kreversi 0 - en to hr translation catalogue (8 entries)

en: Blue
hr: Plavi

en: Red
hr: Crveni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, blackLabel)
en: Black
hr: Crna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, whiteLabel)
en: White
hr: Bijela

en: anonymous
hr: Anonimus

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationSpeed), group (Game)
en: The speed of the animations.
hr: Brzina animacija.

note: i18n: ectx: label, entry (CompetitiveGameChoice), group (Game)
en: Whether to play competitively in contrast to casually.
hr: Želite li igrati na natjecateljskoj ili ležernoj razini težine.

en: Game engine, ported from his JAVA applet.
hr: Pogon igre, prilagođen iz njegovog Java apleta.
