kreversi - en to km translation catalogue (37 entries)

en: Blue
km: ខៀវ

en: Red
km: ក្រហម

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, blackLabel)
en: Black
km: ខ្មៅ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, whiteLabel)
en: White
km: ស

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationSpeed), group (Game)
en: The speed of the animations.
km: ល្បឿន​របស់​ចលនា ។

note: i18n: ectx: label, entry (CompetitiveGameChoice), group (Game)
en: Whether to play competitively in contrast to casually.
km: ថា​តើ​ត្រូវ​លេង​ជា​លក្ខណៈ​ប្រកួត​ប្រជែង​ ឬ​លេង​ជា​លក្ខណៈ​ធម្មតា​ ។

note: i18n: ectx: label, entry (UseColoredChips), group (Game)
en: Whether to use colored chips instead of black and white ones.
km: ថា​តើ​អ្នក​ត្រូវ​ប្រើ​បន្ទះ​សៀគ្វី​មាន​ពណ៌​ជំនួស​ឲ្យ​ពណ៌​ខ្មៅ និង​ពណ៌​ស​ឬ​អត់​​ ។

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
km: ទិដ្ឋភាព

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
km: ការ​កំណត់

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
km: របារ​ឧបករណ៍​មេ

en: KDE Reversi Board Game
km: ល្បែង​ក្ដារ Reversi របស់​ ​KDE

en: (c) 1997-2000, Mario Weilguni
    (c) 2004-2006, Inge Wallin
    (c) 2006, Dmitry Suzdalev
km: រក្សាសិទ្ធិ​ឆ្នាំ ១​៩​៩​៧-២​០​០​០ ដោយ Mario Weilguni
    រក្សាសិទ្ធិ​ឆ្នាំ ២​០​០​៤-២​០០៦ ដោយ Inge Wallin
    រក្សា​សិទ្ធិ​ឆ្នាំ ២​០០៦ ដោយ Dmitry Suzdalev

en: Original author
km: អ្នក​និពន្ធ​ដើម

en: Game rewrite for KDE4. Current maintainer.
km: សរសេរ​ល្បែង​ឡើង​វិញ​សម្រាប់​  KDE4 ។ អ្នក​ថែ​ទាំ​បច្ចុប្បន្ន​ ។

en: Action refactoring
km: ការ​បង្កើត​សកម្មភាព

en: Game engine, ported from his JAVA applet.
km: ម៉ាស៊ីន​ល្បែង​ ដែល​បាន​មក​ពី​អាប់ភ្លេត​ JAVA របស់​គាត់​ ។

en: Original raytraced chips.
km: បន្ទះ​សៀគ្វី​ដាន​ពន្លឺ​ដើម ។

en: Vector chips and background for KDE4.
km: បន្ទះ​សៀគ្វី​វ៉ិចទ័រ និង​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ​សម្រាប់ KDE4 ។

en: Port rendering code to KGameRenderer
km: ច្រក​ដែល​បង្ហាញ​កូដ​សម្រាប់​ KGameRenderer

en: Start with demo game playing
km: ចាប់ផ្ដើម​ដោយ​បង្ហាញ​កា​រ​លេង​ល្បែង

en: Move History
km: ផ្លាស់ទី​ប្រវត្តិ

en: Show Last Move
km: បង្ហាញ​ការ​ផ្លាស់ទី​ចុង​ក្រោយ

en: Show Legal Moves
km: បង្ហាញ​ការ​ផ្លាស់ទី​ត្រឹមត្រូវ

en: Animation Speed
km: ល្បឿន​ចលនា

en: Slow
km: យឺត

en: Normal
km: ធម្មតា

en: Fast
km: លឿន

en: Use Colored Chips
km: ប្រើ​បន្ទះ​សៀគ្វី​មាន​ពណ៌

en: Show Move History
km: បង្ហាញ​ប្រវត្តិ​ផ្លាស់ទី

en: Game is drawn!
km: ស្មើ​គ្នា !

en: You win!
km: អ្នក​ឈ្នះ​ហើយ !

en: You have lost!
km: អ្នក​ចាញ់​ហើយ​ !

en: 
    %1: %2
km: 
    %1 ៖ %2

en: Game over
km: ល្បែង​ចប់​ហើយ

en: GAME OVER
km: ល្បែង​ចប់​ហើយ ។

en: %1: %2
km: %1 ៖ %2

en: Computer
km: កុំព្យូទ័រ
