kreversi - en to ca translation catalogue (122 entries)

en: Blue
ca: Blau

en: Red
ca: Vermell

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, blackLabel)
en: Black
ca: Negre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, whiteLabel)
en: White
ca: Blanc

en: Score
ca: Puntuació

en: Mean Score
ca: Puntuació mitjana

en: Best Score
ca: Millor puntuació

en: Elapsed Time
ca: Temps transcorregut

en: Best &Scores
ca: Millors &puntuacions

en: &Players
ca: &Jugadors

en: Statistics
ca: Estadístiques

en: Histogram
ca: Histograma

en: View world-wide highscores
ca: Visualitza les puntuacions màximes de tot el món

en: View world-wide players
ca: Visualitza els jugadors de tot el món

[ctx: @title:window]
en: Highscores
ca: Puntuacions màximes

en: Overwrite
ca: Sobreescriu

en: The file already exists. Overwrite?
ca: El fitxer ja existeix. S'ha de sobreescriure?

en: Export
ca: Exporta

en: Winner
ca: Guanyador

en: Won Games
ca: Partides guanyades

[ctx: @title:window]
en: Configure Highscores
ca: Configura les puntuacions màximes

en: Main
ca: Principal

en: Nickname:
ca: Sobrenom:

en: Comment:
ca: Comentari:

en: World-wide highscores enabled
ca: S'han activat les puntuacions màximes de tot el món

en: Advanced
ca: Avançat

en: Registration Data
ca: Dades de registre

en: Key:
ca: Clau:

en: Remove
ca: Elimina

en: This will permanently remove your registration key. You will not be able to use the currently registered nickname anymore.
ca: Això eliminarà permanentment la clau de registre. No podreu tornar a usar el sobrenom actualment registrat.

en: Please choose a non empty nickname.
ca: Trieu un sobrenom no buit.

en: Nickname already in use. Please choose another one
ca: El sobrenom ja està en ús. Si us plau, trieu-ne un altre

[ctx: @title:window]
en: Enter Your Nickname
ca: Introduïu el vostre sobrenom

en: Congratulations, you have won!
ca: Felicitats, has guanyat!

en: Enter your nickname:
ca: Introduïu el sobrenom:

en: Do not ask again.
ca: No ho tornis a preguntar.

en: anonymous
ca: anònim

en: Games Count
ca: Comptador de partides

en: Comment
ca: Comentari

en: Undefined error.
ca: Error indefinit.

en: Missing argument(s).
ca: Manca/quen argument/s.

en: Invalid argument(s).
ca: Argument/s no vàlid/s.

en: Unable to connect to MySQL server.
ca: No s'ha pogut connectar amb el servidor MySQL.

en: Unable to select database.
ca: No s'ha pogut seleccionar la base de dades.

en: Error on database query.
ca: Error en la consulta de la base de dades.

en: Error on database insert.
ca: Error en inserir a la base de dades.

en: Nickname already registered.
ca: El sobrenom ja està registrat.

en: Nickname not registered.
ca: El sobrenom no està registrat.

en: Invalid key.
ca: Clau no vàlida.

en: Invalid submit key.
ca: Clau sotmesa no vàlida.

en: Invalid level.
ca: Nivell no vàlid.

en: Invalid score.
ca: Puntuació no vàlida.

en: Unable to contact world-wide highscore server
ca: No s'ha pogut connectar amb el servidor de puntuacions màximes de tot el món

en: Unable to open temporary file.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer temporal.

en: Server URL: %1
ca: URL del servidor: %1

en: Message from world-wide highscores server
ca: Missatge del servidor de puntuacions màximes de tot el món

en: Invalid answer from world-wide highscores server.
ca: Resposta no vàlida del servidor de puntuacions màximes de tot el món.

en: Raw message: %1
ca: Missatge en brut: %1

en: Invalid answer from world-wide highscores server (missing item: %1).
ca: Resposta no vàlida del servidor de puntuacions màximes de tot el món (manca l'element: %1).

