kreversi - en to mai translation catalogue (16 entries)

en: Blue
mai: नीला

en: Red
mai: लाल

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, blackLabel)
en: Black
mai: करिया

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, whiteLabel)
en: White
mai: उज्जर

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
mai: दृश्य (&V)

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
mai: जमावट (&S)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
mai: मुख्य अओजार पट्टी

en: Mario Weilguni
mai: मारियो वेइलगुनी

en: Original author
mai: मूल लेखक

en: Animation Speed
mai: संजीवन गति

en: Slow
mai: धीमा

en: Normal
mai: सामान्य

en: Fast
mai: तेज

en: You win!
mai: अहाँ जीतलहुँ!

en: Game over
mai: खेल खत्म

en: Computer
mai: कम्प्यूटर
