kreversi - en to el translation catalogue (124 entries)

en: Blue
el: Μπλε

en: Red
el: Κόκκινο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, blackLabel)
en: Black
el: Μαύρο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, whiteLabel)
en: White
el: Λευκό

en: Score
el: Βαθμολογία

en: Mean Score
el: Μέση βαθμολογία

en: Best Score
el: Η καλύτερη βαθμολογία

en: Elapsed Time
el: Χρόνος που πέρασε

en: Best &Scores
el: Οι καλύτερες &βαθμολογίες

en: &Players
el: &Παίκτες

en: Statistics
el: Στατιστικά

en: Histogram
el: Ιστόγραμμα

en: View world-wide highscores
el: Προβολή των υψηλών βαθμολογιών σε παγκόσμια κλίμακα

en: View world-wide players
el: Προβολή παικτών παγκόσμιας κλίμακας

[ctx: @title:window]
en: Highscores
el: Υψηλές βαθμολογίες

en: Overwrite
el: Αντικατάσταση

en: The file already exists. Overwrite?
el: Το αρχείο υπάρχει ήδη. Να αντικατασταθεί;

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Winner
el: Νικητής

en: Won Games
el: Κερδισμένα παιχνίδια

[ctx: @title:window]
en: Configure Highscores
el: Διαμόρφωση υψηλών βαθμολογιών

en: Main
el: Κύριο

en: Nickname:
el: Ψευδώνυμο:

en: Comment:
el: Σχόλιο:

en: World-wide highscores enabled
el: Ενεργοποιήθηκαν οι ψηλές βαθμολογίες παγκόσμιας κλίμακας

en: Advanced
el: Προηγμένο

en: Registration Data
el: Δεδομένα εγγραφής

en: Key:
el: Κλειδί:

en: Remove
el: Διαγραφή

en: This will permanently remove your registration key. You will not be able to use the currently registered nickname anymore.
el: Αυτό θα διαγράψει μόνιμα το κλειδί της εγγραφήςσας. Δεν θα μπορείτε να χρησιμοποιείτε πλέον το ψευδώνυμο που έχει δηλωθεί για εσάς.

en: Please choose a non empty nickname.
el: Επιλέξτε ένα μη κενό ψευδώνυμο.

en: Nickname already in use. Please choose another one
el: Το ψευδώνυμο είναι ήδη σε χρήση. Επιλέξτε άλλο

[ctx: @title:window]
en: Enter Your Nickname
el: Εισαγάγετε το ψευδώνυμό σας

en: Congratulations, you have won!
el: Συγχαρητήρια, νικήσατε!

en: Enter your nickname:
el: Εισαγάγετε το ψευδώνυμό σας:

en: Do not ask again.
el: Να μη γίνει ερώτηση ξανά.

en: anonymous
el: ανώνυμο

en: Games Count
el: Πλήθος παιχνιδιών

en: Comment
el: Σχόλιο:

en: Undefined error.
el: Αόριστο σφάλμα.

en: Missing argument(s).
el: Λείπουν ορίσματα.

en: Invalid argument(s).
el: Μη έγκυρα ορίσματα.

en: Unable to connect to MySQL server.
el: Αδυναμία σύνδεσης στον εξυπηρετητή MySQL.

en: Unable to select database.
el: Αδυναμία επιλογής βάσης δεδομένων.

en: Error on database query.
el: Σφάλμα σε ερώτηση στη βάση δεδομένων.

en: Error on database insert.
el: Σφάλμα σε εισαγωγή στη βάση δεδομένων.

en: Nickname already registered.
el: Το ψευδώνυμο έχει ήδη καταχωρηθεί.

en: Nickname not registered.
el: Το ψευδώνυμο δεν έχει καταχωρηθεί.

en: Invalid key.
el: Μη έγκυρο κλειδί.

en: Invalid submit key.
el: Μη έγκυρο κλειδί υποβολής.

en: Invalid level.
el: Μη έγκυρο επίπεδο.

en: Invalid score.
el: Μη έγκυρη βαθμολογία.

en: Unable to contact world-wide highscore server
el: Αδυναμία επικοινωνίας με τον εξυπηρετητή των υψηλών βαθμολογιών παγκόσμιας κλίμακας

en: Unable to open temporary file.
el: Αδυναμία ανοίγματος προσωρινού αρχείου.

en: Server URL: %1
el: URL εξυπηρετητή: %1

en: Message from world-wide highscores server
el: Μήνυμα από τον εξυπηρετητή υψηλών βαθμολογιών παγκόσμιας κλίμακας

en: Invalid answer from world-wide highscores server.
el: Μη έγκυρη απάντηση από τον εξυπηρετητή υψηλών βαθμολογιών παγκόσμιας κλίμακας

en: Raw message: %1
el: Ανεπεξέργαστο μήνυμα: %1

en: Invalid answer from world-wide highscores server (missing item: %1).
el: Μη έγκυρη απάντηση από τον εξυπηρετητή υψηλών βαθμολογιών παγκόσμιας κλίμακας (λείπει το αντικείμενο: %1).

[ctx: @title:window]
en: Multiplayers Scores
el: Βαθμολογίες πολλών παικτών

en: No game played.
el: Δεν παίχθηκαν παιχνίδια.

en: Scores for last game:
el: Βαθμολογίες για το τελευταίο παιχνίδι:

en: Scores for the last %1 games:
el: Βαθμολογίες για τα τελευταία %1 παιχνίδια:

en: all
el: όλες

en: Select player:
el: Επιλογή παίκτη:

en: Total:
el: Σύνολο:

en: Won:
el: Νίκες:

en: Lost:
el: Ήττες:

en: Draw:
el: Ισοπαλίες:

en: Current:
el: Τρέχον:

en: Max won:
el: Μέγιστες νίκες:

en: Max lost:
el: Μέγιστες ήττες:

en: Game Counts
el: Μετρήσεις παιχνιδιού

en: Trends
el: Τάσεις

en: From
el: Από

en: To
el: Προς

en: Count
el: Πλήθος

en: Percent
el: Ποσοστό

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationSpeed), group (Game)
en: The speed of the animations.
el: Η ταχύτητα της απόδοσης κίνησης.

note: i18n: ectx: label, entry (CompetitiveGameChoice), group (Game)
en: Whether to play competitively in contrast to casually.
el: Αν θα παίζετε ανταγωνιστικά σε αντίθεση με το κανονικό.

note: i18n: ectx: label, entry (UseColoredChips), group (Game)
en: Whether to use colored chips instead of black and white ones.
el: Αν θα χρησιμοποιηθούν χρωματιστά τσιπ αντί για ασπρόμαυρα.

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
el: Π&ροβολή

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
el: Ρ&υθμίσεις

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
el: Κύρια γραμμή εργαλείων

en: Red can not perform any move. It is blue turn again.
el: Τα κόκκινα δεν μπορούν να παίξουν. Είναι η σειρά των μπλε.

en: White can not perform any move. It is black turn again.
el: Τα λευκά δεν μπορούν να παίξουν. Είναι η σειρά των μαύρων.

en: Blue can not perform any move. It is red turn again.
el: Τα μπλε δεν μπορούν να παίξουν. Είναι η σειρά των κόκκινων.

en: Black can not perform any move. It is white turn again.
el: Τα μαύρα δεν μπορούν να παίξουν. Είναι η σειρά των μπλε.

en: KDE Reversi Board Game
el: Επιτραπέζιο παιχνίδι Reversi του KDE

en: Original author
el: Αρχικός συγγραφέας

en: Game rewrite for KDE4. Current maintainer.
el: Επανεγγραφή του παιχνιδιού για το KDE4. Τρέχων συντηρητής.

en: Action refactoring
el: Επαναπροσδιορισμός ενέργειας

en: Game engine, ported from his JAVA applet.
el: Μηχανή παιχνιδιού, προσαρμοσμένη από τη μικροεφαρμογή JAVA.

en: Original raytraced chips.
el: Αρχικά τσιπ ανιχνεύσιμα με ακτίνες.

en: Vector chips and background for KDE4.
el: Διανυσματικά γραφικά και φόντο για το KDE4.

en: Port rendering code to KGameRenderer
el: Προσαρμογή του κώδικα αποτύπωσης στο KGameRenderer

en: Port rendering code to QML, redesign and a lot of improvements
el: Μεταφορά κώδικα αποτύπωσης σε QML, ανασχεδίαση και πολλές βελτιώσεις

en: Start with demo game playing
el: Έναρξη με το παιχνίδι επίδειξης

en: Press start game!
el: Πιέστε έναρξη παιχνιδιού!

en: Move History
el: Ιστορικό κινήσεων

en: Show Last Move
el: Εμφάνιση τελευταίας κίνησης

en: Show Legal Moves
el: Εμφάνιση επιτρεπτών κινήσεων

en: Animation Speed
el: Ταχύτητα απόδοσης κίνησης

en: Slow
el: Αργά

en: Normal
el: Κανονικό

en: Fast
el: Γρήγορα

en: Use Colored Chips
el: Χρήση χρωματιστών τσιπ

en: Show Move History
el: Εμφάνιση ιστορικού κινήσεων

en: Game is drawn!
el: Το παιχνίδι είναι ισοπαλία!

en: You win!
el: Κερδίσατε!

en: You have lost!
el: Χάσατε!

en: %1 has won!
el: Ο %1 νίκησε!

en: Game over
el: Τέλος παιχνιδιού

en: GAME OVER
el: ΤΕΛΟΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ

en: %1 turn
el: %1 επόμενη κίνηση

en: %1's turn
el: Η σειρά του %1

en: Computer
el: Υπολογιστής

[ctx: @title:window]
en: New game
el: Νέο παιχνίδι

en: Start game
el: Έναρξη παιχνιδιού

en: Let's start playing!
el: Ας αρχίσουμε να παίζουμε!

en: Quit
el: Έξοδος

en: Quit KReversi
el: Έξοδος από το KReversi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Name:
el: Όνομα:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Skill level:
el: Επίπεδο δεξιότητας:
