kreversi - en to cy translation catalogue (13 entries)

en: Blue
cy: Glas

en: Red
cy: Coch

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, blackLabel)
en: Black
cy: Du

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, whiteLabel)
en: White
cy: Gwyn

en: anonymous
cy: dienw

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationSpeed), group (Game)
en: The speed of the animations.
cy: Cyflymder y bywlunio.

note: i18n: ectx: label, entry (CompetitiveGameChoice), group (Game)
en: Whether to play competitively in contrast to casually.
cy: A ddylai chwarae fel cystadleuaeth yn lle am hwyl.

en: Game engine, ported from his JAVA applet.
cy: Peiriant gêm, wedi'i drosi o'i raglennig JAVA.

en: Show Last Move
cy: Dangos Symudiad Diwethaf

en: Show Legal Moves
cy: Dangos Symudiadau Cyfreithiol

en: Animation Speed
cy: Cyflymder Bywlunio

en: Slow
cy: Araf

en: Fast
cy: Cyflym
