KDE 4.3 - en to hu translation catalogue (118 entries)

en: Blue
hu: Kék

en: Red
hu: Piros

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, blackLabel)
en: Black
hu: Sötét

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, whiteLabel)
en: White
hu: Világos

en: Score
hu: Pontszám

en: Mean Score
hu: Átlagos pontszám

en: Best Score
hu: Legjobb pontszám

en: Elapsed Time
hu: Eltelt idő

[ctx: @title:tab]
en: Best &Scores
hu: Legjobb pont&számok

[ctx: @title:tab]
en: &Players
hu: &Játékosok

[ctx: @title:tab]
en: Statistics
hu: Statisztikák

[ctx: @title:tab]
en: Histogram
hu: Hisztogram

en: View world-wide highscores
hu: Világcsúcsok megtekintése

en: View world-wide players
hu: Világszerte játszó játékosok megtekintése

[ctx: @title:window]
en: Highscores
hu: Dicsőségtábla

en: Winner
hu: Győztes

en: Won Games
hu: Győzelmek

[ctx: @title:window]
en: Configure Highscores
hu: Dicsőségtábla beállítása

[ctx: @title:tan]
en: Main
hu: Alap

[ctx: @label:textbox]
en: Nickname:
hu: Becenév:

[ctx: @label:textbox]
en: Comment:
hu: Megjegyzés:

[ctx: @option:check]
en: World-wide highscores enabled
hu: Világcsúcsok bekapcsolva

[ctx: @title:tab]
en: Advanced
hu: Speciális

[ctx: @title:group]
en: Registration Data
hu: Regisztrációs adatok

[ctx: @label:textbox]
en: Key:
hu: Kulcs:

[ctx: @action:button]
en: Remove
hu: Eltávolítás

en: This will permanently remove your registration key. You will not be able to use the currently registered nickname anymore.
hu: Ez véglegesen eltávolítja a regisztrációs kulcsot. Nem használhatja többé a jelenleg regisztrált becenevet.

en: Please choose a non empty nickname.
hu: Válasszon egy nem üres becenevet.

en: Nickname already in use. Please choose another one
hu: A becenév már foglalt. Válasszon egy másikat

[ctx: @title:window]
en: Enter Your Nickname
hu: Adja meg a becenevét

en: Congratulations, you have won!
hu: Gratulálunk, Ön nyert!

[ctx: @label:textbox]
en: Enter your nickname:
hu: Adja meg a becenevét:

[ctx: @option:check]
en: Do not ask again.
hu: Ne kérdezzen rá többször.

en: anonymous
hu: névtelen

en: Games Count
hu: Játékszám

en: Comment
hu: Megjegyzés

en: Undefined error.
hu: Nem definiált hiba.

en: Missing argument(s).
hu: Hiányzó argumentum(ok).

en: Invalid argument(s).
hu: Érvénytelen argumentum(ok).

en: Unable to connect to MySQL server.
hu: Nem lehet kapcsolódni a MySQL kiszolgálóhoz.

en: Unable to select database.
hu: Nem lehet kiválasztani az adatbázist.

en: Error on database query.
hu: Hiba az adatbázis-lekérdezéskor.

en: Error on database insert.
hu: Hiba az adatbázisba beszúráskor.

en: Nickname already registered.
hu: A becenevet már regisztrálták.

en: Nickname not registered.
hu: A becenevet nem regisztrálták.

en: Invalid key.
hu: Érvénytelen kulcs.

en: Invalid submit key.
hu: Érvénytelen küldő kulcs.

en: Invalid level.
hu: Érvénytelen szint.

en: Invalid score.
hu: Érvénytelen pontszám.

en: Unable to contact world-wide highscore server
hu: Nem sikerült kapcsolódni a világszintű dicsőségtábla kiszolgálójához

en: Unable to open temporary file.
hu: Nem lehet megnyitni az átmeneti fájlt.

en: Server URL: %1
hu: Kiszolgáló URL: %1

[ctx: @title:window]
en: Message from World-Wide High Scores Server
hu: Üzenet a világszintű dicsőségtábla kiszolgálótól

en: Invalid answer from world-wide highscores server.
hu: Érvénytelen válasz a világszintű dicsőségtábla kiszolgálótól.

en: Raw message: %1
hu: Nyers üzenet: %1

en: Invalid answer from world-wide highscores server (missing item: %1).
hu: Érvénytelen válasz a világszintű dicsőségtábla kiszolgálótól (hiányzó elem: %1).

en: all
hu: mind

en: Select player:
hu: Játékosok kiválasztása:

en: Total:
hu: Összesen:

en: Won:
hu: Győzelem:

en: Lost:
hu: Vereség:

en: Draw:
hu: Döntetlen:

en: Current:
hu: jelenlegi:

en: Max won:
hu: Legtöbb győzelem:

en: Max lost:
hu: Legtöbb vereség:

[ctx: @title:group]
en: Game Counts
hu: Játékszám

[ctx: @title:group]
en: Trends
hu: Tendenciák

[ctx: @title:column]
en: From
hu: Ettől

[ctx: @title:column]
en: To
hu: Eddig

[ctx: @title:column]
en: Count
hu: Darabszám

[ctx: @title:column]
en: Percent
hu: Százalék

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationSpeed), group (Game)
en: The speed of the animations.
hu: Az animációk lejátszási sebessége.

note: i18n: ectx: label, entry (CompetitiveGameChoice), group (Game)
en: Whether to play competitively in contrast to casually.
hu: Versenyszerű és normál játékmód között lehet választani.

note: i18n: ectx: label, entry (UseColoredChips), group (Game)
en: Whether to use colored chips instead of black and white ones.
hu: Színes elemek használata a fekete-fehérek helyett.

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
hu: Né&zet

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
hu: &Beállítások

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
hu: Alap eszköztár

en: Red can not perform any move. It is blue turn again.
hu: A piros nem tud semmilyen lépést sem tenni. Ismét a kék jön.

en: White can not perform any move. It is black turn again.
hu: A világos nem tud semmilyen lépést sem tenni. Ismét a sötét jön.

en: Blue can not perform any move. It is red turn again.
hu: A kék nem tud semmilyen lépést sem tenni. Ismét a piros jön.

en: Black can not perform any move. It is white turn again.
hu: A sötét nem tud semmilyen lépést sem tenni. Ismét a világos jön.

en: KDE Reversi Board Game
hu: KDE-s Reversi táblajáték

en: (c) 1997-2000, Mario Weilguni
    (c) 2004-2006, Inge Wallin
    (c) 2006, Dmitry Suzdalev
hu: (c) Mario Weilguni, 1997-2000.
    (c) Inge Wallin, 2004-2006.
    (c) Dmitry Suzdalev, 2006.

en: Original author
hu: Eredeti szerző

en: Game rewrite for KDE4. Current maintainer.
hu: Átírás KDE4-re. Jelenlegi karbantartó.

en: Action refactoring
hu: Műveletrefaktorálás

en: Game engine, ported from his JAVA applet.
hu: A játék motorja, átirat a Java-kisalkalmazásból.

en: Original raytraced chips.
hu: Az eredeti raytrace-elt elemek.

en: Vector chips and background for KDE4.
hu: Vektoros elemek és háttér a KDE4-es változathoz.

en: Port rendering code to KGameRenderer
hu: A megjelenítő kód átírása a KGameRenderer osztályra

en: Port rendering code to QML, redesign and a lot of improvements
hu: A megjelenítő kód átírása QML-re, újratervezés és rengeteg továbbfejlesztés

en: Start with demo game playing
hu: Indítás demó módban

en: Press start game!
hu: Nyomja meg a játék indítását!

[ctx: @title:window]
en: Move History
hu: Korábbi lépések

[ctx: @option:check]
en: Show Last Move
hu: A gép előző lépése

[ctx: @option:check]
en: Show Legal Moves
hu: Lehetséges lépések

[ctx: @title:menu]
en: Animation Speed
hu: Animációs sebesség

[ctx: @item:inmenu animation speed]
en: Slow
hu: Lassú

[ctx: @item:inmenu animation speed]
en: Normal
hu: Normál

[ctx: @item:inmenu animation speed]
en: Fast
hu: Gyors

[ctx: @option:check]
en: Use Colored Chips
hu: Színes elemek

[ctx: @action]
en: Show Move History
hu: Korábbi lépések

en: Game is drawn!
hu: Döntetlen!

en: You win!
hu: Ön nyert!

en: You have lost!
hu: Ön vesztett!

en: %1 has won!
hu: %1 győzött!

[ctx: @title:window]
en: Game Over
hu: Vége a játéknak

en: GAME OVER
hu: Vége a játéknak!

en: %1 turn
hu: %1 következik

en: %1's turn
hu: %1 következik

en: Computer
hu: Gép

[ctx: @title:window]
en: New game
hu: Új játék

[ctx: @action:button]
en: Start Game
hu: Játék indítása

en: Let's start playing!
hu: Kezdjük el a játékot!

[ctx: @action:button]
en: Quit
hu: Kilépés

[ctx: @info:tooltip]
en: Quit KReversi
hu: Kilépés a KReversi játékból

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Name:
hu: Név:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Skill level:
hu: Nehézségi szint:
