx: KReportDesigner|]
en: Copy selection to clipboard
nn: Kopierer utvalet til utklippstavla

[ctx: KReportDesigner|]
en: &Paste
nn: &Lim inn

[ctx: KReportDesigner|]
en: Paste clipboard content
nn: Lim inn frå utklippstavla

[ctx: KReportDesigner|]
en: Edit Sections
nn: Rediger blokker

[ctx: KReportDesigner|]
en: Raise
nn: Hev

[ctx: KReportDesigner|]
en: Lower
nn: Senk

[ctx: KReportDesignerSection|]
en: Detail
nn: Detalj

[ctx: KReportDetailGroupSectionDialog|]
en: Group Section Editor
nn: Rediger gruppeinndelingar

[ctx: DetailGroupSectionDialog|]
en: Column:
nn: Kolonne:

[ctx: DetailGroupSectionDialog|]
en: Sort:
nn: Sorter:

[ctx: DetailGroupSectionDialog|]
en: Show group header:
nn: Vis topptekst for gruppe:

[ctx: DetailGroupSectionDialog|]
en: Show group footer:
nn: Vis botntekst for gruppe:

[ctx: DetailGroupSectionDialog|]
en: Insert page break after group footer:
nn: Start på ny side etter gruppe-botntekst:

[ctx: KReportPropertiesButton|]
en: Select entire report
nn: Merk heile rapporten

[ctx: KReportPropertiesButton|]
en: A button that allows a report's surface to be selected, allowing its properties to be seen.
nn: Lat overflata til rapporten veljast, slik at du kan sjå eigenskapane.

[ctx: KReportRuler|]
en: First line indent
nn: Innrykk av første linje

[ctx: KReportRuler|]
en: Left indent
nn: Venstreinnrykk

[ctx: KReportRuler|]
en: Right indent
nn: Høgreinnrykk

[ctx: KReportSectionEditor|]
en: Add...
nn: Legg til …

[ctx: KReportSectionEditor|]
en: Edit...
nn: Rediger …

[ctx: KReportSectionEditor|]
en: Delete
nn: Slett

[ctx: KReportSectionEditor|]
en: Move Up
nn: Flytt opp

[ctx: KReportSectionEditor|]
en: Move Down
nn: Flytt ned

[ctx: KReportSectionEditor|]
en: Ascending
nn: Stigande

[ctx: KReportSectionEditor|]
en: Descending
nn: Fallande

[ctx: SectionEditor|]
en: Show report header
nn: Vis topptekst for rapporten

[ctx: SectionEditor|]
en: Show report footer
nn: Vis botntekst for rapporten

[ctx: SectionEditor|]
en: Page Header
nn: Topptekst på sida

[ctx: SectionEditor|]
en: First page:
nn: Første side:

[ctx: SectionEditor|]
en: Even pages:
nn: Partalssider:

[ctx: SectionEditor|]
en: Any pages:
nn: Alle sider:

[ctx: SectionEditor|]
en: Last page:
nn: Siste side:

[ctx: SectionEditor|]
en: Odd pages:
nn: Oddetalssider:

[ctx: SectionEditor|]
en: Page Footer
nn: Botntekst på sida

[ctx: SectionEditor|]
en: Group Sections
nn: Grupper inndelingar

[ctx: KReportZoomMode|]
en: %1%
nn: %1 %

[ctx: KReportZoomMode|]
en: Fit Page Width
nn: Tilpass sidebreidd

[ctx: KReportZoomMode|]
en: Fit Page
nn: Tilpass til sida

[ctx: KReportZoomMode|]
en: Actual Pixels
nn: Faktiske pikslar

[ctx: KReportZoomMode|]
en: Fit Text Width
nn: Tilpass tekstbreidd
