kreversi - en to lt translation catalogue (16 entries)

en: Blue
lt: Mėlyna

en: Red
lt: Raudona

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, blackLabel)
en: Black
lt: Juodi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, whiteLabel)
en: White
lt: Balti

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationSpeed), group (Game)
en: The speed of the animations.
lt: Animacijų greitis

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
lt: &Rodyti

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
lt: &Nuostatos

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
lt: Pagrindinė įrankinė

en: KDE Reversi Board Game
lt: KDE Reversi stalo žaidimas

en: Original author
lt: Pradinis autorius

en: Game rewrite for KDE4. Current maintainer.
lt: Žaidimo perrašymas KDE4 platformai. Dabartinis prižiūrėtojas.

en: Game is drawn!
lt: Lygiosios!

en: You win!
lt: Jūs laimėjote!

en: You have lost!
lt: Jūs pralaimėjote

en: GAME OVER
lt: ŽAIDIMAS BAIGTAS

en: Computer
lt: Kompiuteris
