kreversi - en to bg translation catalogue (12 entries)

en: Blue
bg: Сини

en: Red
bg: Червени

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, blackLabel)
en: Black
bg: Черни

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, whiteLabel)
en: White
bg: Бели

en: anonymous
bg: анонимно

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationSpeed), group (Game)
en: The speed of the animations.
bg: Скорост на анимацията.

note: i18n: ectx: label, entry (CompetitiveGameChoice), group (Game)
en: Whether to play competitively in contrast to casually.
bg: Конкурентна или обикновена игра.

en: Show Last Move
bg: Показване на последния ход

en: Show Legal Moves
bg: Показване на валидните ходове

en: Animation Speed
bg: Скорост на анимацията

en: Slow
bg: Бавна

en: Fast
bg: Бърза