[ctx: @title:window]
en: Multiplayers Scores
ca: Puntuacions multijugador

en: No game played.
ca: No s'ha jugat cap partida.

en: Scores for last game:
ca: Puntuacions de la darrera partida:

en: Scores for the last %1 games:
ca: Puntuacions de les %1 darreres partides:

en: all
ca: totes

en: Select player:
ca: Seleccioneu el jugador:

en: Won:
ca: Ha guanyat:

en: Lost:
ca: Ha perdut:

en: Draw:
ca: Empat:

en: Current:
ca: Actual:

en: Max won:
ca: Màx. guanyades:

en: Max lost:
ca: Màx. perdudes:

en: Game Counts
ca: Comptadors de partides

en: Trends
ca: Tendència

en: From
ca: Des de

en: To
ca: a

en: Count
ca: Comptador

en: Percent
ca: Percentatge

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationSpeed), group (Game)
en: The speed of the animations.
ca: La velocitat de les animacions.

note: i18n: ectx: label, entry (CompetitiveGameChoice), group (Game)
en: Whether to play competitively in contrast to casually.
ca: Si es juga de forma competitiva en lloc d'informal.

note: i18n: ectx: label, entry (UseColoredChips), group (Game)
en: Whether to use colored chips instead of black and white ones.
ca: Si usar peces acolorides en lloc de les blanques i negres.

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ca: &Visualitza

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ca: A&rranjament

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ca: Barra d'eines principal

en: Red can not perform any move. It is blue turn again.
ca: El vermell no pot fer cap moviment. Un altre cop és el torn del blau.

en: White can not perform any move. It is black turn again.
ca: El blanc no pot fer cap moviment. Un altre cop és el torn del negre.

en: Blue can not perform any move. It is red turn again.
ca: El blau no pot fer cap moviment. Un altre cop és el torn del vermell.

en: Black can not perform any move. It is white turn again.
ca: El negre no pot fer cap moviment. Un altre cop és el torn del blanc.

en: KDE Reversi Board Game
ca: Joc de taula Reversi del KDE

en: Original author
ca: Autor original

en: Game rewrite for KDE4. Current maintainer.
ca: Reescriptura del joc per al KDE 4. Mantenidor actual.

en: Action refactoring
ca: Reestructuració de les accions

en: Game engine, ported from his JAVA applet.
ca: Motor del joc, adaptació des de la seva miniaplicació de JAVA.

en: Original raytraced chips.
ca: Peces originals.

en: Vector chips and background for KDE4.
ca: Peces vectorials i fons per al KDE 4.

en: Port rendering code to KGameRenderer
ca: Adaptació del codi de renderitzat al KGameRenderer

en: Port rendering code to QML, redesign and a lot of improvements
ca: Adaptació del codi de renderitzat al QML, redisseny i moltes millores

en: Start with demo game playing
ca: Inicia amb una partida de demostració

en: Press start game!
ca: Prem per a començar la partida!

en: Move History
ca: Mou l'historial

en: Show Last Move
ca: Mostra l'últim moviment

en: Show Legal Moves
ca: Mostra els moviments legals

en: Animation Speed
ca: Velocitat de l'animació

en: Slow
ca: Lenta

en: Fast
ca: Ràpida

en: Use Colored Chips
ca: Usa peces acolorides

en: Show Move History
ca: Mostra l'historial de moviments

en: Game is drawn!
ca: Partida empatada!

en: You win!
ca: Has guanyat!

en: You have lost!
ca: Has perdut!

en: %1 has won!
ca: %1 ha guanyat!

en: Game over
ca: Final de la partida

en: GAME OVER
ca: FINAL DE LA PARTIDA

en: %1 turn
ca: Torn de %1

en: %1's turn
ca: És el torn de %1

en: Computer
ca: Ordinador

[ctx: @title:window]
en: New game
ca: Partida nova

en: Start game
ca: Comença la partida

en: Let's start playing!
ca: Inicia la partida!

en: Quit
ca: Surt

en: Quit KReversi
ca: Surt del KReversi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Name:
ca: Nom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Skill level:
ca: Nivell d'habilitats:
