kreversi - en to gl translation catalogue (119 entries)

en: Blue
gl: Azul

en: Red
gl: Vermello

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, blackLabel)
en: Black
gl: Negro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, whiteLabel)
en: White
gl: Branco

en: Score
gl: Puntuación

en: Mean Score
gl: Puntuación media

en: Best Score
gl: Mellor puntuación

en: Elapsed Time
gl: Tempo transcorrido

en: Best &Scores
gl: Mellore&s puntuacións

en: &Players
gl: &Xogadores

en: Statistics
gl: Estatísticas

en: Histogram
gl: Histograma

en: View world-wide highscores
gl: Ver as mellores puntuacións do mundo

en: View world-wide players
gl: Ver xogadores de todo o mundo

en: Overwrite
gl: Sobrescribir

en: The file already exists. Overwrite?
gl: O ficheiro xa existe. Queres substituílo?

en: Export
gl: Exportar

en: Winner
gl: Gañador

en: Won Games
gl: Partidas gañadas

en: Main
gl: Principal

en: Nickname:
gl: Alcume:

en: Comment:
gl: Comentario:

en: World-wide highscores enabled
gl: Mellores puntuacións do mundo activadas

en: Advanced
gl: Avanzado

en: Registration Data
gl: Datos de rexistro

en: Key:
gl: Clave:

en: Remove
gl: Retirar

en: This will permanently remove your registration key. You will not be able to use the currently registered nickname anymore.
gl: Isto retirará permanentemente a túa clave de rexistro. Non poderás volver usar o alcume rexistrado.

en: Please choose a non empty nickname.
gl: Escolle un alcume que non estea baleiro.

en: Nickname already in use. Please choose another one
gl: O alcume xa está a usarse. Escolle outro

en: Congratulations, you have won!
gl: Parabéns, gañaches!

en: Enter your nickname:
gl: Insire o teu alcume:

en: Do not ask again.
gl: Non volver preguntar.

en: anonymous
gl: anónimo

en: Games Count
gl: Contador de partidas

en: Comment
gl: Comentar

en: Undefined error.
gl: Erro indefinido.

en: Missing argument(s).
gl: Falta un argumento ou argumentos.

en: Invalid argument(s).
gl: Argumento ou argumentos incorrectos.

en: Unable to connect to MySQL server.
gl: Non se pode conectar co servidor MySQL.

en: Unable to select database.
gl: Non se pode seleccionar a base de datos.

en: Error on database query.
gl: Erro na consulta á base de datos.

en: Error on database insert.
gl: Erro ao inserir na base de datos.

en: Nickname already registered.
gl: Alcume xa rexistrado.

en: Nickname not registered.
gl: Alcume sen rexistrado.

en: Invalid key.
gl: Clave incorrecta.

en: Invalid submit key.
gl: Clave de envío incorrecta.

en: Invalid level.
gl: Nivel incorrecto.

en: Invalid score.
gl: Puntuación incorrecta.

en: Unable to contact world-wide highscore server
gl: Non se pode contactar co servidor de mellores puntuacións do mundo

en: Unable to open temporary file.
gl: Non se pode abrir o ficheiro temporal.

en: Server URL: %1
gl: URL do servidor: %1

en: Message from world-wide highscores server
gl: Mensaxe do servidor de mellores puntuacións do mundo

en: Invalid answer from world-wide highscores server.
gl: Resposta incorrecta do servidor de mellores puntuacións do mundo.

en: Raw message: %1
gl: Mensaxe en bruto: %1

en: Invalid answer from world-wide highscores server (missing item: %1).
gl: Mensaxe incorrecta do servidor de mellores puntuacións do mundo (falta o elemento %1).

en: No game played.
gl: Non se xogou ningunha partida.

en: Scores for last game:
gl: Puntuacións da última partida:

en: Scores for the last %1 games:
gl: Puntuacións das últimas %1 partidas:

en: all
gl: todo

en: Select player:
gl: Escolla un xogador:

en: Won:
gl: Gañadas:

en: Lost:
gl: Perdidas:

en: Draw:
gl: Empatadas:

en: Current:
gl: Actual:

en: Max won:
gl: Máximas gañadas:

en: Max lost:
gl: Máximas perdidas:

en: Game Counts
gl: Número de partidas

en: Trends
gl: Tendencias

en: From
gl: De

en: To
gl: Para

en: Count
gl: Cantidade

en: Percent
gl: Porcentaxe

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationSpeed), group (Game)
en: The speed of the animations.
gl: A velocidade das animacións.

note: i18n: ectx: label, entry (CompetitiveGameChoice), group (Game)
en: Whether to play competitively in contrast to casually.
gl: Indica se queres xogar de xeito competitivo ou informal.

note: i18n: ectx: label, entry (UseColoredChips), group (Game)
en: Whether to use colored chips instead of black and white ones.
gl: Indica se queres usar chips coloridos non canto de chips en branco e negro.

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
gl: &Ver

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
gl: &Configuración

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
gl: Barra de ferramentas principal

en: Red can not perform any move. It is blue turn again.
gl: As vermellas non poden mover. Volve ser a quenda das azuis.

en: White can not perform any move. It is black turn again.
gl: As brancas non poden mover. Volve ser a quenda das negras.

en: Blue can not perform any move. It is red turn again.
gl: As azuis non poden mover. Volve ser a quenda das vermellas.

en: Black can not perform any move. It is white turn again.
gl: As negras non poden mover. Volve ser a quenda das brancas.

en: KDE Reversi Board Game
gl: Xogo de taboleiro de KDE

en: (c) 1997-2000, Mario Weilguni
    (c) 2004-2006, Inge Wallin
    (c) 2006, Dmitry Suzdalev
gl: © 1997-2000, Mario Weilguni
    © 2004-2006, Inge Wallin
    © 2006, Dmitry Suzdalev

en: Original author
gl: Autor orixinal

en: Game rewrite for KDE4. Current maintainer.
gl: Revisión do xogo para KDE4. Mantedor actual.

en: Action refactoring
gl: Reestruturación da acción

en: Game engine, ported from his JAVA applet.
gl: Motor do xogo, adaptado do seu miniaplicativo de Java.

en: Original raytraced chips.
gl: Chips orixinais trazados por raios.

en: Vector chips and background for KDE4.
gl: Chips vectoriais e fondo para KDE4.

en: Port rendering code to KGameRenderer
gl: Adaptación do código de renderización a KGameRenderer

en: Port rendering code to QML, redesign and a lot of improvements
gl: Adaptación do código de renderización a QML, novo deseño e unha morea de melloras.

en: Start with demo game playing
gl: Iniciar cunha partida de demostración

en: Press start game!
gl: Preme «Comezar a partida»!

en: Move History
gl: Historial de movementos

en: Show Last Move
gl: Mostrar o último movemento

en: Show Legal Moves
gl: Mostrar os movementos legais

en: Animation Speed
gl: Velocidade da animación

en: Slow
gl: Lenta

en: Fast
gl: Rápida

en: Use Colored Chips
gl: Usar chips coloridos

en: Show Move History
gl: Mostrar o historial de movementos

en: Game is drawn!
gl: A partida está empatada!

en: You win!
gl: Gañaches!

en: You have lost!
gl: Perdiches!

en: %1 has won!
gl: Gañou %1!

en: Game over
gl: Rematou a partida

en: GAME OVER
gl: REMATOU A PARTIDA

en: %1 turn
gl: Quenda de %1

en: %1's turn
gl: Quenda de %1

en: Computer
gl: Computador

en: Start game
gl: Comezar a partida

en: Let's start playing!
gl: Xogando!

en: Quit
gl: Saír

en: Quit KReversi
gl: Saír de KReversi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Name:
gl: Nome:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Skill level:
gl: Nivel de destreza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: VS
gl: contra
