kreversi - en to eu translation catalogue (124 entries)

en: Blue
eu: Urdina

en: Red
eu: Gorria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, blackLabel)
en: Black
eu: Beltza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, whiteLabel)
en: White
eu: Zuria

en: Score
eu: Puntuazioa

en: Mean Score
eu: Batezbesteko puntuazioa

en: Best Score
eu: Puntuazio onena

en: Elapsed Time
eu: Igarotako denbora

en: Best &Scores
eu: &Puntuazio onenak

en: &Players
eu: &Jokalariak

en: Statistics
eu: Estatistikak

en: Histogram
eu: Histograma

en: View world-wide highscores
eu: Ikusi mundu osoko puntuazio altuenak

en: View world-wide players
eu: Ikusi mundu osoko jokalariak

[ctx: @title:window]
en: Highscores
eu: Puntuazio onenak

en: Overwrite
eu: Gainidatzi

en: The file already exists. Overwrite?
eu: Fitxategia badago. Gainidatzi?

en: Export
eu: Esportatu

en: Winner
eu: Irabazlea

en: Won Games
eu: Irabazitako jokoak

[ctx: @title:window]
en: Configure Highscores
eu: Konfiguratu puntuazio onenak

en: Main
eu: Nagusia

en: Nickname:
eu: Goitizena:

en: Comment:
eu: Iruzkina:

en: World-wide highscores enabled
eu: Mundu osoko puntuazio altuenak gaituta

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Registration Data
eu: Erregistro datuak

en: Key:
eu: Gakoa:

en: Remove
eu: Kendu

en: This will permanently remove your registration key. You will not be able to use the currently registered nickname anymore.
eu: Honek betirako ezabatuko du zure erregistro gakoa. Ezingo duzu erregistratutako uneko goitizena berriz inoiz erabili.

en: Please choose a non empty nickname.
eu: Hautatu hutsa ez den goitizen bat.

en: Nickname already in use. Please choose another one
eu: Goitizena jada hartuta dago. Hautatu beste bat

[ctx: @title:window]
en: Enter Your Nickname
eu: Sartu zure goitizena

en: Congratulations, you have won!
eu: Zorionak, irabazi duzu!

en: Enter your nickname:
eu: Sartu zure goitizena:

en: Do not ask again.
eu: Ez galdetu berriro.

en: anonymous
eu: Anonimoa

en: Games Count
eu: Jokoen zenbaketa

en: Comment
eu: Iruzkina

en: Undefined error.
eu: Identifikatu gabeko errorea.

en: Missing argument(s).
eu: Argumentua(k) falta d(ir)a.

en: Invalid argument(s).
eu: Argumentu baliogabea(k).

en: Unable to connect to MySQL server.
eu: Ezin da konektatu MySQL zerbitzarira.

en: Unable to select database.
eu: Ezin da datu-basea aukeratu.

en: Error on database query.
eu: Errorea datu-basea itauntzean.

en: Error on database insert.
eu: Errorea datu-basean txertatzean.

en: Nickname already registered.
eu: Goitizena aurrez erregistratuta dago.

en: Nickname not registered.
eu: Goitizena ez dago erregistratuta.

en: Invalid key.
eu: Gako baliogabea.

en: Invalid submit key.
eu: Bidaltzeko gako baliogabea.

en: Invalid level.
eu: Maila baliogabea.

en: Invalid score.
eu: Puntuazio baliogabea.

en: Unable to contact world-wide highscore server
eu: Ezin da kontaktatu mundu osoko puntuazio altuenen zerbitzaria

en: Unable to open temporary file.
eu: Ezin da ireki aldi baterako fitxategia.

en: Server URL: %1
eu: Zerbitzariaren URL: %1

en: Message from world-wide highscores server
eu: Mezua mundu osoko puntuazio altuenen zerbitzaritik

en: Invalid answer from world-wide highscores server.
eu: Erantzun baliogabea mundu osoko puntuazio altuenen zerbitzaritik

en: Raw message: %1
eu: Mezu gordina: %1

en: Invalid answer from world-wide highscores server (missing item: %1).
eu: Erantzun baliogabea mundu osoko puntuazio altuenen zerbitzaritik (elementua falta da: %1).

[ctx: @title:window]
en: Multiplayers Scores
eu: Jokalari anitzekoan puntuazioak

en: No game played.
eu: Ez da jokorik jokatu.

en: Scores for last game:
eu: Azken jokoaren puntuazioak:

en: Scores for the last %1 games:
eu: Azken %1 jokoen puntuazioak:

en: all
eu: Denak

en: Select player:
eu: Aukeratu jokalaria:

en: Total:
eu: Guztira:

en: Won:
eu: Irabazi:

en: Lost:
eu: Galdu:

en: Draw:
eu: Berdindu:

en: Current:
eu: Unekoa:

en: Max won:
eu: Gehien irabazi:

en: Max lost:
eu: Gehien galdu:

en: Game Counts
eu: Joko zenbaketa

en: Trends
eu: Joerak

en: From
eu: Hemendik:

en: To
eu: Hona:

en: Count
eu: Zenbaketa

en: Percent
eu: Ehunekoa

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationSpeed), group (Game)
en: The speed of the animations.
eu: Animazioen abiadura.

note: i18n: ectx: label, entry (CompetitiveGameChoice), group (Game)
en: Whether to play competitively in contrast to casually.
eu: Profesional moduan jokatu behar den ala ez.

note: i18n: ectx: label, entry (UseColoredChips), group (Game)
en: Whether to use colored chips instead of black and white ones.
eu: Koloretako fitxak erabli behar diren zuri-beltzekoen ordez edo ez.

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
eu: &Ikusi

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
eu: E&zarpenak

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eu: Tresna-barra nagusia

en: Red can not perform any move. It is blue turn again.
eu: Gorriak ezin du mugimendurik egin. Urdinaren txanda da berriro.

en: White can not perform any move. It is black turn again.
eu: Zuriak ezin du mugimendurik egin. Beltzaren txanda da berriro.

en: Blue can not perform any move. It is red turn again.
eu: Urdinak ezin du mugimendurik egin. Gorriaren txanda da berriro.

en: Black can not perform any move. It is white turn again.
eu: Beltzak ezin du mugimendurik egin. Zuriaren txanda da berriro.

en: KDE Reversi Board Game
eu: KDE-ren Reversi taula jokoa

en: Original author
eu: Jatorrizko egilea

en: Game rewrite for KDE4. Current maintainer.
eu: Jokoa KDE 4rako berriro garatuta. Uneko mantentzailea.

en: Action refactoring
eu: Berridazketaren ekintza

en: Game engine, ported from his JAVA applet.
eu: Jokoaren motorea, bere JAVA appliet-etik moldatutakoa.

en: Original raytraced chips.
eu: Jatorrizko 3D fitxak.

en: Vector chips and background for KDE4.
eu: Fitxaen bektoreak eta KDE 4rako atzeko planoa.

en: Port rendering code to KGameRenderer
eu: Errendatzeko kodea KGameRenderer-rera egokitu

en: Port rendering code to QML, redesign and a lot of improvements
eu: Errendatzeko kodea QMLra egokitu, birdiseinatu eta hobekuntza asko

en: Start with demo game playing
eu: Hasi probako jokoa jokatzen

en: Press start game!
eu: Sakatu Hasi jokoa!

en: Move History
eu: Mugimenduen historia

en: Show Last Move
eu: Erakutsi azken mugimendua

en: Show Legal Moves
eu: Erakutsi legezko mugimenduak

en: Animation Speed
eu: Animazioaren abiadura

en: Slow
eu: Mantsoa

en: Normal
eu: Arrunta

en: Fast
eu: Azkarra

en: Use Colored Chips
eu: Erabili margotutako fitxak

en: Show Move History
eu: Erakutsi mugimenduen historia

en: Game is drawn!
eu: Jokoa berdinduta.

en: You win!
eu: Irabazi duzu!

en: You have lost!
eu: Galdu duzu.

en: %1 has won!
eu: %1-(e)k irabazi du!

en: Game over
eu: Jokoa amaitu da

en: GAME OVER
eu: JOKOA AMAITU DA

en: %1 turn
eu: %1 txanda

en: %1's turn
eu: %1ren txanda

en: Computer
eu: Ordenagailua

[ctx: @title:window]
en: New game
eu: Joko berria

en: Start game
eu: Hasi jokoa

en: Let's start playing!
eu: Jokoa hasi dezagun!

en: Quit
eu: Irten

en: Quit KReversi
eu: Itxi KReversi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Name:
eu: Izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Skill level:
eu: Gaitasun maila:
