kreversi - en to ka translation catalogue (124 entries)

en: Blue
ka: ლურჯი

en: Red
ka: წითელი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, blackLabel)
en: Black
ka: შავი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, whiteLabel)
en: White
ka: თეთრი

en: Score
ka: ქულები

en: Mean Score
ka: საშუალო ქულა

en: Best Score
ka: საუკეთესო ქულა

en: Elapsed Time
ka: გასული დრო

en: Best &Scores
ka: საუკეთესო &ქულები

en: &Players
ka: &მოთამაშეები

en: Statistics
ka: სტატისტიკა

en: Histogram
ka: ჰისტოგრამა

en: View world-wide highscores
ka: მსოფლიოში საუკეთესო ქულების ნახვა

en: View world-wide players
ka: მსოფლიოში საუკეთესო მოთამაშეების ნახვა

[ctx: @title:window]
en: Highscores
ka: უმაღლეს ქულები

en: Overwrite
ka: თავზე გადაწერა

en: The file already exists. Overwrite?
ka: ფაილი უკვე არსებობს. გადავაწერო?

en: Export
ka: გატანა

en: Winner
ka: უინერი

en: Won Games
ka: მოგებული თამაშები

[ctx: @title:window]
en: Configure Highscores
ka: უმაღლეს ქულების მორგება

en: Main
ka: მთავარი

en: Nickname:
ka: მეტსახელი:

en: Comment:
ka: კომენტარი:

en: World-wide highscores enabled
ka: მსოფლიოში საუკეთესო ქულების ჩვენება ჩართულია

en: Advanced
ka: დაწინაურებული

en: Registration Data
ka: რეგისტრაციის მონაცემები

en: Key:
ka: გასაღები:

en: Remove
ka: წაშლა

en: This will permanently remove your registration key. You will not be able to use the currently registered nickname anymore.
ka: ეს სამუდამოდ წაშლის თქვენს რეგისტრაციის გასაღებს. ამჟამად რეგისტრირებულ მეტსახელს ვეღარ გამოიყენებთ.

en: Please choose a non empty nickname.
ka: აირჩიეთ არა-ცარიელი მეტსახელი.

en: Nickname already in use. Please choose another one
ka: მეტსახელი უკვე გამოიყენება. შეიყვანეთ რამე სხვა

[ctx: @title:window]
en: Enter Your Nickname
ka: შეიყვანეთ თქვენი მეტსახელი

en: Congratulations, you have won!
ka: გილოცავთ! თქვენ მოიგეთ!

en: Enter your nickname:
ka: შეიყვანეთ თქვენი მეტსახელი:

en: Do not ask again.
ka: აღარ მკითხო.

en: anonymous
ka: ანონიმური

en: Games Count
ka: თამაშების რაოდენობა

en: Comment
ka: კომენტარი

en: Undefined error.
ka: აღუწერელი შეცდომა.

en: Missing argument(s).
ka: ნაკლული არგუმენტები.

en: Invalid argument(s).
ka: არასწორი არგუმენტები.

en: Unable to connect to MySQL server.
ka: MySQL სერვერთან მიერთების შეცდომა.

en: Unable to select database.
ka: ბაზის არჩევის შეცდომა.

en: Error on database query.
ka: ბაზაში მოთხოვნის გაგზავნის შეცდომა.

en: Error on database insert.
ka: ბაზაში ჩასმის შეცდომა.

en: Nickname already registered.
ka: მეტსახელი უკვე რეგისტრირებულია.

en: Nickname not registered.
ka: მეტსახელი ჯერ რეგისტრირებული არაა.

en: Invalid key.
ka: არასწორი გასაღები.

en: Invalid submit key.
ka: არასწორი გადასაცემი გასაღები.

en: Invalid level.
ka: არასწორი დონე.

en: Invalid score.
ka: არასწორი ქულები.

en: Unable to contact world-wide highscore server
ka: ქულების საერთაშორისო სერვერთან მიერთების შეცდომა

en: Unable to open temporary file.
ka: დროებითი ფაილის გახსნის შეცდომა.

en: Server URL: %1
ka: სერვერის URL: %1

en: Message from world-wide highscores server
ka: შეტყობინება მსოფლიო ქულების სერვერიდან

en: Invalid answer from world-wide highscores server.
ka: მსოფლიო ქულების სერვერის არასწორი პასუხი.

en: Raw message: %1
ka: დაუმუშავებელი შეყობინება: %1

en: Invalid answer from world-wide highscores server (missing item: %1).
ka: მსოფლიო ქულების სერვერის არასწორი პასუხი (აკლია ჩანაწერი: %1).

[ctx: @title:window]
en: Multiplayers Scores
ka: მრავალმოთამაშიანი ქულები

en: No game played.
ka: არ გითამაშიათ.

en: Scores for last game:
ka: ბოლო თამაშის ქულები:

en: Scores for the last %1 games:
ka: ბოლო %1 თამაშის ქულები:

en: all
ka: ყველა

en: Select player:
ka: აირჩიეთ მოთამაშე:

en: Total:
ka: ჯამი:

en: Won:
ka: მოგება:

en: Lost:
ka: წაგება:

en: Draw:
ka: ფრე:

en: Current:
ka: მიმდინარე:

en: Max won:
ka: მაქს მოგება:

en: Max lost:
ka: მაქს წაგება:

en: Game Counts
ka: თამაშების რაოდენობა

en: Trends
ka: ტრენდები

en: From
ka: საიდან

en: To
ka: სადამდე

en: Count
ka: რაოდენობა

en: Percent
ka: პროცენტი

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationSpeed), group (Game)
en: The speed of the animations.
ka: ანიმაციების სიჩქარე.

note: i18n: ectx: label, entry (CompetitiveGameChoice), group (Game)
en: Whether to play competitively in contrast to casually.
ka: თამაშის ტიპი: შემთხვევითი თუ ხელით მითითებული.

note: i18n: ectx: label, entry (UseColoredChips), group (Game)
en: Whether to use colored chips instead of black and white ones.
ka: შავთეთრის მაგიერ ფერადი მონეტების გამოყენება.

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ka: &ხედი

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ka: &მორგება

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ka: ხელსაწყოთა მთავარი ზოლი

en: Red can not perform any move. It is blue turn again.
ka: წითელს სვლის გაკეთება არ შეუძლია. ისევ ლურჯის ჯერია.

en: White can not perform any move. It is black turn again.
ka: თეთრს სვლის გაკეთება არ შეუძლია. ისევ შავის ჯერია.

en: Blue can not perform any move. It is red turn again.
ka: ლურჯს სვლის გაკეთება არ შეუძლია. ისევ წითლის ჯერია.

en: Black can not perform any move. It is white turn again.
ka: შავს სვლის გაკეთება არ შეუძლია. ისევ თეთრის ჯერია.

en: KDE Reversi Board Game
ka: სამაგიდო თამაში Reversi, KDE-სგან

en: Original author
ka: საწყისი ავტორი

en: Game rewrite for KDE4. Current maintainer.
ka: KDE4-სთვის გადაწერა. მიმდინარე ლიდერი.

en: Action refactoring
ka: ქმედებების გადაწერა

en: Game engine, ported from his JAVA applet.
ka: თამაშის ძრავა. გადმოტანილია მისი JAVA-ის აპლეტიდან.

en: Original raytraced chips.
ka: საწყისი 3D მონეტები.

en: Vector chips and background for KDE4.
ka: ვექტორული მონეტები და ფონი KDE4-სთვის.

en: Port rendering code to KGameRenderer
ka: KGameRenderer-ის გამოყენება რენდერისთვის

en: Port rendering code to QML, redesign and a lot of improvements
ka: QML-ზე გადატანა, დიზაინის შეცვლა და ბევრი გაუმჯობესება

en: Start with demo game playing
ka: გაშვებისას დემო ვერსიის გაშვება

en: Press start game!
ka: დააწექით თამაშის დაწყებას!

en: Move History
ka: სვლების ისტორია

en: Show Last Move
ka: ბოლო სვლის ჩვენება

en: Show Legal Moves
ka: დაშვებული სვლების ჩვენება

en: Animation Speed
ka: ანიმაციის სიჩქარე

en: Slow
ka: ნელი

en: Normal
ka: ნორმალური

en: Fast
ka: სწრაფი

en: Use Colored Chips
ka: ფერადი ჩიპების ჩვენება

en: Show Move History
ka: სვლების ისტორიის ჩვენება

en: Game is drawn!
ka: თამაში ფრედ დასრულდა!

en: You win!
ka: მოიგეთ!

en: You have lost!
ka: წააგეთ!

en: %1 has won!
ka: %1-მა მოიგო!

en: Game over
ka: თამაში დასრულდა

en: GAME OVER
ka: თამაში დასრულდა

en: %1 turn
ka: %1-ის სვლა

en: %1's turn
ka: %1-ის სვლაა

en: Computer
ka: ჩემი კომპიუტერი

[ctx: @title:window]
en: New game
ka: ახალი თამაში

en: Start game
ka: თამაშის დაწყება

en: Let's start playing!
ka: დავიწყოთ თამაში!

en: Quit
ka: გამოსვლა

en: Quit KReversi
ka: KReversi-გან გასვლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Name:
ka: სახელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Skill level:
ka: ცოდნის დონე:
